STADSNIEUWS té LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 November 1)3) vt f ff Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek Zilveren Artsjubileum te Noordwijk Zee 4 DE STORM. De korte, maar vrij hevige storm van gistermorgen is ook niet ongemerkt aan de Sleutelstad voorbijgegaan, al was de schade gelukkig van geringen omvang. Hier en daar werden zware boomtakken afge rukt. een enkele boom verwisselde den ver ticalen met den horizontalen stand en voorts sneuvelde een aantal dakpannen. De brandweer werd gistermorgen niet minder dan zesmaal gealarmeerd t.w. voor een wrak reclamebord op de Haarlemmer straat, voor een bouwvalligen schoorsteen aan de Oranjegracht, voor een losgeraakt stuk zink in de Musschenbroekstraat, voor een losstaand houten hek op een muur aan den Middelweg, voor een gebroken an- tennepaal aan de Heerenstraat en voor een aantal vallende dakpannen van een pand in de Haarlemmerstraat, hoek Donkersteeg. In al deze gevallen verwijderde de poli- tiebrandweer de gevaar opleverende voor werpen. OMGEWAAIDE TELEGRAAFPAAL VERSPERDE DEN DOORTOCHT. Trein kreeg een uur vertraging. Toen gistermorgen trein 3325, die om 10.14 van hier naar Woerden vertrokken was, het voormalig station Zwammerdam naderde, zag de machinist, dat door den storm een telegraafpaal was omgeslagen en dwars op de spoorlijnen was gekomen. Door den trein onmiddellijk tot stilstand te brengen, wist hij een aanrijding en mis schien zelfs een ongeluk te voorkomen. Daar in verband met den Zondag niet zoo spoedig wegpersoneel aanwezig was. pro beerden de passagiers van dezen trein met behulp van den hoofdconducteur en machi nist den paal van de spoorlijn te verwijde ren. Met moeite slaagde men er in den paal die ook de draden had meegesleept, zoover van één der sporen te verwijderen, dat trein 3382 WoerdenLeiden kon passeeren Niettemin kwam deze trein drie kwartier te laat aan het station alhier aan. Intus- schen was men er ook in geslaagd den paal van het andere spoor te verwijderen, waar door de trein van Leiden eveneens kon pas seeren. Deze arriveerde in plaats van om 10.47 eerst om 11.45 te Woerden, waardoor de aansluitingen gemist werden en de rei zigers inplaats van 1104 om 12.15 in Utrecht aankwamen. Het ongeval veroorzaakte eenige stagnatie in den treinenloop en ook in het telegraaf- en telefoonverkeer. PROPAGANDA-AVOND VAN DE HORA. HOOG LEER A AR -PADVLVDER. Prof. dr. P. A. H. de Boer geïnstalleerd als districtscommissaris. Zaterdagmiddag om 4 uur werd in den Leidschen Hout prof. dr. P. A. H de Boer als districtscommissaris voor Rijnland der Ned. Padvindersvereeniging geïnstalleerd, zulks als opvolger van den heer Clhr. Stok- huyzen, die naar elders vertrok. Precies op tijd hadden de padvinders uit Leiden en de naaste omstreken zich in den Leidschen Hout opgesteld. Ook een troep padvindsters was aanwezig. Nadat een muziekkorpsje eenige mar- schen ten gehoore had gebracht, stelden de vaandels zich aan het hoofd van een door de padvinders gevormdev. rechthoek op, een halven cirkel vormend. Nadat de waarne mend hoofdverkenner, de heer J. Oosterlee. enkele woorden had gesproken, nam de heer Sbokhuyzen het woord. Spr betoogde, dat het voor alles de trouw diende te zijn. die bij de jongeren in het algemeen en bij de padvinders in het bijzonder voor moet zitten. Een dergelijken trouw heeft spr. al tijd in de padvindersorganisatie gevonden. Hij sprak de hoop uit. dat dit ook in den vervolge zoo niooht blijven. Persoonlijk had spr. de meest prettige herinneringen aan den tijd, waarin hij in de organisatie zijn functies had bekleed. Vervolgens verrichtte de heer Oosterlee met toepasselijke woorden de installatie. Prof. dr. P. A. H. de Boer legde daarop de padvindersbelofte in handen van den heer Oosterlee af. Ook prof. de Boer sprak een kort woord. Hij zeide zich een vreemde te gevoelen in den padvinderskring, daar hij voor het eerst een padvindersuniform draagt. Het pleit voor de beweging, zoo riep spr. uit, dat ik thans neg de vreemde eend in de bijt ben. Hieruit blijkt duidelijk, dat er een hechte band in de beweging bestaat, die niet mak kelijk is te verengen of te verwijden. Spr sprak den wensch uit spoedig met de sfeer en de mentaliteit van de organisatie ken nis te maken en beloofde zijn best te zul len doen. Een leidster bood prof de Boer namens de welpen een klein geschenk aan. waarna de welpen voor de bekende ceremonie zorg den. Nauwelijks was het .Akela, wij doen or.s best" verklonken, of de padvinders stel den zich voor het défilé op. Onder marsch- muziek trokken tenslotte de leden aan de leidende figuren voorbij. Een geslaagd feest in de Stadsgehoorzaal. De in verband met de bijzondere tijdsom standigheden uitgestelde propaganda-feest- avcAd van de Hora (Herstellingsoord voor Rijksambtenarenvond Zaterdagavond in de goed gevulde Stadsgehoorzaal plaats. Evenals vorige jaren had het actieve Hora-bestuur kosten noch moeiten ge spaard om dezen avond, die in den loop der jaren in onze stad een zekere reputatie heeft gekregen, te doen slagen. Ditmaal had het zich o.a. de medewerking verzekerd van den bekenden radio-zanger Albert de Booij en den niet minder bekenden tele paat Maloitz. Het Wanderers Swing-sextet zorgde voor prettige feestklanken. De vooratter, de heei H. Zunderman Sr. sprak woorden van welkom, waarna hij wees op de noodzakelijkheid van de jaar- lijksche Hora-propaganda. Teveel ambte naren in onze stad. aldus spr. weten van het bestaan van Hora niet af. Van de 180.000 ambtenaren in ons land zijn er slechts 11.000 lid. Stellen wij hiertegenover de vele voordeelen, welke de vereenlging biedt, dan moet het, volgens spr. niet moeilijk zijn om nog vele ambtenaren lid te maken. In aansluiting op dit openingswoord sprak het hoofdbestuurslid, de heer Jagers- ma uit Den Haag een propaganda-speechje uit. Ook spr. somde de vele voordeelen op van Hora zooals het prachtige herstellings oord te Ede en de ondersteuningskas. Vooral in dezen tijd. nu een angstpsychose zich van velen onzer medemenschen heeft meester gemaakt, pleit er alles voor om terstond als lid toe te treden. Daarbij hebben de ambtenaren te be denken. dat zij dit niet alleen ten opzichte van hun gezin en zichzelf verplicht zijn, maar ook ten aanzien vin hun collega's. In een vlot feestnummer presenteerde vervolgens het .Wanderers Swing-sextet" zich aan de aanwezigen, waarop. Albert de Booij zijn goede reputatie als radio zanger alle eer aandeed. Men juichte hem luide toe, waarop spoedig een toegiftje volgde. Maloitz, die enkele van zijn telepathische toeren op verbluffende wijze uitvoerde werd gevolgd door het optreden van Berny, den man zonder zenuwen. Na de pauze, waarin een tombola vele gelukkigen maakte, hoorden wij nogmaals Albert de Booij in zijn repertoire. Ook thans had hij als liedjeszanger groot succes. Als conferencier voldeed hij aanmerkelijk minder. Nadat een zingende goochelaar „Crochet' ons in het land der wonderen .iad gebracht trad Maloitz nogmaals op. waarna „Choy- Hav" het feestprogramma met een aan trekkelijk nummer besloot. Een bal onder leiding van den heer S. P. Wielinga en met uitstekende muziek van „Het Wanderers Swing-sextet" hield de aanwezigen nog langen tijd in prettige stemming bijeen. Ook nu kan „Hora" op een geslaagde feestviering terugzien. UITVOERING MANDOLINEVEREENIGING „KUNST EN GENOEGEN". Zaterdagavond werd in Schuttershof de zestiende uitvoering gegeven van de in onze stad zoo gunstig bekend staande man- dolinevereeniging „Kunst en Genoegen". Daar den directeur, den heer H. Leeg- stra, een ongeluk is overkomen, waardoor hij thans niet in de gelegenheid was te dirigeeren, was de leiding ditmaal opge dragen aan den heer M. Lemson, die een uitstekend plaatsvervanger bleek te zijn en onder wien een uitgebreid programma met veel succes uitgevoerd is. De heer Van Vliet, voorzitter van „Kunst en Genoegen" sprak een openingswoord, waarin hij allen hartelijk welkom heette en een genoeglijken avond toewenschte. Eerst was de beurt aan de adspirant- leden, die met verschillende nummers een goeden indruk maakten, al was de zuiver heid nog niet steeds aanwezig. Vervolgens speelden de ouderen en ook zij verwierven telkenmale een hartelijk applaus na de vertolking van „Het voorbijtrekken der soldaten", verschillende marschen, walsen, een ouverture en liedjes uit Zuid-Afrika, waarin men de goede hoedanigheden van dit frisch en nauwlettend spelende ensem ble kon waardeeren Na de pauze werd door de tooneel- vereeniging „Tot Ieders Genoegen" de klucht „De truc van Tienus" opgevoerd, onder de regie van A. Arentsen. Hierom is hartelijk gelachen en men leefde met het spel hartelijk mee. Aan de dames-mede werkenden werden door den voorzitter bloemen aangeboden. Na afloop volgde een geanimeerd bal on der leiding van den heer H J. Visser, op de muziek van Gé Hofenk's Melody Makers, die ook reeds eerder verschillende malen van hun uitstekende muziek hadden doen genieten. Het was voor „Kunst en Genoegen" weer een prettige en alleszins geslaagde avond! TOONEELVEREENIGING „O.B.K." VEREENIGING VAN MATHESFANBN. Excursie naar den Hortus Botanicus. Zaterdagmiddag j.l. brachten ruim 80 leden van bovengenoemde vereeniging. onder lei ding van den heer M. van Zwieten de Blom, een bezoek aan den Hortus Botanicus van de Rijksacademie. Het gezelschap werd ontvangen door den hortulanus, den heer Veendorp en den heer Mater. In twee groepen werd een rondwandelineg gemaakt door de kassen, waarbij de beide rondleiders de excursisten inlichtten over tal van bijzonderheden. Het zou te ver voeren om een beschrijving te geven van al hetgeen in de kassen te zien is, maar zeker is, dat de plante'npracht op de bezoekers een grootschen indruk maakte. Welk een vakkennis en toewijding zullen worden vereischt om de plantenverzameling bestaande uit de meest uiteenloopende soor ten, de juiste verzorging te geven en hoe groot moet de voldoening zijn bij het aan schouwen van het resultaat. Ook de prachtige inrichting der kassen, zooals de ventilatie, verwarming en indee ling. wekte terecht groote bewondering. De excursie zal den deelnemers zeker de overtuiging hebben gegeven, dat men voor het bezoeken van bezienswaardigheden niet altijd buiten de Sleutelstad behoeft te gaan. De heer van Zwieten de Blom sprak aan het einde van deze excursie namens alle bezoekers, toen de heeren Veendorp en Ma ter dank zeide voor hun voortreffelijke voorlichting. Foto Van Vliet, Leiden Viering van het 40-jarig jubileum. Zateravond bood, zooals wij reeds eerder vermeldden de feestcommissie van OB.K. aan het bestuur en de leden, donatrices, do nateurs de genoodigde Zustervereenigingen in de zaal van Mekel Hoogewoerd een jubi leumavond aan. Voor den aanvang werd het bestuur per auto van huis gehaald en bij het binnen treden met een lied verwelkomd om hierna te worden toegesproken door den voorzit ter van de feestcommissie, den heer H. Beu ker. Aan het einde van zijn feestrede bood spr. het bestuur het restant van de voor deze gelegenheid ingezamelde gelden na af trek van alle gemaakte kosten als coucert met inhoud aan, strekkende tot het aan schaffen van een nieuw tooneelstuk. De eere-voorzitter, de heer H. W. van Zijp nam hierna het woord en bedankte de feestcommissie voor alles wat zij in deze moeilijke tijden had gedaan, zelfs zooveel dat er nog een overschot is. Spr. bracht hulde en dank aan allen die hiervoor financieele offers hadden gebracht en besloot daarmede het officieele gedeelte. Als conférencier en humorist trad vervol gens op de heer Zitman met een lied en een praatje, welke zéér ln den smaak vielen. Tevens werd een jubileum-revue opge voerd door de kinderen van leden, donatri ces en donateurs, welke was vervaardigd en ingestudeerd door het lid J. Boot, welke eveneens veel succes opleverde. Als een passend slot voor dezen avond was er een gezellig bal onder leiding van den heer Mekel met muzikale medewerking van The Roto Colour Plagers, die ook voor de entre-acte muziek hadden gezorgd, terwijl het kap- en grimewerk werd verzorgd door P. van den Pijl. Het was een avond, die de verwachtingen verre heeft overtroffen en een welgeslaagd besluit vormde van de prijzenswaardige activiteit der feestcommissie. KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. Voor den Kunstkring Het Schouwspel is gisteravond in den Schouwburg de eerste opvoering gegeven door het Residentie- Tooneel van ,,'n Kalme Bruiloft", het aar dige blijspel van Esther Mac Cracken. De volle zaal heeft intens genoten van dit kostelijke amusementsstuk, dat dit sei zoen hier reeds werd vertoond in de abon- nements-voorstellingen. zoodat wij er niet meer op behoeven in te gaan. Het gezelschap is hartelijk toegejuicht voor de eminente uitbeelding. Vandaag en morgen volgen de beide andere voorstellingen. VEREEN. „KATHOLIEK LEIDEN". Opening van het winterprogTamma. In de groote zaal van de Stadsgehoorzaal heeft de Vereeniging „Katholiek Leiden" gisteravond haar winterprogramma ge opend Evenals vorige jaren was ook nu de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld en moesten nog velen worden teleurgesteld. De voorzitter van „Katholiek Lelden", de heer W J. Kriek opende den avond met den Ohristelijken groet en sprak een korte inleiding bij den aanvang van dit veelbelo vende winterprogramma. De beurt was hierna aan „De Vereenigde Haagsche Spelers" ol.v. Pierre Balledux. Dit gezelschap zou het tooneelspel „De Dwars kop" opvoeren, doch daar dit door onvoor ziene omstandigheden onmogelijk bleek te zijn, speelde men daarvoor in de plaats het tooneelspel „Kinderen van ons Volk", naar den eglijknamigen roman en het boek „De Schoone Voleinding" door Anton Coolen. 1 Het is een spel van lief en leed, van vreugde en verdriet, een spel van het leven, op bewonderenswaardige wijze vertolkt door dit gezelschap. De ovatie, welke den spelers na afloop ten deel viel. was wel verdiend. De vele danslustigen zijn hierna nog eenigen tijd onder leiding van den heer Evert Castelein in de allerbeste stemming 'bijeen gebleven waarbij Hofenk's Melody Makers voor goede dansmuziek zorgden. ne nieuwe districtscommissaris voor Rijnland prof. dr. P. A. H. de Boer (links) legt ln handen van den waarn. hoofdverkenner, den heer Oosterlee, de padvindersbelofte af De modellen van de eerste locomotief uit 1839 en de „nieuwste Dieseltrein" 1939 die tijdens het Eeuwfeest der Ned. Spoor wegen boven den uitgang waren aange bracht, alsmede het groote Vliegend Wiel boven den ingang, zijn thans boven de loketten van het plaatskaartenbureau in de vestibule aangebracht, wat een aardig effect geeft. AALSMEER. Beroepen. Beroepen bij de Chr. Ger. Kerk alhier ds. M. Baan te Bussum. BENTHUIZEN. Beroepen. Ds. A. v. Stuyvenberg alhier heeft een beroep ontvangen van de Geref. Gem. te Scheven ingen. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Spoedeischende vergadering. Zaterdagavond was de gemeenteraad in spoedeischende openbare vergadering bij eengeroepen. Aanwezeg alle leden, behalve de heer Kattenbusch met kennisgeving. Na opening door den voorzitter, burge meester van Gerrevink, werd direct in be handeling genomen het voorstel van B. en W om, op verzoek van het Departement van Defensie te bepalen, dat de herziening van het plan van uitbreiding wordt voor bereid voor het deel der gemeente be grensd door den Rijksweg no. 4, den Vin- keweg, den Nieuwen Weg, de Haarlemmer trekvaart en de grens met Sassenheim. Zonder nadere bespreking werd dit voor stel goedgekeurd. Bij de rondvraag wees'de heer Goudsmit er op, dat van de scholen in de gemeente, die voor Defensiedoeleinden gevorderd wer den, de openbare school de eenige is, die niet is vrijgekomen. Hij spreekt hierover, omdat de klassen thans in kamers zijn on dergebracht. Ondanks het voortreffelijk onderwijs levert dit vele moeilijkheden op. Hij vroeg daarom of de mogelijkheid be staat met de militaire autoriteiten tot overeenstemming te komen, over ontrui ming der school, temeer omdat er thans veel minder soldaten zijn. waardoor ver schillende gebouwen zijn Vrijgekomen. Is dit niet mogelijk, dan zou hij gaarne zien, dat een modus gevonden wordt in dien zin, dat de openbare school die de grootste is vrijgegeven wordt voor de R.-K. of Hervormde school. De openbare en een dezer bijzondere scholen kunnen dan elk van een vleugel van het gebouw aan den Terweeweg gebruik maken voor de groote klassen en de kleinere klassen ln huizen onderbrengen. De voorzitter antwoordde, dat het aan toevallige omstandigheden moet worden aoegeschreven, dat van de verschillende scholen alleen de openbare niet is ont ruimd. B en W. hebben deze zaak reeds van alle kanten bekeken en met de mili taire autoriteiten onderhandeld, waarvan het resultaat moet worden afgewacht. Wordt geen overeenstemming bereikt, dan zal alles in het werk worden gesteld om de school vrij te krijgen. Ook is reeds een ver zoek om een lokaal gericht tot het bestuur van een bijzondere school voor zoover daar ruimte aanwezig is. De heer Goudsmit waarschuwde tegen nog verder gaande deagntralisatie van het on derwijs. De heer Smit zegt, dat hQ het betreuren zou, indien de R.-K. School hét slachtoffer zou moeten worden. Hiertegen protesteerde de héér Goudsmit. Het is zijn wensch niet, dat de R.-K school slachtoffer zal worden. Hij heeft zoowel de Hervormde als de R.-K. school genoemd voor mogelijke samenwerking. De voorzitter zeide, dat het redelijk zou zijn, Indien een modus tot samenwer king gevonden werd. Het deed hem genoe gen, dat deze zaak in den Raad besproken is, hetgeen de aandrang in een bepaalde richting kan versterken. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Raadsagenda. De Raad komt Woensdagavond te 8 uur bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Ver lenging ontruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde woning. 4. Benoeming gemeen te-secretaris. AARLANDERVEEN. Vergadering R.K. Volksbond. De R.K Volksbond vergaderde onder voor zitterschap van den heer M. Heiman, die opende met het laten zingen van het Bondslied en gebed. De notulen van den secretaris, den heer E. Vork werden onver anderd goedgekeurd Na diverse mededeelingen werden 4 leden benoemd ter verzameling van lectuur voor de gemobiliseerden. Een collecte voor Hulp in Nood bracht f. 0.64)4 op. Hierna sluiting. Vergadering der IJsclub. In de zaal van den heer W. v. d. Berg vergaderde de IJsclub, onder voorzitter schap van den heer D. de Vries. De secre taris, de heer Th. Herr, las de notulen, die goedgekeurd werden. Het verslag van den penningmeester gaf aan: Inkomsten voor werkverschaffing f. 455.48, uitgaven voor werkverschaffing f. 178,71, batig saldo f. 276,77. Voor de ijssport: Inkomsten f. 234,81, uitgaven f. 116,48, batig saldo f. 118,33. Deze gelden zijn geplaatst op de Boerenleenbank De heeren F. C. van Dol der en J. Vernooyen bevonden de beschei den van den penningmeester ln orde. De aftredende bestuursleden, de heeren F Kemper, M. Broekhulzen en M. Klein wer den herkozen. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Jac. van Stein en M. Bogaard. Na een geanimeerde verloting volgde sluiting. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloonen week opgenomen: Maandag 13 Nov. 51 volw. personen. Dinsdag 14 Nov51 Woensdag 15 Nov51 Donderdag 16 Nov51 Vrijdag 17 Nov50 Zaterdag 18 Nov. Mrr.50 VAN DEN HEER J. A. COENRAADS NEDERVEEN. Naar wij vernemen herdenkt de heer J Coenraads Nederveen, geneesheer te Noord wijk aan Zee, vandaag het feit, dat hij 25 jaren arts is. De heer Coenraads Nederveen werd 1 boren te Rotterdam op 12 Augustus 1886 m studeerde, na het eindexamen der H B S. aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Na zijn arts examen. was hij gedurende een jaar werk- zaam aan het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's Gravenhage en vestigde zich vervolgens te Neerlangbroek. In 1920 vertrok hij naar Noordwijk Zee waar hij zich al spoedig een uitgebreide practijk wist te verwerven, mede dank tij zijn groote beminnelijkheid. Van 1923 tot 1 September 1934 was de heer Coenraads Nederveen behandelend ge- neesheer aan de mr. dr. Willem van den Berghstichting, terwijl hij tevens medisch leider is van de afd. Noordwijk van het Ned. Roode Kruis. De heer Coenraads Nederveen is een huls arts. die zich het vertrouwen van vele Noordwijksche families heeft weten te ver werven. Zij allen zullen zich zeker in het jubileum van den heer Coenraads Nederveen verheugen. Deze had aan zijn jubileum aanvankelijk geen bekendheid gegeven, doch hij zal be- grijpen, dat het ongetwijfeld een behoelti van velen zal zijn, hem alsnog geluk te wenschen! Zaterdagmorgen j.l. vervoegde zich een koopvrouw in den winkel van den heer J. W. B. alhier. Zij vroeg om drie sigaren, welke aan haar verkocht werden. Zij be taalde met een gulden. Toen haar klein geld teruggeven werd, bleek zij eveneens den gulden weer in haar bezit te hebben. Dit werd echter gemerkt door den winke lier, waarop zij den gulden teruggaf. Het bleek te zijn een zekere A. W„ reizende in een woonwagen. De politie stelde een on derzoek in. Men zij op zijn hoede! —Bij de politie is aangifte gedaan van het feit, dat twee schapen in den Zuid- eindepolder aangevallen zijn. Eenige hon den werden Zaterdagmorgen bij de schapen opgemerkt. Een schaap verdronk in de sloot, terwijl het andere door de honden zoodanig gebeten werd. dat het dit ook met den dood moest betalen. De schapen behoorden toe aan J. K., Kort- steekterweg. BODEGRAVEN. Het R.K. Militair Tehuis, opgericht in een café aan de Wilhelminastraat is ol- ficieel door pastoor W. Janus geopend. Spr. hoopte dat men zich bij mevrouw Brouwer, die als soldatenmoeder optreedt, thuis zal voelen. Vervolgens sprak kapelaan de Lange, waarna een biljartwedstrijd werd gehouden die den volgenden uitslag had: 1. Bruljnsma. 2. Brouwers, 3 korp. Dickesie Tenslotte werd het avondgebed gebedenen volgde sluiting. Alhier is de eerste van een serie cur susvergaderingen gehouden, die onder lei ding van ds. P. de Ruig van Zevenhoven zullen worden georganiseerd door het Ger, Jeugdverband. Er was zeer veel belangstel ling en het gebouw der Chr. Bewaarschool was goed gevuld. Ds. Ruig sprak speciaal over de „Genademiddelen". Er ontspon zich een levendige discussie waaraan zeer velen deelnamen. BOSKOOP. Bloedtransfusiedienst. Het aantal personen, dat zich beschik baar heeft gesteld als bloedgever, bedraagt thans 75. Daar het aantal voor deze ge meente is bepaald op 100, bestaat er als nog gelegenheid zich op te geven. DE KAAG. Gebedsavond. De Chr. Meisjesvereeniging en de Chr. Jongelingsvereeniglng, beide met haar on* derafd-eelingen. hielden in het vereenigings* gebouw een gebedsavond. Als spreker trad op ds. W. Th. v. d. Windt. De avond werd gehouden aan de hand van een liturgie van het Ned. Jongel. Verbond. Na gebed wer den enkele stukken uit de Heilige Schrift voorgelezen en eenige toepasselijke liederen gezongen. Hierna handelde spr. over het thema ,4e Geest", dat hij behandelde in drie deelen. n.l. de gave des Geestes. de vruchten des Geestes en het zwaard des Geestes. Nadat nog een offer gevraagd was voor den Wereldbond, werd met dankgebed gesloten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN- VERGADERING CHR. BESTURENBOND, De Christ. Besturenbond Koudekerk- Hazerswoude, kwam onder voorzitterschap van den heer G. P. de Jong in het zaaltje van de Bruin in vergadering bijeen. Na opening en behandeling der ingekomen stukken hield de heer de Jong een causerie over de actueele kwestie kerk en vakorga nisatie, mede in verband en naar aanlei ding van de kwestie over christelijke en neutrale vakorganisatie die op de generate synode der geref. kerken te Sneek vvero behandeld. Spreker die vele punten W" handelde betreffende die synode kwam w de conclusie dat er nog vele misstanden en wonderlijke opvattingen bestaan en ze"* onder de theologen nog veel onkunde en begripsverwarring heèrscht. Deze leerzame avond werd door den heer P. de Jong me dankgebed gesloten. De heer W G. Lok, onderwijzer aan de Chr. nat. school aan den Rijndijk, is noemd tot onderwijzer eener chr. school Batavia. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ge houden voor de uitw. zending heeft opp bracht f. 246.35. Het verjaringsfonds van de Ned. H®* Kerk heeft over de maanden Augwj™.' September en October opgebracht f. »5' RIJNZATERWOUDE. De collecte gehouden tijdens dankstond voor het gewas, heeft f *1 opgebracht.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8