Uit de Omstreken LEIOSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 24 October 1939 Officieele CrisispubSicatie WEERBERICHT. De jachtpartij te Noordwijkerhout AGENDA Uit de Rijnstreek] /CiltCP/ A/U IJLINCINr^ AALSMEER. Voor de militairen. Het ontwikkelings- en ontspanningsco mité voor militairen heeft, onder voorzit terschap van burgemeester Kastelein ver gaderd. Er zullen spoedig cursussen in alge- meene ontwikkeling en Maleisch gegeven worden dit in verband met de aanwezig heid van velen, die eerlang naar de tropen hun bestemming zullen volgen waarvoor zich reeds méér dan 100 deelnemers heb ben opgegeven. Een damescomité houdt zich bezig met het inzamelen van gelden, terwijl een sub comité voor gepaste ontspanning zorgt. De aanvragen om lectuur worden vlot be antwoord met tal van zendingen, die over de verschillende militaire posten verdeeld zijn en regelmatig een gretige ontvangst vinden. De Bloemenexport naar Duitschlar.d. Met blijdschap hebben de bloemenexpor- teurs en kweekers kennis genomen van de mededeeling dat Duitschland weer deviezen voor bloemen beschikbaar heeft gesteld al is het dan ook dat het kwantum in te voe ren producten slechts de helft mag bedra- van dat in het 4e kwartaal des vorigen jaars. Het was reeds goed te merken aan de prijzen op db veilingen, dat Duitschland niets afnam. Alleen de binnenlandsche handel en een weinig export op de Noor- sche landen konden de prijzen niet zooda nig opvoeren, dat de bloemisterij van een loonende opbrengst zou kunnen spreken. Ook de invoer in Engeland is nog geheel en al verboden, terwijl juist om dezen tijd een groot kwantum het Kanaal overging. ARRESTATIE VAN AANRANDER. Hij maakte de omgeving onveilig. Een man heeft den laatsten tijd de don kere buitenwegen in onze omgeving onvei lig gemaakt. Hij randde verschillende vrou wen en meisjes aan. Een zevental klachten zjjn bij de politie binnengekomen, waarvan een tweetal van zeer ernstigen aard De 15-jarige M. H. is door het individu zwaar lichamelijk letsel toegebracht, terwijl de 19-jarige A. v. d. R. door den man mis handeld en. toen het meisje luidkeels om hulp begon te roepen, in de sloot geduwd.is. Gelukkig kwam bijtijds hulp opdagen zoo dat de aanrander zijn prooi moest opgeven, alvorens zijn duister voornemen volvoerd kon worden. Het signalement van den vermoedelijken dader was bekend. Hij is thans door de po litie te Uithoorn gearresteerd en zal met de vrouwen en meisjes, die zijn slachtoffer wa ren, geconfronteerd worden. De vergadering tot oprichting eener Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is uitgesteld, daar slechts een 5-tal personen voor dezen avond was opgekomen. BENTHUIZEN. Bugcriyke Stand. Ondertrouwd: Cornells Roos 22 j.. van Ha- zerswoude en Elizabeth Bastlaantje Demper 26 J. Voor de betrekking van gemeenteveld wachter alhier, hebben zich 20 sollicitan ten gemeld. Toen de kruidenier F. B.. zijn klanten bediende ging de hit met den wagen achter zich aan er van door en holde de Dorps straat in. Daar slingerde de kar tegen een stilstaande auto. welke nog al werd bescha digd. terwijl de bestuurder van een aanko mende auto het gevaar op tijd wist te ont wijken. De schade werd onderling geregeld. Het dier bekwam geen letsel. Op verzoek van de moeder werd door alle aanwezigen gezongen ps. 111 5. Een broer van den overledene sprak nog een af scheidswoord. De heer B. Vis dankte den heer Siderius, de dragers en de belangstellenden. BLOKKADE VOOR DE BUITEN WATERING. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 769. Hedenmiddag 2 uur: 762. BLTTENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het depressiegebied over de Noordelijke IJs zee verplaatste zich in Oostelijke richting ver der. Het minimum, dat thans begint op le vullen, ligt ten Noorden van Scandinavië. Het storingsfront was hedenmorgen het Noord westelijke deel van ons land gepasseerd, het geen met vrij veel regen gepaard ging. In onze omgeving werd het daarbij veel zachter. Het genoemde front wordt over Scandinavië door een koudfront gevolgd. De koude lucht- massa's, die uit Noordelijke richtingen over de Poolzee worden aangevoerd dringen daarbij steeds verder naar het Zuiden en Oosten door. Op Noord-IJsland en Jan Mayen was de tem peratuur beneden het vriespunt gedaald. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Azoren nam iets in bet eekenis toe. Een uitloo- per van dit gebied strekt zich over Zuid-West- Europa uit. Het depressiegebied over Hongarije en de Adriatische Zee verplaatste zich naar den Bal kan. Vooral in de Karpathen. het. bergland van Yoego-Slavië en in Zuid-Italië kwamen zware regens voor. Hoogste barometerstand 1031.7 mbar te Horta. Laagste barometerstand 932.9 mbar op Be reneiland. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voortn.) Den Helder: Regenbuien, krachtige N.W. wind. temp. 9 gr. C.. min. 9 gr. C.. neersl. 11 m.M. Vlissingen: Matige regen, krachtige N.W. wind. temp. 10 gr. C„ min. 10 gr. C„ neersl. 7 m.M. De Bilt: Matige regen, matige N.W, wind. temp. 9 gr. C.. min. 9 gr. C., neerslag 5 m.M. Groningen: Mist, zwakke W.Z.W. wind, temp. 8 gr. C.. min. 8 gr. C.. neerslag 2 m.M. Maastricht: Lichte regen, matige W.Z.W. wind. temp. 10 gr. C.. min. 6 gr. C.. neerslag 1 m.M. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voormiddag: 6 gr. C. <43 gr. F.). 12 uur 'smiddags: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 0 u. 43 min.; nam. te 1 uur 8 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 5.19 nam. tot 6.10 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 24 October: op 15 u. 14; onder 2 u. 28. HAARLEMMERMEER. Comité voor Bcdrijfshulp aan demobiliseerden. In hotel De Beurs te Hoofddorp verga derde het Comité voor Bedrijfshulp aan gemobiliseerden uit de Haarlemmermeer onder voorzitterschap van den heer P. C. de Zeeuw. Deze heette allen welkom. Op initiatief, aldus de heer de Zeeuw, van den heer S, van Wijk werd bü het begin van de mobilisatie dit comité in het leven ge roepen. teneinde Haarlemmermeers ingeze- nen en middenstanders in moeilijkheden bij te staan. Wij hopen allen, dat dit niet voor] angen duur zal zijn. Spr. dankte voor de medewerking van het gemeentebestuur. Na op financieelen steun te hebben aangedrongen, las de heer C. Doeleman de notulen. De heer S. van Wijk sprak zijn blijdschap uit, over het feit. dat zijn initiatief zulke rijpe vruchten droeg en dat het gemeentebestuur hier mede sympathiseert. De achterblijvenden hebben zich met mij geroepen gevoeld, het leed, ontstaan door het vertrek van velen naar de grenzen, te helpen lenigen. Twee van onze menschen, aldus de heer De Zeeuw, zullen aangewezen worden, ad viezen te geven inzake verlof aan landbou wers. Verheugend is, dat in vele gemeen ten. o.m. in Gorsel, organisaties ontstaan in navolging van de onze. De heer C. Doeleman rapporteerde over hetgeen gedaan wordt. Met alle bonden en organisaties werden en worden besprekingen gevoerd. Zeer ver schillend was de hulp. die geboden moest worden. Collega's werden steeds bereid ge vonden, de bestaande bedrijven te hei- pon. Mej. v. Willigen uit Nieuw Vennep bood zelfs aan, met paard en wagen klanten af te rijden. Het comité betuigt haar daar voor dank. Niet altijd is hulp gemakkelijk te bieden, waarom het comité rekent op adviezen en opbouwende critiek van ieder. Nadat verschillende vragen beantwoord waren, werd meegedeeld, dat hulp aan gevraagd kan worden bij het dagelijksch bestuur, t.w. de heeren P. C. de Zeeuw, J. A. de Wildt, C. Doeleman, H. Duwel, H. de Graaf, C. Linthout en L v Reeuwljk, Dit is samengesteld uit drie landbouw- en drie middenstandsorganisaties met als voorzit ter een vertegenwoordiger van B. en W. Namens de vakbonden hebben zitting: Smedenbond: G. v. Driel, Hoofddorp; Bak- kersbond: M. A. de Man, Abbenes; Slagers- bond: J. W. Kroezen, N. Vennep; Graan handelaren: S. v. Wijk te Vijfhuizen; Krui- deniersbond: J. Mlllenaar. Rijk. Hotelhou ders: P. E. Kamp; Rijwielhandel: J. Lieu- wes: Kath. AannemersbondJ. Ransdorp, Abbenes; Chr. Aannemersbond: M. v. d Mik Na nog verschillendwe besprekingen sloot de heer De Zeeuw deze bijeenkomst. HILLEGOM. De in de St. Jozefkerk gehouden col lecte ten bate der Missie heeft ongeveer f. 275 opgebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar zelfstandigheid der Geref. Gem. te Valkenburg? Bekend is, dat de plaatsruimte in de Geref. Kerk alhier In feite te klein is. Ter bevoegder plaatse heeft vergrooting van het kerkgebouw reeds eerder een punt van be spreking uitgemaakt. Een niet onbelangrijk getal inwoners van Valkenburg is lid van de Geref. Kerk alhier en sinds den laatsten tijd bestond bij deze leden een neiging tot zelf standigheid. Een gebouwtje te Valkenburg deed reeds dienst als kerkgebouw. Dit ge schiedde in overleg met den kerkeraad al hier. Thans hebben bedoelde leden besloten den kerkeraad alhier te verzoeken het daar heen te leiden, dat de classis de zelfstandig heid eener Geref. gemeente te Valkenburg zal willen erkennen. Hierdoor zal uitbreiding van het kerkge bouw alhier in de naaste toekomst ook over bodig zijn. De gehouden jaarlijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de stichting voor T.B.C.-lijders „Zonnegloren" bracht op f. 23.50. KATWIJK AAN ZEE. Teraardebestelling van J. Meijvogel. Onder groote belangstelling werd gister middag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van J. Meijvogel, die bij Nieuwerkerk a.d. IJsel tengevolge van het overboord slaan, verdronk. Toen de verzegelde kist, gedekt door een bloemstuk van de reederij, in de groeve was neergelaten, trad de heer P. Siderius. hulp predikant alhier naar voren om de lijkrede uit te spreken. Wanneer iemand, aldus spr., ter ruste wordt gelegd, oud en der dagen zat. zegt men: „gelukkig dat hij uit het leven verlost is." Maar wanneer een jong leven, in den bloei der jaren en in de kracht van het leven ter ruste wordt gelegd, grijpt ons dit aan. De overledene was een braaf kind voor zijn ouders, een uitnemende arbeider voor zijn patroon en ook een beste burger van den staat. Een brave jonge man is weggeno men. In zijn prille jeugd heeft hij zijn leven aan God gewijd, opgevoed in de vreeze des Heeren. Hij rust hier tot den jongsten dag; wij moeten dankbaar zijn. voor wat God be schikt. Spr richtte tenslotte nu een toepas selijk stichtelijk woord tot allen. Negen motorkustvisschersvaartuigen liggen vast. Zooals vermeld. Is door het Hoogheem raadschap Rijnland vóór den mond van de Buitenwatering een net gespannen om eventueel de Buitensluizen te vrijwaren voor aan te brengen schade door drijven de mijnen. Hierdoor wordt een 27-tal personen ten zeerste gedupeerd. Het betreft hier in hoofdzaak gehuwden, die met hun vaar tuigen. liggende in de Buitenwatering, de kustvisscherij uitoefneen. voornamelijk de garnalenvangst. Wegens het gespannen net kunnen zij nu niet meer de watering in- en uitvaren. Hun negen vaartuigen liggen daardoor geblokkeerd in het haventje en zij zijn thans niet in staat in har. dage lijksch onderhoud te voorzien. Gistermiddag hadden wij met enkele eigenaars hierover een onderhoud. Van daag, zoo zeiden zij, was het aan drie kleine bootjes met kalm weer gelukt, met gestreken mast onder het net, dat eenigs- zins opgelicht werd, door te varen, maar met de negen andere vaartuigen was dat niet mogelijk, daar deze véél grooter zijn De verdiensten zijn niet loonend, om te gaan havenen in IJmuiden of Schevenin- gen. De meerdere kosten kunnen van de opbrengst niet af Ook is de prijs van een vat petroleum voor de motor gestegen van f. 7,50 op f. 10.50; ook de smeerolie is duur der geworden. Zij achten den genomen maatregel nj. het spannen van een net. teneinde de drijvende mijnen tegen te houden, van geenerlei waarde bij stormweer en hoog water. Volgens hen dus een reden te meer om het net zoo spoedig mogelijk te doen verwijderen, teneinde de blokkade hunner schepen op te heffen. 146 STUKS WILD GESCHOTEN. Tijdens de jachtpartij op de terrei nen van jhr. mr. C. Dcdel, waaraan door prins Bernhard met vee! animo is deelgenomen, werden geschoten 146 stuks wild, w.o. fazanten, houtsnippen, hazen en konijnen. 's Middags werd geluncht in de jachtka- mer van het bekende jachthuis het „Paar- den-Kerkhof". De deelnemers waren zeer tevreden over de goede zorgen van Mej. Duivenvoorde, wier gerechten alle eer werd aangedaan. Na de lunch werd de jacht voortgezet; deze was tegen 5 uur beëindigd. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Petronella Maria, D. van P. G. M. Beelen en J. P. v. Leeuwen Jennv TJitske. D. van L. Algera en P. de Jong Jacob. Z. van J. Boercina en E. Mulder. Overleden: Hendrik Marseille, echtgenoot v. H. M. van Donselaar 74 J. Ondertrouwd: D. M, Boef en C. van Voorst L. van der Lans en G. Noordman. Gehuwd: J. van Blltterswijk en M. C. Dubbis Oefening Gasverkennersgroep Gem. Luchtbeschermingsdienst. Nadat gedurende reeds veie weken de Gasverkenningsgroep van den Gemeente lijken Luchtbeschermingsdienst ten Ge meentehuize oefenavonden had gehouden, werd thans voor de eerste maal een bui tenoefening gehouden onder leiding van het hoofd van deze groep dr. L. Algera. Deze had vooraf op een stuk grasland van het oude sportterrein een gedeelte met z.g. „mosterdgas" besmet. Hiervoor was ge bruikt Lysol met minerale olie, hetgeen hetzelfde effect geeft, wat kleur en reuk betreft, als werkelijk mosterdgas, hetgeen voor een proefneming te duur en te ge vaarlijk is. De gasverkenners trokken in marsch- tempo. voorzien van gasmasker, naar het proefveld. Allereerst werd de richting van den wind bepaald. Op deze wijze werd vast gesteld. waar de reuk vandaan kwam. Al spoedig werd het besmette gedeelte ont dekt en de omgeving op 25 meter afstand afgezet met borden „verboden toegang gifgasgevaar." Nadat de grens afgebakend was, werd het besmette gedeelte met strooipoeder be werkt. om daardoor de juiste omvang na der te kunnen vaststellen. De proef was hiermede beëindigd. Naar wij vernamen, mag zij als zeer goed ge slaagd beschouwd worden. De oefenavon den worden voorloopig nog voortgezet. De Commissie van Ontspanning en Ontwikkeling der militairen doet een beroep op de ingezetenen onzer gemeente, om de morgen alhier te houden inzameling te steunen. De Commissie organiseert diverse ontwikkelingscursussen en ontspannings avonden voor de vele hier gelegerde mili tairen, opdat zij hun lange winteravonden prettig en nuttig kunnen besteden. Dit alles vereischt echter véél geld, zoodat medewer- kig in dezen hartelijk aan te bevelen ls. LEIDSCHENDAM. Aan de gevolgen overleden. De echtgenoote van den landbouwer On derwater. die verleden week op het erf der boerderij aan den Meer- en Geerweg. tus- schen een auto en een boerenwagen bekneld raakte, is na een hevig lijden in St. Antonius Hove overleden. VOEDER VOOR PLUIMVEE EN KONIJNEN. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: Zooals be kend kunnen diegenen, die niet aangeslo ten zijn bij een landbouw-crisisorganisatle en die minder dan 25 stuks groote hoen ders of groote eenden bezitten of kalkoe nen houden en tevens ólle houders van siereenden, dwerghoenders. sierduiven, postduiven, fazanten, ganzen, zwanen, pa relhoenders, pauwen en konijnen bij den provincialen voedselcommissaris of bij den plaatselijken bureauhouder geen toewij zingsbiljet voor veevoeder ontvangen De winkeliers vereeniglngenwelke aan genoemde dlerenhouders voeder willen ver strekken, kunnen voeder betrekken door zich te wenden tot de afdeeling Veevoeder- distributie van het Rijksbureau Voedsel voorziening, Sectie Bijzondere Diergroepen. van welke afdeeling de heer P J. Wijk, Spelderholt 9 te Beekbergen de leider is. Deze afdeeling stuurt dc winkeliers (ver- eenigingen) een lijst, welke met de namen van alle klanten (leden) en verder volgens de daarbij gegeven voorschriften inge vuld, teruggezonden moet worden aan den heer P. J. Wijk te Beekbergen. De winke liers vereenigingen i ontvangen dan een toewijzing, waarop zij een zekere hoeveel heid voeder kunnen betrekken. Op dezen gang van zaken wordt nog maals de aandacht gevestigd, daar lijsten, welke na 1 November as binnenkomen, niet meer aanvaard worden. Iedere winke lier (vereeniging) dient dus ervoor zorg te dragen, dat vóór genoemden datum de klantenlijsten door den heer Wijk zijn ont vangen. 1623 SASSENHEIM. Wegens diefstal van militaire dekens alhier is een tweetal jeugdige personen uit Voorhout aangehouden. VOORHOUT. VOORHOUT-S STRAATVERLICHTING WORDT GEËLECTRIFICEERD. Een welkome verbetering. Naar wij vernemen, zal er een groote ver betering gebracht worden in de straatver lichting onzer gemeente. Reeds tal van jaren brandden hier de welbekende zeer oude gaslantaarns, welke in vele gevallen in het geheel niet volledig functionneerden. Als het dag was brandden zij bijv. soms in volle glorie, maar 's avonds en 's nachts niet. Ook waren er andere ongemakken. Nu echter zal spoedig een einde komen aan deze hinderlijke en in vele gevallen gevaar lijke verlichting. Door B. en W. is aan de Stedelijke Licht fabrieken te Leiden opdracht gegeven de gasverlichting te vervangen door een elec- trlsche. In hoofdzaak geld't het hier den Jacoba van Beyerenweg. Tevens is vastge steld. dat de electrische verlichting zal doorgetrokken worden tot aan de Chr. School. In de Hoofdstraat zullen de ijzeren palen vervangen worden door terrazo- palen en nog eenige bijplaatsingen langs enkele wegen. De gemeentenaren, die reeds zoo lang naar een dergelijke verlichting hebben uit gezien, zuilen over deze komende verbete ring zeker verheugd zijn. HEDEN Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. I Fieterskerkgracht 9: Ledcnverg. Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" 8'/!i uur nam. Woensdag. In den Vergulden Turk: Nat. Jongeren Ver- I bond. Spr. prof. Telders. 8 uur nam. Evang. Chr. Gem.Samenkomst te 8 uur nam. I Stadszaal: L. K. K. „Voor Allen". Soloviolist I Simon Goldberg, 8 1/4 uur nam. Oegstgeest <W. de Zwijgerkerk)Bazaar I Ver. v. Vrijz, Hervormden 21-5 en 71/.—io I uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig I Bureau. 9^—11 uur voorm. 1 Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags, Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho-1 listen, 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge-1 neeskunde (1ste Binnenvcstgr.. 22). Inenting I tegen diphterie. 3V4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees-1 kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-51 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: I „De Spooktrein". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon- I dag 27 en 8—11 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: I „De Citadel". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. I Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam,! ..Eoefje". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur, Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam,: ,,'t Zit in de lucht" Zondag te 2, 4% en 8 uur, Woensdag en I Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag I 2 en 8 uur nam.: „Drie Kameraden". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en I uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst ier apo- I theken te Leiden wordt van Zaterdag 21 t/m. I Vrijdag 27 Oct. a s. waargenomen door de apo-1 theken: G. H. Blanken. Hoogewoerd 171, telef. I 20502 en Reijst, Steenstraat 35, telef. 20136. Te Oegstgeest: Ooegstgeestsche Apotheek, Wil-1 helminapark 8, telef. 26274. D.D D. ïuivert de porlêa,, doet de )euk bedaren, ver- frlacht en sterkt de huid- weefsels. Flacons a 75 ct, I. 1.50 en i. 2.50. GeneesmiddelD. H D tegen HUIDAANDOENINGEN 1166 (Ingez. Med.) ALPHEN. v. H. die zijn fiets bij het Nutsgebouw had neergezet, deed bij de politie aangifte, dat zijn rijwiel gestolen is. BOSKOOP. Bijtijds gered. Toen de heer P. D. Noest uit het raam I van het kantoor der gemeentebedrijven in de langs het kantoor liggende sloot keek. zag hij daarin een kind drijven Hij aarzelde geen moment, snelde naar bulten en mocht het genoegen smaken, het reeds zinkende kind. dat een dochtertje van den heer Hoogerbrug bleek te zijn, van een wis- sen dood te redden. NOORDWIJKERHOUT. In overleg met het Bestuur van den R.K. Volksbond, heeft de Commissie tot be vordering van Huisbroei- en huisvlijt beslo ten om dezen winter geen tentoonstelling te organiseeren, zooals de jaarlijksche ge woonte was. De slechte tijdsomstandigheden voor het bollenvak zijn hiervan de oorzaak. In Hotel Gouwenberg werd het winter- programma geopend van de K. J. M. V. Pater Sengers hield een causerie over „Christus Koning", waarna de avond ver der gezellig werd doorgebracht. NOORDWIJK. Gevonden: Een vulpenhouder, een paar gebreide grijze handschoenen, een rijwiel- belastingmerk, een damesrijwiel, een zwart kinderschoentje, een wollen ceintuur, een tasch waarin bruine dameshandschoenen, een heerenrijwiel, een horloge. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woens dags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur, ten politie-bureele te Noordwijk-Binnen. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurt. Gereformeerde Bond. Juliana weg 27: Heden avond om 7.30 ds. Bout van Rotterdam (Delfs- haven). VOORSCHOTEN. - Bij den heer v. K„ aan den Leidschen- weg. is des nachts een 17-tal konijnen gestolen. WASSENAAR. Door de gemeentepolitie werd aange houden de 43-jarige S„ zonder vaste woon plaats, wegens gepleegde oplichting alhier, voor welk feit hij ook door de politie in eenige andere gemeenten wordt gezocht. ZEVENHOVEN. De Noordsche dijk. De verwachtingen die men koesterde om trent den Noordsche dijk welke verleden winter in werkverschaffing omgespit, gelijk gemaakt en van steenen ontdaan is, zijn zeer tegengevallen. De resultaten van de haver en gerst waren zeer slecht, alsmede van het gras dat later gezaaid is. Er waren gedeelten, waar zelfs geen onkruid wilde groeien. Java—Ncw-York Lün SALABANGKA, 22 Oct. van Java te New-York. Mjj. Nederland ORANJE thuisr., 24 Ocl. v. Sabang TARAKAN, 23 Oct. van Java te Djeddah. Rolt. Lloyd KOTA INTEN. thuisr.. 22 Oct. te Londen AMELAND, uitr., pass. 23 Oct Kaap Guardefui. Holland—Amerika Lijn DINTELDIJK. 23 Oct. van Pacific Kust te R'dam BREE- DIJK, thuisr., 23 Oct. te Antw. - WESTERN- LAND. uitr., pass. 24 Oct. Vlissingen van Antwerpen -- VEENDAM, uitr., 23 Oct. nam. te Antwerpen. HAZERSWOUDE. De A.R. Propagandaclub vergaderde; de I heer H. de Bruin sprak over art. 3 van het A R. program. Dc band van de overheid aan Gods ordonantlën, waarop een geanimeerde bespreking volgde Hierop gaf de- heer J. d. Zwaan een politiek overzicht, waarop eveneens een gedachtenwisseling volgde. De extra-collecte voor het studiefonds der Confessioneele Vereeniging, welke ge houden is in de Ned. Herv. Kerk, heeft J f. 46.20 y2 opgebracht. WADDINXVEEN. In de Ned. Herv. Kerk werd in de 1st® helft van October gecollecteerd voor de Dia conie f. 259.93 en voor de kerk f. 184.16, te* vens werden 2 giften van f. 10 gecollecteerd voor de diaconie. ZOETERMEER. Raadsagenda. Morgenochtend om 10 uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Mededeelingen. 3. Aanbie ding gemeenterekening 1938 en rekening 1938 Burgerlijk Armbestuur. 4. Benoeming van een commissie voor het onderzoek ge meenterekening. 5. Aanbieding gemeente- begrooting 1940 en begrooting Burgerlijk Armbestuur. 6. Voorstel tot het verleenen van medewerking tot de totstandkoming van een landbouwhuishoudschool. 7. Vast stelling bedrag van de uitgaven O. L. on- derwijs 1938 volgens art. 55 van de L.O.- wet 1920. 8. Verhuur gemeente-eigendom men. 9. Beschikbaarstelling lokaal van oe openbare school ten behoeve van het hou den van een cursus voor E.H.B.O. 10. Wij ziging begrooting 1939. ZWAMMERDAM. De extra-collecte, in de Ned. Herv. Kerk gehouden ten behoeve der Diaconie- bracht ruim f.90 op. De heer J. Coljès uit Utrecht, heeft wegens verandering van werkkring be dankt als directeur van de Christ. Zang- vereen. „Zingt den Heere" alhier Deze vereeniging verliest in den heer Coljée een zeer kundig directeur, die se dert 1933 aan de vereeniging was verbon den. Onder zijn leiding zijn vele geslaag de uitvoeringen gegeven en is menige ph)s op concoursen behaald. Temeer is dit be danken een vedlies daar de zangvereni ging ook wat het ledental betreft. eeD crisis doormaakt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6