Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen nge Tini Serller Weer welkom in onze kring. id( x>r mij ben je een nieuwelingetje, is het laijet? Ik ben blij met je goede voornemens, dankt voor je raadseltje. Maar ik denk dat je lang op een beurt moet wachten: heb veel invulraadsels en plaats deze niet Rodere week. Ella Teljeur Het was dus jouw weertje t Zondag. Mijn weertje ook niet. Wèl adselweer! Zo zie je, dat er toch een goede int aan was. Ik lees juist, dat je Annie, erboven, ook kent. Gerda Teljeur Jullie hondje is er kaal gekomen! Leuk, dat je al wat versjes kunt «len. Van November tot April duurt nog or ng. als je er nu reeds naar verlangt. Piet de Graaf Gelukkig bereikt je brief e nog op tijd. Ik hoop voor je, dat je de haatsen weer onder kunt binden deze nter. De raadsels en anekdoten, die je et. mag je nu, of over enige tijd, in- iiren. Annie Jonkman Prettig, dat je er weer int en bijzonder prettig, dat je je vertoont wel op zo'n heerlijk zomers plekje. Daar Slang je naar terug, als je elke dag in de gen loopt! Hartelijk bedankt; je krijgt een ïe aatsje tussen andere neefjes en nichtjes, zult nu wel veel te vertellen hebben over bazar. Ik reken dus op je! Martin Vreeken Natuurlijk mag je elke ko eek oplossingen inzenden. Hartelijk wel- »ej>m als raadselneefje. Jannie van Kampenhout Je hebt bij Je ïojrootmoeder Je tijd voor mij goed besteed, artelijk bedankt voor je anekdoten. Tineke Rekers Natuurlijk best, dat je raadsel Inzendt en welbedankt. Tweetal Verhoog Weer een paartje er beiden hartelijk welkom. Hanny, de •iendin van Leny, heeft de brief zeker ge- ihreven? Zusjes Plantfeber Ik denk, dat ik ook vreden kan zijn over jullie rapporten. Nu, Wi eny. de vriendinnen staan dicht bij elkaar! Paul Rienstra Vreselijk, dat je dat igeluk zag gebeuren Hoe is het afgelopen et den jongen? Wim Rienstra Jij bent niet de enige, die sen neus buiten de deur heeft gestoken ondag. Echt weer voor raadsels en brieven |h rij ven. At ze van der Kooi Paul schrijft me al ver dat ongeluk. Het zal ook voor hem een rote schrik zijn geweest. Bea van der Kool Je hebt een heel mooi ipport; met de hoofdvakken vooral kun jij oor den dag komen. Tweetal Boelee Als je ouders tevreden aren, zal het wel schikken met de rappor- n. In elk geval heel goed je best doen oor het volgende. Met de raadsels worden ullie steeds knapper! Jullie oplossing van aadsel V was ook goed. Lydia Botermans Je Ouders werden restelijk ingehaald bij hun thuiskomst. Ik enk, dat zij wel heel verrast waren, vooral oor het mooie versje en je wens. Zo is je rief ook best, hoor. Coba Verlind Het is mij een raadsel, aar jullie al die mooie kaartjes vandaan overen. Al ben ik Raadseltante, dit raadsel an ik niet oplossen! Elsje Verlind Ik vind je kaartje meer m mooi. Zulke kom ik niet dagelijks tegen. begrijpt, dat ik zo'n mooi kaartje be- aar. De poppen hebben een goed leventje iet dit weer. Trudy Overduyn Dat was een frissche andeling in K. verleden week. Het is een ieel ander gezicht dan in de zomer, hè, zo'n erlaten strand in de winter. Ik geloof, dat vorderingen met sprongen maakt op je Pas begonnen en nu al zulke resul- aten! Heerlijk voor je zelf. heerlijk voor je luders. Mijn hartelijke groeten terug voor Uien. Tini Overduyn Begrijp je, hoe blij ik len met je lange brief? Hoe prettig, dat ik weer elke week aan je kan schrijven in krant. Wat kreeg je bij de wortels? Een tkkere homp, of(het andere natuurlijk liet!). Natuurlijk best wat je vraagt, als ik laar weet, wanneer. Laatst kwam ik langs zag een vrolijk bloemenhof je voor het aam. Nu begrijp ik het wel. Zo zie je bij iet oplossen, dat jij ook wel eens de knapste ent. Weer een lang stuk! Kora Key Wat prettig voor je. dat er 'eer iemand trouwt in de familie! Dat be ak je wel zo. Je zult er tip-top uitzien bruidsmeisje. Ik ben weer benieuwd. Tweetal Susan Neen, het was geen weer m paddestoelen te zoeken. Wel jammer. Ik tenk niet, dat er veel kwamen op school na 'e stormdag. Ellie van der Lelie Prettig, dat Je nu 'eer naar school mag. Het schrijven ben je jatuurlijk wat ontwend, maar dat zal spoe- ,!g beter gaan. Bep van Iterson Je raadsel was ge- chikt. Als dat niet zo is, zeg ik het er neestal wel bij. Het is dan beter, dat Jantje tog een poosje wacht. Bep Crama Dat is een tegenvaller. Ik an je niets beters raden, dan heel goed je best te doen. Het le raadsel is voor in vullen niet geschikt, veel te onbekend. Waarschijnlijk is het daarom niet geplaatst. Het tweede is goed, bedankt. Jan Crama Jij leest toch wel graag, geloof ik. Bedankt voor je raadsel. Hanny en Henk Ykema Prettig, dat jullie weer wat laten horen. Al tref ik jullie niet wekelijks, jullie worden me dan toch niet ontrouw. Je schreef goed rapporten- nieuws. Is het zo druk met huiswerk, Hanny? Hannie de Wekker Je brief is mooi geschreven met je nieuwe cadeau en daarna mooi versierd. Ik dacht al, toen ik je brief zag: dat is een feestelijke brief. En hij bevat dan ook goed nieuws. Het spijt mij ook. je niet te horen, maar het gaat heus niet. Wel alles vertellen, hoor! Suusje de Wekker Ook goed nieuws. En ook daarom zeker een feestelijk versierde brief. Voortaan moet het krantje langer bij jullie blijven! Miesje Kohier Houd je nu maar heel rustig voorlopig. En daar zal wel voor ge zorgd worden. Flink, dat je zo'n mooi rap port had. Freddy Kohier Jullie briefje kan ge lukkig nog net mee. Bedankt voor al je raadsels, waarvan de meeste geschikt zijn. Gerrit Kohier Die Sint heeft jou ver wend. zeg. Dat zou ik ook wel willen. Nu ga je natuurlijk weer verlangend afwachten. Nanny Nauta Jij leert dus goed op school. Niet alles was goed van je oplossin gen. maar toch nog net genoeg. Lees weer hieronder over het inzenden. Jacques de Geus Hartelijk gelukge- wenscht met je verjaardag. Je treft het dit Jaar: op Zondag. Veel genoegen. Met velen heb ik weer gepraat. Mijn briefje is dan ook niet kort! Alvorens te eindigen moet ik nog eens herhalen: Inzen den tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstraat 5. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Enny Stoffels, Wendelmoet Verkoren, Nelly Colpa, Ida de Graaf, Wout van Heel, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hannie Boterenbrood, Annie v. d. Henst, Lena Prevo, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos. Aukje van der Walle, Ineke Kriek. Liesje van Driel, Henny van Driel, Ansje Voorma, Joke Koopman, Abram Fakkel, Klaas Tolner, Hendrik Hanno, Henk Stou ten. Flip Stouten. Sjaantje Stouten, Nelly Stouten. Gerard Stouten, Mientje Uitden- boogaard, Antje Uitdenboogaard, Piet Schaft, Marietje Lagerwlj, Sofietje Lager- wij, Dickie Oskam. Corrle Visser, Annie van der Sluis, Maartje Stavleu, Annie van Winkel, Rietje Mooten, Corrie Rozendaal, Peter Westerbeek, Corrie van Weizen, Jo Kooien, Jannie Kooien, Tineke de Wit, Tiny Dee, Piet Martljn, Alie Wilterdink, Mientje de Water, Elly Oppelaar, Cobie Kleer, Wim Kleer, Tonny Verbeek, Guus Binnendijk, Corrie Binnendijk, Nellie Melnema, Ella Meinema, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Bertus van Meurs, Gerard Weulen Kranenborg. Marietje de Mooy, Willy van Rijn, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Lies Meurs, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Anny Bekooy, Leni de Graaf. Gusta Bogerd, Ger ry Piket, Henk van Egmond, Annie Klos, Margje Booy, Annie Lek, Jannie Lek, Wim de Wolf, Mien Verstraaten, Jan de Roode, Jan Bronsgeest, Ali Stikkelorum, Koos Stikkelorum, Annie van der Vos, Herman Hoogstraten. Marianne Hoogstraten, Coba Hensen Liesje Lagendijk, Corrie Lagendijk, Tini Serlier, Ella Teljeur, Annie Jonkman. Anton Tegelaar. Piet de Graaf, Martin Vreeken, Tineke Rekers, Jannie van Kam penhout Hanny Verhoog, Walter Verhoog, Suze Plantfeber, Leny Plantfeber, Paul Rienstra, Wim Rienstra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Adri Boelee, Dick Boelee, Lydla Botermans, Coba Verlind, Elsje Ver lind, Trudy Overduyn, Tini Overduyn, Henri Derogé Kora Key, Jopie Susan, Freddy Susan, Henny van Vliet, Ellie van der Lelie, Bep van Iterson, Bram van Iter son, Adri Schipper, Anny Schipper, Bep Crama, Jan Crama. Hanny Ykema, Henk Ykenia, Freddy Kohier, Miesje Kohier, Gerrit Kohier, Leni de Graaf, Nanny Nauta. Gerda Teljeur. voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: de oplossing van raadsel I mag voor twee goede oplossingen tellen. I. Hier volgt een heel eigenaardig versje, kijk maar. Mok luikerazan, ed cle stolnege! Aran tlbune ni ed schonnijzen! Neggoe merdijgem, un toengen! Auturn triev esfet; ijg tome re znij! Dit lijkt zowaar wel Russisch of Egyp tisch, vind je niet? En toch is het een goed Nederlands aardig versje, dat op de lente betrekking heeft. Je hoeft alleen maar in elk woord de letters in andere volgorde te schikken, b.v. Tibune buiten. Wie schrijft het versje op? H. Ingezonden door Dikkie de Man. Wie kan hoger springen den de Dom toren? ra. Ingezonden door Henk Stouten. Op de kruisjes komt zowel van links naar rechts als van boven naar beneden de naam van een bekende badplaats in ons land te staan. 1. laatste letter van het alfabet. 2. eten kleine kinderen. 3. een jaargetijde. 4. heeft met een eeuw te maken. 5. het gevraagde woord. 6. vorm van het werkwoord liegen. 7. dragen heren. 8. Wet gevangen. 9. een medeklinker. IV. Ingezonden door Annie Hansen. Verborgen boomnamen. 1. De eikels waren goed rijp. 2. De sloot is erg diep. 3. Je moet naar beneden om in de kelder te komen. V. Ingezonden door Lydia Boterman^. Ik ben een spreekwoord van 26 letters. 1, 2, 3. 4 is een dier, dat leeft in bos of duin; 7, 8, 9. 10 Is iets wat aan een ceintuur vast zit; 10, II, 12, 4 is een huisdier; 17, 18 een lengtemaat; 1, 23, 24, 25 draagt men op het hoofd; 19, 20. 21 is een boom; 16. 17, 6. 18 zit aan vele kleinere vaartuigen; 18, 14, 15, 5 is een slimme streek; 13, 2, 22 is een deel van de week. VI. Ingezonden door Ella Teljeur. Als je de letters: aeeeghijnnsrt goed rangschikt, krijg je de titel van een bekend sprookje. VIT Ingezonden door Cobi van Loon. Welke tenenhebben geen nagels? der raadsels uit het vorige nummer. 1. De haren van het hoofd. 2. Ede, Zwolle, Rijsen, Alkmaar. 3. Een vrolijke gast is nimmer tot last. 4. Amersfoort; oor, straten, mes, ma, roos, emmer, fee. 5. Een kraan. 6. Kabouter; tak, bek, bot, ku»k. 7. Oost, Joost. 8. Room, taart; roomtaart.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21