DE ONGELUKSVOGEL LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 30 October 1939 VISSCHERIJ-BERKHTEN Huidonzuiyerheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag FINANCIEN Afscheid van ds. H. G. Brink te Nieuwveen Ontevredenheid over de groote reserves van de Amsterdamsche Bank Uit de Rijnstreek „De 20 J. M v. R. alhier werd Zaterdag- jvond door de politie op heeterdaad be trapt toen hij ln „de Pan" diefstal pleegde fvgn te veld staande roode kool. Door de zorgen van den Ned. Herv. Dameskrans, presidente mevr. Warmolts, Is ren nieuwe vloerbedekking aangebracht ln de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk gerk. Het geschenk ls onder grooten dank door de kerkvoogdij aanvaard. KATWIJK AAN ZEE. De 8-J. M. van D. uit de Varkevlsser- straat. hield zich Zaterdagmiddag ln de Tramstraat vast aan den met paard' be spannen groentewagen van D. Hij viel en kwam met een van zijn beenen onder een achterwiel van den wagen. Hij jyerd zoo danig aan een der knieën gewond, dat dr. Lodder het noodlg achtte hem per zieken auto naar het Acad. Ziekenhuis te laten vervoeren. B. de J. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte, van het feit, dat zijn autoped, die hij voor den winkel van Slmon de Wit aan den Slulsweg had neergezet, was verdwenen, toen hij den winkel verliet. Voor de betrekking van ambtenaar op het distributiekantoor hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. De collecte in de Herv. Kerk gehouden ten bate van de halfwcezen- en zieken zorg heeft opgebracht f. 69.85. LEIDSCHENDAM. De gehouden speeldjesdag ten bate van Valkenhelde heeft opgebracht f. 28.96. GevondenEen paar dameshandschoe nen, gehaakt kleedje, twee Lipssleutels, twee contactsleuteltjes, rijwlelbelastlng- merk. overjas, vernikkelde autowieldop, bril, twee gebruikte damesrijwielen. Inlich tingen op werkdagen tusschen 10 en 11 uur v.m. aan het Politiebureau. Mej. G. v. d. Gugten. werkzaam aan het Postkantoor alhier, gaat 1 November a.t wegens huwelijk den dienst eervol ver laten. Ruim 10 jaar ls zij aan dit kantoor verbonden geweest, waarvan 7 jaar als reserve. Voor onze plaatsgenooten betee- kent het heengaan van mej. v. d. G. een groot verlies, want door haar voorkomend heid en bereidwilligheid Jegens leder, die aan het loket kwam, zal zij noode gemist worden. verdwijnen door de huldzulverende. huldvoedende en huidverfraaiende Purol. Doos 30. 1697 ct. Tube 45 ct Bij Apoth. en Drogisten. (In gez. Med.) LISSE. R.K. VOETBALVEREENIGING „LISSE". De heer J. C. de Haan 12'/i jaar voorzitter. Ter gelegenheid van het 12'/i-.jarig voor zitterschap van den heer J. C. de Haan, werd ln „De Vereeniging" een huldigings- ivond gehouden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. pastoor G. P. A. van Zuylen, kapelaan J. H M. van Ingen, kapelaan van Buchem, wethouder P. Warmerdam, eeriige gemeen teraadsleden. den trainer J. Boekelaar uit Haarlem en voorts vele leden, donateurs met hun dames en andere belangstellen der. op. De heer Jos. van Riel, voorzitter van de propaganda-commlssle sprak het openings woord en feliciteerde den jubilaris en wees op het vele werk door hem verricht gedu rende zijn voorzitterschap. In het bijzon der waardeerde hij het tot stand komen van het sportpark, .waarin de jubilaris een groot aandeel had. Als blijk van sympathie werd hem na mens donateurs en leden een fraaie lees tafel aangeboden. Namens de Junioren werden woorden tan gelukwensch gebracht door P. van der Drift. Vervolgens richtte zich de jubilaris tot de aanwezigen. Spr. was aanvankelijk ge heel onbewust van dit jubileum en was verheugd te kunnen constateeren. dat de vereeniging „Lisse" een zeer voorname plaats Inneemt in het Leldsch district. Dank bracht hij aan het college van B. en W. voor de vele medewerking, het bestuur en leden voor de onderlinge goede samen werking. Wethouder Warmerdam feliciteerde den jubilaris, ook namens burgemeester Van Ryckevorsel, welke verhinderd was tegen woordig te zijn. De geestelijke adviseur, kapelaan van Buchem bracht den jubilaris dank, voor de vele sympathie, welke hij steeds heeft ln het belang van de Katholieke beweging, waarna pastoor C. P. A. van Zuylen wees op de belangrijkheid van dit koperen ju bileum en zijn blijdschap uitte dat de lei ding ln goede handen ls. Voorts spraken nog de heer A. H. Schra- ma als voorzitter van het Leldsch district en trainer Boekelaar. die den jubilaris een spil noemde, welke in alle elftallen thuis behoort. Ten slotte dankte de heer J. C. de Haan voor de huldeblijken aan zijn echtgenoote gebracht. Hiermede was het officieele gedeelte af- geloopen, waarna het militair orkest het muzikale gedeelte op uitstekende wijze ver zorgde, terwijl ter afwisseling de gewezen doelverdediger van „Lisse" de heer N. Mens declameerde Nog geruimen tijd bleef men gezellig bijeen. Gevonden: Bruine kindermuts, kinder- taschje met inhoud, paar zwarte kaphand- sehoenen, sleutel, alpaeca halskettinkje. Inlichtingen op het politiebureau. VOORHOUT. In verband met het feit, dat vanwege den Distrlbutiedienst in onze gemeente vier aanplakborden voor aankondigingen zijn geplaatst, wordt er de aandacht op geves tigd, dat het in het belang der burgerij ls, wanneer de daarop geplaatste aankon digingen niet worden verscheurd, hetgeen reeds is voorgekomen De borden worden ln Ieders zorg aanbevolen. WARMOND. Morgenavond te acht uur wordt hier in Hotel de Stad Rome, een propaganda- avond gehouden door de afd. Warmond der Ned. Ver voor Luchtbescherming. Spreker Is dr. A. v. Vlanen. Een militaire auto kwam ln botsing met den vrachtwagen van den heer G. de V. uit Amsterdam. Belde wagens werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade werd onder ling geregeld. WASSENAAR. Motorrijder verongelukt. Op den Wittenburgerweg is Zaterdag avond de 17-j. M. alhier met zijn motor tegen een stilstaande auto gereden. M. brak hierbij zijn rechterbeen en liep een hersenschudding op Dr. Hubbellng ver leende hem de eerste hulp. waarna hij is overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de motorrijder de auto niet zag, daar deze in de schaduw van de boomen stond. Looddiefstal. Ten nadeelc van v. d. B. is uit een wo ning aan de Kerkeboschlaan alhier al het lood uit de badkamer en van de water leiding ontvreemd. BOSKOOP. Gecompliceerde autobotsing. Op den Provincialen weg, heeft een ern stige botsing plaats gevonden tusschen enkele motorrijtuigen. Een door een ander motorrijtuig getrokken vrachtauto bleef plotseling op den weg staan doordat het touw brak. Een daarachter rijdend motor rijtuig botste als gevolg hiervan tegen die auto op. Een groote materieele schade werd ver oorzaakt Persoonlijke ongelukken deden zich even wel niet voor. NOORDEN. Geslaagd te Utrecht voor examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel de heer W. v. Leeuwen, onderwijzer met hoofdakte alhier. VAN DE NED. HERV. GEMEENTE. NOORDWIJKERHOUT. Uitvaart Mej. A. van Graven. Hedenmorgen vond in de St. Jozefkerk alhier de plechtige Uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen mej. A. van Graven, die j.l. Donderdagmiddag door een autobus werd gegrepen en toen op slag gedood. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor H. Maas met as sistentie van de beide kapelaans der St. Jozefparochie, de heeren Schretlen en Roozenstraten. Oni 10 uur vond op de begraafplaats jjaast. de kerk de begrafenis plaats. De oeaarding werd verricht door pastoor H. en met dezelfde assistentie. Er be stond voor deze plechtigheden groote be langstelling. OEGSTGEEST. Naar aanleiding van de mededeeling 11 ons verslag betreffende de Burgerwacht, over den politiecursus, vernemen wij na- oer, dat deze cursus reeds wordt gehouden onder leiding van den chef veldwachter »en heer J. c. Krijger; ook wordt een cur- os E.H.B.O. gehouden onder leiding van 01 Leemhuis. RIJNSBURG. Aanrijding. Aan den hoek LangevaartSandtlaan Wam ecn wielrijder in botsing met een ODli waardoor hij ernstige verwondingen Jr'P- Na voorlooptg verbonden te zijn, "ij naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd ZEVENHOVEN. Tusschen de bietenmachine. Het zoontje van de G.. geraakte met zijn hand tusschen de bietenmachine, waardoor drie van zijn vingers ernstig werden ver wond; één vinger was zelfs half doormid den. Dr. Lucardie verleende geneeskundige hulp. De verbetering van den Boterdijk. De verbetering van den Boterdijk aan de Kwakel. is gegund aan de heeren De Beus te Uithoorn en G. Rljr.eveld aan de Kromme Mijdrecht wijk Amstel voor f. 23.000. Als merkwaardigheid zij gemeld, dat bij mej. S. thans nog een appelboom in bloei staat. In de vergadering der R.K. Kiesvereeni- ging kreeg de afgevaardigde naar de ver gadering van Kring en Centrale vrij man daat. Voorts werd het uitbrengen van voor keurstemmen bij de Jongste gemeenteraads verkiezing scherp afgekeurd. ALPHEN. Vergadering Chr. Jong-Boeren en Tuinders Vereeniging „Eendracht maakt Macht." Alhier vergaderde bovengenoemde veree niging in de Chr. Lagere Landbouwschool. Na het lezen van een Bijbel-gedeelte, open de de voorzitter en wees op de moeilijke omstandigheden waarin wij verkeeren, vooral ook onze bedrijven en ook de ver eeniging. daar een groot aantal leden ge mobiliseerd is. Spr. wekte op. alles in het werk te stellen om de Vereeniging op peil te houden. De notulen werden vastgesteld. Hierna behandelde C. Verduijn het onder werp: „Onze bedrijven in Mobilisatietijd." Spr. schetste eerst de maatregelen die de regeering genomen heeft, betreffende de voedselvoorziening. Verder besprak hij de maatregelen die men zelf kan nemen om het vee in de toekomst van voedsel te voor zien, b.v. beperking van den veestapel zal noodzakelijk zijn om meer ruw voer te winnen. Een uitgebreide bespreking volgde waarin gesproken werd over scheurplicht. Den inleider werd dank gezegd voor zijn onderwerp. Het winterprogram werd ver volgens vastgesteld. Na rondvraag sloot de heer Belgraven deze zeer goed geslaagde vergadering. Verschillende nieuwe leden gaven zich op. Gevaarlijk spel. Gistermiddag speelde in de van Boetze- laerstraat het 8-jarig zoontje van B. met een katapult op straat. Dit werd echter gevaarlijk toen een zekere P. op de fiets voorbijreed. B. had net afgeschoten; de katapult kwam terecht op de bril van P. die geheel verbrijzeld werd. Met het oog van P. liep het nog goed af; de schade aan de bril zal vergoed worden. Woensdag a.s. hoopt de heer W. E. van Leeuwen bruggeman bij de spoorbrug over de Gouwe het feit te herdenken dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. De a.s. jubilaris was zoo wat 25 jaar aan deze brug werkzaam. ACTIE VAN DE VEREENIGING EFFECTENBESCHERMING. In het gebouw „Diligentia" te Den Haag werd Zaterdagmiddag een algemeene vergadering ge houden van de Vereeniging Effectenbescher ming met het doel tot een actie te besluiten tegen de te groote reserves van de Amsterdam sche Bank. De voorzitter, ir. J. H. G. van der Graaff, deelde mede, dat vele adhaesiebetuigingen ont vangen v/aren van leden met de door de ver eeniging gevoerde actie in vei band met de gesties van de Amsterdamsche Bank. Men meent niet accoord te kunnen gaan metde groote reserves van die bank, die ten koste van de aandeelhouders zijn opgekweekt en het ren dement ten opzichte van andere banken ver kleint. Dit klemt temeer, daar ook het aan deelenkapitaal zoo groot is. Men meent hierin een reden te zien om een deel van de reserves aan de aandeelhouders te doen ultkeeren. Men mag aannemen, aldus de voorzitter, dat deze groote reserves dienden voor camouflage, daar in 1935 en 1936 groote verliezen zijn geleden de schattingen loopen van tien tot twintig millioen gulden welke in de jaarverslagen niet tot uiting zijn gekomen. Het proces- Wreszynski heeft een tip van den sluier opge licht: met deze zaak heeft de bank verschil lende verliezen geledfen door te trachten langs voor Duitschland illegalen weg credieten levend te maken. Voor deze groote bankinstelling ware de legale weg juister geweest .aldus de voor zitter. Men was reeds zoo ver. dat enkele groote aandeelhouders vragen zouden stellen aan de directie van de Amsterdamsche Bank betref fende de reserves, toen plótseling het bericht van de voorgenomen met de Robaver kwam. Toen bleek, dat c<*n groot bedrag wel uit de reserves kon worden uitgekeerd, doch nu de fusie geen doorgang vindt, wordt de oude werkwijze weer gevolgd. De voorzitter vroeg thans, of men de zaak nu zou laten, zoo- als zij was. of dat men zich tot de directie van de Amsterdamsche Bank zal wenden met het verzoek de reserveeringspolitiek te beëindigen en terug te storten uit de reserves. Het rende ment van de bank is nog geen twee procent van het totale kapitaal. Een van de aanwezige aandeelhouders, mr. D. J. Hulshof f Pol. maakte bezwaar tegen af schrijving op het kapitaal, daar zijns inziens een groot dividend de voorkeur verdient. De koers van de aandeelen is gewoonlijk boven pari. terwijl terugstorting a pari geschiedt. De voorzitter merkte hierbij op. dat, wanneer Dij de fusie sprake was van een groot dividend, hiermede bedoeld was een uitkeering uit de reserve, hetgeen ook de bedoeling van de te voeren actie ls. Over de noodzakelijkheid van afschrijving kan bovendien slechts de directie oordeelen, doch de aandeelhouders kunnen mede oordeelen over de noodzakelijkheid van reserve-verkleining. Uit de vergadering werd nog opgemerkt, dat de directie van de Amsterdamsche Bank waar deering verdient, daar zij de bank heeft ge maakt tot een van die banken, waarvan de soliditeit gelijk gesteld kan worden met de Nederlandsche Bank. De stemming in de ver gadering was echter over het algemeen niet ten gunste van de directie. De voorzitter nam aan, dat alle leden voel de voorgestelde actie voelen. Bij de ontvangen adhaesiebetuigingen is een zeer groot aantal aandeelen vertegenwoordigd. Na een korte bespreking van de directeuren wisseling bb de Nederlandsche Handel Maat schappij, werd tenslotte aangedrongen op maat regelen om de vereeniging een meer landelijk karakter te geven. Ds. H. G. Brink. Gistermiddag heeft ds. Brink, Ned. Herv. predikant te Nieuwveen afscheid genomen van zijn gemeente en tevens als predikant; naar men weet is hem op zijn verzoek eer vol emeritaat verleend na een 40-jarige ambtsvervulling Onder de vele belangstellenden merkten wij op ds. Cannegieter van Oudshoorn en ds. C. A. van Harten van Zevenhoven, die tijdens de vacature als consulent zal op treden, Ds. Brink liet als voorzang zingen Ps. 42 vers 3, waarna hij een gedeelte uit Ps. 46 las. Als tekstwoord had spr. gekozen Ps. 43 vers 3 „Zend Uw licht en Uwe waarheid, dat die mij leiden; dat zij mij brengen tot den berg Uwer heiligheid en tot Uwe wo ningen". Spr. wees er op dat een afscheid altijd roerend is. nu vooral voor hem. Wij bidden elkander toe de woorden van den ouden Psalmist „Zend Uw licht en Uwe waarheid, dat die mij leiden". Als godsdienstige men- schen en als Christenen bidden wij dit voor elkander. Wij allen snakken naar het licht der zon, maar als kinderen des lidhts ver langen wij ook naar het licht, het ware licht dat is en was in Christus, waarvan ons verteld wordt in de Evangeliën, het licht dat door alle eeuwen heen en voor alle volkeren, in de diepste duisternis een troost is geweest. Ook nu er door oorlog- geweld duisternis heerscht, zal het licht van Christus ons niet verlaten. Want on uitputtelijk is Gods liefde door Jezus ons gebracht, een liefde die. al scheiden wij ook van elkander, blijven zal. Ds. Brink werd hierop als tusschenzang toegezongen Ps. 25 2, 4 en 7. Hierna richtte spr. eenige persoonlijke woorden tot de gemeente. In den loop der jaren is spr. met verschillende menschen van zeer ver schillende levensopvatting in aanraking gekomen. Als hij nu zijn arbeid, na een zóó langen diensttijd neerlegt, dan gedenkt hij hoe velen ontijdig het predikantsambt hebben moeten neerleggen. Daarom is spr. God zoo dankbaar dat hij hem op dezen middag nog laat getuigen van Zijn licht en waarheid, om thans afscheid te nemen en daarom te zamen Hem te doen prijzen. Tot ds. Van Harten, den consulent, zeide spr., te hopen, dat hij het werk in de ge meente zal voortzetten volgens de regle menten der kerk. Vervolgens sprak hij ds. Cannegieter toe; spr. dankte hem voor zijn aanwezigheid. Den kerkvoogden en notabe len Wenkte spr. voor alles wat zij voor hem en zijn gezin gedaan hebben. Hij hoopte dat zij er toe zullen medewerken om weder om een vrijzinnige predikantsplaats te vervullen. Den kerkeraad, waarmede spr. ruim acht jaar heeft samengewerkt, is spr. dankbaar voor den goeden geest, die steeds in zijn midden heerscht. „Wees sterk en houd goeden moed", aldus spr. Zich tot de kosteres en organiste rich tend, zeide spr., dat hij bij hun 25-Jarig jubileum reeds de goede kwaliteiten heeft geschetst; spr. is zeer dankbaar voor hun hulp. Ten slotte dankte spr. de trouwe kern der kerkgangers en wenscht allen het allerbeste toe. Nadat ds. Brink als slotzang had laten zingen Gez. 273 1 sprak ds. Cannegieter namens de kerkelijke gemeente van Ouds hoorn. Nieuwveen en Oudshoorn, aldus spr.. behooren bijeen, al is het contact niet altijd aanwezig. Namens Oudshoorn dankte spr. ds. Brink voor wat hij op zijn een zamen post heeft verricht. Als vrijzinnig predikant hebt gij hard gewerkt; als vriend wenschte spr. hem het beste toe. Dat God u nog menig jaar moge sparen voor U en uw gezin! Ds. Van Harten sprak namens den ring Woerden. Dr. B. Nout sprak als president kerkvoogd en dankte ds. Brink voor het geen hij voor Nieuwveen is geweest als mede voor diens groote volharding. Ook mevr. Brink en haar dochters werden voor haar werk in de Zondagsschool en den Naaikrans in dat dankwoord betrokken. Dr. Nout verzocht tenslotte de gemeente ds. Brink en zijn familie toe te zingen Gez. 224 1 en 5, waarna ds. Brink den zegen uitsprak. Na afloop van den indrukwekkenden dienst namen vele gemeenteleden in de Consistoriekamer afscheid van ds. Brink en zijn familie. NEDERLANDSCHE VISSCHERSBOND. De Nederlandsche Visscliersbond kwam Za terdag onder voorzitterschap van den heer Joh. W. Stevenson (Den Helder» in algemeene ver gadering te 's-Gravenhage in „Boschlust" bij een. Van verschillende zijden werd aangedrongen op bespoediging van een beslissing van de re geering ten aanzien van een verbetering der verzekeringsvoorwaarden voor de visschersbe- drijven. De heer Van Eek (Stellendam» bepleitte ten behoeve van de garnalenvisschers een prijsver betering. Een deel van hun vloot ligt stil en aan land is voor hen niet veel te verdienen. Mr. Van Dijken, lid van de Tweede Kamer, zeide. dat hij gaarne in het Parlement voor de belangen der visschers zal opkomen. In de namiddagvergadering werden eenige huishoudelijke aangelegenheden afgedaan. UITGEVAREN KUSTBOOTEN HADDEN GEEN SUCCES. Tot nu toe waren nog maar twee kustbooten, treilers van een klein type. van IJmuiden ter visscherij uitgevaren, n.l. de „Condor" IJM 72. die Zaterdag 21 October, en de „Bruinvisch" IJM 97. die Donderdag 26 October naar zee was vertrokken. Beide schepen liggen thans weer in de Vis- schershaven van IJmuiden. De „Condor" heeft het wel tot de visscherij kunnen brengen, maar door verschillende oorzaken kon slechts weinig gevischt en ook weinig gevangen worden. De vangst bestond uit slechts 50 a 60 manden, zoo dat deze eerste reis als een mislukking be schouwd kan worden. En ook de reis van de „Bruinvisch" is mis lukt. Deze trawler trof het op de uitreis slecht met het weer. Voordat men de vischgronden had bereikt, sloeg een stortzee de reddingssloep over boord. Er zat toen niets anders op dan terug te keeren. Om zonder boot te gaan vlsschen zou met het oog op het mijnengevaar niet aan te raden geweest zijn. Voor den aanvoer van kustvisch. schol, tong, schar enz. is IJmuiden voorlooplg dus nog aan gewezen op de kleine kustvisschers en de con signaties uit Denemarken. VERWACHTE VISCHAANVOER TE IJMUIDEN. De trawler Protius IJm. 85 is thuis stoomen- de voor de Donderdagmarkt. De vangst is nog niet opgegeven. Alle6 is wel aan boord. Binnen van de haringvisscherq. De stoomlogger Petrus Paulus is te IJmuiden binnen van de haringvisscherij met 34 last. Naar zee zijn vertrokken de trawlers Claesje RO 46 en de Aveland IJm. 19. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 30 Oct. 1939. Tarbot f. 1.50—1.30; Tong f. 1.80—0.61; Heil bot f. 1.40 per kg.; Griet f.3522.50; Groote schol f.30; Middel schol f.2622; Zetschol f.27—20; Kleinschol f.25—8.50; Schar f. 12.50— 4.20; Kleine roode poon f.25; Poontjes f.10 6.70; Kleinmiddel f. 16.50: Kleine schelvlsch f. 15 —14; Groote gul f. 12.50; Kleine gul f. 10.50—9; Wijting f. 10—4.40; Makreel f. 9.50—7.10; Ver- sche haring f.86 per 50 kg.; Koolvisch f.0.85 0.70 per stuk. Condor IJm. 72 60 mnd. f.1230; Cornells IJm, 15 1000 mnd. f.6390: Gerberdlna Johanna IJm. 38 1250 mnd. f.7760; Bruinvisch IJm. 97 afge broken reis f. 75. Aangevoerd aan den afslag 1188 kisten ver- sche haring. Hollandsche kotters: IJm. 23 f.1120; IJm. 214 f.250: IJm. 210 f.640. Deensche kotters: E. 404 f. 1720; E. 436 f. 1200. Belgische kotter: O. 254 f.790. VLAARDINGEN, 30 Oct. Vertrokken ter haringvisscherij de KW. 149. BODEGRAVEN. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel is geslaagd de heer J. Stam, on derwijzer met hoofdakte alhier. Ondertusschen keek de agent schuin naar Dinges. Men kon duidelijk zien, dat hij dacht: „Ik heb jou meer gezien, man netje!" Mijnheer Dinges dacht aan z'n avontuur in den kersenboom. En daarom vond hij het maar beter om stilletjes weg te gaan, naar z'n vrouw, die hem bij de tramhalte wachtte. Het echtpaar kwam in het beste humeur ter wereld bij den ingang van den Dieren tuin, waar mijnheer Dinges twee toe gangskaartjes kocht. Vervolgens presen teerde hij den portier een fijne sigaar, om dat hij goed gemutst was. De portier rookte graag en vooral goede sigaren. Die kreeg hij niet eiken dag. En dus lachte hy ook. Het was rustig in den tuin en manheer en mevrouw Dinges genoten volop van de kleurige papegaaien en de schuwe herten. Coba, de olifant, was ook al best te spre ken. Met groote oogen keek 't echtpaar toe, hoe het kolossale beest op de achter- pooten ging zitten en koffie maalde. Mijnheer Dinges lachte er hartelijk om 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7