P0NTSCH00L - STEENSCHUUR 3 - Iel. 21219 Uit de Rijnstreek IEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 Odober 1931 /CUEEP/ TJLINCINï DAGBLADRECLAME Centraal Israël. Wees- Jongste Bediende en Doorgangshuis Adverteert in het; Leidsch Dagblad) NAJAARS COLLECTE 180 geslaagden in het cursusjaar September 1938—'39r waarvan 13 DAGELIJKS INSCHR. NIEUWE CURSUSSEN: Drukkerij VAN BRUSSEL Visite-, Verlovinqs-, Huwelijks- en Geboortekaarten De Bloemenhandel. Aan de Veiling Flora neemt de aanvoer van alle soorten bloemen at. De vraag blijft ongeveer gelijk en daarom stijgen de prijzen. Voor den straathandel is dat even wel fnuikend. Voor de bloemen, welke on der glas zijn geteeld, zijn de prijzen best. Lelies worden nog weinig aangevoerd. Voor asters, dahlia's en aritoma's is het sei zoen voorbij. Troschrysanten in verschil lende soorten, worden in belangrijke par tijen aangevoerd. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. Rodenburg jm. 26 j. en C. Heemskerk jd. 29 j. Getrouwd: J. Kromhout en K. Dobos. A. v. Egmond en L. Zwanenburg. K. van Duiven voorde en A. Glasbergen. Overleden. P. de Koning 78 jr.. wdnr. van J. S. v. d. Bosch. J. C. van Starkenburg 72 jr. Ook hier ter plaatse heeft de nacht vorst groote schade aangericht, voorname lijk onder de nog te velde staande bloemen. SASSENHEIM. Fancyfair R.K. Vrouwenbond. De jaarlijksche Fancyfair van den R.K. Vrouwenbond, die wegens gebrek aan zaal ruimte moest worden uitgesteld, werd Za terdag en gisteren gehouden in „Het Brui ne Paard". De zaal was gezellig aangekleed en vele stands lokten tot koopen. Vriendelijke dames zorgden er voor, dat ieder iets of ferde. Ook diverse attracties zorgden er voor, dat de recette wel zal meevallen, waarvoor men. gezien bet bezoek, niet be vreesd is. De opbrengst van den speldjesver koop ten bate van het Chr. Militair Tehuis (Concordia) alhier bedraagt f. 112.78l/i. VOORSCHOTEN. Ned. Christen Vrouwen Bond. Vergadering In het gebouw voor Chr. Belangen ver gaderde de af deeling van den N.C.V.B.; de heer H. Felderhof, journalist te Amsterdam hield een lezing over „De vrouwen der reformatoren". De presidente, mevrouw Steenwinkel Looman, wees op de taak der christenvrouw in dezen tijd van oorlog en oorlogsdreiging. Vervolgens hield de heer Felderhof zijn lezing over Anna Reinhardt en Idelette van Buuren, echtgenooten van Zwingli en Cal- vijn. Aan het einde van deze, zeer leerzame lezing, werd het Lutherlied „Een vaste burg is onze God" gezongen. Het dameskoortje, onder leiding van mevr. de BoerKoning zong enkele liede ren. Tenslotte werd verslag uitgebracht over de financien van het maatschappelijk werk der afdeeling. De heer Felderhof sloot de vergadering met gebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Antonius, z. van Adr. J. Kokshoorn en J. F. van der Meer Jacobus Marie, z. van G. G. van Bemmelen en G. G. Lamboo Francina Cornelia, d. van Adr. Rodenburg en N. Treurniet. Ondertrouwd: Jan Christiaanse. 29 j. te 's-Gravenhage en Klaslna Corneiia Breaa Marinas van Kerkvoort. 24 j. te 's-Graven hage en Arina Cirstiana Lena Boers. 22 j. Albert de Wit, 35 j. te Leiden en Johanna de Bruijn, 35 j. Gehuwd: Gijsbertus Nievaart, 27 j. te Leiden en Wilhelmina Johanna. Louisa Prent, 28 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. J. van der Voort. Leidscheweg 227 Joh. Neeleman. Oranjekade 25 L. H. Sandberg, Papelaan 40 P. W. Schrier, Leid scheweg 96 J. Sonneveld, W. de Zwijgerlaan 30 G. A. Slegt, B. Treubstraat 26 L. S. de Bode. W. de Zwijgerlaan 28 W. J. Duyndam. Rijndijk 238 N. Hoogervorst, Schoolstraat 118 J. C. van Schalk, Donklaan 76 H. L. Bus- sink, Leidscheweg 359 M. E. Troost. Willem de Zwijgerlaan 16 E. Besthof, Leidscheweg 191 Th. J. A. G. Crijns. Leidscheweg 1191 Joh. M. van der Zalm, Wijngaardenlaan 95. Vertrokken: G. van Herpen, n. Den Haag, Wassenaarschestraat 132 V. Zatskoy, n. den Haag. v. Hogenhoucklaan 128 C. H. H. van der Kooij. n. den Haag. W. de Clercqstraat 30 W. G. Hopman, n. Edam. St. Agnesklooster W. J. L. Prent. n. Leideraorp.Steenbakkerslaan 7 H. Boom. n. Naarden, Amersfoortscheweg 30 a J. B. van Rooy ,n. den Haag. Vliegwiel- stdaat 59 D. Vredebregt. n. Leiden. Witte Rozenstraat 22 A. C. Noordervliet, n. Wasse naar. Dr. Mansveltkade 34 A. Penders, n. .isemadt Gevonden Portemonnaie, gele cein tuur, jongenspet, zilveren armband, rijks daalder. Inlichtingen bij de politie. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 77 personen, waarvan 21 in werkverschaffing. Verleden jaar stonden 101 personen ingeschreven. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Adriana. d. van M. J. W. van Stijn—van der Meer Cornells, z. van J. Tijssen en T. Zwaan Antonius Leonardus Christina, z. van J. C. de Haas en M. Busch- man Gerarda Maria, d. van J. J. Kortekaas en H. E. Sikking Catharina Antoinetta Cla- sina, d. van G. H. de Wilde en Cl. W. Hekker Johanna. Maria. d. van J. van Egmond en N. van Wijk Maria Bernardina, d. van C. van Veizen en B. H. Driesseo. Gehuwd: C. G. F. van Vliet, 32 j. en A. v. d. Sleet. jd.. 26 j. J. Bergman. 50 j. en F. Kobllza. 31 j. J. J. Sikking. jm.. 37 j. en J. C. Schakenbosch, 27 j. Overleden: J. A. Walenkamp weduwnaar van J. C. Kortmann. 73 j. M. E. Ammerlaan. 47 j. echtgenoote van G. P. v. d. Kerkhof Th. J. van Leeuwen. 69 j.. echtgenoote van J. J. van Noort. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus. Maria, z. van N. W. Droogh en van W. Wolvers. Ondertrouwd: Jacobus Johannes Turk, jm., 21 jr. en Christina Johanna Borst. jd. 22 jr.; Johannes Jacobus Heemskerk, jm. 26 jr. en Engelina Petronella Klein, jd. 26 jr.; Engelber- tus Scholte. Jm. 26 jr. en Petronella Cornelia Volwater, jd. 21 jr. GetrouwdCornells Jacobus Reinier Heins, jm. 32 jr. en Maria Antonia Klein, jd. 27 j.; Gerar dus Simon Beelen. jm. 37 jr. en Cornelia Alida Lucia van Rhoon. jd. 24 jr.; Hendrikus Adrlanus van der Meer. jm. 24 jr. en Maria Wfjnanda Josepha van der Hoorn. jd. 24 jr.; Gerardus Hendricus van Veen. jm. 26 j. en Margaretha van Hameren, jd. 23 jr.; Gerardus Lourentius Maria van der Hoorn, jm. 33 jr. en Naatje Kin kel. Jd. 25 jr. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Franclsca Johanna Jacoba, d. van Arle van der Zwam en van Elisabeth Geertrulda Ernste; Lambertus Dirk. z. van Jacob van den Oever en van Gerritje Moen; Cornelia, d. van Bernardus Hoogervorst en van Maria Helena Visser. Overleden: Helena Muller. 73 jr.. weduwe van Willem Snelleman; Janna de Jong. 60 jr., echt genoote van Willem van der Helm. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria Zandbergen Raadhuisstraat 44; Wilhelmina J. de Wilde. Raadhuisstraat 44; Leendert Koster. Trompstraat 20; Arend A. WASSENAAR. Aanbesteding. Door het Gemeentebestuur werd aanbe steed het bouwen van een transformator- huisje aan het Tuinpad. Ingeschreven werd als volgt: Firma Gebr. de Wit f. 1400.—; D. Hart f. 1255,— H. W. van Wijk f. 1241,—; L. Schroder f. 1239,—; Wed. H. C. J. Dooyesteijn f. 1198,C. H. Kleinendorst f. 1185, De gunning werd aangehouden. Vergadering „Draagt Elkanders Lasten". In den foyer van het gebouw „Centraal" hield de ver. voor ziekenhuisverpleging „Draagt Elkanders Lasten" haar algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer D. van Barneveld sprak een openingswoord, waarna de secretaris, de heer J. A. Veelo, de notulen las; deze werden onder dank zegging vastgesteld. De penningmeester, de heer J. van Bees ten, zeide dat de vereenlging gezond Is en aan al haar verplichtingen kan voldoen. De ontvangsten hadden bedragen f. 11.948,85 en de uitgaven f. 11.724.89 zoodat er een batig slot was van f. 223.96. Dit te zamen met de gekweekte rente vormt een bedrag van f. 500, dat naar het reservefonds werd overgeboekt. Dit fonds bedraagt thans f. 15.841,75. Den penningmeester werd hierop décharge verleend. In het afgeloopen boekjaar werden 129 personen verpleegd met een totaal van 2588 verpleegdagen; vervoerd per auto werden 199 personen en per tram 82 personen. Het ledental bedroeg 1771 personen. In de vacature J. J. v. d. Holst die zich niet meer beschikbaar stelde werd gekozen de heer W. J. Hoogeveen; herkozen werd de heer C. van Tol. Tot Commissaris werd herkozen de heer S. Ouwerkerk en doordat de heer W. J. Hoogeveen overging van Commissaris tot Bestuurslid werd ln diens plaats tot Com missaris gekozen de heer C. J. de Graaf. De statuten werden in dien zin gewijzigd, dat de vereeniging géén oorlogsmolest- risico's op zich zal nemen. De contributie werd gehandhaafd, evenals het aantal vastgestelde verpleegdagen, vergoeding ln operatiekosten enz. Nog werd besloten aan leden, die gemo biliseerd zijn en niet gezinshoofden, tijdens de mobilisatie vrijdom van contributie te verleenen. Woorden van dank werden ge sproken tot de heeren van Beesten en Veelo. die namens de vereeniging de con tracten met de diverse ziekenhuizen had den afgesloten, alsmede aan het bestuur en de Commissarissen. Hierop sluiting. ZEVENHOVEN. Auto in de sloot. Een melkauto uit Ter Aar reed aan de Kromme Mijdrechtsche dijk bij den vee houder O. in de sloot, tengevolge van het feit. dat de remmen weigerden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Met een kraanwagen werd de wagen gelicht. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei Johannes, z. van J. T. M. Vahrmeijer en J. Dolieslager Adrianus Gerardus, z. van Th. Pieterse en W. E. van Diemen Gijsberta Petronella, d. van C. P. Spinter en H. E. Kalker Jacobus Thodorus Johannes, z. van J. Th. v. Cassel en A. M. Vlasveld Johanna Wilhelmina, d. van Th. Ammerlaan en J. A. Winters Petrus Corne lls, z. van J. L. van Goozen en L. Lems Christianas Hermanus, z. van C. J. van der Poel en E. Th. Vergeer Arie, z. van A. J. Verhoef en P. Vis. Ondertrouwd: W. Viskil, 24 j. en G. de Jong, 25 j. A. P. C. Luysterenburg, 33 J. en M. J. A Böke, 23 j. J. Bruckner. 28 j. en J. W. Ver- meij. 27 j. Getrouwd- J. M. de Groot, 29 j. en A. H. van der Eist, 26 J. Overleden: P. A. J. Sep, 37 j., echtg. van E. J. Janmaat. Goedhart, Dtfkstr&at 19: Jacob van Kleef, Oran jestraat 4. Vertrokken: Klaaske Kuipers, Utingerradeel, Akmarfjp p.a. P. Kuipers; Johannes Mulder. Op- sterland, Wijnjeterp 213; Hendrika van Zwie- ten, Amsterdam. Vosiusstraat. 56; Maria Ver horst, Hilversum, Hilvertsweg 45; Boudewjjn van Oosten, Soest, Beukenlaan 16c; Marljtje G. Ver burg, Heines (Californië) V.S.A. ALPHEN. Aanrijding. Gistermiddag vond een aanrijding plaats tusschen een autobus van v. Beunln- gen uit Bodegraven en een vrachtauto van O. De autobus, die een geregelden dienst onderhoudt tusschen Alphen en Woerden kwam van de richting Bodegraven. De vrachtauto reed uit een der zijstraten van de Prins Hendrikstraat. De bestuurder had de bus voorrang moeten verleenen maar deed dit niet, zoodat er een hevige botsing ontstond. Gelukkig liepen geen van de pas sagiers verwondingen op. noch de beide chauffeurs. De schade is aanzienlijk; het voorste gedeelte van de bus werd geheel in elkaar gedrukt; de vrachtauto werd alleen op zij beschadigd. De politie stelt een onder zoek in. Loop der Bevolking. Gevestigd: Lena C. Peters, Raadhuisstraat 44 Cornelia P. Peters, idem Aafje J. W. Pe ters idem Franciscus A. van der Werff Steek- terweg 126 Aagje van Pelt, Hoofdstr. 52 Hendricus A. Oosterman, Noordeinde 60. Vertrokken: n. Hazerswoude. Oosteinde 152, Grietje van der Haven. Gnephoek 60 Maar tensdijk <U.), Hoogendijk 103. Margje Zuidam. Bolemstr. 8 Haarlem, Verspronckweg 144, Gerrit Banen. v. Boetselaarstr. 47 San Diego. Californië V.S.A.Pieternella J. de Graaff, Noordeinde 90 's Gravenhage, Gevers Deijt- nootweg 125, Ca trina J van Gils. Britterestr. 20 Haarlemmermeer, Vijfhuizen. Kruisweg 1294, Johannus J. van Leeuwen. Stationsstraat 10 San Diego. Californië V.S.A.. Pieter de Graaff. Noordeinde 90 Bodegraven, van Tolstr. 16, Gerrit Broeren, Emmalaan 59. Met aanvankelijk plm. 25 leden is te Gouwsluis een Chr. Gein. Zangvereeniging opgericht welke den naam zal dragen van „Eensgezindheid". Onze plaatsgenoot de heer F. v. Elk is tot directeur benoemd. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van Wilhelmus Hen dricus Klaverveld en Petronella Alida Roden burg Gijsbertus, z. van Stephanus Jacobus Veurmeul en Suzanna den Dunne Klaas zoon van Stephanus Jacobus Vermeul en van Suzanna den Dunne Tini Adrl. d. van Hendrik de Rijk en Janna van den Aker boom Abraham Jozephus Anthonius. z. van Reinier Josephus Brand en Maria Cornelia van der Poel. Ondertrouwd: Wilhelmus Franciscus van Es, 25 j. en Johanna Catharina van den Hoek 23 j. Getrouwd: Jacobus Jphannes van der Louw, 23 j. en Elizabeth Petronella Zevenhoven, 23 j. Hermanus Bernardus Antonius Maria Korver 25 j. en Jacoba Maria Nieuwesteeg 23 j. Jo hannes Benschop. 27 j. en Maria Klazina Bin ken. 29 j. Pieter den Boer, 24 j. en Aartje van Tol. 19 j. De handel met Duitschland. Naar wij vernemen, zijn thans verschil lende deviezen voor de verzending van boomen en planten naar Duitschland afge komen. Gevonden: Sjaal, belastingmerk, hoofd doek en een paraplule. Inlichtingen politie bureau. Voor den bloedtransfusiedienst, welke thans georganiseerd wordt, hebben zich te dezer plaatse tot dusver 52 personen op gegeven. Gistermorgen toen de gemeente- straatmaker J. van Beek aan het straten was nabij den oprit van de Julianabrug, reed een vrachtauto van S. uit deze ge meente over zijn voet heen. De klomp, die v. B. aan zijn voet had, werd geheel verbrijzeld. Daar de voet sterk opzwol, werd doktershulp ingeroepen, en werd v. B. vervolgens naar zijn woning ver voerd. Zeer waarschijnlijk is de voet inwendig gekneusd en zal het wel gerulmen tijd du ren alvorens de straatmaker zijn werk zaamheden kan hervatten. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. A.s. Donderdag vergadert de raad des v.m. te 10 uur. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorloopige vaststelling van de rekening der gemeente end ie van het Waterleidingbedrijf, dienst J938; 3. Aanbieding van de begrooting der gemeente en die van het Waterleidingbe drijf voor den dienst 1940 4. Benoeming van een commissie tot het onderzoeken van beide begrootingen: 5. Voorstel tot vast stelling van een arbeidsovereenkomstenbe- slult; 6. Verzoek om ontheffing van weg- belasting; 7. Verzoek om subsidie van de Middelbare Handelsavondschool te Bos koop; 8. Voorstel om ln beroep te gaan te gen de beslissing van Ged. Staten inzake de jaarwedde van den keuringsveearts; 9. Wijziging begrooting. dienst 1939, en het geen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. Verkoopdag Dameskrans „Wees een Zegen" In plaats van de twee dagen Bazaar, welke de Dameskrans „Wees een Zegen" jaarlijks organiseerde, werd ln verband met de tijdsomstandigheden nu slechts een verkoopdag gehouden van de, door dezen krans gemaakte goederen. De opbrengst dient tot flnancleelen steun aan de Herv. School en Zending. Deze verkoopdag is een groot succes ge worden! Een behoorlijk aantal koopers vulde telkens de zaal van „Het oude Raad huis". De goederen gingen vlot van de hand. Het mooie resultaat van f. 440.als opbrengst van slechts weinige uren van verkoop, schenkt zeker een prachtige vol doening Tegen J. E. v. O. te Koudekerk aan den Rijn Is proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding der Jachtwet. Ook ge schiedde zulks tegen Chr. C. v. V. te Zoe- termeer. die niet voorzien was van een jachtacte en wiens wapen door de politie in beslag werd genomen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Donder dagmiddag a.s. te half acht bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vast stelling begrooting Waterleidingbedrijf dienst 1940. 4. Alsvoren gemeente-begrooting dienst 1940. b. BescniKDaarstelling bedrag per leerling voor het openbaar lager on derwijs over 1940. 6. Vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de perso- neele belasting. 7. Besluit tot vaststelling aantal te hefien opcenten hoofdsom per- soneele belasting 1940. 8. Vaststelling veror- ordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting 1940/1941. 9. Vast stelling verordening op de heffing van een straatbelasting wegens gebouwde en onge bouwde eigendommen. 10 Voorstel van het lid P. de Jong tot wijziging van het Regle ment van orde (Ambtsgebed). Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Johanna, d. van C. v. Veen en J. Verbree Marinus Arie, z. v. J. F. Wiegman en A. v. Eijk Hendrik Jan, z. van Th. Joh. Basien en P. v. d. Wilden. Getrouwd: C. Dissel, 24 j. en A. Oppelaar, 25 j. A. v. d. Meyden, 22 j. en A. Schone- wille, 21 J. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Marinus, z. van J. C. Markwai en C. H. v. d. Voorn Margaretha Johanna, d. van J. S. de Boer en A. B. Hert Martina, d. van J. van Scherpenzeel en G. Catsburg. Loop der bevolking. Gevestigd: G. J. van Berkel, Dorpsstraat 334 J. A. van Graas, Molenkade 89 F, v. d. Velden en gezin, Dorpsstraat 106 G. v. d. Tol, Oude Wetering 57. Vertrokken: n. Haarlemmermeer, Aalsmeer- derweg 802, J. Loogman en gezin n. Alphen a/d. Rijn, Hoofdstrf. 52, A. van Pelt. Raadsagenda. De Raad vergadert Donderdag a.s. des v.m. te 10 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Aanbieding gemeentebegrooting 1940; 4. Benoeming van een commissie be last met het onderzoek der begrooting 1940; 5. Besluit tot wijziging van de begrooting 1939. NIEUWKOOP. Bazaar en Tentoonstelling: St. Elizabethvereeniging. In het parochiehuis Is een bazaar en tentoonstelling gehouden ten bate van de jaarlijksche bedeeling door de St. Eliza bethvereeniging aan behoeftigen, meer speciaal aan groote gezinnen. Zaterdagmiddag werd deze tentoonstel ling door pastoor Th. Blom geopend. Deze uitte zijn waardeering voor het vele werk dat gedaan is, om deze actie goed te doen slagen. Het bestuur van de Elizabethver- eenlglng en de dames van de Graal heb ben vol Ijver gedurende ruim 10 maanden gewerkt om allerlei kleedingstukken te vervaardigen. Dank zij de groote opbrengst van den vorigen bazaar was men In staat een groote hoeveelheid materieel op te slaan en niet minder dan 450 stuks arti kelen werden nu tentoongesteld. Een 82-jarige dame had niet minder dan 82 breistukken geschonken. Bij de officieele opening merkten wij o.a. op de burgemeester en diens echtge noote, het kerk- en armbestuur, de bestu ren van verschillende vereenigingen en organisaties. Ook waren er vele attracties; de oliebollenkraam stond in het centrum der belangstelling. NIEUWVEEN. Na afloop van de godsdienstoefening werd ln de Herv. Kerk, een collecte ge houden ten bate van het Vrljz. Propagan- dafonds, waarvan de opbrengst f. 10.45 bedroeg. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester den heer J. A. Bak huizen. Nadat de notulen waren vastgesteld, volg de aanbieding der begrooting. Het stemde B. en W. tot tevredenheid, dat de gemeente voor 1940 weder voor noodlijdendheid ge spaard blijft. Wel zijn de volle extra bijdrage uit het W. S. fonds en de volle belastlngbij- drage uitgetrokken, maar Rijkshulp ln d, hulshouding der gemeente ls nog niet noo- dig. De gewone dienst sluit ln inkomsten en uitgaven met f. 32.586.33; de kapitaaldienst Inkomsten f. 892.50. uitgaven f. 1312.50. Tot leden der Commissie belast met het onderzoek der begrooting werden aangewe zen de heeren W. Compeer. P. Jansen en N, Disseldorp. De heer Jansen bepleitte wegenverbree- dlng In verband met het verkeer. Volgens hem kan het nog wel jaren duren, voordat de provinciale weg gereed is. Hij zou op ver- schillende plaatsen langs den weg reddlngs- materiaal voorhanden willen hebben. De voorzitter zal met den voorzitter van den E.H.B.O.. het plaatsen van reddlngs- materiaal bespreken. Voorts deelde de voor zitter mede. dat met den aanleg van den provincialen weg voortgang zal worden ge maakt, zoodat wegverbreedlng ln verband met de zeer groote kosten niet te verant woorden is. Op den weg gebeuren weinig ongelukken juist omdat de autobestuurders het gevaar op dezen smallen weg zeer goed begrijpen. Hierop werd de vergadering gesloten. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3, Aanbieding gemeentebegrooting 1940; f Benoeming van een Commissie belast mei het onderzoek der begrooting 1940. WADDINXVEEN. Diamanten Eehtvereeniging. Onze plaatsgenooten de heer H. v. d. Berg en mej. N. Moraal, hopen op 3 No vember a.s. hun diamanten echtvereenlging te herdenken. Mej. F. Broer alhier, ls benoemd tot onderwijzeres aan de Bewaarschool, ver bonden aan de School met den Bijbel aan de Oranjelaan. De rijksveldwachter P. J. Berkhout te Benschop, die een maand in deze gemeente gedetacheerd is geweest, zal 1 November a.s. weer naar zijn standplaats vertrekken, De commandant van de brigade Rljks- veldwacht, de heer N. van Eijk. is in gelijke functie naar Leeuwarden overgeplaatst. De heer A Kreupeling, gemeente secretaris alhier, die op 1 November zijn zilveren jubileum als gemeentesecretaris herdenkt, alsmede als secretaris van den Zuidplaspolder, zal zich aan elk huldebe toon onttrekken en vertoeft deze week niet in de gemeente. WOUBRUGGE. Loop der bevolking. Gevestigd: M. van Leeuwen, B 212 R. J, Bloemberg, A 93 M. Grandia, A 93 M. P. Schrama, B 396 W. A. Mooren, B 385 P, Kosten en M. Schultz. A 140. Vertrokken: J. J. Verhaar naar Alkemade. E 39 J. de Vries, naar Nieuwer Amstel, Amstel- dijk 65 T. Verzaal, naar Wassenaar, Lang straat 59 J. T. Doornenbal en J. C. Hofs, naar Kesteren. Molenweg 11 D. van 't Hof, naar Koudekerk aan den Rijn. Hondsdijk 15 S. KL van der Nagel, naar Rotterdam, Watergeus- straat 95. Mej. L. uit Alphen deed bij de politie aangifte van het feit, dat, toen zij per rij wiel door de Kerkstraat reed, uit baldadig heid een jongen achter op haar rijwiel sprong om mede te rijden. Zij geraakte daardoor de macht over het stuur kwijt en viel op de straat. Met een gewonde knie en gehavende kleeding kon zij de reis vervol gen. Van deze ergerlijke baldadigheid zal proces-verbaal worden opgemaakt. ZWAMMERDAM. Binnenkort hoopt dr. A. Schreuder een aanvang te maken met de opleiding van het verplegend personeel voor den Luchtbeschermingsdienst. Een 6-tal dames heeft zich hiervoor reeds opgegeven. Meer deren zijn echter noodig, wil men ln het bij eventueelen oorlog in te richten nood- ziekenhuisje voldoende personeel hebben, MÜ. Nederland JAN Pz. COEN, 28 Oct, van Lissabon te Amsterdam JOHAN VAN' OLDENBARNEVELT, ultr., 27 Oct van Co lombo. Silver-Java-Pacific L(jn TOSARI, 27 Oct. van Pacific Kust te Manilla MARKEN, 27 Oct. van Batavia naar Durban. Java—New-York Lijn BANTAM. Java naar New-York, pass. 28 Oct. Ascension. Holland—Amerika Lijn BURGERDIJK, Ant werpen naar Rotterdam, pass. 31 October Vlisslngen. DtvafBc Stoomvaartbertohten ALOARVE, 30 Ort. nam. van Aabenraa te Farrkervts. oncontroor cp hel krachtigite reclame-middel Voor directe indiensttreding I gevraagd een diplorfia M.UL.O. en steno- typen strekt tot aanbeveling. Brieven met opgaaf van ver langd salaris, leeftijd, enz. on der no. 1985 Bur. van dit Blad. op 1957 WOENSDAG 1 NOVEMBER a.s. voor de VOORJAARSEXAMENS '39 FED. MERCURIUS, VER. V. LEER., LITEH (BOEKH., HANDELSOORR. NED. EN MOD. TALEN) en MIDDENST.-DIPL. Typen, Steno Pont of Groote. Steno-Typen, Tachografie, Handschrift ver beteren, Ned„ enz. - Boekh. c.a„ Handelscorr. Ned. en Mod. Talen. 1976 HAARLEMMERSTRAAT 267 7776 Vlugge levering. Lage prijzen. NOODHULP wegens ziekte tegenw., gevr. v, terstond, zelfst. werken en ko ken. Aanm. hedenavond 89 en Woensd.ocht. 1112, Leid- sche Straatw. 179, Voorschoten 42

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8