LEIDSCH DAGBLAD LAATSTE BERICHTEN De minister-president spreekt Dinsdag 31 October 1939 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Benzine-voorraad is niet onvoldoende Binnenland Drie K.L.M. vliegtuigen aar Napels vertrokken Oranjekleur voor neutrale vliegtuigen De moordzaak te Leidschendam De brand in de mijn „Laura" Buitenland RECHTZAKEN Plaatst Uw advertenties BEURSO VERZICHT Laat ge altijd Uw buurman voor U betalen MARKT Dagblad reclame is niet te vervangen Psalmist David, mannen des bloeds en des bedrogs. sluipmoordenaars die zijn dagen hebben ingekort. Ook voor hen bidden wij taU dit open grat: „Libera me de sangui- n.lbus". Bevrijd hen van bloedschuld, God, van mijn heil, en laten ook zij bij U ge nade en vergiffenis vinden." Vervangingswaarde van oude voorraden mag geen rol spelen. Hedenmiddag heeft de minister-presi- nt, Jhr. De Geer, In de Tweede Kamer et woord gevoerd. Alvorens de financieele n politieke besohouwlngen te beantwoor- en, behandelt hij eerst afzonderlijke pun- n, met name de werkloosheid en de •nomische oorlogsvoorziening. Wat de economische zorg ln oorlogstijd treft, het hier gesprokene ls reeds onder- ebracht in het voorloopig verslag BIJ het -betreffende begrootingshoofdstuk zal dit unt uitvoeriger besproken kunnen worden. heer Bierema heeft gesproken over de voedervoorziening Een uitvoerige op- ave zou de onderhandelingen met het uitenland kunnen schaden.Ook reeds vóór en oorlog zijn de noodige voorzieningen etroffen. De voorziening van den mensch -ngt bovendien samen met die voor het er. Dat verschillende contingenteeringen nnen vervallen, daarmede gaat de re jig accoord, zonder met het stelsel te eken. Wat de prijzenpolitiek betreft, moet wilde rijving worden vermeden. Door vracht- andere omstandigheden is volledige trole niet mogelijk. Gestreefd wordt zoo 'g naar geleidelijke opdrijving van den Ijs. De regeering heeft steeds overwogen den kostprijs ln het product te verwer ken. Bij het opruimen van oude voor raden mag de vervangingswaarde geen rol spelen. Dat de benzineregeling onjuist zou sijn. kan niet worden erkend. De voor raad is niet onvoldoende, doch met de soorten moet rekening worden ge houden. Op economisch gebied zijn reeds vele publicaties geschied door verschillende organen. Een meer algemeene nota heeft de minister van Economische Za ken toegezegd. Ze zal pl.m. 1 December verschijnen. Dat er drang is naar winst, kan niet wor den ontkend. Ieder zal zijn offer moeten brengen voor aller behoud. De heer Drees betwijfelde of op den duur groote prijsver- hoogingen zouden zijn te voorkomen. Het middel van toeslagen bij de distri butie kan altijd nog worden overwogen. Overigens verwijst spr. naar de eerlang te verschijnen memorie van antwoord op hoofdstuk X. Maatregelen voor scholing en herscholing zullen worden overwogen. Spr. hoopt dat de steunverleenlng binnen engere grenzen kan worden teruggedrongen. Ver edeling van de werkloosheidsvoorziening kan door subsldieering van het bedrijfsleven worden overwogen. Ouderdomszorg, arbeidscontracten en standplaatsaftrek 4e klasse zijn ter sprake gekomen. Spr. kan aan de memorie van antwoord dienaangaande niets toevoegen. Zuinig beheer is ook bij militaire voorzie ningen noodlg, maar zuiniger beheer betreft alleen geld dat er nog komen moet Wat de spoorwegpensioenen betreft, ver schijnt eerlang een wetsontwerp. De verdediging van Indië. Spr. komt tot de maritieme defensie van Indië en deze zal hij afzonderlijk behande len. Het Rijk schuift niet te veel van de luchtbescherming af op de particulieren. Binnenkort zullen uit het buitenland tach tig kanonnen voor 15 millioen worden ge leverd. Zoodra het advies van den Gouverneur- Generaal uit Indië zal zijn ontvangen, zal de regeering zich nader over de Indische defensie beraden. Dat de maritieme defen sie versterkt moet worden, ls het alge meene oordeel. Het gaat nog om de wijze waarop. De regeering zal zich straks be raden en de Kamer blijft vrij. Het rapport der vlootcommissie over te leggen en aan de vlootcommissie der Kamer wordt over wogen. Er zijn echter in het algemeen be zwaren tegen overlegging van dergelijke rapporten. Het ls hier een grensgeval. De Mendelssohn-affaire. De Nederlandsche Bank heeft voldoende dlligentle betracht ln de Mendelssohn- bankaffaire; het heeft er niet aan beleid gefaald. Reeds meer dan 90% van het be leende Fransche schatkistpapier ls reeds door de bank gekocht en er is niet veel ge vaar voor groote schade. (De zitting duurt voort). Vanmorgen zijn, gelijk was aangekon- 1. drie K.L.M.-vliegtuigen van Schiphol »ar Indië vertrokken. Te half tien vertrok de „Oehoe", bestuurd oor Geyssendorfer en verder aan boord e marconist Sweitser en de boordmecano t Lange. Een half uur later startte de moe'1 onder commando van Hondong et aan boord de marconist Van Brugge en e mecano Hendriks. Tevens gingen met eze machine mede de heer J. Luymes, chef n den lijndienst der K.L.M., die een der riodleke inspectiereizen naar Indië zal wen en de heer Van der Heyden, lnspec- ur van den luchtvaartdienst, die zich "r Napels begeeft om daar de gebruike- ke controle vanwege het rijk op het ma- deel der K.L.M. te verrichten. Aangezien om half elf de Ujnmachine ,r Kopenhagen en om elf uur die naar almö vertrokken en men eenige tusschen- Imte tusschen de vliegtuigen wilde laten, as het kwart voor twaalf toen gezagvoer ooper met het derde Indiëvliegtuig de olger" vertrok met den marconist Van at'm en den mecanicien Spaans. Alle drie Indiëvllegtuigen hadden ook een reden bestuurder aan boord, doch dezen aken geen deel uit van de Indië-beman- 8, zoodat zij uit Kopenhagen of Napels _"r Schiphol terugkeeren, ln tegenstelling de drie genoemde leden der drie beman- gen, die van Napels uit één of meer Indië 'zen zullen maken. Morgenochtend vertrekken de drie vlieg- '8en ln een nader bepaalde formatie van openhagen om, langs den door de Duit se autoriteiten aangegeven route recht reeks en zonder tusschenlanding naar renen te vliegen, waar ten tweede male 'roach t wordt. Donderdag vliegen de "-toestellen het laatste gedeelte van route naar Napels. KL.M.-TOESTEL ZAL EEN PROEF TOCHT MAKEN. N'adal door de Duitsche en Fransche sutoriteiten reeds eerder was mede- kedeeld, dat harerzijds tegen het plan, om den burgervliegtuigen van de neu- ra|e maatschappijen een oranje kleur f keven, geen bezwaren bestonden, is bans ook door de Engelsche autoritei- 5,1 '1 principe de goedkeuring ver- rend. Ook door de vier maatschappijen b Sabena, D.D.C. en A.B.A. is in efnsel do oranje kleur aanvaard. "sSmm mcn deflnitief overgaat tot dien enti»? dip Broote financieele conse- "lt moLmedebrenBL zal men ln de prac- eur a! 1 toetsen, in hoeverre die oranje zal h de verwnchtingen voldoet. Daar- ae K.L.M. een van haar Douglas- vliegtuigen geheel oranje schilderen en zullen de andere maatschappijen ln de ge legenheid worden gesteld, zich van de doel treffendheid te overtuigen. Daartoe zal het vliegtuig worden Ingezet op verschillende lijnen. Dit zal uiteraard speciaal worden aangekondigd. Een bijzonderheid is. dat dit proefvlieg- tuig de „Mees" zal zijn, die op 26 Septem ber ten Westen van Helgoland door een Duitsch militair vliegtuig werd aangeval len. waarbij een Zweedsche Ingenieur werd gedood. De „Mees" ls thans weer geheel gerepareerd. EEN UNIFORM GEVONDEN. De burgemeester van Leidschendam heeft hedenmorgen medegedeeld, dat in een sloot op de grens der gemeenten Zoo termeer en Bieiswljk gevonden is een uniform van een sergeant met twee puttees. Zoowel de huishoudster als haar va der meenen dit uniform te hrekennen als toebehoorend aan de persoon, die den veekoopman v. d. H. bezocht heeft. De teraardebestelling van het slachtoffer. Hedenmorgen om 9 uur vond in de Pa rochiekerk van St. Laurentius te Stamp- wijk de uitvaartdienst plaats van het stof felijk overschot van het slachtoffer. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den pastoor der parochie C. Floor. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op den heer Keyzer, burgemeester van Leidschendam, weth Smits, bestuursleden van de Harddraverijver. „Nooit Gedacht", van den Bond van Veehandelaren en di verse andere vereenigingen, vele vrienden en kennissen van den overledene, alsmede de kapelaan der parochie de heer C. Kla ver. Ook de huishoudster van den over ledene en haar vader en moeder gaven blijk van belangstelling. Om 10 uur vond op de Begraafplaats naast de kerk de begrafenis plaats. Na de beaardlng zeide de pastoor der parochie o.a.: Moge God de ziel genadig wezen, die zoo eensklaps door moordenaarshand voor Gods rechterstoel geplaatst werd. Wij menschen mogen niet oordeelen. Oordeel komt alleen toe aan den eeuwigen Rechter. Ons past een gebed, een gebed voor dezen overledene, en wij bidden met den Psalmist: „Miserere mei, Deus. Ont ferm U mijner, Heer, naar Uw groote goe dertierenheid" Verwerp mij niet van Uw aangezicht, en neem Uw heiligen geest niet van mij weg. Ons past een gebed tot den oneindig barmhartigen God, van Wien ook deze doode het leven ontving, een gebed voor diegenen, wiens of wier moordenaars handen aan dezen man het leven ontna men. Mannen des bloeds en des bedrogs, zoo oemen wij hen(hem) eek weer met den Dat de brand in de mijn „Laura" in Eygelshoven zoo goed als bedwongen is. blijkt wel uit het feit. dat de directie mede deelde, dat de middagploeg heden waar schijnlijk weer zal afdalen. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal de Donderdagoch tendploeg (met het oog op het feest van Allerheiligen ligt morgen het geheele mijn bedrijf stil) weer normaal het werk her vatten. De maatregelen, welke de bedrijfsleider der mijn „Laura" genomen heeft om den ondergrondschen brand te iocaliseeren, hebben, naar wij officieel vernamen, succes gehad. Het kruispunt van gangen, waar Zondagochtend de brand is ontstaan, heeft men zoo goed als geheel afgesloten, zoodat de luchttoevoer naar den brandhaard praC- tlsch ls stopgezet. Het gevolg hiervan is. dat het vuur bij gebrek aan zuurstof vanzelf zal dooven. Vast staat wel, dat het vuur zich niet meer uitbreidt, terwijl waarschijnlijk het doovingsproces is ingetreden. Men kan dit constateeren aan de hand van de ana lyses van de luchtmonsters, die regelmatig getrokken worden in de gangen, welke nor maal de lucht van het bedreigde deel der mijn afvoeren. Deze analyses wijzen uit, dat- de hoeveelheid kooloxyde en monoxyde der afgevoerde lucht sterk is verminderd Dit resultaat ls te danken aan het werk der reddingsbrigade, die sinds Zondagmid dag voortdurend in het getouw is geweest en wel onder zeer moeilijke omstandigheden De gangen der mijn staan vol rook, terwijl het gehalte van den giftigen kolendamp van dien aard is, de manschappen steeds met zuurstofapparaten moeten werken. Vandaar ook, dat men vandaag pas het lijk van den verongelukten pompmachinist O. J. uit Kerkrade, naar boven zal kunnen brengen. WELDRA VORDERING VAN SCHEERWOL. Binnenkort zal worden overgegaan tot vordering van de hier te lande aanwezige voorraden inlandsche scheerwol bij alle houders van deze wol, met uitzondering van de bij het rijksbureau voor wol en lompen ingeschreven handelaren en fabri kanten. Ten aanzien van laatstgenoemde handelaren en fabrikanten is reeds langs anderen weg tot soortgelijke maatregelen overgegaan. TENGEVOLGE VAN EEN VAL OVERLEDEN. Op 24 October viel de Voorburgsche schil der H. J. W. van een ladder toen hij het ziekenhuis Zuidwal aan het opschilderen was. Hij kwam op de binnenplaats van het ziekenhuis terecht. Het was een val van 14 meter en tengevolge daarvan is hij gister avond overleden. VRACHTAUTO MET AANHANGWAGEN BOTST TEGEN TRAM. Op den Rijksweg tusschen Amstenrade en Oirsbeek (L.) reed vanochtend een zware vrachtauto met aanhangwagen tegen de electrlsche tram. welke den dienst Heerlen- Slttard onderhoudt. De tram werd zwaar beschadigd, de bestuursderscablne werd in gedrukt en de bestuurder, de heer Kamper uit Heerlen liep een ernstige hoofdwonde op. Verscheidene passagiers werden gewond. Mej. R. Paré uit Heerlen werd aan hoofd en handen geblesseerd. De heer M. Claus uit. Amstenrade werd bewusteloos opgenomen. De gewonden zijn ter plaatse behandeld. De twee inzittenden van de vrachtauto kwamen met den schrik vrij. De lading van den aanhangwagen, waarvan de zijwand werd Ingedrukt, ging voor een groot deel verloren. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de chauffeur op dezen smallen weg te veel rechts reed en met het achterste gedeelte van den aanhangwagen ln de rijbaan van de tram geraakte. Het tramverkeer tusschen Sittard en Hoensbroek was tengevolge van de botsing gedurende drie uur gestagneerd. Bij K. B. van 28 October 1939 is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Haarlem, ter standplaats de gemeen te Llsse (vacature A. van Pelti mr. G. J. Roes, candidaat-notarls te 's-Gravenhage. DE STAKINGSACTIE IN AMERIKA. De Kamer van Koophandel van den staat New York heeft bekend gemaakt, dat het aantal stakingen in de Vereenigde Staten in de eerste drie jaren van den national labor relations board meer dan verdubbeld ls, ver geleken met de drie Jaren voorafgaande aan de oprichting van den board. JAPANSCHE VISSCHERSBOOTEN- VRIJGELATEN. Drie Japansche visschersbooten welke de sovjet-autoriteiten sedert het einde van het vorige jaar hebben vastgehouden, zijn gis teren, volgens een bericht uit Wladiwostock. vrijgelaten. DE WERELDTENTOONSTELLING WORDT VANAVOND GESLOTEN. Vanavond wordt de wereldtentoonstelling te New York gesloten. Er waren in het ge heel 26 millioen bezoekers. OUDE DAME ONTDOOK DE BELASTING. De 71-jarige W. L W een oude dame zon der beroep, had onjuiste aangiften voor de vermogens- en inkomstenbelasting gedaan. Zij had een vermogen van ruim een millioen doch gaf op ongeveer f. 800.000 te bezitten. Ook haar inkomstenbelasting had zij naar verhouding te laag opgegeven. De Haagsche rechtbank veroordeelde haar tot een geldboete van f. 10.000 subs. 100 da gen hechtenis. MEINEED EN UITLOKKING DAARTOE. Toen de 60-jarige nettenhandelaar W. van B. voor het kantongerecht te Lelden moest terecht staan wegens overtreding van de ongevallenwet, legde een nettenboetster, die als getuige moest optreden een verklaring af, aan de waarheid waarvan door het OM. ernstig getwijfeld werd. Zij verklaarde n.l„ dat zij gedurende een bepaalde periode geen werk voor verdachte had verricht, hoewel alles er op wees, dat dat wel zoo was geweest. Zoowel de nettenboetster als de netten handelaar moesten voor de Haagsche rechtbank terecht staan. De eerste werd wegens meineed veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van drie maanden, de handelaar we gens uitlokking tot meineed tot een onvoor waardelijke gevangenisstraf van vier maan den. WISSELKOERSEN. Londen 7.52 7/8 (7.52 3/4)Berlijn 75.6» (75.601Parijs 4.27 (4.27)Brussel 31.41 (31.30)Zwitserland 42.25 (42.25); Kopen hagen 36 42'/2 (36.41); Stockholm 44.90 144 90); Oslo 42.85 (42.85): New York 1 88 3/8 (1.86 7/16); Lire Bankpapier 7.20 (7.10). Prolongatie 2; Part. disc. 13/16; Dag geld 1. Registermarken 15 1/4; Handelssperrmar- ken 5'/«; Reismarken 43; Bankpapier 241/8 —25 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. in hbl het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" Natuurlijk niet I Maar waarom hebt ge dan persoonlijk nog niet Uw bij drage geleverd in Leiden's luchtbe- veiliging door een bedrag te zen den aan den penningmeester der Luchtafweer-Commissie p/a Noord- hollandsch LandbouwcredieL giro nr. 2915 II!??? AMSTERDAM, 31 October. De beurs te New-York kenmerkte zich giste ren door een weifelende houding. De vredesge- ruchten, die gedurende den laatsten tijd niet meer werden vernomen, kregen weer de over hand. Blijkbaar is men in de Ver. Staten van meening, gezien het verloop der vijandelijkheden in Europa, dat men aldaar reikhalzend uitziet naar een succesvolle bemiddelingsactie ten gun ste van den vrede. Berichten uit het Amerikaansche bedrijfsleven geven tal van gunstige aanwijzingen omtrent de industrieele bedrijvigheid. Door de openbare nutsbedrijven zijn groote orders geplaatst voor nieuwe installaties, aangezien de opbrengst var. electrischen stroom ln bepaalde districten tot het uiterste ls opgevoerd. In toenemende mate worden door de spoorwegmaatschappijen orders voor nieuw materiaal geplaatst, terwijl ook de woningbouw op steeds grootere schaal wordt voortgezet De bedrijvigheid der Amerikaansche staalin dustrie wordt door het Amerikaansche ijzer- en staalinstituut op het oogenblik op gemiddeld 91Uo der capaciteit getaxeerd. Met dit percentage ls de hoogste stand sedert 1929 bereikt. De toestand voor den bouw en uitrusting van nieuwe fabrie ken blijft gunstig, terwijl de achterstand van nog niet uitgevoerde orders nog steeds stijgende is. De vraag naar bankcrediet door de nijverheid neemt blijkens de berichten van de Federale Reservebank sterk toe. De grootere behoefte aan crediet wordt verklaard, door het streven naar het aanleggen van ruimere voorraden; daarnaast houdt men rekening met een verdere prijsstij ging. Den banken komt deze vraag naar crediet zeer te stade, daar zij thans emplooi vinden voor de sterk gestegen deposito's. De middag beurs. De situatie op de effectenbeurs was heden on veranderd gebleven. Het voornaamste kenmerk van de markt was afwezigheid van affaire, de stemming was weinig geprononceerd en kon prijshoudend worden genoemd, maar de koersen waren niet veel veranderd. Enkele fondsen kwa men zelfs een kleinigheid lager te liggen. On danks het onberekenbare koersverloop van Wallstreet waren de Amerikaansche waarden niet slecht gedisponeerd; de koersen verseliilden evenwel niet veel met die van gisteren, maar voor diverse specialiteiten werd op voorzichtige wijze eenige kooplust aan den dag gelegd. De Staalaandeelen konden zich tengevolge hiervan een kleinigheid verbeteren. Anaconda's, die wat lager werden ingezet, trokken tijdens de middaguren een kleinigheid aan, evenals Kennecott Copper. Voor de Luchtvaartaandee- len was de animo niet groot meer. Op de locale markt waren de Industrieeler. over het geheel genomen vast van toon. Unile vers ontmoetten eenige vraag en kwamen we derom boven den pari koers, waarbij zij zich onder beurstijd gemakkelijk konden handhaven Ook de Philipsaandeelen trokken een kleinig heid aan. Aku's waren onveranderd. In Rubberaandeelen ging niet veel om. De vaste stemming voor het artikel Rubber oefende maar weinig invloed uit. Amsterdam Rubbers waren vrijwel onveranderd. De incourante soor ten werden op onregelmatige wijze genoteerd, doch de koerswinsten hadden de overhand. De Tabaksafdeeling lag geheel verlaten. Op de Petroleummarkt ontwikkelde zich eenige affaire in Koninklijken waarbij de daghandela ren zich nogal roerden. De stemming was daar bij goed prijshoudend en de koers kwam ten slotte iets hooger te liggen. Voor Suikerfondsen bestond weinig belangstelling. H.V.A.'s werden iets lager ingezet, maar konden zich nadien her stellen. Scheepvaartpapieren hadden een luste loos voorkomen. Nederlandsche Scheepvaart unies bewogen zich in hoofdzaak op ongeveer het laagste peil van gisteren. De Beleggingsmarkt was stil. Van de Neder landsche staatspapieren waren de obligaties uit de jongere emissies wederom prijshoudend. De Oude Schuld daarentegen was onveranderd. Van de bultenlandsche fondsen gaven de obligaties uit de Youngleening eenige affaire te zien, waar bij een kleine koersverbetering kon worden waargenomen. De 4 en 3 3/4 Frankrijk 1939 waren prijs houdend. LEIDEN. 31 Oct. Vette varkensmarkt. Aange voerd totaal 96. zwaar 76, licht 20. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 6970 ct., licht 5052 ct. per K.G. Handel vlot. LEIDEN. 30 Oct. Witte kool 1.40—2.60, Roode kool 1.304.40. Savoye kool 1.803.60, Groene kool 2.405.30. Boerenkool 1.504. Rapen 3.30 3.70, Prei 1.503.60, Kroten 0.90—2.20, Kroten, gekookt 4—7. Uien 0.80—3.70, Peen 1.50—5.10, Spruiten 622. Andijvie 26. Sla 24, Nero 7.40 —8.10. Druiven 1220. Snijboonen 2137. Pronk- boonen 58, Stamboonen 1236. Witloof 821. Spinazie 615. Tomaten A 418, B 422, C 4—14. CC 4—10 per 100 K.G. Andijvie 0.50—2.20, Bloemkool 1.50—19.10, sla 0.30—1.20, Knolselderle 13.90, pet" 100 stuks. Kroten 0.601.20, Pieter selie 0.30—1.30. Radijs 0.60—1.20. Selderie 0.30— I.30, Bleekselderij 3—22, Peen 1.80—5.40 per 1C0 bos. BODEGRAVEN, 31 Oct. Aangevoerd 260 par tijen Goudsche kaas. alle met rijksmerk. totaal II.700 stuks, wegende 105.300 KG. Prijs met R.M lste soort f. 32—34, 2de soort f.3031, zwaar dere tot f35. Handel matig. BOSKOOP, 30 October. „Coöp. Vereen. De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Claudius Pernet 85 ct.. Edith Helen 5774 ct., Rosalandia 48—71 ct., Hadley 6476 ct.. Briar- clif 4866 ct., Butterfly 5069 ct.. Golden Op helia 3643 ct., Else Poulsen 3056 ct.. Steward 6.772 ct., Wilh. Kordes 3454 ct., Pechtold 51 —73 ct., Wendland 3034 ct., Mevr. v. Straaten van Nes 34 ct., August Noach 3953 ct.. Gloria Mundi 34 ct.. Vierlanden 1.27 ct., Florex 691.25 ct., Ellen Poulsen 5466 ct., Rosa Mundi 46 58 ct.. Gemengde rozen 2328 ct. Diversen per bos: Clematis. Mevr. Ie Coultre 80 ct.. idem Prins Hendrik 1.001.30 ct.. Chry santen, gr. bloemig 901.30 ct., idem klein bloe- mig 38—50 ct., idem tros 1531 ct.. Physalis Francetti 1018 ct. HAZERSWOUDE. 30 October. Aangevoerd werden 1940 eieren. Prils kipeieren f. 5.55—f. 6. eendeieren f. 3.75—f. 4.00. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Oct. Bloemkool I 12.80—19.20. idem II 4.70—11.90, Bospeen 3.40— 6.50 per 100 stuks. WaSpeen 0.301, Kroten 0.40 0.60 per 20 K.G. Roode kool 2.903.50, Gele kool 2.40—2.70, Groene kool 2.80—4.90. Uien 2.50 —3.25 per 100 K.G. Andijvie 0.200.29. Boeren kool 0.14—0.27 per 6 K.G. LEIDSCHENDAM, 30 Oct. Kropsla. Ie soort 0.50—1.20. idem 2e soort 0.30. Stoofsla 22.50, Peen 3.205.10. Tomaten, midd. 1.503.50, idem, groote ronde 1.803.20. idem, 2e soort 1.502.10, idem 3e soort 1, idem. bonken 1.202.80. Andijvie per 100 0.801.80. idem per 100 K.G. 2—2.40, Spinazie per 4 K.G. 0.200.58, Snijboonen 1830. Spercieboonen 1242. Prei 1.50—3.80, Selderij 0.50—1.50, Druiven 6.20—12.80. NAALDWIJK. 30 October. Bond Westland. Alicante 2225 ct.. frankenthaler 2035 ct., golden champion 2638 ct.. maroc 25 ct., dubbele boonen 2031 ct.. enkele 2427 ct., appelen 8 11 ct., peren 7—14 ct.. witlof 7 ct. per kg., an dijvie 401.90 ct.. peen 2.50, prei 2.903.20, roo de kool 1.70—2.50, savoyekool 1.80—2.80. chinee- sche kool 1.20 per 100 kg., bloemkool 6.5011.50 per 100: boerenkool 19 ct. per kist. tomaten 451.05 per bak. NAALDWIJK. 30 October. C. C. W. C. Spectrum 3.605.30. salmon 3.40—5.60, licht rose 4.60—7.20, geel 2.90—5.40. wit 4.40—5.10, Japansche lelie 4.406.60. gerbera 3.906.70, rozen 3.506.20, amaryllis 10.00—13.00 puiling 11.00—16.00. page 10.00—14.00, delhoume 11.00— 15.00, red majestic 12.0015.00, choco 4.505.40. louis germ 12.0015.00 per 100; plumosa 1134 ct., freesia 1425 ct.. geel 4773 ct., diverse soorten 1221 ct. per bos. NIEUW-VENNEP30 Oct. Aangevoerd 4110 kipeieren, prijs f. 5.806,20; 1640 kuikeneieren, f. 3.804.60 34 kalkoeneieren 78 ct. p. stuk; konijnen f. 0.701.25 per stuk. PURMEREND. 31 Oct. Kaasbeurs. Verhan deld 22 partijen, wegens 65.000 K.G. Handel ma tig. Hoogste prijs f.25. Kleine boeren f.324; volvette f. 130 per 100 KG. Boter 1558 KG., f. 1.441.55 per Kilo. handel goed. Runderen totaal aangevoerd 886 6tuks; 540 vette koeien, 64—70 ct. per Kilo. matig: 200 gelde koeien, f. 100170 per stuk, matig; 110 melkkoeien, f. 160—260 per stuk, matig; 36 stieren. 4056 ct. per Kilo. matig; 18 paarden, f70—190 per stuk. stug; 243 vette en graskalveren, 6080 ct. kilo. stug; graskalveren f.2058 per stuk. stug; 327 nuchtere kalveren voor de slacht en fok: voor de slacht f.8—11 per stuk, vlug; voor de fok f. 1317 per stuk, vlug; 179 vette varkens voor de slacht, 6467 ct. per Kilo. vlug; magere varkens f.2030 stuk, matig: 71 biggen, f. 12^ 10 stuk. matig: 2324 schapen, f.2026 p. stuk, matig; 110 bokken, f.310 per stuk, matig. RIJNSBURG. Groentenveiling. 30 October Aardappelen f. 0.700.85; Waschpeen 0.60 0.90; Kroten 0500.65; Uien 0.500.60: Bloem kool I 1015; idem II 69; Groene Kool 3 4 50; Roode Kool 2.803.40; Gele kool 2.30—3.00; Witte Kool 2.50—3.00; Bospeen 4.—4.80. ROTTERDAM, 31 Oct. Veemarkt. - Totaal aangevoerd 4945 stuks, waarvan 19 paarden. 2 veulens, 1526 magere runderen. 858 vette run deren. 36 vette kalveren. 557 graskalveren. 1137 nuchtere kalveren, 579 schapen en lammeren. 1 varken. 112 bokken en geiten. Prijzen p. K.G Vette koeien lste kwal. 74, 2de kwal. 60. 3de kwal. 3848 ct.; vette ossen 68. 62 4050; stie ren 65. 56, 46; vette kalveren 100. 80. 5065: schapen. 45,40,35; lamm. 50.45.50; graskal. 45-32; nuchtere kalveren 40. 35.30; slachtpaarden 56.48. 38 Prijzen per stuk: Schapen lste kwal. tot f.26. 2de kwal. tot f.20. 3de kwal. tot f. 15: lam meren 18. 14, 10: nuchtere slachtkalveren 9.50, 7.50. 4; nuchtere fokkalveren 17, 14, 10: slacht paarden 250. 190. 120; werkpaarden 385, 270, 170; hitten 250, 220. 130; kalkkoeien 250. 175. 130; melkkoeien 240, 175. 130; varekoeien 195. 135. 115; vaarzen 140, 120, 90: pinken 100. 8> 60; graskalveren 45, 25. 15; bokken en geiten II. 7. 4. ZOETERWOUDE. 30 Oct.. Eierveiling Aangevoerd 1600 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kipeleren 6.10—6.50: Kuikeneieren 4 304.90: Eendeieren 3.20 Kaas 28—30 p.p. Pluimvee: Kippen 2540: Hanen 6065; Ko nijnen 301.25 Alles per stuk. O

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3