LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bisd Wijdag 17 November 1939 KERK- EN 5CHOOLNIEUWS Officieele Kennisgevingen Vicks Va-tro-nol WEERBERICHT. Uit de Omstreken Leidsche dreigbriefschrijver te Oegslgeesl gearresteerd AGENDA Uit de Rijnstreek NED. HERV. KERK. Beroepen te Helnkenszand (toez.) J. H. Ren ting. cand. te Sluiskil. Aangenomen naar Breda ivac dr. E. Enunenl A. P. MUnarends te Wehl c.a.; naar Ouden bosch J. O. Norel. cand. cn hulppred. te Nijme gen. Beroepen te Llnschoten P. P. J. Monster te Aalburg en Heesbeen. GEREF. KERKEN. Benoemd te Sneek (als hulppred.) J. Hoek stra. cand. te Garijp. GEREF. KERKEN IN H.V. Beroepen te Hilversum P. G. v. d. Hooft te Middelburg. DE NAJAARSZITTING. In de gisteren te 's-Gravenhage voortge zette najaarszitting van de Algemeene Sy nodale commissie der Ned Herv Kerk werd na goedkeuring der notulen kennis geno men van het bericht, dat wijlen mevr. Ds. E. AllegretGautier te Haarlem aan de Algemeene weduwen- en weezenbeurs heeft gelegateerd een bedrag van f. 5055.94. De vergadering nam van deze mededeeling met groote erkentelijkheid kennis In verband met het rapport, dat de hee- ren ds K H E. Gravemeijer te Den Haag en oud-ouderiing J. W. Bolt te Groningen ols leden der financieele commissie hebben uitgebracht, kwamen verschillende zaken aan de orde, waarin nog nader zal worden voorzien. De commissie heeft met bijzon dere waardeering kennis genomen van het nauwkeurig verslag van den quaestor-gene raal, mr. v. Schuller tot Peursum te Am sterdam. In verband met het optreden van ds. K. H. E. Gravemeijer als secr. der synode met ingang van 1 April a s. ward de commissie aangevuld met mr. J. H. Bybau te Warns- veld De vergadering besloot aan H.M. de Ko ningin het navolgend telegram te verzen den: .De Algemeene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk. in vergadering bijeen, met groote bewogenheid kennis genomen hebbende van de door Uwe Majesteit te samen met Zijne Majesteit den Koning der Belgen aan de Staatshoofden der oorlog voerende landen gerichte boodschap, waar bij twee Majesteiten Hoogstderzelver goede diensten aanbieden tot het bewerken van een herstel van den vrede, geeft eerbiedig uiting aan hare diepgevoelde erkentelijk heid voor deze door Uwe Majesteiten on dernomen poging om een verder voort schrijden van den rampspoedigen krijg te voorkomen, en bidt Uwe Miajesteit toe. dat de Almachtige God daarover Zijnen zegen moge bieden. J. W J. Addink, praeses. D. den B'reems. secretaris. Na behandeling van enkele aangelegen heden waarover in een volgende zitting een beslissing vallen zal, verdaagde de presi dent de zitting tot hedenmorgen. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 759. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Gistermiddag is vanuit het Westen een sto ring genaderd, die vooral in het Zuiden van ons land groote barometerdalingen veroorzaakte. Zoo daalde de luchtdruk te Maastricht tus- schen 15 en 18 uur niet minder dan 8 mbar. De dalingen zijn weer door flinke stijgingen gevolgd en thans breidt zich een rug van hoogen lucht druk uit over onze omgeving en het Kanaal. De wind. die gisteren langs de Zeeuwsche kust tot stormachtig aangroeide, terwijl in het Noorden de wind zwak of matig bleef, is vanmorgen langs de geheele kust matig tot krachtig uit West tot Noordwest. Het depressiesysteem over Scandinavië is aan het opvullen. Ten Zuiden van Spitsbergen ligt nog een depressie van ongeveer 980 mbar. Over de Noorsche zee en de Faroer ligt een afzonder lijk gebied van hoogen luchtdruk van 1015 mbar. Op IJsland dalen de barometers thans weer on der invloed van een depressie op den oceaan. De temperatuur is daar. aanzienlijk onder nor maal plaatselijk zelfs 10 graden. Het gebied van hoogen luchtdruk over Spanje en Portugal is nog iets toegenomen tot 1037 mbar. Op de Azoren verandert de luchtdruk weinig en valt af en toe wat regen. Op den Balkan blijft de luchtdrukverdeeling vlak. Het weer is daar meest zwaarbewolkt tot betrokken. Groote hoe veelheden neerslag worden uit deze omgeving niet gemeld. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder, regenbuien, krachtig NW-wind, temp. 10 gr. C., min. 6 gr. C.. neerslag 5 mm. Vlissingen. zwaarbewolkt, matig WNW-wind. temp. 9 gr. C.. min. 8 gr. C.. neerslag 6 m.m. De Bilt, zwaarbewolkt, matig WNW-wind, temp. 8 gr. C., min. 6 gr. C., neerslag 6 m.m. Groningen, zwaarbewolkt, matig W-wind, temp. 7 gr. C.. min. 5 gr. C.. neerslag 6 m.m. Maastricht, betrokken, zwak WZW-wind, temp. 8 gr. C.. min. 8 gr. C.. neerslag 7 m.m. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 7 gr. C. (.45 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 7 u. 08 min.; nam. te 7 u. 34 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 4.36 nam. tot 6.55 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 17 Nov.: op 12 uur 07; onder 22 u. 06. POLITIEAGENT VERKLEEDDE ZICH ALS VROUW. Ongeveer zes weken geleden kreeg dc familie v. d. B. te Oegstgeest een dreigbrief waarin v. d. B. werd verzocht een bedrag van f. 300 ergens In de Leidsche Hout te deponeeren. Dit bedrag moest volgens den schrijver bestaan uit twaalf briefjes van f.25, wat één der dames bij avond, ln een couvert verpakt, op de aangegeven plaats moest laten vallen De politie heeft alle moeite gedaan den dader ln handen te krijgen, doch deze ver scheen niet op het door hem afgesproken uur. Eenige dagen geleden ontving de familie v. d B opnieuw een dreigbrief, waarin werd herinnerd dat zij beslist aan zijn verzoek moest voldoen, daar zij bij niet nakomen met den dood werd bedreigd. Gisteravond te half negen moest dit be drag op dezelfde plaats als ln den vorigen brief omschreven, worden gedeponeerd. De politie kwam op het idee, één der veldwachters in de kleeren van één der dames v. d. B. te steken, die dan den weg zou volgen, die door den dreig briefschrijver was aangegeven. De veldwachter was nauwelijks in de Leidsche Hout. toen een wielrijder hem volgde en het commando gaf het gelds bedrag te laten vallen. Inpiaats van dit te doen, ontpopte de ,,dame" zich nu als een ambtenaar van politie en hield hem met een revolver in bedwang, opdat hij zich niet tegen hem zou verzetten. De man werd gearresteerd en bleek de 23-J. G. O., uit Leiden te zijn. O. heeft een volledige bekentenis afgelegd en ook bekend de dreigbrie ven te hebben geschreven. Zijn aanhouding is een succes voor de Oegstgeester politie cn een groote gerust stelling voor de familie v. d. B„ die al deze dagen in ongerustheid heeft verkeerd. meemaken en nu het genoegen mag sma ken de klassen steeds voller te zien wor den. Beter belooning was er niet denkbaar 1 voor den onverflauwden ijver betoond bij het verdedigen van de schoolbelangen. Vervolgens deelde het hoofd der school mede. dat er nu met spoed een oplossing moest worden gezocht voor tijdelijke school ruimte, waarmee het gemeentebestuur spoed zal betrachten. De ouders kregen cijfers genoemd, waarbij de groei der school van jaar tot Jaar kon worden ge volgd. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Een nieuw K. B. had de opstelling van een nieuw huishoudelijk reglement noodzakelijk gemaakt, dat goedgekeurd werd. Als bestuursleden werden gekozen de dames mevr. Ponsen en mevr. Zuljderduijn en de heer de Geus. Het hoofd der school verzocht den moe ders om medewerking inzake het dragen van alpine-mutsen door de kinderen. Ver warring kwam heel vaak voor daar alle mutsen dezelfde waren. Hij verzocht een duidelijk merkteeken aan te brengen. In de pauze bezichtigden de ouders de verschillende lokalen, spraken met het per soneel over de kinderen en namen het werk ln oogenschouw. De heer J Panman uit Den Haag, alge meen directeur van de Ned Relsvereenl- ging. hield tenslotte aan dc hand van een groot aantal schitterende lantaarnplaatjes een lezing over een reis door Italië. Hierna volgde sluiting door den voorzitter. Ergerlijk! G. v. D. uit de Dwarsstraat; G. O.. O. v. d. P. en H. v. R. allen uit de Varkevisser- straat zijn zoo baldadig geweest het rij wielpad tusschen Katwijk en Wassenaar onberijdbaar te maken door er stroo en zand op te gooien De politie zal de daders onder handen nemen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrians Petronella Maria. D. van J. A. M. de Bruine en C. van der Gugten, Val- kenburgerweg lib Elisabeth Johanna, D. van C. Snijder en K. van der Meij. De Waal Male- ftitstr. 43 Willem. Z. van G. Ros en T. dc Jong. Louwestraat 14 S Johanna. D van D. J. Baalbergen en J Ouwehand. Voorstraat 47a Grietje. D. van H Bol en H. Bakkenes. De Waal Malefijnstraat 13 Maria Jacobs. D. van M. van Iluijn en J. Nijgh. Varkevlsserstraat 65 Wilhelmlna. D. van G. Zandbergen en E. Giavekamp. Voorstraat 24a (RIJni Pieter Cornells. Z. van Z. Souverijn en W. van der Rest. Varkevlsserstraat 362 Overleden: Bastlaan Star 73 J.. gehuwd met M. Plekker, Nleuwsteeg Amerik Guijt 3 m„ Z. van A. Guijt en J. Vlieland Maartje Par- levllet 85 J., gehuwd met D. van Dujjn Ondertrouwd: C. van der Plas. Jan Toorop- straat 60 en J. van Duijn. Louweatra&t 39 e C. Kubt, 2de W. Taastraat 3 en C. J. van der Plas, Hessenstraat 1. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. De prijzen waren deze week vrij goed. Waspeen, die de vorige week noteerde vol gens den minimumprijs van f. 0.30—f. 0 95, bracht nu op f. 0.70 tot f.1— per kist. Na doordraaien wordt echter slechts f. 0.30 uit betaald. Dit verschil ls zoo groot dat midde len verzonnen worden om doordraaien zoo veel mogelijk te voorkomen, ook ten op zichte van andere producten. Bloemkool was nu goed aan den groei en de gevreesde nachtvorsten bleven uit. De aanvoer was groot en de prijzen bevredi gend, de laatste week voor le soort van f. 5.10 tot f. 11.10 en tweede soort van f. 2.80 tot f. 4.90. Er werd zelfs voor de zouterijen gekocht wat een goed teeken is. Bospeen bleef ook goed ln prijs, n.l. van f. 3.10 tot f7.70 per 100 bos. Kroten deden iets hoo- ger dan voorheen en wel van f. 2.60 tot f. 3.10 per 100 K.G. In uien nog steeds geen verandering. Een noteering van f. 2.50 tot f. 3.50 per 100 K.G. Andijvie ging vlug weg met goede prijzen, n.l. van f. 0.27 tot f. 0.36 per kist van 6 K.G. Ook voor boerenkool goede belangstelling. De prijs ls iets zak kende. Gemiddelde noteering van f. 0.10 tot f. 0.20 per kist van 6 K.G. Sluitkoolsoorten gingen vlug weg met prijzen van f. 2.20 tot f 3.50 voor Roode Kool. f. 2 tot f. 2.90 voor Gele Kool en f3.10 tot f4.40 voor Groene Kool. Er is veel bedrijvigheid ln den tuin bouw. Vergadering Hulpkas bij ziekte. De Ver „Hulpkas bij ziekte" hield haar jaarvergadering onder goede belangstel ling. Met het bestuur was ook aanwezig de Commissie van Advies bestaande uit de heeren dr. W. Huetlng, ds. H. Meyering en J. v. d. Perk. Dr. W. Hueting is zoodanig opgetreden in de plaats van dr. J. Hueting Het verslag van den secretaris den heer P Slingerland wees er op, dat er een bloeiend vereenigingsleven bestaat. Ook de finan cieele toestand was volgens het verslag van den penningmeester den heer P. A. Schoo- neveld zeer gunstig. Aan ziekengeld was in het afgeloopen boekjaar uitbetaald f462.— De kas geeft een batig saldo aan van f. 961.62. Over het volgend boekjaar zullen contributie en uitkeerlng dezelfde zijn als in het verschenen jaar. de ultkee- ring zal dus gedurende 8 weken f.9per week bedragen. Na een propagandistisch woord door den voorzitter en een niet be langrijke rondvraag, volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE, Ouderavond O. L. School. Het hoofd der school dc heer W. Panman sprak een openingswoord en wees op de benoeming van een vierde leerkracht, mej. v. d. Glcssen uit Delfgauw. Het verheugt spr. het allermeest voor mej. Wassenaar, j die den achteruitgang van de school moest VOORSCHOTEN. 40-jarlg jubileum van den heer P. H. Boerma. Zooals wij gisteren reeds vermelden her dacht de heer P. H. Boerma, directeur van het P.T.T.-kantoor, alhier, den dag, dat hij vóór 40 Jaren in dienst trad bij de poste rijen. Deze dag is voor den heer Boerma niet onopmerkt voorbij gegaan. Op een oogen- bllk, dat de dienst er niet onder behoefde te lijden, verzamelden zich in het kantoor de adj. inspecteur van het Staatsbedrijf der P.T.T. de heer Demmer van de Inspectie Den Haag, het geheele kantoor- en bestel- lerspersoneel met ln hun midden den heer en mevr. Boerma. Namens het Staatsbedrijf, namens de inspectie en persoonlijk heeft de heer Dem mer het woord gevoerd en den heer Boer ma gelukgewenscht met de herdenking van dit Jubileum. Spr. liet duidelijk uitkomen, dat de jubilaris een plichtsgetrouw en nauwgezet ambtenaar is, waarvoor hij hem namens het Staatsbedrijf, dankzegde. De heer Demmer besloot met den wensch dat de heer Boerma nog vele jaren zijn dien sten aan het bedrijf der posteijen zal mo gen geven. Namens het geheele personeel heeft de heer J. N. de Graaff tot den Jubileerenden directeur het woord gevoerd en hem o.m. dank gezegd voor de aangename samen werking. Spr. bood den heer Boerma als aandenken aan dezen dag een rooktafel met rookstel aan, terwijl mevrouw Boerma bloemen werden aangeboden. Zeer onder den indruk voor deze spon tane huldiging, heeft de jubilaris den heer Demmer dank gezegd voor zijn gelukwen- schen en verzocht zijn dank te willen over brengen aan den Directeur-Generaal en den Inspecteur en vervolgens het personeel bedankt, waarbij spr. eveneens den wensch heeft geuit, dat het hem gegeven mag zijn nog een aantal Jaren werkzaam te zijn bij de posterijen. Na den dienst is het jubileum in intle- men kring verder herdacht. RANTSOENBOEKJES VOOR MILITAIREN. De directeur van het distributiekantoor. Oude Rijn 132, deelt mede: Rantsoenboekjes zullen worden verstrekt aan militairen met een verlof van vier of meer dagen, cn niet zooals gisteren is ge meld, met een verlof van meer dan vier dagen. 2831 Leiden. 17 November 1939. De directeur, P. ROOSENBURG. OPPLAKVELLEN MET BON No. 2. De directeur van het distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: dat de winke liers, wier codenummer met een 2 begint, hun opplakvellen met bon no 2 cn de ont vangstbewijzen, Dinsdag 21 November a.s. op zijn kantoor moeten Inleveren. Ieder ls verder gehouden aan den door het eerste cijfer van zijn codenummer aangewezen dag. De winkeliers, wier codenummer met een 1 begint worden Maandag 27 November e.k. verwacht. 1 Hier zijn in herinnering gebracht, dat het getal 340 Lelden betcekent cn dat het daarop volgend getal het persoonlijke codenummer ls van den winkelier. De tot dusver gemaakte uitzonderingen voor winkeliers, die te laat waren, zullen niet meer worden toegelaten. Maandag avond, 27 November e.k., vertrekt onher roepelijk de laatste zending opplakvellen naar Den Haag. Leiden, 17 November 1939. De directeur, P. ROOSENBURG. 2830 De heer J. G. Wltpen, propagandist der N.Z.H. Reddingmaatschappij besprak de totstandkoming van de organisatie op dui delijke wijze. Hoe ln 1806 de eerste 6 red dingsbooten werden gestationneerd en ver der geen dienst hebben gedaan, tot tenslotte de stranding van den bark te Hulsduinen den stoot heeft gegeven tot de oprichting van de N.H. Reddingmaatschappij op 11 Nov. 1824 en van de Z.H. Reddingsmaat schappij op 20 Nov. 1824. Voorts behandelde spr. hoe het wezen en de organisatie allengs ls gegroeid, tot die zooals deze langs onze Nederlandsche kusten strijd en werkt. Hierop werden eenige films getoond van de eenvoudigste reddingsbooten tot de meest moderne, alsmede een gedeelte van een werkelijke redding van zeelieden. Dat zoowel de uiteenzetting als de film de volle aan dacht der aanwezigen had, laat zich be grijpen en allen hebben zich een duidelijk idee kunnen vormen van het mooie en grootsche menschlievende werk dat de N.Z.H Reddingsmaatschappij voorstaat en den moed van de bemanningen der booten die zich geheel geven om het leven hunner medemenschen te kunnen redden Den spreker werd dan ook een warm en welgemeend applaus gebracht. Onder de aanwezigen merkten wij op wethouder van Koorsel en zijn echtgenoote en dr. E Bergsma met zijn echtgenoote Na afloop van dit gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn. HEDEN Evang. Chr. Gem.: Vragenavond o.l.v. den heer Faber, 8 uur nam. Prediker: 8pr. de heer J. A. Bruyn, 8 u. nam. Zaterdag. Evang. Chr. Gem.: Dankstond te 8 1/4 u. nam. 't Schuttershof: Uitvoering ..Kunst en Ge noegen". Stadsza&l: Propaganda-fecstavond Hora. 8 uur nam. Zaal Mekel: Uitvoering „Oefening baart Kunst". 8 urn* nam. Maandag. Gerecht 10: Theosof. Ver. Spr. Mej. Pattiwael 8 1/4 uur nam. Volkshuls: Spr. Caspar Höweler, over het negerlied. 8 1/4 uur nam. Dinsdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Cara): Ver. Bel lamy. Spr. de heer J. Horsmeyer, 8 uur nam. Donderdag. Volkshuis: Voordracht van ir. B. Stokvis. 8 1/4 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thcater. Stationsweg: 8 uur nam.: ..Ik ben Sebastian Ott". Eiken dag benalvo Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Getuigen spreken". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, „De kat cn de kanarie". Woensdag cn Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater. Huogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit ln de lucht". Zondag te 2, en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Meisjes achter tralies". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 urn* nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 t/m Vrijdag 17 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek. WU- helminapark 8, tel. 26274. WASSENAAR. Wassenaareche Reddingsbrigade. In Centraal hield de Wassenaarsche Red dingsbrigade haar algemeene ledenvergade ring. De voorzitter, de heer D. van Barneveld sprak een welkomstwoord en merkte op, dat de tijdsomstandigheden ook voor de W.R.B. niet gunstig waren. Het strandwerk van den zomer was zeer belemmerd, omdat de vaste tent niet mocht worden opgezet en vele dagen niet voor het strandleven beschikbaar was geweest. Toch moet dit alles ons niet ontmoedigen en moeten wij gewoon door gaan. Het is zaak ernstig te blijven oefenen en ons best te blijven doen. Hierop las de secretaris de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Dezelfde functionnaris bracht hierop het jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij dat ln tegenstelling met het vorig jaar, dit jaar helaas een verdrinklngsgeval is voorgeko men; voorts, dat er in het winterseizoen flink werd geoefend en het corps een 20-tal geoefende zwemmers rijker is geworden, dat de collecte voor het aanschaffen van een reddingboot ruim f. 500 heeft opgebracht en dat de technisch leider de heer J. Lockhorst werd gekozen tot secretaris van het district van dén Ned, Bond tot het redden van drenkelingen. Het ledental is het afgeloopen vereeni- gingsjaar iets teruggeloopen, terwijl als een verblijdend teeken werd gezien het feit dat meerdere scholen in deze gemeente zijn overgegaan tot het geregeld zwemmen der leerlingen in schoolverband. Hierop werd voorlezing gedaan van het verslag der financieele commissie. Uit dit rapport bleek dat de financiën en boeken van den penningmeester in keurige orde waren bevonden zoodat tot décharge werd overgegaan. Hierop bracht de penningmees ter zijn verslag uit. De inkomsten hadden bedragen f. 2103.17'/», de uitgaven f. 1487.07 zoodat er een batig saldo was van f. 616.10'/.. De beide periodiek aftredende bestuurs leden de heeren J. Lockhorst. leider en C. van der Spek werden hierop met bijna alge meene stemmen in die functies herkozen Tot leden der financieele commissie 1939 werden benoemd de heeren J. Stljnls, J. Nell en Bloemendaal en tot hunne plaatsvervan gers dc heeren van der Does en Vos. Hierop werd dit gedeelte van de vergadering door den voorzitter besloten met een opwekking aan alle leden om ook dit winterseizoen wederom flink aan te pakken. Na een korte pauze werd vervolgens een film vertoond van het werk van de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aan- en verkoop van gronden De raad dezer gemeente kwam Donder dag in openbare vergadering bijeen. Voor zitter burgemeester Brug. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Na eenige opmerkingen van de heeren Ent en Boot, worden de notulen vastgesteld. Na behan deling van de Ingekomen stukken komt aan de orde: verkoop van grond aan den heer N. Mol. De voorz. geeft toelichting. De heer Mol wensoht bij de nieuwe gepro jecteerde straat naar de ijsbaan twee per- ceelen grond te koopen om daarop twee maal drie woningen te bouwen. De per- ceelen zijn elk 606 M: groot. Dit besluit wordt goedgekeurd evenals het besluit tot verkoop van grond aan den heer A. Mol. Deze wenscht aan de Oostzijde van de Aca- clalaan grond voor bouwterrein te koopen n.l. ongeveer 1415 M'. Alsdan komt ln behandeling het voorstel tot aankoop van grond van den heer A Kret, die aan de gemeente te koop heeft aangeboden zijn tuingrond aan den prov weg, den Hoogmadescheweg. Ten Zuiden van dezen weg ligt 1.48.80 H.A. en ten Noorden 1.06.20 H.A. Eerstgenoemde grond is uitermate geschikt voor de stichting van een nieuwe begraafplaats. Het andere per ceel moet zijn bestemming als tuingrond behouden B. en W. hebben overwogen, dat dit stuk zeer geschikt is om voor volks tuintjes te worden bestemd. De gevraagde prijs ad f. 8800 voor 2.55 H.A. ls volgens B. en W. niet hoog. Verwacht mag worden, dat het laatste stuk ln ieder geval rendabel is. B. en W. stellen voor tot aankoop te be sluiten. De heer De Haas zegt er niet veel voor te voelen cn vraagt of de gemeente dezen grond wel noodig heeft. De heer Snel deelt de argumenten van den heer De Haas en vindt den prijs te hoog, acht ook de plaats niet geschikt voor begraafplaats. Dc heer Rijnsburger vindt de plaats wel ge schikt. althans beter dan de vorige plan nen. Spr. vraagt of dit plan echter nood zakelijk ls en zegt, niet zoozeer voor volks tuintjes te zijn. De voorz. betreurt de argu menten die gebruikt worden tegen den aankoop. Op de begraafplaats worden veel menschen uit andere gemeenten begraven. Spr. vindt de ligging van het terrein zeer geschikt, mede door het feit, dat er be hoorlijk buitenwater om de begraafplaats is. Spr acht een nieuwe begraafplaats zeer noodig. De volkstuintjes is een noodmaat regel. Er heeft zich echter reeds een huur der voor den tuingrond aangemeld Dc voorzitter meent dat deze aankoop van groot belang is. De heer Klaver informeert of het uit gesloten is, dat de tuingrond later voor bouwgrond zou kunnen worden gebruikt De voorzitter merkt op. dat er in de buurt van een begraafplaats niet mag worden gebouwd. De heer Snel blijft bij zipi argu menten. De voorzitter vindt dat het lastig is den heer Snel te overtuigen, waarop dc heer Snel antwoordt, dat men als raadslid toch zeer zeker er een eigen meening op Doktoren zeggen, dat bijna iedere ver koudheid begint in den neus en de keel. Thans is er een opmerkelijk, nieuw middel, Vicb Va-tro-nol genaamd, speciaal bereid voor deze "gevaarzóne". Daarmee kunt U menige nare ver koudheid geheel voorkomen. Doe bij het eerste waarschuwende niezen of snuiven vlug een paar druppels Va-tro-nol in de neusgaten. Direct verdwijnt het verstopte gevoel, en de tintelende geneeskracht verspreidt zich snel door de dieper gelegen neuskanalen. U kunt als het ware voelen, hoe het dc natuur helpt de dreigende verkoudheid te stoppen, vóórdat zij kan doorzetten. Varlichl hot hoofd ln elk stadium der verkoudheid, zelfs als Uw hoold reeds verstopt is cn zwaar aanvoelt, verwijdert Va-tro-nol snel het hinderlijke slijm, vermindert de zwelling der slijmvliezen en maakt de neusholte schoon. U kunt weer vrij ademen. Ol (ONDOINOOT VAN VICKS VAFOIUI 2791 Una es. Med) na mag houden. Wethouder Boot acht den prijs niet te hoog en bij verhuring legt de gemeente er geen geld op toe. Ook de kwestie volkstuintjes kan zeer goed uk- voerbaar zijn, als wij zien wat er op dit gebied in de steden gebeurt. De heer Snel wenscht stemming. Het voorstel van B. en W. tot aankoop wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Het volgend voorstel ls: aankoop grond van den heer Aukes. Deze heeft zich be reid verklaard tot afstand van grond voor verbreeding van de Hoofdstraat. De voor zitter licht een en ander nader toe, waar na tot aankoop wordt besloten. Inzake het beroep tegen onbewoonbaar-verklaring van eenige woningen, stellen B, en W. voor als gemachtigde aan te wijzen den burgemees ter. Alzoo besloten. Voorts wordt vastgesteld het ontwerp- courant-overeenkomst. Verder stellen B. en W. voor over te gaan tot bouwrijp maken van verdere gronden. Zij stellen voor. dit in werkver ruiming te doen. De weg langs de Berken- kade zal worden verlengd, dc ijsbaan blijft Na een uitvoerige bespreking wordt dit voorstel eveneens aangenomen. Hierna wordt een reclame tegen plaatselijke be lasting behandeld. Een voorstel van B. en W. om het subsidie van den Burgerwacht te verhoogen, mede ln verband niet de aanschaffing van de uniformen, wordt met alg. stemmen aangenomen. De voorzitter vraagt vervolgens of de raad B. en W. wil machtigen, om van gemeentewege een ver zekering aan te gaan voor personen, e'6 tijdens hun dienstverrichting voor lucht bescherming, brandweer e.d. een ongeval zouden krijgen. De raad heeft ln principe tegen het sluiten van zulk een verzekering geen bezwaar. Bij de rondvraag vraagt de heer Snel in lichtingen over het uitpad van eenige wo ningen, in verband met. de niet-doortrek- king van de Meidoornstraat. De voorzitter zegt. dat hiervoor nog naar een oplossing wordt gezocht. De heer Ent verzoekt, dat wanneer er weer een inzameling wordt ge houden voor een algemeen nationaal doel, de hiervoor in het leven te roepen com missie wat uit te breiden en de leden van meer verschillende richting te kiezen I* samenstelling van de onlangs ln het lej°u geroepen commissie ten behoeve van algemeen steuncomité was z.i. tc eenzijdig De voorzitter antwoordt dat aan verschil lende plaatselijke corporaties een verzot» is gericht tot zending van een afgevaar digde voor genoemde commissie, zoodat corporaties zelf haar afgevaardigden heb ben gezonden. De samenstelling was 1 a*: vallig. Niets meer aan de orde zijnde, slot» de voorzitter de vergadering. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6