Uit de Omstreken LEiDSCH DAP? AD - Tweede Bad Dinsdag 14 November 1939 Officieele Kennisgevingen O 'n REUZE TYPE WEERBERICHT. AGENDA PUBLICATIE BENTHUIZEN. Loop der Bevolking- Gevestigd Hendrika van Leeuwen van Reeu- W(jk Arendje BlUleven van Hazerswoude. Jan- nn7it.ip te "vïn h^fett^HaPvermno lletje Maan Kok. van St. Philipsland: Gybertus PO^tie aangn te van net reit, dat vermoe - -• - w delijk des nachts een inbraak plaats vond. HILLEGOM. Ingebroken? Een inwoner dezer gemeente deed bij de H'iknmp van Alphen a.d. Run- Vertrokken: Neeltje Bregman n. 's-Graven- hage: Wilhelmina van Staalduinen n. 's-Gra- venhage; Steintje Bregman n 'sGravenhage: Dinsd., Woensd., Dond., de Fransche actrice DANIELLE DARRIEUX in 'W7' Dolkomisch. 2641 Als 2e: HETGEHEIM VAN A STAMBOUL - (Vol mysterie) Het kosterschap in het Gymnasium St. Willibrord heeft de heer Koot een zekere vermaardheid doen verwerven. Ontelbaar waarbij ongenoode gasten zich toegang zijn ze. de studenten van genoemd Gymna- zouden hebben verschaft tot zijn woning De dochter des huizes, door het geblaf van P'etei Slootver n 's-Gravenhage; Eli- den hond gewekt, ging naar beneden, doch cohofh Rappovpoii n PotrorcutmiHo1 \Uillnn. D T ontdekte verder niets. De politie, die een grondig onderzoek instelde, ontdekte eeni ge voetsporen van de vermoedelijke da ders. Voor zoover bekend, wordt niets ver mist. sabeth Roggeveen n. Hazerswoude; Willem P. J Mets n. Wassenaar; CarroUna van Driel n. Mo°rkapelle: Cornells Arnoldus van Os. n. Delft; Nicolaas Manus Rensink n. Goes: Cornells van Veen. n. Boskoop. Benoemd tot gemeente-veldwachter alhier de heer S. Sluurman, thans gemeen teveldwachter te Wildervank. HAARLEMMERMEER. Beschonken automobilist reed op Zondag. Op telefonisch verzoek van bewoners van den Aalsmeerderdijk reed gisteren de po litie uit Hoofddorp naar deze buurtschap. Hier hield zich een persoon op. die onder invloed was van sterken drank en die per auto wilde wegrijden, ondanks het ben zineverbod De politie stelde een onderzoek in en vond hem op den Rijksweg Amsterdam- Den Haag, waar hij in gezelschap van „een goede kennis" den tijd doorbracht. Het bleek, dat de bewuste persoon, zeke re v. Hafkomstig uit Hazerswoude. ster ken drank had gedronken. Om te voorko men. dat hij verder reed. werd hij naar het politiebureau te Hoofddorp overgebracht. De auto is, in verband met de overtre ding van het benzineverbod, in beslag ge- nomer en staar Hoofddorp gesleept. Werkverschaffingsobjecten In ferband met de komende werkloos heid, ligt het in de bedoeling in Haarlem mermeer in den a s. winter weder verschil lende werkverschaffingsobjecten in uit voering te brengen.die behoudens mis schien een enkele uitzondering een al gemeen productief karakter dragen en waartoe, voor zooveel noodig, het contact tusschen het gemeentebestuur en het be stuur van den Haarlemmermeerpolder zal blijven gehandhaafd.. Het verbreeden van de dwars- en lengte- tochten zal verder ter hand worden ge nomen; de werkverschaffing bij landbou wers en tuinders zal weder plaats vinden; de demping van de Vennepertocht zal wor den voorgezet, enz. terwijl nog nieuwe ob jecten in onderzoek zijn en. zoo mogelijk, voor dezen winter nog zullen worden inge schakeld. Van gemeentewege zal spoedig uit voering worden gegeven aan het plan tot het maken van een nieuwe vuilnisbelt te meente, werd door de politie alhier proces- Lezing van prof. dr. v. Holk. Over het onderwerp ..Gezag en Vrijheid" hield prof. dr. v. Holk uit Leiden in het Nutsgebouw een lezing voor een goed be zette zaal. Gezag, aldus spr. is daar waar het op de juiste wijze uitgeoefend wordt. Gezag vindt men op alle levensterrein en in velerlei vormen, o.a. vastbeslotenheid van wil, zoo mede in groote kennis en gaven, ja zelfs vindt men gezag in Charme en Ir. Schoon heid In de dynastec ligt het gezag der traditie. Vrijheid is er in negatieven en in positie ven zin. In negatieven vorm groeit deze tot anarchie en in positieven zin tot aan vaarding van het gezag. Vrijheid en Gezag worden gedragen door „Gerechtigheid". In hotel Flora had een Bonte Avond plaats waarop het Variété Bouwmeester eenige artisten presenteerde onder wie Daan Hooykaas conferancien en Dora Sehrama (Operette zangeres). Eerst wei den de aanwezigen vergast op eenige num mers trapezewerk van The Rano's waarna Dora Sehrama eenige liedjes ten gehoore bracht Vervolgens kwam Hachy Singh ten tooneele met komische toeren als voetjong leur en de wonderhond. die vernuftig eeni ge bewijzen van dresseerkunst gaf. Er werd door de aanwezigen volop genoten van de grappige moppen en levensliedjes van Daan Hooykaas, terwijl ook Dora Sehrama het publiek voor zich wist te winnen. Naafloop van dezen Bonten Avond volg de een bal. Op de Weerestelnstraat, ter hoogte van dc Pastoorslaan, had een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Een bestuur der van een vierwielig motorrijtuig, die volgens zijn verklaringen geslipt was met zijn wagen, volgens ooggetuigen echter had zitten slapen, reed tegen een stilstaande auto op, waardoor ernstige schade ont stond. Onderling werd de opgeloopen scha de geregeld. De gemeente-politie maakte echter proces-verbaal op. Tegen zekeren S„ inwoner dezer ge- Nleuwvennep. in verband waarmede tevens de thans aldaar bestaande vuilnisberg plaats zal worden geëgaliseerd en afgedekt. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De oceaandepressie passeerde in den nacht de Faroer. te Thorshavn. daalde de luchtdruk in liet laatste etmaal 31.7 mbar. de wind ruimde in den nacht van Oost naar West. de tempera tuur steeg 6 graden en er viel 45 m.m. regen. In de kern der deprëssie is de luchtdruk 980 mbar. Een rest van de oude depressie ligt bij de Noordkaap. Op Groenland en in de Poolzee blijft de luchtdruk hoog en de temperatuur zeer laag. Een breede strook van hoogen luchtdruk breidt zich uit van Oost en Centraal-Europa over Spanje tot de Azoren. Maxima met luchtdrukwaarden boven 1025 mbar liggen in Oost-Europa en boven Spanje in Portugal. Een strooming van warme lucht be weegt zich over het geheele Westen en deed in het. Zuiden van Noorwegen de temperatuur weer stijgen. Tusschen IJsland en Groenland bewegen zich arctische luchtmassa's. die echter binnen den Poolcirkel blijven. De depressie, die reeds eenige dagen in het. Zuidelijk Middellandsclie- zeegebied heeft, gelegen, veroorzaakte gisteren storm en zwaren regen in Sicilië. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder, betrokken, krachtig Z.Z.W.-wlnd, temp. 10 gr. C.. min. 8 gr. C. Ylissingen. betrokken, krachtig Z.Z.W. wind. temp. 8 gr. C., min. 7 gr. C. De Bilt, nevel, zwak Z.-wind. temp. 6 gr. C.. min. 6 gr. C., neerslag 0.1 m.m. Groningen, betrokken matig Z.-wind. temp: 8 gr. C.. min. 7 gr. C. Maastricht, zwaarbewolkt, zwak Z.Z.W.-wind. temp. 10 gr. C.. min. 8 gr. C. verbaal opgemaakt terzake vernieling. Bij de politie alhier werd aangifte ge daan van vermissing van een portemon- naie met eenig geld. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs al hier staan heden 438 personen als werk zoekend ingeschreven. Vorig Jaar bedroeg dit aantal gedurende dezelfde periode van November slechts 193 Teneinde de veiligheid bij verduiste ringen zoo hoog mogelijk op te voeren werden deze week de trottoirbanden in de gemeente wit geschilderd en moest een vluchtheuvel van de halte Elsbroekerlaan verdwijnen. Een en ander geschiedde op aanwijzing van defensie. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (54 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. <48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag Voorm. te 4.56 u.; nam. te 5.18. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 4.41 n.m. tot 6.49 v.n\. KATWIJK AAN DEN RIJN. Teraardebestelling van wijlen den heer B. Star. Gistermiddag vond onder groote belang stelling op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer B. Star, in leven gep. gemeenteveldwach ter der gemeente Katwijk, die deeer dagen alhier op 73-jarigen leeftijd overleed. Onder de velen aanwezigen merkten wij o.a. op dr. J. Cleveringa, uit Katwijk aan Zee. de heeren H. v. d. Pol, oud gemeente veldwachter van Rijnsburg uit Rijnsburg, E Rous, gemeen te-veldwachter van Val kenburg, J. Janse, agent van politie te Katwijk, alsmede vele vrienden en kennis sen van den overledene. Ten sterfhulze heeft ds. H. Meyering, Geref. pred. een ge bed uitgesproken. Toen de kist ln de groeve was nederge- laten hield ds. H. Meyering een treffende grafrede. Vervolgens schetste een zoon van den overledene de goede eigenschappen van den overledene Hierna werd op verzoek gezongen Ps. 116 vers 2. De kist was bedekt met een krans van den heer J H. v. d. Wijngaard, oud Inspec teur van Politie te Katwijk, thans Commis saris van Politie te Harderwijk, onder wie de overledene heeft gediend. Teraardebestelling van wijlen den heer J. v. d. Gugten Sr. Gistermiddag vond onder groote belang stelling op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. v. d. Gugten Sr., thans wonende te Rot terdam, die dezer dagen aldaar op 69-j. leeftijd overleed. De overledene was in Katwijk en verre omgeving bij tuinders, bollenkweekers en kooplieden een zeer be kende persoonlijkheid. Toen de kist in den familiekelder was ge plaatst. voerde de heer C. Krijgsman uit Rotterdam namens de familie het woord en las eenige onberijmde gedeelten voor uit Ps. 90. Vervolgens werd op verzoek ge zongen Ps. 103 vers 5, waarna gebed volgde. A.S. GOUDEN JUBILEUM VAN KOSTER KOOT. sium die ln het latere leven, overal in den lande een vooraanstaande plaats hebben ingenomen, en zij zijn goede kennissen ge bleven van „Klaas de Koster". Wij twijfe len er niet aan, of velen dezer studenten zullen bij deze gelegenheid van hun be langstelling voor den koster, van wien men niets anders dan goeds wist te vertellen en die zoo geacht was om zijn hulpvaar digheid, doen blijken. Toen het gymnasulm der paters Jesuiten in 1938 naar Den Haag. naar „Huize Kat wijk" verplaatst werd, ging de koster mee. doch reeds het volgend Jaar. toen de 41 vol waren, meende Koot dat. gedachtig aan het „er is een tijd van komen doch ook van gaan", voor hem die van „gaan" ge komen was. En hij ging, doch naar Kat wijk. Daar meende Koot aanvankelijk op zijn lauweren te gaan rusten. Doch gezien den werkzamen geest, die den koster bezielde was het voor pastoor Schiphorst geen moeilijke taak. om Koot weer aan het werk te zetten en wel als koster ln de pa rochiekerk. De parochie had zich voordien nimmer de weelde van een koster kunnen veroorloven. Dc kosterwerkzaamheden wer den verricht door de misdienaars, en zelfs de pastoor deed bepaalde werkzaamheden die tot des kosters taak behoorden. Zoo zal koster Koot dus begin December een dubbel jubileum vieren: 50 jaar koster en 10 jaar koster ln de parochie van St. Jan de Dooper. Na zijn militairen dienstplicht te hebben vervuld was Koot korten tijd in een bak kersbedrijf werkzaam en daarna in ge noemd gymnasium als reftermeester. Koot werd geboren op 22 Mei 1867 en is dus 72 jaar oud Maar niemand zal het hem aan zien, Koot is nog een en al vitaliteit, be reidwilligheid. altijd present, steeds in de goede stemming. De parochianen zouden zich de parochie niet kunnen indenken zonder „Klaas de Koster". Daarom zal deze jubileumdag voor den koster een zeer bij zondere worden. Zijn feestdag zal Zondag 10 December plechtig gevierd worden, en zal dan den jubilaris kunnen gelukwcn- schen. Geen Luchtbeschermingsoefening. Het bericht betreffende de op Donder dagavond as. te houden Luchtbescher mingsoefening blijkt onjuist te zijn. Deze oefening wordt dan nJ. niet gehouden. Voor de magere jaren. Het is thans acht jaar geleden, dat de landbouwer J. v. P. bij den aanvang van de bloembollensaneering eenige duizenden kilogrammen bloembollen: tulpen, narcis sen en Hyacinthen voor veevoeder kocht. In de meening verkeerend. dat er ook nog bekomen. Hnf vnv UITREIKING DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met het uitreiken der distributie-stamkaarten. Vanaf 13 dezer worden huis aan huis ont vangbewijzen bezorgd, dienstig voor het af halen van bedoelde kaarten. Deze ontvangstbewijzen moeten zorgvul dig worden bewaard. Zaterdag 18 dezer wordt nader bekend gemaakt waar en wanneer de distributie- stamkaarten moeten worden afgehaald. Lelden, 11 November 1939. 2593 De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. ERWTEN EN SUIKER. De directeur van het distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: De aflevering der aan de kleinhandelaren toegewezen hoeveelheden erwten in twee gedeelten is toegestaan, uitsluitend voor de maand November, mits de datum van aan vang van het vervoer en het aantal kilo grammen, dat vervoerd wordt, beide malen voor den aanvang van het vervoer aange- teekend worden op het geleideblljet. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat deze regeling niet geldt voor de aflevering van suiker. 2676 De directeur P. ROOSENBURG. Leiden, 14 November 1939. PETROLEUM VOOR AQUARIA. De directeur van het distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: Houders van aquaria worden verzocht aan mijn kantoor formulieren I (niet for mulieren H. zooals abusievelijk is mede gedeeld) te halen, in te vullen en op te zenden naar het Bureau voor Aardolie producten, Zeestraat 100/104, 's-Graven hage. De directeur P. ROOSENBURG Leiden, 14 November 1939. 2677 HEDEN Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.®. Oude Singel 236: Bellamyvereeniging Snr- H. Nolles. 81/4 uur nam. v Pnlël: Vragenavond dr. Riemens. 81/4 una®. Katwyk-aan-Zee (Hotel du Rhin): $D. J. Slcgelaar. 8 uur nam. Woensdag. Nomateg (1ste Blnnenvestgr. 21): Bybellezln* M. Heymans. 8 1/4 uur nam. Donderdag. Patrimonium: Prop.-avond Ned. Chr. Blinden, bond. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Uitvoering My. voor Toon kunst en Residentie-orkest. 81/4 uur nam. Volkshuis: Voordracht van 8 1/4 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e e Casa Cara)Gerei Bond. Spr. ds. Fokkema. 7% uur nam. Zaterdag. 't. Schuttershof: Uitvoering „Kunst en Ge noegen". Zaal Mekel: Uitvoering Kunst". 8 uur nam. dr. B. Stokvis, „Oefening baart DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundk Bureau. 914—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dlns- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags, Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphfcerle. 3% uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde, Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-| uur nam. BIOSCOPEN: Stationsweg: 8 uur nam.: VOEDER VOOR PLUIMVEE. Van offlcieele zijde wordt bekend ge maakt. dat met Ingang van 1 December a s. alle pluimveehouders met minder dan 25 stuks grooté hoenders, eenden, ganzen, of kalkoenen, die niet aangesloten zijn bij een landbouw-crisisorganisatie, alsmede al le houders van dwerghoenders, post- en sierdulven. siereenden. zwanen, fazanten, parelhoenders, pauwen en konijnen, uit sluitend door bemiddeling van hun gewo nen leverancier/winkelier voeder kunnen wel eens z.g. magere Jaren zouden komen, liet v. P. deze bollen, die ingemaakt in een afgesloten kuil in den grond als veevoeder goed bleven, voorloopig in den kuil zitten. Thans dreigt er groot gebrek aan veevoe der te komen, een magere winter staat voor de deur. Maar de koeien van v. P. eten thans met smaak ingemaakte sanee- ringsbollen van acht jaar oud Het secretariaat van de afd. Katwijk der Ned. Ver. v. Luchtbescherming, adres de heer E. v. Wensveen, is thans aan het telefoonnet aangesloten onder no. 451. MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 Nov. op: 10.14; onder 19.01. LEIDSCHENDAM. Door de duisternis misleid.... Een bezoeker van het hotel de Zwaan, elders woonachtig, verliet 's avonds het café. doch reed door de duisternis misleid regelrecht de Vliet ln. De caféhouder en enkele andere perso nen wisten den man weer op het droge te trekken, terwijl de flets later Is opgevischt. De man verklaarde, dat hl) van meening was, dat een plein voor hem lag. Geslaagde Feestavond. Ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan had ln hotel de Wijkerbrug de afd. Leidschendam-Voorburg van de Ned. Ver. van Spoor- en Trampersoneel een feest avond georganiseerd. De groote zaal was stampvol, toen de voorzitter de heer Van Wel de bijeenkomst opende. Onder de aanwezigen waren deputaties van den modernen bestuurdersbond en daarbij aangesloten vereenlgingen, waar van er verschillende fraaie bloemstukken aanboden. De verzorging van het uitgebreide pro gramma was in handen van het ensemble Kees Borr; hieraan werkten mede Heydens en Borry met liedjes uit eigen repertoire, Mimi Fleur met levensliedjes, accordeon orkest enz,, welke allen het gehoor op vroo- lijke wijze hebben bezig gehouden. Het hoofdbestuurslid de heer L. W. Pe- terse hield een rede. waarin hij een over zicht gaf van den strijd in die 30 Jaren gevoerd en de resultaten die hierdoor be haald zijn. Tot slot had een gezellig samenzijn plaats, waarbij reien nog een dansje maak ten. Burgerlijke Stand. Bevallen: M M. E. van Baren geb. van Vliet z M. P. Ammerlaan geb. Tas d. F. M. Lab- blng geb. van der Geest d. M. Schippers geb. van der Velde d. C. H. van der Kraan geb. van den Nleuwland z. Ondertrouwd: H. M. Persoon en J. H. G. Jan maat; M. Wils en H. M. Krijgsman. Getrouwd: J. C. van Hasstraeht en P. van der Krogt Overleden: J. A. van der Poel. m. 20 J. Gedurende October is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 103.31 (v.m. f. 96.86), ten bate van de diaconie. Het verstrekken van voeder door bemid deling van een pluimvee-, duiven-, konij nen ol andere vereeniging vervalt hier mede. Door het Bureau Voedselvoorziening ln Oorlogstijd, Afdeeling Veevoederdistributie, Sectie: Bijzondere Diergroepen. P. J. Wijk Pzn„ 't Spelderholt 22 te Beekbergen, zul len aan de thans bij dit bureau ingeschre ven winkelbedrijven, coöperaties enz., nieuwe lijsten worden toegezonden. Men gelieve de schriftelijke verklaring betreffende het aantal dieren bij den secre taris der vereeniging, waarvan men lid is, terug te vragen of te doen vervallen en zich voor hetzelfde aantal dieren te laten bijschrijven op de wlnkellijsten. 2634 De wijzigingen moeten vóór 26 Novem ber aan den leverancier worden opgegeven opdat deze de lijsten vóór 10 December aan het genoemde bureau kan inzenden. Lijsten, na 10 December 1939 ontvangen, worden niet meer in behandeling genomen Een welbekend ingezetene. Binnenkort zal ln de parochie het jubi leum worden gevierd van den heer Koot, sinds 10 jaar koster van de parochie St. Jan de Dooper. Nu is koster Koot ln Katwijk echter al LISSE. sinds 50 jaar een goede bekende, n.l. door het feit dat hij. vóór hij de kosterfunctie Voor beroep bedankt, in de parochie vervulde in het gymnasium Naar wij vernemen heeft ds. J. v d. Berg der paters Jesuiten alhier als koster op- te Krabbendijke voor het beroep naar de trad. zelfs al gedurende 40 Jaren. Vandaar Geref. gemeente alhier ln de vac van ds. dat de heer Nic. J. Koot eerstdaags zijn H. Ligtenberg die naar Kampen vertrok, gouden jubileum als koster gaat vieren. bedankt. NOORDWIJK. Het aantal werkloozen bedraagt hier thans 443, dit is 38 minder dan twee weken geleden en 86 meer dan verleden jaar op dit tijdstip. OEGSTGEEST. Verkiezingen Ned. Herv. Gemeente. In de consistoriekamer van de Paulus kerk is gisteren een verkiezing gehouden van gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente. In de 5 vacatures, wegens periodieke af treding, zijn herkozen de heeren: L. A. Mennes, K. van Egmond, L. K. v.d. Ven, P. Oudshoorn en J.H. Gunning Bij de verkiezing van 4 Notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn de aftredenden herkozen n.l. de heeren: J. Los. A. Ultten- bogaard, J. P. C. Sentel en Adr. v.d. Endt. Inbraken. Des avonds is de omgeving van Poelgeest onveilig gemaakt. Tijdens afwezigheid van de bewoners hebben ongewenschte bezoekerts) zich toe gang verschaft tot de woningen van de fa- milie's B. en H. De bult was echter niet groot; slechts worden eenige sieraden en geld gemist. In dezelfde omgeving is een poging tot inbraak gepleegd ten huize van de familie v.d. V.. De toegang bleek hier niet zoo gemakke lijk, zoodat men onverrichter zake den af tocht heeft geblazen. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje Niesje d. van N. Ouwersloot en W. C. v. d. Kwaak. Getrouwd: G. Rodenburg j.m. 26 j. en C. Heemskerk j.d. 29 j. Overleden: Jacob Glasbergen 63 jr. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling neemt de aan voer van verschillende koolsoorten toe. De kwaliteit van bloemkool wordt beter, ech ter zakken de prijzen. Dit is ook het ge val met de waschpeen, die belangrijk minder opbrengt dan eenige weken gele den. Voor eerste kwaliteit bospeen is goede vraag, maar de aanvoer is gering. Over het algemeen is er meer vraag voor de ver schillende groentensoorten. Luxor-Theater, „Het Koraalrif". Eiken dag behalve VrUdags ook om 2 u., Zon* dag 2—7 en 8—11 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam: „Lokkend verleden". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam „Gibraltar". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam: ,,'t Zit ln de lucht". Zondag te 2, 4tt en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Gunga Dln". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee),,'n Reuze type". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 11 t/m Vrijdag 17 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster. N. RUn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 26274, De commissie voor de Vrije Universi teit heeft voor die instelling f. 147.80 kun nen afdragen. In de Ned. Herv. Kerk werd voor da Kerkvoogdij een gift van f. 100 gecollec teerd. SASSENHEIM. Auto over den kop geslagen. Zaterdagavond slipte bij de Zuiderstraat een personenauto, en kwam tegen de licht- paal van den vluchtheuvel terecht, waar na de auto over den kop sloeg. Een militaire auto, waarvan de chaut feur niet zoo vlug kon remmen, reed tegen den verongelukten wagen op, waardoor de benzinetank beschadigd werd en de auto ln brand geraakte. Met brandblusschers wist men het vuur in den aanvang te stuiten. De passagier» kwamen met den schrik vrij en konden nadat de wagen weer overeind gezet was en de inzittenden wat bekomen waren de reis voortzetten. Ook de militaire auto werd niet bescha digd. VALKENBURG. De heer G. Verhagen t In het Dlaconessenhuis te Leiden is op 67 jarigen leeftijd overleden, de heer G Verhagen, in leven ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier, welke lunctie hij 5 jaar bekleedde. De heer Verhagen was een ge ziene figuur in Ned. Herv. kringen. Hij ruste in vrede. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag namiddag a.s. op de Ned. Herv. Begraafplaats alhier. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Antonius Johannes de Jong. 74 j* echtgen. van J. v. d. Vlugt; Gerardus Jacoous Stokman, 74 j. weduwn. van C. M. Meiman. Geboren: Geertruida Catharina. d. van W. r- v. Klaveren en G. Roodenburg; Godefrldus J°* hannes Willibrordus z. v. G. G. Mens en C. J- v. d. Meer; Corenella Gerarda, d. van C. Steenkamer en A. G. van Werkhoven. Gehuwd: Johannes Theodorus Henricus vain der Hulst. 33 j. wonende te Wassenaar n« Henrica Jacoba Josephlna Langeveld 31 J - tras Leonardos Koelewyn 27 j. met Theodora Petronella van Tongeren 21 J. De Fancy-Fair ten bate van de M&j* en de Elisabeth-vereeniging voor noodwr denden in de Bartholomeus-Parochie ook dit jaar weer een succes geworden. De totale bruto-opbrengst was ron f. 11000.Dit is echter ruim f. 150.— win* der dan de Fancy-Fair in het vorig Jaar' Aan het kantoor der P.T.T. alhier is j» den loop van October op spaarbankboesJ ingelegd f. 1668.55 en terugbet. 1.250SJ» Derhalve minder ingelegd dan terugbetw' f. 835.12. Aan den heer H. P. Wltteman tc Sas- senhelm is medewerking verleend tot ra uitvoeren in werkverschaffing na omspu ting van „Het Nestje", van den heer Knoppert alhier. Het betreft hier een PE ceel groot 899 RIJnlandsche Roeden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6