id Rijnsburg Woensdag 18 October 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN Buitenland De ondergang van de Royal Oak RECHTZAKEN Uit de Omstreken Het verdrinkingsgeval te Aalsmeer Prins Bernhard te Katwijk aan Zee Uit de Rijnstreek HELPT LEIDEN BEVEILIGEN! 810 SLACHTOFFERS. De Britsche admiraliteit maakt bekend, dat volgens de laatste inlichtingen zich aan boord van de Royal Oak 81 officieren en 1153 minderen hebben bevonden. Het aantal overlevenden bedraagt 57 of ficieren en 367 minderen; omgekomen zijn 24 officieren en 786 minderen. PLEIDOOI VAN ROOSEVELT VOOR POLITIEKE VLUCHTELINGEN. President Roosevelt heeft tijdens een de jeuner, dat aan het intergouvernementeele comité voor politieke vluchtelingen is aan geboden, gevraagd de hulp aan de 300.000 dakloozen van voor de vijandelijkheden in Europa te actlveeren, teneinde gereed te zijn om de nieuwe problemen onder oogen te zien. die wellicht zullen gesteld worden voor mlllioenen vluchtelingen. Er moeten nieuwe haardsteden gevonden worden ln de vrije ruimten van Amerika, Afrika en Australië terstond na het komen van den wereldvrede, dien Roosevelt spoedig hoopt tot stand te zien komen. De president voeg de hieraan toe, dat Engeland en Frankrijk verwikkeld zijn in een reusachtigen oorlog en geen andere hulp kunnen bieden dan hun sympathie en dat de taak uitsluitend rust op de neutrale landen. TREINVERKEER DOOR OVERSTROOMING BELEMMERD. De hoofdspoorlijn van het Eustonstation, een der vele lijnen, welke Londen met het Noorden verbinden, ls versperd in het ge bied van Bletchley, 30 mijl van Londen, als gevolg van een overstrooming, welke veroorzaakt ls door het bulten de oevers treden van het Grand Union-kanaal. De treinen zijn tijdelijk omgelegd. De overstrooming strekt zich uit over een oppervlakte van ongeveer 120 vierk. kilo meter. Verscheidene dorpen staan onder water. Eén dorp ls geïsoleerd. DE ZAAK OSS. Voorwaardelijke gevangenisstraf tegen mr. Rost van Tonningen gevorderd. Wegens smaadschrift tegen den toenma- ligen minister van justitie en den procu reur-generaal van het hof te 's-Hertogen- bosch, baron Speyert van Woerden, is de hoofd-redacteur van het Nationale Dag blad, mr. M. M. Rost van Tonningen inder tijd door de Haagsche rechtbank veroor deeld tot f. 500.boete subs. 100 dagen hechtenis. Het betrof hier een aantal arti kelen ln het Nationale Dagblad, waarin crltiek werd uitgeoefend op het beleid van genoemde personen ln de zaak Oss en op dat van den centralen raad van beroep te Utrecht. Ook smaadschrift tegen dezen raad van beroep was aan mr. Rost van Tonningen ten laste gelegd, doch hij was voor deze ten laste gelegde vrijgesproken. Indertijd zijn de persen van het Nationale Dagblad voor deze artikelen in beslag genomen. Heden stond hij ln hooger beroep voor het Haagsche gerechtshof terecht. Hij deelde mede geen opzet tot beleediging te hebben gehad, doch alleen opbouwende critiek en propaganda te hebben willen leveren. De advocaat-generaal, mr. Vermeulen, achtte smaadschrift bewezen. In verband met het feit, dat verdachte al meermalen voor dergelijke delicten is veroordeeld, gaf spreker het hof ln overweging met eenpa righeid van stemmen verdachte een voor waardelijke gevangenisstraf op te leggen van drie maanden met een proeftijd van drie jaar plus een geldboete van f. 500. subs. 100 dagen hechtenis onvoorwaarde lijk. Mr. Nijgh, de verdediging voerend, pleitte vrijspraak. BELEEDIGING VAN JOODSCHE VOLKSGROEP. De kunstschilder M. M redacteur van het blad „Volk en Vaderland", moest voor het Haagsche hof terechtstaan, omdat hij ln ge noemd blad van 30 December 1938, een ar tikel had gepubliceerd, dat beleedlgend werd geacht voor de Nederlandsche Joden. Hem was daarvoor een geldboete van f 25 subs. 25 dagen hechtenis opgelegd, welke boete de advocaat-generaal verhoogd wilde zien tot f. 100 subs. 100 dagen hechtenis. Mr. A. J. van Vessem pleitte vrijspraak. Uitspraak 1 November. losse nummers VAN ONS BLAD zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Flnna Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa- A. H. J. WIJTENBURG. Haarl.straat 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraai no. 2. A. SOMERW1L Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND. Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128 W- P. v. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeest AEGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD Lo' B*t Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. AALSMEER. De heer Gb. van Dillewijn f In den onderdom van 75 Jaar is, na een kortstondige ziekte overleden de heer Gb. van Dillewijn, een algemeen geachte en be kende persoonlijkheid te dezer plaatse. Jarenlang was hij boekhouder-ontvanger der Ned. Herv. Kerk, lid van het kiescollege en bestuurslid der C.H. Unie alhier. Vooral in de Hervormde kringen nam de heer van Dlllewijn een belangrijke plaats ln. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag ter aarde besteld worden. HAARLEMMERMEER. DE VEEVOEDERSCHAARSCHTE. Het vee langer in de weide. Hoewel enkele veehouders in den Haar lemmermeerpolder er wel reeds toe over gegaan zijn om de koelen op stal te zetten, loopt het grootste deel van het vee toch nog in de weide en als de mooie najaars dagen niet al te spoedig voor guur en koud weder plaats maken, ls het met het oog op de veevoederschaarschte wel te ver wachten, dat de koelen nog tot ongeveer einde October of begin November bulten zullen blijven. Allerwegen is men er reeds toe overgegaan om de dieren, teneinde ze voor de kou te beschermen, van een dek te voorzien, hetgeen zeker Ls toe te juichen. Verder ls het een gelukkige omstandig heid dat de nawelden iets beter tot haar recht zijn gekomen dan de eerste snede van het gras, zoodat de vele nog groene weiden het vee nog eenige dagen ten goede kunnen komen. De a.s. Premiejceuring. Voor de premiekeuring van ingevoerde merrie-veulens, die op Zaterdag 21 October a.s. gehouden zal worden op de gemeente lijke keuringsbanen te Hoofddorp en die uitgeschreven zijn door de Vereeniging van Het Nederlandsche Trekpaard, afd. Utrecht- Noord-Holland, staan thans ingeschreven vijf paarden uit Nieuw-Vennep, vier uit Vijfhuizen en vier uit Middenmeer. Op den Venneperweg onder Nieuw- Vennep reed gistermiddag de motorrijder R. uit Lelden terwijl hij bij het passeeren van een auto te dicht ln den berm kwam ten- gevolgde waarvan hij slipte in de naast den weg gelegen sloot. De motorrijder wist echter spoedig naar den wal te komen en liep slechts een nat pak op. KATWIJK AAN ZEE. PLAN TOT BOUW VAN 52 ARBEIDERS WONINGEN. Bij het voormalige Mallegat. Onder architectuur van de heeren D. Verloop alhier en P. W. M. v. d. Klaauw uit Wassenaar zijn voor de Katwijksche Bouw- vereeniglng de plannen uitgewerkt voor het bouwen van een blok van 52 arbeiders woningen bij het voormalige Mallegat. Met de uitvoering van dit plan wordt nog gewacht op de goedkeuring van den betrok ken minister. LISSE. Alhier is gistermiddag onder groote be langstelling geopend het moderne kantoor gebouw der N V Incassobank, dat geplaatst werd op den hoek Heereweg-Veldhorststraat. Onder de bij deze opening aanwezige vele autoriteiten merkte wij op burgemeester jhr. mr. van Rijckevorsel, de beide wethou ders, den gemeentesecretaris, burgemeester J. P. Gouverneur van Sassenhelm, den Rljks- tuinbouwconsulent ir. K. Volkersz, den ge meente-opzichter en vele anderen. De hoofddirecteur, de heer Fleming sprak een officieel openingswoord, waarna de bur- mcesters van Rijckevorsel en Gouvenieur, wethouder P. Warmerdam en anderen hun gelukwenschen overbrachten, waarvoor de heer Fleming dankte. Na het ronddienen van den eerewijn volgde de bezichtiging van het mooie gebouw, dat met vele bloemstuk ken versierd was. Nog een groot aantal per sonen kwam tenslotte gelukwenschen aan bieden. OEGSTGEEST. Autobotsing. Gisteravond had in de Geversstraat de autobestuurder V. H. uit Katwijk te kiezen tusschen een botsing met de electrische tram of met een stilstaande vrachtauto van J. J. v. B. alhier. Hij koos de vrachtauto tot slachtoffer, met het gevolg dat beide auto's hevige schade bekwamen. De beide bestuur ders bleven ongedeerd. De politie stelt een onderzoek in. VALKENBURG. Oprichting Ilerv. Jeugdorganisatie. In een gecombineerde bestuursvergadering van de jeugdvereenigingen onder leiding van ds. Veldkamp ls alhier opgericht een Herv. Jeugdorganisatie, tot deze organisatie zijn als lid toegetreden de Chr. meisjesvereeni- glng, de meisjesclub, de jongemannenver. en de jongensclub. De vergaderingen dezer vereeniging zullen voortaan gehouden worden ln de consistorie kamer der Ned Herv. Kerk Door de organi satie zal ook een aparte bijbellezing gevormd worden. Zaterdagsavonds zal een z.g. ln- stuifavond gehouden worden, waar ge legenheid bestaat voor ontspanning. De commissie welke de openbare biblio theek beheert, heeft deze aan de H. J. O. ge schonken onder voorwaarde dat zi.i. die geen lid zijn, ook lectuur uit deze bibliotheek kun nen verkrijgen. Dit aanbod werd dankbaar aanvaard. Onze plaatsgenoot de heer G. J. Schel lingerhout is met ingang van 1 November benoemd tot agent van politie te Oegstgeest. Benoeming mr. lijken Stand - meterhuur Wate Verlaging post De Raad van Rijnsburg vergaderde gis teravond. Aanwezig alle leden. Burgemeester mr. Höweler opende met gebed en dankte aller eerst allen hartelijk voor de vriendelijke ontvangst ter gelegenheid van zijn intrede. Na goedkeuring der notulen volgde be handeling van ingekomen stukken. Een verzoek der raadsleden K. Zandber gen en G. v. Egmond Jacz. tot onteigening van het perceel heek Korte Brouwerstraat, eigenaar J. Ploeg, zal in geheime vergade ring behandeld worden. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd met alg. st. benoemd mr. P. N. Höweler. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot verkoop van 684 M. 2 bouwgrond aan de Kanaalstraat aan den heer Jat. v. d. Vijver Sr., tegen f. 3,75 per vlerk. M. Van de woningbouwvereeniging Spinoza was een verzoek ingekomen om over te gaan tot onteigening van "eeïiige perceelen grond in het belang der"volkshuisvesting. Het betrof hier twee eifeeharen, waarvan de een f. 2 per vierk. M' traagt en de ander f. 3.75. De eerste heeft de prijs nader ver laagd tot f 1.50. Spinoza biedt f 1.30. Door den inspecteur der Volkshuisvesting is de waarde geschat op f. 1 per vierk. M De burgemeester heeft nader overleg ge pleegd met de bestuursleden van Spinoza om met de eigenaren tot overeenstemming te komen. Onteigening zal geruimen tijd in beslag nemen en de bouwmaterialen stijgen ge durig. Het bestuur van Spinoza wil echter niet boven f. 1.30 gaan: daarom stellen B. en W. uiteindelijk voor over te gaan tot onteigening. De heer Zandbergen lichtte het stand punt van Spinoza toe en achtte het bod van f. 1.30 alleszins redelijk. Hij ging de voorgeschiedenis uitvoerig na. Wanneer met één eigenaar overeen stemming wordt bereikt, dan moet een klei ner plan uitgevoerd worden, dat weer duur der zal worden. Dit laatste bestreed wethouder Kralt. Hij begreep het standpunt van Spinoza volko men, doch betreurde de onteigenings-pr> cedure. welke veel tijd en kosten zal vor deren. Er is in de gemeente nog groot ge brek aan goede woningen en dus moet zoo spoedig mogelijk gebouwd worden. Hij raad de aan tot bemiddeling. De heer Tilburg sprak in gelijken geest. Hij achtte dgn prijs van f. 1.5Ö niet te hoog. Nadat de heer Zandbergen den voorzit ter voor zijn bemiddellnaspogingen had be dankt, werd het voorstel van B. en W. om over te gaan tot onteigening z. h. st. aan genomen. Daarop volgde aanbieding der gemeente rekening 1938 en die van het waterleiding bedrijf. Tot leden der commissie van on derzoek werden benoemd de heeren W. L V. d. Gugten, G. v. Egmond Jacz. en O. Leenheer, met als reserve de heer G van Egmond Fz. Tot leden der commissie van bijstand voor het Waterleidingbedrijf werden be noemd de heeren P. Kort en W v Tilburg De begrooting 1939 is van Ged. Staten terugontvangen met een aantal voorstellc-n tot wijziging, d.w.7. verlaging van sommige po#sten. Met eenige zijn B. en W. accoord gegaan, tegen andere hebben zij zioh verzet. Over- EEN MYSTERIEUS WAAS. Meer en meer begint het erop te lijken dat de heer Eveleens, wiens verdrin kingsdood wij gisteren gemeld hebben en waaromtrent mysterieuze geruchten de ronde deden, géén gewelddadige dood gestorven is. Was reeds het ontbreken van elk spoor van gewelddaad afwezig op het slachtoffer zelve, ook het verdere onderzoek gaat er op wijzen, dat hier van misdaad geen sprake is. De Rijkspolitie heeft met den speurder Herta van den rijksveldwachter de Groot van Santpoort de heele omgeving af doen zoeken zonder eenig resultaat. Wél is inmiddels de portefeuille met de portemonnaie van den heer Eveleens gevon den op een weiland langs den weg. Gelds waarden waren er echter niet meer ln. Men tast volkomen in het duister omtrent dit geval. Is het slachtoffer te water geraakt en ver dronken. dan is het niet te verklaren hoe de ledige portefeuille en di^tertemonnale op het weiland terecht gekou» zijn. Aan een moedwilligen dood gelooft men echter ook niet, omdat men daartoe gejn enkel motief kan vinden. De heer Eveleens was in Aalsmeer een zeer geachte persoonlijkheid, die o m. reeds meer dat 25 jaren de financiën van Aalsmeer's Fanfarecorps tot volle tevredenheid dezer vereeniging beheerde. Het is daarom zoo n eigenaardige omstan digheid, dat het juist een som gelds van ongeveer f. 500 dezer vereeniging ls, die het slachtoffers bij zich had en welk geld nu vermist wordt. VOORSCHOTEN. Diefstal van roomboter. Bij den heer J. H. P„ melkhandelaar, Leid- scheweg alhier zijn gisteren 40 pakjes room boter elk van 1/4 K.G. ontvreemd. Heirvan is aangifte gedaan bij de politie. Een onderzoek wordt ingesteld. Onze berichten betreffende de „Bloem- lust"-tentoonstelling en den morgen avond te houden avond voor de militairen, voorkomend in ons blad van Maandag, be hoorden onder de gemeente Sassenheim. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg is de 22-J. militair N. nabij het viaduct met zijn motor tegen een auto opgereden bctuurd c'oor v. G. uit Den Haag, welke laatste den Zljdeweg in reed. De motorrijder verd frzen den grond geslingerd, waarbij hij diverge schaafwonden en een verstuikte pols opliep. Dr. Hubbeling verleende hem de eerste hulp. Höweler tot ambtenaar van den Burger- Onteigening van perceelen - Geen verlaging rleiding - Meevaller voor de begrooting - werkverschaffing en steunverleening. eenkomstig den wensch van Ged. Staten zal de meterhuur (waterleiding) niet ver laagd worden. De post onderhoud Raad huis blijft zooals door B. en W. oorspron kelijk is vastgesteld. De samenstelling van het Gezinsregister kan niet in werkverschaffing worden uit gevoerd, zooals Ged. Staten hebben voor gesteld. Andere wijzigingen konden vervallen, omdat op de begrooting een tekort was ge raamd van f. 2500. Echter is er een mee valler van f. 6000, n.l. de uitkeering door het Rijk van de extra bijdrage in de ge meen te fondsbelasting 1937/38. De heer Zandbergen betreurde het. dat tot verlaging van de meterhuur niet kan worden overgegaan. Hij wees op de hocge winsten van de L.D.M. Weth. v. d. Vijver wees op de pogingen, welke vroeger reeds bij deze maatschappij zijn aangewend, om ook tot verlaging der taneven te komen. Echter zonder resul taat. De heer Van der Gugten achtte verbete ring van het Raadhuis zeer urgent er- juichte het toe, dat de post onderhoud niet verlaagd is. Voor uitvoering der distributie-bepalin gen is een post geraamd van f. 1153, waar van 45% door het Rijk wordt vergoed. De post werkverschaffing en steunver leening werd met f. 4000 verlaagd, omdat met de demping van de Lange vaart dit Jaar niet begonnen kan worden. Naar aanleiding van de distributie wees de heer Zandbergen op het te-werk-stellen van een ongehuwde. Volgens hem had daar voor een gehuwde, liefst een werklooze. aangewezen moeten worden. De voorzitter zeide overweging in de toe komst toe. Wethouder Kralt deelde mede, dat in de eerste mobilisatiedagen met spoed gewerkt moest worden; er waren geen werkloozen beschikbaar en bovendien is het honora rium zeer laag Alle voorgestelde wijzigingen werden ten slotte goedgekeurd. De heer G. v. Egmond Jacz. vroeg of de bagger uit den Schouwsloot in de Brou wersstraat verwijderd kan worden. De voorzitter antwoordde, dat dit ten spoedigste zal gebeuren. De heer Van Egmond vroeg beschoeiing van den oprit bij de brug over het Noord- wijker Kanaal. Dit werd in handen ge steld. van B. en W. Verder vroeg de he^r Van Egmond of B. en W. stappen wil on dernemen tot verhooging van de steun- normen in onze gemeente: vooral ook met het oog op de huidige prijsstijging. De voorzitter meende, dat daarvoor allereerst de bonden zijn aangewezen. De heer Zandbergen steunde het verzoek van den heer Van Egmond. De bonden wer ken meer landelijk. Ook weth. Van d. Vijver meende, dat de omstandigheden thans een nieuwe poging van B. en W. wet tigen. Nadat hierover langdurig was gediscus sieerd en de heer Van der Gugten er op gewezen had, dat ook ac kleine zelfstandi gen het zeer hard te verantwoorden heo- ben, werd besloten dat B. en W. nogmaals zullen aandringen op verhooging der be staande steunnormen. Daarna volgde geheime zitting. Naar wij vernemen heeft Prins Bernhard gistermiddag op het Zuiderstrand te Kat wijk aan Zee de schietoefeningen bijge woond. ALPHEN. Motcrbergingsvaartuig te water gelaten. Van de werf „De Vooruitgang" alhier is met goed gevolg te water gelaten het motor- bergingsvaartuig „Hulp in Nood", in aan bouw voor de N.V. Reederij v.h. Gebr. Goed koop te Amsterdam. Het schip wordt voorzien van een 120 P.K Kromhoutmotor en ls bestemd voor het verleenen van assistentie aan in nood ver- keerende vaartuigen en het lichten van ge zonken schepen, ankers enz. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. kerk alhier als hulpprediker candldaat D. Lekkerkerker te Bennebroek. De actie voor Collectieve Arbeidsovereenkomst. De samenwerkende Fabrieksbonden voor arbeiders vergaderden dezer dagen met het personeel van de N.V. Duiker en Verruijt. De bijeenkomst was zeer druk bezocht. De heer v. Velzen van de Ned. Vereen, van Fabrieks arbeiders zette de bedoeling der actie uit een. Dc heer van der Wal van de Chr. or ganisatie besprak hetgeen reeds gebeurd is. waarbij kon worden vastgesteld, dat al met een aantal fabrieken overeenstemming werd bereikt en de C. A. O. aanvaard is. Een gelukkig verschijnsel is, dat er meer over leg komt. zoodat verwacht mag worden, dat bij vele fabrieken het contact zal worden verkregen. Ook het personeel van Duiker en Verruijt stond op het standpunt dat er een contract moet komen. Een verzoek hiertoe zal worden gericht tot de Alohen- sche Werkgevers Vereeniging. Ook het per soneel van andere fabrieken verlangt een vergadering. De actie zal worden voortgezet. Gistermiddag kwam een militaire auto uit de richting Le'den en reed hier het stopbord omver De agent M. die het be diende kreeg het tegen zijn hoofd aan. Hij liep slechts een buil op. BODEGRAVEN. Geslaagde afscheidsavond der militairen. Heden vertrekt weer een deel van ons ;arnizoen naar elders. Deze compagnie leeft gemeend een luisterrijk afscheids feest aan de burgerij te moeten aanbieden. Jammer genoeg mislukte door het ongun stige weer het défilé dat JJ. Zaterdagmid dag moest gehouden worden, maar dat werd tenminste voor hen. die het voorrecht genoten daarbij tegenwoordig te mogen zijn weer ruimschoots vergoed door dezen af- scheids- feestavond. Uit den aard der zaak was deze avond, die door de Ontspannings- en Ontwikkelingscommissie was georgani seerd, allereerst bestemd als soldatenavond, zoodat de manschappen van de compagnie, plus nog enkele anderen van andere troe pen er bij tegenwoordig waren. Maar boven dien waren nog genoodigd verschillende tij delijke gastheeren van de officieren en an deren die bijzonder met de soldaten hadden meegeleefd, terwijl ook de dames, die be hulpzaam waren geweest in het militaire tehuis, den avond bijwoonden. De voorzitter van de O. en O.-commissie begroette voor de overvolle zaal, waarin velen met een staanplaats genoegen moes ten nemen, de gasten, o.w. de burgemeester en de gemeentesecretaris, alsmede vrijwel alle officieren, bij wie zich later ook nog aansloot de bataljons-commandant, die daarvoor van elders was overgekomen. Geopend werd met een vioolsolo van den heer Jo de Haas uit Utrecht, geaccompag neerd door mej. W. Hauer, aangediend als „het meisje van den korporaal". Daarna draaide de compagnies-comman dant het filmpje „Cadillac" en een der lui tenants een eigen film van een interessante reis door Amerika waarbij hij een vlotte toe lichting gaf. Een openbaring was vervolgens het optreden van de Madjoe-Boys, eveneens uit Utrecht, die zeer aardige Krontjong- muziek en Afrikaansche liedjes ten gehoore brachten en daarmee een enorm applaus verwierven. Nog een tweetal burger-mede werkers uit Utrecht verscheen ten tooneele met enkele aardige voordrachten, terwijl na de pauze de militaire medewerkers naar voren kwamen, allereerst in de persoon van den vaandrig Marinus, die inmiddels was overgeplaatst naar een ander wapen en als aandenken een sigarenaansteker in den vorm van een vliegmachine kreeg, waarvoor hij hartelijk dankte. Het was een alleszins geslaagde avond, die zijn hoogtepunt vond in het slot, het eigenlijke afscheid. Tevoren echter was er een verrassing, toen bleek dat de „korporaal", in dit geval korporaal Stras die voor zooveel medewerkers had gezorgd, den volgenden dag zou aanteekenen. De hulde aan de meewerkers werd omgezet in een bloemenhulde aan het toekomstige bruidspaar. Tenslotte sprak de voorzitter hartelijke woorden van dank aan de burgerij voor de kostelijke wijze, waarop men de soldaten was tegemoetgekomen en tot het einde toe volgehouden had het den mannen zoo gezel lig mogelijk te maken. De Burgemeester dankte namens de burgerij de mannen voor de prettige wijze, waarop zij waren opge treden, terwijl tenslotte de compagnies commandant zich bij deze hulde hartelijk aansloot. Besloten werd met de twee bekende cou pletten van ons volkslied. BOSKOOP. Raadsagenda. De raad komt Woensdagavond a's. te 7 uur bijeen ten gemeentehuize. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 9, 21 en 25 Augustus en 5 en 11 September 1939. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot het verleenen van een pensioen. 6. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening. 7. Voorstel tot voorziening in de vacature J. van Gelderen in de commissie voor de boomkweekerscredieten. 8. Voorstel tot vaststelling van bedragen, welke inge volge artikel 104 der Lager-Onderwijswet 1920 verschuldigd zijn aan andere gemeen ten. 9. Voorstel tot vaststelling van een reglement van orde voor de vergadering van den gemeenteraad. 10. Rondvraag. WOUBRUGGE. Propaganda-avond Luchtbescherming. De afd. Woubrugge der Ver. Luchtbescher ming hield een eersten propaganda-avond in de geheel-bezette groote zaal van hotel Swama. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Hoekstra, die het doel der vereeniging uiteenzette, waarbij spr. duidelijk deed uitkomen dat het hier een zuiver particulier initiatief gold ln de 'be scherming van eigen goed, sprak de heer Wijma, propagandist van de Ned. Lucht- beschermingsvereeniging. Zeer overzichtelijk, geïllustreerd door lichtbeelden, toonde spr. aan het groote nut óm zich collectief te beschermen tegen mo gelijke luchtaanvallen. Hij spoorde aan zich nauw aaneen te sluiten in het nemen van de zoo noodige maatregelen, waarbij de ver eeniging alle gewenschte voorlichting zal geven. Staande ter vergadering gaven zich ongeveer 45 personen als lid op. waarna deze geslaagde avond gesloten werd. Ter uitvoering van art. 7 van de Prijs- opdrijvings- en Hamsterwet.1939 hebben B. en W. als deskundige benoemd belast met het waardeeren van de in bezit genomen goederen de heer P. Melrik alhier. De oorlog in Spanje en Polen heeft de droeve noodzakelijkheid van lucht afweergeschut overduidelijk aange toond Zerdt daarvoor Uw bijdrage aan den penningmeester der Luchlafweer-Com- missie p/a Noordhollandsch Landbouw» crediet giro nr. 2915. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7