LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 25 October 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS SPORT Leidsche Voetbalbond Uit de Rijnstreek Treinontsporing nabij Zwammerdam BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK WARMOND. Aan de Arnhemsche school voor onder wijs. slaagde onze plaatsgenoot de heer H. L. van Delft Jr. voor het manufacturen- brevet. ,Als. 'e'der belast met de uitvoering van de distributiewet ln deze gemeente is door den burgemeester aangewezen de heer J. H. Haverkort alhier, terwijl hem als ambte naar is toegevoegd onze plaatsgenoot de heer A. van Leeuwen. Het bestuur van de afd. Warmond der R.K. Middenstandsvereeniging de Hanze is thans als volgt samengesteld: Voorzitter de heer G. van Elburg. Vice Voorzitter de heer P. v. d. Vooren. Ie Secretaris de heer Q. v. d. Kerkhof. 2e Secretaris de heer N. Schave- maker. Penningmeester de heer L. Juffer mans. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Alphen a. d. Rijn Lokaal van Manders- loostraat: Nam. 7.15 uur, de heer Zwodcrink van Ederveen. Gem. Gods: Nam. 8 uur de heer WASSENAAR. Vergadering Int. Ver. Bellamy. In Centraal vergaderde de afd. Wasse naar der Ver. Bellamy. De heer van den Bcsch uit Amsterdam. sprak over ..Waar het om gaat", ingeleid door den voorzitter, den heer Altena. Spr. zette uiteen, welke de oorzaken zijn van de economische crisis: nj. overgrocte pro ductie, gebrek aan koopkracht, gebrek aan afzetgebied in andere landen enz. Het economische stelsel van Adam Smith gebaseerd op onafgebroken vraag, is daar mede vastgeloopen. Er is thans gebrek aan bestaanszekerheid. De regeering is nu ge noodzaakt steeds meer in te grijpen in het economische leven en door den oorlog nog veel meer. Deze oorlogseconomie is in we zen de economie van Bellamy. De kans is groot, dat men na den oorlog niet meer terug wil naar de liberale economie van het particulier initiatief, waaraan de werk loosheid vastzit. In het stelsel van Bellamy ligt de oplossing. Oegstgeest J. Perkins. VOOR DONDERDAG. Leiden Geref. Gem.: (N. Rijn): Nam. 8 u. ds. Honkoop van Den Haag. Alphen a. d. Ryn Chr. Geref. Kerk: Nam. 7.15 uur. ds. Groen van Rotterdam. Boskoop Geref. Gem.: Nam. 7lj uur. ds. Heykoop van Utrecht. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk (Polder): Nam. kwart voor zeven. ds. D. Driessen van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de Paauw- laan werd de 16-jvan T. alhier met zijn bakfiets van achteren aangereden door een auto. bestuurd door E. uit Leiden. Dr. Baart de la Faille constateerde een gecompliceerde beenbreuk waarna de jon- A J reiU4l H gen per ziekenauto naar het St. Elisabeth- cis H W. H. Hupkes van Garrelsweer, ziekenhuis te Leiden is overgebracht. Beroepen: te Schoonebeek (toez.) H. W. Hiel- kema. cand. te Leeuwarden. Bedankt voor Tjalleberd c.a. J. Oosterhuis te Aangenomen naar KloosterburenHornhui- zen L. J. C. Veenendaal. cand. te den Haag; naar Zwaagwesteinde (als hulppred. bij de Evang.) H. Plantinga. cand. te Leeuwarden. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Slikkerveer (als hulppred.) M. Pos cand. te Zaandam. Drietal te De Glind <U.) L. J. Goede, cand. en hulppred. te Papendrecht, J. C. Seegers. idem te Almelo en Ch. M. Swen. cand. te Egmond aan Zee. Beroepen te Oldebroek (als hulppred.) S. Datema, em. pred. te Driebergen. DS. D. E. J. HUPKES. A_s. Vrijdag viert ds. D. E. J. Hupkes, em. predikant te Ermelo, zijn gouden ambts jubileum. Derk Evert Jan Hupkes werd 16 Juni 1859 te De Steeg geboren. Hij genoot zijn voorbereidend, onderwijs te Doesburg en studeerde aan de R. U. te Utrecht theolo gie. In 1889 candidaat geworden in Zee land aanvaardde de jubilaris 27 Oct. van dat jaar het predikambt bij de Ned. Herv. gem. van Zeerijp, sprekende over 1 Cor. 1 23, na tevoren te zijn bevestigd door VOETBAL. UITSLAGEN VAN ZATERDAG EN ZONDAG. Zaterdagcompetitie: le kl. Ter Leede 1 A.- R. C. 1 4—3; Katwijk 1 Quick B 1 1—2. 2e kl. A.: S. L. F. 1 M. S. V. 3—3; L. R. C. 2 Noordwijk 2 2—3. 2e kl. B Quick B. 3 Rijnsb. B. 2 3—4; R. C. L. 2 A. R. C. 3 2—3; Noordwijk 3 F Pacta 34 3e kl.; Koudekerk 2 Sleutels 2 62; Alphia Ter Leede 3 4e kl.: C. N. V 2 Quick B. 5 7—2; P. V. V. 2 Koudekerk 3 8—0. Adsp.. A. R. C. Ter Leede Quick B. Noordwijk (a) 05; Rijnsb. B. R. C. L. 2—0. Zondagcompetitie: le kl. D.S.O. 2 U.V.S. 4 1—3; Sportman 2 Leidsche B. 1 7—2 2e kl. A.. Alphen 4 Lugd. 4 4—3; L.F.C 4 L.D.W.S. 3 2—2; Z.L.C. 2 Roodenburg' 2 32. 2e kl B.: A.Z.L. 1 D.V.S. 2 3—2; T.O.N.A.2 A.S.C. 4 1—10. 3e kl. A.: D.SO. 3 U.V.S. 6 2—3. 3e kl. B.: Sportman 4 L.F.C. 6 56; Lugd. 6 Kagia 8—3; Morschkw. 2 U.V.O. 4—2; Z.L.C. 5 T.O.N.A. 3 2—10. 4e kl. A.: Morschkw. 3 Roodenburg 4 11; U.V.S. 8 Lugd. 7 12; Rouwkoop 3 L.D. W.S 5 4—9. 4e kl. B.: A S.C. 7 Alphen 6 1—5; L.D.W.S. 6 Alphia 4 52. Jun. A.: A.S.C. (A) U.V.S. (A) 0—1; Roo denburg D.V.S. 3—5. Jun. B: Sportman (B) T.O.N.A. U. V.S. (B) Z.L.C. 1—3. Adsp. A.: A.S.C. Rouwkoop 0—2; U.V.S. (b) L.D.W.S. 2—1. Adsp. B.: Alphen Morschkw. 41. WAT ER GESPEELD IS. In de eerste klasse der Zaterdagmiddagcom petitie heeft Quick Boys wel met veel geluk de leiding genomen. Zooals we hadden verwacht, gaf Katwijk de Boys behoorlijk partij en lang heeft het er in dezen wedstrijd naar uitgezien dat de punten bij Katwijk zouden blijven. Met 10 stonden de Boys achter en eerst een onge lukkig mistrappen van een invaller back. waar door de bal heel toevallig in eigen doel belandde bracht de partijen op gelijken voet om tenslotte de zege, met 21. «ondanks een Katwijk over wicht). nog aan Quick Boys te laten. Bovendien verloor A.R.C. met 43 van het pittig spelend Van L. alhier deed aangifte van dief stal uit een villa aan de Beukenhorstlaan alhier, van een partij lood van ongeveer 100 K.G. Alhier is opgericht het amusements gezelschap ..Het Jansen-ensemble". Dit ge- Ter Leede 1. PK Hunker vertrok in 1894 naar Snran» SLJ?1 wlst na 3-0 achterstand tegen M.S.V. 1 met 3—3 gelijk te spelen, terwijl welke standplaats hij in 1898 met Gene- muiden verwisselde. In 1906 werd hij pre dikant te Waddinxveen en in 1909 vertrok hij naar Staphorst om in 1914 te Wanswerd zijn intrede te doen. Vandaar ging hij in 1927 naar Oosterwolde (Geld.), zijn laatste zeischap stelt zich ten doel geheel belangloos gemeente waaraan hij zich 27 Nov. van op te treden in militaire cantines en daar Jaar verbond sprekende over 1 Joh. avonden te geven met muziek, humor en het vertoonen van smalfilms. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. v. d. Broek uit Kamerik. Dorp straat 127 J. v. d. Helder uit Ter-Aar. Noord- einde 68 J. J. v. Kampen uit Noordwijker- hout, Noordeinde 16. De jubilaris maakte o.m. deel uit van het classicaal bestuur van Heusden, tijdens zijn verblijf te Sprang en van dat van Zwolle, toen hij te Genemuiden stond. Ds. Hupkes die tot den Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk behoort, is lid van het hoofdbestuur van den Geref. Zendingsbond. Na een diensttijd van ruim 45 jaar werd hem met ingang van 1 Mei 1935 door het Prov. kerkbestuur van Gelderland eervol emeritaat verleend en vestigde hij zich I metterwoon te Ermelo. ALPHEN. Vergadering Mobilisatie Kruis. De ver. Het Mobilisatiekruis kwam in ver gadering bijeen. Na opening door den voor zitter den heer Koren werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris en den pen ningmeester bleek dat dit boekjaar met een klein batig saldo sloot. Bij de bestuursver kiezing werden herkozen de heeren L. van Beek, G. Kwakernaak en W. v. d. Kwaak. Verder werd gesproken over de hier gemo biliseerde militairen en besloten het hun zoo gezellig mogelijk te maken door het geven van avondjes enz.; ook zal het Chr. Milit. BESTUURDER VRIJ ERNSTIG GEWOND. Gistermiddag; te ongeveer 1 uur had even buiten het voormalige station Zwammerdam een botsing plaats tus- schen een locomotief met enkele goede renwagens en een locomotor. De laatste had juist het station Zwam merdam verlaten in de richting Alphen aan den Rijn, toen deze, vermoedelijk doordat een sein te vroeg op veilig was gesteld, van achteren werd aangereden door den goede rentrein. Hoewel de beiden zich in de zelfde richting voortbewogen werd de locomotor uit de rails geworpen. De bestuurder werd er afgeslingerd en vrij ernstig aan het hoofd Tehuis gesteund worden. Over de propagan- Sewond. Na te zijn verbonden is hij per da-avonden van a.s. winter werd druk ge- zie^n<*uto naar zijn woning te Gouda ver sproken. Daar andere jaren de zalen steeds te klein waren en zij nu altijd stampvol za ten, werd door den voorzitter toegezegd, dat er bij den ingang een sterkere controle zal plaats vinden en dat dan alleen de leden met echtgenooten toegang hebben. Over dit voerd. De materieele schade was uiterst ge ring. Een materieeltrein uit Utrecht was spoedig ter plaatse. Na twee en een half uur kon de lijn weer vrij gemaakt worden. Het verkeer op de lijn standpunt van den voorzitter waren allen Lejden Utrecht was gedurende dien tijd het eens. Hierop volgde sluiting door den verbroken. Met behulp van motor 0 troiron nilfAnn/con nron/i Ha Hi am p+ voorzitter. Ernstige val. De 19-j. mej. J. R. is tijdens de oefenin gen der gymnastiekver. „Wilskracht" uit de ringen gevallen, waarbij zij een ernstige hersenschudding bekwam. Zij is per auto naar haar woning overgebracht. Loop der bevolking. Gevestigd: Adrianna van Assendelft, Raad huisstraat 44 Gerrit J. v. Assendelft, idem Antoon van Assendelft, idem Hendrika A. van Straaten, Oudshoornscheweg 106 Cor nelia de Prie, Willemstraat 48 Eldrina J. E. Neger, Raadhuisstraat 44 Peter van Nassau, Achtermiddenweg 6 Johanna Wiegman, Sta tionstraat 25. Vertrokken: n. Oudorp (N.H.), Friescheweg 21, Willem G. Schermerhorn Zoeterwoude F. 81, Johanna W. Ernste Reeuwwijk D. 98, Greta van Sprang Velsen. Bruna Klauwerstr. 21, Wilhelmlna A. Hallij. wed. van L. Bunner Rijnsburg, Laandvaart 12, Arendje van derMeij 's Gravenhage. Ten Noodstraat 89, Marinus den Harder. Gistermiddag is de autobestuurder K. op den Kortsteekterweg geslipt en tegen de Kerkvaartschebrug opgebotst. De bestuurder bleef ongedeerd. De auto werd, evenals de brug, ernstig beschadigd. treinen en autobussen werd de dienst via Gouda onderhouden. De inspecteur van tractie stelde een onderzoek naar de oorzaak van de botsing in. WADDINXVEEN. Vergadering Ver. van Ziekenhuisverpleging. In het R.K. Bondsgebouw kwam de Ver. voor Ziekenhuisverpleging in j aarlij ksche vergadering bijeen. De vereeniging heeft steeds financieele zorgen; de kas is leeg. Eenige voorstellen werden gedaan om aan deze zorg te ontkomen, doch tot besluiten kwam men nog niet. De voorstellen zullen nog nader onderzocht worden. Na vaststelling van de contributie werd de verpleegduur bepaald op zes weken, indien de financiën zulks toelaten. Ook de vervan ging van commissarissen, in verband met het in militairen dienst zijn van velen, zal onderzocht worden. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. Cardol 25 j. en W. van 't Woud 25 J. Geboren: Hendrik. Z. van H. Kloek en P. Neijmeijer Petrus Antonius, Z. van C. J. Hoogervorst en C. Wildenburg. Loop der Bevolking. Vertrokken: Naar Rijnzaterwoude, Heeren- weg 65, J. van Leeuwen. Ds collecte voor de stichting „Meer en Bosch en Sarupta" te Heemstede en Haar- ien> beschikbaar gesteld door de firma Brin lem in de Ned. Herv. Kerk gehouden, be- kers alhier, de officieele opening plaats heb ZOETERMEER. Aanrijding. Op den Zegwaartschenweg had des avonds een aanrijding plaats tusschen den wielrij der J. S. alhier en den chauffeur v. R. uit Berkel. Gebleken is dat S. de weg overstak, waar door hij door den voorkant van de auto werd gegrepen. Hij kwam met zijn hoofd tegen de motorkap en werd in bewusteloozen toe stand opgenomen. Het rijwiel werd geheel vernield. Dr. S.. die inmiddels werd ge waarschuwd, verleende geneeskundige hulp, waarna S.. die eenige verwondingen aan het gezicht had opgeloopen, naar huis werd ver voerd. Den chauffeur treft geen schuld. De politie stelde een onderzoek in. Noordwijk 2 haar eerste zege boekte tegen LJR.C. 2. S.L.F. wist een 20 achterstand tegen het sterke M.S.V. 1 in een 3—3 gelijk spel om te zetten, terwijl Noordwijk 2. volgens verwachting van L.R.C. 2 won. In 2B moest Q Boys 2 de puntjes met 4—3 aan Rijnsb. Boys laten. A.R.C. 3 kwam met een 32 zege van R.C.L. 2 naar huis. terwijl Fides Pacta haar eersten wedstrijd van Noordwijk 3 wist te winnen. In de 3e klasse zegevierde Koudekerk 2 met 62 over Sleutels 2. In de 4e klasse bleven de thuisclubs C.W.V. 2 en P. V. V. 1 met groote cijfers 72 en 80 de meerdere over Q. Boys 5 en Koudekerk 3. Bij de adspiranten speelde Noordwijk <a) een goed partijtje tegen, Quick Boys en won met 50, terwijl Rijnsburgsche Boys thans haar 4en wedstrijd met 20 wist te winnen en met 8 punten leidt. Voor de le klasse der Zondagcompetitie deed U.V.S. 4 naar verwachting door D.S.O. 2 te kloppen. Sportman 2 verraste met een 72 overwin ning tegen Leidsche Boys 1. In 2 A verspeelde L.D.W.S. 3 een puntje aan L.D.C. 4, terwijl Roodenburg 2 ze beide moest afstaan aan Z.L.C. 2. In 2 B. nam A.S.C. 4 tegen T.O.N.A. 2 geen halve maatregelen. Met een 110 zege kwamen de roodzwarten thuis. A.Z.L. 1 gaf inmiddels aan D.V.S. 2 de eerste nederlaag te slikken. U.V.S. 6 klopte in 3 A D.S O. 3 met 3—2 en nam daarmede voorloopig de leiding. In 3 B. verloor U.V.O. haar eersten wedstrijd onverwacht van Morschkwartier 2. In een wed strijd met een korfbaluitslag 65. trok LP.C. 6 aan het langste eind tegen Sportman 4. Z.L.C. 5 zag zich tegen T.O.N.A. 3 met 102 geslagen. U.V.S. 8 moest in 4 A. voor het eerst het onderspit delven tegen Lugdunum 7, terwijl L. D.W.S. 5 met een 04 overwinning van Rouw koop 3 thuis kwam. In 4 A zegevierde L.D.W.S. 6 met 52 over haar concurrente Alphia 4, hetgeen U.V.S. (a) deed in de Juniores (A) afdeeling tegen A.S.C. (A). al was dat dan ook slechts met 10. In de B. afdeeling gelukte het U.V.S. (B) nog niet een puntje tegen Z.L.C. uit het vuur te slepen. Bij de A adspiranten bleef Rouwkoop met 20 tegen A.S.C. de leiding behouden. U.V.S. (b) boekte haar eerste zege tegen de L.D.W.S.- jeugd, terwijl Alphen in de B. afdeeling met 4—1 zegevierend uit den strijd kwam tegen Morsch kwartier. BILJARTEN. kampioenschap van sassenheevï. De wedstrijd van het persoonlijk kampioen schap van Sassenheim had in de 2e ronde den car. brt. gem. G. van Reisen 125 26 4.08 G. van Diest 95 26 3.65 G. Zandbergen 125 25 5< Fh. v. Velzen 63 25 2.55 Chr. Homan 125 46 2.71 C. Guldemond 117 46 2.32 J. Diederiks 125 36 2.08 B. Schreuder 76 26 2.91 De hoogste serie werd gemaakt door J. Die- deriks n.l. 30 punten. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKBOND. Dc competitie (le klasse). In het Gebouw der Maatschappij voor Toon kunst op het Rapenburg speelden gisteravond de R.K. Schaakclub De 2 Koningen I en het Leidsch Schaakgenootschap II hun eersten wed strijd voor de competitie. De einduitslag zal waarschijnlijk een gelijk spel worden. Het over zicht luidt: 1. L. Tummers (2 K.) Th. J. de Bruyn (L.S.G.) 1—0; 2. J. M. Volders D. de Jong Vx—Y>\3. H. Staats J. v. Steenis x—x; 4. P. J. Raaphorst A. E. J. Modderman YzYt', 5. A. Geyer M. Bloem 10; 6. W. Witteman dr. J. F. Sviks V4; 7. C. Witteman C. Kuilman 0—1; 8. G. Gussenhoven A. T. G. A. Zandvliet 10; 9. H. H. Raaphorst P Kuiper 0—1; 10. J. de Roo J. P. Riedel YzYt. Totaal 5x4x. Te Alphen a.d. Rijn werd in het Clubgebouw der Ijsbaan gespeeld tusschen Alphen I en D. Note boom I te Noordwijk. Te verwachten was, dat Alphen in het vorige seizoen no. 1, gemak kelijk winnen zou van Noordwijk I. dat op het nippertje tot de le klasse werd toegelaten. Doch Alphen miste door de mobilisatie een drie tal goede spelers en Noordwijk kon volledig. GEBOREN. Jan Pieter, z. v. P. J. Mink en J. H. Webbers Jan Bernhard Frederik Nicolaas, z. v. B. H. Eng- berts en J. Bloemink Maria Helena, d. v. J. J. van Tongeren en J. Westdorp Jaap Willem Jan, z. van W. F. Verheij van Wijk en R. Boel stra Henricus Clemens, z. van J. A. v. Veggel en C. D. Kok Hendrik, z. van J. Boekkooi en S. B. Teijn Cornelia Wilhelmlna, d. van P Steeneveld en W. Lit Margjen, d. v. A. de Heij en E. Tober Cornells z. van G. Jansen en C. Roos Jan, z. van E. P. Bakels en C. A. M. Uittenbogaard Jacob, z. van D. v. Duijn en W. C. Zwetsloot Johannes Nicolaas Jeroen, z. van J. Caspers en J. Hoogkamer Cornelia Su sanna. d. v. H. A. Akerboom en C. A. Staphorst Korstiaan Souferijn Hendrik, z. van A. J. En gelvaart en C. Schippers. Andries, zn. van A. Zirkzee en J. Florijn Catharina, dr. van H. de Tombe en M. v. Ton geren Aaltje Johanna, dr. van P. Ommering en K. Hensen. ONDERTROUWD: H. Cossee, jm., 26 j. en P. Kasteel, jd. 26 j. OVERLEDEN: P. v. d. Vlugt, wedn., 78 j. P. C. Dubbelde- man. wed. van J. den Hoed, 89 j. A. J. v. d. Voorden, vr., 61 J. C. Borreman. m., 67 j. M. Moens, hsvr. van: W. Helfensteijn, 72 j. J. C. Vermeij, wedn., 83 j. H. de Haan, hsvr. van F. Bodenstaff, 65 J. K. v. Bentem, hsvr. van A. W. Stierman, 82 j. GEVESTIGD: W. I. T. van Aardenne, Rijnsb. weg 20 C. van Amstel, Witte Singel 92 J. E. Angevare, dienstbode, Haarlemmerstr. 43 J. Baart, on derwijzer, Morschweg 30a G. Bakhuis, mag - bed., Brederodestr. 21 A. F. H. Besemer, ass. zoöl. lab., Merelstr. 36 A. L. Bisschop, Nieuwe Rijn 15a A. J. Bletz, monteur Rotogravure, Morschweg 162a M. J. H. van der Blom, aptoh. ass., Lammenschansweg 29 J. J. L. Bonjer, Nw Rijn 35 A. Borger en fam., kellner, Morsch- kade 13 J. Bosman, Thorbeckestr. 31 M. J. Bouwman, dienstb., Heerenstr. 101 E. van der Bruggen, Gerecht 12 N. C. Bruning, de Sit- terlaan 82 T. W. J. Cattin, rijwielhersteller, Kraaierstr. 39 I. Cohen en fam., concert-pia nist, Boerhaavelaan 25 A. E. Cox, verpleegster Rijnsb. weg 10 N. A. M M. Dierick, Noord einde 50 A. Dolk, Witte Singel 87 J. N H. Driessen, reiziger, Haverstr. 70 H. J. Drögc, koopman in manuf., Mariënpoelstr. 13 J. Dijk stra, kinderjuffr., Rijnsb. weg 49: C. D. van Es, kweeker. Hooigracht 67 A. P. Eijkman, ll.ver- pleegster. Witte Singel 27 G. C. Fles. Rijnsb. singel 45 H. van Grinsven, Janvossensteeg 2 W. L. Groeneveld, H. de Grootstr. 14 J. W. M. Gunneweg en fam., monteur, H. Rijndijk 122 J. P. van der Ham, voerman, Utrechtsch Jaag pad 10f G. Hamelink, verpleegster, de L. de Kanterstr. 2 J. L. de Heer, Mariënpoelstr 2a E. C. van der Heide, bediende ijzerh., Hoogland- sche Kerkgr. 29 H. den Hertog, koopman in gal., Marseingel 17 C. S. Hissink, St. Rijn 8 F. Hofman, U.verpleegster. Rijnsb. weg 10 A. J. Jansen, Boerhaavelaan 14 P. A. Jonquière, scheikundige, Rodenburgerstr. 66 W. G. A. Ja nus, Noordeinde 50 C. de Jong, boekdrukker. Heemskerkstr. 89 Kartowijoto, bediende. H. de Grootstr. 12 M. A. Klngma. kinderjuffr., Lijsterstr. 11 A. A. S. Knappert, Nieuwe Rijn 54 W. Kolkman, linnenmeisje, Witte Singel 27 A. M de Koning, landarb.. Schelpenkade 45 M. W. van Kooten, proefzuster. Rijnsb weg 77 J. van der Kooi) en fam., bakker. Janvos sensteeg 61 J. R. Krfrhe en fam., kok Heck's, H. Morschweg 80 P. T. van der Krogt en fam., suikerkraamhouder, woonw. Zoeterw. weg 11, brief adres: Pieterse, Heerenstr. 29 J. C. Lan- gerak, ijzerwerker, P. Krugerstr. 29 A. D. Lee man. Kloksteeg 19 A. Lekkerkerker, Leven daal 35a J. M. Logeman, Schelpenkade 43 A P. McDonald, Rijnsb. weg 105 G. G. Meije- ring, dienstb., W. Pyrmondstr. 32 J. P. Mog- genstorm, Plantsoen 53 A. VerbeijMoraal, Geerestr. 8 A. L. Nlx, Nieuwstr. 29 A. H. C Pennings, Zoeterw. Singel 11 M. H. Pieper, correctrice, Haarlemmerstr. 37 L. Pieters, Kr. gerstraat 12 L. J. Pieters, Steenstr. 50 a. I Piza, Hoogerbeetsstr. 1 H. V. J. E. Rauwen- hofi, Witte Singel 92 P. Regeer, Aloëlaan 43 M. M. C. J. van Dam Rompu en fam., v Olden- barneveltstr. 46 M. W. Rotteveel, hulp in de huish., R. cn Schiekade 6 C. Schouten, liefde zuster, Pelikaanstr 1 W. H. P. L. Schouten dorp, Rijnsb. weg 77a J. M van Sisseren, kan toorbediende, Driftstr. 75 P. Smolders, slager, W. Rozenstraat 16 C. Spaan, Zoeterw. singei 81 J. A. Staal, Haagweg 210 C. R. E. ste- liouwer, U.verpleegster, Rijnsb. weg 10 g, Sterk, verpleegster, Hoolgr. 31 S. E. A. Swarte! Rijnsb. weg 77 H. P. Talsma, Rapenburg 112 T. H. Tio, Schelpenkade 41 C. B. van der Tol, dienstb., H. Rijndijk 120 M. L. j. Vaessen, semi-arts, Boerhaavelaan 43 G. P. A. Veltheer tooneelspeler, Groenhazengr. 12 Ch. A. Ver beij, dienstbode, Geerestr. 8 L. P. Verboog en fam., electr. lass., H. Rijndijk 50a A. P. Ver sloot, dienstbode, Papengr. 6 H. j. M. Ver meulen, banketbakker, Nieuwe Rijn 43 j. d. de Villiers Trüter, Morschsingel 11 S. Vlasveld, kapper, Noordeinde 6 W. de Vogel, Rapenburg 58 J van der Werff, mattenwever touwfabr., L. Rijndijk 117 B. F. Wiedemeijer, Rapenburg 131 A. de Wilde, Schelpenkade 36 C. P K. Winckel, Kloksteeg 12 A. G. j. Wissel, War- monderweg 15. VERTROKKEN. A. Baas, naar Huizen (N.H.), Eikenlaantje 9 W. Barnlioorn, Katwijk, Kerklaan 16 F. Bos— Barzik, Opperdoes, Oosteinde 16 A. W. J. Beek Utrecht, Scgr. v. d. Kolkstr. 5bis H. S. Bekius, Oegstgeest. Rhijngeester straatw. 11 A. van Bemmel. Oegstgeest, H. Morschweg 45c C. W. LuiksBlom (N.I.), Pangkalan Brandan G. M. C. SchramaBohrt, Sassenheim, Menneweg 11 M. J. van Boxtel, Bloemendaal, Zilkerweg 38 G. D. L. Brederveld, Purmerend, Venedlën 13 W. T. Bucksteeg en fam., Velsen, Hofdijk- laan 16 J. W. van der Bijl, Den Helder, Loop- uitpark 23 T. van Dam, Alphen a. d. Rijn, Hazeveld 21 C. van Doezelaar, Utrecht, Verl. Hoogravenschew. 77 A. E. G. Ernst, Geleen, Pr. de Lignestr. 15 C. A. Fles, Rheden Dieren) Paralelweg 3b A. F. Holtes en fam., 's-Gra- venhage, Hulsthorststr. 91 G. H. M. van Huet, Noordwijk, Katenblankw. 6 H. C. H. Huis kamp, 's-Gravenhage, Hofwijkpl. 16 S. M. Hurkmans, Leiderdorp, Zijldijk 10 A. Jansen, Slochteren, Harkstede G. Jansen, Slochteren, Harkstede A. C. Janson, Zeist, Jac. Catslaan 32 J. Krop, Zeist, Aristoteleslaan 13/15 J. Gilissenvan Leeuwen, Katwijk, N. Boulevard 10a L. J. M. Leonards, Zwolle, Zuiderker»- straat 22 A. van Maanen, Lisse, Grachtweg 11 P. J. van Marle en fam., 's-Gravenhage, Dr. Lelykade 300 A. van der MeU, Katwijk, Ligus terstraat 29 M. de Minjer. Montfoort (U.), Vrouwenhuisstr. 106a M. van der GraafMo lenaar, Rotterdam. Talmastr. 48c - K. J. Muhring Rotterdam, Zomerhofstr. 87 J. Mulder, Haar lemmermeer, IJweg b. G. v. d. Heuvel W. J. Mulder. 's-Gravenhage, J. v. Oldenb.laan 5 J. P. Nelemans, Haarlem, Spaansche Vaartstr. 2 IJ. Nijenhuis, Hilversum, Radiostraat 75 H. M. M. A. Oosterbeek, Sliedrecht, Baanhoek D 683 G. Piket, Sneek, Schaepmanstr. 5 G. Pot. 's-Gravenhage, Groenhovenstr. 22 Raden Mas B. Raisoelngaskari, Jogjakarta (N.I.), Adl- ningrat J. M. Reijs, Nieuw-Leusen, Wijk A 159 E. Roest, Oegstgeest, Wilhelminapark 7 R. van Rooijen, Utrecht, Kruisdw.str. 55bis E. J. M. Rijneveen, Zoetermeer, Voorweg 232 D. Schut, Epe (Vaassen), Cannenburgerkamp 89 III W. C. Siefert, Rotterdam, Scheepma kershaven G9a B. Smit, Rotterdam, J. Kruijff- straat 39 J. P. Standaar, Den Helder, Janzen- straat 17 J. M. H. Stollenwerck, Breda, Gin- nekenstraat 6 P. van Tellingen. 's-Graven- hage, Duinstr. 55 O. Veen en fam., Zoeter woude, Vrouwenweg E 82 C. van Venetië, Kampen, Broederweg 15 S. Verbeek en fam., Voorschoten, Leidscheweg 159 N. van der Wallc, Amsterdam, W. de Zwijgerlaan 2911 A. van Duijn—Weisz, Katwijk, P. Krugerstr. 11 E. A. de Wilde, Alphen a. d. Rijn, Wilhelmina- straat 18 D. Nieuwenhuis—van der Wissel, Haarlem, Kleverparkweg 117 G. J. Wouters, 's-Gravenhage, Scheveningscheweg 60 A. A. S. Wubbolts, Amsterdam, Koningslaan 30 J. Wijnia, Heerenveen (Oranjewoud), Straatweg 47b N. M. Zeilmaker, Lisse, Heerenweg 291 A. van Zon, Alkmaar, Ropjeskuil 38. VOOR DONDERDAG 26 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 414.4 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV 8.00 Berichten ANP 8.05—9.15 en 10.00 Gram.muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12 15 KRO-orkest (12.45—1.10 Berichten ANP. en gram.muziek) 2.00 Hand- werkuurtje 3.00 Pianovoordracht en gram. muziek 3.453.55 Gram.muziek 4.00 Bij- oellezing 5.00 Gram.muziek 5.15 Han denarbeid voor de jeugd 5.45 Gram.muziek 6.00 Orgelconcert 6.45 C.N.V.-kwartiertJe 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Causerie ..Metaalbewerking'' 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Orgel spel 8.55 Declamatie 9.10 NCRV-Havmo- nie-orkest (opn.) (9.25—9.45 Declamatie) 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 11.10 Gram.muziek Circa 11.50-12.00 Schrift lezing. Hilversum ii, 301.5 M. AVRO-Uitzending 8.00 Berichten ANP., Gram.muziek 830 Orgelspel 3.50 Gram.muziek 10.00 Mor genwijding 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Omroeporkest. 11.00 Voor de vrouw 11.15 Omroeporkest en soiist 12.20 Puszta-orkest 12.45 Berichten ANP., Dansmuziek (gr.pl.) 1.15 AVRO-Aeo- lianorkest 2 00 Voor de vrouw 2.30 Zang met pianobegeleiding 3.00 Brei- en bor- duurcursus 3.45 Gram.muziek 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Viool en piano 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop 5.25 Ge- Hedenavond 8 uur zal in een der loka- tata versterkt uitkomen. Het gevolg was. n heschikhaar eestelri door de firma Brin- datAlphen met 2 _xxx—4 2xxx in de mindei- droeg f. 23,02. ben van een ontspannings- en ontwikke- Die voor „Valkenheide" te Maarsbergen, lingslokaal voor militairen door kapitein heeft opgebracht f. 20,45. 'Brands, kantonnementscommandant alhier. held bleef, met een geringe kans op een gelijk spel. 1. C. Brunt (A.) B. Turk (N.) 1—0; 2. D. Brunt P. Bedijn 01; 3. H. v. d. Linden J. C. Beem x—x; 4. A. Post J. Plug YtYa', 5. NAGEKOMEN. Rott. Lloyd BLITAR. uitr., pass. 23 Oct. Perim KERTOSONO, 25 Oct. van Batavia n. R'dam. HollandAmerika Lyn BEEMSTERDIJK, 24 Oct. n.m. van New York te R'dam. Java-New York Lijn: JAVA, 23 Oct. v. Sabang n. New York. TALISSE, 24 Oct. van Kaap stad n. New York. Rotterdam-Z. Amerika Lyn: ALPHERAT, 24 Oct. van R'dam n. B. Aires. ALUDRA. 24 Oct.. van R'dam n. B. Aires. lukwenschen 5.30 AVRO-Amusementsorkest en solist 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 Vroolijk programma voor mi litairen 8.00 Berichten ANP., mededeellngen eventueel Vraag en Antwoord 8.20 Concert gebouw-orkest en solist (ca. 9.10 Lezing „Tho mas More (Utopia) en wij" 10.30 Gram.mu ziek 11.00 Berichten ANP, hierna: Orgelspel 11.2512.00 AVRO-Dansorkest. Engeland. 391 en 449 M. 9.35—9.50 Mor genwijding 10.05—10.20 Pianosyncopatlons 11.20 Berichten 11.35 Lichte muziek 12.05 Optreden van een solist(e) 12.351.20 BBC- Theater-orkest 2.20 Orgelspel 2.40 Orkest concert 3.20 Berichten 3.35 Voor de vrouw 3.50 Dansorkest 4.20 Kinderhalf uur 4.50 Orkestconcert 5.20 Berichten 5.35 Voor de boeren 5.50 Variété 6.20 Ra- diotooneel 6.50 Mededeellngen 7.20 Op treden van een solist(e) 7.35 Populair con cert 8.20 Berichten 8.35 Actueele causerie 8.50 Orkestconcert 9.20 Korte avonawij- ding 9.40 Declamatie 9.50 Variété 10.30 Dansmuziek 11.2011.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's klein- orkest 7.50 Gram.muziek 9.30 De „Drei Musikanten" 10,0010.20 Kamermuziek 11.20 Omroeporkest en soliste 1.352.20 Po pulair ocncert 3.35 Omroeporkest 5.20 Otto Dobrindt's orkest 7.3512.20 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gra- mofoonmuziek 11.35 Cabaretprogramma 11.50 en 12.30 Omroeporkest 12.50 Cabaret programma 1.051.20. 4.205.05, 5.50 en d 20 Gram.muziek 7.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 7 50 October-programma 8.35 Omroeporkest 9.05 Bidstonde voor den vrede. 9.301020 Gram.muziek. 484 M.: 11.35 Gram.muziek 11.50 en 12.30 Radio-orkest 12.501.20 en 4.20 Gram.muz. 5.35 Radio-orkest 6.35 Gram.muziek 7.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Radio- tooneel 9.30—10.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Omroep orkest 8.20 Omroepkleinorkest en solisten 9.20 Berichten 9.50 Blaasmuziek 10.20 Concert 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. H. L. te A. Alphen, Rijnsaterwoude. Lei- muiden, Hoofddorp, Halfweg. Totaal 41 KM. Uw tweede vraag zonden wij ter beantwoording door aan onzen rechtskundigqp medewerker. D. M. te L. Misschien kan men u bij de spoorwegen inlichten. A. H. Hooyer L. Bedijn xx; 6. W. v. d. Roest J. A. Scheepmaker 0—1; 7. J. v. d. Horst J. Koelhof 0—1; 8. G. Schuilenburg J. Husak x—x; 9. Johs. Brunt A. Leenheer 0—1; 10. C. Goudberg mr. K. E. Eriks 10. Totaal 2^ xxx—4 Va xxx. Donderdag 25 October, le Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.RA enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. !de Programma: 8.00 Keulen (9.20 Ber.) 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. (12.20 Ber 1.20 Keulen (Ber.) 1.55 R. Danmark 3.50 Keulen 4.20 Brussel. Fr. 5 20 Motala 6.00 Keulen 6.20 Brussel VI. 6.35 Brus sel, VI. 6.35 Brussel Fr. 6.50 Motala 7.30 R. Danmark 9.20 Brussel VI. (Ber.) 10.20 Weenen (11.20 Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (Ber.) 11.20 Brussel Fr. 12.20 En geland (Ber.) 12.50 Parijs Radio (Ber.) 2.20 Engeland (3.20 Ber.) 4.20 Brussel. VI 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) "j-09 Engeland (5.20 Ber.) 5.35 Brussel Fr. 6.2') Beromünster 6.50 Brussel VIBer.) 7.20 Keulen (Ber.)) 7.50 Parijs Radio (Ber.) 8.20 Engeland (Ber.) 8.35 Brussel VI. Diversen 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Boeda pest 10.20 Diversen 10.35 Rome 11-20 Engeland (Berichten). Wijzigingen voorbehouden. 4—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8