Uit de Omstreken Gemeenteraad Voorschoten LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad V/oensdag 25 October 1939 te Hevige brand Leidschendam AALSMEER. DE AANRANDINGEN IN ONZE GEMEENTE. De gearresteerde is niet de dader. De man die door de rijkspolitie gear resteerd en geconfronteerd is met verschei dene jonge meisjes die den laatsten tijd des avonds aangerand werden, bleek hiervan niet de dader te zijn. Na op het politiebureau verhoord te zijn, is hij weer op vrije voeten gesteld. Tijdens het verhoor n.l. ontving de politie mede- „,S?_ deeling, dat wederom twee aanrandingen hadden plaats gevonden. Intusschen wordt het onderzoek naar den dader, die zich op een zeer vreemde wijze gedraagt, met kracht door de politie voortgezet. Ontspanningsavond voor de soldaten. In „De III Kolommen" is een Avro-avond gegeven voor de alhier gelegerde militairen Het Avro-amusementsorkest onder leiding van Elzard Kuhlman concerteerde, waarna Hans Snel met zijn grapjes en de drie neger-zangers met hun songs er even eens toe bijdroegen den avond goed te doen slagen. Luitenant-kolonel A. Slagter, comman dant der Koloniale Reserve was dan ook de tolk van alle militairen toen hij de Avro en de medewerkenden van dezen avond dank bracht voor het gebodene. De Avro- orzitter, de heer de Clercq sprak het slotwoord, waarna met het Wilhelmus be sloten werd. Vergadering „Het Witte Kruis". De plaatselijke afdeeling der N.H. Ver. „Het Witte Kruis" vergaderde in hotel Flo- ralia, onder leiding van den heer J. van Zij verden. Besloten werd tot den aankoop van een vrieskast waardoor men het voor zieken verpleging benoodigde ijs. steeds zelf in voorraad kan maken Bij de hoofdvereeni- ging zal aangevraagd worden, weer een cursus voor huiselijke ziekenverpleging te doen houden. Zuster Brok heeft een vaste aanstelling verkregen na afloop van het proefjaar.dat lij hier in dienst is. Medegedeeld werd dat het ledental steeds stijgend ls terwijl ook het bezoek aan het badhuis drukker wordt, voornamelijk door de aanwezigheid van de militairen. De leden van het dagelijks bestuur wer den tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering benoemd. De aftredende be stuursleden werden allen bij acclamatie herkozen. Vergadering Volksonderwijs. De pi. afd. van Volksonderwijs hield een ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer J". Wilkeshuis. Het jaarverslag van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Het aantal leden is met vijf toegenomen, terwijl het kassaldo f. 139.02 bedraagt. De aftredende bestuursleden werden herkozen. In de vacature J. de Snayer werd benoemd de heer J. H. Hen driks. De voorzitter, de heer Wilkeshuis werd benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering. De gemeente-politie heeft zekeren van T., alhier gearresteerd verdacht van dief stal met inbraak. De man heeft bekend verleden jaar een rijwiel en een jas ont vreemd te hebben. HAARLEMMERMEER. Een andere huisvesting voor de politie te Hoofddorp. In verband met den van gemeentewege tot stand gekomen aankoop van de voor malige onderwijzerswoning staande in 't centrum van Hoofddorp aan den Ooste- Hjken Hoofdweg tegenover het Raadhuis met het doel om dit gebouw als politie bureau ln te richten, vernemen wij, dat men thans bezig is het interieur voor het beoogde doel geschikt te maken. Dit werk geldt echter als een voorloopige maatregel, om aan het gebrek aan ruimte aan enkele secretarie-afdeelingen alvast eenigermate tegemoet te komen, in afwachting van betere tijdsomstandigheden, die het zullen toelaten om aan het plan volledige uitvoe ring te geven. Het ligt ln de bedoeling over enkele dagen de vertrekken van het thans nog in gebruik zijnde, achter het raadhuis staan de politiebureau te bestemmen voor de distributie-administratie. I eeniglng van het politiekorps heeft onder vonden. Tenslotte dankte spr. van harte voor de goede verstandhouding, daarbij spe ciale hulde brengend aan de heeren dr. Ver- sluys, dr v. d. Kaaden en dr. ten Hoopen, omdat zij het hebben mogelijk gemaakt, dat de leden de diploma's voor E. H, B. O. heb ben mogen behalen.. Ook bracht spr zijn warmen dank aan allen, die de E. H. B. O. j hebben gesteund. Vervolgens gaf spr. een historisch overzicht. Het initiatief tot de in November 1929 genomen door wijlen den heer Heemskerk. Reeds in 1931 werden de eerste diploma's uitgereikt. Thans bestaat het aantal leden uit 38 dames en heeren. Het aantal cursisten iis buiten gewoon groot, In 1934 kwam de fusie tot stand met de Hillegomsche reddingsbrigade. Dit jaar was het de eerste maal, dat 5 da mes en 4 heeren zich opgaven voor het di ploma der Reddingsbrigade, van welk aan tal 8 personen slaagden. Vervolgens dankte spr. den zwemmeester, den heer Wiedijk, voor al hetgeen hij den leden op het gebied van het reddend zwemmen heeft bijge bracht. In 1937 werd door eenlge heeren uit Nieuw Vennep een verzoek gericht tot de Hill. Ver. om te assisteeren bij hun werk om tot oprichting eener vereeniging in Nw. Vennep te geraken. In dit opzidht is men te Nieuw Vennep succesvol geslaagd. Na een opsomming gegeven te hebben van hetgeen door de E. H. B. O. gedaan wordt, eindigde spr. met den wensch. dat het E. H. B. O. en de Reddingsbrigade gegeven moge zijn om tot grooten bloei te komen. Vervolgens sprak de burgemeester, die er op wees, dat de E. H. B. O zich in den kor ten tijd van haar bestaan heeft opgewerkt tot een voor Hillegom onmisbare vereeni- ging. Gaarne betuigde spreker namens de burgerij dankbaarheid voor al hetgeen door E. H. B O. was gedaan. Dr ten Hoopen bracht namens de plaat selijke geneesheeren hartelijk hulde voor de snelheid waarmede E. H. B O. werkt. Hij huldigde de vereeniging uitvoerig voor wat zij presteert. De doktoren werken tot genoe gen met de vereeniging samen; als stoffe lijk blijk van waardeering bood spr. mede namens collega's, het bestuur een Nord Compressor aan. Een lid van de E H. B. O. vereeniging uit Nieuw Vennep dankte eveneens de ver. voor wat zij heeft gedaan om tot de oprichting der te Nieuw Vennep gevestigde ver. te ge raken. Met vreugde kan spreker vaststellen, dat deze vereeniging zich sterk uitbreidt. De voorzitter der feestcommissie dankte het bestuur en overhandigde een enveloppe, waarin de opbrengst van de gehouden ver lotingen, namelijk een spaarbankboekje op de Raffeisenbank, aan het bestuur overla tend met dit bedrag te doen wat wensche- lijk geacht wordt. De voorzitter dankte namens medebe stuursleden en leden hartelijk voor dit hul deblijk. De heer Oschatz sprak als voorzitter der speeltuinveT. Goed Wonen eenige woorden. De heer Paling sprak vervolgens den pen ningmeester, den heer Schoonderbeek, zeer waardeerend toe. Ook als ploegcommandant heeft de heer Schoonderbeek zich verdien stelijk gemaakt. Namens E. H. B. O. bood spr. een boekenkast aan. Mevrouw Schoon derbeek ontving een schitterende bloemen mand. Vervolgens voerde de tooneelver. T. O. V. de één-acter ,,De oom uit Amerika" op. Er werd vlot en goed gespeeld en het stukje oogstte veel succes. Daama werd een tee- kenfllm en de film „Onze gevleugelde vrienden van het Oostzeestrand" vertoond Een gezellig samenzijn besloot deze fees telijke bijeenkomst, die zeer geslaagd is. BOERDERIJ VERWOEST; ACHT KOEIEN OMGEKOMEN. Gisteravond is een hevige brand uit gebroken bij den landbomver van derbedden. Zalm aan den StompwJjkscheweg te Leidschendam. Dr. J. A. Coenraads Nederveen zal een 16-tal lessen geven in E.H.B.O.. hoofdzake lijk verbandleer. Het is de bedoeling dat de cursisten zich ongeveer half December practisch zullen gaan oefenen in de dr. mr. v. d. Bergstich ting. Het ziekenhuis, dat bij die stichting wordt gebouwd is bijna voltooid cn zal in geval van oorlog worden bestemd als hulp- ziekenhuis. Er is daar plaats voor 96 De waarnemend bataljonscommandant sprak waardeerende woorden over den arbeid van het Chr. Mil. Tehuis en dankte het bestuur voor alles wat gedaan wordt voor onze soldaten. Aan het eind heeft een der veldpredikers een ernstig slotwoord- gesproken, waarna spr. voorging in gebed. Toen men den brand ontdekte, heeft men getracht het vee dat gestald was, in veilig heid te brengen. Het vuur,had reeds zoo ernstig om zich heen gegrepen, dat dit (openbare vergadering bijeen, slechts ten deele gelukte. Een zevental koeien, varkens- en klein vee wist men te NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad komt morgenavond te 7 uur in 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding der rekening van het redden, doch voor een achttal koeien was ditGrondbedrijf over het dienstjaar 1938. niet meer mogelijk; deze kwamen in de vlammen om. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, pakte direct op energieke wijze de vuurzee aan, doch mocht er niet in slagen de boerderij te behouden. Toen dan ook te ongeveer elf uur het dak instortte was het pleit beslecht en kon men zich bepalen tot het behouden van enkele omliggende gebouwtjes. Te ruim half een kon de brandweer inruk- 3. Verzoeken ingevolge art. 13 der L.O.- Wet 1920 om steun uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken van scholen in andere ge meenten. 4. Voorstel van B. en W. tot ruil van grond met de Landexploitatiemaatsohappij „Noordwijkerhout", bij het perceel be stemd voor een gashouderinstallatie ge legen nabij de Kerkstraat-Molenweg. 5. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een waarnemend administrateur het Grondbedrijf. 6. Voorstel van B. en W. om ook in 1940 OEGSTGEEST. Bazar der Vrijz. Herv. Gemeente. Hedenmiddag heeft dr. K. Boersema voor ganger der Vrijz. Herv. Gemeenten Leiden— Oegstgeest den bazar geopend welke ln de Willem de Zwijgerkerk gedurende 2 dagen zal worden gehouden. Spr. zette het doel van dezen bazar n.l het versterken van de vereenigingskas uiteen en dankte har telijk het dames-comité, dat onder leiding van mevr. MoolenburgHarmsen, dezen bazar had georganiseerd. Na deze openings plechtigheid werd de theeschenkerij open gesteld terwijl de jeugd zich vooral concen treerde op de vele attracties. RIJNSBURG. Omtrent duister. de oorzaak tast men in ken en was van de boederij vrijwel niets £ian bloembollenkweekers crediet op kraam- overgebleven. contract te verleenen. nel 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de salarisregeling voor de ambtenaren ter secretarie. 8. Wijziging van de begrooting, dienst 1939. 9. Reclames tegen belastingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella. d. van P. Heemskerk en W. de Mooy. Getrouwd: A Heemskerk. j.m. 23 jaar en T. van v. d. Bent, jd. 23 j. Aan de Ned. Herv. Classicale Zending is in 1938 f. 344.68 afgedragen tegen f. 336 in 1937. Dr. der Weduwen 70 jaar. Naar men ons mededeelt hoopt de in onze gemeente welbekende geneesheer, dr. Der Weduwen op 30 October a.s. zijn 70-sten verjaardag te vieren. Dat de Hillegomsche burgerij dezen dag niet onopgemerkt zal laten voorbijgaan, behoeft nauwelijks betoog. Reeds werd een comité opgericht om den jarige een bloemenhulde aan te bieden. Gisteravond te halfzes werden de politie en brandweer gealarmeerd voor een brand in de Emmastraat alhier. Het bleek dat het hier een binnenhuis brandje betrof in een perceel bewoond door den heer B. Eenige kleedingstukken, die om te drogen bij een brandende kachel waren gehangen, hadden vlam gevat. Door een zoon des huizes werden de brandende kleedingstuk ken naar buiten gedragen waar ze spoedig waren gedoofd. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, behoefde dienst te doen. geen LEIDSCHENDAM. Gouden echtvereeniging. Woensdag 1 November a.s. herdenken Willem Smeenk en Klaaske Betsema. wo nende Veurschestraatweg 126 hun 50-jarige echtvereeniging. De afdeeling van de Kath. Jongeren Middenstandsvereeniging hield een mobi- llsatieavond, welke gevuld was met wed strijden. Na afloop gifigen vele deelnemers met een fraaien prijs naar huis. De muzikale opluistering was in handen van een mili taire band. Het aantal werkloozen bedraagt thans 145 (v.m. 146i. De transportcolonne van het Ned. Roode Kruis houdt hedenavond met behulp van de helpstersafdeellng een vaardigheids- oefening. NOORDWIJK. Voor den cursus helpster van het Roode Kruis, uitgaande van de pi. afd. v. h. Roode Kruis alhier heeft zich een 70-tal meisjes opgegeven. De elementaire ver- pleegcursus (practische lessen i, worden gegeven door een hoofdverpleegster der dr. mr. W, v. d. Berghstichting. NOORDWIJK BINNEN. Vergadering „Kerkelijk Leven". In de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier hield de ver. „Kerkelijk Leven'' haar eerste vergadering van dit wintersei zoen. Het onderwerp van bijbelbespreking f. 1050 was Ps. 62. een lied van geloofsvertrouwen, in moeilijke tijden door David doorgemaakt. Hij wekt zijn volk op, om ook alleen van God het heil te verwachten. In de benau wende tijden die wij doormaken kan dit lied ook ons tot troost en tot bemoediging strek ken. Na een inleiding van ds. Sidaré volgde een uitvoerige bespreking. De voorzitter deed mededeelingen betreffende de gehouden be stuursvergadering. Na diverse besprekingen over te behandelen onderwerpen, werd door ds. Siddré een hoofdstuk uit „Kerkewerk" n.l. „De Kerk in de Bollenstreek" door ds. Krijkamp van Sassenheim voorgelezen. De bevolking van de bollenstreek en het werk van de kerk in haar midden, werden duide lijk geschetst. In het bijzonder werd o.a. stilgestaan bij de gevolgen van de crisis, ook voor het gees telijk leven. Met gemeenschappelijk zingen en dankgebed volgde sluiting. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van Notaris VT. Wachter alhier had in „Het Bruine Paard" de ver koop bij afslag plaats van: 1. 5 perceelen Weiland gelegen achter „Ter Leede", kooper de heer H. J. J. Koot q.q. alhier voor f 41.210. 2. Het perceel Bloembollengrond met daarop staande broeikas in bod staande op f. 5000 werd opgehouden. 3. Het woonhuis aan de J. P. Gouver neurlaan. Kooper de heer C. Stelma voor NOORDWIJK AAN ZEE. Ontspanningsavond voor de militairen. In hét Vereenigingsgebouw werd gister avond een ontspanningsavond voor de mili tairen gehouden, uitgaande van het Chr. Militair Tehuis. De zaal was geheel bezet. Na gemeenschappelijk zingen en Schrift lezing werd de bijeenkomst geopend met gebed door den heer E. L. de Witt, daar de Presidente mevr. Coenraads-Nederveen door ziekte verhinderd was. Verder had de heer Kok de leiding bij de afwerking van het programma. De heer H. Admiraal heeft eenige aardige films vertoond. Twee militairen zorgden voor muziek met viool en orgel. Ook werden nog eenige voordrachten ten beste gegeven. De pauze bracht 'n tractatie in den vorm van koffie, koek en sigaren. Een achttal officieren was aanwezig. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Hendrik Imthorn, 25 j. en Jansje van Delft, 23 j. van Wassenaar. VOORHOUT. De Luchtbescherming. Uitbreidingsplan gemeente, almede winkel- en bedrijvenverorde- ning vastgesteld - Brandstoffenbijslag werkloozen - Een Willibrord- straat. HILLEGOM. tweede lustrum der e.H.B.o. Geslaagde feestelijke viering. Het 10-jarig bestaan der Ver. E. H. B. O. is feestelijk gevierd in hotel Sistermans. De zaal was goed gevuld met genoodigden, on der wie wij opmehkten den burgemeester met diens echtgenoote, den gemeentesecre taris, de doktoren e.a. De voorzitter, de heer Paling, heette in het bijzonder den burgemeester en diens echtgenoote welkom. Spr. is verheugd over de groote belangstelling, welke uit alle ran gen en standen van Hillegom voor de E. H B- O. en de Hillegomsche Reddingsbrigade blijkt te bestaan. Aanvankelijk, aldus spr., bestond het plan om de viering van dit tweede lustrum niet te laten doorgaan in verband met de slechte tijdsomstandighe den. De hoofdzaak is echter dat het nu is Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout vergaderde de raad van Voorscho ten. De heer P. H. J. A. de Booij was af wezig. De herziening van het plan van uitbrei ding der gemeente is in een zoover gevor derd stadium van voorbereiding gekomen, dat het ontwerp thans den raad kan worden aangeboden. Enkele bezwaarschriften waren ingeko men, terwijl twee bezwaarschriften, wegens overschrijding van den termijn, niet in be handeling mogen worden genomen. Met de eerstgenoemde bezwaarschriften is door B. en W. zooveel mogelijk rekening gehouden. Volledig is dit geschied met de bezwaar schriften van H. A. Niersman; fa. wed. N. Schrama; de kerkvoogdij der Ned. Herv .Ge meente, terwijl aan de bezwaarschriften van W. G. Duijnisveld en wed C. Nell geb. Rij laarsdam in zooverre is tegemoet gekomen, dat de desbetreffende terreinen in het ont werp zijn opgenomen met een bestemming, welke later zal worden aangegeven. In het bezwaarschrift van het R.K. arm bestuur kan niet worden getreden, omdat daarmede de geheele herziening van het uit breidingsplan waardeloos zou worden. A. H. Ingenhous van Schaik had een twee tal bezwaarschriften ingediend. B. en W. blijven van oordeel dat de nieuwe situatie voor reclamant gunstiger, in elk geval niet slechter is dan de bestaande. Het andere be zwaar betreft een terrein, gelegen langs de Oranjekade. Indien onverhoopt de oprich ting van de daar gedachte fabriek geen doorgang zou mogen vinden, zullen B. en W. alsnog een herziening van dit gedeelte be vorderen, in den geest, als door reclamant bedoeld. De bezwaarschriften van J. W. Koning; wed M A. Breukink geb. Steeneveld; G. J. doorgegaan, waardoor de vereeniging nog Breukink, S. v. d. Heide; J. B. Breukink en aan belangstelling zal winnen. Nogmaals dankte spr speciaal den burgemeester voor de belangstelling, welke het Gemeentebe stuur heeft betoond, al spijt, het hem, dat d£ financieels aangelegenheden der ge beente niet toelieten, financieelen steun te geven, Spr. hoopt, d-at indien de toestand verbetert, het Gemeentebestuur de E. H B O. niet zou vergeten. Tevens dankte spr. den burgemeester, die het Beschermheer schap der vereeniging oo zich heeft willen nemen. Vervolgens dankte spr. den aanwe nen chef der politie voor de algeheele en voortdurende medewerking, welke de ver- daarbij behoorende bebouwingsverordening vast te stellen. Bij de vaststelling van het uitbreidings plan zijn de plaatsen aangegeven, waar het sacnten van winkels en bedrijven is toege laten. Daar de bestaande wettelijke voor schriften niet beletten dat in een woonhuis, zonder dit te veranderen, een winkel wordt gevestigd, stelden B. en W. voor hierin te voorzien door het vaststellen van een veror dening, waardoor de boven gesignaleerde leemten zullen ophouden te bestaan. Ten behoeve van die personen, die thans in de „verboden wijken" hun bedrijf uitoefenen, werd de bepaling opgenomen, dat het be wuste verbod niet zal gelden voor hen, die ln dat geval verkeeren, echter met dien ver stande. dat deze concessie slechts hen per- In de groote zaal van het Parochiehuis werd een lezing gehouden betreffende de Luchtbescherming, wy merkten op de hoofden der plaatsel. afd. voor Luchtbe scherming, de wijkleiders met hun perso neel en vele leden der E.H.B.O. De burge meester opende en sprak zijn spijt uit over de geringe belangstelling van de zyde der bevolking. Spr. zeide, dat door verschil lende oefeningen de bevolking eenigszins op de hoogte is gebracht met de gebeurte nissen tydens een luchtaanval, doch dat het ook zeker noodig is ook door theoreti sche voorlichting de gemeentenaren te lee- ren, wat ze moreel verplicht zyn te doen. De heer Poolman uit 's-Gravenhage gaf. ais instructeur der Ned. Ver. voor Lucht bescherming, voorlichting. Deze zette op boeiende wijze uiteen, wat men persoonlijk verplicht is te doen voor ons eigen behoud en voor de omgeving. Burgemeester v. Berckel dankte spr., waarna diverse vragen beantwoord werden. Het was een leerzame avond! Hengelsportver. „Sport en Vriendschap". Deze vereeniging vergaderde in café „De Bonte Koe", onder voorzitterschap van den heer C. v. Werkhoven Sr. Medegedeeld werd, dat door een lid aan de vereeniging een vlag was aangeboden, hetgeen met applaus begroet werd. Besloten werd om op Zondag 5 November wederom een wedstrijd te houden in de Leidschevaart; aas naar keuze Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren P. Hoek en na herstemming dl heer Jac. v. Werkhoven Czn. Nog werd be- - Het voorstel tot het beschikbaar stellen van f 1700 voor de aanschaffing van leer middelen voor de O. L. school werd in de vergadering van 31 Augustus aangehouden. Dit voorstel is niet meer te handhaven. Thans luidde het voorstel om op den kapi- i sloten om het cafe ,De Bonte Koe taaldienst der begrooting 1940 f. 1150 uit te clubhuis te beschouwen. Een competitie soonhjk betreft. Deze punten werden aange- |door te gaan. trekken. Aldus besloten. Besloten werd de Raadhuisstraat te her- doopen in Willibrordstraat. Aan de afd. Voorschoten van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming werd f. 200 verleend. Daar met enkele eigenaren van berm langs den Valkenburgscheweg overeenstemming is bereikt, werd tot aankoop besloten. Onderscheidene bewoners van de Willem de ZwUgerlaan hadden zich met een adres tot den raad gewend om het raadsbesluit d.d 6 October 1939, voor zoover betreft het verwyderen van zitbanken in de Willem de Zwijgerlaan, niet toe te passen en verzoch ten zelfs uitbreiding van het aantal zitban ken. Dit verzoek ging naar B en W. voor prae-adves, nadat de heer J. Braggaar ver zocht had met de verdere verwijdering niet H. J. Breukink; N.V. Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Hou VastJ. P. Noordman; J. A. C. Roest Crollius geb. de Niet en B. Roest Crollius hebben alle be trekking op bebouwingsmogehjkheld langs den Rijndük en den Haagweg. Aangezien langs deze wegen, ingevolgde de Verkeerswet tegen lintbebouwing, in het algemeen niet intensiever mag worden ge bouwd, dan tot dusverre heeft plaatsgevon den. heeft het. reeds uit dezen hoofde, geen zin de bedoelde bezwaarschriften in over -eging te nemen. - - Voorgesteld werd het plan benevens de der ls geregeld. houden tot het einde van de agenda Voor het voor-onderzoek van de begroo tingen der gemeente en bedrijven, dienst jaar 1940, werden twee afdeellngen vastge steld. In afd. I hebben zitting, de heeren: C. L. M. Bancken; P. H. J. A, de Booij; J. Brag gaar, A. Fortgens en D. Limburg en in afd, II de heeren A. Q. Doeswyk, Chr. Eggink, J. P. v. d. Marei en C. van Wissen. In de vergadering van 6 October 1.1. werd besloten tot het aangaan van een geldlee- nlng groot f 21.700 bij de Eerste R.K. Levens- verzekerings-Mij. te Nijmegen. Ged. Staten hebben tegen enkele bepalingen bezwaar ge maakt. Besloten werd aan deze bezwaren te gemoet te komen. Goedgevonden werd het pand Leidscheweg 204, bewoand door Joh. Gips, onderhands te verhuren van 1 Augustus 1939 af, van maand tot maand voor den prys van f. 18 per maand. Besloten werd vanaf 29 October 1939 t/m 13 April 1940, aan daarvoor in aanmerking komende personen, brandstoffenbijslag, in geld, te verstrekken De ambtenarenwet 1929 legt o.a. aan de gemeenten de verplichting op. voorschriften vast te stellen omtrent de wijze, waarop aan vereenlglngen van ambtenaren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de dezen betreffende algemeen verbindende voor schriften haar gevoelen te doen kennen. Het komt B. en W. voor. dat het principe van georganiseerd overleg voor deze ge meente het meest juiste is. b.v. van 10 wedstrijden, zal samengesteld worden. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Hendricus Ni co laas z. van H. Kozijn en M. P. v. Rooijen Petrul Leonardus, Z. van J. J. Koomen en M. P. On derwater. Overleden1 Hendrika Anna v^i Velzen 71 J„ weduwe van H. Verbeek Petronella Hendrika Bocxe 87 j„ weduwe van H. Koster Maria v. d. Meer 87 j„ weduwe van J. Boere. Ondertrouwd Jan Romijn 27 j van Alphen aan den Rijn en Lutske Elisabeth van Schalk 25 jaar. Alhier staan thans 105 personen als werkzoekenden ingeschreven Dezelfde week van het vorig jaar bedroeg hun aan tal 33. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Bernardus, z. van A. Te- brugge en G. H. A. M Zilverentent Regtna Johanna, d. van A. Zujjderduin en J. Bekker Irene Elize Cornelia, d. van J. C. v. d. Wedden en A. M. van de Wolff Simon Nicolaas, z. van S. C. Bunnik en A. M. van den Berg. Gehuwd: Cornells Wilhelmus Anthonius van der Krogt, 28 j. en Josina Cornelia Lubbe, 24 J. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. P. G. Pleijsier, Leidscheweg 96 Mej. V. G. Olaszy, Veurscheweg 3 J. G. Prins. Wijngaardenlaan 85 Mej. E. Remmers. Leidscheweg 96 Mej. J. J. W. de Ruiter. Hierna werd begonnen aan de behande ling van het uitbreidingsplan en de veror dening, die aan het begin der zitting wa ren aangehouden. De ontwerper van het plan, architect P. Verhagen, was aanwezig. De heer C. van Wissen uitte zijn groote verwondering dat aan den grond van het R.K. armbestuur een andere bestemming is gegeven. Spr. vroeg wat er met den grond gebeurt, die „om-niet" aan de gemeente is afgestaan. De voorzitter constateerde met voldoening dat men het in hoofdzaak met het plan eens is. De grond zal worden teruggegeven, wan neer de gronden niet meer gebruikt zullen worden. korte ulteenzetünB en^eerieB&^Sorde ^scheweg - Wagner, Leidscheweg 96 korte uiteenzetting en veeriegae aai aoor ae c dp Vroed vaikenbureschewetr 20 mpi. aanduiding agrarische gronden de op brengst bij onteigening minder zou zijn. Met de stem van den heer C. van Wissen tegen werd het uitbreidingsplan en de ver ordening vastgesteld. Hierna volgde de winkel- en bedryven- verordening. De heer A. Fortgens zou gaarne een bepaling zien opgenomen, dat kinderen in de zaak mogen blijven. De voorzitter ont raadde dit. De verordening werd vastgesteld. De voorzitter deelde nog mede dat 15 No vember a.s. voor den Raad van State be handeld zal worden het verzoek van Voor- schoten inzake aankoop van gronden en het ^mi.tSaStiP Wolfstr E. A. Witt, Leidscheweg 96 H. Boot, Leidsche weg 123 Mej. M. J. Llsonne, Veurscheweg 3 Mej. A. A. Ogtrop. Veurscheweg 3 Mej. C. J. van der Vliet, Peppellaan 2 a Joh. H. Frederikse. Leidscheweg 191 Mevr. wed. J. J. van DiestViane. W. de Zwijgerlaan 36 A. J. de Bruijn, Leidscheweg 336 Mej. Joh. C. A. Meursing. Leidscheweg 39 C. P. M. Mous- sault. Beresteynstr. 8 Mej. A. M. W. van Dijk, Leidscheweg 102 Joh. de Bres. Leid scheweg 101 S. Verbeek, Leidscheweg 159 J. Brand. Leidscheweg 191 Joh. H. de Wal, Leidscheweg 191. Vertrokken: A. H. van Lammeren, n. Amster- P. Veldhoen, n. Dor- C, Hoppenbrouwer. Mej. D. van Beek maken van een straat. De voorzitter werd Pr'^„'al'oYrtësëaat 52 aangewezen om zoo noodig inlichtingen te ^ehale. Heilaar J 115 - P. BUstervelc'. n. geven. Den Haag. v. Broekstr. 4 H, J. H. J. See'lg, Nadat de heer P. Verhagen dank was ge- n Den Haag Gr Hertoginnciaan 232 H J. B en W boden den raad eei> ontwerp-ver- bracht voor zijn ontwerp en men hem ge- siebrecht. n. Leiden. Papengracht 17 W. R. ordening aan, waarin het een en ander na- luk gewenscht had met zijn succes, volgde Poeschmann. n. Alkmaar. Ie Depot Luchtdoel- 6 sluiting. art- w- Gorter, n. Ned. Indie.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7