De Leidsche Bioscoop-Programma's Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Zaierdag 9 December 1939 OFFKIEELE KENNISGEVING L. VAN GEELEN WEERBERICHT. ZARAH LEANDER AGENDA Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt Een lokale storing trok in den nacht over ons land en bracht, behoudens in het Noord oosten, omslag van den wind van Zuid naar West, met vee! regens en een sterke stijging der temperatuur. Hedenmorgen waren de barometers in het Westen en Zuiden regelmatig stijgende. Her gebied van hoogen luchtdruk over Spanje breidde zich over Frankrijk uit. In het midden en Zuidwesten van het Iberisch schiereiland is de luchtdruk nabij 1030 mbar. Langs de kusten zijn de temperaturen hoog. Het gebied van hoo gen luchtdruk boven Scandinavië nam in be- teekenis toe. Aldaar steeg de barometer tot 1027 mbar. Vermoedelijk heerscht in het bin nenland van Zweden zeer strenge vorst. Een strooming van continentaal polaire lucht be weegt. zich over de Baltische Staten in het Oost zeegebied naar het Westen. De koude aldaar en in Denemarken vormt een scherp contrast met de zachte temperaturen in ons land en België. De depressies bij IJsland vullen op. Op IJsland en in het Westelijk deel der Pcolzee werd het kouder. In het Oostelijke deel der Poolzee voe ren Zuidelijke winden nog lucht van hooge tem peratuur aan. Op Spitsbergen en Beereneiland is de temperatuur nog respectievelijk 3 en 1 graad boven het vriespunt. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 u. 20 voorin). Den Helder: Betrokken, stormachtige N.W. wind. 8 gr. C.. min. 3 gr. C.. neerslag 16 rfiM. Missingen: Lichtbewolkt. krachtige W.Z.W. wind, temp. 9 gr. C., min. 4 gr. C.. neerslag 12 mM. De Bilt: Betrokken, matige W.N.W. wind. temp. 8 gr. C., min. 3 gr. C., neerslag 12 mM. Groningen: Motregen, matige O.Z.O wind. temp. 2 gr. C.. min. 1 gr. C., neerslag 3 mM. Maastricht: Betrokken, matige W. wind, temp. 8 gr. C., min. 3 gr. C., neerslag 6 mM. AALSMEER. De aj. Gemeentebegrooting. Hoewel het. met aan welhaast zekerheid grenzende waarschijnlijkheid uitgesloten was dat de nieuwe begrooting sluitend ge maakt zou kunnen worden zonder de rijks bijdrage. was er nog een klein sprankje hoop da; de gemeente uit haar noodlij dendheid" verlost zou worden vóór de ont vangsten en uitgaven voor 1940 vastgesteld zouden worden. Precies als verleden jaar moet het Rijk echter een bijdrage van ongeveer 100.000 gld. verstrekken en dus weer een Jaar extra toezicht op het eens zoo welvarende doch thans noodlijdende Aalsmeer uitoefenen. Dinsdag a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen, o.m. ter behandeling en vaststelling van deze begrooting. Op de agenda komen tevens de navolgen de punten voor: 1. Vaststelling notulen der vergadering van 2 November 1939. 2. Overplaatsing van den onderwijzer J. H. Hendriks, van de OX. School Rozen straat naar de ULO-school alhier. 3. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School Rozenstraati. Voordracht: 1. M. van Donk. onderwijzer aan de Martha- Stichting te Alphen a.d. Rijn; 2. K, R Groot, tijdel. onderwijzer aan de O.L.-school Soest; 3. A. van Norden. kweekeling met akte aan een OX. school te Leiden. 4. Verhooging voorschotten landarbei- derswet 5. Behandeling bedrijfsbegrootingen en gemeente-begrooting, dienst 1940, met o.m. behandeling voorstellen: a. Verzoek bad- en zwemvereeniging „Het Oosterbad". om uit stel van aflossing op een aan haar onder le hypothecair verband verstrekte geld- leening; b. Wijziging tarief heffing van gel den wegens vervoer per ziekenauto; c. Vaststelling verhoudingscijfer heffingsper centages straatbelasting 1940; d. Voorstel tot verhuur van tuinland; e. Vaststelling bedrag per leerling voor 1940 i.z. het open baar lager onderwijs ex. art. 55bis der L.O.- wet 1920; f. Vaststelling aantal opcenten gemeentefondsbelasting, belastingjaar 1940/ 1941; g. Prijsbepaling bouwterreinen grond bedrijf voor 1940; h. Aangaan rekening courant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeente te 's-Gra- venhage, voor het jaar 1940; i. Aanvrage om de extra bijdragen uit het Werkloosheids- subsidiefonds en een bijdrage in de kosten der gemeentehuishouding voor 1940. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. <41 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 7 gr. C. (45 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWUK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 1 u. 56 min.; nam. te 2 u. 18 min. Voor Maandag. Voorm. te 2 u. 39 min.; nam. te 3 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 4.17 nam. tot 7.27 voorm. Zondag: 4.17 nam. tot 7.28 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 9 Dec.: op 6 u. 01: onder 15 uur 08. 10 Dec.: op 7 u. 05; onder 15 u. 54. Casino-Theater. De groote muzikale showfllm „Alexanders Ragtime Band" staat als eerste nummer op het programma van deze week. Deze schepping van Henry King met de muzikale bewerking van Irving Berlin heeft groot succes beleefd en dit ls niet te verwonderen, want naast de door velen zoo zeer gewaardeerde, moderne mu ziek, vraagt een boeiende en diep-men- sche Intrige onze aandacht. Drie men- schen zijn bij elkaar gekomen, Alexander, zijn pianist Charlie en het zangeresje Stella. Met zijn drieën maken zij de band tot een wereldsucces; zonder één van hen gaat het niet en toch berokkenen deze menschen elkaar zooveel leed, dat een scheiding ten slotte niet achterwege kan blijven. De oorlog maakt 'een einde aan Alexanders' succes en hij gaat naar het front als Stella en Charlie hem verlaten hebben. Bij zijn terugkomst vindt hij hen beiden getrouwd en zonder Stella kan hij het leven niet meer aan. Oude vrienden helpen hem echter weer op de been en als Stella tenslotte haar vergissing inziet en van Charlie haar vrijheid terugkrijgt, stijgt Alexanders succes tot een hoogtepunt. Ty rone Power Is Alexander en men had voor deze rol geen beteren speler kunnen uit kiezen. Naast hem staan Don Ameche en Alice Faye met haar mooie diepe stem. Met zijn drieën hebben zij van deze film iets heel bijzonders gemaakt. Na de pauze draait „Kom je ook achter de tralies"? Men zou deze uitnoodiging bijna aannemen als men ziet hoe vroolljk het daar in de Rockwell-gevangenis toe gaat. Als het overal zoo was, zou men eenigen tijd hechtenis als vacantie kun nen beschouwen. Onder de gevangenen bevinden zich diverse artisten en ook de sport neemt een groote plaats in hun leven in. Bovendien wordt er ieder jaar een revue opgevoerd, waarin iedere gevan gene zich van zijn beste zijde laat zien. Wij zien o.a. den beroemden Bill Robesor, eenige tap-dance-staaltjes uitvoeren op verbluffende wijze. Er is hartelijk gela» chen om deze film. die dan ook met een groote dosis humor doorspekt is. Trianon-Theater. Deze week wordt in het Trlanon-Theater de Cityfilm „La béte humaine" vertoond. Jean Renoir toonde in zingt uit de film ES WAR EINE RAUSCHENDE BALLNACHT NUR NICHT AUS LIEBE WEINEN Deze gram of oon plaat is verkrijgbaar en voorradig bij HAARL.STRAAT 55 (t.o. Rex) - TEL. 20593 P.S. - Vertegenwoordiger His Masters Voice producten voor Leiden en Omstreken. 4066 (Ingez. M«U dit filmwerk wederom zijn meesterschap als regisseur. De roman van Emile Zola ls op voortreffelijke wijze door hem weer gegeven. De vertolkers der hoofdrollen, Jean Gabin en Stmone Simon blinken als gewoonlijk uit door hun zuiver spel. In het kort komt de inhoud van de film op het volgende neer. Jacques Lautier (Jean Gabin), machi nist, en zijn kameraad Pecqueux (Carette) voeren op hun locomotief „LLson", waar aan beiden zeer zijn gehecht, den snel trein van Parijs naar Le Hivre. Lautier spreekt over „Lison" als over zijn vrouw. Hij ls erfelijk belast met een kwaal, die generaties van zwaar drinkende voorouders hem nalieten. In buien van razernij of me lancholie kan hij de eerste de beste vrouw, die hij tegenkomt, vermoorden. Zijn werk op „Lison" is voor hem afleiding van vrou wen. Bij aankomst in Le Havre blijkt ..Lison" gerepareerd'te moeten worden, zoo dat Lautier een dag vrij neemt. Diezelfde dag heeft de onderstationschef van Le Havre, Roubaud, (Ledoux) onaangenaam heden met een passagier, hetgeen zijn ont slag tot gevolg kan hebben. Om dit te voorkomen gaat zijn vrouw Severine (Si- mone Stmon) naar haar peetoom Grand- morin, die president is van de spoorweg maatschappij. Door dit bezoek komt een vroegere verhouding tusschen Severine en Grandmorin aan het licht. Roubaud be sluit Grandmorin te dooden. Dit gebeurt in tegenwoordigheid van Severine in den snel trein van Parijs naar Le Hüvre, waarin ook Lautier als passagier meerijdt. Na de ontdekking van den moord vermoedt Lau tier den waren gang van zaken. Hij zwijgt echter. Severine zoekt nader contact en zij vatten liefde voor elkaar op. Severine vertelt de waarheid aan Lautier over den moord op Grandmorin. naar aanleiding van het harde leven, dat zij naast den driftigen en jaloersch geworden Roubaud moet leiden. Zij verzoekt Lautier, haar man te dooden. De eerste poging mislukt. Het ontbreekt Lautier aan moed. Dan pro beert Severine het op een andere manier. Zij maakt Lautier Jaloersch. Dit beteekent de ommekeer lil Lautier. Hij ls nu vast van plan, zijn voornemen uit te voeren en Severine vrij te maken. Hij en Severine wachten thuis op de komst van Roubaud. Angstig drukt zij zich tegen hem aan. Op BENTHUIZEN. Voor beroep bedankt. Ds. A. v. Stuyvenberg. predikant bij de I Geref. Gemeente alhier, heeft voor het be roep naar Scheveningen bedankt. HILLEGOM. Filmavond voor militairen. In hotel Flora werd een O. en O.-film- avond gegeven. Vertoond werd een film over de Staatskolenmijnen in Limburg. De heer G. de Clerq, voorzitter van de A.V.R.O. gaf een toelichting over de werkzaamheden der Staatsmijnen Emma, Hendrik, Wilhel- mina en Maurits. Wij merkten op den bur gemeester. wethouder Klaver, de kapiteins Fokkinga en Van Duimen, leden der com missie voor O. en O. Tijdens de pauze werden de soldaten onthaald op gevulde koeken en leerlingen der Hlllegomsche Muziekschool gaven on der leiding van den heer Marsbergen eenige stukken ten beste op accordeons. De piano begeleiding was bij mej. Rie Appelman in goede handen. Het was een aardige avond. In de vacature van wijlen den heer H. A. van Waveren is tot correspondent voor het scheidsgerecht van Bloembollencultuur benoemd de heer J. R, Bijl van Dulvenbode. De door Father S. Staats gehouden Ilef- dadigheidspredikaties in de belde R.K. Pa rochies hebben ruim f. 600 opgebracht. Fa ther Staats hoopt op 18 dezer wederom naar zijn Missiegebied Kameroen (Uganda) terug te keeren. De Zondagsdienst der doktoren wordt morgen waargenomen door dr. van Straaten. Op de groote tentoonstelling te IJssel- monde. behaalde het lid van Streven tot Verbetering, de heer van Leeuwen een eer sten en eereprijs en den hoofdeereprljs, een beker, zoomede nog een eersten prijs met een Hollander konijn uit een klasse van 26 die ren. Een prachtig succes! De Beurs werd deze week bezocht door 111 personen Naar Gladiolen was eenige vraag. De prijzen waren echter laag. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven 599 werkzoekenden (99 meer dan verleden jaar). KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing tusschen tram en wagen. Een ernstige botsing die nog vrij goed ls afgeloopen had hier gistermiddag plaats. De tuinder B. V. uit Katwijk aan Zee kwam met zijn wagen geladen met peen. bloem kool enz. de v. Egmondstraat uitrijden en op den gevaarlijken hoek Voorstraatv. Eg mondstraat in botsing met de electrische tram, die den wagen met- paard een 15-tal meters meesleurde, vóór de tram tot stil stand kwam. De wagen was vernield, de tuinbouwproducten en de kisten lagen over den weg verspreid, de paal voor de electri sche geleiding was verbogen doordat de wagen tusschen de paal en de tram was geknakt, enfin het was een ruïneus aanzien. V. kwam er met den schrik af. De politie onderzoekt de schuldvraag. Jlt moment is alle weerstandsvermogen ln Lautier, door de spanning en intriges om hem heen, gebroken. Zijp oude kwaal komt met volle kracht boven, en hij worgt Se verine, verdwaasd en willoos. Den volgen den morgen komt hij versuft nog juist op tijd bij „Lison". Hij beseft nu de gevolgen van zijn daad. Als de trein ln volle vaart door het land snelt, springt hij van de locomotief, voor Pecqueux het heeft kun nen verhinderen. Zooals eerder gezegd: regie en spel van deze film zijn zeer geslaagd en de foto- technische afwerking ls soms opvallend suggestief. Voor de pauze draait behalve wereld nieuws en een teekenfllmpje. de grappige film „Artisten-modellen ln Parijs". Luxor-Theater. Het succes van de films van Zarah Leander is onmiskenbaar en niet alleen de „mode" ls daarvan de oorzaak, maar niet het minst ook het ta lent van deze Zweedsche actrice, van wier optreden en stemgeluid een bijzondere be koring uitgaat! Natuurlijk was er gister avond groote publieke belangstelling voor Zarah's nieuwste film „Es war eine rau- schende Ballnacht" en wij meenen te mo gen vaststellen dat men bijkans zonder uit zondering lof heeft gehad over haar prach tige samenspel met Hans Stüwe. over de tragiek van het verhaal, dat de levensge schiedenis van den bekenden componist Tschaikowsky behandelt, over haar ultda- genden zang en de muzikale Illustratie. In de „rauschende Ballnacht", waarop deze film doelt, vond de knappe Katja haar vroegeren minnaar Peter, van wlen juist op dit oogenblik voor de eerste maal ln de Moskouer Adelclub een wals werd ge speeld, terug nadat zij, om de armoede te ontvluchten, gehuwd was met een rijken, doch veel ouderen man, dien zij niet lief heeft. Het weerzien doet de vroegere ge voelens herleven en om Peter Tschai kowsky bij zijn componistenarbeid aan te moedigen, besluit zij hem ln het geheim financieel te steunen, wetende dat zijn werken door hun bijzondere eigenschappen algemeene bekendheid verdienen. Zoo wordt Tschaikowsky In korten tijd een be roemd man, maar voordat het zoover ls heeft hij Katja reeds gevraagd van haar echtgenoot te scheiden en met hem te her trouwen, niet wetende datz Ijn financieele positie op dat moment nog volkomen van haar afhankelijk ls. Als de vrouw weigert, stort hij zich hals over kop in het huwe lijk met een danseresje Marika Rökk), die hij echter nog dienzelfden avond weer ver laat om een wereldtournee te beginnen en ovefal groot-sche successen te oogsten Pas vele jaren later komt hij terug naar Mos HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Lelden herinneren belanghebbenden aan de gele genheid het havengeld 1940 bij wijze van abonnement vooruit te voldoen. Het kantoor van den Markt- en Haven dienst Waaggebouw! is daartoe geopend iederen werkdag, behalve Vrijdag en Zater dag, van 102 en van 14'/2—16'/i uur. Over gelegd moeten worden geldige meetbrieven. Meetbrieven afgegeven vóór 1 October 1927 zijn sedert 1937 ongeldig. Houders van abonnement 1939, die vóór 15 Januari 1940 van die gelegenheid geen gebruik hebben gemaakt, zullen onherroepelijk het z.g. „reis" tarief verschuldigd zijn. tenzij bij het binnenvaren aan een der havenkantoren alsnog het abonnement wordt betaald. A. VAN DE SANDE EAKHUYZEN, 4139 Burgemeester. VAN STRYEN; Secretaris. KATWIJK AAN ZEE. Autobotsing. Op den hoek Meerburgstraat-Drieplas- senweg kwamen gistermorgen om 11 uur een auto, bestuurd door L. J. H. uit Oegst- geest en een militaire vrachtauto met el kaar in botsing. De auto werd zeer ernstig beschadigd en kon niet verder rijden. De militaire vrachtauto reed een tuinmuur en een boompje omver. Een handwagen voortgeduwd door G. v. d. B. uit de Parklaan reed ln Duinoord tegen een lantaarnpaal aan met het gevolg, dat de lamp op de straat stuk viel. LISSE. Vergadering Ver. voor Bloembollencultuur. De afdeeling Lisserbroek der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur vergaderde ln café A. Faas. De voorzitter, de heer B. Berbee, opende en wees op den grooten nood ln het bloembollenbedrijf. Aan het verslag van den secretaris, den heer J. M. de Graaf, ontleenen wij, dat het ledental van 38 tot 45 gestegen ls. De beschrijvingsbrief werd goedgekeurd. Voor de verkiezing van twee leden in het hoofdbestuur ln de vacatures van de heeren Jac. Bakker en A. J Braam werden resp. als candidaten gesteld de heeren C. Hoeben Wognum en W. Jonkheer te HUlegom. De heer J. van Essen merkte hierbij op, dat nog steeds geen rekening wordt ge houden om ook namens de kleine bloem bollenkweekers een afgevaardigde ln het hoofdbestuur te laten plaats nemen, het geen spr. zeer betreurde. De heeren H. Buurman en K. Baartse werden benoemd als afgevaardigden naar de a.s. alg. vergadering te Haarlem. Het bestuur onderging een radicale Ver andering, daar de voorzitter de heer Ber bee, als zoodanig bedankte en wegens het aftreden van het bestuurslid, den hëer Th. Straathof, welke niet meer herkiesbaar was. De heer Mart. Mesman werd als voor zitter gekozen, in de vacature Th. Straat hof werd de heer A. y. d. Veek als be stuurslid gekozen. Namens de bestuursleden dankte de heer Th. Straathof den voorzitter, die geduren de twaalf jaren deze functie had waar genomen; hem werd als blijk van waar deering een surprise aangeboden. De heer C. Clemens informeerde naar de nieuwe minimumprijzen voor narcissen en adviseerde, deze vast te stellen voor grove narcissen op 16 ct. p. Kg. en de kou. Weer is Katja, die van haar man ge vlucht ls, daar om hem te begroeten, maar nieuw geluk ls voor dit tweetal niet weg gelegd. want nog dienzelfden avond valt Tschaikowsky aan de in Moskou heerschen de cholera ten "offer. „De levende Tschai kowsky ls heengegaan om ons den onster felijke terug te geven", zoo besluit de mu ziekleeraar Hunslnger (Leo Slezak) het dramatische verhaal Het kan zijn dat de historische interpre tatie van Tschaikowsky's leven aan volle digheid te wenschen overlaat (de Inleiding zegt zulks trouwens reeds), maar weinig doet dat af aan de kwaliteiten dezer film. Hoe goed wordt zij niet gespeeld door Za rah Leander en Hans Stüwe, door Marika Rökk (die zoo voortreffelijk danst), door den altijd gemoedelljken en geestigen Sle zak en door den somberen Aribert Wascher als de echtgenoot van Katja, die weet wat er leeft tusschen zijn vrouw en Peter en alles doet om de situatie voor haar zoo on aangenaam mogelijk te maken! Vele mooie balletten brengt de film verder. Zarah zingt haar dramatische liederen, die steeds bedoeld zijn als een uitdaging aan haar echtgenoot, en telkens weer worden de muziekliefhebbers vergast op prachtige frag menten uit symphonleën en andere compo sities van Tschaikowsky. Als tweede hoofdfilm bevat het Luxor- programma een avontuurlijk verhaal van een misdadlgersbende, die door een piloot wordt ontmaskerd. Rex-Theater, „De onsterfelijke wals.' Johan Straus, een bankbediende in het oude Weenen, wordt, ontslagen, omdat hij ln plaats van balansen op te maken com poneert. Het is niet de eerste keer, dat hij om deze reden een betrekking verliest en hij besluit dan ook zijn loopbaan als klerk te beëindigen. Hij verzamelt om zich heen een orkest dat onder zijn bezielende leiding de „on sterfelijke wals" zal spelen. Het eerste op treden blijkt een onverhoopt succes te zijn. Strausz wordt ontdekt door de opera-zan geres Carla^Donner, die hem aan het hof brengt. Alras raakt hij in haar netten verstrikt. Hij voelt echter dat hij nietln' die hooge kringen, waarin zij hem brengt, thuis hoort, trekt zich terug en huwt met zijn verloofde Poldl. Door toevallige om standigheden komt hij in de revolutie van 1848 weer in aanraking met Carla en weet geen weerstand te bieden aan deze sirene. Zooals zij zijn liederen zingt, kan geen an der dat. Hij verwaarloost Poldi geheel; deze neemt het hem niet kwalijk, de eenige wensch dien zij koestert is haar Johan ge lukkig te zien. Deze staat op het hoogtepunt van zijn roem als hij opdracht krijgt een opera te REDEN. N. Beestenmarkt 8: Postduivententoonstelllng „De Reisduif". 7—9 uur nam. Royal: Kanarietentoonstelling 10—22 uur. Zondag. Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 6'4 u. nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 1014 uur voorm. en 8 uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 u. v.m. en 8 uur nam. N Beestenmarkt 8: Postduivententoonstelllng „De Reisduif". 10—17 uur. Royal: Kanarletentoonstelllng. 1017 uur. Oegatgeest: Gem. Gods. 10 uur voorm. en 8 uur nam. Maandag. Prediker: Geref. Zendlngsbond. 8 uur nam. Royal: Ledenverg. „De Vereenlgde Zangers". 8 1/4 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Phae dra". 8 1/4 uur nam. Schuttershof: Cabaretavond Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbed. 814 uur nam. Schuttershof: Liberale Vrouwengroep te 8 uur nam. Stadszaal: Ontspanningsavond voor militairen en burgert). 8 uur nam. Volkshuls: Spr: prof. Meyers over wetskennls, 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91»—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 7—8 uur nam. 's Donderdags Wtjkgebouw „Betheeda" (Hoef- straat 44—48): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. BI08COFEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: .Es war elne rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 2—7 en 811 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Lord Jeff". Woensdag en Zaterdag te 3 uur 30 nam. Zond. doorL voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „La béte humaine". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Kom je ook achter de tralies". Zondag te 2. 414 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarlstraat: Iederen werkdag „De onsterfelijke wals". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwljk-aan-Zee)„Spoorloos verdwenen". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 9 tot en met Vrijdag 15 December as. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheld, Hooigracht 48. telef. 21060 en A. J. Donk. Dorp straat 31. telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, telef. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot. P. van Es, v. d. Meer en Nlemer. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. fijne narcissen op 20 ct. p. Kg. Nadat verschillende kweekers nog hun ontstemming hadden uitgesproken om trent den ontoereikenden steun der regee- componeeren voor de keizerlijke opera in Weenen. Na de opvoering hiervan, besluit Strausz met Carla uit Weenen te vertrek ken en op tournée door Europa te gaan. Op het laatste oogenblik ziet Carla ech ter dat zij hem niet blijvend gelukkig kan maken en krijgt zij wroeging van het leed. dat zij Strausz' vrouw willens en wetens aandoet. In een aangrijpende scène neemt zij dan afscheid van hem. Strausz keert terug naar Weenen en zijn vrouw. Lulse Ralner kan ons ln deze film het meest bekoren door de uiterst gevoelvolle wijze, waarop zij de rol speelt van Strausz' on baatzuchtige en alles opofferende vrouw. Ook Mlllza Korjus, als de geraffineerde operazangeres en niet te vergeten Femand Gravey als Strausz. geven uitstekend spel te zien. Op prachtige wijze zijn ln deze film de scenes verwerkt, welke Strausz de Inspiratie gaven voor zijn onvergetelijke walsen, waarom eigenlijk deze geheele film draalt.. Voor de pauze draalt de R.K.O. film „De man die zichzelf vond", een goede amu sementsfilm. Lido-Theater Het is moeilijk om een jongen, die eenmaal in slecht gezelschap is geraakt, weer op het goede pad te bren gen. De hoofdfilm „Lord Jeff" met Freddy Bartholomew en Micky Rooney als hoofd vertolkers. laat ons dit weer eens duidelijk zien. Geoffrey die al jong zijn ouders door een noodlottig ongeval verliest, komt bij menschen terecht, die het met zijn opvoe ding niet zoo nauw nemen. ZIJ gebruiken hem bij brutale diefstallen, waardoor hl) wel een goed leventjé heeft, maar vanzelf sprekend zeker' te gronde zou zijn gegaan, wanneer htj niet bij een diefstal van een waardevol collier werd gesnapt. Hij komt dan in een verbeteringshuls terecht en hier beginnen de moeilijkheden, Hij wordt, daar hij weigert zelf een vak te kiezen, naar een zeevaartschool voor de opleiding ter koopvaardij gestuurd. Wanneer hij tracht te ontsnappen, weet Terry, eveneens een leerling van de school, hem, hoewel met geweld, weer ln het gebouw terug te bren gen. Terry wordt echter door den directeur gesnapt en daar hij Geoffrey niet verra den wil, wordt de hem gedane toezegging als matroos op den „Queen Mary" we" Ingetrokken. Voor Geoffrey is dit over'| een buitenkansje, want Terry bewijst hem nog vele goede diensten en dank zU diens goede leiding wordt Geoffrey geleiden* een zeer bruikbaar lid van de maatschappij Dat zich eerst nog tal van komische voor vallen voordoen, laat zich begrijpen door ieder, die de sterkste zijde van het spel van Mickey Rooney kent. Voor de pauze dr^,_ een rijk gemonteerde revue-film. De fanu- lie Zangvogel met tal van prominente n- guren in de voornaamste rollen. 3—-2 n

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6