LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Vrijdag 3 November 1939 Gemeenteraad van Leimuiden Uit de Rijnstreek Subsidie Wij kverplcging - Aanbieding der Gcmcentebc- grooting - V ergoedingen Bijzondere scholen. laan 13 A. C. Ouwerling. Storm van 's-Gra- vesandeweg 107 D. von Pannwitz. Buurtweg 91 A A. Peters. Eikenlaan 3/5 J. Quartcl, Rijksstraatweg 777 W. Rypman* Duinvoet- laan 8 A. J. Schouls, v. Z. v. Nijeveltstraat 19 A M. P. Smits. Bloemcaniplaan 16 E. S. Staib. Duinvoetlaan 2 W. L Stlbbe cn gezin. Nassaulaan 17 S. R. L. M. Trzecieski. geb. Van Aubel en zoon. Cornells de Winstraat 8 J. G. A. Sünaerman. Prinsenweg 80 P. van Teijlingen, Kamp Waalsdorp H. P. Ver kerk. Rijksstraatweg 500 H. F. de Vides, Sant horstlaan 66 M. C. Zinke. Eikenlaan 35. Vertrokken: N. E. Deurvorst. naar Nijmegen. Graafscheweg 232 Z. Mower, geb. Collins n. Amerika P. P. Schrama. n. Zürich (Zwit serland) J. Gesk n. Dultschland W. H. Vissers n. Den Helder. Singel 150 J. Th. F. Bartelt. geb. De Jongh n. Britsch-Indië M. S. Damen n. Wehl. D 53 E. Messner naar Duitschland A. S. Rietveld n. Den Haag. Van Kinsbcrgenstraat 72 E. M. Baronesse Schim- melpenninck van der Oye n. Burgh Wester- schouwen. Duinhuls L. C. van Leeuwen n. Epc. Vaassen. p a. familie Graafland: J. M. Oliehoek, geb. Klaverwjjden n. Lcidschendam, Broekweg 77 M. Kirschner n. Linz P. van der Mey n. Renkum, Wolfheze 2 Wed. Ar- wingel Arhoena n. 's-Gravenhage, v. Loostraat 66 W. M. de Meel en vrouw n. Apeldoorn. Boschweg 72 E. Henny n. Den Haag. Van Neckstraat 107 J. C. Offermans n. idem H. Koome n. Leiden. Maurltsstraat 19 G. H. J. van den Berg n. Haarlem, Orlonweg 11 A. Segers. geb. Vlieland n. Noord wijk. Hoofdstraat 111 M. Pleumeekers n. Maastricht. Glacyweg 2 P. H. Siemons n. Amsterdam. Beethoven- straat 80 C. J. Laurier n. 's-Gravenhage. Gooilaan 22 A. E. van Es n. Zwolle. Gast huisplein 29 J. de.Jong n. Rotterdam. Briel- schelaan 166 A M. C. van Roon n. Voorburg. Rembrandtlaan 78 B. C. Kokshoorn naar 's-Gravenhage. Pijn. Hordijkstraat 8 H. A. Kokshoorn. geb. Brlnkhoff n. idem C. Visser 't Hooft n. Genève (Zwitserland) H. P. Visser 't Hooft n. idem R. ten Bruggencate. geb. Van Duysen n. Rheoen, Veerweg 19c W. van den Stel n. Lisse. Heerenweg 212 a N. M. Blij leven n. 's-Gravenhage. Pletterijstraat 58 E. Sterk n. Gorinchem. Parallelweg 7 M. E. H. van Hellemondt n. Wamel, Dorpsstraat 218 J. van Stijgeren en vrouw n. Baarn. Hotel Zeiler C. E. van Rijn n. Den Haag. West einde 553 H. Minnlchberger, vertrokken on bekend waarheen. G. E. van der Wilt n. Ridderkerk. A 424 A. Beck n. Zlirich B. A. J. M. Vor'derman n. Ginneken. Prins Frede- nklaan 5 F. Ph. Hartog n. New-York (VJS.) J. P. Janssen n. 's-Gravenhage, Neuhuijskade 11 I. Rinkes en vrouw n. Amerika F. D. van der Knaap n. Nijmegen. Berg- en Dalsche- weg 81 P. H. Kotzsch n. Voorburfe. Oosteindc 34 A. Springer, geb. Iskra. vertrokken onbe kend waarheen G. H. Noot n. Dinxperlo. Pastoriestraat 149 A. B. E. Diimmermann u. Den Haag. Daendelstraat 31 E. Dapples n. Rijswijk (Z.H.). Vondellaan 30 W. C. de Graaf n. Alphen a. d. Rijn. Hortensiastraat 44 I. P. Bavelaar. n. Den Haag. Piet Heinstraat 22 N. van Dam n. Amsterdam. J. W. Brou we rspl. 29 H. C. Versteynen. geb. Oosterveer n. Den Haag. Theresiastraat 187 S. Sunder - mann n. Den Haag. Linnaeusstraat 145 H. W. Evers n. Den Helder. Ankerpark 33 J. Bos- scher n. Den Haag, Waalsdorperweg 28 W. Rijn. n. Den Haag. Zwaluwlaan 1 J. Veld huizen n. Weststellingwerf. Noordwolde A 90. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Casparus, Z. van G. A. van der Drift en P. M. van der Velde Horst. Z. van W. van Egmond en O. Mantel Jan Wil lem. Z. van A. O. H. Tellegen en H. C. Weste- rouen van Meeteren Metta Elisabeth. D. van F. B. s'Jacob en C. M. des Bouvrie. Overleden: Albertina Hulsman 85 j.. weduwe van C. Welling Klaas Klein 62 j.. gehuwd met W. Eijgenbrood Gerrit Pinster 50 j., ongehuwd. Ondertrouwd: J. C. Toorenburg en C. J. Remmerswaal H. A. Rochat en M. A. Bee- -kers W. de Graaf en J. Jansen. Getrouwd: B. C. Kokshoorn en H. A. Brink - hoff. Aanrijding. Gisteravond is op den Rijksstraatweg de twintigjarige militaire motorrijder v. B. uit Haarlem op den hoek van de Van Zuylen van Nijeveltstraat in aan rijding gekomen met een bakfiets, die bestuurd werd door den 17-jarigen P. uit Den Haag. Beiden hepen een hersenschud ding op. Dr. Hubbeling verleende de eer ste hulp. Van B. is vervoerd naar het militaire hospitaal in Den Haag. P. is vervoerd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal aldaar. Gevonden: 5 honden, handpomp, jon genspet. heerenportemonnaie met inh., di verse handschoenen, 2 ringen, 2 rijwielbe- lastingmcrken. poes. kluw breikatoen, ceintuur, statief, jongensfiets, halsketting, portemonnaie met inh.. dameshoed. Inlichtingen bij de politie. pen en wat niet al meer! Bijzonder aardig was de oud-Hollandsche oliebollenkraam, dit geweldigeyfupjfld.uUijtETAOINNETAOI die veel aftrek vond. Vervolgens waren er de gebruikelijke schietbanen, een werp- baan voor speertjes. enkele sjoelbakken, een grabbelton, een draaiend wiel. een ca deau-pomp en nog veel meer attracties, die een bazaar, waar men niet alleen komt om te koopen, gezellig maken. Het tooneel was ingericht tot een gezel lige theeschenkerij, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. De belangstelling was zeer groot, zoodat er gegronde hoop bestaat dat de bazaar Inderdaad zulk een belangrijke bate zal opleveren, dat de fi nanciën van de wijkverpleging voorloopig weer gezond zijn. Gevonden: een bruin dekzeil, een schoolagenda, een voetbal, een vulpen, een riek. een padvindersmes, een belastingmerk een portemonnaie. drie Llpssleutels aan ring. een bos kleine sleuteltjes, een Jas, een paar handschoenen, een reserve auto- wiel met band. een zilver ringetje, een be lastingmerk, een zakmes, een Jongens overall. BOSKOOP. Verbetering oprit Julianabrug. Onder leiding van den directeur der ge meentewerken. is eenige weken geleden een aanvang gemaakt met de verbetering van den steilen oprit van de Julianabrug. Circa 50 meter in de Julianastraat be gint thans de hoogte van den weg tot aan de brug geleidelijk op te loopen. zoodat thans een einde is gekomen aan een grooten last voor bestuurders van voertuigen als mede voor de voetgangers. Voorts zijn thans de beide trottoirs door- I getrokken tot aan de brug. Het geheel, dat I ln werkverschaffing werd uitgevoerd, maakt een uitstekenden indruk. Opening van bet Militair Tehuis. Uitgaande van de Plaatselijke oultureele commissie te Boskoop had ln het vereeni- glngslokaal „Ons Huis" aan de Barendstraat de opening plaats van een Tehuis voor de alhier gelegerde militairen. De voorzitter der commissie, de heer Kempkes, opende, waarna de heer W. Beekhuizen uitvoerig stilstond bij de ge legenheid die thans geboden wordt, n.l. om ontwikkeling en ontspanning te scheppen, voor die militairen, die daaraan behoefte gevoelen Hierna werden ververschingen aangeboden, waarna luitenant Middelkoop opmerkte, respect te hebben voor het werk. en vervolgens dankte voor het vele wat voor de militairen ls gedaan. Zijn wij een maal weer thuis- aldus spr. dan zullen wij in dankbare herinnering aan Boskoop te rug denken. De heer P. D. Noest sprak nog een per soonlijk woord, waarna sluiting volgde. Gedurende October werd in de Rijks postspaarbank alhier Ingelegd f. 25526.52 en terugbetaald f. 20353.92. Voor Zondag 5 November, zal de Zon dagsdienst worden waargenomen, door dr. A. S. Kater, telef. 38. In verband met het niet ter bevoegder plaatse aangifte doen van een gestorven slachtdier, en het op eigen gelegenheid be graven van dit dier, is tegen een alhier wonenden veehouder proces-verhaal opge maakt. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Pijper n. Monster. Emmastr. 82 C. v. d. Hoort n. Nieuwveen. Dorpsstr. 71. Gevestigd: J. Sannes. Dorpstr. 213 P. v. Steijn. Dorpsstraat 171. HAZERSWOUDE. Ds. van Dijken over „De Anti-Christ". Op ultnoodiging van de Chr. Jongelings- vereeniging „Eere zij God" sprak ds. van Dijken van Gouda, ln het lokaal „Salvato- Jie" over ..De Antl-Christ". Spr. zette het wezen van den Anti-Chrlst uiteen en hoe hij zich openbaart. Reeds dadelijk na den zondeval in het Paradijs deed de geest van den Anti-Chrlst zijn in trede in de wereld. Voorts ging spr. na hetgeen ons de Pro feten van het oude Testament hiervan ge profiteerd hebben, ln het bijzonder Eïechiël en Daniël; om dan over te gaan tot het Nieuwe Testament met uitlegging van het geen Jezus en de Apostelen ons over den Anti-Christ geopenbaard hebben, v.n. uit Matth. Thess. en Openbaringen. Spr. wees er op dat de macht van den Anti-Christ zich. in het einde der dagen, als heerscher op deze wereld, geweldig en verschrikkelijk zal openbaren, maar dat voor degenen, die volharden zullen tot het einde en vast zul len staan in het geloof van Jezus Chris tus weggelegd zal zijn ae Kroon, het eeuwig zalig leven. Want Christus ls Triumphator! Er was voor deze lezing groote en onver deelde aandacht. LEIDSCHENDAM. Gedurende October is ten postkantore •Ihier en het bijkantoor in de buurtschap de Rijkspostspaarbank lngeleged f 10206.96 iv.m. f. 14.187.441 en terugbe taald f- 11.192.95 (v.m. f. 23.011,71). Het aantal uitgereikte boekjes bedraagt 2971 ivjn. 2962). LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenFrancina Maria, D. van P. Verdijk c Halfschepel Hendrik, Z. van Hendrik rui Donaen cn C. C. van Bakcl. Gehuwd: D. M. Boef van Hlllegom cn C. van Voorst van der Lans en G. Noordman van Amsterdam. Loop der bevolking. Gevestigd: K. Bron. Grachtwog 11 C. Lod- (jpr en gezin. Kanaalstraat 262 P. M. van den Berg. 3de Poellaan 13 M. C. van dei- Meer. Kanaalstraat 169 J. F. van der Voorn. H eere weg 241. Vertrokken: C van Leeuwen, naar Lelden. Hocge Rijndijk 252 J. van der Beek n. Oegst- geeet. Endegcesterstraatwcg 22 A. van den Beig n. Hlllegom. Meerstraat 202. Pluimvee-Vereen. „Lisse en Omstreken". De Prulmvec-Vereen. .Llsse en Omstre den" vergaderde in „De Vereenlging" on der leiding van den voorzitter, den heer W. F. Daudeij. Na goedkeuring der notulen van den secretaris werden eenige komende tentoonstellingen besproken. Daar de heer A N. Ruigrok door omstandigheden moest bedanken werd de heer F. de Haas als commissaris gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. In ,De Vereenlging" werd een Bonte Avond gehouden voor dc militairen, ge organiseerd door den Ned. Prot. Bond. Er was een rijk gevarieerd programma. Muzi kale medewerking werd verleend door de harmonie „Trou moet Blijcken". In October werd bij de Rijkspost- I (paarbank alhier Ingelegd f. 9190,05 en uitbetaald f. 11.672,01. NOORDWIJKERHOUT. De Jeugdige scholier B. werd op den Heerenweg door een auto gegrepen en met een zware hersenschudding opgenomen. De jongen kwam onverwachts het slopje raast zijn woning uithollen. NOORDWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van Jacobus Kloos. Op de Alg. Begraafplaats Is gisterenmid dag het stoffelijk overschot ter aarde be steld van den j.l Maandag op den Hee renweg op zoo tragische wijze om het leven gekomen 15-jarige Jacobus Kloos. De belangstelling op het kerkhof was enorm. Een vijftigtal leerlingen van de Leidsohe Ambachtsschool had zich bij het graf opgesteld om hun mede-leerling de laatste eer te bewijzen. Ook de directeur dier school, de heer G. E. E. Kuyntjes en de leeraar van den overledene, de heer P Thyg, waren aanwezig. Ds Cupedo, Herv. pred. alhier heeft ln «oorden van troost tot de ouders gewezen op de broosheid van het leven Hierna prak de directeur van de Ambachtsschool te Leiden en bracht een groet aan zijn zoo vroeg gestorven leerling. Sjor. prees diens Over en trouw. De heer J. E. Kok, hoofd der Chr. School toerde hierna het woord, mede als voor zitter van de Gered. Knapenvereen., waar van de overledene lid was geiweest. De heer Kok sprak ernstige woorden tot de vele jonge menschen. Tenslotte heedt een zwa- ger van den overledene allen dank ge bracht voor hun medeleven. Een krans van de klasgenooten dekte de kist Het was een ontroerende plechtig- OEGSTGEEST. WILLIBRORD-HERDENKING. Prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink en prof. dr. H. Kraemer zullen spreken over „Willibrord en de Zending". In het „Groene Kerkje" te Oegstgeest zal •z Dinsdagavond een Willibrord-herden- king plaats vinden. In den herdenkingsdienst zullen het oord voeren prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. ink, die zal spreken over „Willibrord en tending in het verleden" en prof. dr. H. raemer, die zal behandelen „Wlllibrod en tending in het heden". Dr K. J. Brou- or tendlngsdirecteur te Oegstgeest spreekt ft slotwoord. Gevonden: houten vaten, handschoe- t o. een jongensjas, ceinturen, een regen- -f. een bankttfuSv- een broche, een spie- e'tje en een etultje met kaartjes, een ■wtet, een streng wol, een mesje, een muts, "Paraplu, een bijl, een horlogeketting, rdappelen. een muts, portemonnaies. inlichtingen op het politiebureau. Op den Warmonderweg ls de 15-j. F. w alhier tegen de achterzijde van een utobus gereden tengevolge waarvan hij to zijn handen hevig werd verwond en n rijwiel geheel ls vernield. De bestuur- w van de autobus ls na even te hebben estopt doorgereden. De 'politie stelt een derzoek in. RIJNSBURG. Bijeenkomst „Niet in eigen kracht". If Ned. Herv. Meisjes Ver. .Niet in eigen richt" hield haar tweede Jaarvergadering de kerkzaal onder groote belangstelling. "t net zingen van ps. 138 1 en 3. ging K.,™tr van dezen avond ds. G. C. van «ittnk voor in gebed, waarna een uitgebreid mgramma vlot werd afgewerkt Na inlei |ngen over 2 Kon. volgden de verslagen van tretaresse en penningmeesteresse. Het als gedeelte van den avond werd ge- vid met leerzame opstellen, afgewisseld ®>r voordrachten, declameeren enz. Deze i» ?,eze"ige bijeenkomst werd door ds. Van 'tnk met dankgebed gesloten. t~JiJ Be Ned. Herv. Kerk werd onder belangstelling de jaarlljksche dank- "foestond voor het gewas gehouden f plaatselijke predikant ds Van Niftrik naar aanleiding van Amos 8 1 en 2 U cn 12. 0lT.TBans worden hier pogingen gedaan nu i komP'i tot oprichting van een R.K. iutair tehuis. UT °Mor groote belangstelling ook van erde t 71Jdc' heeft dc tot majoar bevor- anrt anto"homents-commandant in ver- met zyn a s vertrek een afscheids- eptie gegeven. De Raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Onder de In gekomen stukken was een schrijven van den Min van Soc. Zaken, waarbij de werk verschaffing op de gemeentelijke rietlan den wordt verlengd tot 31 Dec. 1939. De voorzitter deelde mede dat 'Leimuiden thans nog geen werkloozen heeft. De Rijks steunregeling ls dan ook nog niet in wer king gesteld. Het ls de bedoeling dit jaar niet meer met de werkverschaffing aan tc vangen, maar bijtijds verlenging voor het jaar 1940 aan te vragen. Van de Ver. voor Wijkverpleging was een adres ingekomen, waarin verzocht werd om een subsidie van f, 160 p. J. voor 1940 en 1941 De vereenlging houdt te zamen met de afd. Oudewetering c.a. der Z.H. Ver. het Groene Kruis een wijkverpleging in stand. Thans kan de vereenlging niet aan haar verplichtingen tegenover Oudewete ring voldoen. Het zou te betreuren zijn, als dé wijkverpleging, waarvan zooveel nut uitgaat, niet in stand kan blijven. B. en W staan op het standpunt, dat eigenlijk geen nieuwe subsidies moeten worden toe gekend. Zij achten het nut eener wijkver pleging echter zoo hoog dat zij een uitzon dering willen maken en stellen daarom voor deze subsidie toe te kennen. Besloten werd voor 1940 een subsidie toe te staan van f. 160. Voor het Jaar 1941 kunnen de financiën opnieuw worden bekeken. De voorzitter deelde mede, dat in het begin van 1939 de Raad besloot tot den bouw van een dubbel woonhuis voor den Commies der Directe belastingen en voor den gemeente-ontvanger. De Raad leefde toen in de veronderstelling, dat het Dept. van Financiën de woning van den commies zou huren. De huur was in overleg met den commies bepaald op f. 5.35 per week, de waterleidinggelden zouden door den com mies worden betaald. Thans deelde het Dep. van Financiën mede, dat het de wo ning niet zal huren. De commies wil de woning wel huren voor f. 5.35 per week. in clusief dc waterleidinggelden, De voorzit ter vond deze handelwijze van den com mies wel heel zonderling en stelde den Raad voor om de woning te verhuren aan den commies op de oude voqrwaarden. voor drie Jaren op ambtenaarsclausule. Aldus goedgekeurd. Als de belasting-ambtenaar binnen acht dagen niet meedeelt, dat hij met dit besluit accoord gaat, dan zal de woning aan een ander worden verhuurd. De bewoners van het gedeelte van de Oudewetering liggende tusschen Drecht en Ringvaart verzochten plaatsing van en kele lantaarns in verband met de ver schrikkelijke duisternis De heer Meyer zegt. dat als er een lantaarn geplaatst wordt op de hoogte waar de weg van Lei muiden de kruin van den DUk bereikt, de bewoners geholpen lijn. B en W. zullen aan den heer Mooren vragen of deze bereid ls toe te staan, dat een buitenlamp aan zijn woning gemaakt wordt, en of deze bereid ls tegen een ze kere vergoedinug per jaar, deze lamp te laten branden aJs het donker ls. Hiermee kon men zich vereenigen. Aangeboden werd de begrooting dienst 1940, sluitende wat den gewonen dienst betreft met f. 83035.49. Kapitaaldienst: uit gaven f. 13115.90, Inkomsten f. 6878.10. Na- deellg slot f. 6237.80. Aan extra bijdrage uit het werkloosheidssubsldiefonds is geraamd f. 5300. daar enkele andere middelen van inkomsten in verband met de crisisomstan digheden minder zullen opbrengen. Boven dien is uitgetrokken een belangrijk bedrag voor het onderhoud der wegen. Alle wegen met gesloten wegdek zullen ln het voorjaar van 1940 een teerbehapdeling bndergaan. Tot leden der commissie voor onderzoek werden benoemd de heeren P. Meijer, J. van Ommering en W. Koot. De voorzitter deelde mede, dat bij K. B. de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Leimuiden, Nieuwveen en Rijn- zaterwoude inzake de regeling van de distributie ls goedgekeurd. Het besluit tot wijziging der begrooting, waarbij de Jaar wedden en de verdere kosten inzake dc distributie werden geraamd, heeft echter de goedkeuring nog niet verkregen. Aan vankelijk stuitte de goedkeuring af op de toelage aan den gemeente-ontvanger voor dc leiding der distributie. De voorzitter heeft echter een onderhoud met het Col lege van Ged. Staten gehad en hoopt, dat thans de bezwaren uit den weg geruimd zijn. B. en W. hebben voor de distributie een klein gebouwtje gehuurd, waarin de reeds in bezit genomen artikelen worden opge slagen. De huur bedraagt f. 1.25 p. w. Goed gekeurd. Ook de gemeente Rijnzaterwoude zal voor een gedeelte in de kosten bijdra gen. De vergoeding voor de bijzondere scholen Ingevolge art. 101 der L.O.-wet werd over 1937 bepaald op f. 8 per leerling. De R.K. school heeft recht op 187 maal f. 8 ls f. 1466 en de school met den Bijbel op f.784 zijnde 98 maal f.8. Afrekening met dé schoolbesturen over het tijdvak 1934 t/m 1937. Ged. Staten deelden mede, dat van het batig slot van den dienst 1938 slechts f. 2826.99 ten bate der begrooting 1940 mag komen. Het overige gedeelte van het batig slot moet worden aangewend om op de be grooting 1939 het voorschot over 1938 ge noten uit het W. S. Fonds terug te be talen. De voorzitter deelde mede, dat de ge meenteveldwachter tevens gemeentebode. de heer Witvliet, zes weken volslagen rust zal moeten houden op medisch advies. De politiediensten zullen vervuld worden door den Rijksveldwachter en den Gemeente veldwachter van Rijnzaterwoude: de bode diensten door den heer J. l'Ami. Spr. stelde voor hiervoor een gratificatie te geven van f.40. De heeren Van Ommering en Meijer stelden f. 25 voor, hetgeen de raad goed keurde. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Bazaar Chr. Ver. v. Ziekenverpleging. Onder groote belangstelling o.a. van het voltallige college van B en W. van de be sturen van het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en de T.B.C.-vereenlging en het vol tallige -dames-comité, onder leiding van mevr. Vonk alsmede van de met de orga nisatie belaste heeren ts in de groote zaal van Hotel van Rossum een driedaagschen bazaar geopend der Chr. Ver. voor Zieken verpleging. De voorzitter, ds. Joh. Dam, sprak een hartelijk welkomstwoord. De kas der ver eenlging. aldus sprls nog wel niet zoo leeg. dat een noodtoestand dreigt, maar men is in een vicieuzen cirkel geraakt door de telkens weerkeerende exploitatietekor ten. In het belang van een goede organi satie van het werk moesten voorzieningen worden getroffen. Daarvoor werd de hulp ingeroepen van het damescomité, dat spr. thans reeds hartelijk dank bracht voor de zeer vele aanwezige artikelen. Vervolgens zong het dameskoortje van den Christen-Vrouwenbond enkele liederen waarop de thee werd aangeboden. Het bleek een grooten bazaar geworden te zijn. ook al had men aanvankelijk om de tijdsomstandigheden den opzet beschei den gehouden. De groote zaal was eigen lijk te klein om de vele verkoopsstands te bevatten. Er was dan ook werkelijk van alles en nog wat te koop. Inzonderheid natuurlijk de vele gebruikelijke handwer ken, kinderkleeding en spreien, dan een groote stand van de Chr. Nijverheidsschool, verzorgd door de leeraressen zelf. een stand met levensmiddelen, en versnaperingen, waarbij de karbonaden en druiven niet ontbraken, een stand met kunstvoorwer RIJNZATERWOUDE. Mej. H. S. Groen, onderwijzeres aan de O. L. School alhier heeft tegen 1 Janu ari a.s. als zoodanig ontslag gevraagd. ZOETERMEER. Vergadering „Aller Belang". De middenstandsvereeniging .Aller Be lang" vergaderde ln de zaal van heer Van Fraassen. Na opening door den voorzitter, den heer H. B. Groenheyde, werden de no tulen van den secretaris, den heer C van Schuppen, goedgekeurd, alsmede diens jaarverslag. Uit het verslag van den pen ningmeester. den heer A. van Waaij. bleek dat er een saldo van f. 177.44 is. De aftre dende bestuursleden, de heeren Jac. van Aalst en A. Muilwijk werden herkozen. Be sloten werd ook dit jaar aan het borg stellingsfonds te Gouda f. 10 subsidie te verleenen. In verband met de tijds omstandigheden werd besloten dit jaar geen extra reclame te maken. Na vaststelling der contributie voor dit jaar werd besloten dit jaar een lezing te doen houden door de Kamer van Koop handel te Gouda. Hierna volgde sluiting. Op het postkantoor werd gedurende October op de Spaarbankboekjes ingelegd f 3930.90 en terugbetaald f. 6916.79. De controleur van den Centralen Clisis- Controledienst alhier nam bij een landbou wer aan den Hoefweg te Bleiswijk eenige zakken boonen in beslag die met het dor- schen niet waren aangegeven Deze boonen waren onder het stroo verstopt. Proces ver baal werd opgemaakt. 3—2 SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Adrians Cornelia, D. van B. van der Lans en M. Hoogkamer Pau- lus Maria, Z. van A. J. Blsschops en A. M Straver Hendrlka, D. van M. Zandvliet en P. Ch. Buschman. Ondertrouwd: C. M. Stynman 37 J. en C. A. Witteman 32 i Getrouwd: c. W. Cusell 33 j. en A. Hansen 26 J. J. J. Kroon 28 j. en M. van Tol 23 i J C. Visser 27 j. en P W .M. van den Broeit 26 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: C- J. Hoogervorst, J. P. Gouver neurlaan 4 H. van der Ploeg, Kerklaan 55 Wed. C. van Klaveren, geb Krösschell. Hoofd straat 335 H. G. Wissink. Wasbcekerlaan 13 J. Pel, Kerklaan 64 A. c. van Hout, Hoofd straat 15 P. H. A. M, Weusten, Teyilngerlaan 17 M. A. van der Voet. Rijksstraatweg 67 Vertrokken: P M. van den Berg. naar Llsse, 3de Poellaan 13 G. J. van leeuwen naar Noordwijkerhout. Zeestraat 49b M van Tol n. Leiden, Aloelaan 31 E. J. van Hoogmoed, n. Leiden. Hooge Morschweg 108 p. w. M. van den Broek. n. Noordwyk, Offenweg 72 C. van Duijvenbode en gezin, n Amsterdam Nieuwen D(jk 38 J. c J. de Groot, n. Llsse, Graehtweg 9 c. van der Maden. n. Haar lemmermeer. Hoofdweg 1593 (Abbenesi —AM Kozék, n. Wassenaar, Storm van 's-Gravenzan- deweg 107. De heer L. Dekker overleden. Te Eindhoven is op 68-jarigen leeftijd overleden onze oud-plaatsgenoot de heer L. Dekker. De overledene die tot voor enkele jaren hier woonachtig was, heeft zich een groote populariteit verworven in zijn functie van secretaris in het Crisis-Comité en later ln het Comité voor Bijzondere Nooden. Wederom geslaagde ontspanningsavond. In het K.SA. gebouw had wederom een ontspanningsavond plaats voor de alhier gelegerde militairen. De groote zaal was geheel bezet. Een cabaret-gezelschap, gevormd uit militairen trad op en oogstte met het af wisselend programma veel succes. Muziek eveneens verzorgd door militairen vulden de pauze's. In het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente had de Jaarlljksche bazar plaats ten bate van „Bethesda". De dames- handwerkclub. die dezen bazar organiseert, was, door zaalnood eerst thans in staat het liefdadigheidswerk voortgang te doen vin den. Een groote verscheidenheid van nuttige en fraaie handwerken was aanwezig en vond gretis koopers. Diverse spelen als mede de theeschenkerij zorgden voor een hoogere ontvangst. Gezien de tijdsomstandigheden zal de" ontvangst niet tegenvallen. In de plaats van den heer Fr. Ver- couteren is tot voorzitter van den ring Sas- senheim van den Bond van Jongelingsver- eenigingen op Geref. Grondslag gekozen de heer A J. Versteegt te Hillegom. die tevens benoemd werd tot bestuurslid van de afd. Zuid-Holland. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand October bij de Rijks- postspearbank ingelegd f. 6068.65 cn terug betaald f. 10.222.67. VOORHOUT. BurgerUjke Stand. Geboren: Jacobus. Z. van S. van Schooten en C. van Does Quirina Johanna Francina, D. van J. J. Warmerdam en S. H. van Damen Jacobus Petrus. Z. van J. J. Warmerdam en S. H. Damen. Overleden: Cornelia van Glnk, 83 J., weduwe van K. Th. Huyts. Ondertrouwd: Petrus Leonardus Koelewijn 27 J. van Noordwyk en Theodora PetroneUa van Tongeren 21 J. Joannes Theodorus Henricus van der Hulst 33 j. van Wassenaar en Henrica Jacoba Josephina Langeveld 31 j. Gehuwd: Franciscus Anthonius de Winter 26 j. van Warmond en Anna van den Nouland 23 j. Jan Romyn 27 J. van Alphen aan den Rijn en Lutske Elisabeth van Schalk, 25 J. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, had ln Café Centraal te Rijnsburg de openbare verkooping plaats van een rentenierswoning aan den Heerenweg no. 33, hoek Burchtlaan te Rijnsburg. Kooper was G. van Egmond te Rijnsburg voor f. 3750. Commissie voor georganiseerd overleg. B. en W dezer gemeente hebben benoemd tot voorzitter van de commissie van geor ganiseerd overleg in deze gemeente den heer J. A. Mens, wethouder en tot secretaris, den heer W. J. H. A. Boot, commies 2e klasse ter secretarie. Tot ingenieur van tractie, materieel en werkplaatsen bij de Staatsspoorwegen in Ned. Indiè is benoemd, onze plaatsge noot, de heer ir. A. H. van Lammeren. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: W. H. R. Behrens en gezin. Stoep- laan 24 B. M. Beins en gezin. Van Calcar- laan 38 Wed. J. M. A. Karreman. geb. Benz en zoon. Hugo de Grootstraat 27 G. C. tc Boekhorst. Santhorstlaan 11 H. G. M. Bor ders. Iepenlaan 7 M. C. Broekhof. Van Cal- carlaan 13 J. P. Buurman. Eikenlaan 14 M. J. Couvée. Wittenburgerweg 86 L. Doze- man en gezin. Van Zuylen van Nyeveltstraat 130 J. M. Dinkeloo, Duindigt 3 Wed. E. van Dijk, geb. Vos. Oud-Wassenaarscheweg 14 R. G. Eelsing. Bloemcamplaan 23 H. J. van den Eist. Wassenaarscheweg 9c E. L. Frensdorf, Schouwweg 59 J. A. Greve, Zijde- weg 40 W. W. Harms, Jonkerlaan 31 Y. E. Heringa, Middelweg 10 L. L. Hoogeveen. Langstraat 29 G. H. Hoogeveen, geb. De Haas, Katw.weg 19b J. A. Feith geb. Van der Horst. St. van 's-Graves.weg 51 S. C. Hiujers. Lange Kerkdam 5 W. de Iongh, Buurtweg 147 H. Jongsma, Mecklenburglaan 1 N. Knol. aan boord Rijnaak ..Petronella" L. A. KoniJ- nendijk. zydeweg 22 D. Kooistra. Backers- hagenlaan 4 M. Korn. Park Oud-Wassenaar 1 G. Korsten, Van Zuylen van Nyeveltstr. 21 J. van den Oever. Laan van Koot 9 H. F. Th. S. Lommers, geb. Olierook. Johan de Wittstraat 36 M. J. G. Looyestein, Santhorstlaan 39 H. J. Louwes, Wittenburgerweg 118 O. J A. M. Cloppenburg. Stoeplaan 11 S. K. Mears, Bloemcamplaan 49 J. H. A. Mayer. Prinsen- weg 60 I. D. U. Motz. Buurtweg 91 B. G. Mulder. Myendellscheweg 10 A. C. Noorder- vliet. Dr. Mansveltkade 34 A. van der Niet. Wittenburgerweg 90 C. H. v. Onzen, Schouw-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7