CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Ook deze keer heb ik nog heel wat te babbelen in onze krant. Ik heb meer brie ven ontvangen dan lk had durven hopen in deze St.-Nic. dagen! Maar de nu komende keer verwacht ik héél veel brieven, want nu zullen jullie mij allen veel te vertellen heb ben over het bezoek van St Nicolaas. Het is maar goed, dat jullie het aan mij per brief moeten vertellen, want anders praatten jullie allemaal door elkaar en verstond ik niets! Nu kan lk rustig „luisteren" naar elk, de een na de ander. Ik ben zeer benieuwd; je weet, dat lk verleden week al popelde. Nu wil ik nog iets bij een raadsel van vorige week voegen, en wel bij raadsel IV. Ik wil er de nadruk op leggen, dat lk dit raadsel niet verzonnen heb; dan had ik het niet durven plaatsen! Ik ben er onschuldig aan. hoor! Wél vond ik het prettig, dit raadsel van de inzenders te horen, en ik hoop natuurlijk, dat jullie het eens zijn met wat er in staat. Dat zal me heel blij ma ken! Jullie begrijpt, dat ik dit niet in de vorige correspondentie kon schrijven; dan zou ik de oplossing een beetje verraden hebben. Wel lag het me verleden week op het puntje van mijn tong, maar ik moest zwijgen! Het le raadsel van deze keer is er weer eentje voor de ouderen. Natuurlijk mogen de kleineren het ook proberen, maar het is moeilijk. Wie dus lust heeft, gaat diep aan het peinzen, en zoekt, en zoekt! Het telt weer voor twee oplossingen. En als steeds: keuze genoeg bij de andere raad sels. Nu de afzonderlijke beantwoording. Bietje Brandt Jij bent in deze brief al vol over de St.-Nicolaas' vreugde. En dat zal in je volgende brief ook nog wel het geval zijn. Ellie zingt dan van: Sinterklaas Kapoentje, enz Je zakdoeken krijgen voort aan een fijn plaatsje. Tweetal Susan Wil je Sinterklaas van mij bedanken? Want ik geniet mee van het mooie cadeau Is hij Dinsdag weer bij jullie geweest? Jullie zien, dat het raadsel nog een staartje heeft boven in de correspon dentie. Zusjes de Vos Ik heb het verslag van jullie zangavond gelezen in de krant. Het was dus weer een succes. Het was een af wisselend programma En eindigden alle appels in de monden? Bedankt voor Jullie mooie raadsel. Annie Viertelhausen Je ziet, dat je weer goed hebt opgelost. Je mag mij Tante noemen, dat is gezelliger. Heeft de Sint wat gebracht? Flip Stouten Gefeliciteerd met je prijsje. Dat zal je van pas komen bij je vele tekeningen. Nellie Stouten Nog hartelijk gefelici teerd met Je verjaardag. Ik hoop, dat je me over deze afgelopen week prettige din gen te vertellen hebt. Nu behoor jij ook bij de groteren. Sjaantje Stouten Zorg er voor. dat je bij het volgende rapport betere berichten voor me hebt! Goed je best doen! Dank voor je lieve wensen; lk hoop. dat jullie het ook prettig hebt gehad met elkaar. Gerard Stouten Jij komt met een mooi rapport; dit is een goed begin. Ik zeg ook: zo doorgaan. Erg jammer, dat je de knik kers weer zo gauw kwijt was. Tiny Overduyn St.-Nicolaas heeft je vóór zijn verjaardag ai verwend. En is hij op 5 Dec. zelf ook nog bij je geweest? Ik ken ie onderwijzeres wel: groet haar maar eens van mij. Ik vind het een laffe streek van de Jongens, erger dan dat zelfs. Zonde, dat je zo je leuke pet kwijt moest raken. Voor de anderen weer een hartelijke groet. Niek en Marti Bakker Wat aardig dat St.-Nicolaas een dag eerder kwam; hij heeft Vader niet vergeten. En het andere feest was dus heerlijk. Heeft de Sint jullie allen goed bedacht? Ineke Kriek Is Sint geweest, en ben je blij, met wat hij gebracht heeft? Ik ben benieuwd of je wens vervuld is. Nellie Trap St.-Nicolaas kwam jou al vroeg verwennen. Jij zult later wel veel prettige uurtjes doorbrengen bij Bertie. Leni Prevo Ik heb gelezen dat jullie mooi gezongen hebben Woensdag. Dank voor je lieve wensen; lk had het prettig; jij ook? Friedel Libot Je hebt een mooi rap port met zoveel achten er op. Ik verlang naar Je Sinterklaas-nieuws. Zeker, alleen oplossingen zijn ook goed, als Je het druk hebt. Lies Meurs Ik kan het niet beloven van Je raadsel. Kijk elke week maar goed uit. Enny Stoffels I. was blij, dat begrijp je! Je Tapport begint met Je beste vak, nietwaar? En dan extra gewerkt op be paalde andere vakken. Je schrift gaat wel; oppassen, dat het duidelijk blijft. Deze week is druk geweest met pretjes. Eerst je rol van Dinsdag, toen het bezoek van St.-Nicolaas bij jou en dan je beurt op Vrijdag avond, waar jij iets moois ten gehore wilt brengen. Graag hoor ik weer van alles, maarvergeet daarbij je tijd niet. Joke Derogé Als jullie wekelijks in blijven zenden, behoren Jullie bij de ge trouwen. Ik krijg steeds mooie briefjes van jullie. Voor prijsraadsels nog even geduld; December brengt al zoveel pretjes. Jullie kennen zeker wel enkele raadselnichtjes? Gerry Sweris Je moet nog maar eens extra werken op je moeilijke vakken. Op de zanguitvoering heb je genoten; dat dacht ik wel. En waarschijnlijk op de avond van Sint-Nicolaas niet minder! Tweetal van Vliet Bedankt voor je raadsels. Natuurlijk worden deze vlug ge plaatst. al lukt dit misschien niet met alles. Dan bewaren we de rest Het was een droeve tocht verleden Zaterdag' maar te vens een mooie gedachte, dat jullie dit deden, Annie Klos De vorige brief bereikte mij te laat Dat was jammer, voor jou en voor mij. Nu beantwoord ik beide. Ik zie, dat je wensen uit je eerste brief in je twee de al bijna vervuld zijn. Jij houdt zeker veel van borduren; het gaat vlug. En heb je nu ook een poezie-album? Margje Booy Bij jon: idem, idem. Geen brief verleden week. En nu dus dubbel. En is Sinterklaas bij Jou geweest? En heeft hij op school jouw wensen ook vervuld? Jammer, dat jullie deze keer niet genoeg goede oplossingen hebben. Aukje van der Walle Heerlijk, dat Je hartewens vervuld is Wat zal dat fijn staan om je arm. En de verdere cadeautjes zijn ook de moeite waard Je had een mooi rapport; zorg; dat het zo blijft, of nog mooier wordt! Ik ben benieuwd, of er Dins dag ook wat gebracht is! Annie van Winkel Het was een fijne schooldag verleden Woensdag. Gefeliciteerd met je nieuwe neefje. Prettig ook voor mij. dat je voorlopig zoveel schrijfpapier hebt. Je hebt genoeg te lezen. Het is goed. wat je vraagt. Breng Je brief a.s. Maandag na vieren, dan begrijp je me wel! Bedankt voor je beide raadsels; nu je beurt afwach ten. Anny Bekooy Jij zult veel te vertellen hebben over de dubbele feestdag. Prettig voor je Moeder, dat zij Maandag een flinke hulp had. Tweetal Rienstra Ik verheugde me ook op de 5e December, evenals jullie. En jij, Wim. hebt dubbel genoten. Woensdag weer. Een drukke, maar fijne tijd! Atze van der Kooi In mijn schoen luk te het niet; ik heb dus de verjaardag van den Sint maar afgewacht. Jij hebt naar mooie orgelmuziek kunnen luisteren. Bea van der Kooi Wat jij schrijft over het bewuste raadsel, doet- me veel plezier. Ik heb drie dochtertjes, dus drie raadsel- nichtjes van je Is Sint-Nicolaas ook bij jullie geweest op zijn verjaardag? Coba Verlind Ik ben tevreden over het bezoek van den Sint. Jij ook? -Elsje Verlind Nu ben ik benieuwd naar je brief dat begrijp Je. Kora Key Sint-Nicolaas bracht Jullie enige heerlijke uurtjes op school. Nu komen er zeker eens een paar rustige weken? Annie van der Sluis Ik denk wel. dat alle kinderen veel van den Sint houden. Wat heb je me nu te vertellen? Annie en Henk Olivier Een goed rap port, Annie! En heeft de Sint jullie goed bedacht? Fijn. dat hij ook op school kwam. Henk P. van W. Is dus een goede bekende voor je. Tweetal Boelee Natuurlijk ben ik ook heel nieuwsgierig naar jullie brief. Ellie van der Lelie Op school had St Nicolaas je alvast verwend. En thuis? Ik bof er bij, als je wens vervuld wordt. All en Koos Stikkelorum Jullie hebben belden al een pracht-cadeau gekregen van te voren. En is de Sint nu nog eens bij jullie geweest? Jan de Roode De kinderkrant ver schijnt niet altijd op Zaterdag, ook wel op Vrijdag. Hoe dat komt, kan ik je hier niet uitleggen. Annie van der Vos Ja, mijn dochtertje was gelukkig, dat heb je goed gezien. Het lijkt me een aardig verhaal uit je boek. Elly Oppelaar Je maakt mij ook nieuwsgierig. Ik hoop dan voor Jou, dat de kinderkrant Vrijdag komt. Ik heb gelezen over jullie uitvoering; het was in orde! Prettig voor je dat Je daar ook meezingt. Zusjes Teljeur Als Je het druk hebt met pakken en dichten, moet je aan wel een kort briefje richten, waarmei heel tevreden ben, méér komt er v jullie nu niet uit mijn pen. Annie van der Henst Ik verheug op je lange brief, hopelijk met veel pre nieuws! Plet de Graaf Het le raadsel was moeilijkst; velen hadden dit niet. Jij li een aardig raadsel, ook je anekdote is schikt. Voor beide bedankt. Leni de Graaf Dit is al een brie! Sinterklaas-pret. Ik hoop. dat dit in volgende ook het geval is. Nu is Je b beter in orde. Ik begrijp, hoe Moeder haar schik was. En jij ook! Klaas Tolner Nu is de heerlijke avi weer voorbij. Ik denk, dat je nu wou, het nog verleden week was. Vóór een lei dag willen we maar verder, ni een fe dag weer terug. Je maakte een aardig 1 kenningstochtje met Je Vader. Wel koud karweitje nu. Ik hoop de omgev van H. nog eens te zien. Corrie Visser De week voor St. Nicol is echt gezellig; binnen zowel als bul Ik hoop, dat Jij eveneens een prei avond hebt gehad, en dat Je mij er schrijft. Jopie Hennik Tot mijn spijt moei je zeggen, dat we dit raadsel al eens ge hebben op deze manier. Je kunt er wel ander voor maken, denk ik. Truusje Sluymer Leuk, dat lk week de schrijfster van de brief gezien I Ja. verleden week was de Raadseltante raadsel! Dat'was grappig. Nu is de p avond weer voorbij. Maar ik hoop, dat mooie cadeautjes voor je heeft achter laten. Riekje Leemans Is het niet gelukt de raadsels? Jammer! Nu weer goed i beren. Ja, I. was gelukkig. Ik denk, da deze week meer nieuws voor me hebt. Plet Martijn Ik dank Je wel vooi mooie brief, een echte verrassing voor wat Je er ln schrijft Het ls te beg pen, dat je verlangend naar 5 Decen uitzag. Dat doen er meer; ik zou ze graag tellen! Wim Rijnsburger Deze week een Ie dag. en verleden week. merk lk. Nu, bevalt je wel. Wat heb Je over de laa feestdag te vertellen? Bedankt voor raadsel; lk zal dit gauw plaatsen, art is het niet aardig meer. Lydla Botermans Ik heb het naar i zin gehad En nu Jij? Daar.hoop lk li volgende brief over te horen. Ansje Eichhorn Ik ben natuurlijk met je briefje, en hoop, dat het nu i vaker zal lukken. Jij voelt je dus niet i zaam in de raadselkring! Wim de Wolf Je bent ver gekomen Je oplossingen. Je hebt dan toch de doening, enkele plaatsen gevonden te 1 ben. Zóver kwamen velen niet eens moesten vele plaatsen de revue passee een goede aardrijkskunde-repetitie! Tonny Verbeek Je oudste broer ei ligger dan nogal eens .vriendschappel overhoop! Nu. zo'n plagerijtje hindert i Gezellig, dat hij juist thuis was. Heefl Sint Jullie goed bedacht? Nanny Nauta Die legplaat was z een van Je cadeaux; daar was Je dus van weg te slaan. Ook Je naam in Je b (niet alleen op de enveloppe). Corrie van Weizen Had St. Nico zoveel lekkers bij zich, of waren er zo stoute kinderen, dat hij twee Pieten bij had? Uit je brief merk lk al, dat ji goede maatjes waren met het ene Zw Pietje. Jan Bronsgeest Nu gingen je nic en neefje toch niet met lege handen i huls. en waren zij even blij, zou ik den Heb jij het ook prettig gehad? Marietje Lagerwij Die Henkie leet van alles' Frans, raadsels oplossen, n Hjke versjes zingen, enz. Dat gaat 1 maar makkelijk af. Je rapport is mooi ik zie meest achten! Knap da het le raadsel hebt. En nu St. Nicol nieuws? Suusje de Wekker Allen verlanl naar Dinsdag, net als jij. En ik denk, Sinterklaas allen een heerlijke avond zorgd heeft. Leuk, dat hij jullie ook horen zingen. Ook leuk dat jullie het pelliedje zongen met échte appels, smaakten zeker goed na afloop I hannie de Wekker Ik krijg een programma; dat vind ik aardig van j< waren vrolijke liedjes bij. Het zal goed geklonken hebben, dat heb ikJ wens ook gelezen. Jullie jurkjes tiert ik m- nog wel. En nu pleizier gehad u dagavond? Guus Binnendijk Het is wel prettig de St. Nicolaas-stemmlng een beetje duurt. Je broertjes waren goed Inge?

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16