Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 November 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK VOORSCHOTEN. Diefstallen. Bij de politie deed J. G. v. d. P., Leid- icheweg alhier, aangifte dat bij hem 20 K.G. bruine boonen worden vermist. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De politie stelt een onderzoek in. De militaire overheid deed aangifte van het feit. dat uit een stal, in gebruik bij de militairen. 75 pond haver is ontvreemd. Ook hiernaar wordt een onderzoek inge steld. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna d. van Maarten Willem dc Kluijver en van Francina Colijn; Amalla Cor nelia. d. van Christianus Petrus van Meegdes en van Anna d'Haens. Ondertrouwd: Arie van der Linden 23 j. en Elisabeth Johanna Eikhoff. 20 jr.; Jacobus Maria Lamboo. 21 j. en Johanna Maria Kooijman. 22 j. Theodoras van der Krogt. 22 j. en Geertruida Verhorik 22 j. Gehuwd: Jan Christiaanse 29 j. en Klasina Cornelia van Breda. 25 J. toek. adr. de Ruijter- straat 62 den Haag; Albert de Wit. 35 j. en Johanna de Brufjn 35 j. toek. adr. Langestr. 25 Leiden;Marinus van, Kerkvoort. 24 J. en Arina Corstlna Lena Boers 23 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria A. van der Gaag. Rijndijk 53; Corn. G.. van Diest. Willem de Zwijgerlaan 15; Wllhelmina J. M. Lucassen. Veurscheweg 3; G. J. Levens. Veurscheweg 3; Marinus Teljeur, Leldscheweg 351: Henriette E. N. Bodson. Veur scheweg 28; Maria C. G. Bijlemeer, Rijndijk 31; Joh. M. van der Zalm. Wügenlaan 95; Albertus Th van der Wal. Hyacinthenstraat 32; Hen riette G. W. Zandbergen. Leidseheweg 179; Ger- rit W. A. van de Polder. Schoolstraat 22; Egbert Bosman, Tulpstraat 19; Ferdinand J. Nikkers, Leldscheweg 191: Maria E. van der Geest, Voor straat. 12; Gerardus A. M. Bles. Papelaan 122; Geertruida M. E. Verbeek. Leldscheweg 159; Adriaan Leinse. Leidseheweg 140; Hubertus Kuit van Kempenstraat 31; van der Pijl. geh. m. H. Kult. van Kempenstraat 31; L. W. E. van Meij- gaarden. Dijkhoflaan 1; Menno Looijenga, Wil lem de Zwijgerlaan 9; Maria G. Lasthuijzen, Willem de Zwijgerlaan 9; E. van Konijnenburg. Leldscheweg 191; Pieter Murk Schoen, Leid seheweg 191. Vertrokken: Jozef D. Mens. n. Voorburg. Laan v. Middenburg 19c; Gerardus M. Mens. n. P^jn- acker, Westlaan I: Johannes van der Wal n. den Haag. Ruichhaverstraat 15; Simon Stolk n. Koog aan de Zaan. Z. Kerkstraat 34; Simon J. Rozenboom n. Rijnzaterswoude. Heerenweg 24a; Yvonne Marjoleine Kolderie. n. Haarlem. Gr. Houtstraat 97; Johannes F. A. van de Ven, n. Leiden. Valdezstraat 6a; Frena .Osterman. n. Leiden. Fruinlaan 7; Petronella W. Schrier, n. Lelden. Thorbeckelaan 41; Klasina C. van Breda, n. den Haag, de Ruyterstraat 62. GevondenEen kindertaschje met in houd. een rozenkrans in etui, een zilveren beursje en een sleutel. Inlichtingen bij de politie op werkdagen Tan 9 tot 10 uur. WARMOND. Bijeenkomst R.K. Volksbond. Onder groote belangstelling hield de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond fen leestvergadering in hotel de Stad Ro me, voor een groot gedeelte gewijd aan de St Willlbrordus herdenking. De heer Ho- jenboom zelde het zeer op prijs te stellen, aat de hier gelegerde olficieren deze uitvoe ring met hun bezoek wilden vereeren. Hij schetste dan de groote verdiensten die Willibrordus voor de beschaving ln deze streken heeft gehad, waarbij hij er op wees dat in diens devies de sociale liefde en sociale rechtvaardigheid een voorname plaats innam. Hierna werd het tooneeispel .Be Pastoor van Eikendonk" van Rene Bosch opgevoerd. Hierin werd op duidelijke wijze de dorpspolitiek gehekeld, een poli tiek die steeds gericht ls op eigenbelang en waar men vriendjes en kennissen aan baantjes helpt om hiervan later zelf voor deel te trekken. Het stuk dat onder leiding van den heer G. van Elburg wsis ingestudeerd, werd vlot gespeeld,vooral voor het spel van den Pa stoor hadden wij veel bewondering. Deze rol lag den heer Van Vliet volkomen. Ook de grimeur, de heer Hoppezak uit Leiden, die de grimage verzorgde was voor zijn taak berekend. Een collecte, ten bate van Hulp in Nood was een groot succes evenals de groote ver loting. De voorzitter dankt alle medewerkenden hartelijk, waarna luitenant Musquet. na mens de aanwezige officieren en militairen dankte voor de uitnoodiging voor dezen avond. Namens de officieren bood spr. elk der dames tooneelisten een fraaie.n ruiker aan.Nadat kapitein Starkenburg nog het woord had gevoerd, bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. BIJ de heeren v.d. D. en T. zijn ge vallen van roodvonk geconstateerd. Maat regelen zijn genomen om uitbreiding van deze ziekte tegen te gaan, In de vacature van dr. H, J. A Wa lenkamp is door den Bisschop als kerk meester van de R.K. Parochiale Kerk St. Matthias benoemd de heer A. Drabbe. ter wijl de heer A. Versluys Jzn. als nieuwe kerkmeester is benoemd. ALPHEN. Burgerlijke stand Geboren: Cornells Johannus Wilhelmus, z. v. Joh annus Petrus Kortman en Maria Jacoba Koot; Jan Maarten Geert. z. van Jan Ramkema en Trijntje de Wolf; Wllhelmina, d. van Har- men Vonk en Johanna Oudshoorn; Johanna Jeanna Charlotte Clemense, d. van Louis Del- phen Le Grand en Cornells Catharina Cartens; Willy d. van Marinas Ketel en Catharina Zek- veld; Adriana Cornells, z. van Cornells Vos en Adriana Josina Jongeneel; Marinas, z. van Ja cob Snel en Elisabeth Montagne; Petras Maria, z. van Johannus Kempen en Adriana Petronella Janmaat; Petronella Franciscus. d. van Hen- drikus Christianus Peek en Hendrika van Gils. Overleden: Johannus Paulus Leene. 68 j.. ge huwd met Cornelia Hupser. Loop der Bevolking. Gevestigd; Oeds Westerhof. Kor sts teekter- weg 50; Johannus Jansen. Ridderbuurt 3; Hen drik G. van Beusekom, Dorpstraat. 36. Vertrokken: Bodegraven. Noordzijde 51. Jo hanna M. van Leeuwen; Leiden Breestraat 25. Sara P. J. Baart.; Zwammerdam. Rijksstraatweg B81. Martinus P. de Lange; Leiden. Nieuwe Rijn 3. Frederika J. J. van der Spiegel; Franeker, buiten paviljoen, groot Lankum. Aaltje Breeveld. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad onzer gemeente is bepaald op Maan dag 20 November a.s. des v.m. half tien. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Vaststelling van de begrootingen, dienst 1940, voor: a. het gasbedrijf, b. het elec- triciteitsbedrijf, e. het waterleidingbedrijf, d. het grondbedrijf; 4. Voorstel van B. en W. Inzake wijziging van het tarief, als be doeld in art. 9 der verordening, betreffende de levering van electriciteit; 5. Goedkeu ring van de begrootlng voor het burger lijk armbestuur, dienst 1940; 6. Vaststel ling van de gemeen te-begrooting, dienst 1940, en van de besluiten, daarmede ver band houdende. Botsing tusschen vrachtauto's. Op den Steekterweg zijn gistermiddag twee vrachtauto's uit Den Haag en Oude water met elkaar in botsing gekomen; de bestuurder van den Haagschen wagen be kwam een schouderfractuur. De wagens werden zoo zwaar beschadigd, dat zij beide moesten worden weggesleept. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Door E. is bij de politie aangifte ge daan van het feit. dat Zaterdag diens rij wiel werd ontvreemd, terwijl hij dit even onbeheerd had neergezet voor een perceel in de Bruggestraat. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag aa. des na middags te 7'/j ure ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken: 2. Reclames school geld: 3. Voorstel tot vaststelling begrooting 1940: 4. Alsvoren tot toekenning van een renteloos voorschot tot dekking van het ongedekte exploitatie-verlies der Woning bouwvereniging „Alkemade" over 1937/ 1938; 5. Alsvoren tot vaststelling der veror dening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 1940/1941; 6. Alsvoren tot bepaling van het voorschot ingevolge artikel 101 der L.O.-wet voor 194Q; 7. Wijziging begrooting 1939. HAZERSWOUDE. Bijeenkomst A.R. Propagandaclub. De AR. Propagandaclub .Schrift en His torie" vergaderde onder leiding van den heer G. Dreschage. De heer K. J. Matze leidde in art. 4 van het program van beginselen „De Overheid als dienaresse Gods". Spr. behandelde de houding der over heid omtrent de geestelijke belangen der onderdanen. Het fundamenteele beginsel WASSENAAR. Vergadering „Evangelie en Belijdenis". De kerkelijke Kiesvereeniging „Evangelie <n Belijdenis" vergaderde in het gebouw ..Excelsior De voorzitter de heer J. H. v. Barneveld sprak een openingswoord, waarna dr. G. p van Iterson, Ned. Herv. Pred. te Den Haag sprak over: „Een belijdenis?" Spr. merkte op dat een belijdenis in het kerkelijke leven onmisbaar is. Buiten den tobrg der confessioneelen werd dit vroeger J'el ontkend, maar tegenwoordig wordt de behoefte daaraan algemeen gevoeld. In dit yerband noemde spr. de bewegingen Kerk- herstel, Kerkopbouw en ook bij de Vrijzin- ziet men een zich bezinnen op wat JI gelooven. Nu is het natuurlijk niet zóó, jat. zooals Rome leert, naast de Heilige thrift de traditie enz. met evenveel leer- jjftag is bekleed, maar wij hebben de belij- bcnis te zien als het antwoord dat de ö^nsch geeft op Gods woord dat tot hem oproken is. Als God tot den zondaar gaat sPreken, kan de mensch niet blijven zwij- Jen- Gods woord heeft onbeperkt gezag, regeert ons en de belijdenis moet daarvan I lbn afgeleid. Het ls een gedachte van de velen dat de oeiijdenls steeds nieuw moet zijn. Dit is jcgenwoordlg een brandende vraag. Daar- 's het een fout dat de Herv. Kerk nog niet gereorganiseerd is en daardoor e belijdenis nog niet langs kerkdijken 'e? heeft, kunnen aanvullen met geschrif- i«n tegen sommige moderne stroomingen. J beteekent niet. dat wij onze oude se- °wsbelijdenis maar overboord moeten gooien; cantact moet er zijn en eenig uit gangspunt mag zijn, dat het Evangelie van Christus de weg ter zaligheid is. Bovenal moet het belijden een levend ge tuigen zijn; als het geloof leeft in het hart zal dit ook naar buiten blijken. Dit hebben ook de martelaren gedaan, die hun geloof met hun goed en bloed moesten betalen. In tijden van vervolging wordt de belijde nis weer levend. Luther, Calvijn en alle hervormers hebben hun geloof in geschrif ten vastgelegd. Zooals zij dat noodig had den kunnen ook wij een belijdenis niet mis sen om staande te blijven te midden van allerlei stroomingen, die van God afvoeren. Daarbij is het niet noodzakelijk, dat wij het in alles met elkander eens zijn, als wij maar putten uit dezelfde bron: Jezus Christus en Hem erkennen als Zaligmaker. Na een gedachtenwisseling, dankte de voorzitter dr. van Iterson voor zijn heldere uiteenzetting en volgde sluiting met dank gebed. Op aanwijzing van den heer P. alhier, is door de politie op den Buurtweg aange houden de 24-j. L. uit Den Haag. die zich had schuldig gemaakt aan diefstal ten nadeelé van den heer P. ZEVENHOVEN. Tot ouderling der Geref. Kerk 11 ,ge- kdBBn de heer L. J. Splinter en tot dHnton dé héér M. Verburg. Mej. C. B„ die achter op een rijwiel zat, vie' daarvan af. ZIJ werd thuisgebracht en viel daarna bewusteloos neer. Dr. L. ver leende hulp en constateerde een diepe wonde in het achterhoofd. ZOETERWOUDE. In het Graalhuis werd een Ouder avond van de Krulskinderen gehouden. Kapelaan DuIJvesteiJn sprak over de op voeding van de kinderen waarbij hij ln het bijzonder wees op het groote belang van een goede samenwerking tusschen de ouders en de jeugdvereenigingen. De aanwezigen werden nog in de gelegenheid gesteld de generale repetitie bij te wonen van het tooneelstuk „Wietje, Wilde en Winde". Het spel werd uitstekend gespeeld, terwijl ook aan het tooneel veel aandacht was ge schonken. der overheid moet zijn Gods Woord, Spr. zette uiteen de geheel afzonderlijke levens terreinen van Kerk en Staat. Het staats leven is het instrument van Gods alge- meene, de kerk het terrein van Gods par ticuliere genade. Ieder op zijn terrein is geroepen tot de verheerlijking van Gods Naam en tot de bevordering van Gods Koninkrijk, door gehoorzaam te zijn en Gods ordonnantiën te volgen. De heer P. J. v. d. Haven gaf tenslotte nationale en internationale beschouwin gen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. OndertrouwdM. Bisschop en P van Klaveren. Geboren: Marijtje, dr. van W. Borreban en C. A. van Vliet. Verbetering Hoofdstraat en Bruggestraat. De verstrating van een gedeelte van de Hoofdstraat en de Bruggestraat is voltooid. Aan weerszijden van de Hoofdstraat ligt nu een trottoir. Het geheel geeft een keurig aanzien en is een belangrijke verbetering. Gevonden; Een soldatenjas. Inlichtin gen ter secretarie. Het sloopen van de brug in Achthoven bij de Lindenhof, met bijkomende werken is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer H. D. van Osnabrugge. Bij het agentschap der werkloozen staan 49 werkloozen ingeschreven. NIEUWKOOP. Pakriet. Men kan thans bij den heer B. van der Weijden aan den Noordscheweg een partij balen pakriet bezichtigen. Het bestuur der Rletvereeniging heeft als proef 500 bossen bladriet, dat gebezigd wordt voor de bol lenstreek. tot balen laten persen. Thans wordt getracht, daar er dit jaar groote overproductie is. dit pakriet te doen be stemmen voor de bescherming tegen lucht aanvallen. Speciaal voor schullloopgraven schijnt dit zeer nuttig te zijn. De heer A C. van Koert, die herbe noemd was tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim, heeft deze benoe ming niet. aangenomen. NIEUWVEEN. Raadsagenda. De Raad vergadert morgenavond te half acht. 1. Opening en lezing notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging algemee- ne politle-verordenlng. 4. Voorloopige vast stelling gemeenterekening 1938. 5. Aanbie ding gemeente be gr oo tuig 1940. 6. Benoe ming Commissie voor onderzoek der ge- meentebegrooting 1940. 7. Rondvraag en sluiting. NOORDEN. Voor het Comité „Roomsch Noorden" sprak de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau te 's-Gravenhage, die op boelende wijze het ouderwerp „Ge zin en Gemeenschap" besprak. Het was een leerzame avond. OUDE-WETERING. De doodelijke aanrijding te Maarssen. Het slachtoffer van de doodelijke aan rijding te Maarssen, waarover wij in ons blad van gisteren melding maakten, is de 22-jarige militair Jan de Jong, wonende alhier, lid van het Vrijwillig Landstorm- korps „Vaartulgendlenst". WADDINXVEEN. De maandelijksche collecte in de Ger. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opge bracht f. 95,17. De buurtvereeniging Emmakade en de buurtvereeniging Kerkweg hebben be sloten voorloopig geen contributie te laten betalen, zulks in verband met den inter nationalen toestand, waardoor van feest vieren toch niets kan komen. WOUBRUGGE. De scheepvaart door de Woudwatering. Er valt een groote opleving van de vaart door de Woudwatering waar te nemen; da gelijks varen groote schepen gseleept en op eigen kracht door de vaart Aangezien de brug over de Woudwatering het eenige verkeerspunt is waar al het verkeer over moet, geeft dit nogal eens vertraging. De ligging van deze brug is, vooral voor de vele vreemde schippers niet direct gun stig. Het gevolg is dan ook dat een paar dagen geleden de oostducdalf werd stuk gevaren; nu moest de westducdalf het ont gelden. De brug bleef gelukkig gespaard. ZOETERMEER. In de moddersloot gereden. Over den toestand van de Stationsstraat zijn al veel klachten geuit en niet ten on rechte. Het volgende overkwam een Rot terdammer, hetgeen ook aan drie anderen vóór hem in korten tijd was overkomen Met zijn rijwiel bereed hij de straat voorbij den molen. Waar de sloot gedempt is, zag hij niet dat vóór het huis van dr. Palte de sloot langs de straat loopt. Door onbekend heid met den toestand ter plaatse reed hij recht door en kwam in de moddersloot te recht. Niet dan na veel moeite kon hij zich redden. Dr. Palte voorzag hem van schoone kleeren. Alvorens er meer slachtoffers val len is het te hopen, dat in dezen toestand spoedig verbetering wordt gebracht. De bloedtransfusiedienst. Bij het Nederlandsche Roode Kruis be staat dringend behoefte aan personen, die een kleine hoeveelheid van hun bloed wil len afstaan voor den bloedtransfusiedienst TELEURSTELLENDE RESULTATEN DER SCHELVISCHBOOTEN. Mooie vangsten, mooie prijzen, en toch nog te kort? De dag van gisteren was een belangrijke dag voor het visschcrübedrtff. Het was te vens een dag. die teleurstelling bracht en dit teleurstellende resultaat zal ongetwijfeld op den verderen gang van zaken van grooten Invloed zijn. Het was de eerste maal sedert het uitbreken van den oorlog, dat er een behoorlijke aanvoer rechtstreeks uit zee was van rondvisch Vooral de aanvoer van schelvisch was, rekening hou dende met de omstandigheden, zeer ruim. door dat alle vijf booten teen record aantal na Sep tember) een flinke hoeveelheid aanvoerden. Ook over de prijzen viel niet te klagen. Wanneer de handel 8 a 10 gulden voor de braad- en 12 18 gld. voor de kleinmiddel-schel- visch betaalt, zooals gisteren, is er geen reden voor de reeders om over de prijzen te klagen. Deze stevige prijzen waren mede het gevolg van het ontbreken van Deensche consignatiezendin gen. hetgeen toegeschreven wordt aan zekere sensationeele geruchten en berichten in verband met den oorlogstoestand, welke ook hun weg naar Denemarken gevonden schijnen te hebben en waardoor de Deensche exporteurs ongerust zijn geworden. Een handicap was de stilstand van den han del op Duitschland als gevolg van de moeilijk heden met de telefoonverbindingen. Dat hierdoor de prijzen van de versche haring belangrijk zijn gedrukt zouden we nochtans niet durven bewe ren. Er werd 8.50 tot 11 gulden voor de haring betaald en dat ls altijd nog een gunstige prijs bij een aanvoer van ca. 1000 kisten, wanneer die alleen voor de binnenlandse he consumptie ge kocht worden. Wat nu de resultaten van het vijftal betreft het volgende: De Norma Maria IJm. 6 stak met haar f. 11.160,— met hoofd en schouders boven de andere uit. Deze boot dankt haar mooie reis voornamelijk aan de 700 kisten haring die zij met nog een partij andere visch mee naar huis bracht. Deze trawler maakte bovendien de kort ste reis van het vijftal. Bevredigend mag ook nog de reis van de Rotterdamsche Claesje RO 46 beschouwd worden: f. 6190.in 14 dagen zal ook nog wel winst opleveren. Voor het andere drietal is het een schip van bijleg. Het slechtste resultaat boekte de Alma IJm. 94. die slechts f 3440 besomde bij een reisduur van 15 dagen. Maar ook de reizen van de Ber gen IJm. 16: f 4490 in 13 dagen en van de Prinses Beatrix f 3980 eveneens in 13 dagen waren zeer ongunstig. Met zulke resultaten voor oogen op het tijdstip, dat de periode van de ..crisissteun", van regeeringswege verleend om het bedrijf op gang te helpen is afgeloopen. vraagt men zich af. wat de naaste toekomst zal brengen. Zullen de trawlers, wanneer ze geheel den ruggesteun van de haring moeten visschen, alleen visschende oprondvisch. bij de dure exploitatie van thans, kunnen blijven vis schen? Daar komt nog bij. dat er rekening mee dient te worden gehouden, dat er over het algemeen wel lange reizen gemaakt zullen worden, wat natuurlijk ook onvoor- deelig is. Al met al is het op het oogenblik een critieke tijd voor het trawlvisscherijbedrijfaan den eenen kant een moeilijke visscherij en een dure exploitatie, aan den anderen kant een stugge markt, stug door een min of meer gedesorgani- seerden blnnenlandschen handel en door de bijna tot nul gereduceerde uitvoermogelijkheden. VERWACHT VOOR DE WOENSDAGMARKT. Maria IJm. 95 vangst. 6 mnd. platvisch, 30 mnd. gul en kabeljauw, 135 mnd. dichte draad- schelvisch. 7 mnd. gestrikte draadschelvisch. 30 mnd. stoekabitvisch. 12 mnd. wijting en schar. 40 mnd. schelvisch. Totaal 260 mnd. benevens 50 stuks fijne kabeljauw. De Gloria IJm. 37 vangst 180 mnd schelvisch. 200 mnd. draadschelvisch. 30 mnd. gul, 25 mnd. makreel. 50 mnd. radio. 10 mnd. kloefvisch. 10 mnd. varia. Totaal 505 mnd. De Erin IJm. 12 vangst 60 mnd. schelvisch. 60 mnd. draadschelvisch. 65 mnd. wijting, 20 mnd. gul en kabeljauw, 900 mnd. makreel. 280 mnd. haring. 120 mnd. koolvisch en 120 mnd. varia. Totaal 1626. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 14 November. Tarbot 1.50—1.40; Tong 2.10—1.05; Heilbot 1.28 1.20 per kg.; Kleinschol 0.300.16; Schar 14 5.50; Tongschar 27.50; Poontjes 3.301.60; Middel Schelvisch 2826; kleinmlddel idem 19—11; kleine idem 11—6; Groote gul 12 50— 11.50; klein gul 11.50—4.60; Wijting 8.30—2.60; Makreel 267.20; Versche haring 114.20 per 50 kg. Kabeljauw 4440 per 125 kg.; Vleet 2.35 p. st. Leng 1.10 p. st.; Koolvisch 0.850.30 p. st. Aangevoerd aan den afslag: 1654 kg. snoek baars 0.27—0.22 per kg. Besommingen trawlers: Gerberdina Johanna IJm. 38 1200 m. f. 8420.— Haarlem IJm. 9 f. 1770. f. 9220; IS. Groen IJm. 130 370 f. 3430. (Deensche kotter E. 436 f. 640.—). Loggers: versche haring VI. 70 f. 2830. VLAARDINGEN. 14 Nov. Volle haring Eng. wal. f. 28,3028.40; Steur - haring f. 21.50—2290. VLAARDINGEN. 14 November. Vertrokken ter haringvisscherlj de KW 19 en KW. 127. SCHEVENINGEN, 14 November. Vangstberichten van hedenochtend: IJm. 490 25 k. uit de halve vleet; KW 123: 30 k. uit 40 netten: KW 65: 15 k. uit 35 netten; KW 40: 60 k.: KW 4 2 5k. uit de halve vleet-; KW 57: 8 k. idem: KW 138: 7 k. idem: KW 159 17 k. idem: KW 151: 12 k idem; KW 130 50 k. idem. GEBOREN. Cristina Giovanna Noemi, dr. van C. M. Kat en R. Bergamini Johanna Laurentia Maria, dr. van H. Naber en M. J. Noordeloos Gerardas Willem Johannes, zn. van W. Schou ten cn W. J. de Rooij Johannes Franciscus Antonius. zn. van J. F. G. Versteijnen en H. R. Verhaar Petrus Jacobus, zn. van P. C. Zuid hoek en C. Schelvis Elsje, dr. van J. Fakkel en E. Lancel Bartholomeus. zn. van B. Ouwerkerk en J. Bakker Hermina Cornelia, dr. van D. P. Blok en M. T. de Roode Jaco bus. zn, van J. Dirkse en D. A. Becker Anna Catharina, dr. van J. Seriier en A. C. Leupe Maria Cornelia, dr. van J. Wielhouwer en M. C. Smit Pieternella. dr. van J. P. v. d. Velden en M. Ranselaar Lambertus Gerardus. zn. van J Piet en H. v. Buuringen r Margje. dr. van D. v. Vliet en D. v. Leeuwen Hendrik Antoon zn. van A. Sira en S. H. Gertenaar Catharina Wllhelmina, dr. van W. A. Smit en G. v. Soest Maartje Jannetje, dr. van J. Tamboer en C. O. Middelkoop Marina, dr. van J. J. v. Kool bergen en M. J. v. d. Stam. OVERLEDEN: C. H. Harteveld hsvr. van W. Kerpel, 58 j. G. Verhagen, m., 67 J. GEVESTIGD: A. van Alphen, Raamst. 10 D. Backer, Witte Singel 8 S. G. A. Benjamins, Oude Singel 152 W. J. M. Berger, Boommarkt- 4 a H. van der Blom, fabr.arb„ Langegracht 101 D. Bouwens en fam., grondwerker. W. Rozen straat 29 a H. J. Brehler. koopman, 'Janvos- sensteeg 59 A. L. J. Buurman van Vreeden, Vreewijkstr. 6 F. W. Buijs en fam., machin.- koopv., J. v. Goyenkade 35 B. J. Doekes en fam., commandeur kettiabr., H. Rijndijk 101a J. H. Dijklnga. hulp ln de huish, Kanaalstr. 22 P. L. B. van Egmond havenarb. Morschstr. 62/64 E. T. G. Elton. Leeuwerikstr. 25 W. F. T. Eijgelsheim en fam.. Stationsweg 2 F. Fanuël, Rapenburg 79 J. Fernandes. Hout straat 6 M. Frijns, ordebroeder. Haagweg 13 J. van Gaaien, venter. Janvossensteeg 59 H. Gerlach. Rapenburg 112 G. Gom bert. Zoe- terwoudsche Singel 5 H. de Graaf, leerares handw., Hooigr. 63 P. F. Groenendijk, agent v. politie. Munnikenstr. 8 J. Holsbergen, Rijnsb.weg 77 b J. H. Hommes, Noordeinde 52 A. J. de Hoop Scheffer. Nw. Rijn 54 P. A. X. Jelgersma. hulpadm. pol., Schelpen kade 36 F Kamphues en fam.. Tollenstr. 22 G. A. C. Kamphuijs en fam.. brouwmeester, Haarl.str. 245 a H. W. Kastelein. Plantsoen 81 J. B. Kest, automonteur. Stieltjesstr. 17 M T. V. van Kesteren. kantoorbed.. Haven plein 1 C. A. J de Kloet en fam.. electr. monteur, Jac. Catslaan 93 S. Korbuly en fam.. Constr.teekenaar. B. Rozenboomstr. 13 J. F. J. Verweer—ter Kuile, Mariënpoelstr. 27 E. E. M. Kuijpers. Noordelnde 14 a Lauw TJoen Giap. Leeuwerikstr. 4 C. van Leeuwen, bakker. H. Rijndbk 252 H. E. Broers—Lelie veld. Levendaal 68 T. Y. Liem en fam.. Rijnsb.weg 144 J. M Blote—van der Loo. Bloemmarkt 11a J. Maler. Rapenburg 13 J. van der Meer. hulp in de huish.. Stadhou derslaan 29 M. E. van der Meer, dienstb., Oostdw.gr. 18 J. R. Meijer Ranneft, Rapen burg. 78 G. J. Nederlof. kapster. O. Rijn 2 a J. Neuteboom, badknecht. Looierstr. 21 J. H. van Ommen, agent v. politie. Witte Singel 50 p. Oosterom en fam.. vliegt, monteur. L. Morschw. 13 S. den Os, radioselner, da Costastr. 18 J. Overbeek en fam.. werktulgk.. de Sitterln. 43 J. D. Perestam. dienstbode. Donkersteeg 19 F M. van Poll. Rijnsb.weg 93 I A. Goedheer—Ravenek, Schelpenkade 32 M. Renaud. verpleegster, Rijnsb.weg 10 Wed L de Boom—Revm. Kaarsemakerstr. 7 H. Rietveld. N. Beetstr. 36 a A. A. de Ruiter, koopman, Roodborststr. 5 J. C. van Rijn, melkhandelaar. Kuipersteeg 5a Wed. M. E. G. Veigel—Schulz en fam.. Houtln. 29 B. C. F. Sluijterman. kantoorbed., Rijnsb.weg 31 d Soedibjo. Schelpenkade 51 a J. B. M. Spronk, Witte Singel 15 J- F. Streur. Kaiserstr. 36 E Strieker. Nwe Rijn 3 H. J. van Tuinen. Witte Singel 80 F. Vercouteren en fam., kan toorbed.. Wasstr. 2g C. H. van Vianen. Witte Singel 37 W. Schaap—Vonk en fam.. werk ster. Hoogewoerd 129 a S. de Waard, Zoeterw. Singel 19 J. van der Wal. dienstb.. Plantsoen 87 J. A van de Wetering, dekenwever. 3 Octoberstr. 29P. J. L. de Wit. Leeuwe rikstraat 10 M. A. R- Wolf. Hooigracht 31 J. Wijngaard, dienstbode, Terweepark 6 R. IJzerman, Mariënpoelstr. 43. VERTROKKEN. A Alberts. Oegstgeest. Nassauln. 34 A. M. Slootweg—Arnoldus. Serooskerke ZtW). Oost- kapelschestr.weg A200f - W. Arnoldus Henge lo Molenstr. 56 W. C. du Prie—Bavelaar. Leiderdorp. Steenbakkersin. 3 A. de Boer. Best, Internaatstr. 2 P. H. Diemei—de Beer. s-Gravenhage. 3e v.d. Boschstr. 48 H. van der Berg en fam. Amsterdam. Mariottepl. 25 - A Bliek. Lisse Kanaalstr. 256 C. M. Borst. Groningen, Oostersingel 59 H. Bouma, 's-Gravenhage. Ln. v. Meerdervoort 731 J.. M Bouma. Hillegom. v.d. Endeln. 118 A. Bo ter Gouda. Wijdstr. 43 J. H. Briët. Oegstgeest Wiihelminapark 33 C. C. M. Broeken. Bloe- mendaal. Boekenroodew 21 A. Bronsgeest en familie. Alphen a.d. Rijn, v. Reedestr. 5 L. Bruinenberg. Haarlem. Hazepatersln. 1 H. de Haan. Biecum, Godlinze B 144 J. Hardeman- Hatting. 's-Gravenhage, Parkweg 11 J. C. Kantebeen. Oegstgeest. Deutstr. 9 M. A. Kos telijk. Rotterdam. s-Gravendijwal 130b W. Laan, 's-Gravenhage. Malakkastr. 42 G. Muss man. Herne Dl.. Ludwigstr. 20 A. F. M M. Pierrot. Schiedam. Plein Eendracht 33b J. M. Ringenberg. Amsterdam. 3e Looierstr. 31 M. H Roest. Heemstede. Raadhuispl. 40 L. San- derse. Wassenaar. Papenweg 20 M. M. Schou ten. Hazerswoude. D 204 J. H. Sonderen en fam. 's-Gravenhage. Katwijkstr. 129 W. Storm, van Leeuwen. Leiderdorp. Resedastr. 10 F. Tjaberings. Blinjoe «ND E. Verdunnen en. fam Sas van Gent. Westkade 119a A. Ver- kuijl. Made ca A 435 K. Ciggaar. Wassenaar. Windlustw. 3a W. van Vliet, Zuilen, A. H. C. Fokkerstr. 35 V. Wilhoit, Eindhoven, Sta tionsweg 1. In deze gemeente zullen ongeveer 100 per sonen noodig zijn, terwijl de leeftijd van hen, die zich daarvoor opgeven moet zijn tusschen 21 en 60 jaren. Men kan zich op geven bij de plaatselijke geneesheeren, waar ook verdere inlichtingen kunnen wor den verkregen. De burgemeester beveelt dit voor het Vaderland zoo noozakelijke werk aan. ZWAMMERDAM. Kerkelijke verkiezingen. Het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier heeft tot kerkvoogd gekozen den heer J. Th Hoogteljling. zulks in de plaats van den heer J. H. van Dobben. die aan de beurt van aftreden was en voor een herbenoeming niet meer in aanmer king wenschte te komen. Het door den polder Vettenbroek cn Broekvelden alhier verpachte grasland ter grootte van pl.m. 17 H.A. heeft opgebracht f. 1629. Dit bedrag is ruim f. 600 lager dan de vorige verpachting. Silver-Ja va-Pacific Lijn BENGKALIS. 12 Nov. van Manilla naar Pacific Kust; AAGTE- KERK. naar San Pedro, pass. 5 Nov. het Panamakanaal. Mij. Nederland: T ARAKAN. uitreis 13 Nov. te Port Said: JOHAN DE WITT. 13 Nov. nm. van Amst. n. Lissabon. H. W. S. te L. Er zfjn vele Comités opge richt maar bedoeld ..noodfonds" kennen wij niet. Indien U ons nader opgeeft wat U bedoelt willen wij gaarne trachten het adres voor U te verkrijgen. T. B. te L. Rapenburg 56. N. K. te L. Daaraan zal niets meer te doen zfjn. W. B. te L. Het Kruitschip ontplofte op Maandag 12 Januari 1807 des namiddags te kwart over vier. J. A. U. te L. Neen. U moet wel degelijk zorgen dat de brief of briefkaart aan uw zoon gefrankeerd is. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7