KATWIJKERS H. E. van der Heide Zonen Uit de Omstreken IEMC0 Zaterdag 25 November 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN LOSSE NUMMERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VAN ONS BLAD LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Schenk of twdattg,CCecVUódï „Si. ACicoiauó^eóxJienh Huishoudelijke Artikelen - Ijzerwaren LEIDEN. Met ingang van 4 December 1939 zullen onze Winkel en Monsterkamer na des avonds 7 uur gesloten zijn; des Zaterdags na 8 uur. ^ïo dj behandeling der begrooting. Dc week voor Kerstmis. Ter kennis van de Leden van den Ge meenteraad is gebracht, dat de vergadering vsn den Raad. waarin o.a. de begrooting voor het jaar 1940 aan de orde zal worden cesteld. zal aanvangen op Maandag 18 December a.s., des voormiddags te twee aur, en, zoo noodig, zal worden voortgezet: op Maandag 18 December, des avonds te 8 uur; op Dinsdag 19 December, des na middags te 2 uur; op Woensdag 20 Decern - I ter. des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur; op Donderdag 21 December, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur; „p Vrijdag 22 December, des namiddags te j uur en des avonds te 8 uur. Ten einde een doelmatige en vruchtbare behandeling van de begrooting te bevorde- ten, Is den Leden verzocht, eventueele voor stellen in verband met- die behandeling, uiterlijk 12 December a.s. in te zenden. DE WERKLOOSHEID. den gemeentelijken dienst voor Sociale Z8ken. afd. Arbeidsbemiddeling, stonden Don derdag J1- als werkzoekenden ingeschreven: Aardewerk, enz.: steenfabr. arbeiders totaal 93. Boekdrukkerij: boekdrukkers 17. fotografen 3, I letterzetters 28, steendrukkers 3, totaal 51. Bouwbedrijven: behangers 26, baggerlieden 1, I betonvlechters 14, betonwerkers 28, fundeering- I «erkers 1, glazenmakers 2, glazenwasschers 11, I panietwerkers 14, grondwerkers 85, metselaars 184, opperlieden 79, schilders 191, sloopers 10, I itéenhouwers 7, hulp-straatmakers 8, straatma- I kers 2, stucadoor 37, timmerlieden 99, uitvoer- I ders 9, voegers 17, ong. bouwvakarbeiders 17, I totaal 742. I Chem, nijverheid: lab. bedienden 1, vuurwerk- I makers 1, zeepfabr. arb. 4, totaal 6. Houtbewerkers: houtbewerkers 27, kistenma- I kers 5, kuipers 2, lijstenmakers 3, meubelstof - I feerders 7, meubelmakers 17, politoerders 2, ong. I fabr. arb. 14. totaal 77. I Kleeding: beddenmakers 2. bleekers 8, kappers Ikleermakers. 30, totaal 45. I Leder, enz.: schoenmakers 4. vellenblooters 2, totaal 6. I Metaalnijverheid: bankwerkers 51, blikbewer- l iers 16. burgersmeden 22, electriclens 12, gas- I fitters 5, gasmetermakers 1, instrumentmakers 13, ijoleerders 2, kettingsmeden 11, klinkers 8, koperslagers 3, lasschers 5, loodgieters 20, ma- ■diinistcn 12, metaalboorders 4, metaalslijpers 2, metaalzagers 1. monteurs 19, polijsters 2, pon- lars 3, rijtuigschilders 1, rijwielherstellers 13. Itchecpstimmerlieden 2. scheepsschilders 1, sto- I kers 21, tegenhouders 6, verw. monteurs 2, hulp- Irerw. monteurs 2, voorslaanders 6. voorwarmers 13, vuurwerkers 4, wagenmakers 4, ijzerwerkers li?, zandvormers 4, zilversmeden 1. ong. arbei- I ders 37. totaal 335. Papier, enz.: boekbinders totaal 10. Textielnijverheid: hekelaars 12. katoendruk- Ibrs 14, kluwers 1, luikcrs 4, plaatsnijders 3, I spinners 29, spoelers 6, staaldraaddraaiers 8. I&rkers 2. strijkers 4, wevers 29, wolbewerkers 1:3, ong. textielarb. 59. plaatswerkers 4, tot. 198. I Voedings- en genotmiddelen: bakkers 58, si- Iprenmakers 10, sig. strippers 4, slagers 25, sui- Ttfrwerkers 9, wijnkoopersknechten 10, zuivelbe- Ltlders 6. ong. fabr.-arb. 30, totaal 152. Landbouwbedrijven: bloemisten 34, landarbei- s 37, tuinlieden 27. warmoeziers 7, ong. land- jelders 5, totaal 110. Hanilal: etaleurs 5, lompensorteerders 13, ma- jjnknechten 53, reizigers, colp. 26, winkelbe- wnden 20, totaal 117. I Verkeerswezenemballeurs 2.. chauffeurs 68, ip. knechten 10, koetsiers 8, kellners 33. koks li loopknechten 24, schippers 53, spoor- en tram- b-rsoneel 17. transportarbeiders *50. wakers 1, pal 270. Yen.- en bankwezen: incasseerders totaal 14. Vrjje beroepen: bedrijfsleiders 3, bouwk. op- t hters 1, kantoorpersoneel 36, musici 5, over heidspersoneel 4, teekenaars 4. werkmeesters 10, totaal 63. Ongeschoolde handarb.: losse arbeiders to- kul 308. Huiselijke diensten: huispersoneel 11, verple gers 1, totaal 12. Personeel (geen handarb. zonder voorkeur ten beroep) totaal 25. I A.V.O. totaal 5. Yrouwen: anlysten 4, naaisters 7, winkeljuffr. J, kantoorbedienden 45. verpleegsters 2, bedrijfs- idsters 2, onderwijzeressen 1, ass. en huishoud ers 16. kinderjuffrouwen 4, dagmeisjes 3, enstboden 4, werksters 52, fabr. arbeidsters 4, |AV.O. 2, totaal 153. Alg. totaal 2792 IK Nov. 1938 4199 25 Nov. 1939 4864 I Benevens 14 ged. werkloozen en 289 in werk- nerKhaffing. AALSMEER. Middenslandsvereeniging. De plaatselijke afdeeling van den Kon. Ned. Middenstandsbank vergaderde ln De Oude Veiling. De buitengewoon slecht be zochte bijeenkomst, werd geopend door den voorzitter, den heer Nuijt die er op wees dat de omstandigheden waaronder men bijeen komt wel zeer moeilijk zijn. Er wordt, ook van den middenstand veel gevergd; daarom is het zoo noodzakelijk dat men schouder aan schouder in den strijd blijft. Ook de secretaris gewaagde in zijn jaarverslag de gedrukte economische om standigheden. Nochtans mocht de Midden- sta ndsvereeniging haar ledental behouden. Het instituut der middenstandscursussen mocht zich in veler belangstelling verheu gen, evenals de campagne der contantze gels die reeds eenige jaren achtereen met veel succes gevoerd wordt. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat het kassaldo 1 405.10 bedraagt. De controlecommissie rapporteerde bij monde van den heer J. Mantel, boeken en bescheiden van penningmeester B. de Boer volkomen in orde. De bestuursleden Aid. Eveleens Pzn., St. de Wilde en J. van der Zwaard werden her kozen. De Voorzitter drong er op aan den heer Brei te stemmen voor de verkiezing van een lid der Kamer van Koophandel. En voor den middenstand en voor de andere belangengroepen kan het van beteekenis zijn dat een lid van den Aalsmeerschen middenstand in dit college zitting heeft. Aan de Ulo-school is als kweekeling met acte aangesteld de heer Z. v. d. Boel te Hoofddorp. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de M&andagmarkt. De Gerberdlna Johanna IJm. 38. vangst 450 anden makreel, 200 m. haring, 120 m. kool- '<ch en 100 m. diversen. Totale vangst 870 m. I Erin IJm 12, vangst 1800 manden totaal. p»3.-van 12Ó0 m. makreel, 100 m. haring en 200 p- koolvisch. Utrecht LJm. 73. vangst 270 manden schel- Jtoch, 170 m. braadschelvisch, 100 m. radio, 65 gul en platvisch. 25 m. diversen. Totale wT ""0 m.. benevens 80 stuks stijve kabel- vertrokken naar de haring- visscherij. I De loggers KW 31, KW 176, KW 127 atfn naar hartngvlsschertJ vertrokken. BINNEN van de haringvisscherij. I T» LJmuiden zijn binnen van de haringvis- AU de loggers: Sch. 42 met 22 last en 130 versche haring; Sch. 15 met 4 last en 500 versche haring; Sch. 107 met 19 last en fusten versche haring; KW 41 met 35 last kisten versche haring;. KW 44 met 26 350 kisten versche haring; KW 38 met 'tót en 350 kisten versche haring; KW 19 w Jast en 230 kisten versche haring. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny. D. en Jan, Z. van J. van der Vinne en B. de Goede Hendrlkus, Z. van J. Helmer en A van der Meer Flora Maria Frederica, D. van L. J. Brouwer en C. H. van Stein Ingrid Hubertha Bernarda Maria. D. van E. J. A. van der Schoot en A. P. J. Roosen. Getrouwd: P. J. van der Zande en M. C. Kempker W. A. de Beus en C. A. Jansen J. van Bueren en A. Prins. Overleden: J. Ras, M. 54 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Adrlaanse, Pastoorslaan 6 W. F. Beemsterboer, Hofstraat 28 L. A. Bou rn an, Ambachtstraat 35 J. A. Broekhuizen, Hofstraat 28 H. Buckens. Weth. Balverskade 2 C. Duivenvoorde, Loosterweg III 8 H. E. SpieringsVan der Hulst. Hofstraat 5 J. M. Koppert. Loosterweg II 104 J. J. Mooijekind met gezin. 1ste Amerikadwarsstraat 7 A. A. Duwel—Van den Oetelaar, Meerstraat 16 B E. Paase. Meerstraat 102 C. de Rooi) met ge zin. Meerstraat 93. Vertrokken: E, Bego. 's-Gravenhage. Oude- mansstraat 376 B. Galjaard. VHssingen. a b. Hr. Ms. „Wachtschip" A. J. J. Huzemeier, Haarlem. Cronjéstraat 123 A. W. Jonkheer met gezin, New-York (V.S.A.). 95 Broad Street W. M. Meijer, Rcnkum. Heelsum. Utrecht- schestraatweg 37 J. van Oorschot, Leiden. St. Elisabeth Ziekenhuis, Hooigracht A. H, M. O. de Rooij. Haarlem. Leidschcvaart. 264 M. W. van Ruiten. Haarlem. Raamvest 47 S. C. van der Werff. Gelsenkirchen. Westfalen (Did.). Im Sundern 26 J. H. van der Zwet, Nieuwkoop B 66. Avond voor militairen. In hotel Flora" werd wederom een avond voor militairen gegeven uitgaande van het comité voor „O. en O." van Hille- gom. Aanwezig waren de burgemeester en diens echtgenoote. de leden van het comité met echtgenooten, de kantonnements-com- mandant enz. Wethouder Klaver heette allen hartelijk welkom. De harmonie-ver- eeniging „Crescendo" gaf eenige stukjes ten beste, nadat het Wilhelmus was ge speeld. Daarna voerde de tooneelvereen. ..Kunst na Arbeid" een tooneelspel op, waarbij goed spel te zien werd gegeven. Da verend applaus was het bewijs van groote instemming. De Zondagsdienst der doctoren wordt morgen waargenomen door dr. A. van Straaten. Alhier staan ingeschreven 544 werk zoekenden tegen 466 in de vorige week en 359 over dezelfde periode van verleden jaar. Gevonden: blauwe alpinomuts, Idem bruine, bruine jongenspet, wieldop van auto merk Terroplane, oud heerenrijwiel, paar dameshandschoenen, bl. ceintuur van damesmantel, ld. bruine, twee kwartjes, rijwielbelastingmerk, roodbruine dames handschoen. Te bevragen bij het politie bureau. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk werd gekozen de heer W. v. d. Marei, terwijl her kozen ewrden de heeren dr. J. Sprey en E. Nijholt. KATWIJK AAN ZEE. Het gebrek aan schoolruimte. Het bestuur der Chr. ULO-school heeft op uitnoodiging van B. en W. een bespreking gevoerd met dit college. Het aantal leer lingen der Openbare School, dat gestegen ls tot 166, maakt het noodig naar school ruimte om te zien. B. en W. schijnen, aldus vernemen wij, over te hellen tot de gedachte de bovenlo kalen, bezet door de leerlingen der Chr. ULO-school, vrij te maken voor het open baar onderwijs en dan over te gaan tot schoolbouw ten behoeve van het Chr. Ulo- onderwijs. LEIDSCHENDAM. Auto te water. Des avonds omstreeks 7 uur is aan den Veurschestraatweg nabij Hammensteyn een personenauto afkomstig uit Delft door den mist van den weg af en te water geraakt. De wagen kantelde. De bestuurder wist zich door het geopende portierraam te redden en kwam er met den schrik en een nat pak af. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. J. van Dijk geb. van Vliet. d. M. V. van den Bosch geb. van Vliet. z. Overleden: E. van Oort geb Overkllft—Vau- pel—Klein. vr. 60 Jaar. Onder leiding van den heer Th. J. Blokland hield de R.K. Volksbond een matig bezochte ledenvergadering. De voorzitter herdacht het zilveren jubileum van den heer de Bruyn als voorzitter van het R.K. Werkliedenverbond. De heer J. W. van den Akker sprak over „Mensch en Gemeenschap". Het bestuur van de afdeeling van het Ned. Roode Kruis ls thans samengesteld alsvolgt: J. S. Veenenbos, voorzitter. J. Th. Maal, Secretaris, H. M. J. Koekebacker. pen ningmeester, J. M. M. van Zwet, 2e Secre taris. kapitein C. F. Boulogne, Mej. J. Stolk en Mevr. C. Langendoen-Snoek, leden. een door hem gemaakte studiereis naar het nabije Oosten, doch zijn gehoor speciaal bepaalde bij het verblijf in Turkije en wel meer in het bijzonder omtrent gedane stu dies en opgravingen, over het leven der Hethieten die, daar omstreeks 800—1200 v. Christus gewoond hebben. Talrijke bijzon derheden werden door spr omtrent dit volk medegedeeld. Vernuftig o.a. waren de door hen gebouwde vestingwerken tegen even tueele vreemde indringers. Volgens de ge gevens gevonden bij de opgravingen werden zij dan ook beschouwd als de beste vesting bouwers van hun tijd. Aan het einde heeft de voorzitter den spreker dank gebracht voor zijn betoog. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle Inlichtingen verstrekt. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Voor het te Amsterdam gehouden Kruideniersexamen „Vakbekwaamheid" slaagde onze plaatsgenoot de heer C. W v. d. Mark. Gevonden: oliekan, muts, portemon- naie, rijksdaalder, handschoenen, huissleu tel, fietspomp, gabardine jas. Inlichtingen op het politiebureau. RIJNSBURG. Bazar Chr. Kleuterschool. Deze Bazar heeft zich ln groote belang stelling mogen verheugen. Aan alle stands zijn flinke zaken gedaan en ook de verma kelijkheden hadden grooten aftrek. Mevr. Van der Vijver heelt met een dankwoord aan allé medewerkenden, ln het bijzonder aan den heer Zandbergen voor het bereid willig afstaan van de localiteit, den Bazar voor gesloten verklaard. De voorzitster van het bestuur der Kleu terschool mevr. Peter, heeft mevr. Van der Vijver hulde gebracht voor hare vele be moeiingen en werkzaamheden, welke aan de opening zijn voorafgegaan. Na herstemming is tot gemachtigde van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente, gekozen de heer C. v. d. Mey Gz. Op die manier kan hij zelf zien hoe zwaar hij ls. VISCHPRIJZEN. LJMUIDEN, 36 November. Tarbot f. 1.80—1.30. Tong f. 1.50—0.66 p. KG.; Zetschol f.28 per 60 KG.; Klelnschol f.24—12 Idem: Schar f.6—4.40 idem; Wijting f. 2.80—1.85 Idemversche haring f9.20—7.40 klem. Besommingen IJmuiden. Aangevoerd aan den afslag 1251 KG geconsigneerde snoekbaars 36— 19 ct. per KG. Kotters: IJmuiden 203 f.970. Loggers met versche haring: KW 19 f.2164; KW 44 f.3702; KW 41 f.922; KW. 38 f.2886. Logger met. pekelharing: KW 173 f.544. Ge deeltelijke lading. Prijs steuiharlng f.17. NOORDWIJK. Onze plaatsgenooten dc dames L. Krou, J. Brouwer, R. Jochtenberg en E Otto. slaagden te Lelden voor het diploma ma- chineechrijven. Tot gemachtigde van het kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier is in de vaca ture J. Leenheer gekozen de heer N. van Veen. Gevonden.' een damesrijwiel, een vul pen. eenige manden, een rijwielbelasting merk, een groene ceintuur, een konijn, een rijwielpompje, een gouden ring, een dop van een benzinetank. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur n.m. ten politiebureele te Noordwijk Binnen. OBGSTGEEST. VEREENIGING „GEMEENTEBELANG" Een archeologische studiereis door het land der Hethieten. In de zaal van „Het Witte Huis" ls gister avond een bijeenkomst gehouden van de Ver. „Gemeentebelang" alhier. Als spreker trad op drs. Kampman uit Leldefi, die een causerie hield over bovengemeld onderwerp en het een en ander toelichtte aan de hand van een serie lantaarnplaatjes. De voorzitter de heer C. Rühl heette spr. hartelijk welkom en verheugde zich over de flinke opkomst. Het woord was hierna aan drs. Kampman, die allereerst eenige indrukken weergaf van VALKENBURG. gemeenteraad. Het uitbreidingsplan De bestrating van Midden- en Valkenburgerweg. Onder leiding van burgemeester de Wilde vergaderde de raad. Na opening en vaststel ling der notulen deelde de voorzitter mede, dat de gevel van het pand, bewoond, door den heer Oosterlee, door den gemeente opzichter was gekeurd en geen gevaar op leverde. Vervolgens dat ,,'t. Eilandje" opge knapt zal worden Bericht was ingekomen dat een verzoek van B. pn W„ om de basisuurloonen bij de werkverschaffing te verhoogen, werd afge wezen. De rekening van den schoolartsendienst 1938 bedroeg f. 134.02. terwijl op de begroo ting voor dezen dienst over 1940 f. 124.81 geplaatst is. In verband met den aanleg van enkele nieuwe brandputten is de begrootingspost van den Luchtbeschermingsdienst met f. 100 verhoogd en gebracht f. 500. De kosten der bijzondere school te Val kenburg bedroegen over 1938 f. 1493.33. In verband met de uitbreiding der ge meente zijn B. en W. In verbinding getreden met het instituut „Stad en Landschap van Zuid-Holland", met het doel. dat dit insti tuut voor Valkenburg een uitbreidingsplan zal maken. De heer Schoneveld vroeg of de nood zakelijkheid hiervoor aanwezig ls. Na toe lichting door den voorzitter en wethouder Bol werd dit voorstel aangenomen terwijl tevens besloten werd toe te treden als lid van dit Instituut. Voor het herstel van den Middenweg zal een leening aangegaan worden van f 3000 bij de gemeentelijke Credietbank loopende over 20 jaren. Nog vóór Januari zal tot be strating van dezen weg worden overgegaan, evenals van den Valkenburgerweg. Hiervan zal het gedeelte van de kom der gemeente tot de grens Katwijk aanbesteed worden, zoodat ook dit gedeelte vóór Januari ver nieuwd wordt. Wethouder Zwaan vroeg of het gedeelte der groote Watering nu zal worden uitge baggerd. De voorzitter zeide toe, hiervoor in verbinding te zullen treden met Rijnland, waarna de raad in geheime zitting ging. VOORSCHOTEN. VERG ZANGKOOR „ST. CAECILIA". Huldiging van twee jubilarissen. Het R.-K. zangkoor „St. Caecilia" verga derde in café „Overbosch", onder leiding van pastoor G. Boos, voorzitter van het zangkoor. Na opening door den voorzitter brachten de secretaris en de penningmeester de jaarverslagen uit, waarna de bestuursver kiezing plaats had. Herkozen werd tot se cretaris de heer J. A. Mens, tot penning meester de heer B. Lamboo en tot le bi bliothecaris de heer B. Oorschot, terwijl in de vacature Aib. v. d. Krogt tot 2e biblio thecaris benoemd werd de, heer J. van der Meer. Na bespreking van huishoudelijke za ken volgde sluiting door den voorzitter. Dat de jaarvergadering spoedig was be ëindigd, werd beïnvloed door het feit, dat twee leden van het R.-K. zangkoor hun 25-jarig lidmaatschap van dit koor her dachten, ni. de heeren Adr. v. d. Krogt en C. van Brecht. Dit feit ging niet onopge merkt voorbij. Een feestcommissie was van te voren ge vormd en de voorzitter der commissie had beide jubilarissen met hun echtgenooten per auto van huis gehaald. Bij het bin nentreden werden zij verwelkomd met het zingen van een toepasselijk lied. Toen allen waren gezeten heeft de voor zitter van deze commissie, de heer B Lamboo, de beide jubilarissen, die steeds trouwe leden van het zangkoor zijn ge weest, gehuldigd, Spr. eindigde met den wensch. dat zij nog vele jaren het geluk mogen smaken als zanger der kerk op te treden. Hierna wenschte de voorzitter van het koor, pastoor G. Boos de beide jubilarissen geluk met de viering van hun zilveren ju bileum als zanger van de kerk. God zal u voor dit liturgisch werk zegenen en beloo- nen. Namens het R.-K. kerkbestuur bood spr. beiden een stoffelijk blijk van waardeering aan. Pastoor G. Boos bood den heer Adr. v. d. Krogt een electrische schemerlamp en den heer C. van Brecht een mooien leuningstoel aan, terwijl de echtgenooten bloemen ont vingen. Na dit officieele gedeelte werd de feest avond voortgezet met medewerking van een humorist, die het gezelschap in de vroolijke stemming wist te brengen. Het was reeds laat toen de feestvierenden huis waarts keerden. De Zondagsdienst voor doktoren wordt van Zaterdagmiddag af tot Maandagmorgen waargenomen door dr. H. J. Keegstra, telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel. telf. 56. Onze piaatsgenoote. mej. N. Dekkers, is geslaagd voor het examen apothekers assistente. Het is de politie gelukt de ontvreemde cementbakken op te sporen. Zij werden aan getroffen op een bouwwerk te Rijswijk, in beslaggenomen en bij de politie aldaar ge deponeerd. WASSENAAR. Bijeenkomst Ned. Chris ten vrouwen bond. In het gebouw Excelsior hield de afd. Wassenaar van bovengenoemden bond een ledenvergadering. Na opening door den voorzitster, Mevrouw Scheltema en het le zen der notulen werden eenige mededeelin- gen, waarop mevrouw Breedvelt een propa- gandarede hield, waarin zij het doel van den Bond en den plicht der Christenvrouw schetste. Mej. Dronkers uit Den Haag hield een causerie over de „Stichting huishoudelijke voorlichting ten plattelande". waarbij zij de toestanden schetste bij de kleine zelfstan dige boeren, mededeelingen deed over den arbeid van genoemde stichting, in de eer ste plaats bestaande in het scheppen van gelegenheid tot het ontvangen van land- bouwhuishoudonderwijs, maar door de re- geeringsmaatregelen veel omvangrijker geworden o.a. doordat de regeering geld be schikbaar stelde voor materieele dingen. Voor haar interessante causerie werden Mej. Dronkers bloemen aangeboden. Uitvoering d. V. S. In Centraal gaf de Mondaccordeonveree- niging D. V. S. een tweede uitvoering voor een goed bezette zaal. Het optreden van Mej. v. d. Steen, de cabaratière en van het Radio-accordeon-duo van Tongeren, vielen, gehoord het applaus zeer in den smaak. De dirigent van de Vereeniging bracht ten ge- hoore, wat er uit een mondaccordeon is te halen, waarbij hij een zestal instrumenten benutte. Ook hij had een geweldig succes. Ook de juniores lieten zich hooren. Het geheel was een zeer geslaagde avond! Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekersassistente mej. A. D. Pargni alhier. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIJTENBURG, HaarLstraat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SO MER WIL Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haren 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janrossensteeg 19. VHWOOBEN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. r. SAVOYEN, K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Gererssiraat no. 59 Oegstgeest ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD t.o. bet Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. ■■■■-■ .li In onze etalages exposeeren wij een keus ELECTRISCHE ARTIKELEN die zich bijzonder leenen voor BROOD ROOSTER NIEUWE RIJN 31-32, LEIDEN N.V. - TELEFOON 24244 THEELICHTJE Vrijdag I December 1939 7 uur n.m. in het Notarishuis te Leiden, AFSLAG der n.v. perc. te Leiden, in bod gesteld a v.: Huis en erf Hooge Morschweg 45: f. 1.950.Huis en erf Langegracht 56: f. 700.— Huizen en erven Korte Lange- straat 12/14 samen: f.250. Huls en erf Duizenddraadsteeg no. 9: f.400.idem no. 11: f.310 3281 Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7