Uit de Rijnstreek Spanning en Ontspanning IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Zaterdag 25 November 1939 Succes Uir DE BONTE WAERELD BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW gevraagd AANGEBODEN 34 A/^ PI. ANDER VEEN. Hul,lining van den heer C. Schellingerhout. Once plaatsgenoot, de heer C. Schellin gerhout herdacht zijn 40-jarig Jubileum als wsiermaker in dienst van de fa. C. van 't Riet. 's Morgens werd de jubilaris door de fl-raa ontvangen en hartelijk gecomplimen- terd onder aanbieding van een couvert, i j Innoud. Ook het verdere van den dag, dit hU in eigen kring mocht doorbrengen, bereikten hem nog tal van gelukwenschen en bloemen. ALPHEN. De Chr. Jonge Boeren en Tuinders Ver. Eendracht maakt Macht" vergaderde in de Chr. Lagere Landbouwschool. De voorzitter C. Voets opende met het lezen van een gedeelte van Math. 5 en gebed, waarna de notulen die gelezen werden door den secre taris goedgekeurd werden. Htema hield de heer N. J. Markus een inleiding over „De waarde en de aanwending van Stalmest". Een vruchtbare bespreking volgde op dit leerzame onderwerp. De avond werd gesloten door J. H. Bel- graver met dankgebed. plaatselijke afdeeling der Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Nadat burgemeester A. Warnaar den spre ker den heer A. van Vianen had ingeleid en zijn vreugde over de groote opkomst had uit gesproken. besprak de heer van Vianen de gevaren uit de lucht. Het doel der Ned. Ver voor Luchtbescher ming is dar de bevolking tijdig paraat te doen zijn, door voorlichting in den vorm van brochures, lezingen, organiseeren van. cursussen enz. Nadat spreker een overzicht had gegeven van de verschillende beschermingsmiddelen en gassen dankte de burgemeester hem voor zijn uiteenzettingen. Ve'en gaven zich als lid der afdeeling op. ALKEMADE. Zilveren kloosterjubileum van zuster Jeannctte. In het St. Jacobsgesticht herdacht de onderwijzeres der zevende klas van de meisjesschool, zuster Jeanette, haar zilve ren professlefeest. Zoowel door haar medeleden en de be woners van het gesticht als door de leer lingen der school is gewedijverd om dezen voor de Jubilaresse onvergetelijk te maken. 's Morgens Icwam de zuster, voorafgegaan door bruidjes en vergezeld van familie leden, parochie-geestelijken en medezus ters in de versierde speelzaal binnen, waar haar door de verschillende klassen der school op verschillende wijze hulde werd gebracht. Haar eigen leerlingen boden de jubilaresse een geschenk aan in den vorm van een mooie vulpen. Pastoor Owel sprak een hartelijk woord van gelukwensoh. waarop zuster Jeanette met een eenvoudig dankwoord antwoordde. Tot besluit volgde een kleine tractatie aan de scholieren. Vergadering R.K. Volksbond. De afdeeling van den R.K. Volksbond opende in hotel „De Vier Heemskinderen" haar winterprogram met een herdenkings avond van het twaalfde eeuwfeest van den Willibrordus. De alemeen bondssecretaris, de heer Au gment hield een rede. geïllustreerd met lichtbeelden over het leven en werken van dezen baanbreker voor het Christendom In vaderland. Een dankbaar applaus beloonde spreker voor zijn leerrijke uiteenzetting. Bijeenkomst der Tuinderspatroons- vereeniging. De afdeeling Roelofarendsveen van den L.T.B. vergaderde in de St. Pancratiuszaal. Nadat de voorzitter, de heer Jac. de Jong, eonlge mededeelingen had gedaan van iiuishoudelijken aard, kwam de hoofd schotel ter tafel, nJ. bespreking van het collectief arbeidscontract. De voorzitter reide hieromtrent dat het bestuur de ver antwoordelijkheid niet durfde te aanvaar den, dit contract, dat 31 Maart 1940 af loopt, zonder meer te hernieuwen. Tijdens een langdurige discussie kwam tot uiting dat dc omstandigheden waarin het tuindersbedrijf verkeert het niet toe laten. dat een behoorlijk loon wordt uit gekeerd. Vaak toch komt het voor, dat de patroon minder verdient dan de arbeider en de eerste verplicht ls gedurende de win termaanden een beroep te doen op het burgerlijk armbestuur om ln den aller- aoodzakelijksten nood van zijn gezin te voorzien. Niettegenstaande den toestand was dc vergadering unaniem van oordeel, dat de urhelder recht heeft op een behoorlijk Icon, zoodat het contract ongewijzigd voor het Jaar 19401941 werd aangenomen. RIJNZATERWOUDE. De in oprichting zijnde afdeeling voor luchtbescherming komt op 30 November a.s. ln het café van den heer J. W. de Boer bij een. o.a. ter verkiezing van een definitief bestuur. WOUBRUGGE. Een aardige attentie. De militair, de heer T. van Rijn en Mej. J. van Vliet traden in het huwelijk. Dat de kameraden deze gelegenheid niet onbetuigd lieten voorbijgaan bleek al spoedig. Nau welijks was het bruidspaar het gemeente huls binnen of een sectie militairen stelde zich voor de stoep van het gemeentehuis op. Bij het verschijnen van het jeugdige paar klonken commando's, geweren werden ge kruist en zoo vormden de militairen ter eere van hun kameraad een poort. Daarna trok de sectic naar het kerkgebouw waar de hu welijksplechtigheid werd bijgewoond, waar na na afloop weer de eerepoort werd ge vormd. Deze atttentie was voor het bruids paar en de familie een ware verrassing. Het bleek wel, hoe de soldaten met elkaar mede leven geboren. Gerdlna, D. van J. Bon en A. A. Wetselaar Wilhelmina Johanna, D. van A. v d. Vlist en F. M. den Hollander Apolonia Maria, D. van B. C. Strijk en M. C. Vissers Hendrlka Jo hanna, D. van H. v. Leeuwen en M. Verstraaten Cornells Gerardus, Z. van C. A. Westgeest en J. M. Slingerland Antje Nellie. D. van A. Versteeg en N. v. Meel Truus, D, van J. L. Questroo en T. Kloos. overleden W. B. Döll, M. 53 j. W. A. Bodewes. M. 50 jaar. BOSKOOP. Ik „Steun aan het Boomkweckersbedrijf." 8 en W. deelen den raad mede: dat ten Unzien van de regeerlngsmaatregelen tot 'kun aan het boomkweekerljbedrljf, zij over leen andere mededeelingen beschikken, dan «Ie, welke door middel van de radio en pers Si" bekend gemaakt. Desniettemin hebben B. en W. gemeend cp verhooging van het steunbedrag te moe ien aandringen. Zoo mogelijk, aldus B. en W. verder, zullen Mdere mededeelingen volgen. HAZERSWOUDE. Oprichting afd. Luchtbescherming. In het gymnastieklokaal der Chr. School JP het dorp had een vergadering plaats te komen tot de oprichting van een HOE KAN DE OPBRENGST VAN DEN TUINGROND WORDEN VERHOOGD? Meer dan ooit ls het voor den vakman zoowel als voor den liefhebber zaak de op brengst van den grond zoo hoog mogelijk op te voeren. En niet alleen gaat het om een flink kwantum, vooral de kwaliteit van de te kweeken gewassen moet goed zijn. En nu ls het wel zeer merkwaardig op te merken, dat velen als eerste en eenige remedie in dezen beschouwen de aan te wenden bemesting. De ..vragen- en ant woorden" rubriek is er om te bewijzen, hoe veel daarvoor zich aanmelden om advies. En hoewel het niet valt te ontkennen, dat de bemesting een voorname factor is, moe ten we er op wijzen dat er nog belangrijker vraagstukken zijn, waaraan veel te weinig de aandacht wordt geschonken. Wil immers de grond van een bemesting nut kunnen trekken, dan dient in de eerste plaats de bouwgrond in een zoodanige conditie te zijn, dat hij den mest kan verwelken. Wat heeft een maagipatlent aan een biefstuk, wan neer hij er nog meer ziek door wordt Een allereerste vereischfe is, dat de struc tuur van den bodem waarop we kweeken, in orde is. Wat toch is het geval? Een plant, onverschillig welke, kan alleen voedsel op nemen. wanneer dit laatste in water is op gelost. Het steeds voorradig zijn van vol doende water in den grond ls dus een eerste vraag, waaraan dient te worden voldaan. Dus ook in tijden van aanhoudend droog weer. zooals we bijna ieder voorjaar in Mei en Juni (tot aan St. Jan, 24 Juni) mee maken. En juist don is de verdamping het. grootst, zoodat veel water aanwezig moet zijn. Is dit niet het geval, dan staat de groei stil en direct doen zich natuurlijke vijan den voor in den vorm van ongedierte en ziekte. Stilstand bestaat in de natuur niet: het gewas gaat vóór- of achteruit. In de meeste tuingronden is voldoende grond water aanwezig op niet te groote diepte. Dit water staat iets hooger in den grond dan de omringende slooten. Het moet evenwel onder alle omstandigheden gemakkelijk tot in de bovenste aardlagen kunnen opstijgen. En daaraan nu hapert het ln vele bodems. Het opstijgen van het grondwater stelt men zich aldus voor. Tusschen de korrels van den grond bevinden zich kleine ope ningen. welke laatste meer of minder op Door ROBERT TAILLIANT. Zoodra Nalda de bel van de voordeur hoorde overgaan, begon haar hart te bon zen; om de waarheid te zeggen, werkte dit mechanisme, sedert zij Jeff vanmiddag ontmoet had, al niet meer regelmatig. De onverwachte gebeurtenis was vrij kalm verloopen zoo scheen het haar tenminste. Slechts de gebruikelijke ver baasde uitroepen over de wel zeer toe vallige ontmoeting en de stevige handdruk gedurende een kort maar intens doorleefd oogenblik. Hij had beloofd haar dienzelf den avond te komen opzoeken en daar was hij nu. Zij had het gevoel gehad of de reeks van vijf lange jaren weggevallen was en zij weei den dag doorleefde dat hij als verliefde jongeling zijn eerste bezoek had aangevraagd; zij was toen zeventien ge weest. Zij keek even in den spiegel en was dankbaar, dat het dunne laagje rouge, dat zij gebruikt had, haar gezicht minder bleek maakte tegen den achtergrond van het git zwarte haar en zij merkte ln dit korte oogenblik op, dat haar donkere oogen on der de lange wimpers een uitdagenden glans vertoonden. Zij was er van over tuigd, dat zelfs Jeff ongetwijfeld de Pa- rljsche snit van haar avondjapon zou onderkennen. Toen zij de voordeur opende, klonk haar een jongensachtig .Allemachtig, wat zie jij er snoezig uit" tegemoet, terwijl deze stem vervolgde: „ik wist wel, dat ik je ééns zou terugzien zou, Naida!" En Jeff nam de twee uitgestoken, ijskoude handjes ln zijn ste vige, warme knuisten. „Jeff!" riep zij glim lachend uit, „ik kan je niet zeggen, hoe blij ik met je komst ben. Kom binnen I" Zij zag met hoeveel bewondering hij het. stijlvolle interieur van de in wit en blauw gehouden woonkamer ln zich opnam en hij bleef als ln gedachten staan voor de synthetisohe vlammen, welke vanuit de marmeren haard naar voren dansten. „Keurig" zei hij, terwijl hij haar aan keek Als echte vrouw had zij gaarne wllleD weten of hij haar dan wel het apparte ment bedoelde maar vond, dat het er eienlljk niet zooveel toe deed. In ieder ge val voelde zij zich op dit moment Intens gelukkig. Ze gingen aan weerskanten van het gezellige haardvuur zitten en waren weldra in een gezellig gesprek gewikkeld, doch zij verwachtte ieder oogenblik de vraag die zij sinds zijn binnenkomen ver wacht, of liever, gevreesd had. Eindelijk was het dan zoo ver. „Ik behoef je eigenlijk niet te vragen of Je succes gehad hebt, hè Naida?" „En hoe ls het met Jou gegaan?" vroeg zij met een kleine trilling in haar ste" Inwendig hoopte zij dat hij arm bij haar teruggekomen zou zijn mislukt. En zij vroeg zich op hetzelfde oogenblik af of er vóór haar wel ooit een vrouw gewcevt zou zijn, die gehoopt had, dat de man, dien zij lief had, mislukt zou terugkomen „Zeker", glimlachte hij, „ik heb de mooi ste boerderij van heel Montana. Het is schitterend!" „Dan heb je dus precies, waar je altijd naar verlangd hebt, Jeff!" „Ja", zuchtte hij. „ik geloof, dat we nu beiden hebben, wat we in onze jeugd ver langden JIJ Je carrière en ik mijn kans om voor cowboy te kunnen spelen. Ik wil er alles onder verwedden, dat jij de beste binnenhuis-architecte van de ge- heele stad bent!" „Dat niet bepaald", glimlachte zij. Daarna volgde een tergende stilte, Zij staarde naar de klok. Het was nog vroeg, maar elke volgende minuut zou naar noodlottig kunnen worden „Zeg", onderbrak hij tenslotte de stilte, „we waren vroeger toch wel een stel kin deren, die wisten, wat we wilden, >inö je niet? We hebben onze hersenen terdege gebruikt. Ik was in dien tijd anders wol heel erg op je gesteld. Naida", voegde hij er nogal onlogisch aan toe. „En Ik niet minder op Jou, Jeff", bracht zij er met moeite uit. „Maar toch niet voldoende voor Mon tana". liet hij zich ontvallen. Zij stond haastig op lachte. „Wat zal ik je er van zeggen, Jeif. ik moest mijn vleugels uitslaan en mij geheel voorbereiden voor de taak, die toen al mijn gedachten ln beslag nam. Ja. we waren inderdaad wel een stel flinke kinde ren. We gebruikten tenminste ons koel verstand. Jij wilde den winkel van je vader ontvluchten, in de buitenlucht Lijn. de ruimte hebben, verre horizonten er. een boerderij. Je hebt al je geld bij elkaar ge spaard, aan niets anders gedacht en ten slotte gekregen, wat je verlangde. ',n ik: wel ik verlangde naar New York, naar veel geld en onafhankelijkheid". En weer lachte zij. „Zouden we nu niet een cocktail ne men". Ze schonk twee glazen vol „Wanneer vertrek je weer uit New York?" vroeg zij. .Morgenochtend; lk moet nu langzamer hand opstappen". Hij stond op, nam haar hand en hield die stijf vast. Zij was nu veilig. Hij ging weg. Maar dezen keer ging hij voor goed uit haar leven Misschien zou hij wel nooit meer New York terugzien. Hij mocht niets te weten kc men. Zij zou het niet overleven. „Vaarwel!" Zij spande zich in om vroolljk te zijn. „Het was een buitengewoon gezellige avond. Jeff". Dat was alles en het beteekende het einde. Toen was het, alsof haar hart plot seling stilstond. Iemand stak den sleutel in het slot van de voordeur. Zij kneep wanhopig de hand. die de hare vasthield en die hield zijn nog steeds om klemd. toen een dame met dunne, saam- geknepen lippen binnenkwam. Toen mevrouw Carleton Brewster de belde jongelui in de gang zag staan, ont snapte een verstikkend geluid de keel van deze eerwaarde dame en toen zij voldoende van deze verstikkingspoging hersteld was, klonk haar hooge. schelle stem: „Naida, wat beteekent dit! Wie ls die man en waarom heb je mijn japon aan?" De rest van haar boetpredikatie was een onsamen hangende stortvloed van woorden. Naida trok haar hand uit die van Jeff terug. Zij keek hem koel aan. Nu, dat het schier onvermijdelijke had plaats gevon den, voelde zij een vreemde kalmte ln zich opkomen en zij voegde hem rustig toe: „Het was mijn trots, Jeff, lk wilde niet, dat Je het zou weten. Zie je, ik ben haar dienstmeisje. Dat is alles, wat er van mijn luchtkasteelen ls overgebleven. Ga nu als jeblieft heen en zeg niets meer". Zij keerde hem en de van woede trappelende me vrouw Brewster haar rug toe en ging met opgeheven hoofd heen. Op haar kamertje aangekomen, draaide zij de deur op slot, verkleedde zich en pakte haar koffers. Toen zij weer door de huiskamer ging, lag mevrouw Brewster op de divan en elkaar sluiten en zoo dunne -buisjes vormen. Het grondwater mu wordt door de wanden van deze zeer nauwe buisjes omhoog ge trokken. Van dit „optrekken" van het water kan. men zich eenigiszins een voor stelling maken, wanneer men een drogen metselsteen met het kleinste vlak in een plas water zet. In korten tijd is de geheele steen met water doortrokken. Zóó moet het bodemvocht ook ongestoord in den bouw grond op kunnen rijzen. Natuurlijk mag de afstand tusschen oppervlakte en grondwa terstand niet. te groot zijn en zoo liggen zandgronden bij voorkeur 6080 c.M. boven den gemiddelden waterstand, zavelgrond en veengrond 80 cM. en kleigrond 1 Meter en iets hooger. Vele van deze gronden nu bevatten een meer of minder vaste laag, waardoor bovenbedoelde buisjes zijn ver stopt en niet voldoende het benoodigde water doorlaten. In droge tijden krijgen die gronden spoedig gebrek en in tijden van grooten regenval wil het water met weg zakken naar de sloot om dezelfde reden. Bedoelde ondoorlatende lagen kunnen van zeer verschillenden aard zijn. maar een veel voorkomende ls de zoogen. spitzoolWan neer een tuin tlJ. steeds tot op dezelfde diepte word-t omgespit, vormt zich tusschen den eersten en tweeden steek een vaste laag, In den landbouw spreekt men om dezelfde reden van de ploegzool. De eenige manier om deze lagen te verbreken ls het toepassen van een diepe grondbewerking. Hoe diep de bouwvoor moet los gemaakt worden hangt af van de geaardheid van den grond in questie en groote zekerheid verkrijgt men. wanneer men omwerkt tot aan het grondwater. Vandaar cis.' niet zel den drie steek wordt losgespit. Door twee steek diep te spitten wordt bovengenoemde spitzool verbroken, waarmee op vele plaat sen al zeer veel gewonnen is. Zeer gemak kelijk kan men zóó werken, dat de boven grond als zijnde de beste, boven blijft. Te verwonderen is het, dat aan dit werk niet meer aandacht wordt geschonken. Want wanneer men hiermee bereikt, dat er steeds voldoende watercircu-latie plaats vindt, dan geldt dit ook voor den toevoer van lucht en warmte, twee voorname bron nen noodig voor een normale bodemwer- ldng. Een bouwgrond, welke door een vaste laag verstopt is kan evenmin zijn werk doen als een kachel, waarvan de pij-p dicht zit: de beste brandstof doet dan niets. Zoo blijft in een dichten grond de beste bemes ting werkloos. Bedoelde diepe bodembewerking wordt uitgevoerd in het najaar, dus nü. Op de meeste gronden is dit een eerste eisch. Elke diep losgewerkte bouwgrond moet n.l. vóór hij weer wordt bezaaid of beplant, vol doende zetten. Hieronder wordt verstaan, dat de grootere en kleinere openingen of holten, welke bij een diepe grondbewerking ln den bodem zullen ontstaan, moeten ver dwijnen. De grond moet dus zakken, de aard'deeltjes moeten weer goed met elkaar in aanraking komen-, goed aan el-kaar slui ten. Anders zijn bovenbedoelde buisjes ver broken. Voor dit zetten heeft de grond enkele maanden noodig, meer naarmate de bouwgrond zwaarder en meer taai is. Het mooiste is, wanneer een in het najaar d-lep losgemaakte bouwgrond in den winter goed diep doorvriest. Men krijgt dan een ideaal structuur zooals wij menschen niet kunnen maken. Maar ook zonder vorst kan de grond voldoende zetten, maar dan vroeg beginnen. In onis volgend schrijven komen we hierop terug. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re dactie onder motto „Tuinibouiw". huilde krampachtig, en Naida wist Wj oo» dervinding, dat haar meesteres morgea den zenuwspecialist hard noodig zou heb ben. De vrouw des huizes keek niet een» op. toen Naida voorbij liep en de flat ver liet. De deur van de lift stond open. Zij stapte naar binnen. Toen sloeg iemand de deur dicht. Door een mist van tranen zag zij zijn gezicht. „Jeff", snikte zij. Plotseling voelde zij haar oogen tegen de ruige stof van zijn jas gedrukt en zijn armen om zich heen. „Kleine Naida!" fuisterde hij. „Ik houd van je, lieveling, dat heb ik altijd gedaan". Hij duwde haar kin omhoog en kuste haar. „Ik begrijp er niets van", klonk het snik kend. „Ik zocht naar je", zei hij teeder. „Ook lk heb gelogen, Naida. De boerderij was een kolossale blunder. Voor cowboy deugde ik totaal niet. Be ben nu alweer een Jaar in Carville terug en drijf de zaak van mijn vader. Ik neem je gauw mee naar huls, Naida". „Liefste", fluisterde zij. En in de auto. op weg naar het station, voegde hij haar toe: „Natuurlijk is het de grootste zaak van Carville". (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). DE WEDDENSCHAP VAN DEN VEEHANDELAAR. Trots de krljgsgebeurtenissen spelen zich ook wel vermakelijke episoden af. Hiertoe behoort ook een merkwaardige wedden schap, die de Mllaansche veehandelaar Bertoldo onlangs aanging. Ook Italië heeft zich, zooals bekend gedwongen gezien, ben zine te besparen en slechts die auto's in bedrijf te laten, die zeer belangrijke op drachten moeten uitvoeren. Streng waakt het oog van de wet, zoodat er geen plezier tochtjes gemaakt worden. Evenwel beweer de de veehandelaar Bertoldo, dat hij zon der een bekeuring te krijgen en zonder ben zine te verbruiken met zijn familie in den wagen van een van zijn vrienden een Zon dags-pleziertochtje kon maken in de om geving van Milaan, zonder daarbij met de politie in conflict te komen. „Uitgesloten!" zeiden de vrienden en wedden met Bertoldo om een lekker dineetje, dat zijn plan niet zou lukken. Op den avond van den volgen den Zondag grepen twee agenten in een juist beginnende vechtjartij in. die zich in een cafe in de nabijheid van het politiebu reau Porta Vittoria was ontstaan Men bracht de deelnemers naar de wacht en hoorde daar de oorzaak van de twist. Ber toldo had zijn weddenschap gewonnen, maar de vrienden waren het heelemaal niet eens met de manier, waarop hij het gewon nen had. Als veehandelaar bezat Bertoldo namelijk eenige paarden die hij eenvoudig voor de auto spande. Zoo reed hij toen een uur lang met zijn familie door de om geving van Milaan Natuurlijk werd het zeldzame vervoermiddel door geen enkelen agent aangehouden en iedereen nam aan, dat een wagen zonder benzine overal naar toe mocht. Zoo'n tochtje was niet strafbaar. De vrienden verklaarden echter ontstemd, dat de weddenschap niet zoo was bedoeld en kwamen tenslotte tot de vechtpartij die door de politie onderbroken werd. De com missaris zelde echter: „Met het oog op de vernomen verklaringen heeft Bertoldo de weddenschap gewonnen, want hij heeft wel is waar een list gebruikt, maar zijn plicht heeft hij toch vervuld." Met deze uitspraak was men ten slotte tevreden en men ging gezameüjk naar het café om de overeenge komen maaltijd op kosten van de vrienden te gebruiken. EEN EILAND WORDT IN DE LUCHT GEBLAZEN. Het kleine Joegoslavische eiland Zmlnjaz, dat midden in de monding van de Narenta ligt. moet van de wereld verdwijnen. De techniek zal het, nadat de bewoners op het vaste land zijn gebracht, eenvoudig „uit vlakken". Tegenwoordig wordt namelijk het visschersdorp Plotsche aan den mond van de Narenta in een groote moderne Adria-ha- ven veranderd, die aan alle eischen van den modernen tijd voldoet. Het eiland Zminjaz zou het manoeuvreeren van de groote oceaanschepen verhinderen. Daarom moet het heele eiland in de lucht geblazen wor den; men zal de op die manier verkregen steenen voor den havenbouw gebruiken. Een inheemsche maatschappij heeft de op dracht van deze moeilijke taak gekregen, die spoedig uitgevoerd zal worden. U denkt toch niet, dat ik het met op zet heb gedaan? H.H. STUDENTEN Gevraagd eon gedragen costuum, tegen betaling, maat 46 Aan liet zelfde adres te koop papegaAl m. kool en een filmtoestel m. film, billijk. Ook inkoop van film 16 m M. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 3556 k. PRIVAATLESSEN gevraagd ln sterktcleer en werktulgk. met opgaaf van prijs. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3477 k. OUDERWETSCH meubilair, kachels, haar den, fornuizen. Inboedels, mangels, brandkasten, bas cules. gewichten enz. koopt steeds ft contant ..De Goe derenbeurs"' Burchtsteeg4 Nieuwe Beestenmarkt 79 'Veemarkt), Tel. 24013. Vraagt Inlichtingen. Ook taxeeren Herstellen. PIANO te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van merk en prijs Bur. v. d. Blad onder PIANO vleugel of orgel van par ticulier ter overname ge vraagd. tegen contante betaling. Brieven uiterst* prUa en merk. Bur. van dit Blad onder No. 3784-k, AUTOSLOPERIJ Valkenburgscheweg. Haag- sche Schouw. Voorschoten. Onderdelen van 100 auto's ln voorraad. Accu's, lam pen enz. Complete onder stellen. ERVAREN OND.es Jarenl. schoolhoofd, heeft ln ocht. en mldd. enkele uren beschlkb. v. lessen L.O. cn Ulo. Lesgeld vol gens afspr. met garantie. Mevrouw M. E. MEIJER ELENBAAS. Oude Singel No. 68. Middenstands-diploma Privaatlessen, winter- en spoedcursus. BlllUke conditiën. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 3585 k. P. Remmelenkamp timmerman. Dc Ruyter- straat 5. Uw adres voor alle voorkomende timmer werken. Stuur even een briefkaart of boodschap zoowel voor nieuw werk als reparaties. Alleen eer ste klas werk tegen con- curreerende prijzen. baby-commode fcr overnamo gevraagd. ®Vco met prUsopg. Bur. No. 3643 k. BOEKHOUDEN 214 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L.O.". „Federatie" (Mer- curlus) „Vereeniglng van Leeraren". Condities f.5- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerlingh Onneslaan 15. (Kerkplein) Lelden. Tel. 22811. Inrich ten. behouden, controlec- ren, adviezen. PAARD EN WAGEN Voor direct tc huur ge vraagd per dag of p. week flink paard met wagen en stalling. Br. met. prijsop gaaf onder No. 3669 k bur. van dit Blad. 100 VISITEKAARTJES bedrukt met Uw naam en envel. f. 1 cn f. 1.25. Ge hamerd carton f. 1.50. Bestel nu. De prezen wor den hooger. A. A. VER HOOG. Hanrlemmerstr. 29, Telef 22197. lederen jas koop gevraagd bruin •wren jaa. lang model. t»n o c roaat. Aanbledin- 51, 5Ur van dit Blad on- ^No. 3633 k. 2 CABINES Oevraagd 2 stuks cabines voor vrachtauto's, even tueel met laadbakken. L. C. OTTO, Heerenweg 2. Noordwfjk Binnen. Tel. 185. Café-Vergunning ter overname gevraagd. Kapitaal aanwezig. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3570 k. WINTERJAS ENZ. Te koop. wegens vertrek naar Indlë een zo goed als nieuwe winterjas zwart), slank persoon 160165 1.. prijs f 10; tevens een brui ne f. 12.50 en regenjas f. 4.50. Zaterdag tussen 7 10 en Maandagavond. RUnsburgerweg 47. WINTERJAS «J* koop gevraagd een winterjas, voor Jon- *5 van 15 a 18 jaar. ®Jven Bur. v. d. Blad No. 3621 k. COSTUUMNAAISTER vraagt nog cenlg werk aan huls. Bekend met alle voorkomend naaiwerk Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3597 k. Baby waschcommode Ter overname gevraagd van particulier, een baby- v/aschcommode. Brieven Bureau van dit. Blad onder No. 3659 k. DEKBOK te koop gevraAgd door C. VAN DER VOORT. Mnr- cellestraat 6, Nooi'dwlJk Binnen. PIANO te koop gevraagd. Br. m. opg. van prijs en kleur Bur. v. d. Blad onder No. 3767 k. B.S.A. Motorrijwiel loopt uitstekend. Licht mo del. Prijs f.75. Contant. Tlboel Slegenbeekstr. 2. BOUVIER Te koop een Bouvier, lief bee6t. zeer mak bil kin deren. 1V4 Jaar oud. Bloemistenlaan 19, Lelden. WOONARK Te koop. zoo goed als nieuwe woonark, lang 14 M„ breed 4 M M Te bevragen bil: N. ZWARTJES. Pr. Hendrik straat 5. Alphen a. d. RUn.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15