CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, De raadsels van deze week beginnen met een hard nootje voor knappe puzzelaars. Daar vind je iets nieuws, n.l. een magisch vierkant. Jullie begrijpen wel, wat dat be tekent: een tovervierkant. Wie ziet er kans, de getallen op de juiste wijze in de hokjes te toveren? De knapperds houden wel van zo'n moeilijk gevalletje, en ik ben benieuwd wie „er uit komt." Wie het raadsel vindt, mag het voor twee oplossingen laten tel len. Veel succes er mee! Wie het niet lukt. of er zich niet aan durft te wagen, vindt nog keuze genoeg bij 7 andere raadsels. Er zijn heel veel brieven, dus ik begin maar gauw aan de afzonderlijke beant woording. Ali en Koos Stikkelorum Deze keer één stukje samen. Het is nu de tijd van hand werkjes en gezellige spelletjes binnen. Jul lie hebben je vacantiedagen zo prettig door gebracht. Jan Bronsgeest Jij had Woensdag een fijne dag. en je Vader in de eerste plaats. Feliciteer hem nog van mij. Jij hebt weer iets uitgezocht, dat Vader goed gebruiken kan. Corrie van Welzcn Ik denk. dat jij in de herfstvacantie menig uurtje verdiept hebt gezeten in je nieuwe boek. Jij hebt dus genoten! Je voorziet mij van een aardig raadsel, dank je wel. Wint de Wolf Je bent een flink mede werker aan onze krant. Weer bedankt voor raadsels en anekdoten. Atze van der Kooi Het was een teleur stelling, dat je Oma onverwachts niet kwam. En het was geen prettige reden, waarom zij thuis bleef. Van ganser harte wens ik jullie vooruitgang en beterschap voor de beide tantes toe. Bea van der Kooi Je „vliegt" naar school nu, al blijf je op de grond, en ge bruik je geen vleugels. Goed rapporten- nieuws? Wim Rienstra Over je rapport kun je tevreden zijn. Probeer nu voor het volgend rapport nog, die ene vier weg te werken. Paul Rienstra Ik ben ook benieuwd naar jouw rapport. Zit jij nu in de examen klas? Het Is jouw weertje niet ln deze tijd. El Ia Teljeur Jij hebt het zeker druk met huiswerk in de 6e klas? Prettig, dat je daarnaast ook tijd voor de raadsels hebt. En zelfs, om nieuwe voor mij te ma ken I Welbedankt. Gerda Teljeur Jij zult thuis ook wel een en ander te doen hebben voor school. Eedankt voor je aardige anekdote. Annie Olivier Met de zon er bij had den we een paar heerlijke herfstdagen ver leden week. Daar heb jij van geprofiteerd. .Leuk voor je, familie te hebben in W.; het is juist een aardig fietstochtje er naar toe. natuurlijk hoop ik hetzelfde als jij van onze nieuwelingen. Henk Olivier Zorg zeil maar. dat ik je naam nog heel vaak in de krant kan plaatsen. Dan zijn wij beiden verheugd. Wat verras je mi] met je mooie tekening: dank je wel. Dirk de Jong Hartelijk welkom. Dit is de eerste keer voor je, en ik hoop, dat het nog lang niet de laatste zal zijn! Bedankt voor je ingezonden raadseltje. Je verwent me al dadelijk met mooi postpapier. Annie van der Henst Natuurlijk ook .van harte welkom. Bij een nichtje hoort een Tante, dus nu weet je het antwoord wel op de vraag! Nieuwe raadsels mag je insturen. Maar nu eerst zorgen, dat je gauw beter bent! Nellie Trap Uitstekend, dat je mee komt döen. en hartelijk welkom Stuur je raadsels maar gauw in volgende week. Trudi Overduyn Heerlijk voor je. deze nieuwe le„. Je hebt er zö naar verlangd, dat het vanzelf spreekt, dat je er nu ook flink voor zult studeren. Nog drukker nu! Maar je bent toch zeker begonnen, met Moeder dubbel en dwars te bedanken? Tini Overduyn Je hebt mijn onge schreven vraag, al begrepen. Ik verwacht heus niet elke week een briefje van je; maar dat ik helemaal niets hoorde, vond ik toch wel heel naar. Je wilt toch wel mijn raadselneefje blijven? Kora Key Zo heb jij een heel prettig weekje achter de rug. Bedankt voor je bei de raadsels. Marietje Lagerwij Jij beleefde heel wat bijzonders op die bewuste Dinsdagmorgen. Waarschijnlijk weet ik het eigenaresje van die portemonnaieik zal haar naar het Politie-Bureau sturen. Henkie is kordaat. Ik merk: hij houdt niet van uitstellen! Dit raadsel is beter beschikt, bedankt. Wout van Heel Bedankt voor je anek dote. Ingezonden door Ria Holleman. Esperantoland! Bezoeker: Spreekt uw dochter ook Espe ranto?" Trotse Moeder: „Nou, en of! Alsof ze er geboren en getogen is." Ingezonden door Ineke Boterenbrood. Mevrouw: „Marie, heb je het koper al gepoetst?" Marie: „Ja, mevrouw, behalve uw arm band en ringen." Piet Martijn Voor jou zijn de feesten opgestapeld in December. Studeer jij maar vlijtig aan je muziek. Ik vind het al prach tig, dat je in aanmerking kwam. En dan praten we er nog eens over, als jij 16 jaar bent. Ik ben nu al benieuwd, wat je me dan kunt vertellen! Aukje van der Wallc Ik heb gelezen van de Oogstdienst. Het is prettig, dat er aan zovelen een kleine vreugde bezorgd kon worden. En voor jullie, kinderen van de Zondagsschool een prettig gevoel, hier aan ook meegewerkt te hebben. Vele klein tjes maken een grote. Tineke Marree Ik hoop hetzelfde als jij. Nu komen de echte raadselmaanden. Alie Wilterdink Weer welkom in ons midden. Ik vind het altijd prettig, oude klantjes terug te zien. En dan een getikte brief; jij doet niet minder! Bedankt voor je raadsel en anekdote. Tineke de Wit Je anekdote is wel aar dig, maar we hebben een dergelijke al eens gehad in onze krant. Steeds je leeftijd on der de raadsels, al meen ik die van jou wel ongeveer te weten! Hoe dat kan? Lies Meurs Ook hartelijk welkom. Je begint met een vrolijk velletje postpapier. Het raadsel, dat je opgeeft, heeft ook al eens in ons blad gestaan. Als je nog iets weet. probeer je het maar weer. Blip Stouten Je hebt een mooi onder werp uitgekozen voor je tekening. Ik dank je weer hartelijk. Tekenen blijft je liefste bezigheid, nietwaar? Een goede bezigheid! Leuk, die ochtendgroet van je kleine zusje. Sjaantje Stouten Wat zal het nieuwe cadeautje je keurig staan. En met je an dere cadeautje kun je dat zelf controleren! Nellie Stouten Jammer van je poppe- kleertjes. Nu maar hopen op andere oude lappen. En verder, dat Sjaantje dan nog eens zo goed zal zijn. Gerard Stouten Wat flink, dat jij je kleine zusje alweer naar school brengt. Zo ga jij thuis bij de groteren behoren. Hendrik Hanno Zo'n paar daagjes herfstvacantie zijn wat prettig, tussen die volle dagen van school en huiswerk. Pro beer zooveel mogelijk 's Zaterdags of des Zondags te schrijven 'sMaandags zul Je wel niet veel. tijd hebben Nellie Meinema Ja, het was een droe vig begin van de Zondag. Arme Molli! Nu is het hokje voorlopig leeg. Zeg tegen Ella, dat ik heel erg opkeek van haar „dikke brief". Zulke brieven ontvang ik niet vaak. Het is echter heel prettig, zulke te ontvan gen! Er is goed gesmuld, zowel in Leider dorp als in Leiden Dickie Oskam Ik hoorde, dat je mooie miniatuur-briefje uitgeleide werd gedaan door een heel gezelschap! Nu kon het be slist niet verdwalen. Ik denk, dat vele lieve gidsen jou geholpen hebben. Voortaan Je briefje in de bus werpen zonder bellen. Je "weet nu, dat het goed terecht is. Cobic Kleer Je begrijpt wel, waarom ik nat en guur weer ..raadselweer" noem. Gaat het goed met Moeder? Wim Kleer Knap, dat jij het grote raadsel hebt. En jij mocht wel mee? Waar heen? Mee in de brief? Annie Schneider De bibliotheek-boe ken vallen bij jou in de smaak. Nu, dat gaat in L. ook zo Je ziet, dat er heel wat ovéreehkomsten zijn! Die reisjes naar L. hebben goede gevolgen voor iou. Het dagje met Aat hebben jullie nuttig en prettig besteed. Het vrolijke het laatst: een goede regeling. Zusjes de Vos Jullie hadden weer een prettigen dag de vorige week. De sprei is flink gegroeid in de vacantie. Deze korte vacantia leent zich bijzonder voor derge lijke gezellige, huiselijke bezigheden. Rietje Brandt. Prettig, dat je me de cijfers zult schrijven. Van mooie rapporten hoor ik bijzonder graag! Het was dus maar een halve vacantie voor jullie deze keer. Tweetal Susan Jullie raadsel vergeet ik natuurlijk niet. Alleen voel ik me ver legen, als het in de krant staat! Ja, het is nu echt knus, in een warme kamer te zitten met de raadsels. Zo denken velen er over! h B h Bep van Iterson Het is gelukt. Deze keer kun je ook flink a denken, zoals je ziet. Annie van der Vos Het gaat j een heel boek in het kort na te Nu heb ik er een goede indruk lijkt me heel mooi, en ik begrijp, van genoten hebt. Dat trof maar juist in de herfstvacantie. Corrie Rozendaal Op gewone papier zijn je briefjes me even 1 Al vind ik postpapier heel mooi, tijd een beetje verwennerij! Nu 1: dervonden, hoeveel leuker het is. seis in te zenden. Annie van Winkel Je kunt verheugen, dat je naam eens bove gezonden raadsel zal prijken. Dus je het wel! Jij verlangt naar Zate: begrijp ik. Nu heb je mij ook nie gemaakt naar je rapport. Annie van der Sluis Vorige ke alleen oplossingen van je gekregei dit voor ons beiden een raadsel raadsels zijn niet prettig, vind je Ida de Lange Bedankt voor je aardig, dat je er ook een gema: Jullie moeten een flink eindje lo| school. Gerrie Sweris Ik ben blij, dat ten hebt van je boek. Het staat vr( boeken in je boekenkast te zette kaft. Zolang je een boek leest. k« dan van een kaft voorzien, of vai boekomslag. Heb je dit laatste i weet je weer een aardig handwerl Riekje Leemans Ik ben het m« Riekje Zo als jij nu reeds bezig bei lopig alleen met denken!), genie meer van de voorpret, en van het laasfeest zelf, dan wanneer ji „krijgt". Jij kent dus al weer enige nichtjes er bij. Willy Wiggers Gelukkig: nu de raadsels. Vind je het prettig nieuwe huis? Fijn voor je. weer jaardag in het vooruitzicht te hel Enny Stoffels Schrijf je Leid nog maar veel brieven, daar houd Op je vragen kan ik niet Ineens geven: voorlopig kan ik er alleen ken. Leuk. dat er nu weer elke dag jullie in de krant staat: een ongel die een ander pleizier bezorgt! Arnoud Dirkse Bedankt voor sel, dat ik echter wel heel moeilijk vind. Henny van Vliet Jij kunt vit „boeken verslinden", kan ik wel Maar het was een lekker hapje; an het wel langer geduurd. Zusjes Schipper Bedankt vo raadsels; jullie hebben weer je me gedaan. Anny Bekooy Jij hebt heel sen aangekeken, zonder dat je wist. Daar ik je al goed van je kie herkende Ik je nu onmiddellijk. Ik ook nog wel, dat je me er over schi hieraan zie je, dat we elkaar ni hele tijd kennen. Freddy Kohier Volgende wee meer. Nu alleen een hartelijk grol Miesje Kohier Je naam sch abuis weggevallen te zijn verledi Inderdaad had je je raadsels goei zelf gewoon naar school? Het besti Gerrit Kohier Voorlopig ben potloodbrief best tevreden. Liever loodbrief, dan geen brief. Tweetal Boelee. Ik zie, dat ik de knapperds kan rekenen; veel 3 oplossingen! Jullie herfstvacan extra fijn. Ten slotte verrassen met twee aardige raadsels; welbed: Mien Verstraaten Toen Jij je haald had, gingen er twee geltiks naar huls. En die konden het bei vinden! Bedankt voor je raadsel, mag ik ook de oplossing er bij? 01 dat zelf uitvinden?! Zusjes Plantfeber Ik verondei de zusjes in de vacantie ook nog samen spelen? Jullie kunnen lie dan juist gezellig maken. Cob. Hensen Schrijf elke wee! tijd onder de raadsels. Over enige je nog eens om een versje voor vragen; dan kennen we elkaar bet Coba Verlind Wat verwennen toch vreselijk! Nu je postpapier op ik niet een gewoon velletje papier, Ik krijg een snoezig kaartje met velopje, zoals ik haast nooit zie. Verlind weten het wel. Elsje Verlind Ik vind het een aardig kaartje. Als St. Nicolaas jul vervult, vaar ik daar ook weer wf leert je Kerstversjes dus al goed. Lydia Botermans Jij had nog uitje in de herfstvacantie. En Maal nog een gezellig uitstapje! Ellie van der Lelie Hartelijk En nu begin ik allereerst, met jt

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16