Uit de Omstreken 'GmêuxM' IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 8 December 1939 GEMENGD NIEUWS Ernstig spoorwegongeluk voorkomen buitenlandsch gemengd. PAS OP Er is een© in de maand /'de van HfOMATIEK FINANCIEN Tweede N. Hollandsche Tramweg-Maatschappij Dagbladreclame is niet te vervangen aalsmeer. hillegom. katwijk. O Y A Spoorloos verdwenen AVONTURIERS DER LUCHT katwijk aan den rijn. noordwijk. noordwijk binnen. katwijk aan zee. noordwijkerhout. oegstgeest. Een populair gerecht sassenheim. voorhout. Door oplettendheid der machinisten. TREINEN WA tEN ELKAAR REEDS DICHT GENADERD. Door de oplettendheid van de beide machinisten van de treinen Leeuwar denGroningen en GroningenLeeu warden is gisteravond op deze route, welke over de geheelc baan enkel spoor heeft, een ernstig spoorwegongeluk voorkomen. De sneltrein, die om 16.50 uur uit Leeuwar den naar Groningen was vertrokken, arri veerde negen minuten later aan het sta tion Hardegarijp De stationschef, en ver moedelijk ook de hoofdconducteur, lieten door een misverstand den trein van daar vertrekken nog voordat de lokaaltrrln uit Groningen, die daar moet wisselen, deze halte had bereikt. Nadat de Leeuwarder trein door den wls- sel. die op veilig stond, voor den binnen komenden trein uit Veenwouden, was ge reden. bemerkte de haltechef zijn fout. Hij trachtte door roepen en fluiten de aan dacht van de trelnpassagiers te trekken, doch hoewel de inzittenden van den trein ticgrepen, dat er iets bijzonders aan de hand was, durfden zij toch niet aan de noodrem te trekken. Twee K.M. van het station Hardega rijp bemerkte de machinist, dat uit dc richting Veenwouden de trein uit Gro ningen naderde. Hij remde uit alle macht en reed In de richting Harde garijp terug. Gelukkig had ook de machinist van den trein uit Groningen bemerkt, welk gevaar er dreigde, zoodat ook hij remde. De afstand tusschen beide treinen be droeg op dat oogenblik vier a vijfhon derd meter. Nadat de sneltrein uit Leeuwarden aan de halte Hardegarijp was teruggekeerd, kon de trein uit Veenwouden de reis voortzet ten. De trein uit Leeuwarden kwam met 45 minuten vertraging aan het station te Groningen aan. MOTOR SLOEG AF OP DEN OVERWEG. Auto verpletterd. Toen de bestelauto van de firma v. d. Brul te Arnhem, bestuurd door zekeren B. uit Arnhem, omstreeks vijf uur gistermid dag te Apeldoorn den onbewaakten spoor wegovergang van de Waldeck Pyrmont- laan naar de Tweede Koningsdwarsstraat passeerde, sloeg de motor af, waardoor de auto op de rails bleef stilstaan. De chauf feur en Zijn metgezel konden nog Juist bijtijds uit den wagen springen. Enkele seconden later werd de auto door den uit Apeldoorn naderenden locaaltrein gegrepen en geheel vernield De trein, die op weg was naar Zwolle, had ongeveer tien mi nuten vertraging. (Tel.) VERDRONKEN. Gistermorgen is het anderhalf jarig loontje van den landbouwer Smit te Mid- óachten ln een sloot geraakt en verdron ken Het ventje en een ouder broertje wa ren met den knecht mee naar de weide gegaan. De knecht had de kinderen opeen bank gezet, doch werd na eenlgen tijd door het oudste ventje gewaarschuwd, dat het andere kind ln het water was gevallen. Toen het Jongetje uit de sloot was opge haald, bleken de levengeesten reeds te zijn geweken. TURFHANDELAAR BEKNELD GERAAKT EN OVERLEDEN. Gistermiddag is de 55-jarige turfhande laar G. Wanningen te Almelo bij het afla den van een vracht turf nabij Almelo be kneld geraakt tusschen een vrachtauto en een aanhangwagen. De man werd hierbij loo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. BOTSING TUSSCHEN MOTOR WIELRIJDER. EN Nabij de nieuwe telefooncentrale te Noordscharwoude is gisteravond de motor rijder K. Langedljk uit Noordscharwoude op het linker gedeelte van den weg in bot sing gekomen met een wielrijder. Beiden kwamen te vallen De heer L. liep hierbij een schedelbasis- iractuur op. HIJ werd naar zijn woning ver werd. De wielrijder, de gemeenteveldwach ter van Zuldscharwoude, kreeg slechts lichte ontvellingen. TWAALF DOODEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK. Tusschen Arak en Kum in Midden-Iran h een sterk overladen vrachtauto, waarvan de chauffeur tegen de voorschriften ln 22 Passagiers op kisten en balen had meege komen. over der. kop geslagen. Twaalf per sonen kwamen hierbij om het leven. De "en anderen werden zwaar gewond. DE MOORD OP ENGELBERG. Engelberg, de secretaris van den consul- generaal van Dultschland, die te zijnen nuize in Brooklyn werd vermoord, was fen spion in dienst van den Duitschen ge netalen staf. De dokter, die belast w: met de lijkschouwing, heeft deze sensat'.oneele onthulling gedaan. Hoover, de leider van de G-men. is ter Plaatse aangekomen. De politie heeXt het jadiotoestel, dat in het huis van Engelberg "gevonden, verzegeld. Van andere zijde wordt echter getwijfeld 01 het lijk wel het stoffelijk overschot is tan Engelberg 1 Rheumatische pijnen kwellen Uw lichaam ze dooden Uw werklust, ze vergallen Uw leven en dat van Uw hulsgenooten. Ze maken U humeurig en oud vóór Uw tijd en als ge niet tijdig Uw maatregelen neemt wordt ge voorgoed gekluisterd aan Uw stoel of bedWaarom dan dat alles? Waarom niet de kwaal in haar oorzaak bestreden Dat kan toch In negen van de tien gevallen zijn Rheu matische pijnen een gevolg van onzuiver bloed. Doe eens een bloedzuiverende kuur! Neem Kruschen Salts! De aansporende werking van Kruschen's»zes minerale zou ten op lever, nieren en ingewanden, her geeft dezen organen weer hun Jeugdige kracht. Ze doen dan hun werk weer net als vroeger en filteren al het overtollig en schadelijk zuur uit Uw bloed. Al dat pijn- verwekkend overtollig urinezuur, dat zich vroeger vastzette ln Uw weefsels en ge wrichten. en dat de oorzaak was van Uw pijnen, wordt nu afgevoerd langs zuiver natuurlijken weg. Met den dag groeit Uw levenslust en bij een trouw en regelmatig gebruik eiken morgen na het opstaan voelt ge U allengs een herboren mensch De Heer W. H. v. d. Z. te Rotterdam schrijft: „Met deze wil ik U mijn oprechten dank betuigen voor de heilzame werking van Kruschen Sabts. Gedurende een tiental Jaren had ik vreeselijke Rheumatische pijn ln mijn rechterknietotdat een mijner kennissen mij adviseerde om Kruschen Salts te prober ren. Ik kocht een flacon ben steeds doorgegaan met innemen en heel 'angzaam is de pijn uit mün knie zoo goed als verdwenenmet loopen gaat het bij zonder. Kruschen Salts, verkrijgb. bij apoth. en drog. a f.0.40, f. 0.75 en f. 1.60 (extra groot pak). Fabr. E. Griffiths Hughes Ltd., Man chester (Engeland). Opgericht 1756. 4017 (Ingez Med OBLIGATIEIiOUDERS VERGADERING. Te Haarlem kwamen gistermiddag de obliga tiehouders bijeen der Tweede Noordhollandsche Tramwegmaatschappij en der Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg-Maatschappij, teneinde te beslissen over de reorganisatievoorstellen. De voorstellen komen hierop neer, dat 50 pet. van het obligatiekapitaal geschrapt wordt. De ande re 50 pet. wordt geconverteerd in 3U- pet. pre ferente aandeelen. Tegenover het geschrapte deel van het obliga tie-kapitaal worden restantbewijzen verstrekt, die aflosbaar zijn indien er overwinst wordt gemaakt Mr. M. Slingenberg was door de Arrondisse mentsrechtbank als voorzitter aangewezen. Prof. Goudriaan. voorzitter van het. college van commissarissen begon met te zeggen dat de voorstellen, hoewel zeker niet opwekkend, toch noodzakelijk zijn. Spreker wilde graag verschillende vroeger ge maakte opmerkingen weerleggen. Hoe is de ver houding van de Nederlandsche Spoorwegen tot deze Maatschappijen? De Spoorwegen vertegenwoordigen hier een bepaald aandeelenbezit, een obligatiebezit en een bepaalde vordering, maar hebben geen ver dere verplichtingen tegenover de Maatschap pijen. De Nederlandsche Spoorwegen bieden geheel vrijwillig de volgende offers aan: 1. Zij stellen een volledig pakket aandeelen der E.S.M. ter beschikking. Deze maatschappij heeft geen obligaties uitstaan. 2. De Nederlandsche Spoorwegen komen pas aan trek. nadat preferent dividend betaald is. Vervolgens zette spreker de beteekenis van de restant-bewijzen uiteen. Hij ging daarbij van de gedachte uit, dat. indien er minder dan f. 5.per restantbewjjs aanwezig is, geen uit- keering moet plaats hebben. Van het in het prospectus genoemde bedrag van f217.000 is die f.5.inclusief genomen. De bewering, dat de N.Z.H.T.M. voldoende liquide is. om eenige uitbetaling te kunnen doen is onjuist. Deze liquiditeit is noodig om het be drijf up to date te houden. Zoodra er winst is boven de f. 240.000 komt er geld beschikbaar voor de restantbewijzen. Spre ker gaf een overzicht van de moeilijkheden, waarmede het Trambedrijf te kampen heeft, en noemde het een der meest speculatieve en ris kante bedrijven. Vervolgens werd aan de aanwezigen gelegen heid gegeven, om hun meening kenbaar te maken. De heer Bronkhorst meende, dat de N.Z.H. T.M. gedirigeerd wordt door de Nederlandsche Spoorwegen, hetgeen zou blijken om. uit het per tram gratis vervoeren van treinreizigers tij dens de eerste mobillsatiedagen. Nadat eenige anderen het woord hadden ge voerd kwam de heer ir. W. Burgersdijk. direc teur van de N.Z.H.T.M. aan net woord. Deze weerlegde enkele opmerkingen van de sprekers en gaf o.m. een verklaring van het vervoer tijdens de eerste mobillsatiedagen. Dit was eqn kwestie van „goede diensten" en is bo vendien vergoed door de Nederlanddsche Spoor wegen. Vervolgens beantwoordde prof. Goudriaan de sprekers. Men kan de uitkeering inderdaad beneden f. 5.ook doen plaats hebben, maar dat han delt zuiver over een technische kwestie van be taling. Drie factoren noemde spreker van be lang voor een gezonde balans. 1. Een zoo soiled mogelijk inzicht in de waarde van het bedrijf. 2. Efficient beheer ten gunste van de Verlies- en Winstrekening. 3. Onbaatzuchtig optreden van de Nederland sche spoorwegen tegenover particuliere obliga tiehouders. Na eenige opmerkingen tusschen spreker en toehoorders, die weinig nieuws opleverden, werd de vergadering gesloten. De volgende vergadering werd bepaald op Donderdag 21 December des namiddags om 4 uur. Door het militaire cabaret Iréne werd gisteravond een tweede opvoering van zijn succesrevue. „Geld" gegeven. Er was, evenals de eerste maal een tal rijk publiek dat de artisten, allen militairen met een krachtig applaus dank bracht voor het gebodene. Cabaret-avond van het N.V.V. In de zaal van hotel „Het Wapen van Friesland" gaf het N.V.V. een propaganda- cabaret-Avond, waaraan medewerkte het gezelprhap Marie Hamel. De voorzitter der afd. Hlllegom, de heer Rovers heette allen hartelijk welkom, waar na het gezelschap Hamel het welkomstlied .Steeds Paraat" ten gehoore gebracht. Vervolgens traden de danseressen Elle en Jane, op de plano begeleid door John de Leeuw. Dan werd een „non-stop" programma uitgevoerd, waarin optraden de goochelkunstenaar prof. Ben Ali Libl, Marie Hamel met haar liedjes en declamaties. Johnny and Jones met hun negersongs. Zij oogstten een groot succes. Ook de twee-minuten-tooneelstukjes van Marp Hamel hadden veel bijval. De secretaris van het N.V.V. ln Neder land. de heer C. v. d. Linden, schetste ln duidelijke woorden hetgeen het N.V.V. voor de arbeiders heeft gedaan, zooals so ciale wetgevingen, verhooging van kost-, winnersvergoedingen enz., daarbij niet te vergeten wat voor de militairen werd ge daan voor ontwikkeling en ontspanning. In de kleinste plaatsen van Nederland, waar militairen liggen, brengt het N.B.V. door middel van haar filmwagens aflei ding en amusement. Vervolgens memoreer de spreker de groote winsten welke deze propaganda-avonden in 1938 voor het N.V.V. brachten. Niet minder dan 14.000 nieuwe leden was het resultaat. Spr. spoor de de nog niet georganiseerden aan zich aan te sluiten bij de moderne vakbeweging en niet toeziend te blijven staan. Het gezelschap Marie Hamel gaf nog ver schillende nummers ten beste en Jan de Leeuw speelde eenige stukken op het ac cordeon welke zeer goed in den smaak vie len. Het was een mooie avond. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Alida, d. van W. Nijgh en A. van der Bent. Bestevaersweg 6a. Jacoba Willemina. d. van W. van der Boon en J. J. van der Wiel, Annastraat 42. Huig. z. van D. Meijvogel en J. van Duijn, Sluisweg 71. Klasina, d. van J. Schaap en J. Schaap. Jan Tooropstraat 90. Arendje, d. van D. van der Plas en A. Haasnoot. Hoogstr. 3e. Willempje d. van J. de Jong en M. Zwanenburg, Oostpad 9. Alida. d. van G. van der Plas en C. Klok. Zuidstraat 6. Dirkje, d. van W. van Duün en E. Harteveld. Stengelinstraat 12. Wilhelmina d. van P van der Plas en W. Jansen. Curtius- straat 12. Janny Cornelia, d. van N. Schaart en K. Meyvogel. Emmastraat 2a. Adriana Sophia, d. van A. van Duijvenbode en N. van Velzen. Parklaan 40. Petronella, d. van T. v. Duijvenbode en D. van der Voort, Ouwehand- straat 1. Overlijden: Geertje Brandsma, 75 j.. weduwe van A. van der Woude, Meerburgstraat 34. Karei Josef Westerkamp. 35 j. Overrijn 7. Getrouwd: A. Ketting en P. v. Duivenvoorde; M. A. de Ruiterstraat 27. C. Remmelzwaal en T. Ros, Jan Tooropstraat la. N. Messe- maker en A. Haasnoot. Jan Tooropstraat 54. A. Dubbeldam en J. Haasnoot te Noordwyk. Ondertrouwd: A. Plokker. Jan Tooropstraat 58 en M. Hoek. Ie Vuurbaakspad 21. P. van der Perk. Valkenburgerweg 30 en M. Zuijderduijn. Molentulnweg 11. A. Durieux. Achterkerkweg 5 en T Guyt, Kanaaldwarsstraat 19. VRIJDAG. ZATERDAG, MAANDAG Komische Detective-film. Als Tweede 4009 Spanning - Indrukwekkend. Tuinbou wo ver zicht. Het ging den laatsten tijd in het geheel niet naar den vleeze; vooral deze week was de gang van zaken ln den groentenhandel onbevredigend. De prijzen der voornaamste producten gingen ln dalende richting. Voor al in bloemkool was zulks merkbaar. Geluk kig dat de zouterijen een flink kwantum konden gebruiken, al was het tegen een laag prijsje De noteering varieerde deze week voor de eerste soort van f4 30 tot f. 6.60 per 100. Tweede soort ging voor f 2 tot f. 4.40 per 100. De andere koolsoorten Roode, Gele en Savoye kool moesten mede een veer laten. Er was onvoldoende vraag in verhouding tot het aanbod. Gele kool ging voor f. 2 tot f. 2.40 en Roode kool werd ge kocht voor f. 2.00 tot f. 2.50 per 100 K G. Groentjes noteerden van f. 2.50 tot f4.10 per 100 K.G Met Boerenkool ging het wat beter De prijs was f. 0.180.30 per 6 K G. Andijvie was nog goed van kwaliteit. Dit Is voornamelijk te danken aan het uitblijven der nachtvorst. Kroten gingen voor onge veer dezelfde prijzen als vorige week, van f. 2.25 tot f 3 per 100 K.G. Waspeen ging in de beste kwaliteit vlot weg tegen f. 0.80 tot f 1 15 per kist van 20 K.G. Naar omstan digheden een bevredigende prijs. Wat niet extra was ging voor f. 0.70. den minimum prijs. Selderieknollen van f. 3.75 tot f. 4.50 ln de A-kwaliteit. Iets buitengewoons is het dat na de eerste week van December de koudegrondsproducten zóó voor de nacht vorsten gespaard bleven, als thans het ge val ls. refrein vol enthousiasme meegezongen. Ook een ernstig lied „De bloem van het land", maakte Indruk. Allen deinden mee met het lied „Laat je maar lekkertjes deinen". Als marketenster had Mej. Klevits veel succes met: Jn de patoet". In de revue-scène „Wat zou u doen ln dit geval?", moesten twee soldaten A. v. d. Broek en Chr. Gerretsen op het tooneel de rol op hun manier spelen van den bedrogen echtgenoot. Een prijs werd uitgeloofd aan dengene, die de rol het best vertolkte. De eerste prijs viel ten deel aan v. d. Broek. Met een amusante operette werd deze avond besloten. Aan Mej. Klevits werden bloemen aange boden. Met het zingen van het Wilhelmus en een driewerf hoera op de Koningin werd besloten. Examens der E.H.B.O. In hotel het Hof van Holland werd het eindexamen E.H.B.O. afgenomen. Examina tor was dr. Baart de la Faille van Wasse naar. De cursus ging uit van de plaatselijke afd. van het Wit Gele Kruis in samenwer king met de E H. Brigade Noordwijk en stond onder leiding van dr. Postel van Noordwij kerhout. Voor dit examen slaagden de dames J. de Ridder. J. Lindhout. M. Plaatzer en de hee- ren L. Alkemade, Fr. Boogaards, P v. Schie, H. Caspers, A. v. Beelen, W. v. Zuylen en S. Steenvoorden. Gevonden: een paar grijze wollen handschoenen; een rijwielbelastingmerk; een paar kniekousjes; een bruine tasch met inhoud; een handschoen. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politie-bureele te Noordwijk- Blnnen. Het St. Nicolaasfeest der O.L. school. In de groote zaal van hotel Royal, waren de leerlingen der O.L. school met hun ouders en genoodlgden bijeengekomen om het St. Nicolaasfeest te vieren. St. Nicolaas was vergezeld van zijn onafscheidelijken Zwarte Piet. Onder het gezang der kinderen betrad hij de zaal waarna het hoofd der school de heer G. Marijt hem namens allen hartelijk welkom heette. Dank zij de medewerking van vele Ingezetenen kon het feèst door gaan Op dezen middag werd nog o.a. een aardige kinderfilm vertoond, waarna de Sint de kinderen vermanend toesprak. Na dat versnaperingen en chocolademelk waren rondgediend, zongen de kinderen uit de hoogste klassen eenige liederen, met viool begeleiding van den heer Marijt. banjo van den heer Schrama; eenige kinderen bespeel den de fluit. Een en ander viel buitengewoon in den smaak. Roelof Jolles declameerde voor den Sint een aardig gedicht. Ter afwis seling werden films vertoond en de tijdelijke onderwijzer, de heer P. O. Revet uit Lisse speelde mooi op de plano. De voorzitter der Oudercommissie, de heer A. Dekker dankte namens allen St. Nicolaas en de medewerkenden, waarna de heer Ma rijt een slotwoord sprak. Bti het naar huis gaan, kreeg elk kind van St. Nicolaas en Pieter een pakje mee Het was een zeer goed geslaagd St. Nicolaasfeest! Ontspanningsavond voor de militairen. Deze bijeenkomst had gisteravond plaats in de zaal Gesink. De soldaat van O. en O. Ph. van Dien opende en stelde het gezel schap Tim Telby voor. bestaande uit Mej. Berry Kievits en de heeren Nol Stanowski. Leo Agsteribbe en Tim Telby. Het gezelschap heeft den juisten toon weten te treffen en had voortdurend de soldaten op zijn hand. Van soldatenliedjes, zooals „Mijn broer ls korporaal" werd het Katwijker ernstig aangereden. Een tot nu toe onbekend gebleven auto heeft gistermiddag op het kruispunt Vlasoven's Gravendamscheweg den wiel rijder C. Gauw uit Katwijk aangereden. Deze werd over den carburator geslingerd, kon nog even overeind komen, doch zakte daar na onmiddellijk in elkaar. HU werd bij om wonenden binnengebracht en bleek een her senschudding te hebben bekomen. De man is later per auto van de firma Verdegaal naar Katwijk vervoerd. De vermissing van de „Silvain". Jacob Remmerswaal en Cornelis Vooys die, gelijk gemeld, op de „Silvain" voeren, zijn. naar wij vernemen, zwagers. Jarenlang hebben zij samen op een haringlogger ge varen, maar Vooys nam nooit aan trawl- visscherij deel. Het is wel tragisch, dat hij ditmaal voor het eerst op een stoomtrawler mee is gegaan, met hoogstwaarschijnlijk zulk een noodlottigen afloop. In de Ned. Herv Kerk bedroeg de collecte voor de Kerk f. 24.met een na- gift van f. 10.en voor de Diaconie f. 14. Gedurende twee avonden werd ihcafé „De Zwaan" een Sinterklaas-feest bereid aan 600 kinderen van de leden van den R.K. Volksbond. Allen werden ruim ont haald. Een Oecumenische Dienst. Zondagavond te 7 uur zal in de Paulus- kerk alhier een Oecumenische Dienst wor den gehouden waarvan het Initiatief is uit gegaan van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier. Aan dezen dienst zullen medewerken 7 voorgangers van verschillen de kerken n.l. dr. J. Riemens. Ned. Herv. Pred., ds. Ubbink. Geref. predikant In H.V., pastoor W. Grol van de Oud. Kath. Kerk. ds. J. N. Bieger, Ev. Luth. predikant; ds. F. ten Cate. Doopsgez. predikant; ds. H. J. Mispelblom Beyer, Rem. Geref. predikant en ds. T J. Jansen Schoonhoven. Ned. Herv. predikant. Het doel van dezen dienst is het gezamen lijk geven van een getuigenis van een een heid in Jezus Christus, als Heiland en Ver losser en als den Eenlgen Naam. Die onder de menschen tot Zaligheld is gegeven. Vergadering Bloembollencultuur. In „Zomerzorg" te Leiden vergaderde de afd. Oegstgeest en Omstreken der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De voorzitter de heer A. C. Hendriksen gaf een uitvoerig overzicht van de laatst genomen besluiten van den Minister. Betreffende de teelt en den export ls en wordt nog steeds met een enorm tekort gewerkt waardoor de bestaan de nood. inzonderheid voor niet kapitaal krachtige bedrijven, nog aanmerkelijk zal stijgen. Hoe dit zal afloopen, moet echter Die erwtensoep is bij ons in trek, meneer. Daar wordt hier menig bordje van gegeten. Weet U, die fijne, zachte rook- smaak, dat licht gekruide aro ma van de worst, geeft er zoo iets bijzonders aan. Dat krijgt U met worst van Stegeman. Het is het succes van onze keuken, dat alleen het beste van het beste gebruikt wordt. En daarom gebruiken wij in onze soep steeds Stegeman's echte Geldersche. In winkels met ons raamoiliet. 4007 tlngez. Med.) worden afgewacht. Hij besprak de handels betrekkingen met het buitenland en zag in deze met Finland, dat nu ook in de oorlogs woede ls betrokken voor onzen handel groote schade voor de toekomst niet alleen; van de leveranties in het afgeloopen jaar zal weinig of niets terecht komen. Door de oorlogstoestanden in het algemeen is thahs niets te overzien; met zekerheid kan ver wacht worden dat deze nog somberder zul len worden. Hierna werden de notulen van den secretaris den heer G. J. Hoogervorst goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de a.s. Alg. Ver gadering werden benoemd de heeren A. C. Hendriksen en A. van Varlk en als plaats vervangers de heeren A. Boekee en Wllly van Egrnond. In de vacatures Bakker en Braam werden als bestuursleden van het Hoofdbestuur candidaat gesteld de heeren: W. Jonkheer te Hillegom en S. Hoelen te Wognum. Ter voorziening in de vacature van een bestuurslid, werd de voorzitter herkozen. Uit het jaarverslag van den penning meester den heer A. Boekee bleek een batig saldo van f. 78.79. De bescheiden van dezen functionnaris werden door de heeren Jac. Uittenbogaard en Willy van Egrnond in volkomen orde be vonden. Na rondvraag en verloting volgde sluiting. De Najaarscollecte voor de Diaconie der Ned Herv. Gemeente heeft opgebracht f619.22'/:. St.-Nicolaasfeest R.K. Volksbond. In het K.S.H.-gebouw waren ruim 200 kinderen van leden van den R K Volks bond feestelijk bijeen om het St.-Nicolaas- feest te vieren. Er werden films vertoond en liedjes ge zongen, maar de vreugde steeg ten top, toen de Sint met zwarte Piet de zaal bin nenkwam. Na afloop ontving elk kind nog een ver rassing. Jaarvergadering „St. Petrus". De afd. Sassenheim en Omstreken van den R.K. Bond van Café-, Restaurant- en Hotelhouders „St. Petrus" hield haar jaar vergadering. Na Installatie van een 7-tal leden, wer den de jaarverslagen goedgekeurd. Dat van den secretaris gewaagde van een opgewekt vereenlgingsleven. terwijl dat van den pen ningmeester een batig saldo van f. 100. aangaf. Na vaststelling der begrooting werden de heeren Teernstra en Alders als bestuurslid herkozen Daar de geesteUjk adviseur niet ter ver gadering aanwezig kon zijn. moest diens Installatie vervallen en volgde sluiting. De nieuwe electrische straatverlichting. De Stedelijke Lichtfabrieken zijn begon nen aan de voorbereidende werkzaam!;eden ter electrificatie der straatverlichting. Langs den Jac. van Beiercnweg is n.b. on derzocht aan welke zijde van den weg de lantaarns geplaatst zullen worden. De verlichting zal dus niet lang meer oft zich laten wachten. 34

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13