AKKERTJfS Uit de Omstreken LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 8 December 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN KERK- EN SCHOOLNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN „Hoe abnormaler de omstandigheden WEERBERICHT. Binnenland Begrooting Zuid-Holland Buitenland AGENDA LISSE. RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek GEBOREN. Hans, z. van P Wckka -n L. Ch. Mentfn. OMKLEDEN. J. DubbeJdeman. hsvr. van A. ruchs 80 J. ONDERTROUWD. A. Hollebeek jm. 30 J. en L. Burgerjon ld. 25 jaar. hoe meer behoefte aan voorlich ting er bij den afnemer bestaat". Hierop duidde de voorzitter van het Jaarbeursbestuur, de heer F. H. Fen- tener van Vllssingen, in September J.l. En wijlen Professor Volmer schreef „Blijven èn groeien zullen alleen die ondernemingen, waarvan de leiders doordrongen zijn van de waarheid, dat het wezen van den handel is „service", dienstbetoon. 4015 Van dien wil tot dienen is reclame het uiterlijk kenmerk. Er blijkt de wil, de onwrikbare wil uit, den con sument te dienen, door hem goederen aan te wijzen, die in zijn behoeften kunnen voorzien, door de kwaliteiten op te sommen, die het moet bezitten door te wijzen op de voordeelen. welke zijn product biedt en door den prijs tot algemeene bekendheid te brengen. Het publiek voorlichtend en dat doet gezonde reclame dwingt de verkooper zich zelf tot steeds grooter inspanning èn ten op zichte van de kwaliteit èn ten op zichte van den prijs zijner goederen". Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLAND8CH WEERO VERZICHT. Medegedeeld door hot Eon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk van ongeveer 1026 mbar over Scandinavië heeft zich naar het Oo6ten uitgebreid. Aan het Zuiden van de Noorsche kust is de lucht druk gedaald, tengevolge waarvan het luchtdrukverval toenam en de wind daar krachtig is geworden. De depressie is ten Westen van IJsland blijven liggen en vult verder op. Het sto ringsfront hiervan is de Faroër gepasseerd, en bracht daar 14 zH. regen. Dit front ligt vanmorgen nog ten Westen van ons land en trekt langzaam in Oostelijke rich ting verder. In het Noordoosten daalde de tempera tuur in den afgeloopen nacht nog tot even onder het vriespunt. Het hoogedrukgebied over het Iberisch schiereiland beweegt zich iets naar het Zuiden. Het is verbonden met het maxi mum over Scandinavië door een smalle rug van hoogen luchtdruk die langzaam Oost waarts trekt en daarbij ons land is gepas seerd. De depressie, .die gisteren over Azië was gelegen, heeft zich naar het Zuiden van den Balkan verplaatst. Om de Adriatlsche zee zijn groote hoeveelheden neerslag ge vallen, plaatselijk vergezeld van onweer. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 a 20 voorm). Den Helder: betrokken, matig, Z. wind, temp 2 gr. C., min. 1 gr. C., neerslag 0.5 m.M. Vlissingen: betrokken, krachtig, Z. wind, temp. 4 gr. C., nlln. 2 gr. C„ neerslag 0.4 m.M. De Bilt: betrokken, matig, Z. wind, temp. 2 gr. C., min 0 gr. C-, neerslag 0.2 m.M. Groningen: mist. zwak, Z. wind, temp. 1 gr. C„ min 0 gr. C„ neerslag 0.5 m.M. Maastricht: zwaarbewolkt, matig, Z.Z.W. wind, temp 2 gr C.. min 2 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 2 gr. C. (35 gr. F.) 12 uur 'smldd 3 gr. C. (37 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 1 u. 10 min nam. te 1 u. 32 min. LICUT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4.18 n.m tot 7.26 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 8 Dec.: op: 4.50 u onder 14.28. ANTWOORD VAN GED, STATEN. In het voorloopig verslag over de begroo ting van Zuid-Holland brachten vele leden hulde aan Ged. Staten voor het door hen gevoerde beleid, waardoor een sluitende be grooting is verkregen. Zij achtten echter voorzichtigheid, vooral bij het doen van uitgaven, geboden, omdat onder de tegen woordige abnormale tijdsomstandigheden de mogelijkheid van een geringere belasting opbrengst dan de geraamde onder het oog moet worden gezien. Voor een juiste beoordeeling van den fi- nancieelen toestand der provincie is het niet voldoende de thans aan de orde zijnde ontwerp-begrooting op zich zelf te bezien; aldus antwoordde Ged. Staten. Ook indien men de wijzigingen ten ongunste, welke vrijwel zeker voor 1940 en volgende Jaren zullen voortvloeien uit de sedert eeniEe maanden ingetreden verandering in den internationalen toestand buiten beschou wing laat. zullen de verplichtingen, die de provincie in de achter liggende jaren op zich heeft genomen, het niet ongun stige beeld, dat de begrootingen der laatste Jaren boden en dat ook de ont werp-begrooting voor 1940 te zien geeft, allengs doen versomberen. Met name moet hier worden gedacht aan de jaarlijk- sche stijgende lasten uit hoofde van de uit voering van het provinciaal wegenplan. Ged. Staten zeggen voorts, dat zij erken telijk zijn voor de waardeering, welke met betrekking tot de bedragen, welke zij in het belang van de werkverschaffing hebben uitgetrokken, werd uitgesproken. Voor zoo ver de objecten, welke met het oog od de bestrijding der werkloosheid worden aange vat, zich daartoe leenen, worden deze mede dienstbaar gemaakt aan de tewerkstelling van werkloozen in de groote steden. Als voorbeeld moge in dit verband worden ge wezen op den aanleg van het rijwielpad door de duinen, waaraan ook door werk loozen uit de gemeente 's-Gravenhage wordt gearbeid. In verband met een vraag, of Ged. Staten niet meer initiatief zouden willen nemen ten opzichte van dc werkverschaffing en werkverruiming wordt er op gewezen, dat de uitvoering van het provinciaal wegen plan in het tempo als waartoe met het oog op de werkloosheid is besloten, de provin cie noopt alle krachten op dit werk te con- centreeren. LEIDSCHENDAM. Bijtijds gered. Aan den Veurschen Achterweg geraakte het vijfjarig zoontje van A. aldaar in een langs dien weg loopende sloot. De kleine, welke in den modder dreigde weg te zak ken is door B aldaar op het droge gebracht en naar de ouderlijke woning overgebracht. Geslaagde St. Nicolaasfeesten. Het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen der O.L school aan de Prinses Jullanaweg is in alle opgewektheid gevierd. Het school lokaal, was door het onderwijzend perso neel versierd. Te circa twee uur kwamen 8t. Nicolaas en Zwarte Piet het lokaal binnen waar alle leerlingen reeds dapper aan het zingen waren. St. Nicolaas toonde zich gul en liet Plet ruimschoots pepernoten ult- deelen Nadat de kinderen onthaald wa ren vertrok de Sint. De accordeonspeler-goochelaar onze plaatsgenoot B. Tetteroo heeft dc jeugd voortreffelijk geamuseerd en het hoofd der school, de heer Lambo, vertelde een paar mooie verhalen Tot slot dankte het hoofd der school de oudercommissie voor de organisatie van dit feest. Ook in de O.L school aan den Westvllet- weg had een Sint Nicolaasfeest plaats voor de leerlingen. Ook hier werden de kinderen onthaald en kregen bU het naar huis gaan nog een presentje mede. Het hoofd der school heeft de mede werkenden hartelijk dank gebracht. In de R.K. scholen heeft men volstaan met het aan de leerlingen uitreiken van een zak met snoeperij; door het groote aantal kinderen was het financieel hier niet mogelijk een grootsch opgezet St. Ni colaasfeest te organlseeren. neer. De indruk bij het publiek is, aldus de heer C. Segers. dat het bloembollenvak is geholpen, hetgcer. evenwel in het geheel niet waar is. De heer J. P. Segers merkte op, dat men afgescheept wordt met f. 3.000.000, hetgeen absoluut onvoldoende is. Er is groote ar moede. Hoe moeten wij de centen binnen krijgen uit het buitenland. Men is aan den rand van den afgrond. RIJNSBURG. VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND. De correspondent te Berlijn van de ..Na tional Tldende" bericht, dat in politieke Dultsche kringen wordt gezegd, dat de neu trale landen, die deel willen nemen aan de vergaderingen van den Volkenbond te Genève. zich blootstellen aan ernstige moeilijkheden. De Volkenbond is voor Duitschland een particuliere Fransch-Brit- sche onderneming en het zou best kunnen dat deelnemen aan de vergaderingen zou worden beschouwd als een schending van de neutraliteit. Duitschland zal de verga deringen nauwlettend volgen. Het is den neutralen geraden goed na te denken, nu het nog tijd is. GENERAAL LAIDONER TE MOSKOU. Generaal Laidoner, de Bstlandsohe opper bevelhebber, is gisteren door dein volkscom missaris der landsverdediging, maarschalk Worosjilof en door den volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, Molotof, ont vangen. In den avond heeft Worosjilof ter eere van generaal Laidoner een diner aangebo den, waaraan ook Staiin, Mblotof, de volks commissaris voor marine, Koesneteof, Po- temkin, verscheidene hooge officieren, de gezant var. Estland en de militaire attache's van Estland, Letland en Lithauen aanzaten. IRAN VERONTRUST. Iran. dat verontrust is door de bedreiging van de sovjet-unie, heeft een luchtvaart missie gezonden naar de Vereenigde Staten. Deze zal een bezoek brengen aan verschei dene vliegtuigfabrieken en in het bijzonder jacht- en bombardementsvliegtuigen be- studeeren. HET DRAMA AAN DE LINDENGRACHT TE AMSTERDAM, Oude vrouw wegens heling veroordeeld. Op 20 Januari van dit Jaar werd te Am sterdam een overval gepleegd door een kleinzoon, geholpen door zijn vriend, op zijn grootmoeder in haar woning op de Lindengracht De vrouw werd den volgen den dag dood in bed aangetroffen. Zij was beroofd van ruim 2400 gulden. Binnen korten tijd werden de beide da ders, de kleinzoon Frans E. en zijn vriend Leendert K., gearresteerd en door het ge rechtshof veroordeeld tot respectievelijk tien en zes jaar gevangenisstraf. Korten tijd geleden heeft de andere grootmoeder van Frans E., een bejaarde weduwe, terecht gestaan wegens heling. In haar woning n.l. is de buit verdeeld en grootendeels verborgen in den schoorsteen van de keuken. Deze oude vrouw had, naar de officier van justitie haar ten laste had gelegd 120 gulden van het gestolen geld ontvangen. Zij ontkende dit echter, dooh gaf toe 15 gulden te hebben gekregen. In ver band met haar hoogen leeftijd en met haar blanco strafregister veroordeelde de recht bank haar wegens heling conform den eisch van het O.M. tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden. Men is aan Jen rand van den afgrond. De afd. Llsse der Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur vergaderde in hotel „De Witte Zwaan" onder voorzitterschap van den heer van Zanten, die allen welkom heette. Het wereldgebeuren gaat voort en de oorlog neemt toe. Dit schouwspel beneemt ons den adem en het einde is nog niet in zicht. Wat zich in Finland afspeelt gaat ons als mensch en als bloembollenkweeker en ex porteur na aiu het hart. Onze handel hier moeten wij maar afwachten. Wat zal Zwe den worden? Betreffende het bloemboilen- steunplan ad. f. 3.000.000 is het vak teleur gesteld. Het surplusfonds komt hieraan te kort. Wij zullen hopen, dat de regeering het surplusfonds zal soupleeren, opdat dit fond» aan zijn verplichtingen kan voldoen. Wanneer dit niet het geval mocht zijn, dan de financleele gevolgen alsmede de mora liteit hiervan niet te overzien. Laten wij evenwel onze hoop stellen op God, die alles regeit onzen moed niet verliezen. Hierna werden de notulen gelezen door den secretaris, den heer W. L. Onderwater, die verden goedgekeurd. De heer Jac. Th. de Vroomen en Z. van den Burg werden benoemd tot afgevaardig den naar de Alg Vergadering en secundi C. Segers en J. Fljnacker. De beschrijvingsbrief voor de a.s. alg. vergadering werd besproken. De begrooting werd aangenomen in ont vangsten en uitgaven van f. 47.810. Op voorste] van het bestuur werden can- didaat gesteld voor de vacature W. L. On derwater, de heeren Leo J. Berlen Fz., P. Damas, G. van Grieken en P. van der Vlugt Jzn. Gekozen werd de heer P. Dames met 31 van de 52 stemmen. De voorzitter dankte den afgetreden secretaris den heer W. L. Onderwater voor zijn beheer als zoodanig. De heer C. Segers bracht ter sprake de steunregeling voor het bloembollenvak. HIJ vroeg of het niet de tijd was om op de groote trom te gaan slaan opdat het bloem bollenvak niet ten onder gaat. De voorzitter zeide dat de insiders heb ben gewaarschuwd voor de groote trom. Iedereen voelt de moeilijkheden aan, waar in de regeering verkeert. Het eenlge dat indruk maa.ct is argumenten en anders, niet. Men zit evenwel niet bij de pakken PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 DECEMBER. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6!4 uur, ds. Streeder. Klnderkerk (Kerkiaan 2)Voorm. 1014 uur, de heer C. W. Corts. Geref. Kerk: Voorm. 914 en nam. 614 uur, ds. DUk'e Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. Eykman. NED. HERV. KERK. Beroepen te Wcsterhaar Joh. Büisma te Oostrum c.a. Te Godllnze (toez.) L. Alons. cand. te Hoogezand. Te Venlo (als hulppred.) J. A. Alsfeldt. cand. te Zeist. Aangenomen naar Loppersum dr. E. J. F. Smits te Aduard. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Franeker J. Tijmes te Nunspeet. HET TWAALFDE EEUWGETIJDE VAN ST. WILLIBRORDUS. In tegenwoordigheid van den aartsbls- sohop, mgr. dr. J. de Jong. is gisteravond in een academische zitting in de auia der R.K. dïiiverslteit te Nijmegen op plechtige wijze het twaalfde eeuwgetijde van den apostel der Nederlanden, Sint Wilhbrordus, herdacht. De rector magnificus prof dr G Kreling. opende de bijeenkomst met een korte inlei ding over de beteekents van de academische herdenking van den heiligen Willlbrordus. In een uitvoerige rede belichtte prof dr D Franses daarop de voorgeschiedenis van Sint Willibrords zending. Door den heer G. Kralt zijn aan de Velling Flora, de eerste tulpen Scarlet due aangevoerd. Zij brachten 3 cent per stuk op. VALKENBURG. Ouderavond Chr. Scboolvereeniging. In de zaal De Vries hield de Ohr. School- vereeniging haar ouderavond. De voorzitter, ds. Veldkamp heette in het bijzonder burgemeester De Wilde welkom, las Coll. 3 en ging voor in gebed. Het hoofd der school, de heer v. d. Berg. hield een referaat over een „drievoudig snoer", n.i school, kind en gezin. God heeft ons onze kinderen geschonken en wij zijn gehouden hen op te voeden en te onderwijzen. Wanneer huisgezin en school samenwerken komt het tot een goed resultaat en zal God er zijn zegen op geven Sedert de gelijkstelling der bijzondere scholen met de openbare is er langzamer hand een verflauwing van liefde en een vervlakking van het gebed ontstaan. Spr. wees op het groote gevaar, dat hieruit kan voortvloeien Ds. Veldkamp dankte spr.. waarr.a de ouders In de gelegenheid werden gesteld het werk der kinderen te bezichtigen, waar van velen gebruik maakten. WARMOND. Jaarvergadering Warmondsche IJsclub, De vergadering der Warmondsche IJs club was buitengewoon druk bezocht. De voorzitter de heer H. van Hulst opende en wees ei op. dat de afgeloopen winter wat de financiën betreft voor de vereenlging niet gunstig is geweest. Veel geld is uit gegeven, terwijl de inkomsten door de plot seling invallende dool zeer beperkt werden daar de groote nationale hardrijderij, die anders veel geld in het laatje brengt, geen doorgang kon vinden. Dit neemt niet weg dat de kas der vereeniglng nog voldoende sterk is, om den komenden winter af te wachten. Spr herdacht het overlijden van twee trouwe leden, de heeren dr. H. J. A. Walenkamp en P. Samwel. Hier werd een oogenbllk stilte in acht genomen. De w.n secretaris, de heer L. J. v. Noort, las de notulen, die vastgesteld werden. Uit het financieel verslag van den heer J. Uit den Boogaard bleek dat-de ontvangsten be- bedroegen f 1669.03 en de uitgaven f. 803.45, batig saldo f. 865,58. In de ont vangsten was echter een zeer belangrijke reserve begrepen van vorige Jaren. De kas- commtssle verklaarde de boeken in vol komen orde; de penningmeester werd on der dankbetuiging gedéchargeerd. Als leden der kascommlssle' 1940 werden benoemd de heeren W. v. d. Spen en C. Slingerland. De secretaris bracht een keurig Jaar verslag uit, waarna de voorzitter mede deelde dat de vereeniglng thans de Kon. goedkeuring heeft verkregen Getracht werd voor de leden een ver zekering af te sluiten. In de volgende ver gaderlng zal het bestuur met voorstellen komen om het 50-]arig bestaan der ver eeniglng op 6 December 1941 te herden ken. Als bestuursleden werden gekozen de heeren H. van Hulst, W. S. van Noort, J v. d. Sleet P. K. Sikking en C. J. Stijnman Tot zijn leedwezen moest de voorzitter mededeelen, dat de secretaris, de heer L. H de NIe ontslag als zoodanig had genomen, tevens als bestuurslid. De voorzitter dankte den heer De Nie hartelijk voor zijn vele werk en voor de prettige samenwerking. In zijn plaats werd benoemd de heer KI. Breedijk. Na rondvraag en verloting volgde sluiting WASSENAAR. Verloting St. Nicolaascomité. In den foyer van het gebouw „Centraal" had de verloting plaats vanwege het Sint Nicolaascomité. De voorzitter, de heer A. v. d. Lee gaf uitdrukking aan zijn vreugde dat het comité in de gelegenheid was ge steld aan ongeveer 830 kinderen een ge lukkigen dag te bezorgen. Hij dankte allen, die door het koopen van loten het schenken van prijzen en ge boden hulp de verloting hadden bevorderd. ZOETERWOUDE. Vergadering der IJsclub Leiderdorp, Zoeterwoude, H. R. In café „Het Witte Huis" vergaderde bo vengenoemde vereeniging. De voorzitter de heer C. de Graaf opende en -»chtte de op komst jammerlijk gering. Spr. herdacht het overlijden van den secretaris van den Z.H. Ijsbond, den heer Dieke. De secretaris, de heer W. J. van Beveren las de notulen die goedgekeurd werden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het batig saldo was f. 691.97, het geen is belegd bij de Boeren Spaar- en Leenbank te Leiderdorp. Als bestuurslid werd gekozen de heer H. D. van Osna- brugge, als commissarissen de heeren Chr. R. Hendriksen en M. v. Leeuwen. Als leden der kascommlssle werden aangewezen de heeren N. Mol en A. H. Volleberg. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het lidmaatschap "an den Z.H. Ijs bond op te zeggen. Het loon der baanve gers, werd met het oog op den duurderen levensstandaard, vastgesteld op f. 2.50 per dag. voorheen f. 2.— Het bestuur werd ge machtigd het loon op f. 2.— p. dag te bren gen als de kas zulks vereischt. 4a een dankwoord van den v^orzittei volpHp sluKin*. - De heer F J Vahrmeyei heeft bedankt als alstagei en oestuurslio dei fclierenvei- ling „Algemeen Belang", onder dankzeg ging voor het duo: de leden gedurende drie jaren In hem gestelde vertrouwen. HEDEN. Noordwfjk aan Zee (Kerkzaal H.V.): Dr. Kroon over den toestand ln Europa. 8 uur nam. Zaterdag. Royal: Kanarietentoonstelling 1022 uur. Zondag- Royal: Kanarietentoonstelllng. 10—17 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. D v»11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags WIJkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3 Va uur 's middags precies. 's VrtJdags: Inst. voor Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Es war eine rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam „Lord Jeff". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur! Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam „La béte humalne". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Kom Je ook achter de tralies". Zondag te 2. 4 V4 en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag „De onsterfelijke wals". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en uur nam. Nova-theater (Katwfjk-aan-Zee)„Spoorloos verdwenen". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 2 tot en met VrUdag 8 December as. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 20502 en apoth. Reyst, Steenstraat 36, telet. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, WU- helmlnapark 8. telef. 26274. bodorft het beste humeurl Maar de zwaarste hoofdpijn verdwijnt binnen een Itwar* tier met 'n "AKKERTJE", dat de nieuwste menging bevat tegen hoofd- en zenuwpijn. Vlugge, zekere werking bij alle pijnen, dat is 't geheim der "AKKERTJES", die door geen enkele imitatie wor den geëvenaard, nóch in hun bijzondere samenstel- l*ng, nóch in hun gemakke* /lijk in te nemen ronden vorm. elk "AKKERTJE" staat 't KKER"-merk: Uwgarantiel tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. DoosIS atuks 12 stuivers2 stuks 2 stulvwi 4013 (inzea. Meoj ALPHEN. Als hoofd van de Chr. Bewaarschool to de Hoofdstraat is benoemd Mej. J. M. Ken- niphaas thans hoofd van een Chr. Bewaar*, school te Woudrlchem. Geslaagd te Den Haag voor het diplo ma B. machinisten-examen de heer: S. P.j WUbenga alhier. BODEGRAVEN. Meisje aangereden. Gisteravond werd een meisje, dat d" Brugstraat uit kwam rijden op de fiets aan gereden door een vrachtauto, die uit de van Tolstraat kwam en rechtdoor wild" rijden. De wagen raakte haar flets, he kind werd neergesmakt en viel Juist voo een ATO-wagen, die uit de Prins Hendrik straat kwam en de Brugstraat wilde in* rijden. De bestuurder remde sterk, ma" kon niet verhinderen dat door dezen wage het meisje zelf werd aangereden, waardoo ze met bloedende wonden bleef liggen- m de apotheek binnengedragen, werd zij da" door dr. Kerpel verbonden. Vergadering Molenbrugsche IJsclub. De Molenbrugsche IJsclub vergaderde te inleiding van e wintercampagne. De jaar verslagen werden uitgebracht en de aftre dende bestuursleden H. Oudshoorn en 0 de Jong herkozen. Bij de rondvraag werfl® de verschillende mogelijkheden bi) ijs der de oogen gezien ên zegde de bewaarde van de Wierickerschans weer alle mogeUJ1' medewerking toe. wanneer het mogelijk™ zijn banen op de grachten aan te legge Kerkelijke verkiezingen. De heer N. Schellingerhout Is herkoze als ouderling kerkrentmeester van de Luth. Kerk terwijl als zoodanig Sffoz were de heer F. H. Th. Jasperse te è'Pn a. d. Rijn speciaal voor het werk 1" gemeente. Tot notabel der Ned Herv. Kerk wer herkozen de heeren Jac Bergshoel 'ongeneel Benoeming Hulpprediker. De '.cerkeraad van de Oer. Kerk benoe de tot hulpprediker de heer P. W. h- Boer van Zierikzee. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6