CORRESPONDENTIE Gansjes in de regen Beste raadselnichtjes en -neefjes, Hier ben ik weer. Heb ik jullie niet te veel laten zwoegen op het le raadsel van vorige keer? Het was geen noodzaak; wie het deed, zwoegde vrijwillig! En er zijn knapperds, die er mee klaar gekomen zijn. Een pluim hiervoor! Vertel me maar, of jullie binnenkort weer één stevig kluifje wil len hebben. In raadsel VI was bij het laatste woord het cijfer 10 abusievelijk weggevallen. Ge lukkig is dit geen struikelblok geworden. Het raadsel was niet moeilijk en jullie kwamen er toch. Voorts herhaal ik (voor de meesten be kend Aan het inzenden kunnen deelnemen kinderen van 7—16 jaar. De leeftijdsgroep 7ii jaar behoort bij de kleineren, die van 1116 jaar bij de groteren. Boven de raad sels staat, hoeveel oplossingen ieder min stens moet hebben. Wie meer oplossingen weet. mag die natuurlijk ook inzenden; hoe meer. hoe liever! Verder: steeds leeftijd onder je raadsels! Ik moet toch weten, of je bij de groteren, of bij de kleineren behoort? Al weet ik dit van verschillende vaste inzenders wel, jullie kunnen toch niet van mij vergen, dat ik van mijn hele Raadsel jeugd de leeftijd uit mijn hoofd weet? Tenslotte: Vooral op tijd inzenden. Tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur, naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar Wasstraat 5. Nu de brieven. Wim de Wolf Weer bedankt voor je nieuwe voorraad. Jij verrast me elke week. Invulraadsels heb ik voorloopig genoeg. An dere soorten en anekdoten mag je nog wel inzenden. Koos Stikkelorum Ik denk wel. dat jij binnenkort goed nieuws voor mij hebt. Ali Stikkelorum Door de voorbereidin gen op Zondagsschool voel je de December maand al heerlijk naderen. Jan Bronsgeest Jullie hebben samen hard gewerkt voor de raadsels. Ik vind jullie oogst flink. Nu kun je de oplossing van het moeilijke raadsel bestuderen. Coba Hensen Bedankt voor je aardige anekdote. Flip Stouten Het is goed. dat nu de Meester eens een beurt kreeg van. jou. Na tuurlijk maak je mij alweer nieuwsgierig naar wat ik volgende week te zien zal krijgen. Sjaantje Stouten Je hebt het druk deze weken met naaien en borduren. Maar dan komt er ook wat moois te voorschijn. Nelly Stouten Prettig, dat Nikki weer een jurk in het vooruitzicht heeft. Groen zal haar best staan, een goede kleur voor negerpopjes. Ik hoop, dat jij met Nikkie samen nu een langeren tijd pleizier zult hebben van Sjaantjè's werk Gerard Stouten Ik merk: Met Piet ging het niet. Wat je nu schrijft, is beter. Je moet mij niet zo verwennen! Rietje Brandt Een prachtrapport! Nu, je weet. dat had ik ook van jou verwacht. Natuurlijk ga je weer zo door. Je had een fijn extraatje daarna. Ellie weet. wat lek ker is. Annie van der Sluis Als jij een eeschikt raadsel of een anekdote weet. schrijf je deze er bij in ie volgende brief (liefst op afzon derlijk velletje). Zij gaan dan bij miin voor raad en krijgen een beurt voor plaatsing. Wanneer dat moet je afwachten. Annie van Winkel Wat een fijne lange brief! Twee teleurstellingen deze week. dat begrijp ik. Ik hoop met je, dat het weer gauw zal veranderen met het verlof en Vader kan komen. Hoe is het met de school geeaan? Misschien heb ie nu raooorten- nieuws? Zo gauw de zusjes 7 jaar zijn. hoop ik haar ook hier te zien. Ik geloof dat er ee^ onderwiizeresje in ion steekt. Elly Oppelaar Natuurlijk hartelijk wel kom in onze kring. Wat een leuk velletje postpapier1 Corrie Visser Nog een nieuweling, ook van harte welkom. Jij wordt dus mijn nichtje en ik jouw Tante. Riekje Leemans Ik hoop. dat je goed rapportennieuws voor mij hebt. Houd het nieuwe schrift, dat je deze week gekregen hebt. in ere! Geheimen zijn veilig bii mij. We zullen hopen, dat het zo niet blijft en je broer weer spoedig kan overkomen Willy Wiggers Ik denk. dat je hartje al weer vo! verwachting begint te kloppen, nu het St. Nicolaasfeest nadert. De weekjes er vóór zijn ook al prettig. Gelukkig, dat je Tante nog een kinderkrant voor je had. Annie v. d. Henst Je mag voor je raad sels gebruiken, wat je het beste uitkomt; als Je papiertje maar netjes en schoon is. Je raadsel is geschikt, welbedankt. Nu hoop is. dat de volgende week helemaal beter bent. ^usies de Vos Ik begrijp best, dat de hele dag bezet is, al hebben jullie maar de halve dag school. Jij kreeg nog een mooi Klitterkletter regentje Ritselt langs de ruiten. „Moet 'k nu binnen blijven. Mams? Mag 'K vandaag niet buiten Met mijn autopedje?" „O, nee, foei toch. Jetje!" Klitterkletter regentje Ritselt langs de ruiten. .Mammie, kijk, wie loopen oaar Zo parmantig buiten? Was ik maar zoo'n gansje!" Zucht het stoute Fransje. Klitterkletter regentje Stroomt nu langs de ruiten. Jet en Fransje kijken saam Door het raam naar buiten. Drukken bei hun neusjes plat: „Kijk eens zeg, hoe vind je dat?' Klitterkletter regentje Zwiept maar langs de ruiten. Maar daar waggelt Moeder Gans Uit het nest naar buiten. Kijk, ze haait haar kindjes thuis In het veilig ganzenhuis Klitterkletter regentje Klitterkletter kluis! MARIE MICHON. na-cadeautje voor je verjaardag, Rie. Wat prettig, als er zo nog iets nadruppelt voor je. Nu kun jij weer goed zien met je nieuwe glazen. Hoe staat het met jullie school? Het is nu weer volop raadseltijd: dat merken we goed! Lena Prevo Weer welkom hier, k Zie met pleizier, Weer mijn raadselnicht, Met haar mooi gedicht, En een plaatje zo blij, Van de groene wei Je gaat je nu zeker met dichten, Op het Sint-Nico- laasfeest richten? Ik groet je weer, Tot de volgende keer. Marietje Lagerwij Het meisje heeft haar portemonnaie terug. Prettig voor haar, dat jy er juist over schreef. Ik hoop, dat er veel vlaggetjes komen te wapperen in je Franse schrift. Je bent fijn voor me aan het werk geweest. Bedankt voor deze nieuwe raadsels, beide geschikt. Piet Martijn Ik ben er van overtuigd, dat jij het brielje. om te bedanken, keurig hebt geschreven. Wens Moeder van harte spoedige beterschap. Bedankt voor je raad sels en anekdote. Hendrik Hanno Ik voeg hier in de krant ook nog een Dluimpie voor jou bij. Ik begrijp, dat jij in je sas bent. Ik hoef niet te vragen, of jij met pleizier naar school gaat Antje Uitdenbooaaard Het le raadsel was ook heel moeiliik. Knap, dat jullie alle andere raadsels hebben. Mientje Uitdenboogaard Prettig te ho ren, dat allen thuis en jij in de eerste plaats zo van het boek genoten hebben. Ida de Lange Dan valt het nogal mee met het lopen voor iullie. Ik kon niet weten, dat iullie zo'n geschikt tussenstation had den' Fini de Lange Je las al boven over raadsel VI. Jij hebt. als de meeste anderen, zelf de fout reeds ontdekt. Tweetal van Vliet De 19e November valt goed uit dit jaar: Juist od Zondag. Bernard, ik feliciteer ie hartelijk met ie feestdag, die ie wel heel prettig zult vieren. Je zult vroliik nieuws voor me hebben vol gende keer. Ik hoop. dat ie zuster zover op geknapt is, dat zij er ook van mee kan ge nieten. Ella Meinema Jij kunt met je Moeder leuke olanneties maken, hoor' En ik merk ook. dat jij de correspondentie goed na leest! Ik rekende natuurlijk op een andere dikke brief, die ik nu toch heb. Dus twee dikke brieven! Wat heb je mooie cadeau* gekregen! Je hebt je veriaardag kunnen vieren van 's morgens tot 's avonds. De waterrotten grieten ie terne. Tineke de Wit Het le raadsel was heel moeilijk, bestemd voor kinderen, aie t krachten eens willen meten aan moeli raadsels. Ik hoop natuurlijk ook, dat je v gende week weer zelf kunt schrijven, d opgeknapt bent. Maar déze week zijn beiden je Tante dankbaar voor haar hg vaardigheid. Jaap de Geus Bedankt voor je raad tje. Maar nu hoop ik ook vaker oplossin van Je te ontvangen. Nellie Trap Ik denk wel, dat je hiei weer enkele raadsels van Jouw gading vii Leuk werkje, hè? Schrijf Je steeds Je Is tijd er onder? Gerda Teljeur Jij houdt zeker wel muziek? Gaat het al een beetje op je strument? Jij schreef dus in het album i een raadselnichtje van Je. Ella Teljeur Hier zie je de oploss van het moeilijke raadsel; jé ziet, dat toch mogelijk is. Vind jij de, muziekles i lijn? En geniet je al van de voorpret i St. Nicolaas? Guus Binnendijk Zoo'n raadseluur Is net geschikt voor de Zondagavond, moet dus voorlopig nog een beetje passen. Ik hoop, dat je er geen last m van krijgt. Bedankt voor het nieuwe n se!. Nu maar rustig Je beurt afwacht daar kan ik nooit iets van beloven. M feestdag valt drie dagen na de jouwe; ken nu maar uit. Corrie Binnendijk Jij ook welkom, kunnen jullie gezellig samen de raad oplossen. Je behoeft niet elke week r briefje er bij te schrijven als je daar n van houdt Hebben jullie nog steeds van school? Zusjes Schipper Het is een vergiss van verleden week, want jullie oplosslni waren goed. Het spijt me. Je broer wordt al een heel baasje. Ik denk, dat een wandelingetje met hem even pret vindt als hij, Annie. Truusje Sluymer Je hebt boven zei al gelezen over raadsel VI. Ik hoop, i je spoedig goede maatjes wordt met breuken Gerrte Siweris Het is te hopen, jullie weer spoedig normale schoolu hebben. Leuk, dat mooie boekomslag; laat er geen gras over groeien. Jo Kooien Vertel me eerst maar, jullie school vrij gekomen is. En dan 1 rapport! Groet Elsje van mij terug. Dier telsom is keurig. En betekent die s voor mij. dat zij zich na 20 Januari nichtje komt aanmelden? Jannie Kooien Het lieve leventje n je broertje, (met zijn bedje voor het raa is dus spoedig uit. Dat zal hem spijl maar hij krijgt er wat heel prettigs vi in de plaats; weer naar buiten en wi delen. Enny Stoiiels Ja, het was een dn fout in raadsel VI. Jij zit niet stil in di weken. Natuurlijk zwijg ik over een gri stuk uit je brief! We hebben het al! druk met breien. Bedankt voor je an( dote. Corrie Rozendaal Je bent toch n veel oplossingen voor den dag gekom Verder een hartelijk groetje. Tweetal Bakker Dat Vader nu n kon komen, juist op zijn verjaardag, is e hele teleurstelling voor jullie. Ik zal adres onthouden, maar het zal nog wel poosje duren, voor ik het nodig heb. Paul Rienstra Wat jammer, als ju! uit je school moeten. Waar zijn jullie ondergebracht? Wim Rienstra Jij bent zeker hard l groeid de laatste tijd. En misschien gn jij je Moeder nog boven het hoold, *0 zij je terugziet. Die „som", zoals jij 1 noemt, heb jij dan toch maar mooi o gelost. Atze va<n der Kooy Dit inpakken school was lang niet zoo prettig als t< een vacantie. Het is te hopen, dat school weer spoedig vrij zal komen. Bea van der Kooi Het is heel drietig, wat je schrijft. Wil je je oudi van mij condoleren? Tracht voor je» steeds je lieve herinnering aan je Ta te bewaren. Jannie van Kampenhout Jij bent een flinke hulp en het is heerlijk w Moeder, dat zij veel aan je kan o verlat Maar ik hoop, dat Moeder weer hersti is. Wens haar het beste. Je kunt ook alle de raadsels insturen, als je het druk he Lydia Botermans Wil je je ouders mij gelukwensen Maandag? Jij had leden week een prettige verrassing voor ouders: een mooi rapport. Blijf zo goed best doen. Coba Verlind Zelfs die mooie kaart hebben jullie weer in soorten. Van P1 briefjes kan ik met recht zeggen: kle maar fijn. Elsje Verlind Nu kun jij er weer te# als de winterkou komt. Ik begrijp, dat in je schik bent.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 19