Dr.Dushkind LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 20 November 1939 OFFICIEELE KENNISGEVING Wat de Westel. le klassers deden SPORT Blauw Wit won van Ajax Competitiestanden K.N.V.B. Tegen bevoorrechting der le klassers WEERBERICHT. De jubileumwedstrijd Nederland-Belglë AGENDA L.F.C.-O.N.A. 3-5 VOETBAL. Onverwachte nederlaag: van V.S.V. VELE WEDSTRIJDEN AFGELAST. Voor den K.N.VJB. ztfn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Af deeling I: A: VSV—DWS 2^-0; Haarlem— ADO 06: Ajax—Blauw Wit 1—3; 't Gooi- Stormvogels 10. C. Kinheim—EDO. 2—2; Bloemendaal— Beverwijk 21. D.: HVC—Hercules 2—2. M.: Ripperda—Zeemeeuwen 42. Afdeeling II: A: HBS—CW 4—2, Xerxes— Sparta 33; FeyenoordDHC 21. I.: LFCON A 3—5. Af deeling III: Go Ahead—Heracles 1—2; HengeloEnschede 2—0; Quick—NEC 1—5. Af deeling IV: Helmond—BW 35. Af deeling V: HSCAchilles 61. Van Overal. De storm en plasregens zijn oorzaak geweest dat er gisteren slechts enkele wedstrijden, en dan nog voornamelijk in de eerste klasse, door gang hebben gevonden. Een fraai resultaat boekte Blauw Wit daarbij door de derby tegen Ajax verdiend met 31 te winnen tna een kwartier had zij reeds een 20 voorsprong!», waardoor zij haar leidende positie ten zeerste heeft versterkt. Hulp kreeg zij bovendien nog van V.S.V.dat in Velsen onverwacht fel van zich af beet en het aan het bezoekende D.W.S. onmogelijk maakte te scoren. Waar de thuis club daar zelf twee doelpunten tegenover stelde, leed D.W.S. dus een nederlaag, welke haar naai de vijfde plaats op de ranglijst terug deed val- len. Na acht ronden bedraagt het verschil tus- schen Blauw Wit en nummer twee: V.S.V.. dus reeds zes punten! Het wisselvallige Ado was bij zonder op schot tegen Haarlem, dat met 60 in het zand moest bijten en 't Gooi werkte zich aardig omhoog door op eigen grond met den oneven goal over Stormvogels te triomfeeren. In afdeeling II had Feyenoord nogal moeite met. D.H.C., maar met 21 bleven de punten toch binnen, zoodat de Rotterdammers den kop hebben behouden. Intusschen bleef H.B.S. de baas over C.V.V.. zoodat de onderlinge verhou ding tusschen de leidende ploegen geen wijzi ging heeft ondergaan, behalve dan dat Sparta een puntje verloor tegen Xerxes. Go Ahead zag in het Oosten haar positie Inderdaad weer zwakker worden. Zij verloor thuis met 21 tegen Heracles, dat werkelijk dat resultaat verdiende en voorloopig is de Deven ter ploeg dus uitgeschakeld, al wil dat niet zeggen dat ze uitgeschakeld zal blijven. Op de tweede plaats bleef Hengelo, dat tegen Ensche de haar goeden vorm nog eens bevestigde, ter wijl Quick lang niet opgewassen was tegen N.E.C. en met 5—1 het onderspit moest delven. De match Helmond—B.V.V. in het Zuiden was voor den strijd om de eerste plaats van geringe beteekenis. In het Noorden was Achilles kans loos tegen H.S.C., dat uitstekend op dreef was. terwijl daarentegen de invallers van Achilles ten dat waren er vele) buitengewoon onwennig deden. Voor de lagere klassen werd. wat Leiden be treft, alleen de wedstrijd L.F.C.O.NA. ge speeld. welke na een spannenden en mooien kamp in een verdiende 53 zege der bezoekers eindigde. EERSTE KLASSE. Afdeeling I. gsp. gew. gel.vrl. v.—t. pnt. Blauw Wit 8 8 26—11 16 V.S.V8 4 2 2 25—14 10 Ajax 8 4 2 2 20—18 10 A.D.08 4 1 3 27—15 9 D.W.S8 4 1 3 22—18 9 't Gooi 8 3 2 3 16—20 8 Stormvogels 8 3 14 1417 7 D.O.S7 1 2 4 19—25 4 KJ.C7 115 13—26 3 Haarlem 8 1—7 15—33 2 Afdeeling II. Feyenoord 8 5 2 1 24—7 lï H3.S7 4 2 1 18—13 10 Sparta 8 3 4 1 27—21 10 DF.C. 7 4 12 13—8 9 V.U.C7 3 2 2 12—14 8 D.H.C8 3 2 3 20—19 8 Hermes D.V.S. 7 2 3 2 22—17 7 Xerxes 8 2 3 3 17—26 7 RJ.C6 1—5 7—16 2 C.V.V8—17 11—30 1 Afdeeling III. Heracles 8 5 2 1 17—7 12 Hengelo 7 4 2 1 13—9 10 Tubantia 7 4 1 2 19—20 9 Go Ahead 8 3 3 2 10—8 9 N.E.C8 4 4 21—17 8 Enschede 8 4—4 17—16 8 A.G.O.V.V6 3 1 2 9—8 7 Quick 8 3 5 18—22 6 Ensch. Boys 7 1 1 5 814 3 Wageningen 8..... 7 2 5 819 2 Barometerstand Ernstig misnoegen der tweede klassers. BESTUUR AFGETREDEN. Onder voorzitterschap van den heer O. de Vries vond te Amsterdam een buitengewone algemeene vergadering plaats van afdeeling 1 der vereeni ging ter behartiging der belangen van tweede-, derde- en vierde klasse-vereenigingen, voor welke bijeenkomst buitengewoon groote belangstelling bestond. Het voornaamste punt der agenda was de bespreking van het beleid van het bestuur in verband met de moeilijkheden, welke gerezen waren met betrekking tot de indeeling van de noodcompetitie. De heer Galavazl was de voornaamst€ woord voerder der ontevredenen en in een inleiding betoogde hij, dat het hier ging om het recht gelijk te worden behandeld als de eerste klassers. Het bestuur der vereeniging heeft in dit opzicht volgens den Inleider gefaald. Andere sprekers wezen er nog op. dat de tweede klassers als onmondigen zijn behandeld en uit de afgeloopen besprekingen is wel geble ken. dat de tweede klasse vereenigingen zich niet langer daarin wenschen te schikken. Van bestuurszijde werd nog eens een uitvoerige uiteenzetting gegeven hoe de indeeling der nood- competitie in haar werk is gegaan, doch de heer Verbeek verklaarde namens de minderheid in het bestuur, dat men beter zou doen te erkennen, dat hier fouten gemaakt zijn. Een motie werd aangenomen, waarin ernstig misnoegen wordt uitgesproken over de bevoor rechting der eerste klasse vereenigingen in de noodcompetitie. Slechts twee vereenigingen stemden tegen. Deze motie is gericht tot het bondsbestuur van den K.N.V.B. De heer Galavazi diende een tweede motie in. waarin verklaard wordt, dat de vergadering kennis genomen heeft van de herhaalde weigering door het bestuur der vereeniging een vergadering der tweede klassers afzonderlijk of te zamen bijeen te roepen, welke weigering in strijd wordt geacht met de juiste behartiging der belangen en rechten der tweede-, derde- en vierde klassers. iets. wat na het op vallend verschil met de behandeling der eerste klassers meer dan ooit was geboden. Voor het Hedenmiddag 2 uur: 773. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie, die gisteren hier te lande zwa- ren storm veroorzaakte, is in Zuidoostelijke rich ting weggetrokken en ligt. hedenmorgen over de Oostkust van de Adriatische Zee. Onder haar in vloed daalde de luchtdruk in den nacht van Zaterdag ongeveer 35 mbar. terwijl de stijging gisteren en vannacht eveneens ongeveer 35 mbar bedroeg Vooral in het Zuiden van ons land was de windsnelheid groot. Vlissingen meldde gister morgen een zeer zwaren storm uit W.N.W. van 110 km. per uur met orkaanstooten. Ook de regenval was buitengewoon zwaar. Den Helder tapte 41 en De Bilt 35 m.m. af. Gisteren werden ook hagelbuien gemeld en hier en daar onweer. Thans schijnt zich over de Britsche eilanden een rug van hoogen luchtdruk te hebben ontwik keld. die verbonden is met den hoogen druk van 1035 mbar over Noord-Spanje. Op IJsland is de luchtdruk gedaald tot 998 mbar in het Noord westen onder invloed van de oceaandepressie. In het hooge Noorden bij de Zuidpunt van Spitsbergen, ligt een depressie, die barometer standen onder 990 mbar vertoont. Over Finland en Noordwest Rusland is nog een depressie ge legen van 1000 mbar. die opvult. Verder naar het Oosten in de omgeving van het Oeral is de luchtdruk hoog. en boven 1030 mbar. Om de Adriatische zee in Italië is het weer slecht. Op vele plaatsen is de wind stormachtig en er Is veel régen gevallen. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder, half bewolkt, krachtig N.-wind, temp. 8 gr. C.. min. 8 gr. C.. neerslag 15 m.m. Vlissingen, halfbewolkt krachtig N.N.O.-wind, temp. 9 gr. C., min. 8 gr. C.. neerslag 9 m.m. De Bilt, zwaarbewolkt, matig N.N.W.-wind. temp. 7 gr. C., min. 4 gr. C.. neerslag 14 m.m. Groningen, betrokken, zwak N O.-wind. temp. 6 gr. C min. 6 gr. C.. neerslag 13 m.m. Maastricht, zwaarbewolkt, zwak W.-wind. temp. 6 gr. C.. min. 6 gr. C.. neerslag 18 m.m. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. <43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 10 u. 38 min.: nam. te 11 u. 03 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 4.32 n.m. tot 6.59 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 20 Nov. op: 13 u. 17 min; onder 0 u. 14min. SPELERS UITGENOODIGD VOOR DE HAAGSCHE TRAINING. Naar wij vernemen, zijn de volgende spelers door de technische commissie van den K.N.V.B. ultgenoodigd om van Donderdag 23 November af de training te Den Haag. welke is ingesteld met het oog op den komenden landenwedstrijd Nederland—België te Rotterdam, te volgen: M. Loof (ADO), E. de Heer (ADO), A. van Kampen (ADO), W. G. Anderiesen (Ajax). C. Wilders (Blauw Wit). C. Slot (Blauw Wit). J. J. StUger (Blauw Wit). J. F. Th. Berg man «Blauw Wit), B. J. Caldenhove (DWS). G. K. Draegcr (DWS). C. Ruineman (DWS). B. J. Pauwe (Feyenoord), H. L. W. Vrauw- deunt (Feyenoord). L. R. J. Vente (Feyen oord). B. M. Walliain (HBS), K. Kramer (HBS). M. H. Stam (VUC). J. L. de Harder (VUC). J .C. Smit (Haarlem), J. Poulus (SVV), D. Drok (Sparta), J. Seton (Sparta). F. Wuyts (Sparta), J. van Buytcmen (Hcr- n»es-DVS) en J. Woudenberg (Stormvogels). De doelverdedigers, die voor het Neder- landsch elftal in aanmerking komen: Dijk stra (APGS). Michel (VSV) en Wille (EDO), zullen deze training nlfct volgen, omdat de oefenavonden te Den Haag uitsluitend be doeld zjjn voor de veldspelers. Men dient voorts rekening te houden met het feit, dat verscheidene spelers, die eventueel een kans maken op een plaats in de ploeg, doch die ver buiten het trainingscentrum Den Haag woonachtig zijn. b.v. Lenstra Heerenveen), van Ierland (Willem II) enz., individueel door Bob Glendenning onder handen worden genomen, omdat de kosten voor hun overkomst te hoog zouden worden. Aan de clubbesturen van dc spelers, die voor de Haagsche trainingsavonden zijn ultgenoodigd. is verzocht. in verband met de belangrijkheid van den jubileum wedstrijd, hun leden vrij te geven. AMERICAN CIGARETTE stemmen over 'deze motie verklaarde de heer de Vries namens het bestuur, dat het erkent, dat het bestuur beter zou hebben gehandeld, indien het wel aan het verzoek van de vergadering had gevolg gegeven. Ondanks het feit, dat het bestuur der ver eeniging dus zijn fout, erkende, werd de motie van den heer Galavazi met 28 tegen 14 stemmen en 13 blanco aangenomen. Het gevolg* was. dat het bestuur zijn man daat ter beschikking stelde. Het zal de loopende zaken afdoen tot aan de algemeene vergadering, welke in Februari zal worden gehouden. UITREIKING DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. Men denke aan de uitreiking der Distri butie-Stamkaarten op DINSDAG 21 dezer ln het perceel Breeslraat no. 117 tusschen 8 uur v.m. en 5 uur n.m. en tusschen 7 en 9Vi uur n.m. Op Dinsdag worden de stamkaarten uit gereikt voor de bewoners der straten, dra gende een naam te beginnen met de letter: A. B, C en D ilnbesrcpen: Sint Aagten- straat. Korte en Lange Agnietenstraat. Sint Anna's hof, van Assendelfthofvan Baerle- straat. van Banchemstraat. Nieuwe Bees tenmarkt. van Benimelenstraat. van Beu- ndngenlaan. 1ste, 2de. 2de. 4de en 5de Bin nenvestgracht, P. J. Blokstraat, van den Brandelerkadc. da Costastraat. Drie Octo- berstraat en du Ricustraat). De uitreiking der kaarten heeft plaats aan den hoofdbewoner van elk perceel, zulks voor hemzelf met zijn gezin, als voor alle bij hem Inwonende personen (kamer bewoners, dienstboden, enz. Personen, te zamen een perceel bewenende, doch afzon derlijke huishoudens vormend, moeten de kaarten ieder voor zich komen haeln. Bij het afhalen der kaarten moet worden over handigd het ingevuld en onderteekend ont vangstbewijs. Zie de officieele aankondiging van 18 dezer De Burgemeester van Leiden, A. V. d. SANDE BAKHUYZEN. Lelden. 20 November 1939. 2959 2058 (Ingez. Med.) DE GASTEN WINNEN NA FRAAIEN STRIJD. Hel was een uitstekend partijtje voetbal, dat O.N.A. gisteren op het terrein aan den Zoeterwoudachen Singel tegen een goed spe lend L.F.C. vertoonde, waarmede zij dan ook een welverdiende 53 zege wist te be halen. Het ongunstige weer had vele bezoekers thuis gehouden en. enkele plasjes op het wel wat drassige, doch bespeelbare terrein gedeponeerd. Dat verhinderde de spelers echter niet tot het ontplooien van een plttigen en fairen strijd, tusschen twee goed willende en enthousiast spelende ploegen, waarin de roodzwarte bezoe kers het. spel technisch beheerschten en een spel te zien gaven, zooals wij dat van een derde klasse club in langen tijd niet te aanschouwen kregen. Was het spel van LF.C, wat minder technisch berekend, toch vertoonden ook de kanaries een behoorlijke party voetbal, zoodat voor de aanwezige sportliefhebbers wel wat te genieten viel. Jammer dat de scheidsrechter het ln een wedstrijd als deze. waarin voor drastische maat regelen toch geen ernstige redenen aanwezig waren, noodig oordeelde, een der spelers naar de kleedkamer te zenden. Jammer ook. dat enkele personen langs de lijn. die beter konden weten, zich daarna herhaaldelijk op onvriende lijke wijze met de beslissingen van den overi gens goed leidenden scheidsrechter meenden te moeten inlaten. Deze twee. o.i. onnooöige (de laatste ook on toelaatbare) feiten, deden verder aan den pret- tigen en waarlijk goeden wedstrijd weinig of I geen afbreuk. Enthousiast wierpen beide ploegen rich van af den aftrap in den strijd en spoedig kreeg de jeugdige Van As. die bij L.F.C. op de rechts- buitenplaats heel aardig debuteerde, gelegen- 1 held voor te zetten, hetgeen hem goed afging, doch zonder resultaat bleef. In snel tempo ging de strijd aanvankelijk gelijk op, doch dra zou blijken, dat de kanaries in de Goudsche gasten Ihun mannetje hadden gevonden. Afgemeten combineerend en elkaar volkomen begrijpend, vielen de gasten aan en de L.F.C.-verdediging ïcwam vaak voor zeer moeilijke gevallen te staan. Eigenlijk zouden we haast zeggen, von den wij het jammer, dat de schutterscapacitei- ten zich niet aan het O.N.A.-spel in dezen strijd aanpasten. L.F.C. plaatste hiertegenover een serie gevaarlijke uit- en aanvallen, waarbij de O.N.A.-keeper af en toe onder vuur werd ge nomen. Het duurde intusschen gerulmen tijd, ondanks het goede spel, voordat het net werd gevonden. In een periode van Goudsch over wicht was het L.F.C., dat deze eer het eerst te beurt viel door den bij de kanaries steeds gevaarlijken linkervleugel. Herreur toch kreeg den bal goed toegespeeld, een ren langs de lijn volgde en het verwachte schot kwam op tyd. zoodat de keeper er zelfs niet naar be hoefde te grijpen, 1—0. Voor de rust was het echter de uitstekend spelende Ona-rechtsbui ten. die op fraaie wijze den welverdienden ge lijkmaker scoorde. 1—1. In de tweede helft ging de strijd als voor de rust, met dit verschil, dat het aantal om beurten gescoorde doelpunten de spanning nog verhoogde. Reeds spoedig had de L.F.C.-rechtsbuiten Van As succes, toen bij een algemeenen aanval de keeper miste en hij onberispelijk Inschoot, 2-1. Kort daarop maakte de kleine, doch handige middenvoor der gasten uit een voorzet van links, keurig gelijk. 2—2. Bij een zeer goeden aanval der kanaries had Bijl pech, toen hij on houdbaar voor den keeper tegen de bovenlat kopte, waarna O.N.A. er weer op uittrok en de rechtsbuiten den bal onverwacht in den linker bovenhoek deed belanden. 23. Fel ging de strijd verder en vooral L.F.C. zat in deze pe riode fanatiek op den bal. zóó zelfs, dat een der verdedigers het leer in het beruchte gebied met dc hand bewerkte. De penalty werd dooi den llnksbach Pet goed geplaatst en de stand was weer gelijk. 3—3. Enkele oogenblikken daarna werd Duffels, die zijn doel uitstekend bewaakte door een hoogen bal verrast, waar mede een vierde goal voor O.N.A. ontstond. In middels was een der LF.C.'ers de kleedkamer gaan opzoeken. Nog gaven de kanaries, on danks de numerieke minderheid, het niet op en werden nog enkele felle schoten op het O.N.A.-doel afgevuurd. Toen echter de midden voor via Duffels' handen het vijfde doelpunt ter wereld bracht, was het pleit beslecht. De eervolle 35 nederlaag van L.F.C. betee- kent een even verdiende O.N.A.-zege. A.R.C. II—QUICK BOYS II 4—2. H. Bergshoeff nam alle vier doelpunten voor zijn rekening. Na ongeveer tien minuten weet Qulck-Boys de leiding te nemen doch het is Bergshoeff die zorgt, dat de rust met gelijken stand ingaat. 1—1. Na de thee ontstaat er een spannende strijd om de leiding en valt het goede spel van v. d. Plas als spil bij AR.C. op. Bergshoeff scoort kort achter elkaar twee doel punten. 3—1. De bezoekers weten den achter stand nog te verkleinen, doch dan brengt Bergshoeff met een fraai schot den stand op 42. waarna de correct leidende scheidsrechter Hillebrand het einde aankondigt. H.B.S.—C.V.V. 4—2. Het was nu niet bepaald ideaal voetbalweer waarbij de wedstrijd H.B'.S.C.V.V. werd ge speeld. H.B.S. had het voordeel met den wind in den rug te beginnen en had daarom weinig last van den regen. Het veld was zwaar en de balcontrole was ver te zoeken. H.B.S. zette al direct een flink offensief in en de Rotterdammers kwamen weinig over de an dere helft. Het spel werd kort gehouden, omdat de verre trappen naar de vleugels meestal voor de spelers niet te bereiken waren. Na 18 minuten spelen ontstaat een schermutseling voor het doel van C.V.V Kramer geeft door naar van Zuiden die op zijn beurt Kramer den bal voor de voeten legt en deze schiet keihard in (10). Een kwar tier laten geeft de invaller van Leeuwen Romljn geen kans '20). Vlak voor rust lost Langelaan een ver schot dat Romijn te machtig is (30). Na rust is bij H.B.S. Taverne vervangen door van Kampen. Het spel gaat nu op en neer en de verdediging van H.B.S. moet nu en dan flink ingrijpen hetgeen haar goed afgaat. Toch ls het H.B.S. die na 25 minuten door van Leeuwen doelpunt. (40». C.V.V. verliest den moed ech ter niet en v. d. Waal breekt door de verdediging der Hagenaars heen en scoort (41). Even latei- geeft dezelfde speler Pellikaan nogmaals het nakijken, zoodat deze weinig fraaie wedstrijd in een 42 overwinning voor H.B.S. eindigde. AJAX—BLAUW WIT 1—3. In een zeer spannenden wedstrijd met perioden waar goed spel werd te zien gegeven, heeft Blauw Wit haar ongeslagen record in de nood competitie ook tegen Ajax verdiend kunnen handhaven. Door een 31 overwinning gaan de Blauw Witters thans met 16 punten uit 8 wed strijden volkomen onbedreigd aan het hoofd. Reeds binnen het kwartier had Blauw Wit een nuttigen 20 voorsprong verkregen door van Nol en Westphal. Het duurde geruimen tijd voor van Reenen kans zag den achterstand met een goed gericht schot te verkleinen. In de tweede helft profiteerde Blauw Wit van den sterken wind en herhaaldelijk ontstonden er voor het doel van Keizer moeilijke situaties. Ajax probeerde het met snelle uitvallen, doch men begreep elkaar ln de voorhoede niet zoo goed. zoodat Slot en Wilders, van wie vooral de eerste I uitblonk, telkenmale met succes konden ingrij pen. De spanning week eerst, toen van Nol dertien minuten voor het einde een prachtig staaltle van individueel spel met een voor treffelijk doelpunt bekroond zag. Toen was deze op hoog peil staande wedstrijd voor Ajax ver loren. FEYENOORD—D.H.C. 2—1. Feyenoord heeft heel wat moeite gehad om D.H.C. in een aantrekkelijke partij de baas te blijven. De Delftenaren immers zaten fel op den bal en speelden ondanks het tamelijk zware ter rein zeer vlug, zoodat Feyenoord voortdurend op moest passen om het initiatief niet te verliezen. Daar de verdediging aan beide kanten ln goede handen was, duurde het geruimen tijd, eer ge doelpunt werd. D.H.C. deed dat het eerst, toen van der Engel voorzette en van Male niet bij den bal kon. Daardoor kon de toegeloopen Dingele met een zacht rolletje scoren (01). Kort daarop loste Linssen een hard schot, dat roos trof (11). Niet lang daarna gaf Linssen een voorzet en kopte Barendregt in. waardoor de stand 21 werd. In de tweede helft onder ging de stand geen wijziging meer. V.S.V.—D.W.S. 2—0. Hoewel de gastheeren eerst het voordeel van den sterken wind hadden, moesten z\j het aan zien dat het initiatief voornamelijk van de be zoekers uitging. V.S.V. kon er voor de rust maar niet Inkomen en indien spil de Vries en in laatste instantie keeper Michel niet zoo uit stekend op dreef waren geweest had het er slecht voor de Velseroorders uitgezien. Na de hervatting waren de V.S.V.'ers er beter in en na ongeveer twintig minuten spelen scoorde van der Lugt voor V.S.V. '10). Uit een keurig door Döhring aangegeven bal scoorde van der Lugt vervolgens nogmaals voor V.S.V. (20). D.W.S. trachtte het verloren terrein te her winnen. doch strandde telkenmale op Michel, zoodat het einde een zege voor V.S.V. opleverde. XERXES—SPARTA 3—3. Xerxes verschijnt met 8 invallers, terwijl Sparta alleen den steun van den Boer mist. Dadelijk is Sparta in den aanval en reeds na vijf minuten heeft zij de leiding door Drok. «0—1». Een enkele maal doet de Xerxes-doel- wachter, v. d. Peppel, wat onzeker, maar doel punten zijn er niet het gevolg van. Langzamer hand komt er ook wat leven in de voorhoede van Xerxes en het zijn daarbij voornamelijk Kok en Kruysbergen. die zich onderscheiden. Kort voor de rust slaagt Kok er ln de partijen op gelijken voet te brengen <1—1). Dadelijk daarna evenwel is het Drok, die met .een schot, dat v. d. Peppel totaal verrast, Sparta andermaal de leiding geeft (1—2). Xerxes loopt in de tweede helft hard van stapel en direct maakt zij gelijk. Kok loopt er door heen. passeert op het juiste moment, maar van Olffen, die den uitloopenden doelman Pil met een hard schot passeert. (22). Vijf minuten daarna bedenkt Kok zich geen moment en met een schitterend schot geeft hij Xerxes de leiding (3—2). Kort voor het einde scoort Drok met een fraalen kopbal voor de derde maal (3—3). HAARLEM—A.D.O. 0—6. In de eerste helft speelde Smit op de rechts buitenplaats en daar hy nogal veel vrij spel kreeg, kon hy goed voorzetten, waarvan van der Hulst echter geen gebruik maakte. Over het al gemeen was A.D.O.gesteund door den stevigen wind, in den aanval. Het duurde dan ook niet lang. of Neuteboom gaf zyn club de leiding. (01). Na twintig minuten liet men Berg kalm schieten en de stand was 0—2. Evensteyn ver hoogde den voorsprong toen doelman Kluit een schot niet snel genoeg wegwerkte. (03). Na de hervatting was Haarlem sterker doch langzamerhand herstelde A.D.O. zich en na een goeden aanval loste Vreken een schot, dat Kluit echter stopte. De bal kwam by Berg en deze doelpuntte (04). Haarlem slaagde er niet in den achterstand te verkleinen. Ten slotte doel puntte Berg nog tweemaal. (06>. T GOOI—STORMVOGELS 1—0. Op niet. onfortuiniyke wyze heeft 't Gooi haar jongsten tliuiswedstryd tegen Stormvogels met 1—0 weten te winnen. Goed spel was onder de byzondere ongunstige weersomstandigheden van zelfsprekend uiterst moeiiyk. Over het geheel genomen vonden we het spel der IJmuidenaren beter. De bezoekers misten ten eene male productiviteit en de nederlaag zouden wij dan ook hieraan toe willen schryven. t Gooi scoorde in de tweede helft een for- j tuiniyk doelpunt door Kreuning en dat zy den 1 10 voorsprong tot het einde wist te behouden, dankte zij naast goed defensief spel, ook aan vrouwe Fortuna. die in vele hachelyke oogenblik ken een reddende engel bleek. De leiding van den heer Vreeken was correct. HEDEN Gerecht 10: Theosof. Ver. Spr. MeJ. Pattiwad 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Spr. Caspar Höweler, over het nqgerlled. 8 1/4 uur nam. Dinsdag. Oud-Hortuszicht: Ned. Chr. ReisvcreenlgW afd. Leiden. Spr. Lode van Gent. 8 1/4 uur nam. Morschweg 59Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Katwy k-aan-Zee <Casa Cara): Ver. Bel. lamy. Spr. de heer J. Horsmeyer, 8 uur nam DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedknndij Bureau. 9H—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Ding. dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam. 's Donderdags, wykgebouw ,3ethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterie. 3Vi uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam: „Ik ben Sebastian Ott". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 811 uur. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam: „Getuigen spreken". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur, Trianon-Theater, Breesfcraat 31: 8 uur nam! „De kat en de kanarie". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorL voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'fc Zit in de lucht". Zondag te 2, 4% en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Meisjes achter tralies". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk aan Zee)„De gemas kerde adelaar". De avond-, nacht- en Zondagsdienst de; apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 18 tot en met VrUdag 24 Nov a*. waargenomen door de apotheken tot Hulp der menachheld. Hooi- gracht 48. tel. 21060; Apoth. D. C. Kok Rapen- urg 9. tel. 24807. Te Oegstgeest: Oegstgeesteche Apotheek. Wil- helminapark 8. tel. 26274. KOUDEKERK II—QUICK BOYS IV 5-1. Koudekerk II speelde tegen Quick Boys IV. Beide elftallen hadden eenige invallers. Met de rust was de stand 2—1 voor Koudekerk. Na de rust scoorde Koudekerk nog 3 doelpunten. Eind stand 5—1 voor Koudekerk. RIJNSBURGSCHE BOYS III—A.R.C. IV 3-2. AR.C. weet vry kort na den aanvang de lei ding te nemen 01. waarna de thuisclub er in slaagt door twee doelpunten den achterstand om te zetten in een voorsprong 2—1. Het is Stapper die A.R.C. nog voor het beëindigen der eerste helft weer gelijk maakt. 2—2. In de tweede helft weten de Rynsburgers nog een maal te scoren terwyi de bezoekers hier niets tegenover weten te stellen zoodat het einde komt rtiet een overwinning voor de thuisclub. R.CX. ADSP.—A.R.C. ADSP. 1—3. Ondanks het feit. dat A.R.C. met tien spelers moest uitkomen wist de Alphensche jeugd de rust te doen in gaan met een 0—3 voorsprong. Hiermede bleek evenwel al het kruit verschoten want in de tweede helft kon men het net niet meer vinden. De thuisclub wist slechts eenmaal het net te vinden zoodat de bezoekers toch nog een 31 overwinning wisten te behalen. GEEL WIT—CONCORDIA 1—4. Met een gehavend elftal trok Concordia naar Geel Wit ln Heemstede, dat nog ongeslagen bovenaan prijkte. Trots het vele water en niet in het minst den modder, weerde Concordia zich het beste. Spoedig na den aanvang zetten de bezoekers eenige goede aanvallen op. mees- tentyds geleid door den kleinen van Vliet. Als genoemde speler het leer wederom te pakken krygt, zet hy keurig voor en heeft Staats maar voor het inknallen. Concordia speelt geheel op Geel Wit-helft en het komt maar sporadisch voor, dat Geel Wit weet door te breken. Hoewel de Concordianen eenige prachtige kansen voor het Geel Wit-doel verknoeien weten zy toch nog door Stevens en Staats den stand tot 3—0 op te voeren. Na de rust biykt de animo eenigszins geweken en wordt een slap partytje voetbal vertoond. Geleideiyk komt Geel Wit opzetten en onderneemt eenige aanvallen, waaruit een mooi doelpunt wordt geboren. Het laatste kwartier i aan Concordia. Door v. d. Lubbe wordt de stand op 4—1 gebracht, waarmede het einde komt. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. De competitie 2e klasse B. In het Geb. voor Chr. Belangen aan den Oude Singel werd een wedstryd gespeeld voor 2 B. De uitslag volgt hieronder: Taveno II—V.T.L. I (Leiderdorp). G. Spierenburg—J. Nievaart H. v. Strater—H. Dingjan P. v. Schayck-^-J. Witkamp P. SJardyn—B. Kuilenburg J. Weima—A. Chrispyn L. v. Platerink—D. v. d. wyngaard J. v. d. Blom—C. Das A. Smit Jr.J. Groenhuizen C. Klein—M. Prins C. Zirkzee—H. Kok 0-1 1-0 0-1 x—x 1-6 1-6 1-0 0-1 0-1 Totaal Gtx-I1'' De afgebroken partij wordt a.s. Wofnsd»! uitgespeeld. V.T.L. I heeft de beste kansen aen wedstryd te winnen. 2 beroepen van Caïssa Van den wedstryd Lisse ICaïssa II wer, 3 afgebroken partijen door den competitie' beslist. In 2 gevallen kon het bestuur Caïssa zich met deze uitspraak niet vcreen'v en teekende hiertegen protest aan. De com ,,.n sie van arbitrage heeft thans ln beide geV®'' uitspraak gedaan en de genomen beslissmS lf vestigd, waarmede het beroep van Ca:issa verworpen en de uitslag dezelfde is gebleven, een gehjk spel (5—5). KORFBAL. KON NED. KORFBALBOND- Alle voor gisteren vastgestelde wedstrijd konden wegens de slechte weers- en gesteldheden geen doorgang vinden. terreins- 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6