LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 7 November 1939 VISSCHERIJ-BERICHTEN Laatste oorlogsnieuws De moord te Leidschendam Binnenland j Koning Leopold uit Den Haag vertrokken Buitenland BEURSOVERZICHT MA1KT kamer van koophandel. De a.s. verkiezingen. In verband met de a.s. verkiezingen van ertien leden van de Kamer van Koophan- tl en Fabrieken voor Rijnland op Dinsdag H dezer Is gisteravond ln een der zalen van alé-restaurant ,,'t Schuttershof" een be- nreking gehouden met de bij den uitslag der erklezlngen belanghebbende Instanties, ooals de vertegenwoordigers der drie mid- enstandsorganlsattes, en van verschillende crkgeversorganlsatles. Mede was aanwezig de commissie van ad- les, bestaande uit de heeren mr. F. J. J. rapman. ir. Guljé en P. van der Tas. zoo ede de heer F. Kooistra als vertegenwoor- jger van de coöperatieve verbrulksvereeni- ingen, die den wensch te kennen hadden egeven, ook in de Kamer te worden gere- resenteerd. De voorzitter van de Kamer, de heer D, ten ate Brouwer gaf allereerst een uiteenzet ing van den gebrulkelljken gang van zaken ij deze verkiezingen n.l. langs den weg van emeenschappelljk overleg en droeg vervol- ens de leiding over aan den heer Trapnjan, Ie de gelegenheid tot discussie over de te tellen candidaten opende. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld vet de vraag of aan de coöperaties al dan iet een zetel ln de Kamer diende te worden geruimd en zoo Ja. of zij in dat geval deel Hen uitmaken van de afdeeling groot- dan el van de afdeeling kleinbedrijf. Tenslotte erd besloten, dat de organisaties dit vraag - uk in de eerst-volgende twee jaar nog ns grondig zullen bestudeeren. om eerst bij e volgende verkiezingen hun houding te ■palen. Tevens werd besloten, dat de Kamer een mmissie zal aanwijzen, welke van advies i dienen bij de distributieregeling. TENTOONSTELLING in „endegeest". Een collectie fraaie voorwerpen. De centrale ontspanningszaal van „En- eceest" was gisteren omge'ooverd ln een ntoonstelllngszuai. Door groote sanien- erklng was veel bereikt, aarover sprak ook de directeur-genees- eer dr. F. J. Stuurman zijn vreugde uit, adat hij een hartelijk welkom had ge ilt tot de vele aanwezigen die door hun mat blijk gaven van hun belangstelling het streven om in den toestand der pa- ênten der gestichten Endegeest, Voorgeest RUngeest door arbeldsherapie ver tering te brengen. Het is aldus spr. ook een verblijdend tee- Itn. dat er dit jaar zoo goed is gewerkt, r. dankte daarvoor het verplegend per ceel en opende daarop de tentoonstel- j met het uitspreken van de hoop. dat Ie voorwerpen in deze twee dagen mogen orden verkocht. Wij herinneren er hierbij n, dat de tentoonstelling nog tot heden- ond 9 uur zal geopend zijn, ln de ver- chting dat men de gelegenheid tot een oek niet zal laten voorbijgaan. Wat de tentoonstelling betreft, vermel- wij. Jat er dit jaar met bijzondere zorg [earbeid. Zij merkten hier en daar fraai evoerde werken op, waaronder speciaal viel een prachtige collectie penteekenin- n. Ook het borduurwerk munt uit door aliteit en afwerking, alsmede het fijne akwerk. Een merkbare vooruitgang is constateeren in de touw-branchc, waar- l eveneens verschillende nuttige voorwer- h waren vervaardigd. Wij willen niet nalaten onze groote waar- ring uit te spreken voor al hetgeen hier samen ls gebracht. Het is te hopen dat deze tentoonstelling k in financieel opzicht eenzelfde sucecs oge boeken! In den gezelllgen foyer is tevens gelegen- "id een heerlijk kopje thee te gebruiken. - Voor het examen Steno-Typen in de el taal, 130 lettergr. per min,, afgenomen oor den Alg. Stenografenbond, slaagde: ej. E. Hesselink. Oegstgeest. Idem voor Kantoorstenograaf in de Ned. al, 130 lettergr. per min.: mej. W. F. onné. Voor Machlneschrijven diploma B (ten 'nste 120 regels per uur)de dames G. M. r.net, M. Carton, G. A. Egglnk, E. A. H. rdes, Llsse, N. Hoogtelllng, Oegstgeest, A C. Koert, Oegstgeest, C. A. Meiman, E. de Mlnjer, Warmond, M. F, v. Noort, v. d. Pol, J. J. Vreeburg en de heeren H. ambier, M. v. d. Hoogt, D. Taat, Boskoop, l v. d. Wereld, Oud-Ade, P. J. M. Zwet- oot. Waar geen woonplaats ls vermeld, ls deze hier. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thui&stoomende te IJmuiden voor de Woens- ïroarkt: de Adelante IJm. 19. vangst 300 m. J?. 30 m. braadschelvisch, 10 m. schelvisch 110 m. radio en wijting. Totale vangst m. naar zee vertrokken. Gisteravond zijn uit IJmUidcn naar zee ver wen de Delft Um. 17 en de Protlnus IJm. 85. «Wen vertrekken de Knikker IJm. 4. Eveline U5. Caroline IJm. 26 en de Dirkje RO. 53. DE POLITIE VOLGT EEN BELANGRIJK SPOOR. Bij het verder onderzoek inzake den moord te Leidschendam worden, naar wij thans verder vernemen, bepaalde sporen gevolgd. Eén spoor leidt naar een gemeente onder den rook van Gouda. De daar verkregen aanwijzing wordt door de politie dermate belangrijk geacht, dat men verwacht, in staat te zullen zijn, binnen enkele dagen te weten, of het misdrijf door één, dan wel door twee personen is gepleegd. Gelijk men weet, beweert de gearresteerde R. A dat niet hij. doch een ander den veekoopman v. d. H. heeft vermoord, In samenwerking met de Leidschendam- sche en de Haagsche recherche is men sinds gisterochtend doende, de verschillende ver kregen aanwijzingen in bedoelde gemeente te onderzoeken. De persoon, die men in die gemeente zoekt en waarvan men het vermoeden heeft, dat hij op den middag van den moord in gezelschap van A was. zou eveneens ln militair tuniek, gekleed zijn. Hij zou in een vee-auto gezeten hebben, welke den Rijks weg Den HaagBodegraven ls afgegaan in de lichting van Gouda. Dc arbeider, die het tuniek uit de sloot oppikte, te omstreeks halfvijf op den mid dag van den moord, zou twee auto's heb ben zien staan en wel een vee-auto en een personenauto. De gearresteerde A heeft toegegeven over Bodegraven en Leiden naar Amsterdam te zijn gereden. Of hij op zijn reis naar Am sterdam Inderdaad alleen is geweest, staat niet vast. Veekooplieden op de Leidsche markt her inneren zich, dat tegen het sluiten van de veemarkt een vee-auito is weggereden, in de cabine waarvan een militair was gezeten. In het belang van het onderzoek worden door de politie echter geen nadere mede- deelingem gedaan. Het schijnt, dat de Leidschendamsche po litie voor het volgen van bovengenoemd spoor zeer waardevolle gegevens heeft ver schaft. Over het signalement van den gezochte beschikt men niet. De getuigenverklaringen op dit punt zijn uiterst vaag. Zondagavond is nog een bekend strooper door de Leidschendamsche politie gearres teerd. doch deze ls weer vrijgelaten, daar gebleken is, d«jt hl) niets met den moord te maken heeft gehad. PRINSES WOONT MILITAIR-GENEES KUNDIGE OEFENING BIJ. Prinses Juliana heeft Hedenmiddag, ver gezeld van hare hofdame jvr. M. J, van Heemstra, en Hr. Ms. adjudant luitenint- kolonel Phaff. een gedeelte van de oefe ningen van den militair-geneeskundigen dienst in de omgeving van Den Haag bij gewoond. BRAND TE HAAKSBERGEN. Gisteravond omstreeks zes uur brak brand uit in het pand, bewoond door den heer Fr. Otte, eigenaar van den bekenden windmolen ,.De Korenb'.oemgelegen in de buurtschap Veldmaat. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse, doch het duurde eenigen rijd, voordat men de aanshiibiiig op de water leiding tot stand had *ebracht. Met drie stralen bestreed zij het vuur krachtig en door o.a. het naastgelegen café van den heer Otte, en den ouden windmolen goeo nat te houden, slaagde zij er .n, den brand te localiseeren tot het woonhuis en de schuur, die geheel uitbrandden Een gedeelte van len inboedel ging ver loren. Opstal en nhoedel waren tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Hedenmiddag om kwart over twee is Koning Leopold van België van het paleis Noordeinde per auto vertrokken. Tegen kwart over twee gingen de glazen deuren van het paleis open cn waren de Koningin en de Koning in de hall zichtbaar. Met een handkus nam Koning Leo pold afscheid van Hare Majesteit. Prins Bcrnhard geleidde den Koning, die de generaalsuniform droeg, naar zijn auto. Naast den Koning nam plaats de Belgische minister van buitenland- sche zaken, de heer Spaak. Even tevo ren was de bagage van den Belgischen Koning in dc auto geladen. Naast Prins Bernhard zagen wij jhr. mr. D. J. de Geer, onzen minister-president, die den Koning eveneens uitgeleide deed. In een tweede auto volgden 's Konings adju dant, luitenant-generaal Van Over- straeten, eveneens in generaalsuniform en H. Ms. adjudant generaal-majoor tit. jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. Op het trottoir aan den overkant van het paleis stonden ecnige honderden men- schen die den Koning in het voorbijrij den hartelijk toejuichten- De politie had den rijweg vrijgehouden. Uit Brussel vernemen wij nog dat vanmiddag om halfzes de Belgische Kabinetsraad bijeen zal komen. VERRASSING TE BRUSSEL. Belga meldt nog uit Brussel: De reis van Koning Leopold naar Den Haag heeft in politieke kringen te Brus sel en in het buitenland levendige ver rassing gewekt. In tegenstelling met een gerucht moet deze reis, hoewel op het laatste oogen- blik daartoe was besloten, niet in ver band worden gebracht met eenige ver slechtering van den toestand voor wat aangaat Nederland of België. Het contact tusschen dc regeeringen van dc landen der Oslogroep, en in het bijzonder tusschen de vorsten dezer staten, is in dezen tijd veelvuldig ge weest. Dergelijk contact geschiedt, het zij met het oog op een bepaald initia tief, hetzij eenvoudig om algemeene gedachtenwisselingen te veroorloven. Thans weet men nog niet welke uit leg moet worden gegeven aan de onder havige reis. 1 Doch zeker is. dat de belde souvereinen hebben willen betoogon, dat zij voornemens zijn getrouw te blijven aan den geest en de methoden van de Oslogroep. Sinds een paar dagen werden besprekin gen gehouden tusschen de beide residenties als gevolg waarvan Koning Leopold aan Koningin Wilhelmina heeft voorgesteld voor een persoonlijk onderhoud met Haar over te komen. DR. NEUMANN OVERLEDEN. Dr. Neumann, de beroemde Deensche oor specialist. die den hertog van Windsor heeft behandeld, is vandaag te New-York overle den. Neumann had zich naar de Vereenigde Staten begeven om de immigratie van Jo den in de Vereenigde Staten te bevorderen. Hij is 66 jaar oud geworden. Na de annexa tie van Oostenrijk door Duitschland was hij uit Weenen vertrokken nadat hij in Schutzhaft had verkeerd. haringlogger in aanvaring MET mijnenveger. haringlogger KW. 167, die hedenmorgen kltp en naar de haringvisscherfj zou vei- Irlnff ls' toen Pas huiten was. in aan- vpi- g?Weest mct een mijnenveger, waardoor "ha^ï jS'ng en het w&nt van den logger w beiden, zoodat de schipper ge nood- terug te keeren. vischprijzen. IJMUIDEN, 7 Nov. Kr?* !J°—!30 ct. per KG.; Tong 160—72 ct. i^Kleinschol f. 28—55 per 50 KG.; Schar ibidem; Tongschar f. 36—26 Idem; Klein- .22 ..^hclvisch f.22 idem; Kleine schelvisch Mini iSm; Klelne gul f 15—11,50 idem; i V;0,50-3'60 ldem: Makreel f. 8.60—7.30 W Per 8tukUW f' 48—33 per 125 KG e£nsj5n5eidc snoekbaars 26—24 ct. p. KG.; «likker IJm. 4. 530 m„ f.4400. s. VLAARDINGEN. 7 Nov. 1939. f. 21.20-22.20 per ton. erd 510 kantjes. DUURTETOESLAG IN DE bouw BEDRIJVEN GEVRAAGD. De besturen der landelijke arbeidersbon den hebben zich gewend tot de hoofdbe sturen der werkgeversorganisaties om een bespreking over de mogelijkheid van een duurtetoeslag in verband met de stijging der kosten van levensonderhoud, welke, naar hun oordeel, zoodanig is geworden, dat de arbeidersgezinnen hun meest nood zakelijke levensbehoeften niet meer kunnen bekostigen, ook omdat verschillende gezin nen reeds ernstig hebben geleden door werkloosheid. Zij gronden hun verzoek mede op het feit. dat hoewel bij de afsluiting der tegen woordige loonen verschillende artikelen be zig waren in prijs te stijgen tengevolge van den val van den gulden, door de werkge vers het standpunt is ingenomen, dat niet tot loonsverhooging kon worden overge gaan. Wel werd gezegd, dat bij belangrijke wijziging der ómstpndigheden nader over leg zou worden gepleegd. De hoofdbesturen hadden aldus besloten, om, getrouw aan de gewoonte om geen be sprekingen te weigeren, ook ditmaal een bespreking toe te staan, welke zoo spoedig mogelijk zal worden gehouden. AMERIKA EN JAPAN. Key Pittman, de democraat uit Nevada, die voorzitter is van de Amerikaansche se naatscommissie voor buitenlandsche zaken, heeft gezegd, dat het congres er wel toe zou kunnen overgaan economischen druk uit te oefenen op Japan teneinde een einde te ma ken aan de anti-Amerikaanschc activiteit in China, waarover geregeld berichten wor den ontvangen. Pittman sprak er zijn twijfel over uit of het verdrag tusschen de Vereenigde Staten rn Japa dat 26 Januari a.s. ten einde loopt, en de vriendschap en den handel tus schen beide landen betreft en door de re- geering der Vereenigde Staten is opgezegd, door een nieuw pact zal worden vervangen. DE BOSTON-EXPRESS GEDERAILLEERD. De express-trein van Chicago naar Boston de New-England States-special, is op vijf kilometer ten westen van Westfield ont spoord. Twaalf personen weiden gewonden alle 63 passagiers ernstig geschokt. De geheele trein, welke zich voortbewoog met een snelheid van 00 k.m. is Üit de rails geloopen. NEDERLANDERS TE LEMBERG. Deheer Pauwels uit Lemberg, die gisteren uit Lemberg (Lwow) te Berlijn is aange komen, heeft medegedeeld, dat de hieronder genoemde Nederlanders zich daar in goeden welstand bevinden. De heer en mevrouw Broen, de heeren Huig, Albert de Hollander, Honore Lambert, Willem Mes, Huibing, de heer en mevrouw Mentels en drie kinderen, de heer en me vrouw Menter en de heer Joseph Vleesch- houwer. DE LEGERBERICHTEN. Het Franschc legerbcrio'nt van heden ochtend luidt: Een kalme nacht. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: In het Westen, behalve geringe activiteit van verkenners en zwak artillerievuur aan beide zijden, geen noemenswaardige ge vechtshandelingen Bijl uchtgevechten werd een Britsch vliegtuig hij Mainz en twee Fransche vlieg tuigen bij Saarlautern omlaag geschoten. MANDEL VANAVOND VOOR DE RADIO. Mandel, de Fransche minister van kolo niën. zal vanavond om 7.20 voor de radio spreken. DUITSCHE BALLONS AFGEDREVEN. Een sperballon, naar men veronderstelt een Duitsche, die afgedreven was. is giste ren boven Vendyssel (Denemarken) waar genomen terwijl een andere, welke vijftien meter lang was, een hakenkruis droeg en voorzien was van reflectors, in Odense ge daald is. TYPHUSGEVALLEN IN WARSCHAU? Er komen berichten binnen over gevallen van typheuze koorts te Warschau en an dere deelen van Polen, waar een tekort aan water is ontstaan Verklaard wordt echter, dat er geen ern stige gévallen zijn voorgekomen. BRITSCH GEZANT NAAR TURKIJE. In zekere kringen in Bulgarije heeft men groote belangstelling voor het bezoek van den Britschen gezant te Sofia. Rendel. aan Turkije. Hoewel in de pers over dit bezoek niets is verschenen, gist men te Sofia, -dat het bezoek wellicht verband zou kunnen houden met de houding van Groot-Brit- tannlë ten opzichte van de betrekkingen van Bulgarije met de buurstaten, BRITSCHE SCHADENFREUDE. Het Britsche reuter-bureau meldt: In Britsche marinekringen heeft een be wering der Duitsche propaganda, door de radio uitgezonden, volgens welke Hr. M. Kestrel door knappe tactiek van een Duit sche duikboot tot zinken zou zijn gebracht, veel plezier gewekt. Men ls van meening, dat de tactiek dei- duikboot inderdaad knap moet zijn geweest, daar Kestrel de naam is van een radio-sta tion der Britsche marine, dat vele mijlen in het binnenland is gelegen. Er bestaat geen enkel schip van dezen naam. PARADE TE MOSKOU. Op het Roode Plein te Moskou is van ochtend een groote parade gehouden van het roode leger. Maarschalk Worosjilof zeide in een toe spraak. dat het met Duitschland gesloten niet-aanvaispact Irr de eerste plaats tot gevolg heeft gehad, dat het oorlogsgevaar tusschen de belde landen werd uitgescha keld. Dit pact heeft tegelijkertijd vooral diegenen, die gewend zijn door anderen de kastanjes uit het vuur' te laten halen, van een bijzonder genoegen beroofd De strategische positie van sovjet-Rusland is door de bezetting van West-Wit-Rusland en het Westelijk deel der Oekraine. als- njede door de met de Oostzeelanden ge sloten pacten ontzaglijk verstevigd. De in deze landen betrokken steunpunten vor men de voorposten der verdediging, zoowel van sovjet-Rusland als van deze Oostzee- staten zelf. De sovjettroepen zouden zich onder geen omstandigheden mengen in de binnenlandsche aangelegenheden van deze landen. Sovjet-Rusland zal zich niet laten verrassen door de Europeesche gebeurte- tenissen. REDEVOERING VAN HESS OP 9 NOVEMBER. Op 9 November, des avonds om halfacht Duitschen tijd (6 uur 50 Anisterd. tijdzal rijksminister Hess een rede houden, welke over alle Duitsche zenders zal worden ver spreid. lijks een vol procent. Scheepvaartpapieren wer den op kleine schaal verhandeld en neigden meerendtels tot lichte reactie. Voor suikerfond sen was de animo verdwenen, ondanks berichten omtrent nieuwe afdoeningen door de N.I.V.A.S. N.V.A.'s openden een goede vUital punten be neden het vorige slot en maakten nadien slechts onbeteekende fluctuaties mede. Van de Incou rante soorten kwamen Vorstenlanden Iets lager te liggen. Aan industrieëlen werd nauwelijks de aandacht geschonken. In de Phllipsaandeelen ging te hooi en te gras wat om. Unilevers waren in doorsnee weinig ver anderd. Aku's zakten een kleinigheid ln. De handel lr Amerikaansche waarden be perkte zich, zooals den laatsten tijd meestal ge bruikelijk. voornamelijk tot de Staalaandeelen. de luchtvaartwaarden en Anaconda's. Ook en kele Spoorwegshares gaven kleine teekenen van aanwezigheid. In overeenstemming met de ge drukte stemming ln Wallstreet werd vrijwel al gemeen op een eenlgszlns verlaagd peil ver handeld. WISSELKOERSEN. Londen 7.45 3/4 (7.47 1/8): Berlijn 75 25 <75.201. Parijs 4.23 (4.23 3/41; Brussel 3141 (31.46): Zwitserland 42.24 (42.25): Kopen hagen 36.421/, (36.42'/i): Stockholm 44.90 (44.92'/i); Oslo 42.82'/.- (42.82'/,); New York 881.3/8 11.88 3/8): Lire Bankpapier 7 (7.201 Prolongatie 1 3/4 (1 3/4); Part. disc. 11/8 (1 1'8'Daggeld 1 (1). Registermarken 14 5/8 14.7/81; Handels Sjrerrmarken 5 5/8 <55/8i; Reismarken 42' - (421/,): Bankpapier 24 1/4 (24 3/81. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag ls het vijfjarig zoontje van den landbouwer H. Oostenbrink uit de buurtschap Nederland te Blokzijl te water geraakt en verdronken. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed: de aanleg van de aardbaan van een gedeelte van den weg no. 4a (AmsterdamBurger veenRijswijk-Rotterdam) en van een ge deelte van den verbindingsweg tusschen den Westvlietweg en den Middenweg, alsmede het maken van een zestal kunstwerken van gewapend beton in den weg no. 4a onder de gemeente Leidschendam. met bijkomende werken. De laagste inschrijver was van de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. te Amsterdam voor f. 1.837.000.- AMSTERDAM, 7 November. Het onverwachte bezoek van Koning Leopold van België aan H M. Koningin Wilhelmina vormde heden ter beurze van Amsterdam het groote onderwerp van gesprek. Waar men onder beurstijd niet wist. welke oorzaken aan dit be zoek ten grondslag liggen, verdiepte men zich vanzelfsprekend in allerlei gissingen en onwille keurig werd hierdoor een stemming van onze kerheid te voorschijn geroepen. Dit leidde voor vrijwel alle afdeelingen tot lagere koersen, doch van een flauwe tendenz kon toch geenszins wor den gesproken. De nadeelige verschillen waren niet groot en onder beurstijd vielen slechts on- beteekenende schommelingen waar te nemen. Dat men zicta overigens over de besprekingen, welke in den Haag tusschen beide staatshoof den worden gevoerd, niet bijster ongerust maak te. kon wel hieruit- blijken, dat de Nederland- sche staatsfondsen niet veel veranderd waren. De koersen van onze nationale schuldbrieven zijn voor ernstige politieke aangelegenheden toch altijd wel gevoelig en het feit. dat deze pa pieren een 'groot weerstandsvermogen aan den dag legden en niet of niet noemenswaardig ver anderd waren, werkte geruststellend. De tegen woordige internationale politieke omstandighe den zijn van dien aard, dat zij gemakkelijk aan leiding kunnen geven tot bespiegelingen met een minder optimistischen inslag en daarom vooral werd het als een goed teeken beschouwd dat de belegglngsmarkt zich vrij krachtig be toonde. Waar kleine koersverschillen voorkwa men, waren die niet groot. Van de buitenland sche obligatiën was de Young-leening lager; de Fransche papieren daarentegen konden zich handhaven. Het zakenverkeer op de lokale aandeelen- markt was van geringen omvang. Hoewel zoo als gezegd, de koersen geen groote veranderin gen ondergingen legden zij hiér en daar toch een kleine neiging tot achteruit gaan aan den dag Amsterdam Rubbers die op ongeveer het peil van de vorige slotnoteeringen werden in gezet. zakten langzamerahnd in tot in de on middellijke nabijheid van de 200 pct.-grens. Van de incourante soorten was niet veel te bemer ken. De affaire in tabakken was onbeteekenend. De Sumatra-aandeelen werden algemeen lager genoteerd nader den invloed van het aanbod van slechts ze:r weinig materiaal. De Petroleum- afdeeling had een kalm verloop Koninklijken werden onmiddellijk eenige pro centen lager ingezet, doch bleven tijdens de mid daguren bijna stationair en de spanning tusschen de hoogste en laagste noteering bedroeg nauwe LEIDEN, 6 Nov. 1939. Coöp. groenten-, fruit en bloemenveiling-ver. .Leiden en Omstr. Witte Kooi f. 3.20—3.60; Roode Kool f.130— 4.80; Savoye Kool f. 2.404.20; Groene Kool f. 2.305.60; Boerenkool f.15.50: Rapen f. 3.50 —3.80; Prei f. 1.50—3.90; Kroten f. 1.40—2.20; Kroten, gekookt f.27; Uien f. 1.30—3.70; Peen f. 1.505.30, Spruiten f.518; Andijvie f.26; Sla f.24; Nero f. 5.6010.70; Druiven f.1226: Snijboonen f.1238; Witloof f.1129; Spinazie f.6—14; Tomaten A f.2—14, B f.2—18. C f.2— 10. CC f.2—6 per 100 K.G. Andijvie f. 0.60—1.90; Bloemkool f. 1.5018.90; Salade f0.302; Knol- selderie f13.90 per 100 stuks. Kroten f0.50 1; Pieterselie f. 0.600.90; Radijs f. 0.701.20; Selderie f.0.501.40: Bleekselderie f.29; Peen f. 1.80—6.30 per 100 bos. LEIDEN. 7 Nov. Aan de vette varkensmarkt werden heden aangevoerd 111 stuks zware en 12 stuks lichte varkens, totaal 123. Prijs per KG. levend gewicht: zware 6870 ct., lichte 6065 ct. Handel vlug. BODEGRAVEN. Aangevoerd 199 partijen Goudsche kaas. totaal 8.955 stuks, wegende 80.595 K.G. Prijs met R.M. le srt. f.3234. 2e soort f.3031, zwaarder tot 34.50. Handel ma tig. BOSKOOP. 6 Nov. Rozen per bos: Rosalandia 55—91 ct.; Vierlanden 142 ct.; Florex 110—162 ct.; Else Poulsen 2246 ct.; Pech told 6490 ct.; Ingar Olsson 74126 ct.; E .G. Hill 30 ct.; Rosa Mundi 5270 ct.; Ellen Poulsen 8298 ct.: Butterfly 6577 ct.; Golden Ophelia 3950 ct.; Gloria Mundi 2652 ct.; August Noack 4168 ct.; Edith Helen 7291 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 1628 ct.: Claudius Pernet 77136 ct.; Hadley 5182 ct.; Briarclif 5470 ct.; Duis burg 106—128 ct.; Wilh. Kordes 4054 ct.; Steward 37 ct.; Gemengde rozen 2531 ct. Di versen per bos: Chrysanthen, gr .bloemig. 90120 ct.; idem kleinbloemig 4254 ct.; idem. tros, 2231 ct.; Clematis Mevr. Ie Coultre 140 ct.; idem Prins Hendrik 120150 ct.; Physalls Fran- cetti 15—17 ct. HAZERSWOUDE. 6 Nov. Aangevoerd wer den 1608 eieren. Prijs kipeieren f. 6.307 per 100; eendeleren f. 3.954.35 per 100. KATWIJK AAN DEN RIJN. 6 Nov. - Bloem kool I f. 12.80—19.80, idem II f. 3.70—9.70; bos- peen f. 3.807.80; waspeen f.0.501.10: kroten 45—65 ct. per kist van 20 KG. roode kool f2.60 —3.10. gele kool f.2—2.60 per 100 KG: groene kool f.3.905.70; uien f.2.503.25; andijvie 20 28 ct. en boerenkool 1828 ct. per kist van 6 KG. .LEIDSCHENDAM. 6 Nov. Kropsla le srt. f,0.50—1.80; Stoofsla f.2—2.50; Peen f. 3.50— 5.80; Bloemkool le srt. f.59, 2e srt. f. 1.503.50 Tomaten midd. f. 1.502.50, groote ronde f. 1.20 —3. 2e srt. f. 1—1.30, 3e srt. f. 1, bonken f. 1—1.20 Andijvie per 100 f.0.501.80, idem per 100 kg. f23.50; Spinazie per 4 kg. f. 0.180.60; Snij boonen f.10—28; Spercieboonen f.16—38; Ra dijs f.1—1.80; Prei f. 1.50—4.50; Selderv f0.30 —1.50; Druiven f. 6.50—12.80; Bleekseldery f. 1.50—3.50. NIEUW-VENNEP. 6 Nov. Aangevoerd 1630 kipeieren. Prijs f. 5.607.00 per 100. PURMEREND. 7 Nov. 1939. Gemeentel. Kaas- beurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 61400 K.G. Handel stug. Hoogste prijs f. 24. Kleine boeren f.625, handel goed; 887 boter f. 1.52 1.60. Runderen totaal 921 stuks. 450 vette koeien 6472 per kilo, matig; 386 gelde koeien 100170 per stuk. matig; 80 melk koelen 160260. matig; 8 paarden 90190 per stuk. stug: 153 vette en graskalveren 6080 per kilo. grask. f. 25—50 per stuk. matig; 366 nuchtere kalveren voor de slacht 8—11 per stuk. vlug; 175 vette varkens voor de slacht 65—68. vlug; 26 magere varkens 2030 per stuk. stug: 89 biggen 12—20, stug; 1948 schapen 2020 per stuk, matig; 64 bokken 311 per stuk. matig. RIJNSBURG. 6 Nov. Groentenveiling. Aard appelen 6580 ct.; waschpeen f. 0.70—1.10; kro ten 5065 ct.; uien 4560 ct.; bloemkool I f. 10 15. .idem II f.58; groene kool f.34.5U; roode kool f. 2.803.40; gele kool f. 2.302.90; witte kool f. 2.603; bospeen f.45.30. RIJNSBURG, 6 Nov. Bloemenveiling. - Tros- chrysanthen: Goudvlinder 14-22; Engelsch bruin 2026; Blanche part out 2532; Phenix 1216; October bruin 1217; Choco 2024; witte choco 1620; Souce d'Or 2025; Groote Chrysanthen: Speet 8—12; Puiling. 610; Blanche partout 4—6; Emma 10—14; Witte lelies f. 5.20—-6.10; Tritoma's f. 1.401.80. ROELOFARENDSVEEN. 6 Nov. Aardbeien 6— 15 ct. per doosje: andijvie f.0.501.50; sla 0.30 —2.10 per 100; tomaten A f. 1.05—2.25. B f. 1.10— 2.05. C f. 1.40—2.50. CC f. 0 25—0.80. bonken f. 0.601.15 per 12'v KG.; snijboonen f. 2.20 per 10 KG. ROTTERDAM. 7 Nov. 1939. Veemarkt. Tot. aanvoer 5101. 133 paarden, 13 veulens, 1521 ma gere runderen; 1045 vette runderen, 40 vette kalveren. 476 graskalveren. 12C6 nuchtere kal veren. 586 schapen en lammemen. 1 varken, 80 bokken en geiten. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. tot 74. 2e kwal. tot 60. 3e kwal. 3848; vette ossen 68. 62. 4050; stieren 66. 54. 44; vette kalveren 100. 80. 50065; schapen 44 40. 35; lammeren 48. 45. 40; graskalveren 46, 34; nuchtere kalveren 41. 36. 31; slachtpaarden 56, 48, 38. J Prijzen p. st.: schapen 25. 20. 16; lammeren 17, j 14. 10; nuchtere slachtkalveren 91.-. 7,j. 4; nuchtere fokkalveren 17. 14, 10: stechtpaarden j 250. 190. 120; werkpaarden 385. 270. 170; hitten 250. 220, 130: kalfkoeien 255. 180, 130: melk- koeien 245. 180. 130; varekoeien 180, 130. 100; vaarzen 140. 120. 90; pinken 100. 80, 60; gras- kalveren 45. 25. 15; bokken en geiten 11, 7. 4. ZOETER WOU DE. 6 Nov. Eierenveiling. Aan gevoerd 1500 stuks. Kipeieren f. 5.90—6.30; kui- keneleren f. 4.80: eendeieren f. 4.10. alles per 100; i kaas 3540 ct. per pond. - Pluimvee: Kippen i 4060 ct.. hanen 4550 ct., konijnen f0.25— 11.40; duiven 17 ct.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3