Waarvoor Engeland en Frankrijk strijden De royeering der sovjet-unie uit den Volkenbond LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 15 December 1939 ,De nood in het kweekersbedrijf" Ministers aan het woord V komt handen te kort Vergadering „Vereen. Boom- en Plantenbeurs' te Boskoop De Raad bevestigt dit besluit CHAUTEMPS. De vice-minister-president, Chautemps, heeft een redevoering uitgesproken aan een dejeuner, waaraan werd-aangezeten door de leden van de Latijnsche persvereeniging. Ongetwijfeld, zoo zeide hij, kunnen naties, I die van gelijken oorsprong zijn en eenzelfde cultuur hebben, van elkander verwijderd zijn door verschillen, die hun oorzaak vin den in de ontwikkeling der zeden, uiteen- loopende economische belangen en politieke stelsels, maar steeds behouden zij onderling een diepen, sterken, natuurlijken band, die ontstaat door de gemeenschappelijke aan hankelijkheid aan eenzelfde ideaal, dat ge grondvest is op eerbied voor de menschelijke persoonlijkheid, op geloof aan redelijkheid, aan rechtvaardigheid en aan het rpcht, en die in politicus tot uitdrukking komt in de erkenning van de vrijheid aller volkeren, I in de veroordeeling van het misbrulkmaken I ran geweld en in de trouw aan het gegeven woord. Voortgaande verklaarde Chautemps, dat I het in oorlog zijnde Frankrijk juist voor de I verdediging van dit gemeenschappelijk 1de- I aal der naties van de Latijnsche en christe- lijke beschaving streed. Er is ter wereld, zoo zeide hij, geen volk, I dat meer' volstrekt vredelievend is dan het onze. Frankrijk had geen enkele territoriale I eisch of andere elschen te stellen Jegens Iwelk land ook en toch is dit vredelievende I volk ten oorlog getrokken en oni dezen oor- I log heeft onze democratische natie, die, als I schatting voor haar vrijheden de levendigste politieke controversen verdroeg, zonder I moeite een algeheele moreele eenheid tot stand gebracht. Dat komt omdat Frankrijk, schouder aan I schouder met den trouwen en machtigen I bondgenoot Engeland, niet voor egoïstische I doelstellingen strijdt. I Het is als één man opgestaan om den weg lie versperren voor de barbarij, om niet al- lleen ten eigen voordeele, maar ten profijte Ivan alle volken, groote, zoowel als zwakke, I een duurzamen, hechten vrede te verwerven lm ren waarborg, waardoor iedere mogelijk- Iheid van hegemonie of gewelddadigheid zal I worden uitgesloten en die alle menschen in I staat zou stellen een langdurige periode van I kalmte en geluk te hervinden in de teeder- Iheid van het gezinsleven, in den arbeid en |de werkzaamheden van den vooruitgang. De minister juichte de ontwaking toe van Ihet wereldgeweten, dat te lang ingesluimerd |ls geweest tegenover de schandelijke onder nemingen van geweld en leugen. In ieder geval zullen Frankrijk en Enge lland de wapens niet neerleggen vóór zij het khell verzekerd hebben van de regels der I 'tcmationale moraal, die de levensreden en Ibet gemeenschappelijke erfdeel vórmen van |ille beschaafde volken. JEAN GtRAUDOUX. De American Club te Parijs heeft gisteren Iten dejeuner aangeboden ter eere van den ■commissaris-generaal voor de voorlichting. I.'ean Giraudoux. Aan den maaltijd sprak lOiraudoux een redevoering uit, waarin hij |o.m. zeide: Het leven van Frankrijk is een leven van luije bedrijvigheid en vrije overpeinzing lllaar óók het leven van een natie, die 20 l:iar geleden een vijftiende gedeelte van haar laannen heeft zien dooden, twee-derden ran haar industrie vernield heeft gezien en |4ie zich zou willen wijden aan den arbeid I's aan de herstellende herinnering. Voor de I de maal moet Frankrijk zich verweren l'ïgen een steeds sterker, steeds begeeriger ■Duitschland. In plaats van het verouderde ■Mes: recht gaat boven geweld, heeft ■■•rankrijk thans het moderne devies gesteld, |((weld tegenover geweld. Het ergste is. dat |sfj te doen hadden met een Duitschland. I'.it steeds minder Europeesch, steeds minder l ieuschelijk, steeds lager in beschaving, ■deeds verwordener van moraal was. I Het is niet waar, dat het hier een oorlog ■[(treft tusschen bezittende en nlet-bezit- lïnde naties. Het vermogen en de macht ■jan Duitschland voor 1914 waren onverge- I 'kelijk. Daar was het niet tevreden mee. De lïaarheld is, dat het gaat om een worsteling Ti\schen stabiele naties en een instabiele «tie. Duitschland is nooit tevreden geweest, plfs niet met het meest roemruchte heden, 'ij weten, dat het instabiel is en dat wij I het vastelarid de eenige hinderpaal tegen l'-in overheersching vormen. De Franschman livan meening, dat de natie verplichtingen |«ft jegens het individu en zijn geluk en T 'r un offert hij zich voor de natie op. Daarom voeren wij oorlog. Dengenen, die vragen: maar waarom voert dien oorlog dan niet. wilde spr. aller lest antwoorden: wij willen dien oorlog peren, zooals dat ons belieft. Frankrijk en «Beland zullen de wereld redden, zelfs al |Soet die wereld lijden onder de verveling. I Als tolk van het geheele Fransche volk «'"klaarde spreker, dat, wanneer het uur 1;' vredes gekomen is, Frankrijk voor altijd l'i i betrekkingen met Duitschland wilde ïfelen. L Wij zullen die zorg niet alleen aan de Miische emigranten overlaten, ondanks de line die wij voor hen hebben. Want het fit niet alleen de door Hitier verjaagde K ischers, die uit Duitschland verbannen F De geheele wereld is uit Duitschland ["bannen. Allen, die het werk, de muziek, tudie liefhebben, zijn verbannen. Allen, >(n het bloed tegen de borst stuit, wien de [['achting van den mensch tegen staat, zijn T'bannen. Het is onze taak Duitschland te [-'"lellen in zijn ware rol ei» zijn ware fcht. Een vreedzaam DuitscWfer.d, dat is oorlogsdoel. Wij zullen aan Duivtehland I vrijheid geven door het te betrijden van I?'laven, die het heeft gemaakt Oostenrijk. [iPPho-Slowakije en Polen en van dé sla- die het gaat maken. Wij zullen het zijn '«ten geven. Door het te dwingen met zijn j"n oogen te zien, met zijn eigen ooren te foren, waar zijn dwaasheid de wereld heen I id heeft Dat is de taak, die Engeland I Frankrijk zullen verrichten Wij zijn 1 k genoeg om die taak te voltooien, hoe I <'i' omstandigheden mogen zijn. 1 "ij zullen.niet ophouden,,voor de taak p-hicht is! - HALIFAX EN EDEN. Lord Halifax, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, heeft gistermiddag aan een lunch het woord gevoerd. Hij zeide, dat de huidige oorlog niet hoofdzakelijk ge wonnen zou worden door wapeningen, maar door de georganiseerde wilskracht der naties en volken. De Duitschers denken, dat zij dat doel het best kunnen bereiken met de methoden van Göbbels en van Mein Kampf, waarin de hoogste waarde wordt toegekend aan wat men, aldus Halifax, een geregeld kanonvuur van leugens.'en laster noemt. Wannees men critiék oefgnt op de Brit- sche propaganda, zoo voegde de minister hieraan toe, dan ls het Van belang, er aan te denken, dat Duitschland ondanks zijn propaganda, geen enkelen vriend heeft in de wereld. Aan dezelfde lunch heeft ook Eden het woord gevoerd. Hij zeide, dat het Engelsche volk al zijn denken, zijn streven en zijn energie er op moet richten, om den oorlog in den kortst mogelijken tijd te winnen. Een compromis omderwille van een kunstmatigen vrede met de tegenwoordige nationaal- sociallstenzou alleen het nageslacht ver- oordeelen tot hetzelfde leed, dezelfde voort durende vrees welke de tegenwoordige jeugd overschaduwd heeft. U zoudf vele, zeer vele handen te kort komen, zoo U al Uw klanten en zaken vrienden mei Nieuwjaar persoonlijk geluk zoudt willen wenschen. En toch zoudt U dat eigenlijk moeten doen, wilt U die prettige sfeer scheppen, waarin het goed is zaken te doen. Schud daarom Uw klanten en zakenvrienden per Nieuwjaarsadvertentie in ons blad van Zaterdag 30 December a.s. de hand het wordt altijd zeer gewaardeerd. De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent. Dat er onder een deel der kweekers reeds thans bittere armoede heerscht.' bleek wel overtuigend in de spoedeischende vergade ring van de ver. „Boom en Plantenbeurs", die in hotel „Neuf" te Boskoop is gehouden en welke op verzoek van 25 leden in verband met de noödtoéstand in hun be drijf was bijeengeroepen. In den aanvang der vergadering deelde de voorzitter, de heer B. Bunschoten aller eerst mede dat wat betreft de uitkeering der vorstschade de in de vorige vergadering van Boom en Plantenbeurs aangekondigde samenkomst op het Hegèeringsbureau had plaats gehad, welke evenwel voor Boskoop geen resultaat had opgeleverd, daar op deze vergadering bleek, dat de Rijksac counts-dienst met de commissie van me ning verschilde. De voorzitter beloofde echter dat de commissie voor de uitkeering der vorst schade pogingen in het werk zal blijven stellen deze zaak voor Boskoop tot een goed einde te brengen. Na deze mededeelingen kwam in bespre king het verzoek van de 25 leden aan het bestuur bij de Regeering op hulp aan te dringen wegens de bittere armoede, die, een ineenstorting van hun bedrijf tenge volge kan hebben. Naar aanleiding hiervan merkte de voor zitter o.m. op, het met de inzenders eens te zijn. maar dat hij het beter achtte, hierop t.z.t. terug te komen. Na in het kort de plannen tot steunver lening aan de boomkweekerij vermeld te hebben, deelde de voorzitter mede, dat na het bekend worden van de afkoop tot een bedrag van een mtllioen de organisaties niet stil hebben gezeten en dat deze (met uitzondering van den Bond van Planten- handelaren) in samenwerking met B. en W. van Boskoop en burgemeesters van ver schillende randgemeenten besloten hebben bij de Regeering om een aparte steunrege ling voor Boskoop uit hoofde van het in tensieve van zijn bedrijf, aan te dringen. Want afgezien van hoe de verdeeling der gelden zal zijn, is de steun aan Boskoop van dien aard, dat extra steun hard noo- dlg ls. In verband dus met het feit, dat reeds voor deze vergadering een ver zoek naar Regeeringscommissarissen is gegaan, achtte spr. het nog niet de juiste tijd, dit onderwerp in behande ling te nemen. Na een lange, discussie, besloot de vergadering met algemeene stemmen het bestuursvoorstel om op het verzoek t.x.t. terug te komen, aan te nemen. Met betrekking tot de kunstmestvoorzie- ning deelde de voorzitter mede, dat de uit reiking van de formulieren voor Boskoop en omgeving in handen was gelegd van de organisaties en dat waarschijnlijk de vol gende week zitting zou worden gehouden ter uitdeeling van de distributiebons. Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek voorts dat wat de toewijzing betreft, men in Boskoop niet ongerust behoeft te zijn, hetgeen wel duidelijk tot uiting kwam bij de beantwoording van een vraag, door een lid van de vergadering gesteld, waarbij de voorzitter deed uitkomen, dat 90 van de menschen, die aangevraagd hadden, het volle kwantum zouden krijgen. Tevens be stond er vermoedelijk volgens den voorzitter de mogelijkheid, hetgeen evenwel niet met zekerheid gezegd kon worden, op een 2e aanvraag voor degenen, die te weinig of niets aangevraagd hadden. Bij de rondvraag opperde de heer Keuls de meening of het geen aanbeveling zou verdienen lijsten van wat thans in Bos koop is verkocht aan den minister op te sturen. De voorzitter, merkte naar aanleiding hiervan op, dat hij er niet het nut van in ziet dit op het oogenbllk te doen. Reeds zijn verschillende cijfers naar Den Haag. Spr. gaf evenwel de verzekering dat. wan neer het eventuteel noodlg zou blijken te zijn, verdere cijfers zullen worden aange- gevraagd. De heer Hardijzer vroeg naar eventueele distributie van Carbolineum, waarop de voorzitter antwoordde, dat men voorzichtig moet zijn met om distributie te vragen, wan neer deze er nog niet is. Wel deed ;pr. de toezegging omtrent distributie van bestrij dingsmiddelen diligent te blijven. Den heer Langenberg stuitte het tegen de borst, dat eventueel voorschot op de af koop via het Burg. Armbestuur zou moeten gehaald worden. Ofschoon de voorzitter, zich dit kon in denken, merkte deze op, dat het toch moei lijk is om hiervoor wederom een aparte organisatie in het leven te roepen. Nadat nog eenige leden het woord ge voerd hadden, o.a. de heer Harskamp, de heer Schiere cn de heer Van Tol. sloot de voorzitter.deze drukbezochte-vergadering. e De staten, die zich van stemming hebben onthouden, bij het besluit van de Volkenbondsvergadering tot roy eering der Sovjets zijn de drie Balti- sche staten. Letland, Estland en Li-, tauen. de drie Scandinavische staten. Dénemarken, Noorwegen en Zweden, en verder Bulgarije, China en Zwit serland. Aan het ..Vad." werd over deze zitting nog gemeld: De Nederlandsche gedele geerde baron de Vos van Steenwij k ver klaarde, dat de Nederlandsche delegatie voor de resoiutie zou stemmen, maar dat hij ln opdracht van de Nederlandsche re geering moest verklaren, dat zij vertrouwt, dat de medewerking van de technische Volkenbondsdiensten bij de hulpverlee ning in geen geval beschouwd kan worden als een collectieve actie, maar uitsluitend beschouwd moest worden als een mede werking van deze diensten aan de Volken bondsstaten individueel, die Finland hulp zouden willen verleenen. Deze Nederlandsche interpretatie werd daarna gesteund door den Belgischen ge delegeerde, graaf Carton de Wiart, die eveneens een Interpretatie gaf, dat aan dezen zin ieder karakter van collectieve sancties ontneemt. Deze Nederlandsch-Belgische interpre tatie ls onweersproken gebleven. De Zweedsche gedelegeerde Unden ver klaarde uit naam van de delegaties van Denemarken. Noorwegen en Zweden, dat deze staten vele jaren intiem met Finland hebben samengewerkt, vrij van iedere alliantie, in volkomen onafhankelijkheid. Zij betreuren natuurlijk zeer sterk den aanval, waarvan Finland het slachtoffer ls, een aanval, die nergens grooteren in druk heeft gemaakt dan in de andere Scandinaafsche landen. Denemarken, Noorwegen en Zweden stemmen in het bijzonder in met dat deel van het rapport, waarin duidelijk wordt aangetoond, dat Finland niets heeft nage laten om tot een vreedzame regeling te komen. Denemarken. Noorwegen en Zweden zouden zich echter van stemming moeten onthouden in zoover de resolutie bepalin gen omvat, die beschouwd kunnen wor den binnen het kader van het sanctiesy steem te liggen. Unden eindigde met het uitspreken van de hoop, dat Finland zijn volledige onaf hankelijkheid zal terugkrijgen. De gedelegeerde van Letland gaf uit naam van de Baltlsche staten een zeer korte verklaring, waarin hij meedeelde, onder verwijzing naar hun vroegere hou ding inzake de sancties, zich van stem ming te moeten onthouden. Nog korter was Wellington Koo. die uit naam van China zeide, dat hij onder de omstandigheden, die alle gedelegeerden zeker begrepen, zich van elke stemming moest onthouden. Ook de Bulgaarsche gedelegeerde ver klaarde met enkele korte woorden, zich van stemming te zullen onthouden. lie voikenDondsraad neert het be sluit de Sovjets te royeeren bevestigd. De tekst van de aangenomen resolutie lulpt als volgt; „De raad. kennis genomen hebbende van de resolutie, die door de Volken- bondsvergadering op 14 December 1939 ls aangenomen, betreffende het beroep van de Finsche regeering,' 1. Sluit zich aan bij de veroordeeling door de volkenbondsvergadering van het optreden der U. R. S. S. tegen den Fin- schen staat, 2. Is, om de redenen, die uiteengezet zijn ln de resolutie van de volkenbondsverga dering, krachtens art. 16, par. 4 van het handvest, van oordeel, dat de U. R. S. S. zich door haar daden zelf bulten den Vol kenbond heeft geplaatst. Hieruit vloeit voort, dat de U. R. S. S. niet langer lid is van den Volkenbond". De raad heeft deze resolutie aange nomen met vier stemmen blanco, n.I. de stemmen van Finland, China, Zuid- Slavië en Griekenland. De Grieksche gedelegeerde bracht hulde aan het heldhaftige Finland en sloot zich aan bij de veroordeeling der agressie. Wat de uitsluiting van Rusland uit den Vol kenbond echter betreft, verklaarde hij zich van stemming te zullen onthouden. De Zuid-Slavische gedelegeerde nam een zelfde standpunt in, terwijl de Finsche vertegenwoordiger. Holsti, zeide blanco te zullen stemmen, aangezien men niet te gelijkertijd rechter en partij kan zijn. Vervolgens sprak namens Frankrijk Paul Boncour, die zeide: „Frankrijk is hier om met zijn stem in den meest nauwkeurigen zoowel als den meest pijnlijken vorm een sanctie uit te spreken tegen een schen ding van het handvest, waaraan een aan eengesloten staat zich schuldig heeft ge maakt door het gebied en de politieke souvereiniteit te schenden van het vrije en democratische Finland". „Ik kan niet over Finland spreken, zoo voegde Boncour hieraan toe, en het onze medewerking toezeggen in de mate, waar in wij daartoe door onzen eigen strijd ln staat zullen zijn, zonder een groet te bren gen aan de slachtoffers die Finland voor af gegaan zijn. Oostenrijk, Tsjechoslowa- kije en Polen." Boncour wees er nog op, dat de Russische gedelegeerde Litwinof met zooveel hardnekkigheid de duidelijk ste en volledigste definitie van agressie verdedigd had. De Engelsche vertegenwoordiger Butler, verklaarde, dat de opgestelde resolutie het onvermijdelijke gevolg is van de daden der Sovjet-Unie. De beweging in de wereld opinie en de moreele en materieele steun, die aan het Finsche volk ls gegeven, zijn, aldus Butler, voor een groot deel te dan ken aan de sympathie en bewondering van allen voor het Finsche volk, maar te vens aan het algemeene gevoelen in de wereld, dat de Finland toegebrachte slag van belang is voor het bestaan voor alle naties der wereld. Het komt ons voor, al dus spr.. dat de agressie niet alleen van belang is voor onze onafhankelijkheid, maar ook voor de nationale instellingen, waarop onze grenzen en insteUingen wer den opgericht. Door dit standpunt in te nemen, worden wij niet door wraak be zield. Wij kunnen geen afstand doen van het moreele standpunt, dat wij sinds lang hebben ingenomen en dit standpunt be- teekent trouw blijven aan de regels, waar op de internationale orde is gevestigd. Na Butler sprak nog de Chlneesche ge delegeerde, die zeide, dat hij, daar hij geen instructies van zijn regeering had, blanco zou stemmen. CHINA EN EGYPTE IN DEN RAAD. De Volkenbondsvergadering is om half vier gistermiddag weer bijeen gekomen voor de verkiezing van de twee laatste le den voor den raad. Met 34 van de uitgebrachte 37 stemmen werd China gekozen en met 37 stemmen Egypte, beide voor 3 jaar. Daarna verklaarde voorzitter Hambro, dat de vergadering uiteengaat, zonder de zitting te sluiten, wegens den internatio nalen toestand. De secretaris-generaal zal op elk oogen- blik de leden van het Bureau bijeen kun nen roepen, om besluiten te nemen, welke door de omstandigheden worden opgelegd. VOOR ZATERDAG 16 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 414,4 M. KRO-Uitzending 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram .muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Musiquette 12.45 Be richten ANP., Gram.muziek 1.10 KRO-orkest 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram. muziek 2.45 Kinderuurtje 4.00 KRO-Melo- disten en solist 4.45 Gram.muziek 4.55 Het Rococo-octet 5.15 Internationale sportrevue 5.30 Gram .muziek 5.45 KRO-Nachtegaal- tjes 6.15 Gram.muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gram.muziek 7.00 Be richten 7.15 Logopaedische causerie 7.35 Actueele aetherflltsen 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.35 Gram.muziek 8.45 Geva rieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.40 Religieuze voordracht met muzikale om lijsting 11.1012.00 Grammuziek. Hilversum II, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP.. Gram.muziek 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven 12.00 Gram.muziek (Om 12.45 Be richten ANP) 2.00 Esperanto-uitzending 2.20 Gram.muziek 2.303.00 Muzikale causerie met illustraties door het VARA-orkest 3.05 Reportage 3.30 VARA-orkest.4.30 Vragen- bus 4.50 Residentie-orkest (opn.) 5.30 Film land 5.50 Orgelspel en zang 6.15 Drent- sche uitzending 6.45 Kinderleesclub 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Po litiek radiojournaal 7.30 Cvclus ..Hoe werkt de kerk?" 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP 8.15 Puzzle-uitzending 8.30 De Ramblers 9.10 Toespraak 9.15 Ra- diotooneel 9.30 Bont programma «opn.) 9.55 VARA-Varia 10.00 En nu.Oké 11.00 Berichten ANP 11.10 Gram.muziek 11.30 —12.00 Orgelspel. Engeland. 391 en 449 M. 11.45 Plano en zang 12.20 Radiotooneel of gevarieerd pro gramma 12.50 Variété 1.20 Berichten 1.30 "Het Lewisham Hippodrome-orkest 2.20 Cau serie „Backyard" 2.35 Orgelspel 3.00 Het Concertante Trio 3.35 Reportages 4.20 Be richten 4.35 Variété 5.20 Kinderhalfuur 5.50 Peter Yorke's Band 6.20 Berichten 6.35 Reportage 7.05 Causerie ..Can I help vou 7.20 B. B. C.-orkest 8.05 Optreden van amateurs 8.20 Radiotoo neel 9.20 Berichten 9.35 Nieuws uit de Dominions 9.50 Populair programma 10.35 Kerkdienst. 10.50 Radiotooneel 11.30 Dans muziek 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. c Keulen, 456 M. 5.50 Grammuziek 7.40 De „Drei Musikanten' 9.05 Otto Dobrindt's orkest <opn.) 9.30—10.00 Kamermuziek 10.45 Grammuziek 11.20 Omroepkleinorkest 12.20 Omroepkoor en -orkest 1.35 Grammuziek 3.20 Omroepkleinorkest en solisten 5.20 Folkloristisch programma 6.20 SA.-orkest 735 Militair programma 9.50 Nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuzlek 12.51 en 1.30 Omroeporkest 1.50 Populair solistenconcert 2.25 Grammuz. met toelichting 255 Vervolg populair solis tenconcert 3.20 Zang met toelichting 4.20 Programma, gewijd aan de Sa va 6.05 Omroep orkest, soliste en grammuziek 7.45 Gram. muziek 8.20 Cabaretprogramma 9.30 Fol kloristisch programma 9.50 Koorzang 10.30 Het Prao Arte-kwartet en solist 11.20—12.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 Radio orkest en solist 1.30 Radio-orkest 1.50— 2.15 Gram.muziek 2.55 Marc-eau Burton's Mu sette-ensemble 3.50 Gram.muziek 4.35 Jazz-pianosoli 4.50 Zang 5.05 Vervolg jazz- pianosoli 5.35 Dansmuziek (gi-.pl.) 6.35 Viool en piano 7.00 Duetten 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Radiotooneel 9.50 Het Pro Arte-kwartet 10.10 Gram.muziek 10.30 Radio-orkest en soliste 11.20—12.20 Dans muziek (gr.pl.) GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv. enz. lste Programma: lederen dag van 824 uur' Avro, Vara enz. Voor Zaterdag 16 December. 3de Programma: 8.00 Keulen (9.20 Ber.) 10.00 Diversen 11.20 Keulen (11.50 Ber.) 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber.) 1.50 Keulen 2.25 Brussel VI. 2.55 Brussel Fr. 3.20 Keu len 5.20 Brussel Fr. 6.05 Brussel VI. «7.50 Ber.» 8.20 R. Danmark 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Brussel VI. (10.20 Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Ber.) 8.30 Brussel VI. (8.45 Ber.' 9.20 Engeland 12.20 Brussel Fr. 12.50 En geland <1.20 Ber.) 2.05 R. Danmark 2.35 Engeland 3.003.09 Scheveningen Haven (Ber.) 3.50 Brussel Fr. 4.20 Engeland (Ber.) 5.20 R. Danmark of div. 5.50 Enge land 6.05 Paris Post Par: (Causerie in het Nederlandsch) 6.20 Engeland «Ber.' - 6 35 Brussel Fr 7.20 Beromünster 8.00 Keulen of div. 8.35 Engeland (9.20 Ber.) 9.35 Be romünster 9.50 Engeland 10.30 Brussel Fr. 11.20 Deutschlands. (Ber.). 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11