Goede oplossingen RAADSELS Oplossingen /6 36 3d /O 26 22 zo 32 /S 30 zó 24 40 12 /4 34 mie van der Vos Een brief met ver togen! Nieuwe anekdoten en iets, rmee ik heel blij ben. Ik zie hier de le opgewektheid, die steeds uit je brie- spreekt. Heel hartelijk bedankt; je ;t gauw een plaatsje in mijn album. Je was al zo verdacht dik! Verder be lt voor je anekdoten, reetal Boelee Noemen jullie dat wei- Zes goede oplossingen? Ik niet! Wie mogen jullie het boek later niet eens en van die geluksvogel, die je zo goed Nu hebben jullie twee dubbele nicht- inie Hansen Je broer bracht een en practlsch cadeautje voor Je mee. komt goed en vaak van pas ln dit Jaar- |de. Bedankt voor het tweede raadsel; eerste is niet geschikt, p en Bram van Iterson Beiden be kt voor je raadsel. Van Jan heb lk geen sslngen aangetroffen. Ie van der Lelie Gezellig, dat Je mij r zoveel schrijft. Met de kinderkrant en ipoppen en dieren iwat een aantal bij ar!), behoef je je nu niet te vervelen, kunt lezen, denken en spelen. Verdere rschap! Wil je Moeder hartelijk be ken voor het korte briefje, dat zij bij- de, en haar groeten? any Bekooy Nu breekt er gauw een anaand voor Je aan, die wel weer veel dug naar je zin om zal zijn. Op dat dje mgg je best een beetje trots zijn. erry Piket Prettig, dat je weer pre- I bent, dubbel prettig, omdat je ook r bent. Bedankt voor je aardig raadsel, rudi Overduyn Wat heb jij het druk! met prettige dingen, merk ik. Ik houd natuurlijk aanbevolen voor meer, als je hebt. Inl Overduyn Je toegrijpt, dat deze t brief mijn verwachtingen verre over- l Ik ben meer dan tevreden! Het is goed Idee zo en jij oefent Je meteen, kleine koopman, als lk daar eens ben, ik goed naar je uitkijken. Dat boot- itje elke week bevalt je wel! Vrolijk, si plantjes thuis. Jij oefent al verschil- le beroepen uit: ook verkeersagent! Je nu krijg je ook een lange brief in de nt. innie Werk Geen rapport en tooh i rapportennieuws! Dat is grappig. Jij it er wel, als het zo door gaat. lesje Kohier Eén rijtje klopt niet iet eerste raadsel. Toch knap dat jullie ter gekomen waren. Vroeg naar bed; heb je nodig. Mag je wel naar school? errit Kohier Nu maar afwachten, de Sint zal brengen. Natuurlijk zal hij tien ook mooi vinden, reddy Kohier Voor prijsraadsels moet log even geduld hebben. Dat blijft een aatje. Ik ben benieuwd naar je raad- irry Boef Natuurlijk hebben ande- ook wel eens fouten in hun raadsels, is het bij jou weer puik in orde. unie Klos Je had een rustig uurtje ezocht, om je briefje te schrijven, gje zal nog wel vaker haar zin krij- Maar altijd, dat denk lk niet. Margje jij hebben hét echt gezellig zo samen. Iirgje Booy Je broertje en jij boffen zo'n mooi presentje vóór St. Nicolaas. 'ader weer beter? tai Neuteboom Je hebt zeker wel s gegriezeld bij je bibliotheekboek. Ge lig, dat jij die gevaren niet echt be de. lie Wilterdink Nu een mooi velletje tpapier; jij houdt van afwisseling. Je lijft er keurig op, zodat ik dit briefje graag zie Je hebt het druk met brie- schrijven. Je hebt het toch weer ge- Sen bij raadsel I. hbie en Wim Kleer Jij was al vroeg de weer. Cobie. Voor Wim een prettig vaken: lekker geslapen en de brief i graag zie. Je hebt het druk met brie- taam Fakkel Jij bent een klein lie nieuwsgierig! Enfin, dat ben ik ook eens zul je zeggen. Ik woon Wasstraat ioais je gezien hebt. Je hebt een hele «deling elke dag. Wel gezond, maar met trit weer valt het niet mee. fonny Verbeek Ik hoop natuurlijk het niet doorgegaan is van jullie dol Het is een hele afstand voor jou, «dag. Hoe ga Je er heen? kusje de Wekker Het is niet prettig, «aam in de krant te missen, hè? Ik zet er ook liever ln. Deze keer heb ik heus a tijd op 29 Nov. Ik hoop op een andere later. En de nichtjes hopen dat ook. ir ik reken er op dat jij mij er nu veel i vertelt. Jij hebt een belangrijke rol en 8 maar, dat je het er goed afbrengt, foiny Nauta Ook hartelijk welkom, hui ik dat pas in dit nummer senrijven. hoop ik je volgende keer aan te tref fen en lees goed begin correspondentie over het inzenden. Ansje Voorma Ik wil graag horen over de pret van Dinsdagmiddag. Nu heb je weer kunnen lachen. Henny van Driel De weken vi.tgen om. De Decembermaand staat voor de deur voor je het weet. Llesje van Driel Bedankt voor je raad sels. Ik zal wel eens op mijn gemak be kijken, of alles geschikt is. Krijg ik ook nog eens oplossingen? Piet de Graaf Dat .suikerbeest" deed al fijn aan St. Nicolaas denken. Er bre ken nu weer gezellige weken aan. Leuk, dat Je raadsel II ook nog vond. Leni de Graaf Het is dus toeval, dat het andere raadselnichtje precies zo heet als jij. Nu heb Je elke week een prettig werkje aan de raadsels. Peter Westerbeek Hartelijk welkom. Ik zou zeggen, dat je het allebei kunt: raadsels oplossen en brieven schrijven. Maar als je in het laatste meestal geen lust hebt is het eerste alleen ook voldoen de. Ben je tevreden over je rapport? Over die eend gesproken: ik hoop, dat deze een hele tijd mee zal zwemmen met de an deren. Maartje Stavleu Ook jij hartelijk wel kom. Op alles, wat je te schrijven of te vragen hebt, krijg je in de kinderkrant antwoord. Prettig, dat je de oplossingen nu ook in mag zenden. Het spreekt vanzelf, dat je alleen hulp vraagt, als het nodig is. Dan zul je wel merken, dat je het lang zamerhand helemaal alleen afkunt. Lees goed begin correspondentie; daar staat juist over het inzenden. Je ziet dus, dat je postzegel overbodig was. Jople Hennlk Gelukkig weer beter er. present. Ook al een raadsel gemaakt! Wel bedankt. Nu goed op tijd inzenden (lees begin). Weer een lange correspondentie! Nu is het jullie beurt van schrijven. Tot de vol gende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. ontvangen van: Riekje Leemans, Willy Wiggers, Arnoud Dirkse, Wout van Heel, Annie van der Henst, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Marietje Lagerwij, Sofietje Lagerwij, Lena Prevo, Ineke Boterenbrood, Hansje Boteren- brood, Piet Martijn, Lies Meurs, Hendrik Hanno, Antje Ultdenboogaard, Mientje Uit- denboogaard, Ida de Lange, Fini de Lange, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Ber- tus van Meurs. Ella Meinema, Nellie Meine- ma, Tineke de Wit, Jaap de Geus, Nellie Trap, Ella Teljeur. Gerda Teljeur, Dik de Jong, Wim de Wolf, Ida de Graaf, Ali Stik- kelorum. Koos Stikkelorum, Jan Brons geest, Jan de Roode (leeftijd onder de op lossingen), Coba Hensen, Kora Key, Henk Stouten, Flip Stouten, Nelly Stouten, Sjaan- tje Stouten, Gerard Stouten, Rietje Brandt, Marietje de Mooy, Annie van Winkel, Annie van der Sluis, Corrie van Welzen, Annie Schipper, Adri Schipper, Aukje van der Walle, Annie Schouten, Truusje Sluymer, Guus Binnendijk, Corrie Binnendijk, Elly Oppelaar, Corrie Sweris, Rietje Mooten. Corrie Visser, Piet Schaft. Enny Stoffels, Mientje de Water. Jo Kooien, Jannie Koo ien, Corrie Rozendaal, Annie van der Vos, Jannie van Kampenhout. Niek Bakker, Marti Bakker, Wim Rienstra. Paul Rien- stra, Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Lydia Botermans, Coba Verlind, Elsje Ver- llnd, Adri Boelee, Dick Boelee, Annie Han sen, Riek de Vos, Annie Lek, Jannie Lek, Henk Klaassens, Bep van Iterson, Bram van Iterson, EUie van der Lelie, Gusta Bogerd, Anny Bekooy. Gerry Piket, Trudi Overduyn, Tini Overduyn, Jannie Werk, Miesje Kohier, Gerrit Kohier, Freddy Kohier, Tineke Rekers, Corrie Boef, Annie Klos, Margje Booy, Henk van Egmond, Jo- pie Susan, Freddy Susan. Henri Derogee, Joke Derogee. Anton Tegelaar. Afke Neute- boom, Toni Neuteboom, Alie Wilterdink, Jacques de Geus, Suze de Geus, Wim Kleer. Cobie Kleer, Abram Fakkel, Willy van Rijn, Tonny Verbeek, Elly Schophuizen, Henny van Viet, Co Hartevelt, Janny Har- tevelt. Lent de Graaf, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Marietje Laman, Ansje Voorma, Henny van Driel, Piet de Graaf, Leni de Graaf, Peter Westerbeek, Maartje Stavleu, Elsje Boterenbrood, Jopie Hennik. Vorige keer te laat ontvangen vanNanny Nauta, J. Need (voornaam en leeftijd er bij) voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Beppie Bouter. Ik ben een fijn gewas. Nog schoner dan het gras. Ik word niet meer gezaaid, En dikwijls toch gemaaid. Wie kent mij wel? H. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen plaatsen. 1. Wie gaat er mede naar school? 2. Dat been zwol lelijk op. 3. Wat een prijs; en toch is het goed lang niet mooi. 4. Hier is de balk; maar Je mag er wel een stuk afzagen. III. Ingezonden door Koos Stikkelorum. Vul de volgende zegswijze in: E.. v..l... g..t i. n....r t.. 1t. IV. Ingezonden door Tiny Dee. Mijn geheel is een plaats in Utrecht van 10 letters. 8, 4 is een lichaamsdeel. 5, 10, 4, 1, 10, 3. met nog een n er achter, vindt men in alle steden. 2, 3, 5 gebruikt men bij het eten. 2, 1 is een afkorting van Mama. 9, 8, 7, 5 een mooie bloem. 3, 2, 2, 3. 9 ge bruikt men bij de schoonmaak. Een 6. 3, 3 komt ln sprookjes voor. V. Ingezonden door Dickie Oskam. Wat kan hard lopen, en heeft geen benen? VI. Ingezonden door Hanny Ykema. Mijn naam bestaat uit 8 letters. Ik kom veel in sprookjes voor. 6, 2, 1 zit aan een boom. 3, 7, 1 is een lichaamsdeel van een dier. 3, 4, 6 is een zeevis. 1, 5, 8, 1 hoort op een fles. VIL Ingezonden door Plet Martijn. Ik ben een windstreek. Zet een letter voor mij, en ik ben een jongensnaam. VIII. Mijn eerste deel is het omgekeerde van een zwarten man, mijn tweede een stuk van een staart. Mijn geheel iets fijns. der raadsels uit het vorige nummer. 2. 1. Slager; 2. Predikant; 3. Melkboer; 4. Dokter; 5. Timmerman; 6. Schaap herder. 3. Suikerbeest; sik, beer, Kees, ui, ruit. 4. Assendelft; Assen, Delft. 5. De echo. 6. Paddestoel; poel, pad, das, pet, stoel. 7. Schoorsteenveger. 8. Takel, tafel, wafel.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 20