mék^ÊÊüM IEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 November 1939 Gemeenteraad van Noord wijk Dagbladreclame DE ONGELUKSVOGEL is niet te vervangen LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering „Sempre Avanti". De Neutrale Ontspanningsvereniging Semper Avanti" hileld ln huize Jansen een Boed bezochte ledenvergadering. De voorzitter gal een overzicht van den groei der vereeniglng en sprak zijn vreugde uit over het feit, dat de afd. wandelsport tot den Z.H.W.B. was toegelaten. Goedge keurd werd het beleid van het bestuur In zake afdoening van verschillende zaken, ge durende de opriohtlngsperlode, evenals de maatregelen, welke het bestuur getroffen had inzake de Inning van contributie en donaties, nu het aantal steeds toeneemt. Door mobilisatie van den penningmees ter. den heer J. Hage, werd deze vervangen door den heer R. van der Oord, terwijl tot bestuurslid werd gekozen de heer C. P. van der Zande. Besloten werd tot toelating van 2 leden tot de afdeellng wandelsport. Goedgekeurd werd het verslag van de marschwedstrijden, waaraan dit seizoen ras deelgenomen en den marschleider, den heer G. Jansen, dank gebracht voor het door hem verrichte werk. Oprichting van Zangvcreeniging. Voor LeidschendamVoorburg ls, met aanvankelijk 50 leden opgerioht de Ge mengde zangvereenlglng „De Stem des Volks". Tot dirigent ls benoemd de heer P Zwager. De vereeniging heeft zich aange sloten bij den Bond van Arbeiders-Zang- vereeniglngen ln Nederland. Het bestuur is samengesteld uit den heer J. Thoms, voorzitter; mevr. Sievering Vliegen, secretaresse; den heer H. Htlger- som, penningmeester, mevr. VisserVan Bommel en de heer Wiegersma, leden. - Voor Alg. Handelskennis voor het Mid denstandsdiploma slaagden onze plaatsge- nooten H. Bruykens, A. Oroenewegen, A. Hollen. D. ten Hoopen. L. van Kan. G. de Koning. J. van der Kooy, Th. J. van Veen, H Disseldorp, N. van Maren. Gevonden: 2 paar damesschoenen. 1 tanespantoffel, 1 kist margarine, 1 huls sleutel met ring, 1 autoped, 1 paar dames handschoenen. Adres bureau van politie. Bij de openbare arbeidsbemiddeling lijn thans geregistreerd 149 (v. m. 143) werkloozen. De feestavond van het Groene Kruis heeft netto f. 118.40 opgebracht. Aanbieding gemeenlebegrooting 1940 Nog geen beslis sing inzake het politiecorps Crediet kleine kweekers. WASSENAAR. REDE VAN DEN HEER H. W. TIL ANUS. Gisteravond vergaderde de raad van Noordwijk; afwezig de heer Niekerk. Mede gedeeld werd dat Defensie het plaatsen van een kiosk tegenover den vuurtoren gewei gerd heeft. De gemeen tebegrootlng 1940 werd den Raad aangeboden. De voorzitter verzocht de men wederom zoodat het voorstel verwor pen werd en zwarte enveloppen zullen wor den gebruikt. Een garagehouder uit de Quarles Van Uffordstraat kwam in beroep bij den raad voor een geweigerde bouwvergunning voor het oprichten van een bergplaats voor land- commissie haar rapport zoodanig ln te die- bouwdoeleinden. Een tweede aanvrage voor LISSE. Propaganda-vergadering C.N.V. In de Geref. Kerk werd een propaganda- rergaderlng gehouden door de afd. Llsse van het C.N.V. De leiding berustte bij den voor zitter, den heer B. de Vries, welke de ver gadering opende met het laten zingen van Psalm 89 1 waarna Efeze 6 gelezen werd. De voorzitter ging voor in gebed, waarna hij een woord van welkom sprak tot de sprekers de heeren Schipper, secretaris van het C.N.V., dr. Th. Ruys Jr., Geref. pred. en ds. J. Th. v. Veenen, Ned. Herv. pred. Het woord van welkom betrof voorts de heeren T. Kranenburg en A. v. d. Burg, welken voor muzikale opluistering zouden zorg dragen. Het woord werd gevoerd door dr. Th. Ruys Jr., die wees op de beteekenis van den arbeid van het C.N.V, Het gezamenlijk optrekken der Christenen van onderscheidene kerk- formaties is in dezen tijd méér dan ooit noodzakelijk om den strijd te voeren tegen ongeloof, revolutie en communisme. Nadat de -heeren Kranenburg en v. d. Burg gemusiceerd hadden, hield de heer schipper, secretaris van het C.N.V., een propaganda-rede over het onderwerp „In volle wapenrusting". Spreker dacht hierbij allereerst aan onze gemobiliseerden, die huls en haard moesten verlaten om voor onze vrijheid te waken. Staan zij aan onze grenzen, wij zullen achter het front werken en voor hen strijden. Po gingen werden aangewend om verbetering te verkrijgen in de kostwinnersvergoeding welke met succes werden bekroond. Ook op moreel terrein werd reeds vruchtbaar ge werkt. Het C.N.V. strijd voorts ook voor de be langen der werkloozen, hetgeen spreker nader uiteenzette. Het plan-Westhoff werd door spr. toegejuicht op verschillende pun ten Voorts wordt er ook gewerkt aan het front der werkenden hetgeen een nauw verband houdt met het front der werkloo- ren. Er is een streven tot verbetering van maatschappelijke en sociale toestanden. In onzen strijd tot verbetering van toestanden willen we Christelijke Vakbeweging zijn en als Christenen den strijd voeren. Het Chris telijke is maar niet een etiket, doch de stuwkracht ln onze beweging. Spr. drong aan om dezen winter intensief propaganda te voeren om nog veel meerderen te scharen achter het vaandel van het C.N.V. Na een tweetal zangnummers van den beer A. v. d. Burg werd een slotwoord ge sproken door ds. J. Th. van Veenen. Ned. Herv. Preden hl] deed zulks naar aanlei ding van Psalm 56 waarin ons wordt voor- tehouden te vertrouwen op God en Hem te Prijzen in ons leven en te leven bij deze Bedachte dat God de Almachtige is trots alles wat er gebeurt in deze wereld. Na gemeenschappelijk gezang ging ds. van Veenen voor in dankgebed. nen dat omstreeks 20 December de begroo ting behandeld kan worden, waarin echter eenige leden dezer commissie reeds een hard noofd hadden. De commissie van toezicht op de Spaarbank heeft haar rapport en accountantsrapport aan den Raad ingezon den. waarvoor de raad dank betuigt. Vervolgens werd de politie besproken. De werkzaamheden zijn den laatsten tijd zoo uitgebreid dat hier te Noordwijk van een onduldbaren toestand kan worden gespro ken. Eén inspecteur en voor de rest 10 ge wone agenten, waarvan 2 reeds twee jaar eigenlijk den dienst van hoofdagent doen een dergelijke bergplaats op een aangren zend perceel was inmiddels toegestaan met het gevolg dat er een autogarage gebouwd werd. Men wilde nu blijkbaar deze garage vergrooten, maar hier voelden B. en W on der de gegeven omstandigheden niets voor, omdat een garage daar in strijd met het uitbreidingsplan is. Op voorstel van den heer Meijer werd dit agendapunt in gehei men raad besproken. Ingevolge de uitvoe ring der Distributiewet vroegen B. en W. een crediet van f. 1995—f. 2565 voor het aanstel len van een chef van het Distributiebureau 2 maal f. 800—f. 12C0 voor twee schrijfsters. ls voor een gemeente van 3600 H A. te ge- typistes alsmede f. 600 voor overurenvergoe- ring; de inspecteur kan niet met verlof gaan of ziek worden of de zaak zit hopeloos in de war. Daarpm werd voorgesteld een ad junct-inspecteur aan te stellen op een sala ris van f. 1875—f. 2250 per jaar plus f. 305 toeslag voor kleeding. fiets en diploma. Aangenomen z.h.st. De burgemeester wil 2 agenten, welke eigenlijk al twee jaar het werk van hoofdagent verrichten als hoofd agent aanstellen met f. 3 per week opslag plus distinctieven welk voorstel in stemming gebracht werd, maar met 7 tegen 7 werd aangehouden voor herstemming in een volgende vergadering. Een rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten werd ver lengd, terwijl in de Decembervergadering zal gesproken worden over een rekening courant-overeenkomst voor buitengewone uitgaven met de Rotterdamsche Bank kan toor te Noordwijk, welke echter nog al sterk afwijkende voorwaarden stelt van de thans geldenden. De vergoeding voor gewoon L.O. over 1938 werd vastgesteld op f. 14.84 per leerling. Daarna werd gestemd over het in de vorige vergadering besproken voorstel om f. 775 beschikbaar te stellen voor het drukken van 30 duizend gekleurde enveloppen voor re clame vuurtorenplan waarover de stemmen hadden gestaakt. Ook nu staakten de stem- volgde. dingen en gratificaties. De heer Punt merkte op, dat het salaris van de typistes verre boven het normale uitgaat, terwijl de heer Meijer zich tegen de gratificatiepost ver zette Hij wilde de overuren volgens het ambtenarenreglement uitbetalen cn als er dan nog gratificaties moeten worden uitge reikt, hierin den raad kennen. De voorzitter merkte op. dat de raad toch altijd de ver deeling der gratificaties te zien krijgt, maar de heer Meijer wilde dat bij het uideelen van gratificaties de raad voor Sinterklaas speelt en B. en W. voor Zwarte Piet en niet om gekeerd. B. en W. zullen met deze ODmerking rekening houden Voor kleine kweekers werd ook dit jaar wederom 10 duizend gulden be schikbaar gesteld; de commissie hiervoor bestaande uit de heeren van der Meer, Cas- pers en Passchler werd herbenoemd. Bij de rondvraag verzochten eenige leden B. en W. adhaesie te betuigen aan de bij den minister door de vakorganisaties inge zonden verzoeken om duurtetoeslagen toe te kennen op de steumiltkeeringen. Men wilde dit b.v. doen in overleg met andere gemeen tebesturen uit de bloembollenstreek. De voorzitter' zegde toe hierover bij zijn col lega's wel eens een vischje te willen uit gooien. welke toezegging de heer Meijer wel een beetje slapjes vond, waarna sluiting NOORDWIJKERHOUT. Fond% Bijzondere Nooden. Het fonds van bijzondere nooden in Den H*ag verstrekte ook in deze gemeente ritme gaven. Verschillende vrouwen van gemobiliseerden werden reeds ruimschoots Wdacht. De R.K. jeugdbeweging zamelde alhier met veel succes boeken en tijdschriften in 'oor de militairen, welke onder dank aan vaard werden. - lil de Ned. Herv. Kerk aliüer bracht Je gehouden collecte voor de Zending ruim 159 - op. - In De Zilk hield de geestelijke adviseur to de Jaarvergadering van de Kiesvereen. «o xin een causerie over het jeugd-werk- «ten-kamp „Vredestein" te Egmoncl- "jtoen. waar reeds verschillende jongelui 1 onte gemeente met genoegen werkzaam "aren. -- In De Zilk werd in het parochie-huis J™ tentoonstelling met fancy-fair gehou- welke zich in een groote belangstel- JJg mocht verheugen. Pastoor Hansen hield rjjtfitngs-rede. Het batig saldo komt ge- 1 ten goede aan behoeftige Zilkers. OEGSTGEEST. Schoorsteenbrand. Gistermorgen te ongeveer kwart over ze ven is een schoorsteenbrand uitgebroken, ten huize .van de familie F. de Z. aan den Rijnsburgerweg 139 alhier. De brandweer was spoedig ter plaatse cn heeft de brand weten te blusschen. Oor zaak was het feit. dat verzuimd was den schoorsteen te vegen. Het geval liep af met geringe waterschade. In de vacature, ontstaan door het ver trek van den heer R. Reitsma, is als Kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer mr. L. Spreij. De in de Ned Herv. Kerken gehouden collecte in de Zendingsweek heeft in totaal opgebracht de som van f. 320,94. Met groote erkentelijkheid jegens de burgerij wordt medegedeeld, dat de op j.l. Vrijdag gehouden collecte voor het Algem. Steuncomité 1939 een bedrag van f. 918,— heeft opgebracht. 10 van dit bedrag komt ten 'goede aan de plaatselijkt commissie van samenwerking voor bijzondere nooden. RIJNSBURG. Kerkelijke verkiezing. De verkiezing voor gemachtigden in het kiescollege der Ned. Hery. Gemeente, had tot resultaat, dat alle aftredenden zijn herkozen. In de vacature D. v Egmond Nz. moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren J. v. d. Kwaak Pz. en C. v. d. Mey Gz. Tot onderwijzeres aan de Chr. school ln de Smidsstraat is benoemd mej. A. H. Lammers, sinds April 1933 kweekelinge met akte aan die school. Door de slechte weersomstandigheden is het. aantal werkloozen belangrijk toege nomen. Het bedraagt thans 42, terwijl nog 12 arbeiders op het Vliegveld te werk zijn gesteld. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Kerpershoek 29 J. en Brechtjen Schoneveld 25 J. van Rijnsburg. Getróuwd: Therese Lexis, wed. van L. Lange- veld en Gerard Blok van 's-Gravenhage. Overleden: Gerard Verflage 67 J. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. Voor de vergadering van den gemeente raad op morgenavond 8 uur vermeldt de agenda de volgende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Benoeming leden com missie tot wering van schoolverzuim; 4. Benoeming leden en plaatsvervangende le den commissie georganiseerd overleg; 5. Belooning personeel distributie-kantoor; 6. Beplanting Burgemeester Treubstraat en Willem de Zwijgerlaan; 7. Beplanting Nieuw-Voordorpstraat; 8. Zitbanken langs openbare wegen; 9. Valkenburgscheweg; 10. Onderhandsche aanbesteding ledigen ri- oolputten, jaar 1940; 11. Verlichting Voor straat; 12. Crediet verlichting straten tus schen Papelaan en Wijngaardenlaan; 13. Idem afschaffing gereedschappen dienst van openbare werken; 14. Idem aanschaf fing olietanks waterbedrijf; 15. Idem diep- wel bluschwater brandweer; 16. Wijziging beheersverordening bedrijven; 17. Verzoek vergoeding art. 13 l.o. wet 1920; 18. Toe passing art. 103. 2e lid, der l.o, wet 1920, gewoon lager onderwijs, jaar 1938; 19.Toe-; passing art. 103, 2e lid der l.o. wet 1920, uit- j gebreid lager onderwijs, jaar 1938; 20 Be grooting schoolartsendienst, jaar 1940; 21 j Rekening schoolartsendienst, jaar 1938; 22. Subsidie middens'andavondschool cursus jaar 1939/1940; 23. Subsidie R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Graven hage, jaar 1937; 24. Wijziging legesverordening; 25. Idem verordening personeel ter secretarie; 26. Verhuur gemeente-eigendom; 27. Verhuur ambachtshuis; 28. Watervoorziening ge meentewoningen; 29. Brandstoffen-bijslag kleine boeren en tuinbouwers, winter 1939 —1940; 30. Wijziging ziekenfondsverorde ning; 31. Wijziging ziekenhuis verordening; 32. Comptabliteitsbesluiten; 33. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Rosa Maria. d. v. Theodorus Ver voort en van Vojacek, Rosa Maria wonende te Heerlen. Ondertrouwd: Nell, Jacob, 33 J. en Mechéloe. Nieuke, 29 j. Getrouwd: Kramer, Gijsbert Jan 27 j. en Mode, Anne Marie 23 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem J. Bracht, Leidscheweg 191 S. M. P. Rouppe van der Voort, Veursche- weg 3 Josepha A. M. van Lamoen. Veursche- weg 3 B. A. Staphorst. Veurscheweg 3 Maria C. Luk, Rijndijk 100 Wilhelmina C. Keijzer, Veurscheweg 3 Annna M. van der Pol. Veurscheweg 3 Cornelia van der Peet. Veurscheweg 3 Maria W. van Driest. Willem de Zwijgerlaan 36 Geertruida van Kempen. Veurscheweg 3 Henrica J. Schouten. Veursche weg 3 Catharina E. M. Schools, Veurscheweg 3 Klasina Maria Voorn. Veurscheweg 3 Simon van Hattem. Krimkade 45 Dirk Rene- man, Lefdscheweg 191 Jacoba Chr. Lasschuit, Wijngaardenlaan 48 Imke de Vries. Leidsche weg 34 Petronella A. van Dijk. Buig. Venède- park 5 Leendert Hollemans. Voorstraat 28 Jacob vah der PqI, Leidscheweg 422 Cornelia C. van Aart. Veurscheweg 3. Vertrokken: Johanna de Bruijn. n. Leiden, Langestraat 25 Anna Chr. Bisschop, n. Nij megen. Dominikanenstraat 6 Maria Hooger- vorst, n. Sambeek. St. Catharinasingel Petro nella A. Reekers, n. Lelden. Breestraat 87 Adriana Rodenburg, n. Leiden, Haagweg 38 J. A. Schouten, n. Lisse H. van der Luit, n. Leiden, Haagweg 52. Tot ouderling in de Ger. Kerk zijn ge kozen de heeren L. J. Los en J. van Sant brink en tot diaken de heer Chr. Eggink. Gevonden: een bloemenmand; een steeksleutel: een dop van autowiel; een heerenrijwiel. Inlichtingen bij de politie op werkdagen van 9 tot 10 uur. De collecte gehouden ten bate van het Algemeen Steuncomité 1939 heeft in deze gemeente opgebracht netto f. 78.54. Over „De nationale en internationale toestand". De pl. afd. van de C. H. U. organiseerde een bijeenkomst in het gebouw voor Chr. Belangen. De Voorzitter de heer L. Klaren- berg opende, waarna de heer H. W. Tilanus lid der Tweede Kamer een causerie hield over ,,De nationale en internationale toe stand". Spr. merkte op, dat door de publi catie van het Oranjeboek wel duidelijk ge bleken is, met welke groote moeilijkheden onze regeering te worstelen heeft en wij dienen dan ook vooral ons huidige nationale leven te zien in het licht van het interna tionale gebeuren. Vervolgens behandelde spr. de voorgeschiedenis van het kabinet De Geer. De verkiezingen van 1937 stonden heel scherp in het teeken van personen en wel van dr. Colijn cn mr. Oud. Men rede neerde blijkbaar aldus: de combinatie Co- iijn—Oud is nog zoo kwaad niet, dat moet maar zoo blijven. Toen echter bij de samen stelling van het kabinet bleek dat de door velen gewenschte combinatie yerbroken VOOR WOENSDAG 22 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. NCRV-Uitzen- ding. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheep vaart 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schrift lezing. meditatie 8.20 Gram.muziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11,00 Gram.muziek 11.15 Ensemble v. d. Horst en gram.muziek (12.0012.15 Berichten. Om 12.45 Berichten ANP) 1.15 Gram.muziek 2.00 2.55 Zang met pianobegeleiding en gramjnuzlek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Marcando-ensem- ble en gram.muziek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gram.muziek 6.00 Land- en tulnbouwcauserie 6.30 Taalles en causerie ,.De bediening, het onderhoud en sa menstelling van stoomketels en stoommachines aan boord van schepen" 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Onze gemeenschappelijke schuld" 7.30 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berlchten 8.15 Reportage 9.15 Gram.muziek 9.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" 10.00 Berichten ANP., ac tueel halfuur 10.30 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en solist 11.15 Gram.-muz. 11.50—12.00 Schriftlezing Hilversum II, 301,5 M. VARA-Uitzending was en een rechts kabinet optrad bracht 10.0010.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 dat dan ook veel teleurstelling. De kiezers Berichten ANP.. Gram.muziek moesten daaruit de les leeren, dat zij een arbeiders in de Continubedrijven - 1130 beproefd beginsel moeten vasthouden, in- yooi- de vrouw 12.00 Gram.muziek 12.15 plaats van zich door allerlei leuzen te laten vARA-orkest 12.45 Berichten ANP.. Gram - beïnvloeden. Reeds in Aug. 1938 deden zich in den boezem van het kabinet groote spanningen voor. die haar oorzaak vonden in het ver schil van inzicht over het financieel beleid. Dat is toen verzwegen, tot op 20 Mei 1939, toen minister de Wilde aftrad, hetgeen ge volgd werd door het aftreden van het ge- heele kabinet Colijn op 29 Juli. Deze spanningen ln de regeering waren niet in het landsbelang en het maakte een onaangenamen indruk, dat terwijl interna tionaal de wolken samenpakten, wij temid den van een kabinetscrisis zaten. Het z.g. 5e kabinet Colijn werd al heel spoedig door meer Fransche dan Neder- landsche methoden weggevaagd door aan neming van de motie Deckers, aldus spr. Toen, terwijl het internationaal er steeds donkerder begon uit ts zien, heeft H.M. de Koningin aan jhr. de Geer opdracht gege ven om een kabinet te vormen op zoo breed mogelijke basis. Spr. heeft van dichtbij de kabinetsformatie gevolgd en hij heeft die pen eerbied voor de Landsvrouwe en de wijze waarop Zij met onderkenning van de moeilijke situatie zoowel internationaal als nationaal tot de opdracht gekomen is. De Geer heeft de groote verantwoordelijk heid gevoeld en met meer succes hetzelfde geprobeerd als wat dr. Colijn in Juli deed. Er is heel wat te doen geweest over de laatste kabinetsformatie, omdat nu 2 S.D.- A.P.-ers opgenomen werden. Spr. heeft de heeren Albarda en v. d. Tempel beiden lee ren waardeeren als hoogstaande personen, die hij onder leiding van jhr. de Geer ook zijn vertrouwen wil schenken. Kan men ook wel van nationaal spreken als men een vierde deel van het volk steeds moet uit sluiten? Nu staat dit kabinet wel voor groote zorgen. Onze militairen hebben paraat te zijn om ons land tusschen de oorlogvoerenden te beschermen. Wel mogen we het woord ver trouwen, dat de neutralen niet zullen wor den geschonden, maar toch in dezen strijd tusschen grootmachten blijven er spannin- ge. Dan de politiek van economische af sluiting brengt ook voor ons land groote moeilijkheden met zich. Nederland is een land van doorvoer en handel en als dezen Ons worden onthouden, dan moet dit van groote financieele gevolgen zijn. Nu zijn er wel simplistische menschen die zeggen be wapen je schepen en doe dit of dat. maar wat kan men er aan doen? Men heeft zoo ongeveer de keuze van protesteeren en nog .eens protesteeren of.oorlog en deze keu ze is moeilfjk! Dan zijn er nog de groote uitgaven die gevergd worden voor defensie, werkloosheid enz. Dit alles zal natuurlijk betaald moeten worden. De oorlog 1914 1918 kostte onze schatkist ruim 2300 milli- oen gulden en hoe zal het nu gaan nu er zeker niet zulke oorlogswinsten als 'toen te maken zullen zijn? Als we 'echter alleen door wat meer te betalen door deze zware tij den «heenkomen zullen we God dankbaar moeten zijn voor hetgeen Hij ons nog wil schenken Voorts werden door den heer Kalsbeek. tenor uit den Haag, eenige vaderlandsche liederen gezongen. Hierpa volgde een uitvoerige gedachten- wisseling. De heer Tilanus sloot met dank gebed. Op den Kerkdam is de 18-jarige Mej. P. alhier, die verkeerd uit de tram stapte, komen te vallen, waardoor zij een hersen schudding opliep en naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Leiden moest worden overge bracht. - Opbrengst collecte voor het Alg. Steun comité f. 446. muziek 1.00 VARA-orkest 1.151.45 Or gelspel en zang 2.00 Kniples 2.30 Resi dentie-orkest en soliste 'opn.i 3.15 Voor de kinderen 5.30—6.35 VARA-orkest 6.40 Gra- fologische causerie 7,00 VARA-Kalender 7,05 Felicitaties 7.10 Koorzang met orgelbe geleiding 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Her haling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP.. VARA-Varia 8.15 Het Rosian-orkest 9.00 Radiatooneel 9.30 Orgelspel en zang 10.00 Causerie „Schuldig of onschuldig?" 10.08 De Ramblers 10.40 Medische vraagbaak 11.00 Berichten ANP 11.10 Groninger orkestver- eeniging. arbeiderszangvereeniging De Dage raad'' cn solisten (opn.) 11.4512.00 Gram. muziek. Engeland, 391 en 449 M. 12.20 Dansmuziek 1.05 Causerie „I like to remember" 1.20 Berichten 1.30—2.20 Alfred van Dam's orkest 3.20 Orkestconcert nun.v. soliste 4.20 Be richten 4.35 Orgelspel 4.55 Radiotoonecl 5.20 Kinderuurtje 5.50 Gevarieerd programma 6.20 Berichten 6.35 Actueele uitzending 7.05 Jack Hylton's orkest, versterkt met het Televisie-orkest m.m.v solisten. 7.50 Mede deelingen 8.20 BBC-Symphonic-orkest 9>20 Berichten 9.35 Causerie „From the Front Bench" 9.50 Revue-programma 10.20 Po pulair programma 10.50 Dansmuziek 11.40 BBC-Theaterkoor cn -orkest 12.2012.35 Be richten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen. 456 M. 5.50 en 7.40—9.20 Gram. muziek 10.15 Het Bielefelder Kinderkoor en solist 11.20 Leo Eysoldt's orkest 1.35 Po pulair concert 3.20 Omroeporkest en solist 5.00 Viool en piano 5.20 Otto Dobrindt's orkest 7.3512.120 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.50 2 20 Gram.muziek 5.20 Het Brusselsche vocale kwartet 6.50. 7.20 en 7.45 Gram.muziek 8.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 8.50 en 9.20 Omroeporkest en solist 10.30— 11.20 Gram.muziek. 484 M - 12.20 Gram .muziek 12.50 en 1.30 Jean Duchesne's orkest 1.50—2.20. 5.20 en 5.35 Gram.muziek 6.35 Accoröeonsoli 7.05 Gram.muziek 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Het Lejeune-kwartet (met toelichting) 10.10 en 10.3011.20 Gram.muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 7.35 Verzoek - concert 9.20 Berichten 9.50 Concert m.m.v. solisten 10.50 Gram.muziek 11.20 Berich ten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 22 November, lc Programma: lederen dag van 824 uur Avro, Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur Kro, Ncrv enz. 3de Programma: 3.00 Keulen (9.20 Ber.) 9.30 Diversen 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber.) 2.20 R. Danmark of div. 3.20 Keulen <4.20 Ber.) 4.30 Deutschlands. 5.20 Brussel VI. 7.05' Brussel Fr. 7.20 Keu len (Ber.). 7.35 Deutschlands. 9.20 Keu len -iBer.» 9.30 Brussel VI. 10.20 Ber.) 11.20 Breslau (Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Ber.) 9.20 Gram.muziek G.R.D. of div. 10.35 En geland 11.20 R. Danmark 12.20 Brussel Fr. 1.20 Engeland (Ber.) 2.20 Motala of div. 3.20 Engeland «4.20 BerJ 5.00—5.09 Sche- veningen Haven (Ber.) 5.20 Brussel Fr. 6.20 Engeland (Ber.) 6.35 Brussel Fr. 7.05 Engeland 7.50 Brussel VI. (Ber.) 8.20 Engeland (9.20 Ben) 9.30 Beromünster (.50 Engeland. Wijzigingen voorbehouden. Dinges keek eens goedJa, er bewoog iets in zijn appelboom, de trots en de glorie van Dinges. Al eenige jaren stond deze boom in zijn tuin en dit jaar zaten er voor het eerst heerlijke appelen aan. Met groote passen rende mijnheer Dinges zijn tuin in. Appclcndieven zou hij wel etus mores leeren. En daar zag hü twee jongensbeencn tus schen de bladeren van den appelboom bengelen. Dinges werd pimpelpaars van drift en bulderde: „Kom onmiddellijk uit dien boom, dckselsche aap van een jon gen!' Maar de laatste dacht vermoedelijk „Zie maar dat je er mij uithaalt", en hij klom nog wat hooger. Spriet, de tuinman, die in een ander deel van der tuin aan 't werk was, keek uit do verle naar den bulderenden heer Dinges. Hij mocht zulke dingen wel en haastig gehoorzaamde hij, toen Dinges hem toe liep: „Spriet, Spriet, breng me eens direct een zaag. Dan zullen we eens zien of die rekel lang bltfft zitten." 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7