CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en neefjes, Al omvang ik geregeld nieuwe anekdoten en raadsels, toch mogen er nog meer inge zonden worden. Er moet steeds gezorgd worden voor het lachen en voor het denken in onze raadselkring. Hoe meer jullie daar aan meehelpen, hoe liever het mij is en hoe leuker voor jullie zelf. Neem er maar eens een vrij uurtje voor, nu je toch meer binnen bent. Jullie weten dat ik graag b'ieven, korte j of langere, of lange bij de oplossingen ontvang. Maar nu moeten kinderen, die weinig tij i of lust hebben voor brieven schrijven, hieruit niet opmaken, dat zij niet mogen inzenden! Ook alléén de oplossingen van de raadsels zijn welkom. En degenen die geregeld uitsluitend de oplossingen in zenden, behooren ook bij de getrouwen. Er waren veel nieuwelingen deze keer. Allen hartelijk welkom! Zij, die wat bij de oplossingen schreven, vinden hun naam ook in de correspondentie hieronder. Denk er allen aan, steeds op je enve loppe (behalve het adres: bureau Leidsch Dagblad, of Wasstraat 5), dui delijk te vermelden, dat de brief be stemd is voor de Kinderkrant; dus: mijn naam, of: aan de raadseltante, of: raad seis, of: Kinderkrant, enz. Op het bureau Leidsch Dagblad komen nog zoo veel anuere brieven: een nadere aan duiding is noodzakelijk. Nu vlug aan de brieven. Annie van der Vos. Ik begin met een ge luksvogel! Nu ik dank jou op mijn beurt voor de eer, die je mij aandoet! En ik geniet van het postpapier, maar bovendien: van hét keurige schrift er op. Dat maakt samen een bijzonder mooi geheel. En nu het ver dere nieuws? Jan de Roode. Hartelijk welkom. Je moet echter steeds je leeftijd onder je oplossingen vermelden. Let er op, of je behoort bij de kleineren (711 jaar), of. bij de groteren (1116 jaar'. Zusjes Teljeur. Beiden ook hartelijk welkom. Het is natuurlijk best, dat jullie samen inzenden, in één enveloppe. Ik vind het prettig, als jullie nog wat over jezelf gaat vertellen. Dan leren we elkaar beter kennen Kora Key. Nu is het herfstvacantie, om uit te blazen, van school, en van al de feestdagen! Je hebt het Zondag goed verdeeld, en dub bel kunnen genieten. En weer laat naar bed? Zusjes Plantfeber. Het wintersei zoen is er weer en jullie beiden ook. Wat :k heel prettig vind. Feliciteer je grootouders van mij en ik wens jullie nog veel genoegen met elkaar Ali Stikkelorum. Tracht je steeds aan moeder's spreekwoord te houden; dat spaart veel moeite en verdriet in je leven Koos Stikkelorum. De mecanodoos is <?oed aan jou besteed. He. zal jou niet hinderen, als het buiten gurj w£er is. Jij verveelt je niet binnen Jan Bronsgeest. Het is prettig, altijd weer vol hoop naar de volgende prijsraadsels te kunnen uitzien. Bedankt voor je aardige anekdote Mien Vérstraaten. Nu behoor jij dan toch eens tot de gelukkigen. Grote vreugde, nietwaar? En al genoten van je boek? Jopie en Freddy Susan. Fredy heeft nog heel wat ge- lukskansen voor zich. Jij ook, Jopie; en ieder is niet zoo gauw gelukkig als jij. Bedankt voor je mooie raadsels; maar... je maakt mij er eigenlijk verlegen mee! Zelf zou ik het niet durven plaatsen, maar nu het van jul lie komt, moet ik het maar doen? En dan een dubbel bedankje voor dit raadsel: dat begrijp je ook wel! Rietje Mooten. Harte lijk welkom. Je behoeft alleen maar de op lossingen met de woorden op te schrijven. De opgaven uit het krantje behoeven er niet bij te staan Gerry Piket. Ook van harte welkom. We hebben nu weer gewone raadsels bonder prijzen). Af en toe prijs raadsels (met prijzen). Goed gedaan, schrijf altijd alle oplossingen op, die je weet. Ik hoop, dat ie het gezellig zult vinden in onze raadselkring, met zooveel nichtjes en neef jes. Piet de Graaf. Hartelijk welkom in onze raadselkring Lydi Boon. Je nieuwe raadsels zal ik graag ontvangen. Jij vestigt je hoop, als vele anderen, reeds weer op de volgende orijsraadsels Wout van Heel. Ja, je leeftijd moet er altijd bij. Ik moet toch weten, of je bij de groteren of kleineren be hoort? Aukje van der Walle. Ieder is nieuwsgierig na de prijsraadsels en vliegt op de krant af. Ook de raadselnichtjes, naar wie jij vraagt. Maar die zijn er nog niet bij geweest. Jij hebt al heel wat van je boek ge noten! En nu kijk jij vol verwachting uit naar eind November! Piet Martijn. Ik ben heel benieuwd, of je mij wat kunt ver tellen overden orgelspeler. Ai brengen de ko mende wintermaanden veel duisternis, zij heben daarnaast haar lichtzijde: de huise lijke gezelligheid, en de prettige voorbe reiding voor de Decemberfeesten Tineke de Wit. Uitstekend, dat je mee komt doen; je bent van harte welkom. Ik hoop natuur lijk met je, dat het elke week zal lukken met de raadsels Willy Wiggers. Heel jammer, dat je juist verleden week ontbrak. Probeer voortaan present te zijn bij de prijsraadsels. Ik was echter blij, nu toch iets van je te •horen. Volgende week „iets" en de raadsels? Piet Schaft. Hartelijk welkom. Verder hoop ik, dat Marietje gauw jarig is! Want zij moet 7 jaar zijn, om mee te mogen doen. Dan mogen jullie na-uurlijk je oplossingen in één enveloppe inzenden Zusjes de Vos Jij bent weer ingespannen, Rie. Ik denk, dat je aardig opschiet voor je dubbele tas! Het zou prettig zijn, als jullie ook uitgekozen werden op de zangles. Dat hoor ik graag Annie Schneider. De nichtjes hier hebben dezelfde dagen herfstvacantie als jij. Je va kantie begon goed: je vriendin een hele dag by je. Wie van allerlei avonturen houdt, kan zijn hart ophalen bij het nieuwe verhaal. - Annie Schipper. Het was echt Zondags- weertje; dat troffen we aUen deze Zondag. Je hebt gelijk, als je met zulk weer gaat wandelen. Coba Hensen Natuurlijk mag jij mijn raadselnichtje worden: hartel welkom. Denk er aan, dat je minstens 4 goede op lossingen moet hebben. (Je behoort bij de groteren). Cory van Weizen Jij bent een eoh-te ge luksvogel. Ik begrijp best, dat je het haast niet kon geloven. En heeft de schone Jonk vrouw het er goed afgebracht op het feest van haar Grootouders? Heb je je al heerlijk verdiept in je nieuwe boek? Henk Stouten Gelukkig dat je ,,er weer bovenop bent". Dit heeft je zelfs aan het rijmeh gebracht. Flip Stouten Jij moet dan aan het eind van dit jaar afscheid nemen op twee plaat sen tegelijk. Voor jou begint er dan in alle opzichten een nieuw jaar met Nieuwjaar! Nelly Stouten Ik begrijp best, dat bij de nadering van December je gedachten terug gaan naar de laatste Sinterklaas-avond. En Nikkie zal je daar ook nog vaak aan herin neren. Niemand weet iets van te voren; nu moet je dus maar rustig afwachten, en er niet op gaan rekenen. Sjaantje Stouten Jij hartelijk gefelici teerd. Wat zijn die weken er vóór weer om gevlogen; zie je nu wel? Ik ben benieuwd, dat begrijp je. Je bent lief voor je kleine zusje. Gerard Stouten Ik kan me zo voorstel len, hoe de vijf hoofden zich direct over het krantje bogen, om de uitslag te zien. Wat een gedrang daarboven! Gelukkig, dat alle vijf weer gauw vrolijk keken. Trudi Overduin Ik ben blij, dat je me nu toch elke week de oplossingen zendt, al heb je weinig tijd. Groet Moeder en Tini hartelijk terug. Voor Tini heb ik nog steeds een vraag; die begrijpt hij wel! Annie Lek Bedankt voor je anekdote. Ik hoop natuurlijk, dat je ook eens gelukkig zult zijn. Maar dan kan ik niet beloven noch voorspellen; niemand weet van te voren, waar het geluk valt Rietje Brandt Jij krijgt-al ongemerkt een kleine bibliotheek bij elkaar. Heerlijk, als elke dag na schooltijd de kleine Ellie al verlangend naar je uitkijkt. Bep van Iterson Je peinzen is niet ver geefs geweest! Ik zie wel, dat jij steeds klaar zal komen met je oplossingen. Annie van Winkel Na elke keer, als Vader thuis is geweest, kun je de dagen weer aftellen naar het volgend verlof. En dan merk je. hoe de dagen omvliegen. Je zusjes en jij hebben pret gemaakt! Groet Vader ook van mij, als hij weer over is. Ansje Voorma Wat een schrik voor jullie verleden week! Dat is nog wondergoed afgelopen. Is V. van de schrik bekomen en weer helemaal in orde? Henny van Driel Dat was heel naar voor je. toen je je vergissing bemerkte; eigenlijk even een dubbele teleurstelling. Enfin, daar ben je nu weer overheen en: Hoop doet leven! Het beste met je verkoud heid. Troost je er mee, dat je veel lotge noten hebt. Tweetal Wenten-Kranenburg Beiden hartelijk welkom. Gerard behoort bij de kleineren (711 jaar). En Willy? Steeds je leeftijd er bij schrijven. Ik ontvang graag zelf gemaakte raadsels (lees begin corres pondentie). Bij geschiktheid krijgen deze dan een beurt voor plaatsing. Jo Kooien Jij had een fijn extraatje bij Oma. Je hebt leuke cadeautjes aan je broertje gegeven. Heeft hij niet met het ene op het andere gemorst? Ik hoop voor je. dat er nog ander lekkers is, waarvan jij houdt. Enny Stoffels Ik ben blij, dat je nu tot inzenden gekomen bent. Van harte welkom dan. Hoe trouwer je inzendt, hoe liever het mij is. Ella Meinema Allereerst (en als eer ste? i kom ik jou gelukwenschen met je ver jaardag. Heel veel genoegen Dinsdag ei veel cadeaux! Ik verheug me op je dikk brief na de volgende week. Het was fij wandelweer Zondag. Gerry Sweris Prijkt je boek al in j nieuwe boekenkast? Dat kwam goed va pas: juist herfstvacantie! De gelukstijdm was dus al bij je, voor je de krant zag Ni vertel me er maar over. Wim de Wolf Hier zijn dan de beloofd anekdoten. Alle drie aardig, dank je wel. Tweetal van Vliet Ik hoop, dat het ni goed gaat met Boukje. Ze heeft nare dage; gehad, met zoveel pijn. Groet haar hartelijl en wens haar beterschap. Moeten alle huis dieren in een mandje gestopt worden, ondt de tafel of achter de kachel? Alle huisdie ren zijn geen honden of katten. Er zijn heu nog wel andere. Corrie Rozeridaal Hartelijk welkom ii de raadselkring. Als je de raadsels toch op lost. is het ook leuker, deze in te zenden J hebt het best gedaan, dus: ga zo door. Annie Klos Weer boven water! Je weet dat zie ik graacr Nu hoop ik dan. dat h« geregeld zal lukken met je nichtje samei Deze keer hadden jullie er niet genoeg; he moet weer even wennen zeker. Margje Booy Ook welkom bii de raad seljeugd. Het is gezellig, nu wekelijks met j nichtje samen op te lossen. Al is het dez week niet gelpkt. daarom de moed niet op gegeven. Hoe oud ben ie geworden op 4 Oct Je moet altijd je leeftijd onder de raadsel schrijven. Het is niet prettig, dat je Vade weg is. Nu moet je je maar telkens verbeu gen op de verlofdagen. Je las boven zeke al over nieuwe raadsels en anekdoten? Corrie Boef Weer een nieuweling, di even welkom is. Het is jou goed gelukt d eerste keer. Henk Klaassens Natuurlijk best. dat j mee komt doen en welkom! Nu hoop ik dat je ook elke week je naam leest in he kinderblad. Bep Crama. Ben je tevreden over je rap port? Als je ouder wordt, neemt het schoei werk toe. Het is best, wat je vraagt van d raadsels; alvast bedankt voor deze drie. Jan Crama Nu hebt jij geboft! Zijl jullie er -al in bezig? Je kunt het dan late nog eens alleen doorlezen. Freddy Kohier Jij legt al hele afstan den af op de fiets. Zo leer jij onze omgevinj goed kennen. Ik doe het ook wel, maar.nie altijd zo ver! Hartelijke groeten terug aai allen. Henny van Vliet Het rondedansje heef niet ontbroken verleden Vrijdag. Je zusle C. heeft er zelfs een blauwe plek aan te dan ken! Alles vanwege de blijdschap. En heb j< je al heerlijk verdiept in je boek in di vacantiedagen? Anny Bekooy Hartelijk dank voor ji lieve brief. Ik hoop hetzelfde als jij; dar hebben we nog prettige jaren met elkaar Qi heb je ontdekt in een mooie jumper. J< begrijpt wel. hoe dat kan. Toni Neuteboom Nu heb je toch kun nen lezen in je herfstvacantie. Mooier kaï het niet. Wat ben jij verwend op je verjaar dag! Je kreeg een practisch cadeau voor j< fiets. Afke Neuteboom Gelukkig weer naai school. Nu niet weer ziek worden! Je kunt nog vele jaren meedoen; dus je krijgt no( vele kansen. Truusje van Weizen 's Morgens vroe{ voel je de winter en de laatste dagen over dag ook. Deze vacantie heb kk niet hetzelfd( gedaan als jij! Vertel jij me. of je het fijt gehad hebt? Pim van Weizen Een vogelvriendje i gauw bekend in de tuin. Wat gezellig 's mor gens al opgewacht te worden! Dan ben jl in een wip klaar. En daarna zeker naar d< duiven? Tweetal Boelee Moeder was in de bloe metjes gezet. Dat was vrolijk in huis. Na tuurlijk liep ik ook graag met de koekschaal rond. net als jullie. En daarbij werden Jullit zelf natuurlijk niet vergeten' Hoe med oplossingen jullie sturen, hoe liever het mij Is. In elk geval minstens drie. Jannie Werk Jij hebt elke week een pretie. Nu. dat is mooi verdeeld. Jammer als het nu uit is met de verjaardagen! Op school gaat het nu hard. Over ..het" rap* port van jou maak ik me geen zorgen Cornells den Hollander Het gaat vlot met je oplossingen. Foei. niet zo somber Alle kinderen, die geen prijs hebben, zijn nof geen ongeluksvogels. Prettig, dat je vaker in zult zenden. Tweetal Rienstra Nu, Wim, viel je rap port mee? Mag ik het horen? Deze vacantie- daagjes vallen weer in de smaak. Aan lek kernij heeft het dan niet ontbroken Zondag Paul. Bea van der Kooi Heb ik dat getal «d goed gelezen? Zeven en twintig? Haast nif te geloven. Je zult deze vacantiedagen mesif

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 16