Speculaas e. Banket staven GEDENKT DE HOENDERLOO-COLLEÜE v.h. FAH. Mack Uit de Rijnstreek ip vdnt/prflyf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 27 October 191)1 Gemeenteraad van Noordwijkerhoul als altijd, IETS BIJZONDERS A. F. MULDER Zn. N.V. Modehuis breestraat No. 131-133 - leiden ONZE COLLECTIES GRIJPT UW KANS GfiOOTE LOTERIJ HOLLAND HUIS Prins Bernhard te Boskoop GEZOUTEN SNIJBOONEN GEZOUTEN ANDIJVIE in Mantels, Wintertailleurs, Middag- en Avondjaponnen bieden U een schitterende keuze in alle maten en prijzen Extra voordeelige aanbieding wollen kant-japonnen met lange mouwen 19.75 Jeugdige wollen jurkjes 8.90 - 9.75 - 12.50 PRIJS PER LOT f. 0.60. TREKKING 30 NOVEMBER a.s. ALPHEN. Bij het te Den Haag gehouden examen stenografie en maohineschrijven slaagde voor kantoorstenogr. Ned. <130 lettergr. p. min.) mej. E. M. Vis. alhier. Inzake het ongeluk van mej. J. R„ die uit de ringen viel in de gymnastiek zaal „Wilskracht" wordt ons verzocht mede te deelen, dat dit ongeval niet tijdens de oefening is gebeurd maar reeds daarvoor. BODEGRAVEN. De Gemeentebegrooting sluitend. Naar wij vernemen zijn B. en W. erin geslaagd de gemeentebegrooting voor 1940 fluitend te maken, zonder dat belasting- verhooging zal noodig zijn. De Distributiedienst. De voormalige school C. op het plein achter het Raadhuis is thans door een eenvoudige verbouwing ingericht tot kan toor voor den distributiedienst, waar voortaan tevens de verstrekking in natura aan de behoeftigen en gesteunden zal plaats hebben. In de Geref. Kerk werd een samen komst belegd door de afd. van het Ned. Bijbelgenootschap, waar zendeling de Neef sprak over „Bijbel en Kerkklok pier land". Bij het te Den Haag gehouden examen stenografie en machineschrij ven slaagde voor kantoorstenogr. Ned. (130 lettergr. p. min.) meja N. de Ruyter, alhier. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Bij het te Den Haag gehouden examen stenografie en machLnesohrij ven slaagde voor kantoorstenogr. Ned. (130 lettergr. p. min.) de heer C. Driesprong, alhier. De afd. Boskoop van de Ned. Ver. van Marktkooplieden in Boomen en Planten, heeft de Koninklijke goedkeuring verkregen op haar Statuten. DE KAAG. De zangver. „Looft den Heer", met haar onderafdeeling het kinderkoor „De Lente klokjes", die zich tot voor kort steeds maar moesten behelpen met een orgel, dat niet te best functionneerde, is er thans in ge slaagd een piano te koopen, van de bijeen gebrachte gelden. De uitstekende kwalitei ten van „Looft den Heer", zullen met dit prachtige instrument zeer zeker nog meer tot hun recht komen. Een korte agenda. De raad vergaderde. Afwezig de heer J. Smit, wegens ongesteldheid. Op een verzoek van het bestuur der Chr HB S. te Alphen, om een bijdrage in het exploitatietekort van genoemde school over 1938 tot een bedrag van f. 77.10 werd gunstig beschikt. Vervolgens, dat in het tijdvak van 29 Oc tober 1939 t/m 13 April 1940 aan onder steunde en bij de werkverschaffing ge plaatste werkloozen een brandstoffenbijslag zal worden verstrekt. Ook de kleine kwee kers in de z.g. B groep komen voor dezen bijslag in aanmerking. Voorts, dat in de vacature van wijlen den heer J. van Gelde ren. in de commissie voor steun aan kleine kweekers is voorzien door de benoeming van den heer M. J. Rosberger, die de benoeming tot lid dier commissie heeft aangenomen. Tenslotte dat op verzoek van Ged. Staten eenige wijzigingen zijn aangebracht in de instructie voor den gemeente-ontvanger Met alg. st. werd besloten om aan den heer E. Guldemond als oud-wethouder dezer gemeente een pensioen te verleenen van f. 214 per jaar. In de vacature van wijlen den heer J. van Gelderen, werd in de commissie voor de boomkweekerscredieten benoemd de hey W. de Ruyter. zulks na loting aangezien de heeren de Ruyter en W. C. Hage elk 6 stem men hadden gekregen en er reeds 2 malen w?s gestemd Als hoofdschotel der agenda volgde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuw reglement van orde. voor de ver gaderingen van den raad. Na een uitvoerige discussie van vóór- en tegenstanders van het ambtsgebed (dat in het reglement bleef gehandhaafd) en voorts eenige kleine wijzigingen, werd het regle ment In zijn geheel aangenomen. Hierna ging de raad over In besloten zitting. Op de jaarlijksche vergadering der afd. Zuid-Holland van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. is aan den heer P. J. Mid delkoop het diploma en bijbehoorend zilve ren insigne uitgereikt, dat de A.N.W.B. be schikbaar stelt voor hen, die 12'/t jaar als chauffeur bij denzelfden werkgever in dienst zijn geweest. De heer P. J. Middelkoop is sedert 12'/: jaar werkzaam bij de Auto bus- en Touringcaronderneming „Trio" alhier. LEIDERDORP. Het damescomité voor het breien van wanten, kousen, mitaines en polsmoffen voor soldaten en marineschepelingen kan terugzien op een goedgeslaagde collecte. De opbrengst was f. 129.36. Reeds is veel wol aangekocht en gedistri bueerd onder de medewerksters. Het laat zich aanzien dat de medewerking in deze gemeente niets te wenschen overlaat. Tot controleur v. d. Steunverleening wordt door B. en W. bij den raad aanbevo len de heer J. Roozendaal Williams, zulks wegens vertrek van den vorigen functi onaris den heer Bernard naar Katwijk. B. en W. stellen den raad voor den termijn van ontruiming van de onbewoon baar verklaarde woning aan het Jaagpad 25. welke termijn op 9 Nov. a.s. afloopt, met 1 jaar te verlengen. NIEUWKOOP. Benoemd is tot tijdelijk klerk ter ge meente-secretarie alhier de heer P. Oskam te Alphen aan den Rijn. NIEUWVEEN. De Ver. „Volksonderwijs" afd. Nieuw- veen. vergaderde in de zaal van D. Verzaal. De voorzitter de heer P. Baurdoux opende waarna de notulen werden goedgekeurd. De peningmeesceres. mej. J. v.d. /os bracht verslag uit van den stand der kas. welke een batig saldo aanwees van f. 80. De heeren T. Baas en W. Bruyne ver klaarden alles in orde. Als bestuurslid werd de heer Abr. v. Zoest herkozen. De uitge breide agenda voor de a.s. algemeene ver gadering. werd breedvoerig besproken. Als afgevaardigde werd gekozen, de heer P. Baurdoux en als plaatsvervanger de heer C. van Tol. Getracht zal worden alsnog een gezelligen avond te organlseeren. De R.K. Zangver. „Bel Canto" opende het seizoen met een aaraigen ..Bonte Avond" Zang en muziek wisselden elkander af. De komische opera en de Indische dansen von den veel bijval, zelfs zóó. dat een herhaling niet kon uitblijven. Deze mooie avond van Bel Canto, werd met een geanimeerd bal besloten. WADDINXVEEN. Commissie voor de Bloedtransfusie. Op verzoek van de centrale bloedtrans fusiedienstcommissie van het Ned. Roode Kruis is in deze gemeente een commissie samengesteld voor den Centralen Bloed transfusiedienst in Nederland. Deze com missie bestaat uit de heeren burgemeester P. A. Troost, voorzitter; W. van den Berg, dierenarts, E. M. L. Hemminga, arts, P. van der Linde, arts, D. B. van der Most, notaris, B H. Wormgoor, arts, H. Jenné, commies ter secretarie, secretaris. Een herziening van het uitbreidings plan is in voorbereiding voor het gedeelte Gistermiddag om 3 uur, bracht Prins Bernhard, vergezeld van zijn adjudant een bezoek aan Boskoop. Z. K. H. werd ontvangen door den burgemeester mr. dr. Verkerk, alsmede door den commandant van de te Bos koop gelegerde militairen. Z. K. H. bracht een bezoek aan de can- tine, de slaapgelegenheden der soldaten en aan den ziekenstal der paarden. Na eerst nog eenige rijlessen te hebben bijgewoond, werd vervolgens een bezoek gebracht aan den stal voor besmette paar den, waarna de Prins luide toegejuicht door de saamgestroomde menigte, om streeks 4 uur vertrok in de richting Gouda. dezer gemeente bij de R.K. kerk en in de omgeving van de Remonstrantsche kerk. Onze plaatsgenoot, de heer J. Norde, is benoemd tot onderwijzer aan de Herv. School te Raamsdonkveer. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Willem van de Ree, 33 j. en Sara Margaretha van der Nagel. 33 j. Geboren: Cornells, zoon van C. van den Berg en N. Middelkoop. Overleden: Willem Michel, 88 j.; Gerritje van Kuilenburg, wed. van H. D. van Breda, 62 j. Verkooping. Ten overstaan van Notaris Boks te Ouds hoorn werden in het openbaar verkocht voor de erven de Wed. P. de Kwaasteniet alhier twee woningen aan de Westzijde van de Woudwatering. Deze perceelen stonden in bod op f. 2200.en werden afgemijnd door den architect Kroon te Alphen op f. 300.—. Drie woningen aan de Oostzijde van de Woudwatering waren in bod gebracht op f. 3950.en werden afgemijnd door den heer E. Stigter alhier op f. 610.De per ceelen werden aan de koopers toegewezen. Bijtijds gered. Het 4-jarig dochtertje van den heer Van R. hield zich bezig met het verzamelen van boombladeren, doch viel daarbij in de Woudwatering.» Een voorbijvarende schip per zag het ongeval gebeuren. Deze maakte alarm en het mocht de wed. S. gelukken de kleine nog tijdig op het droge te bren gen. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Afscheid van wethouder v. Duvvenbode - De stichting van een landbouwhuishoud- school. De Raad vergaderde. Afwezig met ken nisgeving de heeren J. v«d. Tas en J. W. Groenewegen. Na opening en gebed sprak de burge meester een woord van afscheid tot den heer van Duyvenbode als wethouder der gemeente. Spr. wees er op, dat de heer v. Duyvenbode een 8-tal jaren deze functie heeft bekleed, waarvan ongeveer 6 maan den gedurende de periode dat spr. hier bur gemeester is. Spr. schetste hem als Iemand die zich heeft gekenmerkt als een eerlijk en oprecht mensch die de achting van allen had. ook al had men verschillende opvat tingen. Ook burgemeester Middelberg heeft steeds met de hoogste waardeering over hem gesproken. Spr. dankte den heer van Duyvenbode voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan. Spr. wenschte hem nog een lange reeks van jaren een goede gezondheid toe en rekende verder op den steun en toewijding van den heer v, Duy venbode als raadslid. Wethouder van Well zeide. dat hij met den heer v. Duyvenbode 8 jaren als wet houder prettig heeft samen gewerkt. Spr. wenscht hem nog vele jaren toe als raads lid, om de belangen der gemeente te helpen behartigen. De heer v. Duyvenbode dankte voor de waardeerende woorden en zelde, dat hij niet meer heeft gedaan dan zijn plicht. De goede verstandhouding zal hem in aange- WELKOMSTWOORD TOT NIEUWEN WETHOUDER BLOEMBOLL ENK WEEKERSCREDIET. De raad vergaderde gisteren onder voor zitterschap van burgemeester Van Iersel. Afwezig met kennisgeving de heeren C. Ruygrok en D. J. Westrik. De voorzitter sprak den nieuw-benoemden wethouder, tevens loco-burgemeester, den heer J. v. d. Berg toe en wenschte hem geluk met het in hem gestelde vertrouwen. Ook de afgetreden wethouder, de heer P. Warmerdam uit De Zilk werd hartelijk toegesproken met den wensch, dat hij nog vele jaren als raads lid de belangen der gemeente zal beharti gen. Beiden dankten den voorzitter voor zijn woorden. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld, waarvan de voornaamste wa ren: Goedkeuring van Ged. Staten aan gaande de geldleening van f. 100.000 tegen 3 1/4 met de Ver. v. Ned. Gemeenten; opschorting van het raadsbesluit tot aan koop van een strook grond nabij de Herv. Begraafplaats van de erven Van Dijk. Aangeboden werd de rekening van het grondbedrijf over het dienstjaar 1938. Be sloten werd deze gelijk te doen onderzoe ken met de gemeente-rekening, waarover later rapport zal uitgebracht worden. Afwijzend werd beschikt op twee verzoe ken uit de Zilk om steun uit de gemeente kas, Ingevolge art. 13 der L.O.-wet. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot ruil van grond met de Landex- ploitatie-maatschappij „Noordwijkerhout", bij het perceel bestemd voor een gas houder-installatie gelegen nabij de KerkstraatMolenweg. Daar de Gemeente meer grond weggeeft, dan zij terug ont vangt, moet de maatschappij f. 2.50 beta len voor elke M2. grond, die ze meer krijgt. Tot waarnemend administrateur vanhsll Grondbedrijf werd tijdelijk benoemd i, I heer C. Linders tegen een salaris van f.5o, I per jaar. Besloten werd om ook in 1940 aan bloem. I bollen-kweekers crediet op kraamcontraci I te verleenen tegen eenlgszins gewijzigd: I voorwaarden: Voor narcissen f. 1.50 per I R.R. en voor tulpen f2.50 per R.R. tot een I maximum van f. 1000.— per H.A. en hei I bedrag van f. 12.000.niet te boven gaand) De salaris-regeling voor de ambtenaren ter secretarie werden voor sommigen ge- wijzigd in verband met de distributie, werkzaamheden. Als hoofd der distributie I zal fungeeren de heer P. van Buytenen te I Noordwijk-Blnnen. terwijl als klerk werd I aangesteld de heer Backes Jr. Voor het behaalde diploma als gemeente-1 secretaris zal de heer Th. Horothuys loo meer salaris genieten. Aan den volontair bij de politie denhee; Borst, zal een gratificatie verleend worden van f. 356 voor bewezen diensten tijdens I een vacature. Aan den veldwachter v. d. Berg (Zilki werd een vergoeding verleend voor het ge bruik van een kantoortje, waar de kost winners-vergoeding in kan worden ultbe- I taald, ten gerieve van de Zilker-vrouweo, I die nu niet naar het Raadhuis (dorp) be-1 hoeven te komen. Verschillende posten, betrekking heb bende op de distributie, vereischten meer dere onkosten. Van al deze onkosten be-1 taalt de regeering 85 De begrooting. dienst 1939, werd op ver schillende punten gewijzigd. Hierna geheime zitting ter behandeling I van reclame's tegen belastingen. name herinnering blijven. Spr. dankte ook den secretaris voor de behulpzame hand die hij steeds bood in vergaderingen van B. en W en den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Spr. zeide, dat bij de wethou dersverkiezing één raadslid zich z.i. niet oprecht heeft gedragen, waardoor zijn her benoeming als wethouder niet plaatsvond Spr. wenschte hierover echter verder niet te bespreken. Na behandeling van Ingekomen stukken volgde de aanbieding der gemeentereke ning 1938 en de rekening Burgerlijk Arm bestuur 1938. Tot leden der commissie voor onderzoek der gemeenterekening werden benoemd de heeren Vollebrengt, Dekkers en Lamens en tot leden der commissie voor onderzoek der rekening Burgerlijk Armbe stuur de heeren Dekkers, Vollebregt en v. d. Tas. Volgde aanbieding der gemeente begrooting 1940 en begrooting Burgerlijk Armbestuur 1940. Besloten werd op 8 No vember te vergaderen ter behandeling de zer begrootingen. Hierop volgde het voor stel tot het verleenen van medewerking tot de totstandkoming van een landbouwhuis- houdschool. B. en W. stelden voor het ge nomen besluit tot het verleenen van mede werking voor een voiledigen cursus te ver anderen in definitieve medewerking, daar dit anders niet voldoende is. Hiertoe werd besloten. Vaststelling van het bedrag der uitgaven openb. L.O over 1938. Besloten werd dit op f9.95 per leerling te bepalen. Verhuur gemeente-eigendommen. Op voor stel van B. en W. werd besloten te verhuren den tuin naast het raadhuis aan Dr. Steur vanaf 1 Jan. '40 tot 31 Dec '43 tegen f.20 - p. j. en de aschschuur aan E. W. Ooms tot 15 Dec. '41 tegen f. 0.50 p. w. Beschikbaar stelling lokaal der Openbare School aan den Boerinnenbond voor het houden van een cursus E.H.B.O. en een lokaal aan het bestuur van de Chr. Bewaarschool voor het geven van onderwijs aan kleine kinderen daar de oude bewaarschool met militairen is bezet. De voorzitter zeide dat men in deze moeilijke tijden verplicht is elkaar de be hulpzame hand te bieden en deelde mede dat B. en W. voorstellen ondanks het advies van het hoofd der school, geen lokaal be schikbaar te stellen in het belang van het onderwijs, doch wel een lokaal te geven a f. 3 p. w. voor 3 maanden opdat gelegenheid is, naar iets anders uit te zien. Hierover ontspon zich een levendige discussie; het advies van B. en W. werd met 54 stem men goedgekeurd. Tevens werd beslota het lokaal beschikbaar te stellen voor het geven van les in E.H.B.O. tegen f. 1.25 per week. Na rondvraag volgde sluiting. Opening ontspanningslokaal voor de militairen. Alhier is de nieuwe ontwikkellngs- en I ontspanningstaal voor militairen officieel geopend op het terrein van de firma Brui kers alhier De zaal. door den heer H. Brin- kers welwillend afgestaan, was keurig ver- I sierd. Wij merkten op burgemeester en mevr. Vernède, wethouders en vele raads leden. de plaatselijke doctoren, den pastoor en den kapelaan, den gemeente-secretaris, alsmede vele officieren. De Kantormements-Ooimmandant kapi tein Brands zeide o.a. dat de militair na I den dienst juist de gezelligheid mist, die hij thuis had. Gelukkig zijn de militairen door de burgerij van Zoetermeer gastvrij ontvangen, want er zijn miltaire tehuizen opgericht, waarvoor wij zeer dankbaar zijn. Doch ook vanwege de overheid wordt veel gedaan om het den militairen zoo aan;?- naam mogelijk te maken. Daarom is de 0. en O. in het leven geroepen, waar de klein kunst, muziek, tooneel. sport, enz. kan ge geven worden. De heer Bruikers bood ons dit lokaal aan, waarvoor wij hem onze hulde betuigen. SpT. dankte voorts den Tllburg- schen wachtmeester Spaandonk. die veel werk heeft verricht en zorgde voor het op tredende gezelschap. Hierna zongen allen staande het Wilhel mus. waarna wachtmeester Spaandonk het amateur-gezelschap Jan van Gstade intro duceerde. dat de revue „Gaat vroolijk door het leven" zou opvoeren. Deze revue oogstte een buitengewoon succes! Gezien het feit, dat men hier met amateurs te doen heeft, waren de resultaten werkelijk verbazing wekkend. Kapitein Brands richtte nog woor den van dank voor hetgeen de heer Brinken heeft gedaan Deze hoopte ook ln de toe komst zijn volle medewerking te verleenen. Majoor van Zon huldigde kajpitein Brands en wachtmeester Spaandonk voor de orga nisatie van dezen avond. Mej. Bos bood na mens de burgerij den heer v. Qstade een bloemstuk aan als blijk van waardeering. Deze dankte hiervoor en zeide nog meerdere malen met het gezelschap hier te mogen optreden. MEESTRAflT 33 e.O, »Of TKONTOOX Tel. 22484 1768 per pot inh. 1 Kg. 0.32 1802 per pot inh. 1 Kg. 0.26 POSTELEIN, per flesch 0.24 RABARBER, per flesch 0.24 NIEUWSTEEG 33 - TEL. 20610. Banketbakkerij IDSERT POEL Noordeinde 23 - Tel. 22563. Gevulde Speculaas 20 ct. p. ons 45 cent p. Vt pond. Banketstaven 26 cent per ons. Alléén Zaterdag: 28 Oct. als reclame: Noug^lettes en Si naasappelbatons gesort., van 45 ct. voor 35 ct. per Vt pond. 's Zondags gesloten. i so3 1800 TEL. 21723 en koopt nog: heden een lot in de van het Goedgek. bij besl. v. d. Min v. Just. v. 26 Alprll 1939 2e Afd. A. No. 1199, le prijs: Geheel naar keuze t. w. v. f. 5000.— 2e prijs: FORD auto ter waarde van f.2225.— 3e prijs: Woninginrichting naar keuze t. w. v. f. 1500.— Voorts honderden prijzen waarvan vele waardevolle. Stort nog heden op postrek. 8095 Ver. Holland Huizen, Wijde Kapelsteeg 1, Amsterdam C., Tel. 35313, of zendt postwissel. Loten zijn verkrijgbaar bij alle kantoren, der Ned. Mid- denrtandsbankNoordholilandsch Landbouwkrediet; Ned. Landbouwbank; te LEIDEN: KorivnikeSigarenmag.; Het Motoihuis, Morschsingel la; Brobbel, Stationsweg 49; Brokaar. Breestraat 67; v. Dam—Cahen, Oude Singel 142; Dirkse, Beestenmarkt 36; v. Duyn, Janvossensteeg 22; v. Egmond, Haven 2; Ginjaar. Lage Rijndijk 95; Heester- mans, Steenstraat 24; v. d. Staay, Botermarkt 28; v. d. Stel, St. Aagtenstraat 32; Verburg, Heerenstr. 2; Zand vliet. Hoogewoerd 100 en Zirkaee. Nieuwe Rijn 63; te KATWIJK ad. RIJN bij: Meyer, Voorstraat 50; te RIJNS BURG bij: Boogaard, Heerenweg 14; Pet, Vliet N.Z. 4 en te WARMOND bij: v. Winsen, Dorpsstraat 117. 1766 4-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8