Uit de Omstreken .Mijnhardljes LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 November 1939 WEERBERICHT. AGENDA DE MOORD TE LEIDSCHENDAM. Alléén A. uit Rotterdam in verzekerde bewaring gesteld. Naar wij vernemen, is in verband met den moord te Leidschendam, alléén de 29- jarige koopman R. A. uit Rotterdam, die bekend heef', aan dezen moord medeplich tig te zijn geweest, doch ontkent, zelf de dader te zijn, in verzekerde bewaring ge steld. Diens broeder T. A uit Amsterdam is na een verhoor in Den Haag onmiddellijk op vrije voeten gesteld. Het is gebleken, dat hij niet bij deze misdaad betrokken is. Een nieuwe arrestatie te Rotterdam. De „Tel." verneemt nog. dat gisteravond te Rotterdam in verschillende café's in de binnenstad onderzoekingen zijn Ingesteld naar groot geld. dat zou zijn ontvangen en de rechercheurs waren er steeds maar op uit het geld te onderzoeken, omdat wellicht aan een of ander bankbiljet bloed zou kunnen kleven. In den loop van den avond werd in een der café's iemand aangehouden, omdat men vermoedde, dat hij geld had uitgegeven, dat sporen zou hebben gedragen van het afschuwelijke misdrijf. Omstreeks midder nacht werd een man het hoofdbureau van politie binnengeleid en nadat hem een ver hoor was afgenomen, werd hij ingesloten Het vermoeden bestaat, dat men te doen heeft met een simulant, die zich op een of I andere wijze wil ontdoen van belagers, die 1 in een groote stad als Rotterdam hun j slachtoffer niet met rust laten, maar met j dit al is de mogelijkheid toch niet geheel uitgesloten, dat men nader komt tot de algemeene ontknooping van het drama te Leidschendam. Men zal in dit verband hebben uit te vinden of de arrestant wel licht een bankbiljet van honderd gulden heeft uitgegeven, want het recherchewerk van de Rotterdamsche politie heeft in die richting om opheldering gezocht. Tevens zal men nog hebben uit te maken of het zoeken naar dit biljet op een gegronde basis berust, want ook al vermoedt het pu bliek veel en trekt men uit het uitgeven van groot geld wellicht sterke conclusies, het is evengoed mogelijk, dat een goed be kend staand persoon op dezen drukken Barometerstand Zondagavond groot geld heeft uitgegeven Hetgeen echter vaststaat is het feit, dat de politie vermoedt, dat met de gevonden f.3000 ten huize van A. en zijn gemaakte kosten ten bedrage .van tweehonderd gul den, nog niet 41 het geld gevonden is, dat men van den vermoorden v. d. Horst heeft gestolen. Ook het feit, dat de aangehou den A., wel gezegd heeft de auto. waarin de moord gepleegd is. te hebben bestuurd, maar niet de dader van den moord te zijn. pleit mede voor de conclusie, dat de moord door meer dan één man moet zijn gepleegd. Want nog steeds blijft het een raadsel, hoe een licht persoon als A. een lijk, dat ongeveer 150 kilo woog, alleen en dan nog in den kortst mogelijken tijd uit een auto heeft kunnen verwijderen. AALSMEER. Een snoek, die de moeite waard was. Een Amsterdamsch visscherman gelukte het in den kleinen Poel een snoek van om streeks 19 pond te verschalken. Het kostte den gelukkigen visscher zeer veel moeite de zen knaap aan boord te krijgen. Ware het niet dat een collega-hengelaar de helpende hand geboden had. dan zou de snoek nóg niet uit het water gehaald zijn! Zonder overdrijving kan deze hengelsport amateur nu beweren dat hij een visch van een meter lengte heeft gevangen. De heer D. Hennink slaagde te Amster dam voor het polltie-diploma. Aan het postkantoor en het hieronder ressorteerende ambtsgebied werd gedurende October ingelegd f. 15371.30 en terugbetaald f. 19799.10. De collecte voor het Witte Kruis heeft f. 246.04v2 opgebracht. Hedenmiddag 2 uur: 758. BÜITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Over de Baltlsche Staten nam de invloed van het Russische hoogedrakgebied geleidelik af. Mede ten gevolge van uit het Westen naderende depressies is de luchtdruk over Zuid- en Midden-Scandinavië belangrijk gedaald. Het storingsfront van de depressie bij Groenland dat reeds Zaterdag Noordwest Spanje bereikt had. trok verder Oostwaarts en passeerde gis termorgen ons land, hetgeen met nieuwen regen val gepaard ging. De hoeveelheden, die afgetapt werden, waren evenwel niet groot, In de om geving van de Golf van Genua ontwikkelde zich in het genoemde front een depressie, welke daar hevige regens veroorzaakte.Te San Remo viel in totaal van Zaterdag op Zondag 76 m.M. neerslag. Hedenochtend had het front Joego slavië bereikt, waar het op de kust van de Adriatische Zee eveneens zware regens bracht. De kern van het Groenlandsche minimum vulde op. Er ontwikkelde zich over den oceaan een nieuwe depressie, welke ten Zuiden van IJsland naar het Oosten trekt. Haar storings front passeerde vannacht ons land en bracht hier eenigen regen. Over Noord-West-Spanje trekt een storing, welke van veel neerslag ver gezeld is. Hoogste barometerstand 1020.2 mbar te Bol zano. Laagste barometerstand 982.6 mbar te Thors- havn. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 il 20 voorm.) Den Helder: Lichtbewolkt. stormachtige W.Z.W. wind. temp. 10 gr. C., min. temp. 7 gr. C., 3 m.M. neerslag. Vlis6ingen: Lichtbewolkt. stormachtige W.Z.W. wind. temp. 11 gr. C., min. 9 gr. C., 4 m.M. neerslag. De Bilt: Lichtbewolkt. matige Z.W. wind. temp. 8 gr. C.. min. temp. 7 gr. C.. neersl. 4 m.M. Groningen: Zwaarbewolkt, krachtige Z.W. wind, temp. 8 gr. C.. min. temp. 7 gr. C., neerslag 5 mM. Maastricht: Halfbewolkt, matige Z.W. wind, temp. 10 gr. C„ min. 8 gr. C., neersl. 0.5 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 11 u. 08 min.; nam. te 11 u. 39 min. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. Allereerst werd de heer J G. Ransdorp als lid geïnstalleerd. Ingekomen stukken en mededeeiingen. Het uitstel van deze vergadering was ge legen in het feit dat de raadzaal als dis tributiekantoor was ingericht en eerst thans weer vrij was gekomen, daar dit kantoor Is ondergebracht ln het politie bureau. De politiemacht heeft haar Intrek genomen in het daartoe aangekochte per- ceel aan den Hoofdweg O.Z. Een schrijven van het Centraal Bureau voor Financiën van de Ver. v. Ned. Gemeenten over de rekening 1938 die voor den gewonen dienst sloot met een batig saldo van f, 38.770 en voor den buitengewonen dienst met een nadeelig saldo van f. 30.155 .De ontvang sten en uitgaven bedroegen respectievelijk f. 1.331.721 en f 1.292.950. Verder waren binnengekomen een schrijven van Ged. Staten over de gemaakte verbrulksramin- gen van het gasbedrijf, een adres van de Gymnastiekvereen. Vijfhuizen over subsi die. een adres van de R.K. Parochie der H.H. Engelbewaarders te Badhoevedorp in zake schoolbouw. Over dit punt werd lang gediscussieerd, daar ook nog een openbare school ln dit dorp gebouwd moet worden. Enkele vergoedingen krachtens art. 13 der L.O.-wet 1920 werden goedgekeurd, één geval werd afgewezen. Goedgevonden werd gelden beschikbaar te stellen voor het betegelen van het speelterrein van de Chr. sohóol te Schip hol en voor den bouw van een rijwiel- bergplaats ten bedrage van reap. f. 629 en f. 340. Besloten werd tot medewerking aan de provinciale drinkwatervoorziening langs een gedeelte van den Zwanentrurgerdijk en Spieringweg te verlengen, hetgeen per jaar f. 163,26 moet kosten. De heer Bos zou graag een kostenberekening willen maken voor de voorziening van geheel Haarlem mermeer. De burgemeester antwoordde, dat dit voorstel reeds in onderzoek is. De secretaris deelt mede dat meer dan 200 km van het 250 km lange wegennet reeds door getrokken is. Financieele regelingen betreffende het aangaan van kasgeldleeningen en een reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten te 's Gravenhage voor het dienstjaar 1940 werden aange nomen. Bij de behandeling van de zevende sup- pletoire begrooting voor het dienstjaar '39 verzocht de heer Goossen de wachtweek voor steunverleening in te korten teneinde de draagkracht der arbeiders te verhoo- gen. Ook de heer Van Delden is hier voor. Wethouder Koning beantwoorde de vra genstellers. Het aangaan van een nieuwe overeen komst met het P.E.N. inzake straatverlich ting werd ln handen gesteld van B. en W. Besloten werd een verzekering te sluiten in verband met het risico wegens wettelijke aansprakelijkheid, ook geldende bij lucht beschermingsoefeningen. Bij de instelling van een distributie kantoor werden verschillende vragen ge steld. Het is moeilijk het aantal uitrelkings- plaatsen te vermeerderen in verband met het beperkt aantal personeel. Het bekend maken van het kantoor en tijd van afha len is volgens het postadres op de kaart aangegeven en is het duidelijkst. Een an dere oplossing is moeilijk door te voeren. De burgemeester is bereid indien mo gelijk veranderingen aan te brengen. Voor den aankoop van een nieuwe po- litie-auto werd een crediet van f. 1850 aan gevraagd, hetgeen de heer Bos hoog voor komt. Nadat wérd overgegaan tot wijziging van het besluit van 16 Juni 1939 inzake radlo- dlstributie in Hoofddorp en omgeving volgde rondvraag en sluiting. Loup der Bevolking. Gevestigd: A. M. Veldhuijzen van Zanten, gtb. Zaal Weercstcinstraat 54 I,. M. van' Dreunen. Hofstraat' 30 -- J. N. W. Broucr en cchlgBurg. Pontstraat 54 A. Bol en gezin. Frederikslaan 4 H W. Bouman—Ter Bogt. Ambachtstraat 35. Vertrokken: G. A. van der Veldt, n, Noord- wfjkerhout. St. Bavo-Gestclht. Langeveldérweg 17 - J. van Wijngaarden en cchtgen., n. Ben- nebroek. Paasloi i- Ger. Kerk. Kilksstruatweg L, Huisman, n. l i,re, Prinsesscstraat 45 J. M. van Roode, n. Haarlem, Anegang 7 J. B, Schuit, n. Alkmaar. I nat 130 J. van der Hoorn n. Bennebrock, Meerweg 33 M. F. van Eek n. Ede. Otterloschewcg 1 G. Sluijs n. Andyk. Kleingouw 64 - G. van de Voorcn n. 's-Gravenhage. Dunkelcstraat 12 M J, Je- lierse n. Llsse, Kanaalstraat 116 M. Hoog kamer n. Grave, Hoofschcstraat 4. Openbare Zang- en Muziekles. Het koortje en de leerlingen van mej. Rie Kruydenberg gaven een openbare zang en muziekles in de zaal van hotel „Het Wapen van Friesland." Eerst werden door de kleine zangeresjes en zangertjes cenige liedjes keurig ten gehoore gebracht, zooals Welkomstlied, Princcsse- lled van Siebertng. Vervolgens speelden ver schillende jongedames, leerlingen van mej. Kruydenberg. stukken voor piano soli en quatre mains, welke grooten bijval oogstten. Ook het groote koor van Mej. Kruydenberg verleende medewerking en gaf verschillende liederen ten beste, waaruit een goede scholing bleek. Afwisselend tra den koren en solisten op en verschaften de genoodigden een genotvollen avond. Mej. Kruydenberg en Mevr. Voorn—van Dril. die de diverse koren op de piano bege leidde, werden namens leerlingen bouquet- ten overhandigd, terwijl daaraan tevens een stoffelijk blijk van waardeering was toege voegd. Mej. Kruydenberg kan hiermede op een goed geslaagden avond terugzien. Ter Gemeentesecretarie alhier is tot tijdelijk klerk benoemd de heer A. Teeuw; de heer C. Jansen is als volontair toegelaten. Beiden zijn in onze gemeente woonachtig. Tot volontair bij de gemeentepolitie is werkzaam gesteld de heer A. W. Schouten uit Lisse. De Bloembollenbeurs werd door 112 personen bezocht. De handel was slecht. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan thans 428 werkzoekenden ingeschre ven tegen 145 over dezelfde periode van het vorig jaar. De door den Herv. Chr. Meisjeskrans gehouden bazar ten bate van het jeugdhuis, heeft f. 400.opgebracht. Heden is een 20-tal werkloozen te werkgesteld op de boerderij De Olmenhorst in de Haarlemmermeer, waar dralneerwer- ken moeten worden uitgevoed. Aanwezig aan het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur de navolgende gevonden voor werpen: Huissleutel, transportrijwiel, lede ren handschoen, boodschappentasch met riem, halssnoer, blauwe beenbeschermer, rijwielbelastingmerk. blauw kinderhand schoentje. paar blauwe handschoenen, bal. konijn, volw. herdershond, sleuteltje van schooltasch, rijwiel bel. merk, padvinders- riem, regenpijp, zw. bruin hondje. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de van Egmondstraat stond een met paard bespannen wagen geheel rechts van den weg onverlicht geparkeerd en de be stuurder J. V. maakte met iemand een praatje. Uit de richting Katwijk aan Zee reed de personenauto van het P.P.T.-bedrijf en de bestuurder bemerkte door het regen achtige weer eerst op het laatste oogenblik, dat er zich iets op den weg stond. Een bot sing was het gevolg, waarbij belde voertui gen beschadigd werden. Het paard schrok en ging op hol, doch kon gelukkig spoedig gegrepen worden, zoodat erger voorkomen werd. In de Kerkstraat stond de vrachtauto van Th. M. van Schie voor zijn woning ge parkeerd. De bestuurder van een met hooi beladen voertuig dacht nog te kunnen pas- seeren, maar vergiste zich daarbij. De auto werd aangereden en beschadigd. Het gespan was van Van Dijk uit Katwijk aan Zee. De gewone maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk bracht op f. 40.33. LEIDSCHENDAM. De collecte ten bate van de stichting „Hoenderloo" heeft opgebracht f. 36.47. Ten bate van het Ned. Bijbelgenoot schap Is onder de Ned. Hervormden ge collecteerd f. 36 08. LISSE Ds. J. D. Barth. voor de Jongel. Ver. „Zacharia". Ds. J. D. Barth van Dordrecht sprak voor de J. V. der Geref. Gemeente over „Een Jongeling in de wapenrusting Gods." Hij sprak hierbij over Jozef en wel achtereen volgens over: le. ln de tent zijns vaders; 2e. op het pad der loutering; 3e. in den weg der verhooging. Deze drieërlei gedachten zette spr. in een ernstige rede nader uiteen, zich daarbij met een bijzonder woord richtende tot de jongelingen, hen Jozef tot voorbeeld stellend. Gevonden: een kindermuts, een been kap, een portemonnale, een heerenrijwiel, een handschoen en een belastingplaatje. Inlichtingen bij de politie. NOORDWIJKERHOUT. BRUTALE INBRAAK BIJ LANDBOUWER. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Maandag: 4.54 nam. tot 6.35 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG, 6 Noevember: op 0 u. 40; onder 14 u. 02. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Maria Antonius. Z van Th. H. van SteUn en G. J. de Groot Hendrlka Helena. D. van J. M .Verhoeven en E. van dei- Wolf - Theodorus Petrus, Z. van S. P. War merdam en Chr, Mesman Cornells Jan. Zr. van G. van Haaften en C. A. E. de Buck. Ondertrouwd: P. J. van der Zsnde en M. C. Kempker W. A. de Beus en C. A. Jansen - J. P. L Ramakers en A, J. J. Huzemeier. Getrouwd: J. J. P. P. Veelenturf en A Kortc- kaas H. van Langelaar en J, C. Schipper. De politie doet kranig werk. Aan de Leidsche vaart woont vele jaren de landbouwer Maarten Koudijs. Volgens gewoonte ging deze Zaterdagavond naar het dorp om inkoopen te doen. Toen K. om tien uur thuis kwam, vond hij in de boerderij alle deuren en ramen opengebroken. Een brandkastje met een inhoud van f.900.en vele waar devolle papieren was verdwenen, llit een nabijgelegen schuurtje was al het gereedschap benevens een kruiwagen Verdwenen. GROENE EN SFLITERWTEN. De directeur van het Distributiekantoor, Oude Rijn 132, deelt mede: Op'Zaterdag 11 November a s. zal begon nen worden met de distributie van groene en spllterwtsn. Hieronder heeft men te verstaan, dat met Ingang van dien datum de verbruiker erwten uitsluitend zal kun nen koopen tegen overlegging van een nader aan te wijzen bon van de rijksdistri butiekaart. Voor de eerste distributieperiode, die zal loopen van II November tot cn met 8 De cember zal per bon een half kilogram (een pond) erwten verkrijgbaar zijn. In den loop van deze weck zullen op deze plaats nog verschillende bijzonder heden over de distributie-aangelegenheid medegedeeld worden. De directeur, P. ROOSENBURG Leiden, 6 November 1939 2313 Rijks- en Gemeentepolitie waren onmid dellijk aanwezig. Zij meenden, dat het ge reedschap gediend had om ramen en deu ren te forceeren en dat de brandkast met den kruiwagen vervoerd zou zijn. Hun oor deel is juist gebleken. Het kruiwagenspoor leidde naar de vaart, waar wel een bootje te bemachtigen was. Hiermee is de dader gevaren naar het Steengracht-kanaal. Toen de polite dit spoor volgde, ont dekte zij een netschclf waarin de brand kast onbeschadigd verborgen was. De politie heeft hiermee kranig werk ver richt. Zij meent ook den dader op het spoor te zijn. Een vliegveld in het Langcveld. In het Langeveld zal een vliegveld aan gelegd worden Heden is reeds met voor bereidende werkzaamheden begonnen. Het Gemeente-bestuur heeft besloten het voormalige schoolhuis der vroegere Openbare School ln te richten als nieuw distributie-kantoor, en als gebouw voor de steun-verleening. Dit beteekent een groote verbetering! Stilte in het Bouwbedrijf. Het bouwbedrijf ligt hier zoo goed als stil, tengevolge van het feit, dat een groot aannemer hier bijna zijn geheele personeel ontslag aangezegd heeft. In de Ned. Herv Kerk bedroeg de October-Collecte f. 73.85 voor de kerk en f. 28.54 voor de Diaconie. Alhier heeft zich het eerste geval van de besmettelijke ziekte. Roodvonk voorge daan en wel bij een schoolgaand meisje. OEGSTGEEST. Botsing tusschen twee electrische trains. Gisterochtend had nabij de halte Leid sche Buurt een botsing plaats tusschen een stilstaande stadstram cn een trail) komende uit de richting Haarlem. Tengevolge van de gladheid - der rails kon de bestuurder ran de team uit Haarlem, K. H., de tram niet direct tot stilstand brengen. Een botsing met groote raaterieele schade, vooral aan de stadstram, was het gevolg. De passagiers kwamen -met den schrik vrij Uitvaart van wijlen den heer A. J. Vester. Hedenmorgen werd in de Parochiekerk St. Wlllibrordus de uitvaartdienst gehouden voor de zlelerust van wijlen den heer A. J. Vester, in leven architect alhier en be stuurslid van diverse vereenigingen, wiens heengaan wij vermeldden. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door kapelaan A Sanders. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de bestuurs leden der Oranje Vereeniglng afd. Oegst- geest, de heeren N. v. Weizen. J. den Ouden, Jac. Vos en H. v. Zoelen, eenige vertegen woordigers van den RK. Bond van Groote Gezinnen, de oud-bestuursleden der Oranje- vereeniging. de heeren J. v. Noord en C. P. J. Paardekooper, de gemeente-opzichter, de heer A. J. P. Bakker, de gemeente-ontvan ger. de heer A. Sommeling. alsmede vele vrienden van den overledene. De beaarding werd verricht door kapelaan A. Sanders; de gezangen werden uitgevoerd onder leiding van kapelaan Steur. Een viertal kransen dekte de kist, o.a. een van de Oranje-Vereeniging. Beroep aangenomen. De heer J. Streefland, cand. en hulppre diker bi] de Ned. Herv. Gemeente alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. Ge meente te Austerlite bij Zeist aangenomen. De heer Streefland1 heeft zich als opvol ger van ds. G. Hennemann. in zijn ruim 3-jarigen arbeid vele vrienden mogen ver werven, die, al zullen zij hem in zijn vrien delijken omgaiig missen, zich met hem ver heugen, nu hij een zelfstandige plaats in het kerkelijk en herderlijk leven zal krijgen. RIJNSBURG. Tijdens den gehouden dankstond voor het- gewas werd in de Ned. Herv. Kerk een gift van 1.100 gecollecteerd voor de Dia conie. SASSENHEIM. Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed hét leggen van 850 meter gasleiding cn 850 meter wa terleiding ln „Ter Leede en in den nieu wen weg tusschen Iepenlaan en Berken- laan. Ingeschreven werd door A. Tib, te Heerlen voor f.7100.— Mabeg te Utrecht voor f. 6855.cn N.V. Wilson te 's-Graven hage voor f. 6084.Het werk is aan de laagste lnschrijfster opgedragen. VOORHOUT. „Voorhouts Fancy Fair". Onder groote belangstelling, werd Zater dagavond in de groote zaal van het Pa rochiehuis, de Fancy Fair, ten bate der Elisabeth-vereeniging en de Missie geopend Pastoor Warmenhovcn opende en heette allen welkom. Wij merkten o.a. op burge meester van Berckcl cn echtgenoote den 'neer M. P. A. Melsen, gemeente-secretaris, de voorzitters der 'pl. vereenigingen en or ganisaties, verschillende broeders der Bis schoppelijke Nijverheidsschool. Spr. besprak met weemoed de afwezigheid van één der HEDEN Endegcest: Tentoonstelling van patiënten- werk. 7—9 uur nam. Gerecht 10: Thcosof. Ver. Spr. mej. Van Wijn- ga&rden. 81/4 uur nam. Volkshuis: Spr. mr. Salm over „Onze Ster renhemel". 8 1/4 uur nam. Ocgstgecst (W. de ZwUgerkerk)Ge meente-avond Ver. van Vrljz. Hervormden, 81/4 uur nam. Dinsdag. Endegeest: Tentoonstelling van patiënten- werk. 2—5 en 7—9 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. nam. RUnsburgerweg 179: Leidsch Muzieklyceum 8 uur nam. Rehoboth: Bazaar voor Ver. voor Chr. Jeugd- hulp. 2—6 en 7—10 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling. Je kunt 't toch niet meenemen." 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstelling J. Franken en ir. H. v. Essen 10—4 uur. 's Zon dags 14 uur (tot 12 Nov.). BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam- „Doodloopendc straat". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon- dag 2—7 en 8—11 uur. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam- ..Kermis der ijdelheid". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam' „Hotel du Nord". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: .,'t Zit in de lucht". Zondag te 2, en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Marie Antoinette". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee)„Het Ko- De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: van Drlesum, Mare 110, tel. 20406, E. B. de Metz, Lammenschansweg 4. tel. 23553. Te Oegstgecst: Oegstgeestsche apotheek. Wil- helminapark 8. tel. 26274. Tegfth<»tVi(t<1(6Qé«, KoïHj, Griep 2* lijn nl«t rond, doch hartvormig. 2278 (Iniu. Mcd.) ijverigste werksters voor de Fancy Fair, de pennlngmeesteresse. mevr. Prins—Stokman welke wegens familie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Nog dankte spr. de an dere dames-bestuursleden, voor haar vele opofferende werk. Met de woorden: „Dames doet Uw best. God doet de rest", verklaarde spr. de Fancy Fair vóór geopend. De pl. Muziekvereeniglng „St. Cecilia", verzorgde het muzikale gedeelte en reeds spoedig kwam de feeststemming los. Vele vermakelijkheden waren in deze zaal aan wezig. hiervan werd een druk gebruik ge maakt. WIJ deelen nog mede, dat door me vrouw van Berckel—van Bönnighausen het presidentschap der St. Elisabeth-vereeni ging aanvaard ls. De werkloosheid. Verleden week stonden 104 werkzoeken den Ingeschreven. Hiervan zijn er 58 ln een van Rijkswege gesubsidieerde steun verleening opgenomen, terwijl nog 15 in een werkverschaffingsobject geplaatst zijn. De maandelijksche collecten ir df Ned. Herv. Gem. alhier brachten in October voor de Kerk f. 38.09 en voor de Diaconie f. 23.1314 op. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den Leldscheweg nabij de School straat had een aanrijding plaats door dat de bestuurder van een wasscherlj- aulo, niet alleen het inhaalverbod over trad, maar bovendien niet lette op een te genligger, in dit gevsd een motorcarrier, beladen met haring enz. Zoowel de inge haalde auto als de motorcarrier kregen materieele schade, terwijl een groot gedeel te van de aanwezige visch onbruikbaar werd. Wegens overtreding van het rijtijden besluit is proces-verbaal opgemaakt tegen C. v. D. te Katwijk. Tegen T. L. C. te Leiden is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de IJkwet. Enkele gewichten zijn in beslag genomen. WARMOND. Propaganda-avond inzake de Luchtbescherming. Een vijftiental ingezetenen had besloten pogingen in het werk te stellen om ook hier te komen tot oprichting van een af- deeling van de Ned. Ver. voor Luchtbe scherming. Het voorloopig bestuur bestond uit den heer G. J. van Wickevoort Crom- melin, voorzitter, mej. J. A. Walenkamp, secretaresse-pennlngmeesteresse en de heeren J. Dekker, G. Kalemink en Th. R de Vroomen. Dit bestuur organiseerde een ge slaagde propaganda-avond in Hotel de Stad Rome. De opkomst was zeer groot en velen gaven zich als lid op Bij afwezigheid van den tljdelijken voorzitter, de heer y. J. van Wickevoort Crommelin, opende de heer G. Kalemink. die uiteenzette, hetgeen met betrekking tot de luchtbescherming in deze gemeente reeds was verricht. HU dankte allen die hadden medegewerkt tot de behaalde resultaten. Hierna sprak drs. Van Vianen uit Lelden, propagandist van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dje op interessante wijze besprak hetgeen de Ver. voor Luchtbescherming beoogt Aan de hand van voorbeelden en foto's toonde spr. het groote nut dezer vereenigin?' Ieders belang, aldus spreischt deze ver- eenlging met kracht te steunen, wan' hoofddoel is bescherming der menscl 'ieW tegen de groote gevaren, die ons uit de lucht bedreigen, die niet denkbeeldig V' noemd mogen worden. De heer van Wicke voort Crommelin, die inmiddels ter verga dering gekomen was. dankte drs. Van Vianen voor zijn boeiende lezing. Hij wek- 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6