LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 November 1939 KERK- EN 5CHOOLNIEUW5 De nieuwe Theekalender een. zeekalender/ n^—Éh WEERBERICHT. Uit de Omstreken OFFICIEELE KENNISGEVING AGENDA KATWIJK. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 NOVEMBER. Leiden Doopsg. Gem.: Voorm. 104 uur, cis. Ten Cate. Eglise Wallonne: dix heures et demie, Mr. A. E. P. Junod. pasteur éméritè. Evang. Luth. Gem.: Voorm, 104 u.. ds. Mak kink; nam. 54 uur, ds. A. W. C. de Wit van Delft. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium): Nam. 5 uur. ds. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10',2 uur, ds. Mispelblom Beyer. Ver. van Vrijz. Hei-vormden (Volkshuis): V.111. 104 uur, di-. Boersema. Rozekruisersgenootschap (Z.W. Singel 106): Voorm. 104 uur. mevr. H. Stok—Huizen. Chr. Geref. Gem. (Steenschuur 9>: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): Voorm. 104 uur, Gez. Mis. Geref. Kerk (Zuiderkerk)Voorm 10 uur, ds. Wiersinga: nam. 5 uur (Doopsbedienlng). ds. Weggemans. Geref. Kerk (Heerengracht)Voorm. 10 uur. ds. Weggemans; nam. 5 uur. ds. Wiersinga. Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 uur. dr. Westerink; nam. 5 uur. ds. H. D. Drenth, emer. pred. te Wassenaar. Geref. Kerk (Morschweg. Evangelisatiegeb.) Voorm. 94 uur, ds. H. D. Drenth; nam. 5 uur. dr. Westerink. Hooglandsche Kerk: Voorm. 10'2 uur (jeugd dienst). ds. A. de Voogd van Delft. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema: nam. 6 uur. ds. H. v. d. Linde. Oosterkerk: Voorm. 10 uur. ds. H. v. d. Linde nam. 6 uur. ds. Y. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, preeklezen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. R. C. de Lange. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uur en nam. halfzeven, ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien, ds. Moolhul- zen; nam. halfzeven preeklezen. Alphen -aan - den -Ry n Ned. Hen'. Kerk (Ju- lianastraat)Voorm. halftien. dr. Scheer; nam. halfzeven, de heer Lekkerkerker. Hulpgebouw (Gouwsluis>Nam. halfzeven, ds. Stehouwer. Kinderkerk „Bethel": geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)V.m, 10 uur, ds. Stehouwer; nam. 7 uur, ds. v. Ros- sum. cand. te Gouda. Evangelisatie Hooftstraat)Voorm. halftien. geen dienst; nam. halfzeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur cn nam. 6 uur. ds. Hartkamp. Geref, Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. Bosch; nam. 6 uur, cand. Goris van Kam pen. Martha-StichtingVoorm. 10 uur. ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Hendriks. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezen. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, 'ds. Stujjvenberg. BESTEL NOG E HEDEN!9 Zeer duidelijke kalender, mcc 6 prachtige afbeeldingen van klipperschepen! Mooier cn kleurrijker dan ooit! Bij inzending van 8 postzegels van 5 cent of liever nog storting van 40 ccnr op postrekening Nr. 262910. volgt franco toezeading. Verschijning begin December, maar bestel nog heden om Jatcr teleurstelling te voorkomen. THEE PROPAGANDABUREAU. Afd. 61 HEERENGR. 182, AMSTERDAM-C. 2520 (Inge* Med.) Barometerstand Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9 uur, ds. P. van Toorn van Rotterdam: nam. 6 uur, ds. Klüsener. Geref. Kerk: Voorm. 9J2 en nam. 6 uur. ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gron- loh; nam. 7 uur, ds. H. J. Jaanus van Rotter dam. Jeugddienst. Geref. Gem.: Voorm. 9Mi en nam. 6 uur, lees- dienst. Evangelisatiekring Beursgebouw: Nam. 64 u... de heer J. v. Oostveen van Alkmaar. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Zuur deeg. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk: Hoofd dorp: Voorm. 94 en nam. 64 uur. ds. Salverda. Vijfhuizen: Voorm. 9'- uur en nam. 2'2 uur, de heer Brürens. Lijnden: Voorm. 10 uur. dienst. Aalsmeerderweg: Voorm. 94 uur. de heer Koudstaal. Badhoevedoip: Voorm. 10 3/4 uur. de heer Van Niel, cand.: nam. 61 uur (lokaal Spier dijk. Sloterweg 59), ds. Ouwehand. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Dankure voor het gewas)" en nam. halfzeven, ds. Kichl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en h$m. half zeven. ds. Heuzenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Eerhardt; nam. 7 uur (jeugddienst), ds. Ko ningsbergen van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. A. H. Krabbe. Christ. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Dubois, veldprediker. Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Van Slnderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 91= uur, ds. v. d. Windt. Katwijk-aan-den-Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. H. Mete ring; nam. 5 uur, candidaat C. Maan, hulp prediker te Zeist. R.K. Kerk: Stille Mis 8.50 voorm. uitsluitend voor de militairen, pastoor Hesp. Katwijk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. hulppred. Marseille. Geref. Gem. (Remisestr.)Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% en nam. 64 uur, ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 64 uur, ds.Haspers. Leiderdorp Ned. Hen'. Kerk: Voprm. 10 uur, de heer J. M. Martens van Amsterdam; nam. 64 uur. ds. Streeder. Kinderkerk: Voorm. 104 uur. de heer S. A. Reyerse. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 64 uur. ds. Dijk. Leidschcndam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 ds. Vermet; nam. 7 uur (jeugddienst), ds. v. d. Windt van De Kaag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dienst, Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uul*. ds. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: Voorm. OM en nam. 24 uur, ds. Aalders. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Pieter de Ruiter 21 j. en Antje Agatha van Leeuwen 21 j. van Zoetermeer Cornells van der Linden 26 j. en Aagje Klos 25 j. van Zoetermeer. Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 763. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De luchtdrukstijgingen aan de Zuidzijde der depressie in het Noorden zetten zich in den nacht en morgen voort in het Oostzee-gebied en in Scandinavië. De depressie zelve ligt met laagste barometerstanden nabij 980 mbar sta- tionnair voor de Noorsche kust en over Lap land. Randstoringen bewegen zich langs den Westrand over de Noorsche Zee en brachten in den nacht zwaren neerslag op de Faroer Over het Oosten van Groenland ligt een machtig cn zeer koud gebied van hoogen luchtdruk. Het station Myggbukta meldt een luchtdruk van 1035 mbar en een temperatuur van 29 graden Celsius. Jan Mayen en Spitsbergen melden bij voortduring krachtige winden uit Noord-Oost tot Noord bij temperaturen op het laatste sta tion beneden 10 graden Celsius. Langs de Noorsche kust stormt het uit Zuid tot Zuid- West en blijft het weer zacht. Naar het schijnt nadert een depressie op den oceaan Het con tinentale gebied van hoogen luchtdruk trekt zich naar het Oosten terug. In het Westelijk deel van het Middellandse he-Zee-gebied vormt zich een vlakke depressie Vermoedelijk hangt deze samen met. luchtdrukdalingen in de Golf van Bis^aye. die verband houden met de na dering van de oceaan-depressie. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 il 20 voorm.) Den Helder: Mist. zwak Z.Z.O. wind. temp. 5 gr. C„ min. 5 gr. C., Missingen: Betrokken, matige Z. wind. temp. 8 gr. C.. min. 7 gr. C.. neerslag 0.1 m.M. De Bilt: Nevel, zwakke ZO. wind. temp. 4 gr. C., min. 3 gr. C„ neerslag 0,2 m.M. Groningen: Mist. zwakke Z. wind. temp. 5 gr. C., min. 4 gr. C., neerslag 0.1 m.M. Maastricht: Zwaarbewolkt, windstil, temp 4 gr. C., min. 4 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 8 gr. C. (47 gr F.). 12 uur 'smidd.: 11 gr. C. <52 gr. Fj. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 2 u. 52 min.; nam. te 3 u. 12 min. Voor Maandag. Voorm. te 3 u. 34 min.; nam. te 3 u. 53 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 4.45 nam. tot 6.44 voorm Zondag: 4.43 nam. tot 6.46 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 11 November: op 7 u. 09; onder 16 u 33 12 November: 8 u. 18; onder 17 u. 16. Lisse Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. F. W. Boers van Hoorn. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Wristers, res.-veldprediker; nam. 4 uur. dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Voorin, halftien en nam. halfdrie. leesdienst. Nieuwkoop Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 9 uur, ds. A. J. van Wijngaarden. Rem. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kramer uit Oosterbeek. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur. ds. Speelman uit Nieuwveen; nam. 6.30 uur, ds. Moolhuizen uit Aarlanderveen. Nieuwveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. De Vree. van Rijnzaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, lezen; nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Nam. halfzeven, de heer A. v. Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 en nam. 24 uur. ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. 9*6 en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 3 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Nam. 14 uur, ds. A. J. van Wijngaarden van Nieuwkoop. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 64 uur. de heer Koolstra, cand. te Utrecht. Noordwük-Binnen Ned Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. half zes, ds. W. W. Slddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zes. ds. H. B. Visser. Prot. Bond Lindenplein)Voorm. halfelf, ds Cannegieter van Oudshoorn. Noordwyk-aan-Zee Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur, ds. Sonneveld van Voorburg; nam. 5 uur, ds. Wormgoor van Den Haag. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.): Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Noordwykerhoul Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur, ds. Niftrik van Rijnsburg. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 101/4 uur (jeugddienst), ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, de heer J. Streef- land; nam. 7 uur. ds. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Dankuur gewas) en nam. 54 uur, ds. Eringa. Ver. van Vrijz. Hervormden (W. de Zwijger- kerk) Voorm. 104 uur, ds. J. W. van Nieuwen- hutfzen van Nijmegen. Gem. Gods (Geversslr. 13): Voorm. 10 en nam. 8 uur, de heer Zyistra van Voorburg. Oude-Wctcring Ned. Herv, Kerk: Voorin. 3 uur. de heer B. Geerling. cand. H. Dienst. Geref. Kerk: Voorm. 94 uur en nam. 24 u., ds. v. d. Bos. Rem. Kerk: Voorat. 10 uur. ds. De Wijs. Rijnsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. de heer P. de Hoop; nam. 5 uur, ds. F. J. Broeyer van Katwijk a. Zee. Kerkzaal: Voorm. halftien. ds, R. P. A. Rut gers van Katwijk a. Zee; nam. 5 uur, ds. Van Nifterik. Gei. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Post. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Post: nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. halftien en nam 5 uur, leesdienst. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johannes Roose. Spaarnwouder- weg 979 Jan Burghout. Vijfhuizerdijk 204 Gerrit van Laar. IJweg 115 Cornells ten Haken, Bennebroekerdijk 46 c Nicolaas Groot Kastanjelaan 29 Egbert van der Horst, Iepenlaan 83 Hendrik J. Scheeper. Gelevink- straat 49 Joseph C. te Pas, Schuilhoevelaan 5 Johann F. W. A. Meijer. M. Sterklaam 4 Cornells N. L. Smulders. Iepenlaan 91 Antonlus Koomen, Kruisweg 1049 Johannes J. Abspoel. Schipholdijk 179 Pieter de Boer. Nieuwemeerdijk 245 a Gerrit P. van Klave ren. Domineeslaan 3 Jan J. Mulder. Schlp- holdiik 220 A Aalbertus J. Egels. Nieuwe meerdijk 47D Cornells M. Brugman. Peli kaanstraat 34 Wed. J. Droogh, Kerkhoflaan 13 Kornelis van Wünem, Schuilhoevelaan 53. Vertrokken: Jacob Postma, n. Haarlem. Cre- merstraat 73 Leendert J. Drost, n. Sassen- heim. Zandslootkade 31 Marinus A. Hage. n. Zierikzee. Hoofd poortstraat Hendrik Peet oom. n. A'dam. Kanaalstr. 89 2h. Cornells Lammerts. n. A'dam, Weesterscheldepl. 3 Petrus J. Driessen, 11. A'dam. Bosch en Lom merweg 53 1 h. Haring Brandsma, n. Zeist, G. van Amstellaan 26 Tede Korenstra, n. A'dam, Sluisstr. 58 3 h. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannigje, d. van C. van der Linden cn H. van Drunen Antje Dina Catharino. d. van E. Weima en D. C. Breijer Jacob, z. van J. Sprultenburg en A. van der Blom Anna Wilhelmina, d. van P. C. Snoek cn M. W. de Kruijf Gijsbcrta, d. v. W. Betjcs en W. Zaal Christiaan, z. van W. van Kekem en P. Smits Herman, z. van H. P. van Anrooij en A. van Tol Ferdinand, z. van P. A. Boel- laard en H. van der Wulp Jacoba, d. van C. Robijn en M. P. Korthals Adriaan, z. van J. Imanse en C. D. Schalk Neeltje, d. van B. Nieuwkoop en M. Maarsen Geertrui, d. van J. J. van den Broeck en S. B. de Man Jan. z. van G. van de Wetering en C. Koolhaas. Ondertrouwd: Gerrit Wies, 19 j. en Sijtje Beers, 16 j. Johannes Cornells Duivenvoor den, 30 J, en Jacoba Maria Tulen. 33 j. Cor nells Hendrik van der Spek. 30 j. en Jannigje van f Oever, 32 j. Leonardus Roubos, 24 J. en Jesprlna Meenderlnck, 18 j. Joannes Joos- ten. 25 j. en Margawijha Agatha Peperkoorn. 24 jaar. Getrouwd: Arie Oudshoorn. 24 j. en Wilhel mina Soetens, 22 j. Klaas Maarsse, 25 j. cn Lena Heiltje Stolker. 21 j. Martinus de Vries. 23 j. cn Wilhelmina van Zanten. 23 j. Jacob Rus. 28 j. en Adriaantje Steenwyk, 22 j. Dirk Leendert Groen, 27 j. en Annetje Dek ker. 21 j. Overleden: Mar ij tje Sprultenburg. 67 j. echtg. van J. van Herwijnen Annie SUgJe Johanna Verduijn. 3 weken. d. van A. Verduijn en G. J. van Vliet. UITREIKING DISTRIBUTIE-STAMKAARTEN. De Burgemeester der gemeente Lelden maakt bekend dat binnenkort een aanvang zal worden gemaakt met het uitreiken der distributie-stamkaarten. Vanaf 13 dezer worden huis aan huis ont vangbewijzen bezorgd, dienstig voor het af halen van bedoelde kaarten. Deze ontvangstbewijzen moeten zorgvul dig worden bewaard. Zaterdag 18 dezer wordt nader bekend gemaakt waar en wanneer de distributie stamkaarten moeten worden afgehaald. Leiden, 11 November 1939. 2593 De Burgemeester. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. HILLEGOM. De Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs werd door 115 personen bezocht. In verband met den handel op Duitschland, waarvoor lntusschen weer uitvoervergunningen werden afge geven, was er eènige handel in tulpen. Hya cinthen en Narcissen. Ook werden er wel eenige partijen gladiolen verhandeld. Opvoering van het tooneelspel St. WiUi- brord's glorie. Onder de uitstekende leiding van Pierre Balledux, voerden de Vereenlgde Haagsche Spelers voor een overvolle zaal van Hotel Flora, het tooneelspel St. Wllllbrord's Glorie op. De prefecte der R.-K. Meisjescon gregatie me). C. Witteman heette alle aan wezigen. onder wie vele geestelijken, har telijk welkom en richtte een woord van dank tot kapelaan Ettinger. als directeur der Meisjescongregratie door wiens steun het mogelijk was geworden dit glorieuze tooneelspel te doen brengen. Vervolgens werd het uit 14 tafereelen be staande werk ten tooneele gebracht. Op meesterlijke wijze werden de diverse rollen vertokt; bijzonder viel op het spel van Pierre Balleddux als Wilfricd en Bonlfatlus, Gus Verstraete als de jeugdige kloosterling Willibrordus, Bert en Jan van der Linden in hun diverse rollen en mevr. Erna Balle dux—Haffert, en Jules Verstraete als Wil librordus, eerste apostel en bisschop van Nederland. Kapelaan Ettinger dankte de spelers har telijk voor het gebodene en sloot met den wensch, dat het Christendom, door W1U1- brord zoo moeizaam ln ons vaderland ge vestigd, een bolwerk zal mogen zijn tegen het steeds groeiende heidendom, dat ons menschdom belaagt. Van harte riep spreker het gezelschap een tot weerzien toe. Namens alle aanwezigen bood spreker het gezelschap bloemen aan. Hoogst voldaan ging men huiswaarts. Aanrijdingen. Op de Leidschestraat nabij de Wilson- straat had weer een aanrijding plaats Een personen-auto rijdende ln de richting Llsse, passeerde een voor deze auto rijden den met paard bespannen wagen. Uit de te genovergestelde richting naderde op dat tijdstip een tramtrein van de N.Z.H. De be stuurder van de passeerende auto remde daarop met het gevolg dat deze auto op de trambaan slipte en geheel omdraaide De naderende tram reed daarop tegen de ach terzijde van de auto, waardoor deze werd beschadigd. Door de Rijkspolitie is een on derzoek ingesteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gistermiddag had op de Weerenstein- straat nabij de Vosselaan eveneens een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De wielrijder, die uit dezelfde richting als vanwaar hij kwam een auto zag naderen, durfde daarop de Vosselaan niet meer in te rijden en zwenkte terug. Op hetzelfde moment reed de auto den flet ser van achter aan. Het achterwiel van de fiets werd zwaar beschadigd. De schade werd onderling geregeld. Vergadering „Streven tot Verbetering." De Hlllegomsche Plulmveevereeniglng „Streven tot Verbetering" hield een leden vergadering in café Flora. Ter sprake werd gebracht het tentoonstellen van dieren en daar ln geheel Noord of Zuid-Holland de zen winter geen tentoonstelling wordt ge houden, besloot men zelf een tentoonstel- HEDEN Amlcitia: Prop.avond Stichting Noord-Neder. land—Vlaanderen. 8 1/4 uur nam. Evang. Chr. Gem.: Bidstond te 81/4 u. nam. Schuttershof: Selskip Frysl&n. 8 uur nam, Zondag. Evang. Clir. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. Stadszaal nam. Dinsdag. Morschweg 59Stadsevangelisatie te 8 u. njn. Oude Singel 236: Bellamyvereeniging. Spr.: „De big van het 168ste". 8 1/4 i H. Nolles. 8 1/4 uur nam. Pnlël: Vragenavond dr. Riemens. 81/4 u.nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Hotel du Rhln): Spr J. Siegelaar. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstelline J. Franken en ir. H. v. Essen 10—4 uur, 's Zon dags 1—4 uur (tot 12 Nov.). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins- dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigén 78 uur nam. 's Donderdags, Wtfkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge- neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. r. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN: Stationsweg: 8 uur nam.: Rijnzaterwoude Ned. Herv. Kerk: Nam. 14 uur. ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 94 en nam. 6 uur. leesdienst. Sassenhcim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. B. J. C. Rijsdam, Zendingtedlrector; nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. 914 en nam. 5 uur. ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. De Bruijne. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Klusener van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. en nam. 6.30 uur. ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien, de heer Maan. theol. cand. te Zeist; nam. 5 uur, ds. Meijering van Katwijk-Binnen. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgan6. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. De Bruyne van Uithoorn. Ver. der Vrijz. Herv. („Ons eigen huLs", Leid- scheweg 66)Nam. 7 uur. ds. J. van Nieuwen- huijzen van Nijmegen. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Jongebreur van Bleiswijk; nam. 6 uur. ds. De Looze van Gouda. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. zes uur, cand. Van Lonkhuizen. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u.. ds. De Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem.: Gebouw v. Chr. belangen: Voorm. 10.05, ds. Honders; nam. 5.30 uur. ds. Ten Kate. Ned. Prot .Bond: Voorm. 10.35 uur, dr. J. C. A. Fetter van Den Haag. Wassenaar Geref. Kerk: (Hulpkerk Prince- haven): Voorm. 10 uur, ds. Feringa; nam. 5 urn*, ds. J. Verkuyl. Geref. Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 u., ds. J. Verkuyl en nam. 5 uur, ds. Feringa. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Streeder van Leiderdorp; nam. half zeven. ds. Van Harten van Zevenhoven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dronkert. Ned. Prot, Bond: Nam. zeven uur. ds. Mis pelblom Be\jer van Leiden. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. 94 uur, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. 9% on nam. 6)4 uur, ds. De Ruig. Zoetermeer Voorm. 10 uur en nam. 84 uur, dr. J. J. Woidendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 614 uur, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 94 cn nam. 2'4 en 014 uur, de heer Dorrestcin, Rotterdam. Ver. tot Verbreiding der Geref. Gcm.: V.m, 9.45 en nam. 64 uur. de heer Luitjes v. Leiden. Ver. van Vrijz. Herv.: Nam. 64 uur. ds. W. de Voogt v. d. Straaten te Haastrecht, Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. Pop van Zwammerdam. Zwammerdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Van Dijken van Gouda; nam. half zeven (Dankstond voor het gewas), ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Dam. van Bodegraven. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart voor 10, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Noordeloos. H. Harkema, can<L te Hilversum: te Dreischor, J. J. Siezen cand te Vlaardingen. Benoemd: als hulppred. te Amersfoort, Joh v. d. Velden, cand. te Utrecht. Aangenomen: Naar "s-Gravenhage (vac.-dr. E. J. W. Posthumus Meijes) dr. J. Schone veld te Groningen. GEREF. KERKEN. Tweetal te Ambt-Vollenhove (St. Janskloos ter) H. C. Voorneveld te Zuilichem en D J. Ras te Vleuten. Luxor-Theater, „Het Koraalrif". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: „Lokkend verleden". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. .Gibraltar". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,'t Zit ln de lucht". Zondag te 2. 44 cn 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, HaarUtraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Gunga Din". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)„De gemas kerde adelaar". De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van der Hoeven, Hovens Gréve, Lalir en Si mons. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Leemhuis, tel. 22030. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 11 t/m Vrijdag 17 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door de Oegstgeeetsche Apotheek, Wil- helminapark 8. tel. 26274, ling uit te schrijven tegen de Kerstdagen, in het gebouw Copex. Van vele zusterver- eenigingen werd reeds medewerking toege zegd. Door bemiddeling der Gemeentelijke Arbeidsbeurs kon een vijftigtal arbeiders gplaatst worden bij een object in de ge meente Noord wij kerhout. Deze week heeft de politie een twee tal personen aangehouden, die gesignaleerd stonden in het algemeen politieblad. Zij zUn overgebracht naar Haarlem en ter beschik king gesteld van de Justitie. Op de deze week te Gorsel gehouden pluimveetentoonstelling wist onze plaats genoot Jac. van Leeuwen met zijn Hollan der konijnen twee eerste, 1 eere, en 3 tweede prijzen te behalen. Een bijzonder goed ko nijntje wist dit jaar reeds voor de tiende maal op een eerste prijs beslag te leggen, terwijl een ander jong dier 5 malen achter een met een lsten prijs ging strijken. Voor den v. Leeuwen een succes! De Zondagsdienst der doctoren wordt morgen waargenomen door dr. van der Kaaden. Gevonden: Geelbruine portefeuille, grij ze handschoen, tasch met flesch. bruin da mes portemonnaietje. autonummerplaat GZ 47651, zwart kinderpantoffeltje, paar rolschaatsen, wit zakmes, blauwe jongens pet. Inlichtingen bij de politie. HET EMERITAAT AAN Ds. H. MEIJERING VERLEEND. De classis Leiden der Ger Kerken heeft ds. H. Meijering te Katwijk aan den Rijn i -«on na een diensttijd van meer dan 47 jaar op grondbedrijf en van den schoolartsen zijn verzoek op de meest eervolle wijze 1A A W:~J! emeritaat verleend. Ds. H. Meijering zal volgende maand afscheid preeken van zijn gemeente. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag as. des avonds te 7.30 uur bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 5 September 1939, no. 378 en van 28 September 1939, no. 379. 2. Mede- deeling van ingekomen stukken. 3. Beëedl- ging waarnemend gemeente-ontvanger, t Benoeming onderwijzeres aan de O. I- School. 5. Voorste] tot verkoop van grond aan A. van den Oever en P. E. R. Trousse- lot. 8. Voorstel tot ruiling van grond met de Katwijksche Bouwvereeniglng. 7. Voor stel tot het huren van de villa „Hedwjg Mathilde" ten behoeve van het voorberei dend lager onderwijs. 8. Vaststelling van de vergoeding bedoeld ln artikel 103, tweede lid, der lager onderwijswet 1920. 9. Voorstel tot verhooging van het credlet aan ..D® Kleine Zelfstandigen." 10. Voorstel tot ne» wijzigen van de gemeentebegrooting voor 1939. 11. Voorstel tot het geven van een naam aan straat 12a van het uitbreiding5' plan „Nieuw-Zuld." 12. Behandeling belas- tingreclames. 13. Aanbieding gemcentereke- nlng over 1938. alsmede van de rekeningen 1938 van de licht- en waterbedrijven, van dienst. 14. Aanbieding gemeentebegrooting en begrootingen van de bedrijven. Is' Rondvraag. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6