Oranjeploeg won met 5-2 van België ehalve Lenstra scoorde onze geheele voorhoede LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 11 December 1939 Derde Blad No. 24453 Schitterend spel van Caldenhove en Smit Onze keuzecommissie is tevreden 80ste Jaargang V erkeersmoeilijkheden te Rotterdam De Belgen stelden teleur Het Hollandsche elftal schonk voldoening Het goede systeem gevolgd Smit's wonderlijk mooie doelpunt. (Van onzen redacteur). Het Nederlandsche voetbalelftal had den Tjjftigjarigen K.N.V.'B. geen mooier jubileum- jeschenk kunnen aanbieden dan de gisteren behaalde 52 overwinning op de Belgen! Te waardevoller wordt bovendien dit cadeau omdat het verkregen is door uitstekend spel van een ploeg, welke vier debutanten telde, maar zich van die handicap niets aantrok en tegeD de geroutineerde Roode Duivels een partijtje voetbal ten beste gaf dat de toe schouwers den killen regen (die den gan- schen middag vallen bleef) volkomen heeft doen vergeten. Misschien ging het in den aanvang nog wat stroef en heeft men toen hier en daar de wenkbrouwen gefronst, Tooral ook omdat de Belgen al in de tiende minuut door Buylc de leiding hadden geno men en ons voorhoede-spel wat traag was van uitvoering en de overtuiging miste, welke het kenmerk was van den Oranje- aanvallen in de gloriedagen van Bakhuys! Allengs werden echter de bordjes verhangen cn terwijl onze voorhoede steeds agressiever ging attaqueeren, werd het zelfs op dezen sfhemerduistcren voetbalmiddag in het slechts half bezette Feyenoord-stadion den toeschouwers klaar dat de zwaartste tekort komingen scholen in den Belgischen in plaats van in den Ilollandschcn aanval. Ja, ja, dat positiespel der Roode Duivels was aantrekkelijk om te zien en het was stellig niet zonder verdienste, maar was het niet jammer dat de Belgen zoo dikwijls vergaten dat het spel voornamelijk in de lengte en niet in de breedte moet worden gespeeld? Wat baatte het of de bal van links ging naar rechts cn daarna weer van rechts naar links als men er geen meter mee vorderde in de richting van het Hollandsche doel? Seen Belgische schutters. Natuurlijk: er waren ook tal van goede aan dien der bezoekers, maar het bleef toch alles •ii peuterig en traag en het miste bovendien Thotvaardigheid. Van Craen. de jeugdige mid- van de Liersche S.K., die verleden jaar nog de junior-klasse uitkwam, mag een verdien- lijk speler zijn, die zich goed opstelde cn overal /.wierf, maar dat hij schieten kan. vergat gisteren te bewijzen. En dan Braine, Buyle e.ao. ló, ló, wat t deze middag voor hen een deceptie zijn eest Werd niet de gioote Raymond tegen laatst door een deel van het publiek achter Hollandsche goal uitgelachen bij zijn schut- |e pogingen om zijn eens zoo geroemde ïtterscapaciteiten weer te ontplooien? En us het (na ongeveer een half uur spelen) niet awekkend om te zien hoe drie BelgenBraine. an Craen en Buyle. vlak voor het Oranjedoel Jfobeerden, zonder dat zij daarbij verder ge werd werden, den bal over den gevallen keeper a de goal te schieten en hoe zij alle drie daarbij den onder onbeschrijfelijke hilariteit van het Hek Wil hebben alle waardeering voor de gisteren vei de prestatie van het Nederlandsche elftal, t ons ecnlge prettige uren heeft bezorgd, maar mogen toch evenmin blind blijven voor het dal ons succes in belangrijke mate te danken ,aan het onder de maat blijven der Belgische E. Reeds in het laatste kwartier voor de uze zag men onze voorhoede, zonder dat deze ";e mootsche dingen deed, op verrassend ge- elijke wijze door de door haar halflinie in n steek gelaten Belgische verdediging wande- en een 1—0 achterstand omzetten in een 1 voorsprong. En na de pauze hadden onze anjemannen zoo lang het initiatief tot den -jnval totdat zij. na 25 minuten, met 5—1 de *dmg hadden. Ook tóén nog zag het er naar dat de score zou worden opgevoerd, maar eenlge gloeiende kogels van Vente scheerden de lat en de jeugdige Abe Lenstra, uit Heerenveen. die voor de pauze een bal tegen de deklat had gekopt, had nu pech door ver buiten 's keepers bereik tegen den paal te kogelen! Trouwens: het moet worden toegegeven dat de Belgen in de slotperiode alles op alles hebben gezet, om de situatie te verbeteren. De ver op dringende verdediging zette de buitenspelval open en had er succes mee, de zwakke midden linie volgde de voorhoede op den voet en het aanvalsquintet viel zoo vinnig aan dat Calden hove en zijn mannen af en toe in moeilijkheden begonnen te komen. Zij sloegen zich daar over het algemeen prachtig doorheen (hoe weergaloos handig zette Caldenhove telkens met een enkel tikje, een simpele beweging van den voet, de tegenpartij schaakmat!), maar eenmaal glipte Voorhooff er toch door en wist hij den dapperen Michel onhoudbaar te passeeren. DE JUISTE VERHOUDING. Met 52 zien wij de verhouding goed weer gegeven, hoezeer wij erkennen dat het positle-spcl der Belgen waardeering ver diende. Véél nuttiger, véél doeltreffender was immers het vrij eenvoudige, weinig ge schakeerde, maar opwindend snelle attaquee ren der Oranjemannen, die na een zwak begin steeds beter gingen plaatsen en onweerstaanbaar langs de Belgische ver dedigers flitsten. Snelle vleugelspelers als De Harder en Drager hadden onze gasten niet, evenmin een tacticus als Smit. wiens vlijmscherpe passes naar de vleugels zoowel als door het midden keer op keer verwarring stichtten, of een schotvaardig mid voor als Vente, die wel heel duidelijk demonstreerde dat hij thuis was in het Feyenoord-stadlon en speelde als In zijn beste dagen, al was hij dan ook niet altijd even fortuinlijk! Abe Lenstra was de minst goede van het vijftal voorhoedespelers, maar hij was daar ook de eenige debutant, die in Heerenveen gewoonlijk in lager tempo toch schitteren kan en derhalve eenlgen tijd werk had om zich aan te passen. Maar dat deze Friesche Jongeling, die zoo onver wacht met een fel schot uit den hoek kan komen, talenten bezit, dat toonde hij toch wel in de tweede helft toen hij met Drager en Vente combineerde dat het een lust was en volkomen in het kader dezer voorhoede bleek thuis te behooren ANDERIESEN'S OPVOLGER. Anderiesen ontbrak ditmaal. Voor het eerst sedert acht jaar] En dat heeft natuurlijk aan de keuze-commissie de noodige moeilijkheden be zorgd bij de samenstelling der nieuwe voorhoede. Stam. van V.U.C., was uitverkoren dezen keer de spilplaats te bezetten, terwijl de Schiedammer Poulus als linkshalf fungeeren zou, maar een ontstoken kaak ontnam den Hagenaar zijn kans cn was aanleiding dat Poulus debuteerde als drager van het Oranjeshirt en als centerhalf. als speler dus op een plaats, welke een der zwaarste en meest verantwoordelijke is van de geheele ploeg Het was een waagstuk, maar wat heeft de slanke Schiedammer zich er na een zwakken inzet prachtig doorheen geslagen, wat heeft hij gezwoegd enwat heeft hij veel aanval len onderbroken en dikwijls onze voorhoede ln actie gebracht! De routine van een Anderiesen mocht dan ontbreken, daar stond tegenover een jeugdig enthousiasme, dat bergen verzetten kon. een geweldig uithoudingsvermogen, een goede kijk op het spel en een zoo tactisch manoeu vreeren dat men zich herhaaldelijk afvroeg of hier nu werkelijk een nieuweling aan het werk was. Dat daar zwakke punten tegenover stonden, .spreekt vanzelf. Anderiessen speelde in meer teruggetrokken positie dan de Schiedammer, waardoor gistermiddag vóór de pauze aan den Belgischen midvoor Van Craen soms meer dan normale bewegingsvrijheid werd gegeven door onze defensie, die zich geleidelijk echter beter aanpaste. Ook wierp de oud-aanvoerder het spel meer naar de vleugels open dan Poulus ditmaal deed, maar aan het feit dat de S.V.V.'er voor zijn examen als internationaal geslaagd is. kan dat alles niets af doen. Met den prachtig op dreef zijnden Pauwe en den taaien Blauwwitter Stijger naast zich vorm- Ide hij een middenlinie, die beduidend sterker was dan de Belgische cn dat is op het totaal resultaat niet zonder invloed gebleven. DE STERREN. Het aanvoerderschap van het Oranje-team be rustte dezen Zondag bij Caldenhove en deze onderscheiding zij den D.W.S.'er gaarne gegund. Want als men spreken wil van uitblinkers in den wedstrijd tegen de Belgen dan is het toch zeker Caldenhove, die met Kick Smit. de zwerver b(j uitnemendheid, op het voorste plan moet worden gezet. De ontmoeting was nog maar enkele mi nuten oud of die fijne trekjes, welke zijn spel zoo aantrekkelijk (en zoo nuttig) maken, traden al weer aan het licht en hij is daarna voort durend de groote figuur geweest in onze ver dediging: een rots in de branding, een wanhoop voor de tegenpartij! Slot. naast hem, paste zich behoorlijk aan cn Michel in het doel toonde zich een moedig en bekwaam keeper, die af en toe een beetje te klein van stuk bleek te zijn maar door zyn kordate Ingrijpen meermalen gevaar heeft voorkomen. Overigens zal Michel ander geschut in stelling tegenover zich moeten krij- ge.n om te bewijzen dat hij zijn voorganger Dijkstra overtreft DE DUIK-GLIJ-SPRONG. Een wonderlijk optreden zag men ecnlge malen van keeper De Raedt, bij de Belgen. Als een tegenstander was doorgebroken en in snelle ren dè Belgische goal in gevaar dreigde te brengen, kon men den doelman plotseling met een geweldigen duiksprong vooruit zien schieten om dan op zijn knleen als een kogel door den modder vooruit te glijden. Van den schoen van den verbaasden Hollander werd de bal weggegrist en applaus klaterde er van alle rangen voor den onvervaarden Belg, die zoo wonderbaarlijk vlug vooruit schoot dat telkens de vraag „Hoe doet-ie dat?" weer opsteeg! De Raedt's schuld was het niet dat Oranje vijf maal de roos wist te treffen cn ook het backstel: Paverick Van Calembergh, heeft zich behoorlijk ge weerd zonder bepaald uit te blinken. Hoezeer halflinie en voorhoede beneden onze ver wachtingen (en stellig ook beneden die der Belgische supporters!) gebleven zijn, vertel den wij hiervóór reeds en in dat feit schuilt de belangrijkste oorzaak van deze voor de Belgen zoo sprekende nederlaag. VOLDOENING. In het K.N.V.B.-kamp is inmiddels reden tot voldoening. Oudere spelers mogen geleidelijk weggaan, nieuwe zijn gereed om de opengevallen plaatsen ln te nemen en zelfs ln een zoo ener veerenden wedstrijd als tegen de Belgen kon geen plankenkoorts die nieuwelingen gisteren van hun stuk brengen. Juist ter gelegenheid van het gou den Jubileum is een dergelijke wetenschap van groöte beteekenis. Hoe jammer overigens dat er ln verband met de bijzondere tijdsomstandigheden niet gevlagd kon worden. Alles zag er nu ln den regen zoo triest uit, terwijl toch Prins Bemhard zich op de eere-tribune bevond om het feest van den voetbalbond mee te vieren en ook de ministers Van Kleffens, Dijkxhoorn. Weiter en Steen- berghe van hun belangsteling blijk gaven. Braine, Voorhooff en Belgische halflinie bepaald slecht. De voorzitter van de keuzecommissie, de heer Herberts, verklaarde, na afloop van Holland— België, dat zonder uitzondering dit Nederlandsch elftal goed voldaan heeft. Dat was niet alleen zijn meening, maai- de opinie van de geheele keuzecommissie. Nadat de debutanten waren In gespeeld, zat het elftal vrij behoorlijk ln elkaar. Het spel werd over de vleugels geleid, een op vatting, welke wij de juiste achten bij het Ne derlandsch elftal. De vijf doelpunten spreken voor de kracht van de voorhoede, van de nut tigheid van den opzet. Theoretiseerend zou men wel kunnen opmerken, dat dit spel veel meer kansen heeft opgeleverd dan dat er benut zijn. maar het is toch ook een bewijs, dat de opbouw van den aanval goed is geweest. 4154 AMERICAN CIGARETTE (Ingez Med.) Aanvoerder Caldenhove was best tevreden met de prestaties van zijn spelers. Na tien minuten had hij het volle vertrouwen, dat het elftal den wedstrijd kon winnen. De voorzitter van den Belgischen Voetbal bond. de heer Van Kesbeeck. was van oordeel, dat zijn landgenooten geslagen zijn door een voorhoede, die te sterk was voor de Belgische verdediging. ..Ik wil niemand uit de Nederland sche voorhoede in het bijzonder noemen" zoo zeide de heer Van Kesbeeck „Ik vond ze allen even goed". In het elftal van zijn landgenooten vond h|j Voorhoof, Braine en de drie midden spelers bepaald slecht Zou de Belgische ploeg over een doortastender en beter com- bineerende voorhoede hebben beschikt, dan zou het resultaat volgens hem heel anders zjjn geweest. De Nederlandsche voorhoede wist te overrompelen, de Belgische niet. In ieder geval Is het een faire en prettige wed strijd geweest. De aanvoerder van het Belgische elftal Pave rick vond het een pittige en sportieve wedstrijd. De Nederlanders hadden een beter elftal zoo vertelde hfj ons en ze hebben verdiend ge wonnen. Toch meende hij, dat zijn elftal in het eerste kwartier meer had verdiend. IN DE HOLLANDSCHE KLEED KAMER. In de Nederlandsche kleedkamer van het Feyenoordstadion zit een zeer vermoeid elf tal. Het duurt geruimen tijd voor de stemmen loskomen: de wedstrijd is zwaar geweest door het hooge tempo, het moeilijke veld. den gladden bal. Maar spoedig loopen de warme douches, slaat de damp spelers en officials in het ge zicht. Caldenhove heeft nog genoeg adem om zijn clubgenoot Dr&ger en ook Lenstra een verhaal op te hangen over de juiste tactiek in de voor- noede. Als Drager tegenwerpingen maakt zegt Caldenhove, dat hij het vandaag nog te vertel len heeft, als aanvoerder. Drëger legt er zich bij neer; morgen, wanneer beiden weer in mili tairen dienst zijn, heeft Caldenhove te gehoor zamen aan Drager, want de laatste is boven hem geplaatst. Smit grinnikt, waarschijnlijk over het prach tige doelpunt, dat hij gemaakt heeft. Paauwe is stil. zegt weinig, heeft dit tooneel al zooveel jaren meegemaakt. Herberts is tevreden, de spelers zijn tevreden, het publiek is tevreden. Lotsy komt binnen, wenscht iedereen geluk. Bob Glendenning zorgt voor ledereen. Buiten in de gangen wachten vele tientallen om nog een glimp van de spelers op te vangen. Zij moeten geduld oefenen. Voordat alle modder van het lichaam is duurt het nog wel even. GEDRUKTE STEMMING. In de Belgische kleedkamer heerscht een ge drukte stemming. De spelers schieten snel onder de warme douches. Dat doet hen zichtbaar Van Calemberg sloeg den bal uit open doel (Van onzen redacteur). El' zijn waarschijnlijk een goede dertigdui- toeschouwers aanwezig aio de jubileum- '^tryd tusschen Holland en België een aan- J1? neemt. Het eerste gevaar dreigt van ^nje-zjjde. maar schoten van De Harder en ■^ristra gaan naast en nadat Michel een fraai van Voorhooff bedwongen heeft, neemt de leiding. Van Craen gaat met den naar den rechtervleugel en zet hoog voor Soal. waar Buyle met een kopbal aan Michel "'nakijken geeft. 01. Keeper De Raedt ont- het publiek op eenige bijzondere glijnum- *frljes, waarbij hij telkens den vijandelijken jjvsl v.reet te keeren. doch krijgt het verder ^loopip niet druk omdat de Hollandsche slecht plaatst op het gladde veld en even- zuiver schiet. ?oodat onze .attaques niet bcteekenen hebben. De too verf ormule. Het feit, dat de Belgen zich beter opstel len, een sterkere eenheid vormen en voor het oog aantrekkelijker combineeren. wekt bij menigeen de verwachting dat het voor Oranje op een teleurstelling uitloopen zal en dat wordt er niet beter op als De Harder met een pijnlijk gezicht langs het lijntje gaat zitten wegens een beenblessure. Ge lukkig heeft het spiedende oog van Bouljon het onheil ontdekt. Hij snelt dwars over het veld. slaagt er waarlijk in zich staande te houden in den modder van het „omge ploegde" terrein, fluistert den Hagenaar eenige geheimzinnige formules in het oor en fit en gezond huppelt onze linksbuiten weer binnen de lijnen om direct er na een magnlfieken corner te nemen, waaruit Abe Lenstra vlak onder de lat kopt, zoocfat De Raedt alleen ten koste van een nieuwen hoekschop redden kan. O, Braine! Wij zien een enormen schuiver van Smit en grinniken van vermaak als van Craen. Buyle en de roemruchte Raymond Braine gedrieën niet bij machte zijn (terwijl men verder in beide kampen ademloos toeziet) om keeper Michel te passeeren. Michel mag dan op den grond vallen als hij het eerste schot (van zeer dichtbij door Van Craen gelost! weet te kee ren, hij wringt zich, gelijk een slangenmensch, in zooveel en zulke vreemde bochten dat hij ook het schot van Buyle tegenhoudt en als klap op de vuurpijl! tenslotte eveneens den door Braine ingezonden bal onderschept en klemvast houdt.... Er is geprofiteerd van dc razend snelle buitenspelers. MidvoorVente was doortas tend, uiterst bewegelijk en altijd gevaarlijk voor doel. Smit bchccrschte het centrum van het veld. Toch waren aan het einde van den wedstrijd verscheidene spelers leeg- gespeeld, hetgeen aantoont, dat de training niet zoo intensief is geweest als gewenscht zou zijn. Maar de omstandigheden, waar onder gewerkt moest worden, zijn bekend en met die moeilijkheden heeft natuurlijk ook België te kampen. In Iedere linie zat één geroutineerde speler, Caldenhove achter, Paauwe in de middenlinie, Smit vóór. Met deze kernspelers en de talrijke jongeren is een elftal op te bouwen, hetwelk veel mo gelijkheden voor de toekomst biedt. Voor Michel een grootsch moment, voor de drie Belgen, die zich van wanhoop de haren uit het hoofd trekken, om te huilen van te leurstelling De Harder heeft inmiddels het leer meege nomen. Snel zet hij voor en laag in den hoek scoort Vente den gelijkmaker. 1I. De kopbal van Lenstra, enkele seconden later ingezonden, wordt door de lat geretourneerd. Het was een doelpunt waard geweest! De pass van Smit. Overigens komt dat doelpunt toch, zij het van een ander's voet, want als Smit het leer voor de zooveelste maal naar links heeft gediri geerd, komt de bal uit den voorzet van De Har der bij Vente, die iets te scherp plaatst en tegen den paal schiet. Twee backs en keeper tuimelen over elkaar ln hun opwinding en ijver om het leer te bemachtigen, doch Drager is allen iets tc vlug af en tikt ln het doel. 2—1. België doet tegenaanvallen, die eenige drei ging inhouden doordat Van Craen en Flevez nog al eens ongedekt worden gelaten, maar bo ven allen uit schittert Caldenhove, die aanval op aanval te keeren weet. En als de halflinie niet alleen het spel vermag te verplaatsen. Is Smit. altijd Smit. ter plaatse om den bal te ha len. Dan dribbelt Kick langs een of meer te genstanders en dan volgt telkens weer de lange pass óf naar De Harder, óf door het midden, waardoor de Belgen in verwarring worden ge bracht. Niet door Smit. maar door Drager komt inmiddels vlak voor de rust het derde Holland sche doelpunt. Schitterend werkt de Amster dammer zich langs meerdeer tegenstanders om door te dringen tot vlak bij de goal en het leer dan zóó mooi voor de voeten van den toegeloo- pen De Harder te leggen dat deze ae kans een voudig niet missen kón. 31. O. en O. Nadat in de pauze de soldaten, die eenige tribune-vakken geheel vullen met het veldgrijs, hun opperbevelhebber dn de eereloge) en het publiek op de andere tribunes hebben onthaald op eenige vruchten van O. en O., zijnde schoo- ne liederen over „rats. kuch en boonen" enz., wordt in het bijkans schemerdonker (zóó don ker dat wij aan de overzijde van het veld vlam metjes kunnen zien opflikkeren als een lucifer wordt aangestoken) de wedstrijd hervat. De Belgen hebben dadelijk pech, want een kogel van Braine uit een vrijen schop ketst tegen de lat in het veld terug, maar dan is het woord aan Holland. 't Zit in de lucht Gesteund door een zeer actieve midden linie valt onze voorhoede onstuimig aan en, om met een zekeren heer George Formby te spreken „Er zit iets in de lucht"! Aanval op aanval rolt aan, keurig gaat de bal van voet, en wat er In de lucht zit blijkt spoedig. Want als Drager in de tien de minuut voorzet neemt Smit het leer ineens op den schoen en zoo flitsend scherp en snel vliegt de bal in het doel dat „vriend en vijand" even als met stomheid geslagen is door dit wonderlijk mooie en gave doel punt. (41). De Belgen probeeren het aan de overzijde met verre schoten, maar zij mikken slecht, terwijl het aanvalstempo te laag is om onrust te wek ken bij Caldenhove. wiens tactische spel het publiek verleidt tot „open doekjes". De neger. Temidden van het strijdgewoel zien wij thans telkens een neger opduiken. Zwart zijn z'n haren, zwart ls z'n gezicht, zwart zijn z'n klee- ren, maar stralend van geestdrift is het spel van dezen nieuwen Oranjeklant, die zich na afloop onder de warme douche ontdoen zal van den modder om zich tc ontpoppen als den S.V.V.'er Poulus! Als hij op een gegeven mo ment tijdelijk door Voorhooff buiten gevecht is gesteld, zoodat er even gestopt moet worden, benut Stijger de gelegenheid om van den langs TRAMPA8SAGIERS. DIE EEN HALFUUR TE LAAT KWAMEN. Zooals te verwachten was bracht de voetbal wedstrijd NederlandBelgië voor Rotterdam ook ditmaal weer een groot aantal verkeers technische moeilijkheden met zich mede. welke moeilijkheden echter over het algemeen door de verkeersautoriteiten op loffelijke wijze zijn op gelost. De verkeersstroom werd aan de verschillende zijden van de stad opgevangen en volgens van tevoren vastgestelde banen naar het stadion geleid. Dreigde ergens stagnatie, dan werd de hoofdstroom onmiddellijk verlegd tot het euvel verholpen was. Het moeilijkste punt was natuurlijk de oever verbinding. Tengevolge van den regen was de verkeersdrukte bovendien niet regelmatig over enkele uren verdeeld, maar concentreerde zij zich tusschen half een en half twee 's-middags. Om kwart over een dreigde het verkeer ln de war te loopen en als noodmaatregel werd toen een éénrichtingverkeer Ingesteld tusschen de binnenstad en het stadion. Hierdoor kreeg men de geheele breedte van de wegen vrij en kon de stoornis spoedig worden opgeheven. Een gevolg hiervan was echter, dat het ver keer van Feyenoord in de richting van de bin nenstad voor een belangrijk deel werd stopge zet. De auto's, wielrijders en voetgangers wer den toen met het wagenverkeer naar de Park kade overgebracht, maar het groote aantal extra trams moest op den linker Maasoever blij ven en werd dus aan het verkeer onttrokken, waardoor het tramverkeer in de stad overbelast werd. Met uitzondering van een kort oogenblik dat het verkeer werd stilgezet na aankomst van Prins Bernhard, hebben zich geen stagnaties voorgedaan. De tramdienst had voor deze gelegenheid 64 motorwagens met aanhangwagens en twaalf en kele trams extra ingelegd, terwijl in de remises nog een zekere reserve werd gereed gehouden. Hiervoor waren honderden bestuurders en con ducteurs extra ln dienst gesteld, terwijl ook ge bruik gemaakt werd van de diensten van een deel van het op wachtgeld gestelde personeeL Op den Coolsingel bleken alle extra trams reeds vrijwel vol te zijn en vele reizigers hebben daaraan te wijten, dat zij met min of meer vertraging hun doel bereikten. Vooral degenen, die hierop niet gerekend hadden en op normalen tijd van huis waren gegaan, kwamen te laat, zoodat een half uur na het begin van den wedstrijd nog toe schouwers het stadion binnen kwamen. Over het bezoek wordt nog het volgende gemeld: Het aantal op het parkeerterrein ge plaatste auto's bedroeg 2600. terwijl nog een 120 wagens een plaatsje kregen op het terrein voor genoodlgden. Verder waren er 70 autobus sen, vooral uit de omliggende plaatsen, enkele uit België en zelfs enkele militaire autobussen met volledige bezetting. Het aantal motorfietsen en rijwielen was naar verhouding zeer gering. goed. De trainer van den Belgischen Voetbal bond Goetinck, vroegere jaren zelf een bekend internationaal, heeft voor leder een vriendelijk woord. Spelers zoowel als trainer vonden het een sportleven wedstrijd. Allen zijn het er over eens, dat het Nederlandsche elftal sterker heeft gespeeld en dat de overwinning verdiend ls, al meenen zij, dat de uitslag bij een beetje meer geluk aan Belgische zijde heel anders had kunnen zyn. Trainer Goetinck vond De Harder en brillanten vleugelspeler en Vente een uit stekenden midvoor. De Nederlandsche voorhoede in haar geheel vond hij sneller en productlever dan die der Belgen. Doelman De Raedt vertelt, dat hij respect heeft gehad voor de harde schoten, waarmede de Nederlandsche aanvallers hem hadden be laagd, vooral Vente. Braine zegt niet veel. Hfj meent, dat de Belgen erg ongelukkig zijn ge weest. Zyn oordeel wordt onderstreept door den secretaris van de Belgische keuzecommissie, den heer Hanze, die zegt dat snel spel op het middenveld ln dezen wedstrijd heeft gedomi neerd en dat het resultaat over het geheel ge nomen, een beetje geflatteerd is. WIELRENNEN. derksen won te berlijn. Gistermiddag zijn ln de Deutschlandhalle te Berlijn wedstrijden gehouden, waaraan ook onze landgenooten Derksen en Smit deelnamen Derksen was ditmaal ln goeden vorm. HU won den tijdrit over een ronde en noteerde 1 sec. Purann werd tweede. Na deze tijdrit won onze landgenoot den grooten prijs voor amateurs. HU had niet veel moeite om Purann en Bergomi achter zich te laten. Smits plaatste zich als vierde. SCHAKEN. leidsche schaakbond. Voor de competitie van den L.S.B. ontvangt „Inter Nos I" morgenavond in hotel „Neuf" te Boskoop „Taveno I" uit Leiden. de lijn zittenden Bouljon een smetteloos nieuw voetbalbroekje te halen en dat aan te trekken over zijn blijkbaar defect geraakten pantalon. Dan kan de kamp worden voortgezet. De Harder komt weer aan het woord. HU pas seert twee tegenstanders, zet voor en Dra ger lost een schot, dat den keeper te mach tig blijkt. Achter dezen staat echter nog back Van Calemberg, die een zeker doel punt voorkomt door den bal uit de goal te slaan. Het was misschieni van den Belg niet anders dan een reflex-beweging, maar hoe dan ook: onze gasten zullen zich weinig illusies hebben gemaakt omtrent de gevol gen. Strafschop! Smit plaatst zich achter den bal. valt by den aanloop bijna op zijn ge zicht in den modder, doet het over en scoort het doelpunt, dat Holland ook ten volle toekomt. 51. Wij zien daarna geweldige kogels van Vente. die rakelings over de lat gaan. wij zien een schot van Lenstra tegen aen paal en een ander schot, waaruit de bal over de lat tot corner wordt gestompt, maar tot doelpunten komt het niet meer. Integendeel krijgt België ineens een bevlieging, welke tot een doelpunt leidt als Van Craen goed doorzet en op het juiste mo ment overgeeft aan Voorhooff. die den stand tot 52 brengt. In den nog resteerenden tijd krijgt De Harder nog eenmaal moeilijkheden met zijn linkerbeen, doch hij is wijselijk in de buurt gebleven van „wonderdokter" Bouljon, zoodat de formules bij de hand zyn en de Hagenaor binnen de minuut weer aan de gansche Belgische defensie rnn hielen kan laten zien. De Belgen komen nog even in den aanval, doch scoringkansen krijgen zij niet en met ongewijzigden stand komt hek einde.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9