DE ONGELUKSVOGEL LEID5CH DAGBLAD - Derde Bled Vrijdag 3 November 1939 PARLEMENTAIR OVERZICHT KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIi-BERICHTEN Mijnhardtje Berichten vorige oplage Binnenland De Leidschendamsche moordzaak Mdk-ékWk Tweede Kamer. OPCENTEN OP PE GEiVfTEï FOND'.-BELASTING. (Van onzen parlementairen medewerker). De Kamer heeft gisteren allereerst de be handeling voortgezet van het opcenten- ontwerp inzake de gemeentefo ids-belasting De Minister van Financiën had een Nota van Wijziging ingediend, waarvan destrek king was den ongelijken druk voor verschil lende gemeenten (bepaalde klassen inge deeld) weg te nemen. Dit geschiedde in dezen vorm, dat aan de gemeenten, opge nomen in de tweede of in de derde klasse, een bepaald bedrag per aangeslagen in woner zou worden terugbetaald. Maar bij nadere beslissing heeft de Minister, in verband met een door den heer Wagenaar ingediend amendement, het stelsel van zijn ontwerp op dit punt nog eenigszins gewij- eigd. doch de hoofdzaak bleef dat door de nieuwe regeling de ongelijke druk zal worden weggenomen: hei terug ie betalen bedrag zal echter ten goede komen niet aan de gemeenten, maar aan de be trokken belasting-plichtigen. Voorts vulde de Minister zijn ontwerp zoodanig aan. daarbij de gedachte over nemend van een amendementvan Kem pen, dat dubbele belasting zal worden voor komen voor hen, wier inkomen in het Rijk overzee eveneens door een belasting wordt getroffen. De 45 opcenten voor 1940/'41 moesten door de nieuwe berekening op 50 worden gebracht. De Kamer heeft het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. RIJKSBEGROOTING Eenige hoofdstukken der Rijksbegrooting zijn vervolgens eveneens goedgekeurd. (Hooge colleges; Algemeene zaken; Natio nale schuld; Onvoorziene uitgaven; even zoo de Wet op de Middelen. Bij één daarvan was het de heer Schaep- man, die een pleidooi hield voor de instel ling van een Dienst van Voorlichting, zoo als ook elders (zelfs als Ministerie1 bestaat, en die daar wel wordt genoemd ..het zesde wapen" (der nationale verdediging". Als propaganda voor het eigen land kan zulk een Dienst, meende de heer Schaepman. van groote waarde zijn, ook ter bestrijding in oorlogstijd, van den tegenstander. Minister de Geer bleek echter van oor deel. dat in ons land een Dienst van Voor lichting niet noodzakelijk is. vooral niet omdat wij in ons .land een in overgroote meerderheid hoogstaande pers hebben, die de zaken, waarover de heer Schaepman het had, voldoende verwerkt. De Minister heeft voorts nog medege deeld. dat hij overwogen had de opheffing van het Departement van Algemeene Za ken te bevorderen (en die opheffing is in derdaad logisch, wanneer de betrokken Minister, zooals thans, nog een ..echte portefeuille beheert» maar hij is daartoe niet gekomen, omdat het mogelijk is da? in een volgend kabinet een Minister van Algemeene Zaken zonder portefeuille wordt opgenomen. Het ..departement" van Alge meene Zaken blijft dus voorloopig bestaan. De heer De Geer vervult dezen ministers post thans ..ad interim" dus zonder salaris (dat hij natuurlijk wel geniet als Minister van Financiën). Dat de omzet nochtans ca. f. 110.000.— hooger was dan in de eerste oorlogsmaand is het gevolg van de .zeer aanzienlijke con- signaticzendlngen. die den afslag bereikten, in )J ofdzaak bestaande uit over land aan roerde Deensche en Noorsche visch, ter wijl van de visschersplaat-sen rondom het. I.isselmeer groote hoeveelheden snoekbaars op de markt kwamen, die bij gebrek aan rondvisch uit de Noordzee willig van de hand gingen. Er kwamen slechts 17 trawlers aan den afslag, byna alle met versche haring. De gemiddelde besomming dezer trawlers bedroeg f. 7000.—. te genover f. 2800— in dezelfde maand van het vorige Jaar toen het aantal binnengekomen trawlers echter 187 bedroeg. Er kwamen in October binnen: 17 a 187) Ne- derlandsche stoomtrawlers met een besomming van f. 118365 (f. 531 703.—). 2 (137) motor- loggers met f. 797 <r. 71217.697 (709) mo- lorkustvisschers met f. 60.007.(f. 63.040.35 <26» open booten met f 326— (f. 578.11 i2) Deensche motorkotters met f. 17.310.(f. 2748). 1 <2> Zweedschc met f 1126— (f. 2226.—) en 5 (0) Belgische met f. 5309.—. Van de drijfnetvisscherlj kwamen slechts 2 schepen binnen met f. 4723.— tegen 113 schepen met f. 111.348 in October 1938. De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 134.766 «v.j. f 4003.— Omzet ln 10 maanden: f 5.090.675 (v.J. i. 5685422). BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. tVan onzen correspondent). Te ÏJmuiden is binnengekomen de logger KW. 2 met 31 last haring. NAAR ZEE VERTROKKEN. (Van onzen correspondent) Heden zullen van IJmulden naar zee ver trekken: de Petten. IJm. 49. Viking Bank. IJm. 133. Ei-in IJm, 12. Gloria IJm. 37. Maria IJm. 95. Zwarte Zee IJm. 94. de laatste drie gaan voor het eerst naar zee na het uitbreken van den oorlog. Op het oogenblik zijn 23 trawlers in de vaart. VERWACHTE VISCHAANVOER. (Van onzen correspondent) Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt Delft IJm 17. vangst 1200 manden makreel en 700 manden haring. Totaal 1900 manden. VISCHPRIJZEN. De ecMe xljn niet rond, moor hartvormig. 2127 (iDgez. Med.j CREDIET VOOR WERKVERRUIMING. De Regeering stelt voor, het crediet voor werkverruiming over 1939 met 30 millioen gulden te verhoogen; het ontwerp is nog van Minister Romme. Natuurlijk wordt dit voorstel in de Ka mer met algemeene instemming begroet, maar even natuurlijk komt men aandragen met allerlei wenk- 1 en wenschen. Snelheid snelheid! riepen verschillende afgevaar digden; de regeerlngsmaatregelen moeten de werkloosheid (staatsvijand nummer 1, zei de heer Kuppersi krachtig en vlot aan tasten. Op welke wijze vroeg deze afge vaardigde denkt de Regeering het terug- keeren van meer arbeiders in het bedrijfs leven te bevorderen? En hij drong aan op meer en beter werkverschaffing (o.a krotop ruiming en woningbouw). De heer Postunia, die zeide meer van dezen Minister te heb ben verwacht, wees er op. dat door den oor log nieuwe groepen van arbeiders werk loos zijn geworden, zeelieden, visschers en havenarbeiders, en vroeg ook voor hen maatregelen. Dezelfde spreker vond het aangevraagde crediet te laag; anderen vil den de belofte, dat er meer zal worden ge vraagd als het „op" is. De heer Beaufort Informeerde naar de oorzaak van den ach teruitgang van het aantal tewerkgestelden: hij vond de Memorie van Antwoord te „koel" en vroeg met nadruk, of de Minister vooral zijn aandacht wilde wijden aan de werkloozen in de industrie. Prof Slotemaker de Bruine, die gisteren de rij sprekers sloot ien die als oud-Minis ter van Sociale Zaken natuurlijk hier op zeer bekend terrein asi had zich vooral tot taak gesteld het voordeel van werkverrui ming boven dat van werkverschaffing aan te toonen Intusschen, wij hebben.ons.hier .bepaald tot niet meer dan enkele aanteckeningen over het debat; wij zullen morgen uitvoe riger schrijven over de rede van Minister van den Tempel. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 NOVEMBER. VISCHOMZET IN OCTOBER F. 440.000.— MINDER DAN VERLEDEN JAAR. MAAR F. 110.000— HOOGER DAN IN SEPTEMBER Trawlers besomden gemiddeld f. 7000. De omzet in den Rljnvischafslag te ÏJmui den gedurende de maand October 1939 be droeg f. 342.732.—. tegen I. 786.865.— in de- dezelfde maand van het vorige jaar. Dit bc- teekent dus een achteruitgang van ruim f. 440.000.—. zoodat ook in October de ge volgen van den oorlogstoestand zwaar op het bedrijf drukten. Uit de hieronder ver melde gedetailleerde cijfers zal blijken, dat van de verschillende categorieën van vis- schersvaartuigcn zich slechts één. nl. die der motorkustvisschers heeft kunnen handhaven terwijl de Deensche motorkotters een groo- sarong maakten). Benthuizen Ned. Herv. Kelk: Voorm. half tien (Doopbed.) en nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en n,am. 6 uur, ds. B. J. O. Rijnders, zen- dingsdirector Oegstgeest. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam 6 uur, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Gronloh. Geref. Gem. Voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst. Evangelisatiekring ..Bodegraven": Nam. half zeven. de heer M. Voskuil van den Haag. Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, 6 uur. ds. Kleisen. Rem Kerk voor Vryz. Hervormden: Voorm. 10 uur, ds. Thomsen. Geref Gem.: Voorm. half tiet en ham. 6 uur. leesdienst. Haarlemmermeer Ned Herv. Kerk Hoofd dorp: Voorm. halftien (Bed. H.D.). ds. Salverda; nam. halfzeven, de heer Koudstaal. Vijfhuizen: Voorm. halftien en ném/half drie. de heer Brörens. Lijnden:- Voorm. 10 uur, de heer P. v.-d, Berg. AalsmeerderwegVoorm. halftien (Dankstond gewas), de heer Koudstaal; nam. halfdrie (Bed. iH.D.i. cis. Salverda. Badhoevedorp (Geref. Kerk): Voorm. kwart voor elf (Bed. H. D). ds. Gravemeyer. Hazerswoudc Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Klehl; nam. halfzeven, ds. S. van Sin- deren van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Heuzenveldt. Hiliegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, .(Dankdienst v. d. oogst),-ds. Eer- hardt. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Hoogmade Ned. Hew. "Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Sinderen. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. J. P. Unger van Bruinisse; nam. 5 uur, ds. H. Metering. R.K. KerkVoorm. 8,50 Stille Mis uitsluitend voor de militairen, pastoor HoUtmah. Koudekerk Ned. Herv. Kerk' Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. van Blnsbergen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Hew. Kerk: Vöorm. 10 uur, (HD.i en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kmderkerk (Kerklaan) Voorm. halfelf, de heer P. J. D. van Malssen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 cn nam. 5 uur. ds. Verniet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, dienst. Lisse Geref. Gem. Nam. halfaeht, ds. J. D. Barth van Dordrecht. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam halfzeven, ds. A. J. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. candidaat Swelser uit Amsterdam. Rem Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaa1 uit Rotterdam. Nieuwveen Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur ds. de Langen van Woerden. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half- I zeven, ds. Speelman, I Evangelisatie: Geen opgave. ÏJMUIDEN, 3 November. Tarbot 1.42; tong 1.45—0.72 per kg.; kleinschol 28.0014.00: bot 15.00: schar 4 903.30: wijting 3.002.10; ma kreel 7.206.10; versche haring 8.005.20 per 50 kg.; kabeljauw 40.00—25.00 p. 125 kg.; leng 0.50; koolvisch 1.170.90 per stuk. Geconsigneerde snoekbaars 2620 et- per kg. Aangevoerd aan den afslag 1540 kisten ver sche haring. Trawlers: Haarlem IJm. 9 2060 mnd. f. 10880. Maria van Hattem IJm.: 720 mnd. f. 3660. VLAARDINGEN. 3 Nov. Binnen van de haringvisscherijVL. 79. P. Groeneveld met 31 last. Vertrokken ter harlngvisscherijKW. 55. verdwijnt v radicaal door Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm, halftien en nam. halfdrie. ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur cand. de Wit van Haarlem. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Ring; nhm. halfzeven, leesdienst. NoordwUkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. T. J. Jansen Schoonhoven van Oegstgeest. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur, dr. K. J. Brouwer. Pauluskerk: Voorm. 10 urn*, ds. R. Boscliloo van Eikerzee en nam. 5 uur (Bed. H.D.), ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz, Hervormden (W. dc Zwijger- kerk): Voorm. halfelf uur. ds. P. Eldering. iSasscnheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krjjkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruljne. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, dr. K. H. Boersema van Leiden. 4 Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien. ds. Mcjjerlng van Katwijk Binnen: nam. 5 uur. ds. J. P. Unger van Bruinisse. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. Waddfnxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. van Mourik Broekman van Moor drecht: nam. 2 uur. ds. van der Graaf van Schoonhoven: nam. 6 uur. ds. Damsté van Sluip wijk (Bed. H.D.). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smdit. Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Bel. Wassenaar Ned. Herv. Gem. (Chr. Belan gen) Voorm. 10.05 uur. ds ten Kate. Kievletkerk: Voorm. 10.05 uur en nam. halfzes. dr. Honders. Woubruggc Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. de heer Smit van Heemstede; nam. half eeven, ds. Kiehl van Hazerswoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halftien. leesdienst: nam. halfzeven, ds. de Ruig. Zoetcrmeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, (H. Doop) en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. ds. H. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven leesdienst. Ver. tot Verbr. der Geref. Waarheid: Voorm. kwart voor 10 uur. leesdienst; nam. halfzeven, ds. de Graaf van Schoonhoven. Ver. -van Vrijr. Hervormdengeen dienst. Zoeterwoudc Ned. Herv Kerk: Nam. 2 uur. ds. van Blnsbergen van Koudekerk. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. Doop) en nam. halfzeven, ds. Pop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Voorm. kwart 10 uur. mej. ds. Günther. Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Zeist 'als hulppred.), A. A. Koolhaas, cand. te Utrecht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Praneker. C. C. de Maar te Winterswijk. DS. R. H. DRIJBER f In den hoogen ouderijom van 89 jaar is te Zutphen overleden ds. R. H Drijber, cm. predikant der Ned. Herv. Kerk en een van de voormannen van de Evangelische rich ting. Roelof Hermanus Drijber werd 5 Sept. 1350 te Grljpskerk. waar zijn vader predikant was, geboren. HIJ studeerde aan de R U. te Groningen en werd ln 1874 candidaat om 20 Sept. van dat jaar rijn-intrede te doen in zijn eerste gemeente te Akkerwoude spre kende over 1 Tim. 4 8 In 1877 vertrok hij naar Diever, om in 1886 te Brielle zijn in trede te doen. In 1889 werd hij predikant te Leeuwarden en in 1903 verbond hij zich aan de gemeente van Zutphen die hij tot aan zijn emeritaat ln 1917 gediend heeft. Ds. Drijber was voorzitter van de Ned. Evangelische Vereeniging en redigeerde 30 jaar het Evang. Zondagsblad, terwijl hij ook redacteur was van het tydsehrlft Geloof en vrijheid. In het Nieuw Evang. Tijdschrift heeft hij eveneens tal van bijdragen gepu bliceerd. Aan het tijdschrift Brood des levens werkte hij eveneens mede De overledene was o.m. voorzitter van de afdeeling Zutphen van de Evang. Maat schappij, idem van de Alg. Prof Ver., secr. van de afd. van het Ned. Zendelinggenoot schap en secr.-penningmeester van Chr. Hulpbetoon. NIEUWE AANWIJZINGEN. Betreffende den moord op den veehouder I van der Horst te Leidschendam zijn twee nieuwe aanwijzingen ontdekt. Er is name lijk bij het lijk van den veehouder een pot- lood gevonden, dat aanvankelijk door een belangstellenden toeschouwer uit Leid schendam ls opgeraapt cn mee naar huls genomen. Dit felt ls later ter oore van de politie gekomen, die onmiddellijk het pot lood bij den bezitter heeft opgevorderd. Men veronderstelt, dat dit potlood aan den dader en niet aan den verslagene heeft toe behoord, daar het een geheel nieuw potlood i i. dat slechts aan de punt iets is afgerond, I doch verder waarschijnlijk nog niet ls ge slepen. Bij navraag is gebleken, dat van der Horst nooit nieuwe potlooden bij zich droeg, doch altijd kleine stompjes. Aan het einde van het potlood bij de punt, bevindt zich een bloedvlekje. Het is een geel. zeskan tig potlood, ge merkt No. 2 Elite Pencil P.H.B. Voort is komen vast te staan, dat de dader op den grooten rijksweg nabij Zoetermeer met zijn auto tegen een hek ls gereden. Arbeiders, die aan den spoorweg, welke langs den rijksweg den HaagGouda loopt, werkzaamheden verrichtten, hebben Vrij dagmiddag omstreeks half vijf een auto met zeer groote snelheid het viaduct bij de Nutrlclafabriek te Zoetermeer zien oprijden. De auto verliet aanvankelijk den rijksweg om de rechtsche baan te kiezen, waarlangs men het dorp Zoetermeer bereikt. De man heeft toen blijkbaar plotseling gezien, dat hij van den rijksweg afging, hetgeen niet zijn bedoeling ls geweest. De spoorwegarbei ders hebben hem toen plotseling zeer krach tig hooren remmen, waarna hij het stuur snel naar links omgooide om weer op den rijksweg terug te komen. Dit gelukte, doch de man was al zoo ver opgereden, dat hij ter hoogte van het hek, dat den rechtschen weg van de middenlaan scheldt, was geko men Aan het einde van dit hek bevindt zich een dikke massief ijzeren trekstang, die aan de eene zijde aan de laatste paal van het hek ls bevestigd en de andere zijde ln den grond ls gegraven De man heeft dezen trekstang finaal middendoor gereden. Dit werd echter Dinsdagmiddag pas ont dekt door een hulparbeider uit Zoetermeer die herstelwerkzaamheden aan den weg moest verrichten. Daar hij cenige dagen niet in orde is geweest en niet op de hoogte was van het gebeurde ln Leidschendam heeft hij den volgenden dag. dus Woens dag pas de politie van een en ander in kennis gesteld. Bij onderzoek ter plaatse vond men aan den stang die vlak bij de paal middendoor gebroken was en met het andere einde nog ln den grond stak, spo ren van olie en zand. Verder vond men nog een stukje band van den zijkant van het loopvlak. deze band is vermoedelijk een Englebert-band ln luxe-uitvoering. De spoorwegarbeiders, die de auto hebben zien rijden, verklaarden dat deze op het oogenblik dat hij van de rechterrijbaan op den hoofdweg terugreed, een vaart van ongeveer 100 K.M. per uur moet hebben gehad. Hetgeen ook wel aannemelijk is, gezien de kracht waarmee de massieve trekstang ls doorgereden. Het spreekt van zelf. dat de auto van voren zware bescha digingen moet hebben gehad. Ook met den achterkant schijnt het voertuig den stang geraakt te hebben, daar de spoorwegar beiders den achterbumper los zagen han gen. Deze twee aanwijzingen worden door de politie natuurlijk nauwkeurig bestu deerd. Indien particulieren hieromtrent nog eenige aanwijzingen zouden kunnen geven, worden zij verzocht zich tot den bur gemeester van Leidschendam te wenden. Ds. Drijber die als student zijn doctoraal examen deed is meermalen genoemd als candldaat-hoogleeraar. In de bloeijaren van de Evangelische richting in de Ned. Herv. Kerk was hij een gezaghebbend theoloog ook op het terrein der zending. Tot op hoogen ouderdom heeft ds Drijber zijn frlschheid I van geest mogen behouden. 2120 flneez. Med.) ZATERDAG 4 NOVEMBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. KRO-Ull- cending - 4.00—5.00 HIRO 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Het Rococo-octet 12.45 Berichten ANP., Gra- mofoonmuzick 1.10 KRO-orkest 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gram.muziek 2.45 Kinderuur - 4.00 Gram.muziek 4.05 Lezing ..Natuurlijke leef- en geneeswijze in oorlogs tijd" 4.20 Gram.muziek 4.25 Lezing „Wat doen wij met en door onze neutraliteit?" 4.40 Gram.muziek 4.45 Lezing „De hoofdar beiders in mobilisatietijd" 5.00 R.K. Mond orgelclub „Crescendo" 5.15 Internationale sportrevue 5.80 Gram.muziek 5.45 KRO- Nachtegaaltjes 6.15 Gram.muziek 6.20 Nachtegaaltjes 6.15 Gram.muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gr&m.- muziek 7.00 Berichten 7.15 Lezing ,.Re'. geling der geneeskundige verzorging" 7.35 Actucele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.35 Gratoi.muziek 8.45 Qe- varieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.4012.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 voorm. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP., gram.muziek 10.00 Morgen wijding 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven 12.00 Gram.muziek (Om 12 45 Berichten ANP.) 2.00 Toespraak ..Ontwikke lingsmogelijkheden voor jongeren ten platte- l&nde" 2.202.55 Muzikale causerie, met Il lustraties door het VARA-orkest 3.00 Repor tage 3.30 Gram.muziek 4.30 Esperanto- Filmland 5.50 Orgelspel 6.15 Groningsche uitzending 6.45 Kinderleesclub 7.00 VARA- Kalendcr 7.05 Felicitaties 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?", hierna: Toespraak „Ons crisiswerk" - 8.00 Horhallng SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP., VARA-Varla 8.16 Volgens aankondi ging 8.30 Souvenir-orkest en solist 9.lo Toespraak „Juist nu". 9.15 Vroolijke schets - £.30 Gram.muziek 9.40 Vragenbus 10.00 „En nuOké!" 11.00 Berichten ANP. ll.lo Radiotooneel 11.30—12.00 De Ramblers. Engeland, 391 cn 449 M. 10.06 Populair con cert 10.35 Variété 10.50 BBC-Harmonie orkest 11.20 Berichten 11.35 Oikestcon- cert 12.20 Causerie 12.35 Van Dam's or kest 1.20 Planovoordracht 1.50 Orgelspel 2.20 Variété 2.35 Reportage 3.20 Be richten 3.35 Lichte muziek 4.00 Radio tooneel 4.20 Kinderhalfuur 4.50 Dansor- kest 5.20 Berichten 5.35 Causerie „Can I help you?" 5.60 Orkestconcert 6.20 Vi- riété 6.50 Mededeelingen 7.20 Variété programma 8.20 Berichten 8.35 Nieuws uit de Dominions 8 50 BBC-Theater-orkest 9.35 Korte Avondwijding 9.50 Radiotooneel - 10.35 Dansorkest 11.20—11.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.40 en 9.05 Oram.muziek 9.30—10.20 Amuse mentsprogramma 11.20 Omroeporkest en so listen 1.36 Oram.muziek 2.20 VrooRjk Za terdagmiddagprogramma 4.35 Meisjeskoor concert 5.20 VrooliJk programma 7.35 12.20 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra- mofoonmuziek 11.50 en 12.30 Omroeporkest 12.50 Gram.muziek 1.25 Muzikale causerie 2.10 Pianoduetten en zang 3.20 De orkeat- vereenlglng van het Koninklijk Vlaamsch Mu- ziekconservatorlum van Antwerpen en solist 5.35 Omroeporkest en soliste 6 45 Gram. muziek 7.20 Cabarot 8 35 Zang en accor deon 8.55 Het Pro-Arte-kwartet 9.50—11.20 Gram.muziek. 484 M.: 11.35 Oram.muziek 11.50 Het Sar- ba-orkest 12.80 en 1.55 Gram.muziek 2.20 Radiotooneel (met toelichting) 3.20 Jacht- programma 4.20 Gram.muziek 4.35 Zang met, toelichting) 5.05 Gram.muziek 5.35 Het Luiksche kwartet 6.10 Gram.muziek - 7.20 Uitzending voor soldaten 7.50 Cabaret 8.20 Radio-orkest 9.30 Het Pro-Arte-kwar tet 9.5511.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Werken van DuitsOhe kunstenaars 9.20 Berichten - 9.50 Populair concert 11.20 Berichten, hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 4 November, Ic Programma: lederen dag van 824 UUP A.V.R.O.. V.A.R.A, enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3e programma: 8.00 Keulen (9.20 Berichten) 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. 12.20 Ber.) 1.20 Keulen (Berichten) 1.50 R. Danmark 2.20 Motala of dlv. 3.20 Brussel VI. 5.05 Brussel Fr. 5.20 Diversen 5.35 Brussel VI. (6.60 Berichten) 7.20 Brussel Fr. 9.20 Brussel VI. (Berichten) 11.20 DeutschL sender (Berichten). 4e programma 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Berichten) 11.20 Brussel Fr. 12.20 Engeland (Berichten) 12.50 Parijs Radio 1 Berichten) 1.50 Engeland 2.35 Keulen 3.003.09 Scheveningen Haven (Ber.» 4.20 Brussel Fr. 5.00 Engeland (5.20 Berichten) 6.50 Motala of dlv. 7.20 Keulen (Berich ten» 7.30 Engeland (Berichten) 8.35 Brus sel VI. 9.20 Keulen (Berichten) 9.30 Brus sel Fr. 11.20 Engeland (Berichten). Wijzigingen voorbehouden. De dame achter het muurtje, die zich zoo onverwacht beroofd zag van de roos op haar hoed, was woedend. Met haar karre- bies gaf zij den heer Dinges een mep op zijn hoofd, die raak Was. „Foei", riep ze uit, „zou je det van zoo'n man ver wachten?" By 't hooren -n die welbekende stem sprong Dinges wel een meter achteruit. Hij staarde in 't booze gezicht van zijn vrouw. Enkele minuten later verliet het echtpaar de rampzalige plek. waar mijn heer Dinges een roos wilde plukken en waar hy een flinken klap opliep. Spoedig was de vrede geteokend en 0.® 5 uur in den middag verliet het echtpaar den dierentuin. By den uitgang stond agent nummer 18, die met groote oogen naar Dinges keek. „Zou die soms de 0or- zaak zijn van het feit, dat er zooveel apen door de stad sprongen?" 2—*

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10