Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 November 1939 PUROL WEERBERICHT. AGENDA BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Pieter de Ruiter, 21 j. en Antje Agatha van Leeuwen. 21 j. van Zoetermeer Cornells van der Linden. 26 j. en Aagje Klos 25 J. van Zoetermeer. HAARLEMMERMEER. Verkooping. In de Beurs te Hoofddorp vond ten over staan van notaris Helnslus de publieke ver kooping plaats voor de familie Smit van een perceel bouwland, gelegen te Hoofddorp achter het fort bU de Genievaart, groot 1.49.00 H A. Kooper werd de heer J. C. Beets te Hoofddorp, voor f. 2225. Werkverschaffing in bloemkweekerijen. Volgens mededeellng van het gemeente bestuur van Haarlemmermeer zal gelegen heid worden gegeven aan bloemisten om verschillende werkzaamheden in werkver schaffing te doen uitvoeren en wel: het opbaggeren van serlngengrond, het ver- verschen of het 3-steek diepspltten van kas- grond en het tenminste 2-steek diepspltten van grond buiten de kassen. Het in de uit te betalen loonen toe te kennen subsidie zal waarschijnlijk 75° o be dragen. Tot voorzitter van de afd. Haarlem mermeer van het personeel van Polder en Waterschappen van den Nederl. Bond van Personeel in Overheidsdienst, werd gekozen de heer J. W. Eveleens Gz. Benoemd tot hulpprediker der Ger. Kerk te Nieuw-Vennep, de heer F- Kool stra, candidaat te Utrecht. HILLEGOM. Vergadering R.-K. Vrouwenbond. De R.-K. Vrouwenbond hield een leden vergadering in de zaal van Hotel Sister- mans. De presidente mej. Hoogervorst heette in het bijzonder den spreker pater Aux. van Schalen, welkom. De opkomst van de leden was zeer groot, waarvoor spr. dank bracht. Namens den burgemeester werd dank gebracht voor het geleverde breiwerk ten dienste voor de militairen. Opnieuw was een pak wol ontvangen, waarop weder een Ruwe Huid Ruwe Handen Ruwe Lippen Doos 30 oent. Bij Apoth. en Drogist 3157 CIngeE. Mod.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 762. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk van 1036 mbar is thans over midden-Rusland gelegen. De lucht ls daar betrokken met zwakken wind. Een tweede maximum ligt bij de Azoren. Over Noord- Groenland blijft de luchtdruk hoog. Op de Zuidpunt van Groenland daalt de barometer weer onder invloed van een storing, die van den Oceaan schijnt te naderen. Vooral in het Zui den van de Noorsche kust en over de Noorsche Zee liggen depressies, die plaatselijk veel neer slag veroorzaakten. Te Kinn viel 26 m.M. Ook tusschen Spitsbergen en Bereneiland is een de pressie gelegen van 995 mbar. Over onze kust is een front gelegen, waarin zich over de Golf van Biscaye een nieuwe sto ring schijnt te ontwikkelen. Onder invloed van dit front regent het in ons land. terwijl Maas tricht zelfs sneeuw meldde. De temperatuur is gestegen. Alleen in het Oosten van ons land werd ln den afgeloopen nacht nog het vries punt bereikt. Over Italië en den Balkan is de luchtdrukverdeeling vlak en onregelmatig. In Italië is nog hier en daar een matige hoeveel heid regen gevallen. beroep werd gedaan op de bereidwilligheid der leden voor het sympathieke doel. Staande werd het Bondslied gezongen. Vervolgens werd een lezing gehouden door den pater, getiteld „De levensschoon heid der vrouw." Boeiend schetste spr. de levenstaak der vrouw, welke een eerste plaats inneemt in de huiselijke samenleving. De vrouw is de groote gebeurtenis van het leven, zonder haar is het leeg, een groote taak is haar op de schouders gelegd. Niet alleen in den gehuwden staat maar ook daarbuiten is haar werk onmisbaar. Evenals in een tooneelstuk de onderge schikte rollen noodig zijn om een groot ge heel te vormen, zoo is het ook in de men- schelijke samenleving. Het komt er maar op aan dat wij dat verrichten met een goede meening ter eere van God, dit geeft de grootste verdienste tot het verkrijgen van de eeuwige zaligheid.. Gelukkig te willen zijn, is op zichzelf een heimwee naar God. Wanneer wij. aldus spr., onze taak zoo opvatten, komt niet al leen tot uiting de levensschoonheid der vrouw, maar beantwoorden wij ook aan het doel waarvoor God ons op deze wereld heeft neergezet. De presidente dankte den pater voor het gebodene. De directeur van den Bond. pastoor Kos ters. wekte allen op om de schoone Missie film bij te wonen Na rondvraag volgde sluiting. Opening City Theater. Gisteravond vond onder belangstelling van talrijke genoodigden de opening plaats van het City Theater aan de Hoofdstraat. Aan wezig waren: het Gemeentebestuur, raads leden. bloembollenkweekers, exporteurs, doktoren enz. De burgemeester sprak een openings woord daartoe aangezocht door den eige naar der bioscoop, den heer Van Til. Gaarne gaf spreker gevolg aan het door de directie gedane verzoek en betuigde zijn instemming met het verrijzen van dit mooie gebouw, overtuigd als hij was, dat de mede aanwe zigen deze voldoening deelden. De bouw had volgens spreker wel is waar niet de alge- heele instemming van de gemeentenaren doch als neutraal ambtsdrager wilde spreker blijk geven van waardeering voor dit mooie en zeer smaakvolle gebouw en verklaarde het theater voor geopend. Vervolgens werden voor de genoodigden eenige zeer mooie films gedraaid en ging men te rond half twaalf zeer voldaan huis waarts. Een inwoner uit Haarlemmermeer deed bij de politie aangifte van ontvreem ding van zijn rijwiel dat hij voor een ge bouw aan de Hoofdstraat gedurende een tiental minuten had laten staan. Ter plaatse vond hij een ander rijwiel, dat de dader vermoedelijk had achtergelaten. De politie stelt een onderzoek ln. De bloembollenbeurs in hotel „Flora" werd door 98 personen bezocht. Er was vraag naar gladiolen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Regen met motregen, krachtige Z.Z.W. wind, temp. 6 gr. C„ min. 2 gr. C., neer slag 5 m.M. Vlissingen: Matige regen, stormachtige Z.Z.W. win. temp. 3 gr. C.. min 2 gr. C.. neersl. 4 m.M. De Bilt: Lichte regen, matige Z. wind. temp. 2 gr. C., min. 1 gr. C., neersl. 3 m.M. Groningen: Matige regen, matige Z.Z.W. wind. temp. 1 gr. C.. min. 1 gr. C., neersl. 2 m.M. Maaetricht: Betrokken, matige ZZ.W. wind, temp. 3 gr. C., min. 2 gr. C. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunie, D. van M. Plug en J. van DuiJvenbode. Kamperfoelieplein 16 Weintje, D. van C. Kuljt en Z. van Rijn. Noordstraat 14 Clasina Jacoba. C. van Dijk en L. Klok. Sluls- weg 89 Thomas. Z. van J. Heemskerk en D. Kulk, te Brittenstraat 7 boven Cornelia Ja coba. D. van J. Imthorn en C. van Rijn, Zuid- straat 45aa Aaltje. D. v. D. Kuyt en D. Kuyt, Adrlanastraat 21 Nelly. D. van L. H. H. J. Gravesteijn en N. Schlldkamp, S. Varkevisser- straat 2. Overleden: Pieter Brussee 71 J., weduwnaar van L. Eikenboom. Voorstr. 74 (Zee) Gerrlt Verdoes 51 j.. gehuwd met M. van Rbn, Voor straat 61a (Rijn) Jacobus Meijvogel, 60 J„ gehuwd met A. v. Leeuwen. Schoolsteeg 4 Willem Minnee 24 j., Z. van G. J. Minnee en A. S. de Moob, Kerkstr. 2830 Johannes Meber. 91 J., weduwnaar van C. v. Tol, Brugge- straat 1 Johanna Hus 70 j„ wede. van G. van der Plas te Katwbk Wimpje Gubt 68 J., echtgenoote van D. van Beelen te Katwbk. Gehuwd: S. Schaap en W. Haasnoot. Romei nenstraat 25 achter A. van Dbk en L. van der Plas. S. Varkevisserstraat 297 achter C. van der Plas en J. van Dujjn. Weeshuisstraat 2, boven. Ondertrouwd: C. Rem m els waal, Weeshuisstr. 16 en T. Ros. Mr. D. Donker Curtlusstr. 17 D. van der Plas. J. Tooropstraat 42 en M. Ouwe hand. Te Brittenstraat 4a H. Hoek. Adriana- straat 8 en M. Hoek. Te Brittenstraat 33. Met no. 230 van de Staatscourant zijn verzonden de statuten betreffende de N.V. „Visscherij Maatschappij Kennemerland" alhier. LISSE. Alg. verg. „Groene Kruis". De afd. Lisse van het „Groene Kruis" vergaderde onder leiding van dl'. Th. Ruys Jr.. die opende, waarna de notulen van den secretaris werden goedgekeurd. Van dr. van Dijl was Ingekomen een schrijven dat hij zijn bestuursfunctie aan vaardde. Als afgevaardigden naar de Alg Verg. werden benoemd dr. Haase en dr. v. Dijk. De per. aftr. bestuursleden A. HL Schrama en dr, Duymaer van Twist wer den herbenoemd. In 3e vacature A. v. Pelt. die bedankte als besturushd, werd voorzien door de benoeming van den heer J. Zane- veld, gem.-ontvanger. Dr. Ruys dankte den scheidenden pen ningmeester, den heer A. v. Pelt. die vele Jaren voortreffelijk deze functie heeft waargenomen Zijn arbeid werd waardee rend gekenschetst. Met blijdschap werd medegedeeld, dat zuster Bosman haar arbeid heeft mogen hervatten. Na rondvraag volgde sluiting. IJsclub „Lisserdijk". De IJsclub „Llsserbroek en Omstreken" vergaderde ln café van den heer A. Faas. De voorzitter, de heer B. Berbee, opende deze drukke bijeenkomst en verheugde zich ln het groote medeleven met deze vereeni- ging. Na een terugblik over het afgeloopen jaar dankte spr. de bewoners van den Lis serdijk voor hun milde gaven en voor het beschikbaar stellen van verschillende prij zen. Voorts wees spr. op de goede saam- hoorigheid, welke deze vereenlging zoo bij zonder kenmerkt onder haar zusterver- eenlglngen in dezen omtrek. Voorts deelde spr. mede, dat de secretaris, de heer A. van Oosten ongesteld ls en sprak den wensch uit, dat hij spoedig hersteld moge zijn. De w.n. secretaris, de heer Chr van der Klauw bracht het Jaarverslag uit. waar aan wij ontleenen. dat er twee hardrijde rijen gehouden zijn en wel voor behoefti- gen en voor schooljongens. Het ledental is stationnair gebleventhans is een twaalftal leden ln militairen dienst. Medegedeeld werd. dat voortaan al leen de leden in aanmerking komen voor levensmiddelenbons. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer G. Wesselius, bleek, dat de ontvangsten f. 1184,17 bedroegen, de uit gaven waren f. 499.81; batig saldo alzoo f 684.36. Van den heer A. van Oosten was een schrijven binnengekomen, waarin vermeld stond, dat lüj wegens ziekte als bestuurslid bedankte, hetwelk de voorzitter ten zeerste betreurde, daar de heer van Oosten het oudste bestuurslid was. De heer C. van der Tang werd in diens plaats benoemd, de per. aftr. bestuursleden, de heeren J. Mesman en K. Baartse werden herkozen. De voorzitter benoemde den heer A. van Oosten als eerelid. Na een verloting die f. 80.05 opbracht, volgde sluiting. NOORDWIJK. Tot hoofd van de levensmiddelendis tributie dezer gemeente ls door den Burge meester benoemd de heer W. S. van der Meer, Lindenplein. alhier, terwijl aan den heer L. J. Droogh, die deze functie geruimen tijd heeft waargenomen, als zoodanig eervol ontslag ls verleend. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik 537, hetgeen bijna 100 meer is dan veertien dagen geleden en 70 meer dan verleden jaar op dit tijdstip. NOORDWIJKERHOUT. Het aantal werkloozen neemt weer ge stadig toe en heeft thans de tweehonderd overschreden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 21? gr. C. <37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4^ gr. C. (40 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 1 uur 26 min.; nam. te 1 u. 44 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4.28 nam. tot 7.06 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 24 Nov.: op 14 uur 52; onder 4 uur 04. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tulnbouwoverzicht. Ander weer bracht reeds in het laatst der vorige week verandering in den gang van zaken wat betreft den groentenhandel. Dit slaat voornamelijk op de bloemkool, die vroeger niet ln groei was vooruit te krijgen en sedert eenige dagen den groei te pak ken had. met het gevolg een aanmerkelijk grooteren aanvoer doch tevens een te groo te verlaging der prijzen. Als, zooals de laat ste dagen het geval was, de zouters zoowel als koopers aan de veilingen van bloemkool optreden, is het niet in den haak. In eenige dagen was de prijs met minstens 40% ge daald Deze varieerde voor 1ste soort van f. 5.10 tot f. 9.10 per 100. Tweede soort bracht van f. 1.50 tot f. 4.50 op. Ook voor peen is de vraag was geluwd, althans wat waspeen betreft want bospeen kon nog steeds een loonenden prijs opbrengen, van f. 5.40 tot f. 8 10 per 100 bos. Waspeen ging per kist voor f.0.70. den minimumprijs, tot f. 0.90 De vergoedingsprljs voor de doorge draaide waspeen ls f. 0.30 per ldst. Sluit- koolsoorten waren iets minder goed ge vraagd dan voorheen; Roode kool van f. 2.40 tot f. 3.20. Gele kool van f.2 tot f.3 per 100 K.G. Groentjes gingen ook iets minder vlot, prijs f. 3.10 tot f. 4.40 per 100 K.G. Uien nog vast in prijs, van f. 2.50 tot f. 3.50 naar kwaliteit. Ook in kroten kwam geen of zoo goed als geen wijziging en ge noteerd werd van f. 2.20 tot f3 per 100 K.G. Boerenkool per kist, van 6 K.G. f. 0.10 tot f. 0.22 en Andijvie, die trouwens iets matter ging, van f.0.20 tot f.0.32, hetgeen niet slecht genoemd kan worden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Samuel, z. van G. v. d. Mey en T. J. v. d. Kwaak Willem Leendert, z. van C. C. v. d. Gugten en H. H. de Mooy Nceltje Cornelia Willemnia, d. van D. v. Vliet en A. v. d. Ougten. Ondertrouwd: C. Stutvoet, jm.. 23 J. en G. v. d. Mey, Jd.. 26 J. J. Korpelshoek, jm. 29 J. en A. Schoneveld, jd., 25 J. Overleden v. d. Mey, 55 J., wed. van Abr. Hogewonlng. SASSENHEIM. Vergadering R.-K. Patroons- en Schoen- winkeliersvereeniging. De gewestelijke R.-K. Schoenmakers patroons en Schoenwinkeliersvereeniging „Lisse en Omstreken", vergaderde in „Het Bruine Paard", waar de Bondssecretaris, de heer W. J. Borger sprak over: „Calcu latie of hoe bereken ik mijn prijs." Spr. zeide dat de schoenhersteller eigen lijk nooit heeft gerekend, vroeger rekende men 1/3 materiaal, 1/3 loon en 1/3 winst, maar verder niet. Hoewel gebrekkig was dit toch een maatstaf. De tijden zijn ver anderd en een dergelijke berekening gaat niet meer op en om nu eendere prijzen te kunnen vaststellen, dienen wij den kost prijs van het stukwerk te berekenen. Wij moeten dus rekenen het gebruikte leer en fournituren, het arbeidsloon en tenslotte de winst. Op duidelijke wijze zette spr. uit een, hoe men tot een goede kostprijsbere kening komt. Spr. besloot met het vertrou wen uit te spreken, dat men door in het vervolg den kostprijs te berekenen, aan een behoorlijke verdienste zal komen. Na bespreking van enkele actueele vra gen, zooals prijs, zooileder en distributie, werd de vergadering gesloten. Burgerlijke S4»nd. Geboren: Antje Jacoba. D. van D. Brussee en T. Rietkerk Johanna Maria, D. van P. Roelandse en J. M. Hoogervorst Gerarda Jacoba. D. van J. van der Hulst en M. P. van der Lans. Getrouwd: A. Dorsman 27 j. en G. Schalk 27 Jaar. Overleden: P. Langeveld 78 J., geh. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Q. van Zuljlen, Lindelaan 4 J. Bergman. Tey linger laan 33 N. Breedtjk. en gezin. Leldschevaart 8 F. C. A. van der. Bosch, TUlloosstraat 37 P. J. Weijers, H. Baderstraat 8. Vertrokken: IJ. de Vries, naar Velsen, Melk- laan 121 A. M. E. van der Zwet. n. Leiden, Oude-Vest 107 A. A. Wijntjes, n. Haarlem. Voorhelmstraat 46 L. Oudshoorn en gezin, n. Oegstgeest. Fr. Hendriklaan 9 A. Dors man, n. Lisse. Pr. Hendrikstraat 27 G. J. Kok, n. Rotterdam, Bickerstraat 6 c E. A. C. Bax, n, Kwintsheul, Slimpad 2. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad vergadert op Maandag 27 No vember a-s. des n.m. om 7 uur, ter behan deling van de navolgende punten; 1. Notulen der vergadering van 5 Sep tember 1939. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. in verband met een schrijven van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht over ontwerp-maatre- gelen omtrent de hulp die de bevolking ln de militaire werkzaamheden zal hebben te verleenen. 4. Idem tot vaststelling der ver goeding Ingevolge art. 101 der L.-O.-wet 1920 aan schoolbesturen over 1937 met af rekening over voorafgaande jaren. 5. Idem tot vaststelling van de vergoeding en de werkelijke kosten over 1938. 6. Idem om bij de Kroon ln beroep te gaan tegen de wei gering van Ged. Staten om de 5e wijziging gemeentebegrootlng 1939 goed te keuren. 7. Idem om de frauderisicoverzekering uit te breiden tot de gelden voor kostwinnerschap en distributie. 8. Idem tot Iste wijziging van het ambtenarenreglement en tot vast stelling van rechtspositieregelingen voor den .secretaris-ontvanger en ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 9. Idem tot vaststelling van een nieuw reglement en tarief voor het Waterbedrijf. 10. Idem tot eerste wijziging der begrooting van het wa terbedrijf geldleenbqj)11. Idem tot ne gende wijziging der gemeentebegrootlng 1939 (distributie, geldleenlng, enz.12. Id. tot tiende wijziging der gemeentebegroo tlng 1939, ingevolge werkloosheidslasten. 13. Rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. In de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Belangen vergaderde de Chr. Hist. Jongerengroep onder leiding van den vice-Voorzltter, den heer H. Oudshoorn. Geopend werd met het zingein vaai Ps. 25 vers 5, waarna de heer H. Oudshoorn voor ging in gebed en voorlas 1 Cor. 2. Spreker was de heer N. Heertjes uit Oegstgeest over „Indië - Chr. politiek", gevolgd door een levendige discussie. Gesloten werd met het zingen van Ps. 138 vers 1 en dankgebed. Bij de politie deed de heer S. aangifte dat een heerenrijwiel is ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek ln. Een aannemer deed aangifte van het feit, dat van een bouwwerk cementkulpen waren ontvreemd. Hiervan wordt een met selaar verdacht. Ook in deze zaak zal een onderzoek worden Ingesteld. WARMOND. Opheffing Paviljoen „De Leede". Het bekende hotel-restaurant „De Leede" is opgeheven en zal wederom als particuliere woning worden Ingericht. Reeds zijn plan nen Ingediend om het voorste gedeelte van het restaurant tot schuitenhuls te verbou wen. Luitenant Busquet, belast met de ont wikkeling en ontspanning van de hier ge legerde militairen laat geen gelegenheid voorbij gaan om den manschappen een pret tigen en aangenamen avond te bezorgen en hij heeft hiervoor steeds nieuwe Ideeën. Thans had hij ln hotel de Stad Rome een filmavond georganiseerd. Op het doek ver scheen niemand minder dan Heinz Rüh- mann. Het journaal was eveneens buiten gewoon Interessant; het was hoofdzakelijk gewijd aan het leven der militairen ln mobilisatietijd. Van te voren had luitenant Busquet de bijeenkomst met een woord van welkom geopend. Het was voor de militairen een prettige avond! Ook dit Jaar zal de commissie, die zich belast heeft met het verstrekken van warme maaltijden aan hiervoor ln aanmerking komende kinderen, haar werk hervatten. Wederom zal voor dit mooie sociale werk een beroep worden gedaan op de milddadigheid der Ingezetenen. HEDEN. N o o r d w y k-a a n-Z e e (Geref. Kerk u I H. V.): Spr. ds. Kroon over den toestand S Europa. 8 uur nam. m Stadszaal (kleine zaal): Mij. voor Toonkunst Declamatie Roosje Driessen. 8 1/4 uur nam Zaterdag. Volksgebouw: Uitvoering Tooneelver rw» I Oefening Beter". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundij I Bureau. 9^—11 uur voorm. 51 Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins, dag der maand consultatiebureau voor onvol, waardlgen 78 uur nam. 's Donderdags, Wykgebouw „Bethesda" (Hoef. I straat 4446): Consultatiebureau voor Alcohol listen, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge-1 neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentlnèl tegen diphterle. 3% uur 's middags precies I 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees. I kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4-i| uur nam. 1 BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.- „Boefjes gaan uit logeeren". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u. Zon. I dag 27 en 811 uur. F Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam- „Rue Michel No. 8". 11 Woensdag en Zaterdag to 2 uur 30 nam. I Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur I Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur naai „Entente Cordiale". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur.l Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.:| ,,'t Zit in de lucht". Zondag te 2, 4V4 .en 8 uur, Woensdag Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag I 2 en 8 uur nam.: „De wereld in wording". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 81 uur nam. Nova-theater (Katwyk-a.-Zee)„Een groentfcl trekt naar het Westen". Do avond-, nacht- en Zondagsdienst derl apotheken ,te Lelden wordt van Zaterdag 18 to en met Vrydag 24 Nov a.s. waargenomen doo. de apotheken tot Hulp der menschheid, Hooi-I gracht 48, tel. 21060; Apoth. D. C. Kok Rapen-I burg 9, tel. 24807. Te Oegstgeest: Oegstgeesteche Apotheek, Wll-I helmlnapark 8, tel. 26274. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. Arendse, v. Z. v. Ntfevelt- straat 25 J. Baak, L. v. Koot 47 E. R. Badzurek. Wittenburgerweg 68 P. G. van Berge. St. van 's-Gravesandeweg 23 G. V. Bertels en vrouw, L. Kerkdam 33 J. G. Borgs, De Lus 1 H. Bosch, Konijnenlaan 6 C. Boudewijn en gezin. Buurtweg 103 E. Bruinewold Ridel en vr.. Burchtplein 11 Wed. E. Crans. geb. Llnn en dochter, Anth. Duyckstr. 5 C. Dijckmeester, v. Bronckhorst- laan 20 M. S. Eberson, Buurtweg 103 G. Eylers, Konynenlaan 39 A. C. de Graaf, Gr. Haesebroekscheweg 21 J. P. de Graauw, Hoflaan 35 W. S. M. v. d. Grift. Witten burgerweg 90 H. Hagenbeek, Wittelaan 15 W. H. van Hoften en vrouw. v. Oldenbarne- veldtweg 25 M. P. M .Jacobs, Poortlaan 5 W. Jager Gerlings en vrouw, Schouwweg 43 E. Kamerbeek, Zijdeweg 54 P. C. v. d. Kleij, Windlustweg 19 J. Koster, Gr avestraat 2a M. Kouprie, Prlnsenweg 71 K. Kroner. Stoeplaan 16 L. J. M. Laarakkers. C. de Wltt- straat 14 en gezin J. Loenen, Konijnenlaan 39 T. Mahl, geb. Schalbert, Victorialaan 6 M. Verhorst, Duinrell 2 F. Michael en vrouw, Poörtladn 5 T ,H. Ong en gezin, Gravestraat 1 C. Pasma, Dutndigt 3 H. W. van Pesch, v. Z. v. NIJeveltstraat 82 F. D. Pigeaud en gezin. Konijnenlaan 39 M. P. van Raamsdonk, Katwijkscheweg 22 G. F. Rebel. Konijnenlaan 39 D. Schat. Hoogewcg 23 A. Baron Schimmelpenninck van der Oije, Teylingerhorstlaan 10 N. C. Schipper, v. Bommellaan 4 N. E. W. van Selm, Prin- senweg 18 K. Veldhuizen. Schouwweg 74 E. J. van Velzen. Windlustweg 21 J. Ver woerd. Wittenburgerweg 112a H. Th. de Vries, v. Z. v. NIJeveltstraat 94a J. J. Wolff, Laan van Koot 25 M. E. van Zeist, Papeweg 2. Vertrokken: N. v. d. Hoonaart, naar Noord- wijk, St. Jeroensweg 27 B. E, J. Gorvel, geb. Caron n. Parijs R. ten Bruggen Cate, geb. van Duysen. n. Rheden, Veerweg 19c, Velp L. Pol n. Den Haag. Dirk Hoogenraadstraat 1 G. Verwey. geb. Van 'tHaaff n. Italië W. P. Ketting n .Den Haag. Loosduinen, Burgem. Waldeckstraat 35 A. van Ingen n. Den Haag. Culpstraat 22 A. M. Burgers n. R'dam, Wolphaertstraat 18 d A. C. Kersten n. Den Haag. Halleystraat 39 Wed. M. Henderson, geb. Beukers, n. Den Haag. Corn. v. d. Lijn- straat 216 A. C. Lacomblé, geb. Noorduijn. St. Louis. Ver. Staten K. Clggaar n Lelden. Volmolengracht 2 "R. C. de Borst n. De venter. Oosterstraat 1 L. C. Turk n. Voor hout. Torenlaan 2? R. en B. L^ngovpld n. Den Haac. Snakenburgschcstraat 108 B. .t van der Hulst n. Zoeterwoude. Hooge Rijndyk F 213 M. L. J. Hermans, geb. Van Daalen. n. 's-Gravenhage, Kepplerstraat 18 C. Pol man, geb. Drodey n. Den Haag. Joz. Israëlslaan 7 J. S. A. M. van DUk n. Nijmegen, Berg. en Dalscheweg 81 M. van Voorst, geb. Melö n. Den Haag. L. v. Nieuw Oost-Indlë 67 J. Koetsier n. Den Haag, Aronskelkweg 21 Jong. M. Manintveld n. Roekan Je, Hoogeweg 3 C. Kröner, geb. Korthuls, n. Oegstgeest, 1 van Alkemade 62 M. A. Suttle n. Engela H. O. R. Ohnesorge n. MUnster. Dultschl J. H. Roelofs n. Zoeterwoude. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras Johannes Albertus. van T. J. A. Bremer en W. M. Frerichs P(^ trus Frederlcus Maria. Z. van P. A. M. E. van Velzen en W. J. M. Duljnstee Adrlaan, 7 van J. J. Jansen en E. Veenenberg. Overleden: Maria Helena Bom 60 j., echtgel noote van P. L. Sluis Louis Margaretha vaa Oosenbrugge 82 J., wed. van J. T. Schlüter - Adrianus Johannes van 'tHoff 45 J., echt^eJ noot van J. J. Lieste Henriette van Heuk*] lom 65 J.. echtgenoot van J. A. Pool Arie Jo4 hannes Schilt 68 J., echtgenoot van M. K. d OndertrouwdT. Plomp en J. Stam H. H. SUthoff en H. A. van Es Gips G. A. DeilJ kers en N. de Mey. I Getrouwd: A. Nell en C. van Egmond —Pl E. J. A. Kröner en D. C. Korthuls J. J. Pu'.-r ker en I. J. Slats W. J. Beeling en D. C, Aj van der Hooft J. A. Veelo cn M. Ham W| de Graaf en J. Jansen P. W. Krijgsman e W. J. Nell. Daar Zondag ƒ.1. het weer voor velen! spelbreker is geworden om een tocht tel maken naar de kassen van den heer D. TJ Ruys, Paauwlaan alhier, waar o.m. eervp 2000-tal Chrysanthemus in vollen bloe staan, heeft de heer Ruys nogmaals de ge^ legenheid opengesteld zijn kassen te bezich-l tigen en wel op Zondag 26 November aJ tusschen 1 en 4 uur. Rijwielen en autoï kunnen buiten het hek worden geplaatst^ waarvoor toezicht aanwezig is. Gevonden: diverse handschoenen; kurkentrekker; drie honden; 2 rijwlelbela: tlngmerken; kinderrijwiel; 2 regenkappen^ regenjas; 2 handkappen; kinderarmband;| damestasch met inhoud; medaillon; hee renportemonnaie met inh.; radlatordopv auto. ZOETERWOUDE. Motorrijder tc water. Toen hedenmorgen een afdeeling niilij taire motorrijders den draai op den boel van de Mlenlng en de Noordbuurt wijdr nemen geraakte op onverklaarbare wüzj een der motoren met zijspan in een naar den weg gelegen breede vaart. Alle drie t' rijders geraaikten te water, doch wist zich spoedig op het droge te brengen. I motor is, evenals de berijders spoedig T het water gekomen. Zanguitvoering Chr. Gem. Zangvereen. „Zingt den Heer". Bovengenoemde zangvereeniging gaf «al uitvoering in de Koorzaal der Ned. Her'l Kerk. waaraan medewerking verleende dsi Zoeterwoudsche Mandoline Vereeniging. t De heer J. v: d. Ruit sprak na het latent zingen van psalm 146 1 en gebed een well komstwoord tot de zeer vele aanwezigen. Met genoegen hebben wij het zangto® de diverse nummers hooren uitvoeren oljlJ der leiding van den dirigent Jac. Smit Wl Leiden. De onderlinge samenzang w»J goed hoewel de tenoren eenige versterking behoeven. Vervolgens werd het ..O1®. Vader" ten gehoore gebracht, waarvan aj sopraansolo verzorgd werd door bet "J mej. Wessel. Een juist begrip van dit ninnij mer en goede begeleiding door den dirlge deed ons genieten. Ook de Mandoline vcj eeniging onder leiding van den heer yS? van Zwieten heeft zich kranig geweerd. kleine gezelschap ls ln het afgeloopen Ja L goed vooruit gegaan. Ook de vioolp» <m droeg bij tot een goed geheelEr was n haaldelijk een warm noplaus. Beide eenlginren kunnen "an een eoed ^jl den avond soreken. De heer J v. a. 1 dankte voor het gebodene. Met den aio zang en gebed werd gesloten. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6