vorm Mijnhardtjes DE ONGELUKSVOGEL t LESDSCK DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 21 October 1939 De komende belasting-verhoogingen KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS Vrachtauto in poldervaart geraakt Een klasse-indeeling voor de gemeentefonds-belasting Militaire auto van een dijk gegleden STOFZUIGERS 51 VRAGENRUBRIEK J(IIN/T IN tCTÏIREt DE TWEE INZITTENDEN OM HET LEVEN GEKOMEN. Gisteravond om kwart over zeven is een vrachtauto van het destructiebedrijf „Gekro" te Overschie. welke op weg was naar de fabriek, op den Kleiweg bij het. uitwijken voor een aan de rechterzijde van den weg stilstaande personenauto van den berm gereden en in de poldervaart terecht gekomen, waarbij de wagen kantelde. De bestuurder, de zes-en-twintig-jarige W. Vente uit Bergschenhoek en de mede-in zittende de veertienjarige M. van Kamp uit Overschie, eveneens werkzaam bij de „Gekro", kwamen onder het voertuig te liggen. De bestuurder van de stilstaande auto, de handelsreiziger Maltha, uit Hilie- gersberg schoot onmiddellijk met andere omstanders te hulp, doch de wagen lag zoo diep in den modder, dat het niet mo gelijk was de slachtoffers te bevrijden. Onmiddellijk werden daarop de politie en een roode kruis colonne gealarmeerd. Toen de slachtoffers na moeizame reddingspo gingen op het droge waren gebracht, heeft men eenige uren getracht de levensgeesten op te wekken, hetgeen niet mocht baten. V. was ongehuwd. De vrachtauto is met een takelinrichting weer op den wal gebraoht. De Kleiweg, langs welken het drukke verkeer tusschen Overschie en Hillegersberg gaat, was meer dan een uur gestremd, hetgeen buitenge woon veel last veroorzaakte. Een aantal soldaten gewond. TWEE VAN HEN ZIJN ER MINDER GOED AAN TOE. Op den dijk langs de Waal onder het dorp Boven-Leeuwen is gistermorgen een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afge- loopen. Een militaire vrachtauto, waarin een twaalftal soldaten was gezeten, dat op weg was naar het militaire hospitaal te Breda voor onderzoek, was genoodzaakt voor een personenauto uit te wijken. De zware regens van de laatste dagen hadden den dijk zeer glad gemaakt en de weg is ter plaatse zeer smal. Vermoedelijk is de bestuurder van de vrachtauto te veel naar rechts uitgeweken, tengevolge waarvan de auto van den dijk gleed en tegen een boom bleef hangen. De auto werd beschadigd. Spoedig was hulp ter plaatse. De gewonden werden aan vankelijk in een boerderij ondergebracht en werden later naar de ziekenhuizen te Tiel en Arnhem vervoerd. Twee der inzittenden, te weten een soldaat, die bij een motorongeluk een arm had gebroken en een soldaat, die lijdende was aan een breuk, verkeeren in minder gunstigen toestand. In totaal werden zeven militairen vrij ernstig gewond. Eén van hen kreeg een schedelbasisfractuur en verkeert in levens gevaarlijken toestand, de anderen kregen arm- en beenbreuken. De gewonden zijn voor het meerendeel overgebracht naar het militaire hospitaal te Breda. De overige inzittenden zijn naar hun kwartieren te Druten teruggekeerd. De auto. waarin zij zich bevonden, is zeer ernstig beschadigd. FELLE BRAND TE WOERDEN. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur brak een felle brand uit in de bakkerij van H. in de Eendrachtstraat te Woerden. De geheele bakkerij is tot aan den grond toe afgebrand. Groote rookwolken, hel verlicht door de vlammen, woeien boven het centrum van de stad die reeds grootendeels in ruste was. Een geweldige vonkenregen gaf den brand een onrustbarend aanzien. De politie was spoedig ter plaatse en het eerste werk was de toeschouwers te ver drijven uit de steeg die vlak achter de bak kerij loopt. Nog maar net was het publiek verdwenen of de muur achter de bakkerij stortte met donderend geraas ineen. De bakker, die met zijn vrouw op de be nedenverdieping sliep, wist tijdig zijn vier kinderen van de bovenste verdieping te halen. Hoewel de brandweer alles in het werk stelde om het gebouw te behouden, moest zij toezien dat de bakkerij met den grond werd gelijk gemaakt. De brand is vermoedelijk ontstaan door dat kolenzakken, die boven den over lagen te drogen, vlam hebben gevat en vervolgens dp houten zoldering hebben aangestoken. Dank zij de activiteit van de brandweer konden winkel- eh woonhuis behouden blUVen' U.D. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tijdelijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des rijks, ontleenen wij het volgende: In tegenstelling met de leden door wie in het voorloopig verslag gemaakte bezwaren werden geopperd, is de minister v. financiën van oordeel, dat de voorgedragen regeling de voorkeur verdient boven een verhooging van de bestaande opcenten op de rijks inkomstenbelasting. Doordat de progressie in het tarief der rijksinkomstenbelasting in den loop der jaren sterk is opgevoerd en bovendien pro gressie in de opcenten is gebracht, is de druk dezer belasting, in verband met wat uit anderen hoofde moet worden betaald, voor bepaalde inkomens reeds nu tot een beden kelijke hoogte gestegen. Om het noodige bedrag van f. 30.000.000 per jaar te verkrij gen uit opcenten, zou het aantal van de bestaande opcenten (8098nog met on geveer 60 moeten worden verhoogd. Zulk een verhooging. welke zelfs het nuttig ren dement der heffing in gevaar zou brengen, acht de minister ontoelaatbaar. Met de stellers van de memorie van toe lichting op het ontwerp nationale inkom sten- en winstbelasting is hij van oordeel, dat de inkomstenbelasting in haar huldigen vorm voor verdere verhooging niet meer in aanmerking komt. Daarom stelt hij zich voor gelijk in de millioenennota werd medegedeeld de ver- eischte versterking der middelen te vinden door een herziening van de inkomstenbe lasting, gepaard aan nog een anderen aldaar genoemden maatregel. Wijl die herziening echter eenigen tijd van voorbereiding zal eischen. wordt voor het eerste jaar een provisoire maatregel voorgesteld in de hef fing van opcenten op de gemeentefonds belasting. Hierdoor zal tevens het voordeel worden verkregen, dat rekening wordt gehouden met enkele persoonlijke omstandigheden die de rijksinkomstenbelasting verwaarloosd, doch die niettemin op de draagkracht van de belastingplichtigen een soms niet onbe- langrijken invloed oefenen. De minister wijst hier op het verschil dat de gemeentefonds belasting maakt tusschen gehuwden en on- gehuwden, op den bijslag wegens samen wonen, alsmede op het wonen in een ge- EEN KASTEKORT TE STEENBERGEN. De gemeente-ontvanger uit zijn functie ontheven. Naar uit Steenbergen wordt gemeld is de ontvanger van die gemeente, de heer A. S., uit zijn functie ontheven. Bij kason- derzoek is gebleken, dat een bedrag van ongeveer f. 3400 wordt vermist De ont vanger. de heer S., heeft dit bedrag in de gemeentekas teruggestort, maar is op staan den voet uit zijn functie ontheven. Het onderzoek duurt voort. De heer S. be kleedde zijn ambt sedert verleden jaar. (Vad.) Silver-Java-Pacific Lyn SALEIER, 10 Oct. van Bombay naar Java. SAPAROEA, 19 Oct. van San Francisco naar Calcutta. HollandAmerika Lijn DELFTDIJK, 20 Oct. nam. Pacific Kust te R'dam. Rett. Lloyd BLITAR, uitr.. 19 October van SUDÏÏ. SITOEBONDO, 20 Oct. nam. van Java te Rotterdam verwacht. JavaNew-York Lyn TAWALI, 19 Oct. van Tjilatjap via het Suezkanaal n. Amsterdam. My. Nederland SEMBILAN, 19 Oct van Tjilatjan via het Suezkanaal n. Amsterdam. meente die in de 2e of 3e klasse is gerang schikt. De minister acht het dan ook geen be zwaar. maar een voordeel, dat in de voor gelegde heffing ook zullen bijdragen zij. die niet in de rijksinkomstenbelasting, doch b.v. omdat zij ongehuwd zijn of in een gemeente der 2e of 3e klasse wonen, wel in gemeente fondsbelasting worden aangeslagen. De minister is voornemens bij de aanstaande herziening van de inkom stenbelasting daarin een klasse-indee ling op te nemen. Evenzeer koestert hij dat voornemen ten aanzien van het thans slechts in de gemeentefondsbelas ting gemaakte onderscheid tusschen ge huwden en ongehuwden. Naar aanleiding van het hetgeen door verscheidene leden met betrekking tot de invordering van de suppletoire aan slagen wegens de 15 opcenten werd op gemerkt, wijst de minister er op, dat deze aanslagen invorderbaar zullen zijn in vijf maandelijksche termijnen, waar van de eerste vervalt aan het einde van de maand volgende op die waarin het aanslagbiljet is uitgereikt. Gaarne zegt hij toe, dat, waar noodig, bij de invor dering de vereischte soepelheid zal worden betracht. Daargelaten of de meening van sommige leden, dat met betrekking tot de gemeente fondsbelasting ten onrechte geen aftrek is toegelaten wegens belastingplicht in de overzeesche gebiedsdeelen, juist is, is de minister van oordeel dat. als eenmaal de hoofdsom der gemeentefondsbelasting als grondslag voor de tijdelijke heffing van op centen ten behoeve van 's rijks kas wordt aanvaard, hierop bezwaarlijk een uitzonde ring kan worden gemaakt, ten behoeve van de genieters van inkomsten uit de overzee sche gebiedsdeelen. Ook in de jaren 1933/34 en 1935/36, toen tijdelijke opcenten op de gemeentefondsbelasting werden geheven tot dekking van een tekort op de rijksbegroo- ting, is zulks niet geschied. 1503 •3Ê5 dngez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 OCTOBER. Leiden Doops. Gem.: Voorm. 10% uur, prof. dr. G. Sevenster van Leiden. Egiise Wallonne: dix heures et demie, Mr. E. Michelin Moreau, pasteur k la Haye. Evang. Luth. Gem.: Voorm. 10uur, ds. Bieger. Geref. Kerk in H. V. (Patrimonium)Nam. 5 uur. ds. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10% uur. prof. dr. G. J. Heering. Rozenkruisersgenootschap (Z.W. Singel 106) Voorm 10y2 uur, de heer M. A. Verhoog. Ver. van Vrijz. Herv. (Volkshuis): Voorm. 10% uur, prof. dr. L. J. van Holk, Vrijz. Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. 12% u.. dr. Boersema. Chr. Geref. Gem. (Steenschuur 9)Vooral. 10 en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Geref. Kerk Zulderkerk)Voorm. 10 uur, ds. R. C. Harder; nam. 5 uur, de. Weggemans. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur ds Weggemans; nam. 5 uur ds. R. C. Harder. Geref. Kerk (Oude Vest); Voorm. 10 uur. Cand. J. S. v. d. Bos; nam. 5 uur. Doops be diening. ds. Wiersinga. Geref. Kerk Morschweg Evangelisatiegeb.) Voorm. 9.30 uur. ds. Wiersinga; nam. 5 uur. Cand. J. S .v. d. Bos. Vrije Kath. Kerk (Vreewykstr. 19): Voorm. 10% uur, Gez. Mis. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk, Dorp: Voorm. 10 uur, ds. H. v. d. Linde en nam. 6 uur, ds. Y. Alkema. Oosterkerk: Voorm. 10 uur, ds. Y. Alkema en nam. 6 uur, ds. H. v. d. Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam 5 uur (H. A. en Dankz.t, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. prof. J. W. Geels van Apeldoorn. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. R. C. de Lange. Medewerking van het kerkkoor. Aarlanderveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. halfzeven, ds. Van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. MooLhuizen. Alphen-aan-den-Ryn Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. halftien, ds. Joh. Ste- houwer; nam. halfzeven, dr. Scheers. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. halfzeven, de heer D. Lekkerkerker. Kinderkerk „Bethel": Geen dienst. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg)V.m. 10 uur, dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. half 10, en nam. half 7, ds. Lokhorst van Hilversum. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur, preeklezen: nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 u., ds. Bosch; nam. 6 uur, cand. Koolstra van Utrecht. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezen. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half 10 en nam. 6 uur. preeklezen. Hazcrswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. Voorm. half 10 en nam. half 7. ds. Kiehl. Geref. Kerk; Voorm. half 10 en nam. half 7, ds. Heuzenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Heymans Van Leiden; nam. 5 uur, ds. Eerhardt. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% u., ds. v. d. Windt. Katwijk aan den Rijn Ned. Herv. Kerk: Vooral. 9.30 en nam. 6 uur, ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur, ds. Tj. Peter sen van Boskoop; nam. 5 uur, prof. dr. K. Dijk van Kampen. R.K. Kerk: Voorm. 8.50 stille Mis, uitsluitend voor de militairen, pastoor Houtman. Katwyk-aan-Zee Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Houtzagers, van Voor schoten. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leesdienst. Leimuidcn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% uur. de heer Smit van Heemstede. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 2% uur (Voorb.) H. Aj, ds. Aalders. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. Th. van Veenen. Geref, Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. A. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur, leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. J. Luchies. res.-veldprediker. Noordwyk-Blnner» Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. 5.30 uur, ds. W. W. Siddré, Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur, ds. H. B. Visser. Noordwijk-aan-Zee: Ned. Herv, Kerk: V.m. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cupédo. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Geref. Kerk in H. V.: Voorm. 10 uur, ds. K. H. Kroon. Oegstgeest Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzes uur, ds. Eringa. Gem. Gods: Voorm. 10 en nam. 8 uur, de heer J. Perkins. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% uur, ds. Geerling. Geref, Kerk: Voorm, 9% en nam. 2% uur, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Heijn. ONZE RONDE VORM IS VERVALLEN VOOR DE omdat ronde cachets vaak worden nagemaakt. Dit is met onze hart vormige cachets niet mogelijk want deze zijn wettelijk beschermd tegen namaak en vervalsching. Daarom geeft de hartvorm U de zekerheid dat U de echte Mijnhardtjes ontvangt. De Mijnhardtjes die zoo veilig en vlug helpen bijhoofdpijn, kiespijn, zenuw pijnen, maandbezwaren, rneumatische pijnen, gevatte kou, griep moe en lusteloos gevoel. 12 stuks 50 ct. 6 stuks 30 ct. 1510 (lngez. Med.) Rijnzalcrwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9% uur. ds. De Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9% cn nam. 6 uur, leesdienst. Rijnsburg Ned. Iierv. Kerk: Voorm. 9.30 dr. J. Koopman van Leiderdorp; nam. 5 uur, ds. Van Niftrik <H. A.>. Kerkzaal: Voorm. 9.30, ds. Van Nifterik (H A.); nam. 5 uur, ds. J. de Jong van Scheve- nlngen. Ger. Kerk (Rapenburg)Voorm. 9.30, ds. Van der Loo; nam. 6 uur ds. Post. Ger. Kerk Voorhouterweg)Voorm. 9.30, ds. Post; nam. 6 uur. ds. Van der Loo. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 9.30 en nain. 5 uur Leesdienst. Ter Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien ds. de Lange van Woerden; nam. half zeven preeklezen, Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 2 uur ds. Dronkers van Woubrugge. Valkenburg Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur. ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur, prof dr. Dijk van Kampen en nam. 5 uur, ds. Petersen van Boskoop. Voorschoten Ned. Herv. GemeenteVoorm tien uur en nam. vijf uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. tien uur en nam. v«f uur. ds. Drenth van Wassenaar. Wassenaar Geref. Kerk (Hulpkerk Prln- cehaven)Voorm. 10 uur, ds. H. Brinkman, Em. pred. alhier.; nam. 5 uur. ds. A. F.. J. Pieron. Miss. pred. te Oegstgeest. Geref. Kerk Bloemcamplaa n)Voorm. 10 uur. ds. A. F. J. Pieron; nam. 5 uur, ds. H. Brinkman. Zevenhoven CHr. Geref. Kerk (Polder) Voorm. 9% en nam. 6% uur, leesdienst. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te 's-Gravenhage (vac.-dr. E. J. W. Posthumus Meyes). dr. J. Schoneveld te Groningen; te Hilversum. A. A. v. Ruler te Cubaard (Fr.); te Markelo (als hulppred.), W. Meijering, cand. te Utrecht. Aangenomen: Naar Nieuw-Dordrecht (als hulppred.) E. v. d. Brug, cand. te Wolvega. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Slikkerveer (als hulppred.). M. Pos. cand. te Zaandam; te Nijkerk (als hulp pred. voor Nykerkerveen), Joh. Verhave, cand. te Amsterdam. Aangenomen: Naar SchiebroekHillegers berg (als hulppred.), J. Z. Potjer, cand. te Win schoten. VEREEN. VAN CHR. ONDERWIJZERS ENZ. De directeur gaat heen. Naar we vernemen heeft de heer A. de Jong Ezn. te 's Gravenhage. directeur van het bureau van de vereeniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Neder land en de Overzeesche Gewesten wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd eervol onslag aangevraagd zulks met ingang van 16 Mei a.s. Het hoofd bestuur heeft den heer de Jong verzocht tot 1 Sept. 1940 in functie te willen blijven. Als opvolger heeft het hoofdbestuur be noemd den heer D. P. Bothof te Ede, die deze benoeming bereids heeft aanvaard. De heer Bothof zal dan het onderwijs verlaten t| als penningmeester der vereeniging aftre den. Op de algemeene vergadering der ver. eeniging die In de Pinksterweek pleegt ge. houden te worden zal de vereeniging af. scheid nemen van haar aftredenden direc teur. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. De Najaarvergadering. De Najaarsvergadering van de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk zal Dinsdag 14 November a.s. aanvangen in het gebouw der synode te 's Gravenhage. De vergadering zal als volgt zijn samen gesteld: ds. J. W. J. Addink te Heeze, presi dent. ds. P. de Bruijn te Driebergen, vice- president, ds. D. den Breems te 's Graven- hage. secretaris, ds. K. H. E. Gravemeijer te 's Gravenhage secundus ds. L. Boer te Scheveningen). oud-ouderling J. W. Bolt te Groningen (sec. ouderling L. Slagter te sterdam (sec. ds. J. Boonstra te Gieten) 'sGravenhage), ds. P. v. Bruggen te Am- oud-ouderling mr. J. H. Bybau te Warnsveld (sec. ouderling mr. H. Mulderije te Amster dam), ds. J. W. Dippel te Middelburg (sec ds. J. J. C. Karres te Apeldoorn), ouderling prof. dr. J. de Zwaan te Leiden (sec. ouder ling ir. P. Wolffensperger te Zwolle. BOND VAN PROT. CHR. KWEEKSCHOLEN. De algemeene vergadering. Onder presidium van ds. H. C. v. d. Brink em. predikant te Hilversum kwam de bond van Prot. Chr. Kweekscholen gisteren in Terminus te Utrecht in jaarlijksche al meene vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering gebruikelijke wijze en heette allen welkom waarna hij Ps 27 las. Hierna brachten de secretaris en de pen ningmeester, de heeren W. J. Visser te 's Gravenhage en ds. F. G. Petersen, em. predikant te de Punt (Gron.) hun verslag uit. Deze verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester van zijn beheer gedé- chargeerd, gehoord het verslag van de com missie van controle. Het voorstel van het bestuur om hetzelfde omslag-percentage ah verleden jaar te heffen werd goedgekeurd. Besloten werd een enquête in te stellen naar de aantallen geslaagden in verband met de wettelijke eischen van 75 en 5 jaar alsook naar de moeilijkheden die door de tijdsomstandigheden voor sommige kweek scholen kunnen ontstaan. Tot bestuurslid werd gekozen in de vac, v. Haselen de heer J. H. Fricke te Leeuwar den. Herkozen werd ds. F. G. Petersen, den namen hun benoeming aan. De vergadering machtigde het bestuur tot het nemen van de door bijzondere om standigheden vereischte maatregelen. Hierna refereerde ds. F. G. Petersen over: „Welke taak heeft het bestuur eener bijzon- dere kweekschool". Op deze inleiding volgde een zeer geanimeerde discussie. Verschillende stellingen door den referent geponeerd zullen in volgende vergaderingen nader een onderwerp van bespreking uit maken als zijnde van groot belang voor een gezond en krachtig leven van de Chr, kweekscholen. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 7195 TELEFOON 25955 (lngez. Med) Th. H. G. te L. Het is nog niet bekend wan neer het 2e eskadron pantserwagens, le ploeg der lichting 1940, zal moeten opkomen. G. de G. te L. U kunt niet vrijwillig dienst treden als kleermaker. Voor militair werk dient u zich te vervoegen bij d* intendance troepen aan de Pesthuislaan, alhier. TIJDSCHRIFTEN. Het R.K. Bouwblad. Het R.K. Bouwblad bevat artikelen over H. Moeder Godskerk te Effen" (gem. Princen- hage), door Nies. Molenaar; „Rheinische Glas malerei" door dr. August Hoff en „Bij het weri van P. G. Buskens", architect te Rotterdam door Nies. Molenaar. Mijnheer Dinges had voorloopig schoon genoeg van autorijden. Hij bleef weer rustig thuis, totdat hij In de krant 't vol gende las: ,,Met de tram naar den dierentuin. Een rustig en genotvol ritje". En enthousiast zei hy: „Vrouw, vrouw, morgen gaan v/c per tram naar den dierentuin!" Het echtpaar begaf zich den volgenden morgen al vroeg op weg. 't Was een aar dig eindje loopen naar de tramhalte en niets wees er op, dat zij nog iets zouden beleven onderweg. Helaas: dien dag had Jansen, die op 't hulppostkantoor werkte, juist vrijaf. En Jansen zou het echtpaar den schrik op 't lijf jagen. Jansen had namelijk besloten z'n dag verlof goed te benutten. En daar t prachtig weer was, stapte hij in alle vroegte naar Snellemans. den fietsen maker, om een motor te huren. Snelle mans legde hem nauwkeurig uit hoe njj den motor moest bedienen en hoe hy moest remmen. 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14