Uit de Rijnstreek Gemeenteraad van Ter Aar DE ONGELUKSVOGEL IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 November 1939 KOU GEVAT? °>- - Mijnhardtje VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Benoeming lede: georganiseerd overleg - Verlichting Voorstraat en straten lusschen IVIjngaardenlaan en Fapelaan Olietanks KiterbedrUf - Diepwel bluschwater brand- veer - Watervoorziening gemeentewonin gen - Verordening militair gezag. De raad kwam gisteravond in voltallige zitting bijeen onder leiding van burgemees ter M. F. Berkhout. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden de aftredende leden herbenoemd en gekozen in de vacature willen S. S. Leppink, de heer N. J. Schut. Tot leden der commissie voor georgani seerd overleg werden benoemd de heeren A. Q. Doeswijk. D. Limburg en J. Braggaar en tot plaatsvervangende leden de heeren C. L. M. Bancken, Chr. Egglnk en J. P. v. d. Marei. De belooning van dengene, die belast ls met 40 dagelijksche leiding van den dls- trtbuüêdienst, wordt, te rekenen van 29 Augustus 1939 af, bepaald op f. 30.per week, de belooning van dengene, die be last Is met de waarneming van de dage lijksche leiding met Ingang van 1 De cember 1939, werd bepaald op f. 10. per maand en de belooning van het overlgé personeel van dien dienst, te rekenen van 29 Augustus 1939 af, bepaald op f 0 25 per uur. In de Burgemeester Treubstraat, Nieuw- Voordorpstraat en Willem de Zwijgerlaan zullen nieuwe beplantingen worden aange bracht, waarbij de voorzitter gelegenheid vond, dit naar aanleiding van de bespre king van het voorstel door den heer A, Fortgens. te zeggen, dat. gezien het Wil- helmlnapark, de baldadigheid van de jeugd niet zoo groot was, maar de beplantingen na jaren waren vernield omdat het een open terrein was, dat als speelterrein werd gebruikt. De uitbreiding van de verlichting van de Voorstraat met gaslantaarns en van de straten tusschen Papelaan en Wijngaar denlaan met electrlsche verlichting werd goedgevonden. In laatstgenoemde straten zal een verlichting worden aangebracht evenals in de Willem de Zwijgerlaan. Bij de gebouwen van het waterbedrijf zullen een tank worden aangebracht voor berging van petroleum en een tank voor ruwolle. De aanwezige motoren doen nog iederen dag dienst, als aanvulling en er moet ge dacht worden aan een tijd, dat geen gas of electrlcltelt aanwezig is. Alvorens verdere maatregelen te treffen ter voorziening van bluschwater voor de brandweer zal een proef-dlepwel worden aangebracht op den hoek Wijngaardenlaan Beatrixstraat. Het aanbrengen van brandrlolen kost véél meer. De begrooting en de rekening school- artsendienst worden overeenkomstig vast gesteld. Aan de middenstandsavondschool wordt een subsidie verleend van f. 130.omdat door het bezetten van de schoollokalen door de militairen, het bestuur een andere lesgelegenheld heeft moeten huren en hier door een tekort dreigt op de exploitatie. In de bezetting van het personeel van de secretarie zal een wijziging worden aan gebracht, omdat gebleken is, dat de jaar wedde verbonden aan den rang van adj. commies 2e klasse, t.w. f. 900.f. 1200, be moeilijkt het vinden van een geschikten ambtenaar, die zelfstandig flnancieele en onderwijszaken kan behandelen. Voortaan zal inplaats van 1. 2 commiezen 2e klasse en 2 adj. commiezen 2e klasse, inplaats van 3 de bezetting zijn. De jaarwedde bedraagt f. 1500.f. 1800.De heer J. P. v. d. Marei maakte bezwaren tegen de grootere uitga ven. De woning Leidscheweg 204. verhuurd aan Joh. Gips, wordt voor f. 18.p. maand verhuurd, voorloopig uiterlijk tot 1 Janu ari 1941. Goedgevonden wordt dat in de gemeen tewoningen watermeters zullen worden ge plaatst. Met ingang van 1 Januari 1940 zullen de bewoners per kwartaal 12 kub. meters water mogen gebruiken. Het even tueel meerdere verbruik tot 3 kub.meters per kwartaal zal voor rekening van het woningbedrijf worden genomen, evenals de meterhuren. Goedgevonden wordt dat aan daarvoor ln aanmerking komende kleine boeren en tuinders vanaf 29 October 1939 tot en met 13 April 1940 een brandstoffenbijslag zal worden verleend. In de ziekenfonds- en ziekenhuisfondsver- ordening wordt een wijziging aangebracht, waardoor voortaan geen achterstallige pre mies meer kunnen worden afgehouden van de bedragen van steun of bij de werkver schaffing. Alleen de wekelijksche premie kan worden ingehouden. Inzake de verordening militair gezag wordt voorgesteld geen bezwaren te maken. Alleen de heeren J. Braggaar en D, Lim burg spreken er hun afkeuring over uit dat als loon wordt aangehouden, het loon van de werkverschaffing. Bij de rondvraag vestigen enkele heeren de aandacht op het gevaar van een brug in desolaten toestand op den Leidscheweg en de berm langs den Veurscheweg. Het een en ander heeft de aandacht van B. en W. Hierna sluiting. WASSENAAR. Opening der militaire cantine. In tegenwoordigheid van het Mobilisatie- comité, den commandant It. von Meyerfeldt en de belanghebbende militairen had de opening der cantine plaats voor de geleger- den op het Dorpsplein. De commandant wees er o.a. op, dat een gezellige en goede cantine een grooten rol voor den goeden geest speelt. Hij hoopte dat deze opening aanleiding zal zijn om nog beter te werken. Spr. dankte het Mobilisa tiecomité, de gemeente Wassenaar en den burgemeester voor de buitengewone mede werking. Hierop dankte de burgemeester baron van Wijnbergen luit. von Meyerfeldt voor diens sympathieke woorden en uitte zijn verras sing over de gedaanteverwisseling van het lokaal. Het weerspiegelt de goede onderlinge verstandhouding. Wij geven ons er reken schap van dat onze militairen zware offers hebben te brengen en voor al die offers zijn wij als burgers groote erkentelijkheid en dank verschuldigd. Spr. gelooft dat ons volk zich nimmer zoo één heeft gevoeld als in deze laatste maanden. Spr. eindigde met de beste wenschen en hoopte dat allen veel plelzier van deze in richting zullen hebben, waarna hij de can- line voor geopend verklaarde. ALPHEN. V. te Boskoop deed bij de politie aan gifte van de vermissing en/of diefstal van zijn koolplanten op een perceel tuinveld In den Nessepolder. De politie stelt een on derzoek ln. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Maandagavond te zeven uur bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag: 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 25 October 1939; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededee- lingen; 5. Aanbieding van de ontwerp-be- grootlngen van gemeente, gemeentebedrij ven en burgerlijk armbestuur voor den dienst van 1940; 6. Voorstel tot verpachting van de perceelen C en D. aan de Zuidkade; 7. Voorstel tot verpachting van kweekerlj- land aan de Zuidkade; 8. Voorstel tot vast stelling van de bedragen voor de bijzondere schoolbesturen, bedoeld bij artikel 103. twee de lid, der lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1938; 9. Advies op een ontwerp verordening ex art. 12 der Oorlogswet, be treffende het verrichten van persoonlijke diensten voor hulp bij militaire werkzaam heden; 10. Voorstel tot wijziging der ge meente-begrooting voor den dienst 1939; 11. Rondvraag. Geslaagde tooneelavond. De Arb Oeh. Onth. tooneelclub „Den Zwakke tot Steun" gaf in hotel „Klaassen" voor een goedgevulde zaal een tooneel avond. Opgevoerd werd het tooneelspel „Film maniakken". Een gezellig bal besloot den goed geslaagden avond. Vermeld zijdat vele van de hier gelegerde militairen mede een genoeglijken avond hebben gehad. Onze plaatsgenoot de heer J. Kreling Is geslaagd voor het Middenstandsexamen, Algem. Handelskennis. werd te hoog geacht. Een der leden stelde voor den Ijsbaan niet te huren. Dit voor stel vond, nadat het door het bestuur was ontraden, geen steun en werd niet in stem ming gebracht. Het bestuur werd opge dragen over den huurprijs nog te onder handelen. De voorzitter deelde mede, dat de contri butie dezer dagen zal worden geind. Na een korte bespreking over propa ganda e n bij ijsgelegenheid te houden wedstrijden werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Straatverlichting - Behandeling Gemeentebegrooting - Me- terhuur krachtmeters - Onderwijsvergoedlngen - Werkver schaffing. LEIDERDORP. Vereeniging „IJssport". De vereeniging „IJssport" voor Leider dorp en Zoeterwoude iH.R.) vergaderde in café Ramaker De voorzitter, de heer A. Hendriksén her innerde er aan dat dit de twintigste jaar vergadering was. De laatste jaren waren voor de vereeniging niet bepaald rooskleu rig. Hij sprak den wensch uit, dat ln den komenden winter „IJssport" er financieel althans, weer iets op vooruit zou gaan. De secretaris, de heer A. van Klaveren, las de notulen en het jaarverslag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat met inbegrip van het kassaldo van 1938 de ontvangsten hebben bedragen f 409.99. De uitgaven waren f. 367,44, w'.o. een be drag van t. 200 voor huur van de ijsbaan. Het saldo bedroeg alzoo f. 42.55. Voor de kascommissle werd een gunstig verslag uitgebracht door den heer L. v. d. Sijs. Den penningmeester werd damk ge bracht voor het gevoerde beheer. De aftredende bestuursleden de heeren v. Klaveren en Vollenberg werden herko zen. Beiden namen de benoeming weer aan. De aftredende baan-commlssarls, de heer H. v.d. Poel, had schriftelijk te ken nen gegeven voor een eventueele herbe noeming te moeten bedanken, zulks om gezondheidsredenen. De voorzitter drukte hierover zijn spijt uit. De heer v.d. Poel was n.l. bijna vanaf de oprichting van „IJssport" baancommissaris en had deze functie steeds op voorbeeldige wijze ver vuld. Dén secretaris werd daarna opgedra gen den heer v.d. Poel schriftelijk te be danken voor wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en hem een spoedig algeheel herstel toe te wenschen. In zijn plaats werd als baancommissaris gekozen de heer J. de Groot. Bij de rondvraag werd een bespreking gevoerd over de huur van de Ijsbaan. Deze .Twee stuks 1 O ct. - Tweatf stuks 50 ct. 3016 Hngez. MM.) De militair Kuypers dankte namens de militairen allen, die het mogelijk hebben gemaakt deze cantine te kunnen inrichten Namens het kwartier dankte Woltering het Comité en het gemeentebestuur voor alle goede zorgen voor de militairen. Het lokaal ziet er prachtig uit. Er volgde een gezellig samenzijn; de gezellige feest stemming duurde tot laat ln den avond. Vrouwen Zendingsbond. In de kleine zaal van het gebouw voor Chr. Belangen vergaderde de Vrouwen- Zendingsbond, aid. Wassenaar. De presi dente, Mevr. de Vries opende. Het jaarver slag vermeldde een toeneming van het le dental; Mevr. Willemse zong liederen, waar voor de voorzitster haar dankte. Mej. Rijnders, alg. adjunct van den Bond behandelde o.a. het doel van den Bond en vertelde van het werk van Mej. Slotemaker de Bruine op Oost-Java. Mevr de Neef besprak nog haar ervarin gen op Nieuw Guinea en het gezegende me dische werk van zuster Glastra. Inbraak. In het perceel Teylingerhorstlaan No. 1 bewoond door de familie L. is ingebroken. De dieven hadden zich toegang verschaft door middel van het verbreken van een ruitje in de deur en hebben het geheele huis doorzocht. Hoe veel en tot welke waar den werd medegenomen kon niet worden vastgesteld, daar de familie L. thans ln Amerika verblijft. Gouden jubileum. Op Dinsdag 28 November a.s. hoopt de heer W. Knijnenburg den dag te herdenken, dat hij voor 50 jaren in dienst trad van dc firma J. Mansfeld en Zonen, graan en fou- ragehandel alhier. Een drietal inwoners deed aangifte van diefstal van belastlngmerken van hun rijwielen. Vaststelling Gemeentebegrooting 1940. De raad vergaderde. Besloten werd de woningen in het Oosten te verhuren aan de heeren A. C. Westen en H. Luursema. De huur voor den heer A. C. Westen werd op f. 346.40 per jaar bepaald, die voor den heer H. Luursema op 307 20 per jaar Inzake het voorstel van B. en W. tot ver zekering van het personeel van den lucht beschermingsdienst tegen ongevallen werd besloten eerst nog een premie-opgave bij andere maatschappijen te vragen. Wat be treft het verzekeren van de autospuit ,.all risk", hetgeen de voorzitter zeer op prijs zou stellen werd besloten premie aan te vragen en deze zaak in een volgende vergadering wederom te bespreken. Vaststelling van de begrooting dienst 1940. De heer Meijer merkte op dat hij en de heer van Oittmering sommige posten wat hoog geraamd vinden, om. die voor het schilder werk van het slachthuis en het onderhoud der wegen De heer de Rijk en Rietdijk zeiden, dat het slachthuis noodig opgeknapt moet worden. Wat het onderhoud der wegen betreft deelde de voorzitter mede, dat deze uitgaaf over drie jaren zal worden verdeeld. Eerst in 1943 zal weder een oppervlakte be handeling van de wegen plaats hebben De heer van Ommering achtte het niet juist, dat de belooning van den gemeente opzichter op en neer gaat met het bedrag dat aan onderhoudswerken wordt besteed. Spr. achtte een vaste belooning beter. De voorzitter zeide, dat dit moeilijk is; stelt men een vaste belooning vast, dan moet deze behoorlijk zijn en er op berekend zijn. dat de persoon in kwestie zich, als er veel werk ls. ook behoorlijk betaald voelt. De heer van Ommering zou het beter vinden, als iemand uit de plaats opzichter was De voorzitter merkte op. dat men dan weder voor andere moeilijkheden komt te staan De begrooting werd dan met alg. st. vast gesteld. Gewone dienst, sluitende in inkom sten en uitgaven met f. 82.979.31. Kapitaal- dienst uitgaven f. 13.115 90. Inkomsten I. 6878.10. Nadeelig slot f 6237 80. B. en W. stelden voor het bedrag per leer ling overeenkomstig hét bepaalde in art. 101 5e lid der L.O.-wet voor de bijzondere scho len voor het jaar 1940 te bepalen op f.9 per leerling. De heer Meijer vroeg of de scholen met dit bedrag kunnen toekomen De voorzitter zeidé dat de R.K.-School over het tijdvak 1934 t m. 1937 toekwam met f. 8. per leerling per j. In 1939 is het bedrag per leerling voor het eerst gesteld op I. 9. per leerling. De heer Meijer zeide, dat f.9. per leerling niet erg hoog is. Kan men er mee komen, dat kan spr zich met dit bedrag vereenigen De Raad stelde het bedrag conform het voorstel van B. en W. vast op f. 9. per leer ling. Besloten werd voor 194041 75 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting De heer van Ommering besprak de eva cuatie van vee uit het te inundeeren gebied Hij verzocht den voorzitter te zeggen wan- j neer het vee kon worden verwacht. De voor zitter zeide dit niet te kunnen zeggen. Een ambtenaar werkzaam onder de Voedselcom- missie is met zijn werkzaamheden wel wat voorbarig geweest. De burgemeester en de gemeentesecretarie hebben hiervan heel wat last ondervonden. Hierop volgde sluiting. De raad van Ter Aar vergaderde. Onder de ingekomen stukken was een verzoekschrift van een aantal ingezetenen om straatverlichting aan te brengen in het Noordeinde van Langeraar. B. en W. on derzochten de kosten, die op f.1135.wor den geraamd. Hoewel B. en W. gaarne aan het verzoek zouden tegemoet komen meen de het college op grond van de kosten, het geringe aantal belanghebbenden en het feit dat de straatverlichting al zoo uitge breid is, te moeten adviseeren het verzoek niet toe te staan, althans voorloopig niet. Niettemin sorteerde het adres in zooverre effect, dat, met afwijzing van het verzoek, besloten werd de bochten in den weg door middel van witte paaltjes aan te duiden Op een adres van den Uiteindsche en Mid delpolder, vragende het vaststellen van een maximum gewicht voor auto's, die van den weg door de Kerkbuurt gebruik ma ken. kon geen beslissing worden genomen, daar de raad zich na toelichting van den voorzitter niet competent achtte een zoo danige verordening vast te stellen. De mee ning kwam naar voren, dat het juiste mid del om verbetering te krijgen ls, dezen weg op verschillende plaatsen afdoende te ver harden. De begrooting voor het jaar 1940 werd uitvoerig besproken. De heer L. Hooger- vorst huldigde het college van B. on W. voor de uitvoerige memorie van toelichting Naar aanleiding van een opmerking van denzelfden spreker werd bijzondere aan dacht geschonken aan de raming van de post ondersteuning van behoeftigen inge volge de Armenwet, welke slechts op f. 5500 is geraamd De voorzitter verdedigde deze verlaging door aan te voeren dat voor kleine tuinders een afzonderlijke steun regeling is ingevoerd. De heer Hogervorst wees op de stijging van de kosten voor levensonderhoud Na bespreking vereenig- den B en W. zich met een verhooging van f 1000.en werd de post aldus vastgesteld. Naar aanleiding van een post ad f. 1000. voor verbetering van particuliere woningen met overheidssteun, welke voor het eerst op de begrooting voorkomt, sprak de raad zijn volle instemming met het genomen initiatief uit. De heer Bogerd verzocht inlichtingen over gemeentelijke subsidie aan het Hoofd bestuur van het Groene Kruis. De heer van Eijk besprak onder meer de woonwagenstandplaats, waaraan spr. gaar ne zoo weinig mogelijk kosten wilde beste den. Na bespreking werd de voorgestelde post gehandhaafd, met het doel den toe gang tot het terrein te verbreeden. Dc heer van der Weijden wilde ingelicht worden omtrent de post Luchtbescherming en Inzonderheid over de noodzakelijkheid van het uittrekken van een bedrag van f. 500.op de nieuwe begrooting. nadat dit jaar reeds een extra bedrag van onge veer f. 2000.voor dit doel is uitgetrokken De voorzitter antwoordde dat naast deze som. die Inmiddels ln overleg met het Departement is verlaagd, het noodzakelijk voorkomt ook voor het komende dienst jaar op lutgaven voor dit doel te rekenen. Hierna deelde de voorzitter mede dat het college van B. en W. het noodzakelijk acht op de gemeente-secretarie een reorganisa tie tot stand te brengen. Daartoe wordt aanbevolen de instelling van de functie van ambtenaar in het bijzonder belast met de financiën op een bezoldiging van f. 1700.— f.2100en voorts de functie van ambte naar belast met militaire zaken op een jaarwedde van f.1150.tot f.1550.Hier boven kan voor het bezit van diploma's maximaal 1.100.— worden toegekend. Het voorstel van B. en W. werd met alg. st. aangenomen. Na discussie werd de bezoldiging van den gemeente-opzichter gesteld op f. 500. De begrooting werd hierop vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f. 165.000. Hetzelfde geschiedde t a v de begrooting voor het Electriclteltsbedrljf nadat een voorstel van B. en W. was aangenomen om het tarief meterverhuur van f. 0.75 op f. 0 50 per maand terug te brengen. Vastgesteld werden voorts de uitgaven voor de bijzondere lagere scholen over 1938. terwijl de vergoeding per kind voor het jaar 1940 werd bepaald op f. 10.per kind. zulks met toepassing van art. 54 der L.O.-Wet. Besloten werd een derde in de kosten bij te dragen voor het bezoeken van een school voor buitengewoon lager onderwijs van een tweetal kinderen. Het aantal op centen op de gempentefondsbelasting be paalde de raad voor 1940 andermaal op 75. Aangezien de noodzakelijkheid gebleken is om het stempelen door werkloozen. die uitkeering krijgen uit een werkloozenkas, te doen plaats hebben op een centraal punj werd het leegstaande lokaal van de O. L. School hiervoor beschikbaar gesteld. Nadat voorloopige voorzieningen getrof fen waren op het punt van controle van ondersteunde werkloozen volgde de rond vraag. De heer Holscher en andere leden had den klachten vernomen over het lage werk- verschaffingsloon dat ov„-r de afgeloopen week is uitgekeerd. In vele gevallen bleek het loon beneden het steunbedrag te lig gen. De voorzitter lichtte toe dat vooral door regenverlet de loonen zeer gedrukt werden. Algemeen ls men van meening dat deze toestand zeer onbevredigend is. De voorzitter zegde toe. dat aan den Minister van Sociale Zaken een adres zal worden gericht met het verzoek goed te keuren dat aan de werkloozen met hooge steunuitkee- ringen een extra toeslag op werkverschaf- fingsloon wordt uitbetaald Nadat de heer Egberts de keurloonen en de straatverlichting in de Schilk ter sprake had gebracht en de heer P. Hoogervorst er op had gewezen dat na de wegverbete- rlng aan den Geerdtjk nog drie lichtpun ten ontbreken sloot de voorzitter deze vol- tallig bezochte raadsvergadering. RIJNZATERWOUDE. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. des namiddags te half acht ln spoed- eischende vergadering bijeen. TER AAR. Arrestatie van jassendlef. De zwerver G. B. werd door de politie in arrest gesteld, na te Rijnsaterswoude te zijn aangehouden, terwijl hij een overjas aan had. die een paar uur te voren was ont vreemd bij den landbouwer v. V. alhier. De ze had de jas klaargelegd om uit te gaan, doch kwam cenlgen tijd later tot de ontdek king dat het kleedingstuk spoorloos was verdwenen. Aangifte bij de politie volgde. De verdenking viel op een zwerver die ten tijde van den diefstal zich in de buurt had opgehouden. Na telefonische waarschuwing van de politie in de aangrenzende gemeen ten werd de dader eenigen tijd later door eenlge veldwachters gearresteerd in Rijn- saterwoude Hij bleek een goede bekende van de politie te zijn, die zich reeds meer dere malen aan meer of minder ernstige diefstallen heeft schuldig gemaakt. Hij zal worden overgebracht naar het Huis van Be waring te Den Haag. WOUBRUGGE. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING Verhooging crediet vernieuwing Achterweg. De raad vergaderde spoedeisehend. Na opening en voorlezing der notulen kwam o.a. ln behandeling het punt van de agen da waarvoor deze vergadering was belegd, n.l. verhooging crediet vernieuwing Achter weg. De voorzitter deelde mede, dat door dê aan dezen weg wonende personen het ver zoek was gedaan om de opritten van hun erven, die op dezen weg aansluiten, even redig te verhoogen met den weg Hoewel bij de overdracht van gronden over deze materie niet met zooveel woorden was ge sproken, meenden B. en W. uit billijkheids overwegingen den raad te moeten voorstel len op deze verzoeken gunstig te beslissen. De kosten worden geraamd op ongeveer f. 300 De heer Boon was het niet geheel eens met de uitvoering van dit werk voorzoover de financieele zijde betreft. Al eerder moest er bijwerk worden uitgevoerd en nu vraagt deze weg wederom een verhoogd crediet. Spr. vraagt of de raad wel volledig is voor gelicht bij de behandeling van dit werk- ojbect en of de gemeente-opzichter deze bijwerken niet had kunnen voorzien. An dere leden waren het met spr. eens, deze weg wordt duur. De voorzitter antwoordde hierop dat een werk als dit altijd bij de uitvoering kan mee- of tegenvallen; dit werk valt wel on gunstig uit. doch de gemeente-opzichter kan ook niet alles voorzien en het is niet een ieder gegeven volledig op de hoogte te zijn met dergelijke grondwerken. Na re- en dupliek werd het gevraagde crediet met alg st verleend en werden B. en W ge machtigd. om, wanneer nog meerdere kleine gebreken mochten blijken voor te komen, hierin voorziening te treffen. Een reclame schoolgeld werd nog voor den verzoeker gunstig afgedaan, waarna sluiting volgde. ZOETERMEER. De collecte voor het Algemeen Steun comité 1939 wordt alhier in de week van 27 Nov. t/m. 2 December a.s. gehouden. Nummer 18, die alle jongens in dc stad op een prik kende, behoefde niet lang na te denken over den eigenaar van het been. „Dat is Padje, Dikke Padje", mompelde hij. ,.Er is maar dén jongen in de stad, die zulke dikke beenen heeft Ja, dat is hem vast cn zeker." Dikke Padie liet zich behoedzaam zakken, totdat hij plotseling een stem achter zich hoorde. De schrik gaf den dikkerd vleu gels. Vliegensvlug heesch hij zich weer omhoogNummer 18, die den kw? jon gen niet wilde laten ontsnappen, trom melde kwaad op de deur yan de schutting. Deze vloog direct open en twee handen grepen nummer 18 hardhandig beet „Déiér heb ik je, leelijke appelendief", schreeuwde de heer Dinges. Nummer 18 probeerde zich los te rukken, maar hoe harder hij trok, des te steviger hielden de handen hem vast, zoodat hij niet loskwam. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7