Nog drie eerste klassers ongeslagen Competitie-standen K.N.V.B. IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 30 Odober 193! Wat de Westel. Ie klassers deden G.S.V.-A.S.C. 3-2 Haastrecht I-Alphen I 3-3 E.D.O. II-Hillegom I 0-1 Hillinen I-Schoten I 0-3 Een overwinning niet .dubbele cijfers van Eindhoven Vijf clubs staan in Oosten gelijk het A. AFDEELING L D.O.S. D.W.S. 4—6; Haarlem V.S.V. 2—5; Blauw Wit K.F.C. 7—2: 't Gooi A.D.O. 21; Stormvogels Ajax 01. B Hollandia O.S.V. 3—1; W.F.C. H.R.C. 05; Zaandijk Alcm. Victrix 27; Z.F.C. Purmersteijn 52; Alkm Boys Succes 30; ÏJekler West-Frisia 2—4 C Kinhelm Z.V.V 23; Zeeburgia R.C.H. 3—2; De Kennemers E.D.O. 1—4; H.F.C. Q.S.C 5—5; D.W.V. Beverwijk 5—1 V Watergraafsmeer Elinckw\jk 23; K.V.C, Vriendenschaar 04; De Spartaan Velox 1—1. H E.D.O. II Hillegom 0—1; Zandvoort De Zeemeeuwen 2—0; R.C.H. II Haarlem II 3—1; HÏÏLnen Schoten 03. A AFDEELING II. HB S. D.F.C. 2—1; Xerxes R FC. 3—4; Feyenoord C.V.V. 62; V.U.C. Sparta 15; Hermes D.V.6. D.H.C. 4—4 B V.DLi. B.E.C 3—4; B.M.J. S.V.V. 0—2; V.I.O.6. Martlnit 0—4: De Hollandiaan H.- V.V. 4—1. C Excelsior D.Ci. 2—1; O.D.S. Unitas 1—4; Neptunus Overm&as 2—2: Fluks -- Emirfa 0—3; Sliedrecht Gouda 23. I GB.V. A.S.C. 3—2; Olympia O.N.A. 2—3; ïj^aasfcrèCht Alphen 33. .Bodegraven Waddinxveen 5-^—1Alphia ID.W.S. 2—=4; Boskoopsche Boys D.V.S. 04. Res. D Alphen n U.V.S. III 3—8. AFDEELING III. Heracles Tubantia 3—0; Go Ahead En schede 1—2; Ensch. Boys A.G.O.V.V. 0-^-2; Hengelo Quick 2—4; NEC. Wageningen AFDEELING IV. Willem II Juliana 41; N.O.A.D. B.V.V. 2—0; N.A.C. Helmond 10: Eindhoven Roermond 11—2; M.V.V. P.6.V. 1—0; Lim- biirgia Longa 01. AFDEELING V. Velocltas Achilles 4—2; G.V.A.V. Sneek 10; H.S.C. W.V.V. 51; Veendam Be Quick 43; Leeuwarden Heerenveen 36. De 2e klassewedstrijd UVSQuick moest worden afgelast doordat het veld aan den Was- senaarschcweg onbespeelbaar bleek te zijn. Niet temin heeft UVS de leiding in haar afdeeling behouden. SVV staat thans in puntental met haar gelijk, doch heeft een wedstrijd meer ge speeld. Doordat de plaatselijke kamp tusschen LFC en Lugdunum is uitgesteld in verband met de concurrentie van U.V.S., is de oogst in de derde klasse niet zoo bijster groot geweest. Alphen bleef op de eerste plaats, hoewel zij een puntje bij Haastrecht achter liet. en ASC werd derde als gevolg van een nederlaag tegen GSV. dat zich twee strafschoppen zag toegewezen en ze beide nuttig wist aan te wenden. De Gouwe naars hebben door dit resultaat de tweede plaats van de Leidsche roodzwarten overge nomen. Hillegom klom in de derde klasse H van afd. I naar de derde plaats, waar zij achter Zand voort en RCH II zeer behoorlijke kansen heeft. In de vierde klasse deed Alphia uitstekend werk door LDWS de eerste nederlaag toe te brengen. De Alphensche oranjehemden staan thans nog slechts één punt op de leiders achter en wij hebben er zoo'n vermoeden van dat het tusschen dit tweetal dit seizoen wel eens flink kan spannen. Dat Bodegraven en DVS zouden triomfeeren kon verder wel zoo ongeveer worden verwacht. VAN OVERAL. Er is een tijd geweest dat men in ons ianl steen en been klaagde over het tekort aan schotvaardigheid onzer voorhoede spelers. Daaraan schijnt de nood-competitie thans wel definitief een einde te hebben gemaakt, want het is opvallend zooveel doelpunten er bijkans iedere week in de eerste klasse worden gescoord! Nog on langs rekenden wü voor hoe men in twee der vijf afdeelingen een gemiddelde van bijna zes goals per ontmoeting had bereikt en gisteren werd dit record al weer eenigs- zins overtroffen! Voor de verschillende af deelingen waren de totalen: 30, 32, 20, 23, 29, en als wij deze optellen komen wü tot een getal van 134, hetgeen zeggen wil dat in 25 eerste klasse-wedstrijden niet minder dan 134 doelpunten zün gemaakt, of te wel: een gemiddelde van meer dan vtff in alle afdeelingen tcgeUjk! Blauw Wit, D.W.S. en V.S.V. zorgden in af deeling I voor de hoogste scores. De zebra's handhaafden daarmede tegen KJF.C. hun on geslagen record en met 12 punten uit zes wed strijden gaat deze Amsterdamsche ploeg, nu er terwijl zij met Sparta en G.V.A.V. de kleine groep van ongeslagen clubs vormt éénderde deel der competitie achter den rug is, nog altijd aan den kop. Het woord is in de beide Westelijke afdeelingen trouwens toch wel aan de clubs uit de groote steden, want in de één hebben Blauw Wit en Ajax de leiding, terwijl in de andere de toon wordt aangegeven door Sparta en Feyenoord! Ado stelde teleur door te verliezen van 't. Gooi, dat veel zwakker was en toch won. gelijk Ajax trouwens deed tegen het voortdurend fel aanvallende Stormvogels. Haar lem boekte tegen V.S.V. aanvankelijk een 20 voorsprong, maar ging tenslotte toch met 5—2 ten onder. Het schijnt nog altijd niet geheel en al te kloppen in de gelederen der roodbroeken. die toch overigens over voldoende spelers-mate riaal de beschikking hebben. Bij Feyenoord was gisteren Vente voor de eerste maal weer van de partij en die steun werd duidelijk in den uit slag verdisconteerd In het Oosten voorspelden wü Zaterdag ver rassingen en prompt zijn deze gekomen! Go Ahead. Hengelo en Tubantia waren de teams op wie de belangstelling gericht was. maar geen van drieën konden zij er in slagen ook maar een simpel puntje uit het vuur te sleepen. Go Ahead moest het onderspit delven tegen een absoluut beter spelend Enschedé. Hengelo was niet in vorm tegen het ook al weinig prestee- rende Quick en Tubantia zag zich kansloos ge slagen door Heracles. Vijf clubs staan thans met acht punten uit zes ontmoetingen aan den kop en gezien het geringe krachtsverschil mag men concludeeren dat de spanning hier nog wel langdurig zal blijven aanhouden. Trouwens, ook NB.C. en A.G.O.V.V. kunnen nog geenszins worden uitgeschakeld, zoodat feitelijk zeven van de tien clubs nog een gooi doen naar het kampioenschap! Tilburg speelt een leidende rol in het Zui den. Vooraan staan Noad en Willem II. dank zij hun mooie overwinning tegen B.V.V. en het tot voor kort op de eerste plaats staande Juliana, en dank zij tevens de nederlaag van P.S.V. in Maastricht M.V.V. heeft lang den naam gehad van in eigen huis bijkans onover winlijk te zijn en juist als wij meenden dat rnet deze traditie gebroken is. bewees zij tegen het sterke P.S.V. weer eens haar kracht! Een koif- balscore werd tenslotte bereikt in Eindhoven, waar de club van dien naam niet minder dan elf gaten trapte in het Roermondsche doel De strijd om de supprematie in het Noorden is geëindigd ten gunste van GVAV. dat Sneek zij het met groote moeite wist te kloppen. Heereveen bleef haar echter op den voet. vol gen door een 4—3 zege te Leeuwarden, waar door beide elftallen een strafschop werd gemist Veel belangrijks viel overigens in de Noordelijke leglonen niet voor. TWEE STRAFSCHOPPEN TEGEN DE LEIDEN A ARS. A.S.C heeft in Gouda een wat onaangenamen wedstrijd gespeeld tegen zeer agressieve gast- heeren die een enkele maal de perken te bui ten gingen, zoodat zelfs aan dr. Van Dijk's lank moedigheid een einde kwam en een der G.S.V.- ers een kwartier voor het einde naar de kleed kamers werd verwezen. Dr. van Dijk gaf op wel licht twijfelachtige gronden twee strafschoppen tegen A.S.C. op beslissende momenten in den wedstrijd, maar daarmee willen wl) allerminst zeggen, dat de speelwijze van de Leidsche ver dediging zonder blaam was. Het feit. dat A.S.C. in de laatste wedstrijden telkens voor tegendoel punten uit strafschoppen kreeg te noteeren, be hoeft geen commentaar. Strafschoppen, welke een gemis aan voetbal tactiek demonstreer en. want ook nu weer klopte het niet tusschen ach terhoede en middenlinie, was er vooral in de achtehoede weer die veronachtzaming van het allervoornaamste werk van achterspelers: op ruimen. Het zou echter onjuist zijn deze nederlaag van A.S.C in Gouda toe te schrijven aan die twee strafschoppen. Dat waren moreele tegen slagen voor A.S.C.. maar de Leidsche ploeg speel de slecht, ging mank aan een gemis aan onder linge waardeering en samenwerking en nu moge het waar zijn, dat het geluk volkomen aan de zijde van G.S.V. was en dat het Goudsche doel vele malen op werkelijk miraculeuze wijze aan doorboring ontkwam; de manier, waarop de rood-zwarte voorhoede er rustig op los knoeide kon geen succes hebben. Steeds werd het spel te veel in het midden gehouden en wanneer de vleugels nog eens aan het werk werden gezet, dan bleken zoowel De la Bije als NIJenboer zelf te zeer gebrand op het maken van doelpunten, die niet kwamen, en de enkele, voorzetten lever den geen scoringskansen. G.S.V. speelde een veel beter partijtje voetbal. In de Goudsche ploeg werden telkens weer aan vallen opgebouwd door een goed positiespel, dat wel is waar ook te breed van opvatting was, maar dat toch lengte vond door den snellen rechtsbuiten telkens weer aan het werk te zet ten. Ook de linksbuiten weerde zich en toen na een half uur Jacquet niet handelend optrad bij een van diens voorzetten, kon de Goudsche centervoor zijn club de leiding geven. Uit een strafschop werd het 20 voor G.S.V. en direct na de pauze werd het 30. weer uit een straf schop. De overwegende factor in den strijd was ech ter niet zoo zeer het betere voetbal der gast- heeren geweest, maar wel hun enthousiasme. Daarbij stak het sloome partijtje der rood-zwar- ten zeer sterk af en eerst een kwarier voor het einde begon A.S.C. zich te roeren. Doelpunten van De la Bije en Moolen brachten toen den achterstand tot op 3—2 terug en wanneer in die periode een krachige leiding A.S.C. zou hebben opgezweept, dan nog zou de wedstrijd tegen het met tien man spelende G.S.V. angstig in de ver dediging gedrongen, uit het vuur gesleept zijn. Maar het spel bleef zonder overtuiging, zonder krach en A.S.C. leed volkomen verdiend, maar even volkomen onnoodig een nederlaag. DE GASTEN WAREN NIET OP DREEF. Alphen is er niet in kunnen slagen dc vierde klasser Haastrecht in eigen huis te ovenvin nen. Als verzachtende omstandigheid mag evenwel aangevoerd worden, dat het smalle veld haar parten speelde. Het plaatsen van den bal op de vleugels was dan ook dikwijls veel te hard, terwijl juist de thuisclub op dit terreintje uit stekend ingespeeld bleek te zijn. Bij Alphen speelde Windhorst, weer eens als middenvoor, maar na de langdurige rustperiode was hij niet bepaald op dreef, al gaf hij af en toe wel blijk het nog niet geheel en al verleerd te zijn. In de halflinie speelde Goedhart een prima partij en hij was dan ook ongetwijfeld de beste speler. De thuisclub speelde een frisch fair partijtje voetbal, doch zal moeten toonen of zij op een veld van grootere afmetingen tot dezelfde resultaten ln staat is. Reeds na ongeveer vijf minuten weet Blonk nel met het leder naar binnen te zwenken en voor een der achterhoedespelers der thuis club er op bedacht is. ligt de bal in het net. 01. Lang duurt het echter niet of de links binnen van Haastrecht weet met een goed schot de partijen op gelijken voet te brengen. 1—1. Even gaat de strijd gelijk op en neer. waarna v. Leeuwen Jr. uit een fraaie pass zijn elftal weer de leiding geeft. 1—2. De linksbin nen der gastheeren maakt gelijk als de Alphen sche achterhoede blijft staan voor een ver meend buitenspel en de Haastrecht speler vrij voor den Alphen-doelman verschijnt, waar hij geen fout maakt, 22. Windhorst laatkoi-t voor de rust een kans onbenut om Alphen de tweede helft met een voorsprong te .doen in gaan. Na de hervatting komt de thuisclub fel ln den aanval, met als resultaat, dat zij uit een fraaien kopbal van de linksbuiten de leiding neemt. 32. Langzamerhand weet Alphen het spel weer te verplaatsen naar de overzijde, waar Blonk met een hard schot weet te scoren. 3—3, Alhoewel het laatste gedeelte van den wedstrijd Alphen het meest ln den aanval is, weet zij deze meerderheid toch niet in doel punten uit te drukken. Direct zet E.D.O. een aanval in maar de Hille- gom-achterhoede is op haar qui vive en laat zien wat zij waard is. Keurig plaatsen brengt den bal bij de Hillegomvoorhoede en het is Schrama die het eerst het vijandige doel ver kent. De E.D.O.-doelman is echter op zijn plaats en weet het schot te keeren. Het spel gaat dan gelijk op en na ongeveer een kwartier krijgt E.D.O. den eerster corner te nemen, die door van Dijk op keurige wijze wordt onderschept Uit den daarop door Hillegom ondernomen aanval wordt een corner geforceerd die wel is waar goed wordt genomen, doch niets oplevert Winkelaar probeert daarop een aanval, zijn schot gaat echter hard naast. Zoo komt de rust. zonder dat een der partijen vermocht een doelpunt te scoren. Direct na de thee is het Hillegom. dat eenige forsche aanvallen onderneemt, goed on dersteund door den middenspeler Voges, die een goeden wedstrijd speelde. De E.D.O.-achterhoede laat zich echter niet verschalken en doet menige kans teniet. Op eens krijgt Winkelaar een kans. Hij lost een schot en.Hillegom leidt met 1—0. Na den aftrap zet E.D.O. alles op alles en de snelle tegenaanval brengt het Hillegomdoel in groot gevaar, hetgeen door van Dijk echter af doende wordt bezworen. Hillegom kroop hier als het ware door het oog van een naald. De strijd wint in aantrekkelijkheid en E.D.O, komt steeds sterker opzetten. De Hillegom-achterhoede weet echter niet van wijken. De scheidsrechter fluit dan het einde met E.D.O. in den aanval. Dezen vlot gespeelden wedstrijd heeft Hillegom welver diend gewonnen. Verdere uitslagen zijn: D.O.A. I—Hillegom II 1—4. D.O.A. Jun.Hillegom Jun. 110. Hillegom IIISpaarnestad II afgelast. HAARLEM—V.S.V. 2—5. Na vijf minuten kopte de Haarlemmer Boeree uit een voorzet in, doch het doelpunt moest wegens buitenspel geannuleerd worden. Daarna waren de IJmuidcnaren meer in den aanval. Door het ontbreken van epn schutter gingen de aanvallen echter verloren. Voor ons doel was de thuisclub gevaarlijker, maar het duurde toch ruim een half uur, alvorens Smit zijn club de leiding gaf. tl—0). Na de hervatting scoorde De Winter 20. Hierna kwam V.S.V. opzetten en het spel werd veel beter dan voor de rust. Daarbij kwam nog dat de verdediging der thuisclub zwakke mo menten had. Spoedig zorgden Sterk en Balvers er voor, dat de stand weer gelijk was. V.S.V. bleef in den aanval en na weifelen in de Haarlemsche achterhoede maakte van der Kuil en 23 van. Op fraaie wijze kopte Doehring uit een voorzet in en tenslotte bracht Sterk den eindstand op 25. STORMVOGELS—AJAX 0—1. Na een kwartier van gelijk opgaand spel trok Anderiessen mee ten aanval. Hij gaf den bal door naar Ter Horst, die Ajax de leiding bezorg de. Daarna traden de gasten meer op den voor grond. doch succes bleef uit. Na de hervatting volgde een overwicht der thuisclub maar voor doel werd geen gebruik gemaakt van de kansen. Langzamerhand werd het spel verplaatst naar de andere zijde, maar ook Ajax was niet schotvaardig. Stormvogels had tegen het einde nog pech, toen de bal tegen den paal ging. 'T GOOI—A.D.O. -1. EERSTE KLASSE. Afdeeling I. gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Blauw Wit6 6 0 0 19—7 12 Ajax 6 3 2 1 13—14 8 A. D. 06 3 1 2 18—11 7 D W. S6 3 1 2 20—15 7 Stormvogels 6 3 1 2 1314 7 V. S. V6 2 2 2 16—11 6 't Gooi 6 2 2 2 14—14 6 D. O. S6 1 2 3 16—18 4 Haarlem 6 1 0 5 14—24 2 K. F. C6 0 1 5 10—25 1 Afdeeling II. Sparta 6 3 3 0 24—16 9 Feyenoord 6 3 2 1 206 3 D. F. C6 4 0 2 12—7 8 D. H. C6 3 2 1 17—14 8 H. B. S6 3 2 1 14—11 8 Hermes D. V. S. 6 2 2 2 21—16 6 V. U. C6 2 2 2 9—12 6 Xerxes 6 -1 2 3 11—22 4 R. F. C6 1 0 5 7—16 2 C. V. V6 0 1 5# 8—23 1 Afdeeling III. Heracles 6 3 2 1 11—5 8 Enschedé 6 4 0 2 16—12 8 Go Ahead 6 3 2 1 7—4 8 Hengelo 6 3 2 1 11—9 8 Tubantia6 4 0 2 1718 8 A. G. O. V. V6 3 1 2 9—8 7 N. E. C6 3 0 3 15—12 6 Quick 6 2 0 4 14—16 4 Wageningen 6 0 2 4 716 2 Ensch. Boys 6 0 1 5 613 1 Afdeeling IV. N. O. A. D6 4 1 1 12—6 9 Willem II 6 4 1 1 16—9 9 Juliana 6 3 2 1 1611 8 Longa 6 4 0 2 139 8 M. V. V6 3 2 1 13—10 8 P. S. V6 3 1 2 13—7 7 N. A. C6 3 1 2 5—9 7 Eindhoven 6 2 2 2 2112 6 B. V. V6 1 2 3 7—12 4 Limburgia 6 1 0 5 1114 2 Helmond6 1 0 5 518 2 Roermond 6 1 0 5 519 2 Afdeeling V. G. V. A. V6 5 1 0 14—6 11 Heerenveen 6 4 1 1 2516 9 H. S. C6 3 1 2 17—14 7 Velocitas6 3 1 2 1312 7 Sneek 6 2 2 2 1915 6 Veendam 6 2 2 2 1617 6 Achilles 6 1 3 2 1819 5 Leeuwarden 6 2 1 3 1723 5 W. V. V6 1 1 4 14—25 3 Be Quick 6 0 1 5 1016 1 U. V. S5 S. V. V6 Hollandiaan 6 Martinit 6 B. M. T6 Quick 5 H. V. V6 B. E. C6 V. I. O. S6 V. D. L6 TWEEDE KLASSE. 9 17—8 16—8 19—13 20—15 16—16 12—7 9—12 15—24 15—26 12—22 In de eerste helft ging de strijd goed gelijk op. Het eerste succes kwam voor de thuisclub na tien minuten door Kreuning. Weer tien minuten later zorgde Beugelaar voor een tweede doel punt. A.D.O. ondernam herhaaldelijk over den linkervleugel gevaarlijke tegenaanvallen, welke tenslotte leidden tot een verdiend tegenpunt van Neuteboom. In de tweede helft was A.D.O. overwegend sterker, doch de achterhoede der thuisclub, waarin de linksback weer van de partij was, wist aan de aanvallen met succes het hoofd te bieden. A.D.O. beging bovendien de fout de thuisclub teveel in te sluiten, wat mede de productiviteit niet bevorderde. 't Gooi bracht het in de tweede helft tot slechte enkele uitvallen, welke echter, waar zij den steun van de halflinie ontbeerden, niet tot succes leidden. Het einde kwam met 21. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. H.D.V.S.—D.H.C. 4—4. H.D.V.S. kwam na eenige minuten op gelukkige wijze aan een doelpunt, toen Stolk een boogschot loste en de D.H.C.-doelman, gehinderd door de zon. den bal over zijn handen ln het doel liet gaan. Op even gelukkige wijze werd de stand gelijk na een hoekschop, waarbij eenige H.D. V.S'ers elkaar niet begrepen en de bal vla een hunner in de goal terechtkwam. Een strafschop, door Ditmars genomen, werd daarna door Beun gestopt. In de tweede helft nam H.D.V.S. weer spoedig de leiding door Borrani en Koegenboeg ver grootte ten voorsprong. D.H.C werkte hard voor een doelpunt en dat kwam toen Beun bij een hoogen voorzet van rechte den bal wel raakte, doch hem slechte voor de voeten van den links buiten van Geest kon stompen, die scoorde. Het spel was thans meer verdeeld dan in de eerste helft. D.H.C. maakte gelijk door middel van een strafschop. Veertien minuten voor het einde zette Ditmars mooi voor en Van den Engel kopte onhoudbaar in (34). Heftig viel H.D.V.S. aan en uit een hoekschop kwam door B? Janse de gelijkmaker (44). In de laatste minuten spande het geducht. H.D.V.S. was nu sterker maar slaagde er niet meer in Boot te passeeren. XERXES—R.F.C. 3—4. Het begin is sensationeel, want nadat Lagen- daal tevergeefs geprobeerd heeft, den vijande lijken doelman te passeeren. heeft de eerste aan val van R.F.C. reeds succes door Blaauboer 0—1. Vijf minuten later probeert Blaauboer het met een ver schot, een Xerxesbecn verandert het leder van richting en Peppel is andermaal ge passeerd. (02). Xerxes komt dan meer in den aanval, maar het duurt toch nog geruimen tijd, voordat Lagendaal den achterstand met een hard schot kan verkleinen <12). Over het al gemeen houdt Xerxes het beste van het spel, maar succes blijft achterwege, omdat zij het spel te kort houdt. Na de rust gaat het spel een tijdlang gelijk op. R.F.C. houdt het spel beter open dan Xerxes en haar aanvallen worden ook veel sneller opge zet, Na 20 minuten loopt Borst naar binnen om vervolgens met een hard schot den stand op 1—3 te brengen. Xerxes probeert het dan met eenige omzettingen, maar verbeteringen brengt dat niet. Peppel laat bij een schot van Kouwenberg den bal uit zijn handen vallen, waarna Blaauboer geen moeite heeft er 14 van te maken. Xerxes gooit dan haar geheele ploeg door elkaar en zij heeft er succes mee, want Verploegen brengt bij een scrimmage den stand op 24. En even later jaagt Lagendaal uit een voorzet van Twist me; een waarlijk schitterend schot den bal in he; net <341. Xerxes probeert nog een gelijk spej uit het vuur te sleepen. maar de verdediging van R.F.C. weet verder stand te houden. FEYENOORD—C.V.V. 6—2. Van den aftrap af tot het eindsignaal zijn de gastheeren dermate in de meerderheid geweest en hebben zij een spel laten zien. dat kwalltatiei zooveel hooger stond dan dat van C.V.V., dat slechte verschil van meening kan hebben be- staan over de kwestie, hoe hoog de score wel zou worden. Feyenoord zelf Interesseerde zich daarvoor blijkbaar niet erg, want het speelde rustig en kalm en met veel overleg, hetgeen tenslotte tot I doelpunten moest leiden. Vrauwdeunt opende do rij (10) en daarna scoorde NJjding tegen (1—1). Spoedig daarop had Zaanen Feyenoord de leiding hergeven (21). In de tweede helft beet C.V.V.. dat voor de rust vrijwel steeds ver- I dedigd had. iets vinniger van zich af. maar zonder succes. Immers, Zaanen liet 3—1 notee ren en Vente. die voor het eerst sinds het begin van de competitie meedeed, maakte er met een formidabel schot 41 van. Een voortreffelijk tegenpunt van Nijding (4—2) bracht nog even wat opleving in de C.V.V. gelederen. 5—2 werd het echter door Vrauwdeunt en in de laatste mniuut zorgde Vente er met een ouderwetsch I schot voor, dat het halve dozijn vol kwam <6—2). D.O.S.—D.W.S. 4—6. Na 10 minuten gaf de Leur Jr. aan D.O.S. de leiding 1—0. maar Dijkstra maakte dadelijk gelijk. Op onverwachte wijze nam D.W.S. de lei ding. toen Wiertz op ruim 20 meter afstand een hard schot inzond, dat Veendaal verkeerd be oordeelde (12). D.O.S. liet zich hierdoor niet ontmoedigen en nog voor de rust scoorde Dumortier uil een corner van de Leur den gelijkmaker (2—2). De tweede helft begon sensationeel. Nauwelijks was afgetrapt of Dijkstra had zich door oe I Utrechtsche verdediging heengewerkt en hergaf I D.W.S. de leiding 2—3. D.O.S. hielp daarna D.W.S. aan een gemakke- j lijk doelpunt, toen de Leur Sr. den bal naar den geheel vrij staanden Dijkstra speelde, die deze kans natuurlijk benutte 2—4. De Utrechte- I naren waren hierdoor ten zeerste ontmoedigd ea D.W.S. greep deze Utrechtsche inzinking aan om de score nog te verhoogen. waarvoor Dijkstra zorgde (2—5). Dumortier maakte eindelijk uit een goeden voorzet van de Leur Jr. 3—5 en D.O.S. bleef toen het D.W.S.-doel belagen. Uit een schermut seling was het opnieuw Dumortier die op han dige wijze den bal in kopte 4—5. De spanning steeg daarna met Iedere minuut en het spel werd forscher. Door een fout van den Utrechtschen back van Asten, die overigens op een goeden wedstrijd kan terugzien, wist Fanger tenslotte de overwinning voor DAYS, veilig te stellen (4—6). H.B.S.—D.F.C. 2—1. Hoewel de eerste aanvallen van D.F.C. ver rassend zijn, komt na 1 minuten het eerste doel punt voor H.B.S. van den voet van Kramer <10). Spoedig komt HB.S. er goed in en nordt DT.C. op haar helft teruggedrongen. Tot doel punten komt het voor de rust echter niet meer. Als 10 minuten na de rust een speler van D.F.C. op den keeper van H.B.S. wil inloopcn houdt Taverne ongeoorloofd af en de scheidsrechter kent hiervoor een strafschop toe. welke in een doelpunt wordt omgezet (1—1). Hierdoor wordt het spel er niet fraaier op en als even daarna een speler van H.B.S. juist buiten het straf schopgebied van D.F.C. wordt gehaakt krijgt H.B.S. een vrijen schop te nemen, welke prachtig door v. d. Vegte in den bovensten hoek wordt geschoten. (21). D.F.C. spant zich nog eens flink in om den gelijkmaker te forcecren doch H.B.S. weet den stand onveranderd te houden en boekt een verdiende overwinning. V.U.C.—SPARTA 1—5. In de eerste minuut schoot Bertus de Harder langs het leege Sparta-doel! En kort daania trapte Vaalburg van V.U.C. in eigen goal 0-1. Sparta was daarna sterker zonder dat de score veranderde. Na de hervatting maakte V.U.C. door v. d. Meer gelijk, waarna Sparta de baas werd. Uit een worsteling voor het V.U.C.-doel maakte Voormolen 2—1, waana de linksbuiten de Boer drie doelpunten voor zijn rekening nam. BLAUW WIT—K.F.C. 7—2. De wedstrijd was nog maar enkele minuten oud of Bergman had de score geopend 1—0. Het werd 2—0. dank zij Hille van K.F.C.3—0 door Van Nol, 4—0 door Bergman en 5—0 door Westphal. Dat was na 25 minuten spelen! Blauw Wit deed het toen kalmer aan en KJF.C. zag voor rust kans een tegenpunt te maken. 51- Na de pauze scoorde Scheepsbouwer 5—2, waarna Hannema den Amsterdamschen voor sprong tot 62 opvoerde. Vlak voor het einde bracht Bergman den eindstand op 7—2. DERDE KLASSE. 3e klasse H, afd. I. Zandvoort R. C. H. II Hillegom Zeemeeuwen Schoten Rifferda 3 Haarlem II Hillinen E. D. O. II Beverwijk Kinhelm 4 3 1 0 11—4 7 5 3 1 1 128 7 4 3 0 1 6—2 6 5 3 0 2 8—4 6 3 2 0 1 11—4 4 3 1 2 0 9—8 4 4 0 1 3 3—14 1 4 0 1 3 1—10 1 4 0 0 4 5—13 0 0 0 0 0 0—0 0 0 0 0 0 0-0 0 3e klasse I, afd. II. Alphen G. S. V. A. S. C. Haastrecht L. F. C. Woerden Olympia O. N A Schoonhoven Lugdunum4 0 0 4 20—10 11—8 15—9 12—9 7—7 9—9 11—12 10—15 7—11 7—20 L. D. W. S Alphia Bodegraven D. V. S Boskoopsche Boys. Rouwkoop T. O. N. A D. S. O Sportman Waddinxveen Roodenburg Alphen II U. V. S. II I A. S. C. II i Lugdunum II 'Alphia II |L. F. C. II lU. V. S. III VIERDE KLASSE. 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 13—8 14—8 14—11 6—14 5—2 7—6 7—9 6—14 8—14 7—15 In een matigen wedstrijd ging Hillinen met niet minder dan 3—0 ten onder tegen Schoten I. Er blijkt al direct, dat Schoten een goed samen spelend geheel vormt. Vijf minuten na den af trap wordt de eerste corner genomen op het Hillinen-doel. welke op goede wijze door den keeper wordt gestopt, Nadat de bal het veld weer in gezonden is, zijn het alweer de schoten-spelers die de Hillinen-veste belegeren. Zeer vele dezer aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn. stranden echter op de hechte Hillinen-verdedi- ging met aan het hoofd de linksback Braam. Dan volgt na ongeveer een kwartier een goede aanval van Schoten op het Hillinen doel en zendt de linksbuiten der gasten een schot in, dat doel treft. Het punt wordt echter wegens buiten spel geannuleerd. Er wordt weer aan beide kanten stevig aangepakt. Er wordt echter vaak forsch, zelfs ruw gespeeld, zoodat vrije trappen en waarschuwingen niet uitblijven. Schoten ziet dan na ruim een half uur kans om uit een voorzet van den linksbuiten met een prachtigen kopbal van den middenvoor het eerste doelpunt te scoren. Na dc rust wordt er aan beide zijden flink aangepakt en het is alsof Schoten zijn overwicht in het veld moet afstaan aan Hillegom. Hard wordt er gewerkt, maar de gelijkmaker blijft uit. De Hillinen buitenspelers en middenvoor blijken niet in staat de hun opgelegde taak te vervullen en steeds weer is het door hun toe doen. dat de vaak opgezette aanvallen op niets uitdraaien. Het is dan ook voor Schoten niet moeilijk om het spel weer eenigszins in handen te krijgen en reeds na 15 minuten in de tweede helft den voorsprong te vergrooten. Zoo bliift. de stand dank zij het vele opruimingswerk der Hillinenbacks totdat een kwartier voor het einde de Schotenmiddenvoor ten derde male den Hil- linenkeeper liet nakijken geeft. Daarmede is het lot beslist en heeft Schoten verdiend ge wonnen. De leiding was goed. Verdere uitslagen zijn: Spaarnestad—Hillinen II 2—1. Hillinen III— NicuwVennep II 11. RESERVE KLASSE. 13—4 11—5 10—8 4—3 3—13 6—9 6—11 ALPHEN II—U.V.S. III 3—3. De Alphen reserves hebben het tegen het be zoekende U.V.S. III niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Hierbij dient direct opge merkt, dat dit gelijke spel zelfs voor de thuisclub nog iets geflatteerd genoemd kan worden, im mers dc bezoekers hadden een groot gedeelte van den wedstrijd het beste van het spel. Vooral in snelheid en plaatsen waren de U.V.S.'ers de meerdere van de stug volhoudende Alphenaren. Na een ietwat aarzelend begin weten de tel denaars door den rechtsbinnen keeper v. Wie lingen te passeeren. 0—1. Weldra doelpunt U.V-S. andermaal, doch door haar rechtsachter die onhandig is het leder buiten bereik van Bosboom T T n ur n a i Iln elgen doel te Plaatsen. l—l. Bezemer doet Alphia I L. D. O. I 2— 1 ??guvoor de ™st de bal™s in het voordeel van T? kj» i. dj x Alphen overslaan 2—1. Na de hervatting geef gedurende geruimen tijd het. bezoekende elftal den toon aan. Het duurt dan ook niet lang v. Wieringen wordt andermaal gepasseerd 2-^- De linksbinnen weet met een hard schot U.V> I de leiding te hergeven, terwijl nog voor het eind® Baltes na stug doorzetten zijn ren met scherp schot besluit dat doel treft, waardoor tenslotte de wedstrijd toch nog in een gelijk sP®1 eindigd. 2-3 den aftrap ontspon een snelle strijd, waarbij de doelen nogal eens in gevaar verkeerden. Echter waren de achterhoedes trapvast. zoodat er voorloopig niet werd gescoord De L.D.W.S.- middenvoor was wel de gevaarlijkste man. doch werd afdoende bewaakt. Na een 25 minuten ontstond het 1ste doelpunt van Alphia, toen Roest met een hard schot den L.D.W.S.-doel man verraste. Kort. hierna was het echter weer gelijk, toen Schellingerhout, die overigens een uitstekenden wedstrijd speelde, in eigen doel scoorde, 11. Blijkbaar inspireerde dat Alphia tot nog grootere Inspanning. L.D.W.S werd teruggedrongen en met meer geluk dan wijs heid. hielden de Leidenaars stand. Even voor de rust was het 2—1 door De Jong, die met een hard schot prachtig scoorde. Na de thee ontstond een felle strijd. L.D.W.S. zette alles op den aanval en met prachtig open aanvallen liepen ze storm op de Alphia- veste. De Oranje-defensie wist echter van geen wijken. Vooral Domburg greep telkens prachtig in. Toen L.D.W.S. wat uitgeraasd was, nam Alphia het initiatief over. Ook zij had echter geen succes. Roest schoot nog éénmaal hard tegen den paal. doch doelpunten werden niet geboren. De strijd werd steeds spannender. Vlug ging de bal van doel tot doel. De beide defensies waren echter niet te vermurwen en met onveranderden stand kwam het einde. Alphia had een zwaar bevochten, doch zeker verdiende overwinning in haar zak In een zeer spannenden strijd is het Alphia gelukt L.D.W.S. haar eerste nederlaag te be zorgen. Er werd soms te forsch gespeeld,waar van beide elftallen de dupe werden, doordat van belde een speler uit het veld werd ge zonden. Bij Alphia speelde H. Roest weer eens mee en smaakte deze speler het genoegen het eerst voor zijn club te scoren. Onmiddellijk na

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10