Gemeenteraad Sassenheim lEIBSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 November 1939 Uit de Omstreken RECHTZAKEN Mag een onverlichte auto onder een brandende lantaarn staan! LAND- EN TUINBOUW VRAGENRUBRIEK DAGBLADRECLAME AALSMEER. Vergadering der Wllhelmlna-Vereen. De Wlihelmlna-Vereen. Aalsmeer-Oost vergaderde ln café Vroolijk. De jaarversla gen van secretaris en penningmeester wer den goedgekeurd. Uit het overzicht van laatstgenoemden functionnaris bleek dat liet batig saJdo f. 671,30 bedraagt. De boeken en bescheiden, gecontroleerd door een commissie, bestaande uit d$ hee ren W. de Gooijer en D. Eigenhuis, werden In de beste orde bevonden. De aftredende bestuursleden A. Sprlng- intveld. 8. Hazenberg en J. v. d. Peppel werden herkozen. Cyclamenkeuring. Bij de keuring van cyclamenbloemen werden de volgende onderscheidingen toe gekend 25 cyclamen van één var. ln gr. pot: N.V. j c. Maarse wisselbeker en le prijs; Fr. D. Baardse 2e pr. 25 cycl. gem. In gr. pot: Fa. D. Baardse Dm. wisselbeker; N.V. J. C. Maarse, le pr.; Oebr. Man. 2e pr. 25 cycl. van één var. in pot No. 14: Fa. D. Baardse Dzn., le pr.; N.V. J. C. Maarse, le pr. - 25 cycl. van één var. In pot No. 18: N.V. K. Hofman, le en 2e pr.; Amy Maarse, 2e prijs. Groep bloeiende cyclomenplanten: Fa. D. Baardse Dzn., wisselbeker; N.V. J. C. Maar se, le pr.; Gebr. Man, 2e pr. Vrije inzending: Fa. D. Baardse Dzn. le pr.; N.V. J. C. Maarse, 2e pr. KATWIJK AAN DEN RIJN. Mie der „Kleine Zelfstandige Tuinders". De ver. „Kleine Zelfstandige Tuinders" keelt een actie op touw gezet om wijziging ie krijgen ln de bepaling der Groenten en Fruitcentrale ten opzichte van de abnor male verhouding ln minimumprijs en ver- joedingsprljs van waspeen, een regeling lie het ontduiken dezer maatregelen zeer in de hand werkt. De minimumprijs van gnoemd product is f. 0.70 per kist, terwijl (f vergoedingsprljs na doordraaien slechts 1.0.30 bedraagt. - Tot bestuurslid van de Ver. „Kleine Zelfstandige Tuinders" Is niet gekozen de her A. Durleux Wz„ doch de heer A. rleux Az. alhier. KATWIJK AAN ZEE. Ontspanningsavond voor de militairen. De soldaat D. H. West heette als lid der missie O. en O. de vele militairen gister- jrond ln de zaal Geslnk hartelijk welkom. Een band, gevormd door de hier gemoblli- .•erde militairen luisterde dezen avond voor n groot gedeelte op en oogstte een dave- <nd applaus aan het slot van den avond. Het gezelschap Paul Duval uit Rotterdam ■agde er uitstekend in, allen aangenaam igte houden. De heer Duval 1s een geestig nferencier, die nu sinds April JJ. voor de ltde maal voor de gemobiliseerden optrad. De heer G. Stroober accompagneerde op piano en deed zich ook als een vaardig irdeonspeler kennen. De heer Rotgani vermaakte allen' als «heiaar met zijn handige trucs. Deze genoeglijke avond zal heden voor een "dere groep van militairen herhaald rrden. De soldaat West dankte het gezelschap val en de soldaten-band. die zulk eeh achtie resultaat had geboekt. Met het zingen van het Wilhelmus en een ie de Koningin" werd de avond be- dlgd. Vergadering der Schoenmakers vereenigingen. De afd. Katwijk van de Schoenmakers- reenigtng vergaderde in Casa Cara onder rzitterschap van den heer N. Verbree. Het bestuur werd gereorganiseerd en is lus als volgt samengesteld: N. Verbree, hitter; C. ter Meer, secretaris; C. v. d. rer, penningmeester; W. van Rijn. O. den en J. Zuijderduijn. De notulen werden gelezen; uit het flnan- l verslag bleek, dat er een batig saldo svan ongeveer f.90. Besloten werd, zoo- 5 de prijzen van leder, rubber en four- 'uren niet andermaal stijgen, de thans Mende reparatfeprljzen te handhaven. Het aantal Ingeschreven werkloozen raagt thans 728, (verleden Jaar 290). Aan ds. H. Ph. Ingwersen, Geref. pred. ier is gelijk bekend op zijn verzoek eritaat verleend, zulks met Ingang van December a.s HIJ gaat zich met zijn gezin igen te Beekbergen bij Arnhem Onze plaatsgenoot L. A. Verkaik is te kgesteld op het P.T.T.-kantoor alhier. LEIDSCHENDAM. ^«faderlng Hall. MIJ. van Landbouw, "e afd. van de Hollandsche Mij. van Mbouw hield in het Wapen van Veur een "8 bezochte ledenvergadering". De voor- de heer A. H van den Akker Johzn. :nde, en merkte op, dat de boeren hun higen niet altijd goed begrijpen. '"der gaf spr. een overzicht van den "and van den landbouw, waarop de zor- v'an het geheele land zwaar drukken. J" verband sprak spr. de wenachelljk- ait. dat ons land nog eens zou krijgen 1 minister, welke op de hoogte was van. hndbr jw en zijn nooden. Met den dat zoo spoedig mogelijk zullen ver- "en de kalversehetsen en de Centrale ^Voorziening opende hij deze bijeen gelegd werd een rekening 1939. De jhigsten hebben bedragen f. 166.—, de ,."fb f. 135,60, zoodat er voordeelig slot 30,40 plus f. 8,38 van 1938, wordt K 38.78. "tot de heeren Keukenmeester en van Wden rapport hebben uitgebracht de kascontrole, wordt de penntng- de heer Olsthoorn decharge ver- '"oorzltter werd herkozen de heer A. ui den Akker Johzn., welke vooraf had jï'""igen om wegens zijn hoogen leef- l'it J onder te doen verkiezen. .eerde afgevaardigde naar de in Mei Amsterdam te houden Alg. Vergade rd gekozen de heer J. van der Hout. ™odvraag volgde sluiting met een tonder nieten. JA: ZOOLANG ER GEEN ONGELUKKEN GEBEUREN. „Is het verboden een auto zonder lichten onder een verlichte lantaarn te plaatsen?" Deze vraag kreeg de rechtbank te Arnhem te beslissen bij de behandeling van een strafzaak tegen een expediteur, wiens aan hangwagen onder een verlichte lantaarn had gestaan, 's Morgens was zijn aanhang wagen beschadigd. De aanhangwagen was in de nabijheid van een lantaarn geplaatst. Door de politie was hij gewaarschuwd, dat de wagen bij avond ter plaatse gevaarlijk stond. De expediteur had moeite gedaan het mankement te herstellen en had oogenbllk- kelljk nieuwe kogellagers besteld, doch deze Sasten niet. Daarna had hij zijn knecht evel gegeven den aanhangwagen van lich ten te voorzien. Deze knecht kwam echter te laat. Kort nadat de lichten ontstoken moesten worden, was een dokter met zijn auto, waarvan de lichten gedemd waren, tegen den aanhangwagen gereden. De dok ter werd ernstig gewond en de expediteur werd vervolgd wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Bij de behandeling van de zaak hadden meerdere getuigen gezien, dat de straatlan taarn op het moment van het ongeluk brandde. Dit was o.m. geconstateerd door een agent van politie. De officier wees erop, dat verdachte nog door de politie gewaar schuwd was en achtte het een ernstig ver grijp. Hij elschte daarom 2 maanden hechtenis. De raadsman van den verdachte, mr. R. Heeg uit Amsterdam, voerde tegen de ten laste legging tweeërlei verweer aan. In de eerste plaats was volgens hem geen sprake van schuld, zooals art. 308 8.R. zulks vor dert. De verdachte had immers alles gedaan om onheil te voorkomen. Hij had denzelfden dag nog de kogellagers die gebroken waren, uit Amsterdam laten komen. Toen deze, la ter. dan afgesproken was. aankwamen, ble ken zij niet te passen. Vervolgens had hij een andere fabriek opgebeld. Ook deze had hem niet kunnen helpen. Ook had hij op dracht gegeven den wagen te verlichten. Maar bovendien stond de aanhangwagen onder een verlichte lantaarn en in een zoo danig geval behoefde volgens art. 29, le, 2e en 3e lid van het Motor- en Rijwielregle- ment de aanhangwagen niet van lichten voorzien te zijn. De rechtbank verwierp deze verweren. De oplegger nam bijna de geheele rechterhelft van den weg ln en stond daar bij avond ge vaarlijk. Het aldus laten staan levért vol gens de rechtbank schuld ln den zin van art. 308 SJt. op. Wel overwoog de rechtbank, dat ook de dokter niet vrij uitging, doch ook bij ge deelde schuld diende en zulks overeen komstig de Jurisprudentie van den Hoogen Raad een veroordeeling te volgen. De ex pediteur werd tot f. 100— boete veroor deeld. De situatie is dus, dat volgens art. 29 motor- en rijwielreglement bij avond wel een auto onverlicht onder een lan taarn mag worden geplaatst. Belem mert deze auto het verkeer en botst er een andere auto tegen op, dan treft niettegenstaande art. 29 motor- en rij wielreglement den automobilist, die zijn auto onverlicht heeft laten staan vol gens de Arnhemsehe rechtbank wel de schuld aan den dood of de verwonding van personen, die bij de botsing zijn omgekomen of lichamelijk letsel hebben gekregen. HAACSCHE POLITIERECHTER. Knecht en patroon. Twee jaar geleden had een chauffeur te Lelden bij zijn patroon v .d. L. verduistering gepleegd. Er was aangifte gedaan, maar gezien de gunstige antecedenten had de Officier het geval niet direct vervolgd. Maar in den afgeloopen zomer was er weer iets geweest. Het was géén hoog bedrag, het ging om plm. f. 6. Maar, het was nu eenmaal een strafbaar feit, en daarbij was nu nog het geval van 1937 gekomen. De verdachte die nu terecht moest staan, was weinig te spreken over zijn vroegeren patroon, die het hem nogal lastig had ge maakt met lncasseeren van oude kwitanties, waardoor verdachte in de moeilijkheden was geraakt. De Officier vond dat nu de tijd voor een voorwaardelijke straf wel voorbij was. Daar om vorderde hij drie maanden gevangenis straf. De Politierechter vond ook dat nu een on voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd zal moeten worden van een maand, hetgeen bij den verdachte een hevige emotie ver oorzaakte. Maar, er is 14 dagen voor hooger beroep, zei de Politierechter. Een verhuurkwestle. De Officier en de Politierechter waren het ln deze zaak lang niet met elkaar eens; de Officier vond dat de verdachte op Zondag géén auto had mogen rijden, terwijl de Politierechter er een andere opvatting over had. De verdachte, een garagehouder uit Lisse had auto gereden: hij stond nu terecht. Hij had als verweer dat hij zijn auto had ver huurd aan een gezelschap dat naar Rotter dam moest om familie af te halen. „Wat werd er voor betaald?" wilde de Politierechter weten. „Een dubbeltje per kilometer", vertelde verdachte. Maar de Officier vond toch dat de ver dachte ln overtreding was. want om ais verhuurder ln aanmerking te komen moet ln dat opzicht aan de wettelijke bepalingen voldaan worden De Officier elschte f.30 boete subs. 30 dagen hechtenis. De Politierechter was daarentegen van oordeel dat de auto verhuurd was en kon vallen onder de uitzonderingsbepalingen van de wet. Verdachte werd ontslagen van rechts vervolging. Beroep inzak e de vuilnis-begraafplaats ongegrond ver klaard - Onderzoek Gemeenterekening - De rloleering in Ter Leede goedgekeurd. De Raad van Sassenheim vergaderde Nadat de notulen waren goedgekeurd, werd een voorstel van den heer Schrama tot het aanteekenen van protest tegen de uit te keeren vergoeding, bepaald ln een verordening van den opperbevelhebber ter beveiliging van Land- en Zeemacht na uit gebreide discussie verworpen. Het bestuur van de De Visserschool vroeg een credlet voor de aanschaffing van tien 2-persoons banken en 3 schrijfmachines en tafeltjes; het bedrag ls ongeveer f.750. Weth, Warnaar vestigt er de aandacht op, dat door B. en W. gevraagd is hoeveel leerlingen dit onderwijs volgen en het aan tal lesuren per week. Hierop is alleen ge antwoord, dat er 10 leerlingen zijn. Hij wenscht alsnog een volledig antwoord. De heer Belje vraagt voor wie het les geld ls, dat voor dit onderwijs extra be taald moet worden. De voorz.: „Dat ls toch in het schoolgeld begrepen". Het blijkt evenwel van niet. De voorzitter: „Dus wij verschaffen hen dan bedrijfskapitaal. Waar blijft dat les geld? Komt dot in de gemeentekas? Het voorstel tot beschikbaarstelling Van de gelden kwam hierop ln stemming en werd met alg. st. aangenomen. De vooriztter deelt dan mede, dat de directeur-generaal van den Arbeid en den Raad v. State geadviseerd hebben, het beroep der gemeente Warmond in zake de vuilnisbegraafplaats ongegrond (e verklaren, daar Warmond verzuimd heeft de gemeente Sassenheim tegelij kertijd bij deurwaardersexploit hiervan in kennis te stellen. Van Ged. Staten was nog bericht Inge komen, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen het aansluiten van een weg naar de eventueele Jachthaven aan den Provincialen weg. Daar de heer M. v. Breda gemobiliseerd ls, acht het Burg. Armbestuur het wen- schelijk dat ln deze functie een tijdelijk lid wordt benoemd. Als zoodanig werd be noemd de heer A. v. Breda. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan van kasgeldleeningen gedurende 1940. Gevraagd werd evenwel over te gaan tot een vaste leening. De Rekening-Courant-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten werd be stendigd. Het perceel Hoofdstraat 235. (voormalige IJssalonwerd onbewoonbaar verklaard. Daar volgens Ged Staten het Instellen van een Distributiebedrijf niet noodlg ls, werd het desbetreffende besluit Ingetrok ken. Verslag onderzoek Gemeenterekening 1938. Namens de commissie van onderzoek bracht de heer v. Breda rapport uit. ZIJ heeft met genoegen geconstateerd, dat de post achterstand minder wordt. ZIJ wijst er voorts op, dat van zeer veel posten de ramingen niet kloppen met de ontvang sten of uitgaven. Als voorbeeld noemde spr. het schoolgeld, waar een derde minder ontvangen werd dan geraamd. Het onder houd van de straatverlichting vraagt veel geld. Om de 3 maanden worden de lampen vernieuwd. De rekening van het Electricl- teitsbedrijf wordt niet gecontroleerd', men gelooft het maar. Voorts heeft de commis sie geconstateerd dat B. en W. de besluiten van den Raad niet noodlg achten. Een 3-tal posten ls overschreden, ln totaal met f. 340, waarvoor geen raadsbesluit geno men is. De voorz. beantwoordt de opmerkingen en licht een en ander nader toe. Tot leden der commissie van Bijstand voor de Financiën werden benoemd de heeren Van Breda, Verkleij, Schrama en v. Zonneveld, plaatsvervanger de heer Befje. Besloten werd dat het schoolgeld voort aan door den gemeente-ontvanger geïnd zal worden. De afrekening Bijzondere Scholen over de Jaren 34, '35, '36 en 1937 werd vastgesteld. De vergoedingen aan de Bljz. Scholen over 1938 werden eveneens vastgesteld. De begrooting van het Burg. Armbestuur werd verhoogd met f.4000. De aanleg van wegen-rioleerlng ln Ter Leede ontlokte vele besprekingen en werd ten slotte goedgekeurd. B. en W. zullen naar bevind van zaken het werk aanbesteden, of in eigen beheer uitvoeren. De begrooting 1939 werd volgens het voorstel van B. en W. gewijzigd. Na rondvraag volgde sluiting. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag. Heb een fleschje kunstmest ge kocht voor mfjn bloemplanten. Hoeveel van het kunstmestwater moet Ik op de aarde doen, een paar druppels of meer? Kan ik dit water ne men voor afgesneden bloemen evenals gewoon water? .p. v. d. L. te L. Antw. Van het kunstmestwater giet u zéé vee! op de potaarde als de potrand toelaat. Dus zooveel als wanneer u gewoon gietwater ge bruikt. Voor afgesneden bloetoen gebruikt u dit kunstmestwater alsof u gewoon water gebruikt. Dus de voorgeschreven hoeveelheid kunstmest gebruiken en dit water niet verdunnen. Vraag. Hoe heet de plant, waarvan een paar bloemen hierbi) gaan? Hoe komt het dat deze bloemen niet uitgegroeid z|Jn? T. v. d. P. Antw. Uw plant heet Haemanthus albli- flos. Het ls een bolgewas, afkomstig uit Afrika. Bet gewas vraagt een vrfj warme temperatuur. De plant zal te koud gestaan hebben en is niet doorgegroeid. Gedurende den winter krijgt de plant weinig water; begint de groei in het voor- Jaar, dan wordt versche aarde gegeven en wordt alles goed in het licht geplaatst. Gedurende den zomer bloeit dit gewas met witte bloemscher- men. Als ln het najaar de bloemen minder wor den, geeft u minder water en gedurende de wintermaanden wordt niet gegoten. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redaktle onder motto „Tuinbouw". HAAGSCH GERECHTSHOF. Over „ellende". ..De ellende die ik van al die kanovaar ders heb", zoo verzuchtte de man in de ver- dachtenbank, doch de president van het Hof kaatste terug: „En die kano-vaarders klagen zoo erg over uEr scheen dus wel een wisselwerking te zfjn, maar die dan nu ten ongunste van verdachte uitviel. Die had in de Vliet bij Leldschendam een stuk hout naar een kano geworpen en dat was een voltreffer, want de kano zonk. Voor deze vernieling stond de verdachte, een schipper, nu terecht en hij beklaagde zich over de kanovaarders. Maar de Proc.-Gene raal vond dat het rrtet aan gaat om met stukken hout te gaan gooien en hij vorderde f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Vonnis over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De straf verzwaard. Een inwoner van Lisse was naar een familiefeestje te Bodegraven geweest. Dat was niet „droog" verloopen en meer onder invloed van drank dan goed voor hem was, had hij zich achter het stuur van een auto gezet. Hij toog naar Wassenaar, waar hij nog een paar Borrels er bij nam. Toen hij weer ging rijden, greep de politie in, zoodat onheilen uitbleven. Maar de auto bestuurder moest terecht staan. De kanton rechter had een week hechtenis en intrek ken van het rijbewijs voor den tijd van een jaar opgelegd. In hooger beroep heelt de Rechtbank die straf verzwaard en vier weken hechtenis op gelegd met Intrekken van het rijbewijs voor den tijd van een Jaar. Motorrijder in het gedrang. Toen te Leidschendam een motorrijder werd ingehaald door een auto, week de auto bestuurder onvoldoende uit. Het gevolg was dat de motor werd aan gereden. De duorijder werd van dat voertuig geslingerd en voor de schade die daardoor was ontstaan, vorderde hij nu f. 25. Verdachte meende dat het de schuld van den motorrijder zelf was, die niet voldoende rechts hield, terwijl de duorijder zich niet had vastgehouden. Overigens ging verdachte niet accoord met de civiele vordering. De Officier wilde f. 20 schade toewijzen en een geldboete van f. 15 subs. 20 dagen hech tenis opleggen. Vonnis over 14 dagen. A. M. F. te L. U hêbfc Juist gedacht. J. B. te L. Een algemeen boek ls ons daar voor niet bekend. Voor Zuid-Holland ls er eoh- ter de Prov. Almanak uitgave Samsom te Al phen» waarin u voor dexe provincie terecht kunt. Wellicht bestaan er voor de andere pro vincies ook zulke uitgaven. Informeert u eens bij den boekhandel. MeJ. K. te H. Bij een drogist Kil men u kunnen inlichten. R. K. te S. Nieuwsteeg no. 4. J. B. te L. De door u genoemde wapens zijn er ln tallooze soorten. De kostprijzen zijn ons echter niet bekend. VOOR ZONDAG 26 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 10.00 Nederlandsche Evangelische Vereeniging 11.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.46— 11.15 KRO. 8.30 Morgenwijding 930 Gram.- muziek 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst 11.30 Gramjnuaiek 12.15 Causerie „Coöperatief credletwezen voor land- en tuinbouw" 1235 Gr am muziek 12.45 Berichten ANP. 1.00 Boekbespreking 1.20 Het Roooco-octet (135— I.45 Gram muziek) 2.00 Vragenbeantwoor ding 2.45 Gram .muziek 3.00 Pianovoor dracht (3.253.36 Gr&m.musiek) 3.50 Oram, muziek 4.05 De Meesterzangers 4.20 Gra- mofoonmuziek 4.30 Ziekenhalfuurtje 4.55 Gram.muziek 5.00 Gewade muziek (gr.pl.), 5.50 Ger. Kerkdienst. Hierna gew. muz. (gr.pl) 7.45 Berichten 7.50 Grammuziek 8.00 Be richten ANP., mededeelingen 8.15 KRO-or- kest en KRO-Melodlsten 9.45 Radiotooneel 10.30 Beriohten ANP 10.40 Epiloog 11.00— II.15 Esperantonieuws. Hilversum n, 301,5 M. 6.55 VARA. 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 6.30 VPRO, 8.00 —12.00 AVRO. 8.55 O ram muziek 9.00 Be richten 9.05 Tulnbouwhalfuurtje 9.35 Ora- mofoonmutiek 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 10.00 Berichten: Baoh-cantate 10.25 Orammuflek 10.40 Declamatie en gram.muziek 11.00 VARA-Kinderkoor „De Merels" 11.30 VARA-Harmonie-orkest 12.00 Causerie „Onze Weermacht" 12.25 Omroep orkest 12.45 Berichten ANP., grammuziek I.00 Omroeporkest 1.30 Causerie „Oeeproken mailbrief uit Indië" 1.50 Orgelspel 2.00— 2.27 Boekenhalfuur 2.30 Concertgebouw-orkest en solist (Om 3.30 Schilderij-bespreking) 4.45 Luistervinkenkoor (öpn.) 4.55 Sportberichten ANP 5.00 Gesprekken met luisteraars 5.30 Kinderuurtje 6.00 Sportpraatje 6.15 Sport berichten ANP., grammuziek 6.25 „Sinter klaas en op school", toespraak 6.30 Leting over de leëkenspelen van de V.C.J.C. 7.00 Ned. Herv. Kerkdienst 8.00 Berichten ANP., mededeelingen 8.20 Utrechtéch Stedelijk Or kest en solisten 9.20 Toespraak „Kruitdamp om een Giro-nummer" 9.25 Gram.muziek 9.30 Radiotooneel 10.00 AVRO-Amusements orkest, de Melody Sisters en gram.muziek 11.00 Berichten ANP., AVRO-Dansorkest en soliste 11.4012.00 Gram.muziek. Engeland, 391 en 449 M. 12.10 Het London Palladiumorkest 1.00 Causerie „Great occa sions" 1.20 Berichten 1.30 Pianovoordracht 2.00 Koperorkeet 2.35 Voor tuinliefhebbers 2.50 Orkestconcért 3.50 Radiotooneel 4.20 Berichten 4.35 Causerie ..What is Man? Man in the making" 4.53 Oeraldo's orkest 5.35 Kinderuurtje 6.20 Berichten 6.35 Het Novelty-septet en solisten 7.05 Muziekwed- strUd 7.40 Viool en plano 8.15 Kerkdienst 9.00 Liefdadigheidaoproep 9.05 Kamer muziek 9.20 Berichten 9.36 BBC-Theater- orkest 10.35 Radiotooneel 11.05 Epiloog II.15 BBC-orkest 11.50 De Boulevard Players 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.20 Havenooncert 7.40 Oram.muziek 8.35 Gevarieerd programma 9.36 Volksliederen 10.35 Omroeporkest en so list 11.20 Concert 1.35 Oram.muzlek 3 20 Verzoekconcert 7.60—12.20 Zie Deutschland- sender en 7.35. Brussel. 322 ên 484 M. 322 M.: 9.00 Oram. muzlek 10.20 Gevarieerd programma 11.35 Carillon -bespeling 12.20 Gram muziek 12.50 en 1.30 Het Loa CompanerOi-orkest 1.90— 220 en 2.50 Gram.muziek 3.38 Zang en piano (4.054.20 Gram.muziek) 5.50. 6.20, 7.20 en 7.35 Grammuziek 8.20 Bont program ma 10.30 Grammuziek 11.2012.20 1 muziek (gr.pl.). 484 M.: 9.00 Gram.muziek 10.20 Gevarieerd Belgisch programma 11.20 Arbeiders-Harmo nie-orkest van Verviers 11.35 Gram.muziek 12.05 Vioolvoordracht 12.35 Grammuziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest en soliste I.65—2.10 en 2.50 Grammuziek 3.05 Omroep- symphonie-orkest en solist 4.20 Grammuziek 4.35 Cello en piano 5.20 Music-Hall-pro- gramma 7.15 en 7.35 Grammuziek 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Radio-orkest 9.20 Radiotooneel 10.05 Radio-orkest 10.30 Omroepdansorkest 11.20—12.20 Grammuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Barnabaa von Géczy orkest 8.20 Het Berlijnech Phll- harmonisch orkest 9.20 Berichten 9.50: Omroeporkest en -koor, het koor van het Ba- dlsche Staatstheater te Karlsruhe en solisten II.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. MAANDAG 27 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. NCRV-Uit- zending 8.00 Berichten ANP 805 Schrift lezing, Meditatie 8.20 Gram.muziek (930—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Christ, lectuur 1130 Grammuziek (12.00— 12.15 Berichten) 12.30 Quintolia en gram. muziek (Om 12.45 Berichten ANP) 2.00 Voor de scholen 235—255 Grammuziek 3.00 Causerie „Wat de pot schaft" 3.30 Gram. muziek 3.45 Bijbellezing 4.45 Grammuziek 5.15 Kinderuur 6.15 Gram.muziek 630 Vragenuur <7.007.15 Berichten) 7.45 Gram. muziek 755 Toespraak „Het gr00te voorrecht van een Christ. Omroep, vooral nu" 8.00 Be richten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgelconcert 9.00 Lezing „Jezus en Augustus als Heiland der Wereld" 930 Utrechtsch Ste delijk orkest. Christ. Orator!umvereenlging Hil versum en solisten (opn.) 10.15 Berichteu ANP., actueel halfuur 10.45 Grammuziek Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 3015 M. Algemeen Program ma, verzorgd door de AVRO 8.00 Berichten ANP., Grammuziek 9.00 Verkorte opera „La belle Hélène" (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 voor de Vrouw 10.35 Ensemble Secco 11.00 Causerie „Wie en wat is mrs. Roosevelt?" 11.10 En semble Secco 12.00 AVRO-Aeolianorkest 12.45 Berichten ANP., Gram.muziek 1.00 Syl- vestre-Trio 1.45 Grammuziek 2.15 Omroep orkest en soliste (3.003.20 Declamatie 3.55— 4.10 Grammuziek) 4.30 Disco-causerie 530 AVRO-Dansorkest en soliste 6.00 Orgelspel 6.15 AVRO-Amusementsorkest en solist 7.00 Pianovoordracht 7.35 Causerie over Ein stein 8.00 Berichten ANP., mededeelingen 8.15 Concertgebouw-orkest 9.15 Gram.muziek 9.30 Gezelle-herdenking en gram.muziek 10.00 Orgelspel 10.15 De Twilight Serenaders 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Jascha Trabsky's dansorkest. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Orkestcon cert 1.00 Uit Nederland: Lichte muziek 1.20 Berichten 1.30—2.20 BBC-Harmonie- orkest 3.20 Dansmuziek 350 De New Aeo lian Players 4.20 Berichten 4.35 Gevarieerd programma 5.20 Kinderhalfuur 550 De Entr'acte Players 6.20 Berichten 6.35 Ra diotooneel 7.00 Kamermuziek 7.20 Mede deelingen 7.40 De Caravan Players 8.00 Causerie „The artist in the witness box" (met een inleiding) 8.20 Variété-programma 930 Berichten 9.35 Actueele causerie 950. BBC- orkest 10.35 Radiotooneel 11.05 Cabaret programma 11.35 Dansmuziek 12.2012.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 650 Omroeporkest 7.40 850 Grammuziek 930 Klarinet, hoorn en fagot 1050 Gram.muziek 1130 Concert 12.20 Leo Eysoldt's orkest en soliste 1.35 Po pulair concert 2.20 Litterair-muzikaal pro gramma 330 Grammuziek 5.00 Folkloris tisch programma 530 Populair concert 7.35 —12.20 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.51 en 1.30 Omroepdansorkest 1.60—230, 5.20 en 650 Grammuziek 7.20 Pianovoordracht 7.35 Gram.muziek 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Cabaretpro- gramma 10.3011.20 Grammuziek. 484 M.: 12.20 Grammuziek 12.50 en 1.30 Max Alexys' orkest 150230 en 530 Gram muziek 5.35 Cellovoordracht 6 05 Gram. muziek 6.35 Planovoordracht met toelichting 7.00 Gram.muziek 8.20 Uitzending voor soldaten 850 Omroepsymphonie-orkest en solist 10.05 en 10.3011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender ,1571 M. 7.35 Bonte avond 9.20 Berichten 9.50 Kamermuziek 1030 Politiek overzicht. Hierna: Concert 1130 Berichten. Hierna tot 1230 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V» RADIO-CENTRALE. Voor Zondag M November. le Programma: lederen dag van 8—24 u\i? A.VR.O., VARA. en*. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uuz K.R.O., N.CR.V. enz. 3de Programma: 8.30 R, Danmark 9.20 Brussel Fr. 10.10 Deutschlands. 11.20 Keu len 12.20 Brussel VI <Ber.) 2.20 Diversen 250 Brussel VI. 4.20 Keulen (Ber.) 7.35 Brussel VI. (750 Ber.) 9.20 Keulen (Ber.) 930 Brussel VI. (1030 Ber.). 4de Programma: 8.30 Brussel VL (8.45 Ber.) 11.20 Brussel Fr. 11.50 Engeland 1.00 Brus sel Fr. l.OO—1.09 Schevenlngen Haven (Ber.) 1.20 Engeland 1.50 Parijs Radio 2.00 En geland 2.35 R. Danmark 4.20 Engeland 4.35 Brussel Fr. 6.05 Parijs Post Par. (Lille) Parijs spreekt tot U in het Nederlandach 6.20 Engeland (Ber.) 7.10 Beromünster 7.33 R. Danmark of div. 8.20 Brussel Fr. 9.20 Engeland 9.35 Boedapest 10.20 Breslau (Berichten). Voor Maandag 27 November, le Programma: lederen dag van 8—24 uur A.VJt.O., VARA. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur KR O.. N.OR.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 8.20 Engeland (Ber.) 9.20 Keulen (Ber.) 9.50 Deutschland sender 10.20 Divers en— 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber.) 2.20 Deutsch lands. 3.20 Keulen (4.20 Ber.) 4.30 Motala of div. 5.20 Brussel VI. 6.05 Brussel Fr. 7.20 Keulen (Ber.) 8.20 Beromünster 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Beromünster 950 Brus sel VI. (10.20 Ber.) 11.20 Deutschlands. (Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.45 Ber.) 9.20 Engeland 11.20 R. Danmark of div. 12.2 0 Engeland (1.20 Ber.» 1.50 Parijs Radio (Ber.) 2.05 R. Danmark of div. 350 En geland (4.20 Ber.) 5.00—5.09 Schevenlngen Haven (Ber.) 530 Brussel Fr. 5.50 Enge land 6.05 Parijs Post Par: (Lille) Parijs spreekt tot U in het Nederlandsch 6.20 En geland (Ber.) 6.35 Breslau 6.50 Brussel VI. (Ber.) 9.20 Engeland (Ber.) 9.35 Boe dapest 950 Engeland 10.35 Brussel Fr. 11.20 Engeland. Wijzigingen voorbehouden. w oncentreer cp het krachtigste reclame-middel 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11