Gemeenteraad Alkemade LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 19 October 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS FAILLISSEMENTEN Storm op den Oceaan BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Berichten vorige oplage De ondergang van de Royal Oak VRAGENRUBRIEK neutraal militair tehuis. Excursie naar de Sterrewaclit. Gisteravond is de eerste excursie gehou den voor de militairen van het garnizoen Leiden naar de Sterrewacht. Op een daar toe strekkend verzoek van het bestuur van het Neutraal Militair Tehuis aan prof. E. Hertzsprung, directeur der Sterrewacht was goedgunstig beschikt en de heer J. H. Kasten, technicus aan de Sterrewacht was zoo welwillend zich als leider beschikbaar te stellen. Voor deze excursie hadden zich uit de verschillende kantonnementen ongeveer 120 militairen opgegeven, waardoor het bestuur zich al direct genoodzaakt zag verlof te vragen voor vier avonden, omdat de groep bezoekers de 30 niet mag overschrijden Helaas was dezen eersten avond de lucht betrokken en daardoor gaf de heer Kasten eerst een populaire lezing met lichtbeelden in de collegezaal. Hierna werd hét instru mentarium bezichtigd, waarvan vooral de verschillende klokken, de fotografische kij ker en de nieuwe spiegeltelescoop veel be langstelling hadden. Na afloop dankte de heer M. van Mens namens alle deelnemers den heer directeur en den heer Kasten voor alles wat hij op dezen avond had verteld en getoond, al was het een kleine teleurstelling dat men geen blik op Saturnus en Jupiter had kunnen werpen 1 Binnen enkele dagen zal de tweede groep dezelfde excursie maken. nederlandsche natuurkundige vereeniging. Symposium over de meting van lage en hoogc temperaturen. Op Zaterdag 4 November as zal vanwege de Nederlandsche Natuurkundige Vereeni- ging in het Kamerllngh Onnes-Laborato- rium alhier een symposium gehouden wor den over de meting van lage en hooge tem peraturen. De bijeenkomst vangt aan te 10.15 en zal omstreeks 17 uur geëindigd zijn. Het programma der ochtendbijeenkomst luidt: 10.15 openingswoord van den voorzitter der Nederlandsche Natuurkundige Vereeni- glng, prof. W. H. Keesom: over heliumther- mometer en internationale temperatuur- schaal; W, P. J. Llgnac: „Temperaturen van het vloeibaar helium." H. B. G. Casi- mir „Temperaturen beneden 1 ok." In de middagbijeenkomst, welke te 14 uur aanvangt spreken: W. de Groot over: De internationale temperatuurschaal voor temperaturen boven 1000 oc, M. Hagedoorn over: Optische pyrometrle en H. Brinkman over: Meting van hooge temperaturen van gassen uit het emissiespectrum. De commissie van voorbereiding bestaat uit prof. dr. W. H. Keesom, voorzitter, prof dr. E. C. Wiersma, secretaris, prof. dr. W. J. de Haas en dr. J. M. W. Milatz. EEN raadselachtige constructie. ernstige botsing tusschen groentekar en trailer. Groenteboer en zijn paard gedood; chauffeur gewond. In den afgeloopen nacht is te Dieren een ernstig ongeluk gebeurd Een groenteman ts hierbij om het leven gekomen; zijn paard werd gedood en de chauffeur van een trailer ernstig gewond. Omstreeks vier uur reed de groenteman Gerritsen met zijn wagen op den rijksstraat weg, ter hoogte van den Gelderschen toren. Hij was op weg naar de markt te Zutfen Achter hem kwam een trailer. Door nog niet bekende oorzaak reed de auto den groente wagen van achteren aan, waardoor eerst genoemd voertuig tegen een boom terecht kwam. De groenteman geraakte tusschen den boom en zijn kar bekneld en was vrijwel onmiddellijk dood. Het paard werd eveneens gedood. De chauffeur van den treiler sprong, toen hij het ongeluk zal gebeuren, uit de cabine. Hij kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een paar ribben brak. Kort na het ongeluk was een dokter ter plaatse, die den gewonde naar het zieken huis in Velp heeft laten overbrengen. PREDIKBEURTEN. Boskoop Geref. Gem Vrijdagnam. half- acht, ds. Van Oordt van Zeist. Noorden Ned. Herv. Kerk: Vrijdagnam. 6'4 uur, ds. O. J. van Rootselaar van IJsselstein. Saes-mheim Gem. Gods: Vrijdagnam. 714 uur, de heer J. Ferkins. NED. HERV. KERK. Drietal te Almelo (vac.-L. 8. v. Zwet): G. J. de Geus te Bcunlngcn. J. M. Snethlage te Sit- I tard en mr. P. H. Th. Setvens te Ingen. I Beroepen: Te Abcoude. D Bouman te Span- num; te Heuke'.um 'als hulppred.» J. H, H. v. d. Ree te Vianen; te Aagtekerk 'als hulppred.) H. G. Beneder. cand. te Amsterdam; te Nieuw-Dordrecht (als hulppred.)e E. v. d. Burg, cand, te Wolvega. bril van motorrijder door den regen beslagen. De oplossing is echter heel eenvoudig. De aandacht van vele automobilisten op den rijksstraatweg Den Haag-"—Amsterdam wordt nabij het einde van den Lage Morsch- weg in de booht voorbij de begraafplaats .Jlhljnhof" (gerekend uit de richting Den Haaggetrokken door een staketsel van een raadselachtige constructie, een soort kooi, waarvan maar weinigen de beteekenls be grijpen. De trambaan van de lijn LeidenDen Haag is ter plaatse over een afstand van circa 25 meter overhuifd door een groot .ijzeren net. De oplossing is echter zeer een voudig: er wordt in de onmiddellijke nabij heid heiwerk uitgevoerd en in verband daarmede is dwars over de trambaan een staaldraad gespannen, welke de heistelling overeind houdt. Zoowel de Arbeidsinspectie als de H.TM. eisebt nu van den aannemer van het werk, dat hij ter bescherming van de 'bovenleiding der tram een veiligheids net aanbrengt, zoodat, wanneer onverhoopt de staaldraad zou breken, deze niet in aan raking kan 'komen met de voedingsdraden der tram en ongelukken zou kunnen ver oorzaken. De werkzaamheden zelve houden verband met de uitvoering van het Rijkswegenplan, waarover wij eenigen tijd geleden uitvoerig schreven. Er worden in deze omgeving twee viaduoten gebouwd ten behoeve van aansluitingen op den nieuwen snelver- keersweg beoosten Leiden: Yipenburg Schiphol, welke aansluiting zal plaats vin den nabij de Vink. Het zal vermoedelijk nog wel eenige jaren duren voordat deze aansluitingen voltooid tullen zijn, aangezien reeds in het huidige stadium ernstige moeilijkheden worden ondervonden bij den aanvoer van buiten- landsche materialen. Voerman omver gereden. Gisteravond heeft te Hoog-Keppel een ernstig ongeval plaats gehad. Een voerman van den landbouwer W. reed in de richting Doesburg en werd achterop gereden door een motorrijder. Deze heeft schijnbaar wel dc kar gezien, maar niet den voerman, die links van den wagen liep. Hij haalde daar om te weinig uit en reed in volle vaart te gen den voerman op. Het gevolg was. dat beiden in bewusteloozen toestand zijn op genomen. De verwondingen van den voer man zijn niet ernstig en het bewustzijn is teruggekeerd; de motorrijder echter, de 21- jarige L„ uit Doesburg, was er veel ernsti ger aan toe. In zeer bedenkelijken toestand is hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem overgebracht. Het ongeluk Is waarschijnlijk te wijten aan de slechte weersgesteldheid. Het was onder de boomen op dit weggedeelte nage noeg donker en vermoedelijk was de bril van den motorrijder door den regen besla gen. (Msb.) de „djambi" is gerepareerd. Naar de directie van de N.V. Rotterdam- sche Lloyd mededeelt, is de schade aan het stuurgerei van het m.s. „DJambi" op zee met eigen middelen hersteld en zet het schip de reis naar Manilla en Bombay op normale wijze voort. MOTORRIJDER OP STILSTAANDE VRACHTAUTO GEREDEN. Gisteravond om kwart voor zeven is de 21-jarigë motorrijder C M. A de Bruyn kantoorbediende te Rotterdam, nabij het viaduct in den rijksweg te Overschie op een stilstaande tractor met oplegger gereden, welke met zeven ton bloembollen geladen was en met één lekke band langs den weg geparkeerd stond. Hoewel de achterlichten van den wagen brandden, heeft de B. de groote vrachtauto pas op het laatste oogen- blik gezien. De man werd tegen den grond geslagen en bleef bewusteloos liggen. Met een ernstige verwonding aan het hoofd is het slachtoffer in zorgelijkeh toestand naar het ziekenhuis aan den Coolslngel te Rotterdam vervoerd. CONFESSIOXEELE VEREENIGING. Provincie Zuid-Holland. Gisteren werd te Rotterdam in de Prin senkerk de jaarlijkschc algemeene vergade ring gehouden van de Prov. afdeeling Zuid- Holland van de Confessioneele Vereeniging onder presidium van ds. T. Stigter. Ned. Herv. predikant te Berkel en Rodenrijs Deze opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 119 32, het lezen van 2 Tim. 114 en gebed. Hierna sprak hij een openings woord, dat hij speciaal vastknoopte aan het 13e vers van het voorgelezen Schriftge deelte: „Houd het voorbeeld der gezonde woorden, die gij van mij gehoord hebt, in geloof en liefde, die in Christus Jezus is". Vervolgens kwamen de huishoudelijke zaken aan de orde. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heeren ds. J. J. H. Klomp te Voorhout en A Henkemans te 's Gravenhage. werden goedgekeurd en laatstgenoemde van zijn beheer gedechar geerd. De aftredende bestuursleden, de heeren ds. T. Stigter en ds. C. Hooykaas te Brielle, werden herkozen. In de middagvergadering heeft de heer L. v. d. Meer Jr. van Oostvoorne, die als evangelist der Prov. Afdeeling werkzaam is op Voorne en Putten, van zijn arbeid op deze eilanden verslag uitgebracht, waarna ds. J. Douwes, Ned. Herv. predikant te 's Hertogen bosch een referaat hield over' ..Handhaving en herziening der Belijdenis". Na bespreking van het onderwerp, werd de vergadering op gebruikelijke wijze gesloten. geldleening ten behoeve van hypotheek- bouw aanbieding der gemeentebegroo- ting de stichting eener lagere tuinbouw school. gereformeerde kerken in hersteld verband. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. As. Zaterdagmiddag om drie uur zal het terrein naibij de Annakliniek de laatste «er reeks luchtbeschermingsoefeningen lil wijkverband worden gehouden, zooals die thans reeds in 10 wijken hebben plaats ge vonden. Aan de oefening van Zaterdag wordt Medewerking verleend door de brandweer, «e wijkbrandweer de E.H.B.O. en den Gem. üntsmettingsdienst Onze stadgenoot, de heer A. Parmen- Jier, volontair ter secretarie te Oegstgeest, is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter se cretarie te Rijnsburg. De Centrale Bond van Werkmeesters, cpzlchthouders en Technici, afdeeling Lei van' oud' Zaterdag a.s. ter gelegenheid een 5 20-iarie bestaan een receptie in fi1 der talen van café „Royal", Doeza- Schutte °h °°rïs 6611 feestavond 1° n't t iJL? B is met ingang van 1 Novem- rm-ml bij de Koninklijke Marine be- 1,1} vbor vast tot officier van gezond- xnm "de uasse de heer D. J. van Drie- £um- arts te dezer stede. Od'Ik"^ van betaling: 1 betalino „rtcber is voorloopig surséance van rBouwbldHit' .end aan de N v, van Tilburg's I Tilbare vl te Noordwyk. evenals aan A. van I »ern.aJ~V.jW«r t« Nooidwyk. Er is geen ont- rd ter griffie nedergclegd. autobestuurder reed door. Gisteravond omstreeks zeven uur is de 41-jarige M. van der Wal, die in de Paradijs laan te Rotterdam woont, bij het oversteken van de Jacob Catsstraat, door een auto aan gereden. De man kreeg een schedelfractuur en is naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar hij ter verpleging is opge nomen. De automobilist, die na het ongeval is doorgereden, ls onbekend gebleven. NA VIER TWEELINGEN NU EEN DRIELING. Het gezin van den heer J. Hermans te Zieu- went, gem. Ruurlo, ls venjjkt met een drie ling. Het gezin bestaat nu uit vijftien kin deren, tof v/ie vier tweelingen behooren, aldus meldt het Rotterdamsoh Nieuwsblad. BUITENLANDSCH GEMENGD. VAN ZEELAND GEWOND. Op het Noordelijk gedeelte van den At- lantischen Oceaan woedt een hevige storm, waardoor verscheidene schepen in gevaar zijn gebracht. Tot die schepen behoort de „President Harding", die 600 passagiers, onder wie Van Zeeland, vervoert. De „President Harding" heeft draadloos geseind, dat 45 passagiers en 28 leden van de bemanning tijdens het zware weer ge wond zijn. Men gelooft, dat een kellner overboord geslagen is. Een kotter van de Amerikaansche kustwacht heeft het schip bereikt en medicamenten aan boord ge bracht. Oe vroegere Belgische minister-president van Zeeland behoort tot de gewonde pas sagiers van de „President Harding". Hij kreeg schaafwonden in het gezicht en ver scheidene kneuzingen. Men gelooft niet. dat zijn toestand ernstig is. Algemeene vergadering te Amsterdam. Gisteren kwamen te Amsterdam de gere formeerde kerken in Hersteld Verband in algemeene vergadering bijeen. Besloten werd o m. aan ds. H. A. C. Hildering op de meest eervolle wijze ontslag t«. verleenen uit den 'vasten dienst der gereformeerde kerken (in H.V.l, in verband met zijn benoeming tot zendeling-leeraar bij het Nederlandsche zendings-genootschap. Zendingsdeputaten zullen zich verder beraden over den voort gang van het zendingswerk der gereformeer de kerken (in H.V.L.Een nieuwe regeling t.a.v. het kerkelijk examen wordt door de kerken officieel gesanctionneerd. Aan depu- taten tot bestudeering van het oorlogs- vraagstuk werd opdracht gegeven twee maanden voor de algemeene vergadering in Maart van het volgend jaar e.k. een rapport aan de kerken rond te zenden. De raad van Alkemade vergaderde gister avond. Na opening met gebed werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den Commissaris der Ko ningin, houdende herbenoeming van mr. J. W. Peek, als burgemeester dezer gemeente. Vervolgens brieven van Ged. Staten, waarbij o.a. goedgekeurd zijn teruggezonden het raadsbesluit van 29 Augustus j .1. inzake verlenging kasgeldleennig van f. 40.000. Op verzoek van Ged. Staten werd het raads besluit van 10 Mei 1939, waarbij aan de bouwvereeniging „Alkemade" een grond en een bouwvoorschot is toegekend voor den bouw van 24 arbeiderswoningen, ge wijzigd en zijn de toegekende bedragen na der in overeenstemming gebracht met de door het Rijk toegekende voorschotten. Hierna werd besloten tot het aangaan van een geldleening groot f. 36.000 tegen een rente van 4»/2% per jaar ten behoeve van credietverstrekking voor hypotheekbouw. Aan de orde was thans het voorstel van B. en W. om met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor het jaar 1940 een nieuwe rekening-courant overeenkomst te sluiten, waarbij werd toe gestaan de opneming van een crediet voor gewone uitgaven maximaal groot f. 135.000 Z.h.st. aangenomen. Eenige pensioensgrondslagen van ge meente-ambtenaren werden, overeenkom stig voorstel van B. en W. vastgesteld. Hierna volgde het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een nieuwe veror dening op de heffing van besmettelijke ziekte-gelden; de bestaande verordening was slechts goedgekeurd tot 1 Januari 1940. De tarieven van de bestaande verordening zijn in de nieuwe verordening ongewijzigd overgenomen en zijn tevens in overeen stemming met die van den ontsmettings- dienst van de Z.H. Vereen. „Het Groene Kruis". De verordening werd met alg. st. vastgesteld. Hierop had de aanbieding plaats van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1940. Na een drietal stemmingen werden tot leden van de commissie van onderzoek dezer begrooting benoemd de heeren J. Verwelj, J. Penning de Vries en W. P. van Ruiten. Vervolgens heeft verkiezing plaats van een 3-tal leden der Commissie voor de landerijen. Benoemd werden de heeren J. N. Los. J. Verweij en J. P. Hogenboom. Op voorstel van B. en W. had hierna ver huring plaats van een 3-tal woonhuizen, alsmede van een perceel tuinland waarop zich een warenhuis bevindt. Hierna had de vaststelling plaats van de vergoeding, ingevolge art. 101 der L.O. Wet over 1937. welke bepaald is op f.9.per leerling. Daarbij werden tevens vastgesteld de afrekeningen met de bijzondere school besturen. Als laatste punt van de agenda komt aan de orde de stichting eener lagere tuinbouwschool. De voorzitter gaf een toelichting, waaruit bleek, dat de op richting van een zoodanige school reeds lang in voorbereiding is geweest, doch tengevolge van de crisis zijn de plan nen tijdelijk uitgesteld. vijf dooden bij explosie. In een fabriek voor ontplofbare stoffen te Bradford (Pennsylvania V.St. heeft zich een explosie voorgedaan. Tot nu toe zijn vijf personen overleden. GEBOREN. Bernhardine Anna Maria. D. van F. F. K. Gröning en B Bröcker Annie. D. van J. J. Pommer en A. Onvlee Jacob Herman. Z. van G. Wassenaar en A. Steeneveld Alfjda Theo dora Johanna. D. van J. L. v. d. Eshof en Th. Alkemade Johannes, Z. van J. Pardon en C. Zwaan Leonle Petronella Margaretha, D. van L. J. Nobelen en A. C. v. Kesteren Jo hannes Cornells. Z. van J. Oomen en G. M. de Rijk Marijtje Sophia. D. van P. Klos en J. Kagenaar Maarten, Z. van C. S. Aider- liestcn en W. E. van Noort. ONDERTROUWD J. C. v. Rijn. jm. en M. J. v. Houten. Jd. J. de Haas. jm. 35 j. en M. Freeke. Jd. 23 j. GEHUWD: H. Schoenmaker jm. en J. C. Gulij jd. D. van Duijn jm. en A. Weisz jd. J. A. Belt jm. en P. C. Nfjkiel jd G. Bos Jm. en J. H. Wesdyk jd. H. Boterenbrood Wedn. en F. de Bruin jd. J. Brokaar jm. en A. Smit jd. W. J. Leupe jm. cn J. E. Nachtegeller jd. E. Maaskant jm. en A Sieders jd. N. J. Moonen jm. en J. W. F. Schneider Jd. K. Mulder jm. en D. Sip jd. J. Neuteboom gesch. en Th. Gressie, jd. B. H. Pardon, jm. en J. C. Zwart. jd. D. J. v. Rheenen, jm. en W. E. Laterveer, jd. J. H. Schild, jm. en J. Klap. jd. A. Snijders, jm. en C. v. Rijnswou jd. H. Stafleu. gesch. en A. v. Veen. jd. A. P. Vreeburg, jm. en A. M. A. Beenakker, jd. J. R. ter Wee. wedn. en J. H. v. d. Lin- jd. C. J. v. d. Kaay, jm. en J. S. P. Riet bergen jd. T. Kufjpers. Wend. en A. Kraal, jd. G. J. Lagas. jm. en J. de Graaf. j.d. H. B. v. d. Lelie, jm. en J. W. v. d. Zeijden, jd. C. P. de Groot. Jm. en M. T. Reizevoort. jd. H. Honsbeek. jm. en J. Bon. jd. OVERLEDEN. W. v. Egdom, M. 49 j. P. J4 v. Dissel M. 60 j. A. van Rijn, wedn. 92 j. S. Marijt, D. 2 j. Onderstaande berichten werden reeds in eer» deel van onze vorige oplaag geplaatst 810 slachtoffers. De Britsche admiraliteit maakt bekend, dat volgens de laatste inlichtingen zich aan boord van de Royal Oak 81 officieren en 1153 minderen hebben bevonden. Het aantal overlevenden bedraagt 57 of ficieren en 367 minderen; omgekomen zijn 24 officieren en 786 minderen. J. V. C. de L. te L. Wendt u tot den voor zitter van ..Veilig Koopen". den heer D. Ramb. Haarlemmerstraat 47. A. G. te L. Of het verzamelen van sigaren bandjes dienstbaar kan worden gemaakt aan een liefdadig doel, js ons niet bekend en even min kennen wij adressen, waarheen ze gezonden kunnen worden. Wel is ons dit bekend van oude postzegels en oud papier, maar van sigaren bandjes hoorden wij in dit verband nooit spreken. lady haig overleden Gravin Halg. dc douairière van veld maarschalk Graai Haig, den opperbevel hebber der Britse:""! strijdkrachten in der. vorigen oorlog, is gisteren op 60-jarigen leeftijd overleden. aantal verkeersongevallen verdubbeld. De Britsche minister van transport, Wal lace, heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat in September 1939, ten gevolge van ver- keersongevallen. in Engeland 1130 personen om het leven zijn gekomen, m vergelijking met 554 in September 1938. Cijfers over ge wonden, ten gevolge van verkeersongeval len, zijn niet verkrijgbaar. De minister voegde hieraan toe, dat se dert het uitbreken van den oorlog maatre gelen zijn genomen om het verkeer op den weg zoo veilig mogelijk te maken als in overeenstemming is met. dc dwingende voorschriften van de verdediging tegen aanvallen uit de lucht. VRIJDAG 20 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 414,4 M.Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Eventueel berichten ANP., Schriftlezing, medi tatie 8.15 Grammuziek (9.30—9.45 Geluk - wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. muziek 11.15 Viool en piano en gram muziek 12.00 Berichten 12.15 Gram.muziek (Om 12.45 Eventueel berichten /*JP> 1.00 Quin- •tolia en grammuziek 2.30 Christ, lectuur 3.00—3.55 Zang met pianobegeleiding en gram.- muziek 4.00 Grammuziek 4.30 Amster- damsch Salonorkest 5.00 Declamatie en gra- mofoonm. - 5.30 A damsch Salonorkest en gra- mofoonmuz. 6.30 Causerie .,De aanleg van den liefhebbers-fruittuin" 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking 7.45 Grammuziek 8.00 Be richten ANP., herhaling SOS-Bcrichten 8 15 Grammuziek 8.30 Orgelconcert 9.15 Repor tage 10.00 Berichten ANP 10.05 Causerie „Ons gezin in de crisis: Spreken of zwijgen0" 10.35 Cello en piano en grammuziek 11.15 Grammuziek 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Zang piano cn grammuziek 11.10 Gram.muziek 11.15 VARA-orkest 12.00 De Palladians 12.45 Berichten ANP., gram .muziek 1.00 AVRO-Amusementsorkest 1.45 Grnm.muzick 2.00 Voor de vrouw 2.10 Fluit en piano - 2.40 Declamatie 3.05 Grammuziek 3.30— 4.00 AVRO-TVn-orkc,=t 4.05 Gram.muriek.-me' toelichting 4.35 Pianivocordrachf 5.00 Voor de kinderen 5.30 Gram .muziek 6.00 De Ramblers 6.30 Letterkundig overzicht Toen onlangs opnieuw in enkele gemeen ten deze plannen werden geopperd is met de L.T.B. onderhandeld, met als resultaat, dat getracht zou worden de aanhangige plannen thans door te zetten. Van Regee- ringswege werd in principe de noodige medewerking toegezegd. Allereerst werd gezocht naar een gebouw, waarin deze school moest worden gehuisvest. De stich ting van een nieuw gebouw zou zeer groote kosten medebrengen, zoodat getracht is een daarvoor geschikt te maken bestaand ge bouw te kunnen huren. Na beraadslaging bleek de burgemeester bereid een hem in eigendom toebehoorend woonhuis met annex bollenschuur tegen een billijken prijs voor dit doel beschikbaar te stellen. Nadat Ged. Staten zich in principe met een sub sidie-verleening accoord hadden verklaard, is een bestek en teekening opgemaakt voor verbouwing der bollenschuur. De Inspec teur van den Tuinbouw kon zich met de plannen vereenigen, doch stelde alleen als voorwaarde, dat achter het gebouw een open ruimte aanwezig moest zijn, waar de leerlingen, die overbleven eenigen tijd kon den verpoozen. Het resultaat van de in schrijving is inmiddels bekend geworden en de huurprijs van het geheele complex met het bestuur van den L.T.B. overeengeko men. Na een gemaakte exploitatie-bereke ning moet de gemeentelijke subsidie per jaar worden geraamd op f. 650.vermeer derd met eenige kosten voor administratie en kleine onkosten, totaal te ramen op f. 150.alzoo in totaal f. 800. De verhuurder blijkt overigens bereid de kosten van verbouw op zich te nemen, mits wordt gegarandeerd, dat dit bedrag in ieder geval aan hem wordt terugbetaald in een tijdsbestek van 10 jaar. Na bespreking werd besloten lo. ten behoeve van de stichting der lagere tuinbouwschool een j aarlij ksche subsidie te verleenen groot f.800.2o. aan mr. J. W. Peek te verkoopen een per ceel tuinland ter grootte van ongeveer 1 Are 40 cA. tegen een koopsom van f. 1. per M2; 3o. zich garant te stellen voor een bedrag van f. 320.per jaar. gedurende 10 jaren vanaf de oprichting dezer school, voor het geval deze school binnen dit tijds bestek zou worden opgeheven. De heer Los wenschte den burgemeester namens den raad van harte geluk met zijn herbenoeming. De voorzitter dankte den heer Los voor zijn vriendelijke gelukwenschen. Spr. me moreerde, wat in de afgeloopen zes jaren heeft plaats gevonden en zeide, dat er in dezen tijd een band is gegroeid tusschen hem en de inwoners der gemeente. Ook kan hij met genoegen terugzien op de prettige en vruchtbare samenwerking met den raad. Hoewel hij zijn taak hoopvol en met enthousiasme weder aanvaardt, wil hij zich niet ontveinzen, dat thans voor zijn bestuur zware jaren zullen aanbreken. Hooge eischen inzake beleid en toewijzing zullen wórden gesteld, doch spr. vertrouwt, dat met volledige samenwerking met den raad en met steun van den Almachtige zijn werkzaamheden wederom tot zegen van de gemeente zullen mogen zijn. Hierna sluiting. 6.50 Grammuziek 7.00 VARA-Kalender 7.05 Cyclus ..Het beginselprogramma der SDAP" 7.23 Berichten ANP 7.30 Berichten 7.35 Cyclus ..De boeken van den Bijbel (VI)" 8.00 Zang en piano <met toelichting) 8.30 Cyclus ..Het ontwaken van het platteland (I)" 9.00 Vraag en antwoord 9.15 VARA Maandrevue 0 45 Orgelspel 10.00 Puzzle-uitzending 10.15 Grammuziek 10.40 Avondwijding 11.00 Be richten ANP 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.40 —12.00 Orgelspel. Engeland. 391 en 449 M. 10.05—10.20 Con cert 11.00 Lichte muziek 11.20 Berichten 11.35 Orgelspel 12.05 Causerie 12.20 Gram.muziek 12.501.20 Orkestconcert 2.202.55 Variété 3.15 Grammuziek 3.20 Berichten 3.35 Concert 4.05 Dansmuziek 4.35 Kinderhalfuur 5.05 Mededeelingen 5.20 Berichten, mededeelingen 5.50 Causerie 6.05 Concert 6.20 Orgelspel 6.50 Mededee lingen 7.05 Concert 7.20 Variété 8.20 Be richten 3.35 Badlotooneel 9.05 Variété 9.50 Mededeelingen 10.05 Orkestconcert 10.50 Dansmuziek (gr.pl.) 11.2011.35 Be richten. Radio-Paris, 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen. 456 M. 5.50 Grammuziek 7.20 Leo Eysoldt's kleinorkest 9.30 Gram.muziek 10.00 Zang en piano 11.20 Omroeporkest 1.35 Populair concert 2.30 Zang 2.40 Vroo- Ujk militair programma 3.20 Viool voordracht 3.50 Folkloristisch programma 4.30 en 5.00 Gram.muziek 5.20 Omroepkleinorkest 7.40 12.20 Zie Deutschland sender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Ora- mofoonmuziek 11.50 en 12.30 Omroeporkest 12.501.20 Gram.muziek 4.20 Zang 4.50 Gram.muziek 5.50 Pianoduo Hamy-Martin cn gram.muziek 6.45 Gram.muziek 7.20 Ont spanningsprogramma voor soldaten 8.05 Ra- diotooneel 8.40 Omroeporkest 9.3010.20 Gram.muziek. 434 M.: 11.20 Reportage 11.35 Gram.-muz. 11.50 en 12.30 Radio-orkest 12.50—1.20. 4.20 en 4.55 Grammuziek 5.35 Het Wigy-Trio 6.05 Gram.muziek 7.20 Uitzending voor sol daten 7.50 Radio-orkest en soliste 8.20 Cabaretprogramma 9.3010.20 Omroepdans- orkest. Deutschlandsender. 1571 M. 7.40 Radiotoo- neel 8.50 Barnabas von Géczy en zijn orkest 9.20 Berichten 9 40 Gram.muziek (Om 10.00 Berichten) 10.20 Omroeporkest 11.20 Be richten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Vrijdag 20 October. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uuï K.R.O.. N.CJt.V. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen <9.20 Ber.) 9.50 Deutschlands. 10.20 Diversen 11.20 Brussel VI. '12.20 Ber.) 1.20 Keulen (Ber.) 1.50 R. Danmark 2.35 Diversen 3.05 R. Danmark 3.50 Deutschlands. 4.20 Brus sel VI. 6.50 Beromünster «Ber.i - 10.00 Brussel Fr. 10.20 Breslau 11.20 Ber.». 4de ProgTamma 8.00 Brussel VI. 8.20 Engeland «Ber.> 11.20 Brussel Fr. 12.20 Engeland (Ber.) 12.50 Parijs Radio <Ber.> 2.20 Engeland <3.20 Ber.) 4.20 Brussel Fr. 5.005.09 Scheveningen Haven (Ber.) 5.20 Engeland (Ber 5.35 Brussel Fr. G.20 En geland 6.50 Parijs R&dm (Ber.) 7.20 Keu len Böv 7.35 3russ°l Fr, 8.20 Gram. muziek G.R.D. of div. 10.00 Brussel VI. 10.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7