Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Vrijdag 3 November 1939 Gemeenteraad van Koudekerk aan den Rijn WEERBERICHT. O V A HET KORAALRIF PROBLEMEN DER JEUGD AGENDA I D£ MOORÜ TE LEID SCHEND AM. Een arrestatie te Utrecht. Naar de „Tel." uit Utrecht verneemt heeft de recherche aldaar een arrestatie gedaan, die mogelijk van belang kan zijn voor het onderzoek inzake de moord te Leidschendam. Gistermorgen is n.l. in een plaatsje, ge legen in de provincie Utrecht, een man in arrest genomen die verdacht wordt van verduistering van een personenauto. Hier aan zijn enkele merkwaardige feiten ver bonden. Zoo heett de Utrechtsclie recherche een winkelmeisje ondervraagd, dat aan de po litie wist mede te deelen. dat de persoon met wien zij verloofd is, al cenige dagen zoek is. Het meisje verschafte een nauw keurig signalement, waarna de recherche haar opsporingswerk voortzette met enkele belangrijke gegevens, hoewel natuurlijk niet met zekerheid valt te zeggen, om welke reden de verloofde verdwenen is Het meisje was zeer ontdaan, toen zij door de politie gehoord werd en schrok hevig, toen zij vernam om welke reden haar komst op het politiebureau verlangd werd. De politie toog op grond van de door het meisje verstrekte mededeelingen op onderzoek uit. Het resultaat was de arres tatie van gistermorgen. De gearresteerde heeft aan de politie verklaard, dat hij de auto niet heeft ver duisterd, doch gehuurd. Hij heeft dit ge daan op '27 October, den dag waarop ook de moord in Leidschendam gepleegd is. De arrestant zegt allerlei tochten met de auto gemaakt te hebben en toen de wagen bij Amsterdam te hebben laten staan. Inderdaad is de wagen bij Halfweg ge vonden. De Utreohtsche recherche heeft fle auto langs den kant van den weg aan getroffen. Het is een zwarte vierpersoons Adler. welke nog dezen avond naar Utrecht is overgebracht. De wagen is niet ernstig beschadigd. Inmiddels is de rechter-commissaris in Den Haag van een en ander verwittigd. De arrestant heeft tegenover de politie ver klaard, dat hij de gehuurde auto in puin heeft gereder en daarom bij Halfweg langs den straatweg heeft laten staan. Ernstig beschadigd is de auto echter niet. Het is natuurlijk best mogelijk, dat hetgeen de arrestant verklaart, waar is. maar gezien het feit. dat de dader van den mftord ook van een auto gebruik gemaakt heeft, wordt bijzondere waarde gehecht aan de vondst van den auto bij Halfweg en aan het feit. dat de gearresteerde nog geen positieve verklaring heeft kunnen geven van zijn zonderlinge handelwijze. Inmiddels blijft de man in arrest. AALSMEER. DE SERINGENHANDEL. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 761. Hedenmiddag 2 uur: 760 BUITENLANDSCH WEEEOVERZICHT. Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid- Scandinavlë en de randstaten nam nog in be tee kenis toe. Het breidde zich in Zuidelijke richting naar de Balkan uit. Een zwa kstoringsfront van de depressie bij de Golf van Biscaye lag heden over het Zuiden van ons land en bracht hier en daar eenigen lichten regen. Over Spanje en Portugal trekken storingen in Noordoostelijke richting, welke van zware regens vergezeld waren. Zoo viel te Madrid 41 en te Lissabon 34 m.m. In Italië en den Balkan heerscht eveneens regenachtig weer. Een diepe depressie, die gisteren bij de Zuid punt van Groenland lag. trekt vrU snel in Ooste lijke richting over den Oceaan. Onder haar invloed was de luchtdruk op IJs land reeds flink gedaald. Hoogste barometerstand 1034.0 mbar te Tallinn (Estland). Laagste barometerstand 990.0 mbar te Vest- manoer. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: zwaarbewolkt, matig, O.Z.O. wind. 3 gr. C.. min. 2 gr. C. Missingen: betrokken, matig, Z.Z.O. wind, temp. 7 gr. C., min. 6 gr. C., neerslag l.m.m. De Bilt: betrokken, zwak, O.Z.O. wind. temp. 4 gr. C.. min. 4 gr. C. Groningen: betrokken, matig. O.Z.O. wind. temp. 2 gr. C., min. 1 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, winstil. temp. 5 gr. C., min. 5 gr. C.. neerslag 1 mm. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 4'* gr. C. (40 gr. F.). Geen uitvoer naar het buitenland Men begint zich in kweekerskringen ern stig bezcH^d te maken over den seringen- handel. Zoo langzamerhand komen deze bloemen overal los en dagelijks worden de zendin gen op de veilingen grooter, doch de koo- pers ontbreken. De eerste soort, die des morgens het eerst de veilingklok in werking brengt, gaat nog in koopershanden over. de vol gende zending brengt al minder op en de rest wordt doorgedraaid. Géén vraag voor het buitenland en spe ciaal Engeland, dat is de oorzaak van de zen slechten gang van zaken Als men na gaat dat van de pijn. 10 a 12.000.000 se- ringentakken er 6 a 7.000.000 jaarlijks door Engeland afgenomen worden, dan begrijpt men dat het invoerverbod, dat dit land uitgevaardigd heeft, voor de seringencultuur funest te noemen is. Een sering vereischt bovendien zeer veel naloop en is ten ^slotte slechts eens in de twee jaar in bloei te brengen. Daar door is het niet gemakkelijk om deze cultuur, die mede Aalsmeers naam en faam over heel de wereld heeft helpen verbreiden, op een of andere wijze te helpen. De besturen der beide veilingen houden al regelmatig voeling met elkaar om te trachten de seringenkweekers te gemoet te komen; ee noplossing voor de groote moeilijkheden heeft men echter nog niét gevonden. Geslaagd te Dien Haag voor het examen Wiskunde L.O. de heer M. J. Engelvaart alhier. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Cornells Roos 22 j. van Hazers- woude en Elizabeth Bastiaantje Demper 26 j. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stafod. Geboren: Theodorus Cornells, z. van Th. P. Waaijman en C. M. Kemper Simon Jacobus Lambertus. z. van S. J. L. Kaandorp en G. van Os Anna Sophia, d. van B. C. I. B. T. van den Berg en K. C. van Keulen Bastiaan Willc- brordus. z. van A. J. Huijsmans en A. G. Wakker Jannetje Klazina. d. van C. P. de Jong en K. Krijgsman Theresia Maria. d. van M. J. Zegers en E. Diepgrond Martinus Johannes, z. van L. W. Meirmans en M. C. van Staveren Jacob Leendert. z. van J. L. Knook en N. C. van Heyningen Cornelis Maarten, z. van C. M. Gehrels en M. Groenenberg Paulus Adrianus. z. van P. Wezenbeek en S. J. M. Bcrnardt. Ondertrouwd: Johannes Gorter. 29 jaar en Johanna Zomer. 27 jaar Antonius Fredericus van Berkum. 22 jaar en Aagtje van Ooijen. 19 Jaar Jan de Raadt. 23 jaar en Sophia Doro thea Mouw. 24 jaar Getrouwd: Anthonie van der Roest. 28 jaar en Annigje Pastoor. 22 jaar Cornells Schaap. 35 jaar en Sophia Wanschers. 23 jaar Johan nes Cornelis Kea. 34 Jaar en Margftretha Maria Munsterman. 37 jaar Tede Korenstra. 25 Jaar en Cornelia Levina Vogel. 24 jaar Jan van de Haar. 33 jaar en Adriana Maria Stleva, 27 jaar Klaas Vreeken. 34 jaar en Arigje de Moor, 30 jaar. Overleden: Maarten van der Walt. 64 faar, echtgen. van A. van Splunter. Subsidie Burgerlijk Armbestuur Het Burgerlijk Armbestuur van Haar lemmermeer heeft den Raad van deze ge meente verzocht de voor het loopende dienstjaar 1939 reeds toegestane subsidie ad. f. 169.000.te willen verhoogen met f. 17.500.en alzoo te brengen op f. 186.500 Uitvoering „Gezellig Samenzijn". De tooneelvereeniging „Gezellig Samen zijn" opende het seioen met het blijspel ..Zijn bezigheden buitenshuis hebbende". Niet alleen was er groote belangstelling van de zijde der burgerij doch ook waren 170 militairen aanwezig. De heer Hoffslag sprak een woord van welkom en deelde mede, dat het met de voorbereiding van het St. Nicolaasfeest niet slecht staat; de kinderen kunnen weer op dit jaarlijksche feest der vereeniging rekenen. Hierna sprak mr. Goudsmit een woord van hulde voor het mooie initiatief der ver eeniging om de militairen in de gelegen heid te stellen dezen avond bij te wonen. Hierna werd het doek gehaald en werden wij verplaatst naar de gezellige huiskamer van mr. Van Vroonhoven. Diens rol werd voortreffelijk gespeeld door den heer J. v. Voorst, terwijl zijn vrouw Margo (mevr. A. Bos' ook beschaafd spel gaf. Ook de andere rollen waren in goede handen, onder de uitstekende regie van den heer S. C. Bos. die zelf ook mee speelde. Op muziek van het in Hoofddorp beken de show-orkest „The Marinuccis" weid hierna nog menig dansje gemaakt. „Gezellig Zamenzijn" kan met groote voldoening terug zien op dezen zeer ge slaagden openingsavond. Wielrijder gewond. Toen de heer R. uit Nieuw-Vennep met een zwaar beladen rijwiel de helling naar den Ringdijk trachtte op te rijden, gleed de wielrijder tengevolge van de gladheid uit. Hierbij kwam hij zoo ernstig te val len. dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Bakfiets beschadigd. Op den Vijfhuizerweg werd de heer S. uit Haarlem, die zich op zijn bakfiets in de richting Haarlem begaf, door een vrachtauto, die in diezelfde richting reed. gesneden en aangereden. De bakfiets kantelde, terwijl S. tegen den grond slóeg. De bakfiets was zoodanig bescha digd. dat S. zijn weg te voet zou moeten afleggen. De bestuurder van de vracht auto. die onmiddellijk gestopt was, ver voerde de bakfiets en den berijder naar de bestemde plaats. Aan het postkantoor te Hoofddorp Haarlemmermeer en het daaronder be- hoorendc ambtsgebied werd gedurende October ingelegd f. 24.582,53 en terug betaald f. 23.750,96. HILLEGOM. Alhier is opgericht de biljartclub „Mo- bive" voor militairen. De vereeniging telt een twintigtal leden en staat onder be scherming van kapitein Fokklnga. Begrooting w aterleidingbedrijf - dienst 1940 - Heffing opcenten ambtsgebed. Rapport begrooting - Wijziging van het HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. Ie 7 u lil min.; nam. te 7 u. 52 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 5 uur nam. tot 6.29 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. S Nov.: op 22 uur 06; onder 12 uur 27. De Raad van Koudekerk aan den Rijn vergaderde. Nadat de notulen waren vast gesteld, deelde de voorzitter mede. dat de pogingen door een naburige gemeente ln het werk gesteld om in een gunstiger steunklasse geplaatst te worden, gefaald hebben, zoodat deze gemeente ook geen po ging daartoe behoeft te doen. Wel Is het waarschijnlijk, dat de steunnormen van Rijkswege zullen worden herzien De begrooting van het waterleidingbe drijf werd z.h.st. vastgesteld met een totaal baten en lasten van f. 6517 en een totaal kapitaalsinkomsten en -uitgaven van f. 6526.94 Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van het ingekomen rapport van de commissie belast met het nazien der begrooting dienst 1940, waaruit bleek, dat deze zich geheel met de ramingen kan vereenigen. Spr. dankte de commissie voor het onderzoek en voor de waardeerende woorden aan het adres van het College van B. en W. voor de serieuze samenstel ling en de betrachte noodige zuinigheid. Ook gaf de voorzitter nog een uitvoerig beeld van de vergelijkende cijfers van de begrooting dienst 1930 met die van 1940; hieruit bleek dat de inkomsten belangrijk zijn teruggeloopen en de uitgaven daaren tegen belangrijk zijn toegenomen Van het Bestuur van de Burgerwacht was na de samenstelling van de begrooting nog een verzoek ingekomen om vernooging van subsidie tot f. 150. daar het in deze onrus tige tijden van zeer groot belang wordt ge acht, dat de oefeningen niet door finan- cieele moeilijkheden belemmerd worden en dat de Burgerwacht in geval van nood in staat is haar taak terstond te vervullen. Het wordt wenschelijk geoordeeld, dat voor plm. 15 leden uniformen worden aan geschaft. Een in de gemeente gevoerde actie voor de werving van contribuanten heeft als resultaat gehad, dat zich plm. 100 ingezetenen daartoe hebben opgegeven B. en W onderschrijven ten volle het nut de zer instelling en stelden voor de gevraag de subsidie te verleenen. Hiertoe werd z.h. st besloten. Daarna werd de beschikbaarstelling van I het bedrag per leerling voor het O. L. on derwijs voor 1940 besproken, zulks in ver band met het in de begrooting uitgetrokken hooge bedrag van kosten Instandhouding i schoolgebouw ad f. 345. Hieronder is opge nomen een bedrag ad f. 210 voor schilder werk en f. 50 voor het kleuren van lokaal- wanden. alsmede f. 85 voor diverse onder houdswerken. Waar door deze extra uit gaven het bedrag per leerling belangrijk stijgt, stelde spr. voor dezen post met f 75 te verlagen en te brengen op f. 270. De kos ten per leerling kunnen hierdoor worden teruggebracht van f. 14.61 tot f. 13.72. als gevolg waarvan de uitkeering aan de bij zondere school ook een belangrijke verla ging ondergaat. Algemeen kan men zich hiermede vereenigen, waarna de begroo ting met inachtneming van de daarin ge brachte wijzigingen z.hst. wordt vastge steld. terwijl het bedrag per leerling vast gesteld werd op f. 13.72. Na toelichting door den voorzitter wer den voorts z.hst. overeenkomstig de ont werpen vastgesteld de verordening op de heffing van opcenten op de personeele be lasting tot een maximum van 200, alsmede een besluit om voor het jaar 1940 175 op centen op de personeele belasting te hef fen. terwijl het aantal te heffen opcenten op de gemeentefondsbelasting 1940/1941 werd vastgesteld op 75 evenals vorig jaar. Hierna werd na toelichting door den voor zitter vastgesteld de verordening op de heffing van een straatbelasting wegens ge bouwde en ongebouwde eigendommen. Tot nu toe werd alleen een belasting geheven van 3W/o op de gebouwde eigendommen, doch in verband met den toestand van de financiën is het noodlg geworden ook de ongebouwde eigendommen te belasten en wel naar een percentage van 1'/!% van de belastbare opbrenest. Van den heer P. de Jong was een voor stel ingekomen tot wijziging van het Reg lement van orde voor de raadsvergaderin gen betrekking hebbende op het ambtsge bed Het is door den voorsteller altijd pijn lijk gevoeld, dat de naam van Christus ln het ambtsgebed ontbreekt, waarom hij dan ook voorstelde aan het slot van het gebed toe te voegen; „Dit vragen wij U om Christus wil." De voorzitter zeide, dat B. en W. zich hiermede kunnen vereenigen, waarom spr dan ook voorstelde het ambts gebed in dien zin aan te vullen. Hiertoe werd z.h.st. besloten. De heer Lieverse zeide, dat het voetpad bulten de bebouwde kom dringend verbe tering behoeft en vroeg hiermede spoed te willen betrachten. De voorzitter zegde zulks toe, doch in verband met de subsidie voor de tertiaire wegen, moet eerst de goedkeuring van Ged. Staten verkregen wdrden. De verschillende met name ge noemde gedeelten zullen alsnog in de be treffende bcgrootlng worden opgenomen. De heer Van Vegten merkte op. dat er nok verschillende gedeelten van den weg berm verbetering behoeven; dit zal onder zocht worden. Hierna volgde geheime zitting. Pc Herv. Chr. Dameskrans ,,De Op bouw" hield ten bate van het jeugdgebouw een tweetal verkoopdagen van nuttige handwerken in het gebouw ..Patrimonium" aan den Van den Endelaan Er werden zeer fraaie handwerken ingezonden, terwijl ver schillende attracties de gezelligheid ver hoogden. De bij dergelijke gelegenheden reeds traditioneel geworden theetent was mede aanwezig. De in Ce Geref. Kerk gehouden oogst- collectc heeft opgebracht voor de armen f. 7776.51; voor de kerk f. 795.49. Aan het postkantoor, alhier, cn het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende October 1939 ingelegd f. 20.423.01 Terugbetaald werd f. 21.873.09. De Zondagsdienst der doctoren wordt Zondag a s. waargenomen door dr. van der Kaaden. HILLEGOM. Ontspanningsavond voor de militairen. Door het comité O. en O. uit Den Haag werd wederom een ontspanningsavond ge geven voor militairen in hotel ..Flora" De groote zaal was goed bezet. Wij merkten o.a. op den burgemeester, leden var. het comité voor O. en O. te Hillegom, kapt. Fokkinga c a. Henk Tidama, opcrelte-tenor van het gezelschap Robert Milton, z-ong Fransche cn Itallaansche liederen, die veel waar deering vonden De evenwichtskunstenaar Berni liet verbluffende staaltjes zien en toonde groote behendigheid en lichaams kracht. Hij oogstte een daverend applaus. Ook het optreden van Mary van der Berg, sopraan, die cenige Engelsche songs ten beste gaf. gaf den militairen groote vol doening. Robert Milton vergastte de aan wezlgen op grappige vertellingen. De door liet ensemble ten tooneele ge toraehte schets „In een Cafetaria" deed de zaal schudden van het lachen. Na de pauze volgde eveneens een ge animeerd programma. De burgemeester dankte de medewer kenden en bood namens de aanwezigen Mary van den Berg bloemen aan. Het was een schitterende avond! KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arnoldus Gerhardus Johannes, Z. van A. B. Elfrink en H. T. M. Nitert, Remise - straat 8 Pieter Willem Leonard, Z. van P. B. Groenveld en T. C. Honcoop. Kerkstraat 45a (Rijn) Alida. D. van J. van Duijn en M. van Beelen, M. A. de Ruyterstraat 24 Machicl. Z. van M. van Velzen en A. Guijt, Parlevliet- slop 13 Willem. Z. van H. Jonker en H. Plok- ker. S. Varkcvisserstraat 333 Petronella. D. van J. van Elk en H. A. van Waveren. Duin straat 84 Willem. Z. van W. Haasnoot en L. E. van Schie. Duinstraat 43 Maarten. Z. van M. van Rhijn en A. Haasnoot. Prinsenstraat 6a Ewoud PieterZ. van L. Harteveld en N. Jon ker. Kerksteeg 10 Teuijis. Z. van C. J. Snijder en Z. van Duijn, Roest v. Limburgstraat 5 Maria Jacoba, D. van T. G. Go en A. Duijver- nian, Kon. Emmaplein 5 Samuël Willy. Z. van C. Botermans en M. van der Melj. Noordwij kerweg 78 (Rijn) Niny. D. van R. Warmoltz en E. C. Rijken. Driepl&ssenweg 34 Marie Loulsse Eeuwltha. D. van S. H. van EUbergen en A. J. de Jong. Drieplassenweg 64. Overleden: Margarctha Helena Maagdelijn 6 maanden, D. var. C. Maagdelijn en G. Haasnoot te Katwitk. Gehuwd: K. Kuijt er J is. Duinstraat 98 H. W. A. Louwrier en M. E. Waterreus, te 's-Gravenhage H. Ouwehand en K. Hoek. te Briltenstraat 4 P, Kuljt en G. van der Plas, Te Brittenstraat 4a P. Hartevelt en L. Nijgh Tijm6traat 32 D. van den Oever en K. Haas noot. Kon. Emmastraat J. Houwaard en J. J. van Duijn, Tramstraat 25. Ondertrouwd: J. N. van Duijn, Varkevisser- straat 138 cn J. Ras. Zuidstraat 45k S. Schaap. 3de Vuurbaakspad 4 en W. Haasnoot, Romeinenstraat 25 A. van Dijk. Varkcvisser straat 209 en L. van der Plas, Curtiusstraat 8. VRIJD., ZAT., MAAND. 2144 Fransche film met 'betooverend natuurschoon. - Geheime sfeer. Als tweede: Ook aarabev. v. ouders en onderwijzers. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het verloop van den handel was deze week iets beter dan de laatste weken het geval was. Er was een iets betere vraag voor peen, en de bloemkool bracht hooge prijzen op. Dit laatste voornamelijk ten gevolge der schaarschtc. Met de nachtvor sten wil er geen groei in de bloemkool ko men en minstens 2/3 van den oogst staat nog te veld. De noteering was van f. 12.10 tot f. 20.20 per 100 voor 1ste soort. .Tweede ging voor f. 5 tot f. 10 per 100 Bospeen ging vlot weg voor f. 4.30 a f. 6.50 per 100 bos en waspeen noteerde voor het zomer product nu f. 0.30 tot f. 0.45 en de late peen bracht van f. 0.60 tot f. 1.10 per kist op. Roode Kool ging van f.2.70 tot f.3 80 en gele kool van f. 2.10 tot f. 2.80 per 100 K G Groentjes waren goed gevraagd De prijs was van f. 3.10 tot f. 4.60 per 100 K.G. Andijvie ging in prijs naar boven en no teerde van f.0.80 tot f. 1.60 per 100. Kroten bleven stabiel en werden gekocht voor f0.40 tot f. 0.60 per kist van 20 K.G. Uien waren vast in prijs en brachten in de goede kwaliteit van f.2.50 tot f.3.50 per 100 K.G. op. Aardappelen gingen vlug weg. Na een kleine opleving was de prijs thans vast en stond op f.2.70 tot f.4.20 per 100 K.G. De kwaliteit is best en de voorraad is nog groot. Er wordt bijna geheel gekocht in den vrijen handel. KATWUK AAN ZEE. Vergadering Ned. Bond voor Behoud en Verbetering van den Trekhond. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden en door een 60-tal leden bezocht De voorzitter de heer A. van Duij ven voorde richtte speciaal het woord tot 14 nieuwe leden, en herdacht het gestorven lid Arie Haasnoot, hij ruste in vrede! De secretaris de heer L. Bogaards las de uitvoerige notulen, die met dank werden goedgekeurd. De heer H. Haasnoot sprak over het doel I van den Bond. Langzamerhand verdween de hondenkar om plaats te maken voor de bakfiets. Maar wegens de tijdsomstandigheden ziet men den trekhond meer en meer in zwang ko men. Als de bond er niet was geweest, dan HEDEN Evang. Chr. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. Maandag. Gerecht 10: Theosof. Ver. Spr. mej. Van Wijn. gaarden. 8 1/4 uur nam. Volkshuis: Spr. mr. Salm over „Onze Ster renhemel". 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstelling J. Franken en ir. H. v. Essen 104 uur, 's Zon dags 1—4 uur (tot 12 Nov.). 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags. Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: InsL voor Praeventieve Ge neeskunde (lstc Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3^4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nem. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Dood loopende straat". Eiken ciag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Kermis der IJdelheid". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „Hotel du Nord". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag 'doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater, Koogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'fc Zit in de lucht". Zondag te 2, 4*A en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: ..Marie Antoinette". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwljk-aan-Zee)„Het Ko raalrif". 9 De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 t/m. Vrijdag 3 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48. tel. 21060 en A. J. Donk. Doezastr. 31. tel. 21313. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestschc Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 26274. zou er geen enkele hond meer vóór of onder een wagen staan. Voor velen echter is een trekhond onmisbaar voor het bedrijf. De 8000 leden van onzen bond blijven in de bres staan voor het behoud en de verbe tering van den trekhond. De voorzitter dankte den heer Haasnoot waarna de over gangsbepalingen betreffende de zitvergun- ningen besprak. Hierna volgde een gezellig samenzijn. Een officieele kennismaking. In de trouwzaal van het gemeentehuis kwamen de officieren, die hier gemobili seerd liggen, bijeen om officieel kennis te maken met den burgemeester, de wethou ders. den gemeente-secretaris en de hoofd ambtenaren van verschillende takken van gemeentedienst. Ledenvergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. Onder voorzitterschap van den heer L. v. d. Zwan werd deze vergadering in Casa Cara gehouden, die de belangrijkste ge beurtenissen van den laatsten tijd. n.l. dc Staten- en Raadsverkiezingen en de Kabi netswisseling besprak. De secretaris de heer J. Haasnoot las de notulen en deed ver schillende mededeelingen. De heer J. Hoeve hield een lezing over: „Kerk en Oorlog". Met groote belangstel ling werd geluisterd naar het in te nemen Chr. Hist, standpunt daaromtrent, waarna een aangename gedachtenwlsseling volgde. Naar aanleiding van een vraag van een der leden deed de heer v. d. Zwan als raadslid mededeelingen over de benoeming der Commissieleden. De heer Hoeve sloot met dankgebed. DE WINTERCURSUS DER AMBACHTS-TEEKENSCHOOL. Groote belangstelling van militaire zijde. De wintercursus aan de Ambachts-Tee- kenschool is begonnen met 78 burgerleer lingen. Naar aanleiding van het schrijven van den opperbevelhebber van Leger en Vloot heeft de directeur der school de heer J. Volbeda op zich genomen om ook'cursus sen te organiseeren voor de gemobiliseerde militairen in Katwijk. Behalve dat deze kunnen deelnemen aan de lessen aan de school, heeft hij ook ingesteld een cursus voor het middenstandsdiploma en voor het politiediploma. Dat het werk van den heer Volbeda op prijs wordt gesteld, blijkt wel hieruit, dat 124 militairen zich hebben op gegeven en wel 50 a 60 voor het midden standsdiploma en 12 voor het politiediplo ma. Een 25-tal volge de lessen ln de bouwvakken en de overigen die voor alge- meene ontwikkeling. Daar allen niet de lessen in het gebouw konden volgen, we gens plaatsgebrek, heeft de Luitenant voor O. en O. van het bestuur van de M.U.L.O. school toestemming verkregen om die les sen te geven. n.l. voor de twee vermelde diploma's in het schoolgebouw. Gisteravond kwamen zelfs 20 militairen uit Noordwijk zich opgeven bij den heer Volbeda om hier lessen aan de school te kunnen bijwonen. 39 loggers op de Noordzee. Van de Katwijksche visschersvloot be vinden zich 36 loggers op de haringvangst. Gisteren kwamen bij den waterschout mr. R. Warmoltz de bemanningen van nog 3 loggers aanmonsteren. Zoo zullen .vandaag den 3den November, op den bewusten da tum door den minister vastgesteld, zich voor de vloot 39 loggers op de Noordzee bevinden. Aan het postkantoor alhier en het daar onder behoorende ambtsgebied werd ëe' durende October ingelegd f. 13737.42 en te rugbetaald f. 28915.27. Postchèques- en Girodienst: Gestort op postrekening f. 219110.79 en uitbetaalde cheques f. 208343.51. 22 H

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6