l it de Omstreken Gemeenteraad van Rijnsburg LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 23 November 19]) Officieele Kennisgevingen Wild en Gevogelte WEERBERICHT. AGENDA BENTHUIZEN. Vergadering Mundaccordeonver. K.I.E. In de O.L. school vergaderde de mond- accordeonvereeniging K.I.E. iKunst in Eens- gezindheid' De voorzitter de heer P. Sprui- recteur namens de leden bloemen aange- tenburg (die in de plaats was gekozen van boden, terwijl de directeur tevens als blijk den heer C. Timmerman, die onder de wa- van waardeering een pendulestel in ont- penen is geroepen) opende, waarna de 110- vangst had te nemen. Na afloop bleef men tulen van den heer Abr Westdorp, werden nog eenlgen tijd gezellig dansen. eenige keeren werd herhaald. Mej. Appel man. plano, en de heer Beerendse brachten Dichter und Bauer ten gehoore waarbij het muzikale talent van dit duo goed bleek. Na afloop werden mej. Appelman en den dl- goedgekeurd. alsmede diens jaarverslag. De penningmeester deed rekening en verant woording: batig saldo f. 4.20. De voorzitter dankte den penningmeester den heer L. Snoep en den secretaris voor hun goed be heer. Als blijk van waardeering werd den directeur den heer J. van der Heijden een kistje sigaren aangeboden Na een prettig samenzijn onder voordrachten en muziek, volgde sluiting door den voorzitter. HAARLEMMERMEER. De Chr. Besturenbond hield in hotel de Groot te Nieuw Vennep een openbare vergadering. Na opening leidde ds. Lazonder den spreker van den avond in. Deze. de heer J Schipper, secretaris van het C.N.V. hield een propagandarede. De heer H. Boot declameerde. Een ouderling van de Geref. Kerk sprak een slotwoord. HILLEGOM. Geslaagde muziekavond. De Hillegomsche Muziekschool gaf een avond in de groote zaal van Hotel Flora, welke goed was bezet. De voorzitter, de heer Lammens opende dezen eersten lustrum avond en heette namens de 3 vereenigingen der school allen hartelijk welkom. De directeur, de heer Marsbergen, liet openen met den Excelsior marsch, een eigen compositie, gevolgd door een Marsch mili tair voor accordeons. Daarna trad de Man doline club op, welke eenige nummertjes ten beste gaf en een zangclubje onder lei ding van den heer Marsbergen. Vervolgens brachten eenige der kleinste leerlingen een solo op acordeon. terwijl een andere jonge leerlinge mej. Veen, met den directeur een quatremains op piano ten ge hoore bracht. De gezamenlijke vereenigingen, gaven een lustrum-wals ten beste. Na de pauze traden de verschillende club jes nog afzonderlijk op met als slot weder om de gecombineerde vereenigingen met po pulaire muziek, welke uit volle borst werd medegezongen. Vooral deze laatste liederen lokten een daverend applaus uit. zoodat Barometerstand Baldadige jeugd. Een 3-tal opgeschoten jongens van 5 tot 8 jaren gooide een voorruit van een mili taire auto stuk. De jeugdige daders werden door de politie opgespoord en met de noo- dlge berispingen aan hun ouders overge geven. Onze plaatsgenoot, de heer Jac. van Leeuwen behaalde met zijn Hollanders op de groote Nationale tentoonstelling te 's-Hertogenbosch 2 eerste cn 1 tweede prijs en op denzelfden datum op de tentoonstel ling ln Den Haag 1 eersten prijs. Een mooi succes! Tot tijd. Ambtenaar aan het Distribu tiebedrijf is in de plaats van den heer Ste vens aangesteld, de heer E. Schreuder. alhier. Teneinde uitvoering te geven aan de te treffen maatregelen voor Evacuatie, werd de heer van Beelen, alhier, te werk gesteld op het Raadhuis. naar eenig pakmaterlaal, dat ook in brand dreigde te geraken. Met Inmiddels toege schoten hulp van militairen was men ge lukkig spoedig het vuur meester. Mej. J. A. deed bij de politic aangifte van het feit, dat haar rijwiel dat zij onbe heerd had laten staan werd weggenomen, terwijl een ander rijwiel op dezelfde plaats werd achtergelaten. KATWIJK. De luchtbescherming. De functies in het bestuur der afd. Kat wijk der Ned. Ver. voor luchtbescherming zijn thans als volgt verdeeld: dr. G. C. A. van Dorp, de heer Roosdorp vlce-voorzitter. de heer E. v. Wensveen secretaris, de heer J. C. Tteleman penningmeester en de heeren Bakkers, C, Doets en Jac. Meijer, bestuurs leden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Kleine Zelfstandigen. De Ver. „De Kleine Zelfstandigen" ver gaderde in de achterzaal van „de Kroon" onder leiding van den voorzitter den heer H. de Mooy die wees op de slechte uitkom sten in het afgeloopen jaar. Het jaarverslag van den secretaris den heer G. Varkevisser getuigde van een actief vereenigingsleven en een goeden geest onderling. Het ledental is steeds stijgende. In den loop van dit jaar werden 6 nieuwe leden ingeschreven en staande de vergadering gaven zich nog twee leden op. De penningmeester de heer C. Kuyt deed rekening en verantwoording, waarbij bleek dat met een batig saldo van f. 21.65 het boekjaar sloot. De bestuursver kiezing had tot uitslag, dat de voorzitter de heer H. de Mooy werd herkozen en de heer A. Durieux Wz. met groote meerderheid van stemmen gekozen. Op voorstel van het be stuur werd wijziging gebracht in den naam der Vereeniging. De Vereeniging zal heeten „De Kleine zelfstandige Tuinders". Vervol gens kwam in bespreking de aanvrage voor het gemeente-voorschot voor 1940. In 1938 maakten 38 leden gebruik van het ge meente-voorschot. Voor 1940 zal opnieuw een voorschot worden aangevraagd. De contributie voor 1940 werd vastgesteld op f.0.50 per jaar. Na algemeene besprekingen en rondvraag volgde sluiting. Gistermiddag 2 uur: 778. Hedenmiddag 2 uur: 769. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk trekt lang zaam Oostwaarts weg. De kern ligt met baro meterstanden van omstreeks 1039 mbar over midden-Rusland. De lucht is daar meest be trokken, met hier en daar lichte sneeuwval. Ook op het Iberisch schiereiland en in de om geving van de Azoren blijft de luchtdruk boven 1030 mbar. By IJsland ligt een depressie van ongeveer 1000 mbar. terwijl het minimum, dat gisteren bij Jan Mayen gelegen was, zich thans bij Spitsbergen bevindt, en weinig in diepte ver anderd is. Tengevolge van den stormachtigen tot krachtigen wind is de temperatuur op Jan Mayen flink gedaald. Gisteren is een kleine storing over Scandi navië getrokken, die aan de Noorsche kust groote hoeveelheden neerslag heeft gebracht. Te Kinn viel 44 m.M. Over de Noordzee schijnt een zwak storings front te liggen. Onder invloed hiervan nam de hooge bewolking toe in ons land en werd de wind aan het Zuidelijk gedeelte van de kust krachtig. In bijna het geheele land vroor het in den afgeloopen nacht; alleen Vlissingen meldde een minimum temperatuur boven het vriespunt. Wel was de vorst in het Oosten min der dan gisteren. De depressie over Zuid-Italië is opgevuld. Op den Balkan daalde de temperatuur plaatselijk tot onder het vriespunt. Van enkele stations wordt sneeuw gemeld. KATWIJK AAN ZEE. Bij v. d. P. in de Remisestraat ontstond een binnenbrandje in de keuken door het omvallen van een kleerenrekje tegen de kachel. Door militairen werd de brand ge- bluscht. A. v. D. wonende op de Meerburgkade deed aangifte bij de politie van het feit, dat een heerenrijwiel van zijn erf ls ontvreemd. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaarbewolkt, krachtig, Z. wind, temp. 0 gr. C„ min. 1 gr. C. Vlissingen: betrokken, stormachtig. Z. wind, temp. 1 gr. C„ min. 1 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt. matig. Z. wind. temp. —2 gr. C., min. —2 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, matig. Z. wind. temp. —1 gr. C., min. —1 gr. C. Maastricht: halfbewolkt. matig, Z. wind —1 gr C.. min. 1 gr. C. temp. LUCHTTEMPERATUUR. 9 Uur voorm.: H gr. C. (33 gr. F.). 12 uur snüdd.: 114 gr. C. (35 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag Voorm. te 0 u. 45 min.: nam. te 1 u. 05 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.29 nm tot 7.04 v.m. MAANS OP. EN ONDERGANG. 23 Nov. op: 14 u. 25; onder: 3 u. 27. LISSE. Declamatie-avond van den heer F. C. van Dorp voor de militairen. In de zaal van „De Hobaho" is een ont spanningsavond gehouden van de „Chr. Cen trale Ontspanning Militairen" aangeboden door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrou wenbond. Ds. Wristers, Reserve Veldprediker, open en den avond. Hij dankte den Chr. Vrouwen bond die dezen avond organiseerde. Voorts verwelkomde hij den heer van Dorp, decla mator en de heeren Kranenburg en van den Burg. die voor muzikale afwisseling zorgden. Na het gebed sprak den heer van Dorp twee gedichten van de Mérode: ..Vitellis" en „Balthsazar" voordroeg gevolgd door een stuk proza over „Willem van Oranje". Na de pauze oogstte de heer Van Dorp veel succes met „Keesje het Diakenhuis mannetje" uit de camera obscura en „Am- biorise" van Timmermans. De heeren Kranenburg en van den Burg gaven ter afwisseling eenige mooie muziek nummers. De heer van Dorp boeide zijn gehoor met zijn schoone en indrukwekkende wijze van declameeren. OEGSTGEEST. Het nieuwe orgel in de Geref. Kerk. In de Geref. kerk aan de Maurltslaan wordt nog steeds gebruik gemaakt vaai een hulp-orgel, dat als zoodanig tot nu toe goede diensten heeft gedaan, doch in geen geval als blijvend instrument voor een kerkgebouw van zulk een omvang als de Maurltskerk als doelmatig ls te beschou wen. Daarom zijn dan ook van den bouw dezer kerk af pogingen aangewend om hier een nieuw orgel te verkrijgen het gebouw waardig. Dit streven nu heeft geleid tot het nemen van een besluit voor den bouw, waarvan de uitvoering ls opgedragen aan de firma Pels, orgelbouwer tc Alkmaar. Deze bouw wordt uitgevoerd naar het be stek en onder toezicht van de Ver. van Or ganisten bij de Geref. Kerken en is reeds zoover gevorderd, dat het nieuwe instru ment officieel in gebruik zal kunnen wor den genomen in een speciaal daarvoor be legden kerkdienst op Woensdagavond 29 November a s. Het orgel is vervaardigd ln moderne uit voering naar een speciaal systeem van de firma Pels n.l. met clectrlsche sleepladen. Het omvat 28 stemmen waaronder twaalf transmissies verdefld over twee manualen en pedaal. De organist karn zich bedienen van de volgende speelhuipen: twee vrije register- combinaties. planopedaal en reglstercres- cendo. De speeltafel is opgesteld op de galerij tegenover het orgel en ondanks den groo- ten afstand is de aanspraak perfect. Het front is bijna geheel sprekend en uitgevoerd in natuurzink. Van de dispositie vermelden wij het volgende: Manuaal I: Quinstadlum 16'. Restant 8', Roerfluit 8'. Dolce 8', Octaaf 4'. Nacht hoorn 4', Sub-Octaaf 2', Mintuur 2', Trom pet 8', Koppeling 2-1. Manuaal II: Baarpijp 8'. Zingend gedekt 8', Saliconaal 8', Prestant 4'. Nasard 2 2/3', Woudfluit 2', Peris 1 3/5', Scherp 1', Dul- ciaan 8', Preminulant Koppeling 1+11. Pedaal: Zachtgedekt 32', Subbas 6'. Echo bas 16', Octaafbas 8', Bourdon 8', Koraal bas 4', Zinegel 2', Bazuin 16'. Trombone 8', koppelingpedaal +1, koppellngpedaal +11. Brand. Omstreeks zes uur is gisteravond ten huize van de familie v d. Z. aan de Haar lemmertrekvaart brand uitgebroken. Door het krachtig optreden van de brandweer, die spoedig ter plaatse arri veerde en met de groote motorspuit met drie stralen het vuur bestreed, is de brand beperkt gebleven tot het achtergedeelte van het perceel. Een groot gedeelte van den inboedel van het woonhuis was inmiddels in veiligheid gebracht, waardoor ook de schade hoofd zakelijk tot waterschade is beperkt. Ver moedelijk ontstond de brand in de stook- gelegenheld in het achtergedeelte der wo ning. Verzekering dekt de schade. CANTINES. De Directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132. deelt mede: In het vervolg zullen voor cantlnes van minder dan 25 personen geen suikerbons meer worden uitgereikt. Een uitzondering wordt gemaakt voor ondernemingen, waar nachtarbeid wordt verricht en voor militaire cantines Mili taire bureaux echter worden niet meer als cantlnes beschouwd. Het Ministerie van Economische Zaken raadt deelnemers van kleine cantines aan, bij toerbeurt distributiebons of suiker mede te brengen, teneinde de ge bruikelijke verkwikking van het kopje koffie in de ochtend- en het kopje thee ln de namiddaguren te kunnen genieten. De Directeur, P. ROOSENBURG. Lelden, 23 November 1939. 3111 SASSENHEIM. Het wegdek „Ter Leede". De firma Warnaar te Den Haag, die laag ste inschrijfster was voor het wegdek van den nieuwen weg in „Ter Leede" heeft ont heffing van haar inschrijving verzocht en verkregen. Nu zal de gunning opnieuw ge schieden. UITREIKING DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. Men denke aan de uitreiking der Distri butie-Stamkaarten op VRIJDAG 24 dezer In het perceel Breestraat No. 117 tusschen 8 uur voorm. en 5 uur nam. en tusschen 7 en 9", uur nam. Op Vrijdag worden de stamkaarten uit gereikt voor de bewoners der straten, dra gende een naam te beginnen met de letter: L vanaf Langegracht en M tol en met Morschstraat. (inbegrepen: Korte Lange- straat, Van Ledenberchstraat, Van Lennep- straat, Van Limburg Stirumstraat, Lorl- danshof, Louise de Colignystraat, Korte cn Lange Lljsbethsteeg. Korte en Lange Mare. Meermanshof, Melchlor Treublaan, De Melj van Streefkerkstraat en Sint Michiel- straat) De uitreiking der kaarten heeft plaats aan den hoofdbewoner van elk perceel, zulks voor hemzelf en zijn gezin, als voor alle bij hem Inwonende personen (Kamer bewoners, dienstboden enz.). Personen, te zamen een perceel bewonende, doch afzon derlijke huishoudens vormend, moeten de kaarten ieder voor zich komen halen. Bij het afhalen der kaarten moet worden over handigd het ingevuld en onderteekend ont vangstbewijs. Zie de officieele aankondiging van 18 dezer! De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 23 November 1939. 3108 HEDEN Patrimonium: Spr. ds. Kroon over den tr stand in Europa. 8 uur nam. Stadszaal: Coöp. revue „Wie de ëchoen pup Volkshuis: Voordracht van ir. B SfnVi 8 14 uur nam. Katwyk aan Zee (Casa Cara): Geref Bonó Spreker ds. Pot, 7 V» uur nam. Q VrUdaf. Noordwyk-aan-Zee (Geref. Kerk ti H. V.): Spr. ds. Kroon over den toestand Europa. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): My. voor Toonkuns' Declamatie Roosje Driessen. 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunrfb Bureau. 9 ft—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levcndaal): Iedere derde Dlns. dag der maand consultatiebureau voor onvol! waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags, wykgebouvv „Bethesda" (Hoef. straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentlni tegen diphterie. 3\i uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventieve Oen»«. kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nun' „Ik ben Sebastian Ott". Eiken dag behalvo Vrydags ook om 2 u. Zon. dag 2—7 en 8—11 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 30: 8.15 uur n&m.- „Getuigen spreken". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam! „De kat en de kanarie". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur, Casino-Theater, Hoogewcerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit in de lucht". Zondag te 2, 4tt en 8 uur, Woensdag ea Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Meisjes achter tralies". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en uur nam. Nova-theater (Katwyk aan Zee)„jy en ik', De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 18 tot en met Vrydag 24 Nov a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der menschheid, Hooi- gracht 48, tel. 21060; Apoth. D. C. Kok Rapen burg 9, tel. 24807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274. R.K. Militair Tehuis. Het comité voor de R.K. militairen hield een bijeenkomst met de militairen. Voor de pauze sprak de heer P. v. d. Kamp 1 over den H. Willebrord. Na de pauze had een breedvoerige bespreking plaats tusschen het comité en de genoodigden. Het resultaat dezer bespreking was, dat het K.S.A.-gebouw ingericht wordt als R.K. Militair Tehuis en wel gedurende 4 dagen per week. Door het Kindertoeslagfonds voor het Bloembolienvak werd hier aan 106 gezinnen als le uitkeerlng f. 881 uitbetaald. VALKENBURG. Raadsagenda. De raad komt morgenavond te 8 uur bij een. De agenda vermeldt de volgende pun ten: 1. Ingekomen stukken. 2. Rekening schoolartsendlenst 1938. 3. Begrooting schoolartsend lenst 1940 4. Voorstel tot het aangaan van een geldleenlng van f. 3000 voor verbetering van den Middenweg. 5. Wij ziging begrooting 1939. 6. Vaststelling van het bedrag der werkelijke kosten van de Bijzondere school over 1938. 7. Voorstel te Benoeming Gemeente-secretaris De steunnormen uitkeeringen. NOORDWIJK. Een herdenkingsplechtigheid. Het bestuur der N.Z Holl. Redding Mij. zal morgenochtend te 10 uur in tegenwoor digheid van vele genoodigden op de be graafplaats alhier hulde brengen aan de nagedachtenis der mannen, die op 24 No vember 1919, dus 20 jaar geleden, het leven lieten bij hun heldhaftige poging tot red ding van de bemanning der K W. 47. Tijdens deze plechtigheid zal een krans worden gehecht aan het monument, dat voor de drie omgekomen mannen is opge richt. Begin van brand. Ten huize van den heer v. d. V. alhier, ontstond een begin van brand. Een bus was. die op de kachel stond om te smelten ge raakte in brand. De heer v. d. V. had de tegenwoordigheid van geest de brandende massa met kleedjes, op een achter de woning gelegen plaatsje te werpen, waardoor erger werd voorkomen. Op het plaatsje vloeide de brandende was De Raad van Rijnsburg vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester mr. IP. N. Höweler. Na opening met gebed werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verschillende mis sieven van Ged. Staten, houdende goedkeu ring van Raadsbesluiten o.a. goedkeuring gevelroollljn ln de Kerkstraat, wijziging van den Paardenmarktdag; verkoop van gemeen tegrond; verhuring van gemeentegrond enz.. Een verzoek van den heer Boogaard om het maximum aantal vergunningen van 2 op 4 te stellen werd in handen van B. en W. gesteld. Op voorstel van B. cn W. werd de termijn van onbewoonbaarverklaring van het perc. Heerenweg 6 verlengd tot 1 Maart 1940. Hier op volgde de benoeming van een gemeen te-secretaris. Alvorens tot stemming over te gaan verklaarde Wethouder Kralt namens de A.R.-raadsfractie, dat deze zal stemmen op No. 1 van de aanbeveling, den heer J. J. van Dijk, Secretaris-Ontvanger te Sloten iFr.) Dit omdat de burgemeester A.R. is en het dus wenschelijk is, dat de Secretaris C. H. is. Hij wenscht echter niets af te doen aan de bekwaamheid van No. 2 der aanbe veling. den heer W. van Essen, loco-secre taris. Spr. bracht dezen ambtenaar hartelijk dank voor het uitstekende werk, dat hij in de moeilijke omstandigheden van het af geloopen jaar heeft verricht. Weth. v. d. Vijver sloot zich daarbij aan evenals de Voorzitter. Benoemd werd dan met algemeene stem men de heer J. J. van Dijk. De datum van in functie treding zal nader door B. en W. worden bepaald; liefst zoo spoedig mogelijk. De heer R. Zandbergen had een 4-tal vragen gesteld. De eerste betrof een verzoek om de notu len van elke Raadsvergadering den leden te doen toekomen en te doen behouden. De Voorzitter voelde daar veel voor en zal trachten met een uitgever een regeling te treffen, omtrent het drukken en de daar aan verbonden kosten. De volgende vraag betrof de kostwinners vergoeding aan gemobiliseerden. De Voor zitter deelde mede, dat dit tot de compe tentie van den Burgemeester behoort. De heer Zandbergen moet zich dus tot hem wenden. De volgende vragen omvatten het verzoek om de steunnormen en de uitkee ringen van het Burgerlijk Armbestuur ver hoogd te krijgen in verband met de stij ging van het levensonderhoud. Wethouder Kralt gaf daarover uitgebrei de mededeelingen. Wordt tot verhooging overgegaan, dan zal dat geschieden in den vorm van een algemeene verhooging. Plaat selijke verschillen zullen echter blijven be staar.. Verhoogtng van de steunnormen ver wacht hij niet in verband met de bij con tract vastgestelde loonén voor onze ge meente. Wat betreft de uitkeeringen van het Burgerlijk Armbestuur: elk geval wordt op zich zelf beschouwd en zeer zeker zal meer gegeven worden, indien dat noodzake lijk blijkt. De Voorzitter wees er op, dat de uitgaven voor het Burgerlijk Armbestuur voor 100 voor rekening van de gemeente komen. De financieele toestand ls reeds zeer précair voor onze gemeente. De uitgaven zijn ge raamd op f. 6500 voor het B. A. Hij voorziet met het oog op de tijdsomstandigheden weinig uitzicht op verhooging. De heer Zandbergen komt nogmaals op voor den nood ln vele gezinnen en wees op Leiden, waar de uitkeeringen met 5 zijn ver hoogd. De heer Van der Gugten sloot zich ten deele aan bt) den heer Zandbergen, maar de financiën wegen bij hem zwaar. De heer G. van Egmond Jacz. vroeg wan neer door de pi. afd. van den Chr. Land- arbeidersbond met B. en W. over verhooging der Steunnormen is geconfereerd. Dit was voor den heer Zandbergen aan leiding om den open brief van de pl. afd. ter zake te brengen. In dien brief wordt gezegd dat met B. en W. is geconfereerd over de steunregeling. De heer Zandbergen meende, dat men dan Prima kwaliteit - Billijke prijzen Fa. D. WARRING ZONEN HAARLEMMERWEG r.o. 6 - TELEF. 26221 3088 (Iniez Mcd bepalen, dat een uitbreidingsplan voor de gemeente wordt voorbereid. 8. Benoeminj leden schattingcommissie. 9. Voorstel tol wijziging van het ambtenarenreglement. 10. Voorstel tot toetreding tot het lidmaatschap van het „Instituut stad en landschap van Zuid-Holland". 11. Rondvraag. Als notabel der Ned. Herv. Kerl: wegens periodiek aftreden, herkozen de heer P. Postmus. De collecte voor de brei-actle voor militairen heeft f. 31.76 opgebracht. VOORHOUT. De eerstvolgende raadsvergadering tal worden gehouden op Maandag 27 November a.s. des n.m. te 7 uur. De laatstgehouden vergadering werd gehouden op 5 Sept. 1939. De collecte ten bate van de samenwer kende Zendingscorporaties bracht in het tweede halfjaar ln de Ned. Herv. Gemeente alhier op f. 74.86'/, (Behoudens nog enkele na te komen giften). Het eerste halfjaar was dit bedrag f. 36.89, dus een totaal ln 1939 van f. 111.75'/». Vorig jaar was dit be drag totaal f. 164.62. WARMOND. Mooie uitvoeringen van „St. Matthias". I De uitvoering van St. Matthias vond dit maal plaats in de concertzaal van hotel .J» Stad Rome". Daar verschillende spelers ge mobiliseerd waren, moest de afdeeling too- neel een beroep doen op oude en nieuws spelers. Allen waren spontaan bereid hun medewerking te verleenen. De zaal was ge heel gevuld, toen de voorzitter, de heer Zwetsloot allen hartelijk welkom heette, inzonderheid den pastoor, den kapelaan en de genoodigde officieren. Opgevoerd werd het blijspel „Er was eens een steenhouwer van J. W. V. d. Heyden en H. Bakker, dat vlot gespeeld werd. De spelers en speelsters waren volkomen voor hun taak berekend en dit heeft er zeer zeker veel toe bijgedra gen, dat de uitvoering een groot succes ge vonden is. Mej. de Vetten, die haar sporen als regtsseuze reeds lang verdiend heeft, kon weer met groote voldoening op haar werk terug zien. Na afloop werd allen war men dank gebracht voor het gebodene. Lui tenant Busquet dankte namens de aanwe zige officieren op geestige wijze de veree niging voor de Invitatie. Men had zich bui tengewoon goed geamuseerd. Namens het officieren-korps bood hij den dames bloe men aan, hetgeen zeer op prijs werd ge steld. Een groote verloting was eveneens een succes. Dat het stuk ln den smaak vet bewijst wel, dat het nogmaals opgevoerd werd voor de hier gelegerde militairen. Deze opvoering werd bijgewoond door den loco-burgeimeester, den heer Alb. Ouds hoorn. die „Matthias" dankte voor hetgeen de vereeniging den militairen bereid ha". De geslaagde uitvoering schonk grooir de Raadsleden op de hoogte had moeten stellen. Was dat gebeurd, dan zou hij in dc vorige vergadering niet gezegd hebben, dat i voldoening. de..?°.'id tot nog toe weinlg 6edaan heeft. Dc collecte ten bate van het Fonds Wethouder Kralt deelde mede, dat be- voor Bijzondere Nooden heeft hel nioo* houdens een onderhoud met een Hoofdbe- bedrag van f 74 77 opgebracht stuurslid, nimmer door de pl. afdeeling met H„, de B. en W. is geconfereerd. De heer Zandber- het oude Raadhuis weer a 1 f gen constateerde uit dit antwoord dat ir. den J} 1 1:L ontruimd, is besloten - open brief de Raad dus ten onrechte werd 1 houw weer beschikbaar te stellen aangevallen. Daarna volgde geheime zitting. I sPann'nS®lokaal voor werkloozcn. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6