-ihetiwéa. ts die fonaaende fuesnijnf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad laierdag 14 October 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Gemeenteraad van Oegstgeest Officieele Crisispublicatie Gemeenteraad Koudekerk a. d. Rijn Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 OCTOBER. Lelden Doopsgez. Gem.: Voorm. 10Vt uur. ds. Ten Cate. Eglise Wallonne: dlx heures et demie, mr. A. Mascaux. pasteur de 1'Eglise missionaire beige. Evang Luth. Gem.: Voorm. 10'uur. ds. Mak- kink; nam. 5V£ uur. ds. Bleger. Geref. Kerk In H. V. «Patrimonium)Nam. 5 uur, ds. Kroon. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10Vj uur, ds. Mis- pelblom Beyer. Rozckruisersgenootschap (Z.W. Singel 106): Voorm. 10V4 uur. de heer J. Leene. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): V.m. 10's uur. dr. Boersema. Chr. Geref. Gem. (Steenschuur 10): Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Joh. Jansen. Geref. Kerk (Zuidcrkerk)Voorm. 10 uur, ds Wlersinga; nam. 5 uur. dr. Westerink. Geref. Kerk (Heerengracht): Voorm. 10 uur. dr. Westerink; nam. 5 uur «Doopsbedlcning^ ds. Wlersinga. Geref. Kerk (Oude Vest): Voorm. 10 uur. ds. H. D. Drenth. em. pred. te Wassenaar: nam. 5 utir. ds. Wcggemans. Geref Kerk (Morschweg. Evangellsatiegeb.) Voorm. *9.30 uur. ds. Weggemans: nam. 5 uur. ds. H. D. Drenth. Aalsmeer Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm 10 uur (H. A.) en nam. 6 uur (H. A. en Dankz.) ds. Alkcma. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 6 uur (H. A. en Dankz.). ds. v. d. Llnde. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A.) en nam. 5 uur. ds. Knoppersen. Chr. Geref, Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. J. Maris van Sneek. Doopsgez. Kcrk: Voorm. 10 uur. ds. De Lange. Aarlaridcrvccn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer Van der End. ber. pred. te Melisant; nam halfzeven, ds. Van Beusekóm. Geref. Kerk: Voorm. en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. Alphen a. d. RUn Ned Herv. Kerk (Ju lianas! raat)Voorm. halftien. ds. Scheers (Doopsbed.); nam. halfzeven, as. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluls),: Nam. halfzeven, dr. Scheers. Kinderkerk ..Bethel": geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)V.m. 10 uur. dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Steembeek van Oude- watcr. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. 6 uur. ds. HartkamD. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. drs Attema van Hilversum: nam. 6 uur, ds. BAsch. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur. ds. Meiier. Chr. Geref. Kerk (Van Reedestraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur. ureeklezcn. Lokaal van Mardersloostraat,Voorm. half tien en nam. 6 uur. preekl®zen. Katwijk-aan-Zee Geref Kerk: Voorm .10 en nam. 6 uur, dr. J. Hoek van Den Haag. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 urn en nam. 5 uur, leesdienst. Leimuiden Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9H uur. ds. Van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 3^4 uur. ds. Aslders. Line Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur (Jeugddienst), ds. Van Veenen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur. ds. J. Wristers. reserve-veldprediker. Chi-. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. A. Ponste in. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. leosdienst. Oud-Geref. Gem. Voorm. halftien en nam. halfarie. leesdienst. Nicuwvecn Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur lezen: nam. half zeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. half 10 en nam. half 7, de heer A. v. Scherpenzeel. Noordwyk-Binncn Ned. Herv. Kerk: V.m. 10 uur en nam. 5.30 uur. ds. W. W. Siddré. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zes. ds. H. B. Visser. Prot. Bond (Lokaal Lindenplein)Voorm. halfelf, ds. Keuter van Den Haag. Noordwyk-aan-Zcc Ned. Herv. Kcrk: V.m. 10 uur. ds. N. J. Cupédo; nam. 5 uur (Jeugd dienst). ds. Verwaal. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. B. Bouma. Ger. Kerk (H. V.): Voorm. 10 uur. ds. K. H. Kroon. Xoordwykerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Pras van Katwijk-aan-Zee. Oegstgeest Gem. Gods: Voorm. 10 en nam. 8 uur. de heer Zeilstra. Geref. Kerk: Voorm. 10 iiiyr en nam. 5% uur, ds. Eringa. Oude-Wetcring Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9^ uur. ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. 9% en nam. 2V4 uur, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Heijn. RUnsaterwoude Ned. Herv. Kerk: Nam. IV> Uur. ds. De Vree. Chr. Geref. Kqjrk: Voorm. 9% en nam. 6 uur, leesdienst. RU'nsburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30. ds. Van Nifterik; nam. 5 uur. ds. H. P. Fort- gens van Voorschoten. Kerkzaal: Voorm. 9.30. ds. B. J. C. Rljnders van Hilversum: nam. 5 uur. ds. Van Niftrik. Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. 9.30, ds. Post; nam. 6 uur. ds. Van der Loo. Ger. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 9.30, ds. Van der Loo; nam. 6 uur. ds. Post. Chr. Ger. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur. ds. J. de Jorig van Den Haag. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. De Vree van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven. preeklezen (Voorber. H. A.). Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. 6% uur, ds. Veldkamp. Geref. Kerk: Voorm. 9^ uur. de heer J. B. Welmers, ber. pred. te Sliedrecht; nam. 5 uur. ds. H. Meyering van Katwijk a/d. Rijn. Voorschoten Ned. Hèrv. Gem.: Voorm. 10 uur. ds. H. P. Fortgens: nam. 5 uur. ds. W. D. van Wijngaarden van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. J- C. Houtzagers Ver. der Vrijz. Herv.: ..Ons eigen Huls". Leid- scneweg: Voorm. halfelf. clr. Boersema van Leiden. Wassenaar Geref. Kerk (Hulpkerk Prince- naven): Voorm. 10 uur, ds. J. Verkuyl; nam. 5 uur. ds. Feringa. Gerd- Kerk (Bloemcamplaan)Voorm. 10 rw a Avondmaal). ds. Feringa: nam. 5 uur. kuyl ondmaal en Dankzegging), ds. J. Ver- 1155 - v,MljNHARDTJE" f 1 „Mijnhardtje" 5ct 12 „Mijnhardljes"* 50 ct. Bij Apothe kers en Drogisten. tingez Vfed V De heer Jac. de Visser gemeente-secretaris Goedkeu ring van rekeningen Aanbieding van Gemeentebcgroo- ting 1940 Belastingverlaging Subsidie Luchtbe scherming Wijziging politieverordening. NED. HERV. KERK. BeroepenTe Middenmcer, M. Frultema. en hulppred. te Winterswijk. GEREF. KERKEN. E pinenomonNaar Woerden (air. hulppred.». (ai. oand. te Amsterdam; nasi Assen (jam Opred.1. F. H. Vonk. cand. te Appinc- Tp Bkoen lala hulppred.), J. H. cand- te Soestdük. Gisteravond vergaderde de raad van Oegstgeest onder voorzitterschap van burge meester van Gerrevink. Afwezig de heer Kattenbusch wegens ongesteldheid. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer R. Reitsma met ver zoek om eervol ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, hetgeen werd in gewilligd B. en W. deelden mede, dat het vorde ringsbedrag voor de O.L. school nog niet is vastgesteld. Wel is overeengekomen dat bij de vaststelling van dit bedrag daarbij niet zullen worden inbegrepen de kosten voor aanleg van extra-waterkranen, lichtpunten enz., gebruik van water en licht en kosten wegens brandstoffen en stoken en onder houd van de centrale verwarming. 1/3 ge deelte van het salaris van den stoker-con- cierge van het schoolgebouw if. 300) zal door de militaire autoriteiten worden betaald B. en W. deelden met betrekking tot het distributiebureau mede: Met ingang van 1 November a.s. zullen de volgende personeelsmutaties plaats vinden. De heeren J. S. C. Olivier en A. C. Somme- llng worden op hun verzoek van hun taak ontheven. Als leider van het bureau zal door den burgemeester worden aangewezen de heer Jac. de Visser, gemeente-secretaris, terwijl met de dagelijksche werkzaamheden zal worden belast de heer mr. D. A. Krabbe, tij delijk ambtenaar ter secretarie, aan wlen hierdoor een belooning van f. 700 per jaar zal worden toegekend. (Zijn wedde als tijd. ambtenaar ter secretarie blijft f. 500 p. jaar). Me], J C. Cozljn. ambtenaar ter secretarie wordt belast met de administratie der distri butiestamkaarten. Haar zal een vergoeding van f. 5 per maand worden gegeven. De heer Smit achtte de belooning ad f. 5 per maand voor deze werkzaamheden wel wat gering De heer Bakker meende, dat zulks aan de competentie van B en W. dient overgelaten te worden. Toegelicht wordt, dat de werkzaamheden een half uur extra per dag zullen bedragen. Een en ander werd hierna voor kennis geving aangenomen. Hierop volgde de benoeming van een ge meente-secretaris als opvolger van den heer R. Reitsma. De voordracht luidde gelijk vermeld 1. Jae de Visser, hoofdcommies ter secretarie. 2. K. Veen commies ter secre tarie. De eerste werd met alg. stemmen be noemd en door den voorzitter hartelijk ge- lukgewenscht. Spr. herinnerde eraan, dat de heer de Visser tijdens de ziekte van den heer Reitsma bergen werk verzet heeft, waarvan spr. alleen de waarde kan schatten. Spr. dankte den raad zéér. dat men den heer de Visser als secretaris heeft benoemd, hij stelt zich van de samenwerking veel voor. Ver volgens legde de heer de Visser de vereischte eeden af. Hierop werden goedgekeurd de rekening Burgerlijk Armbestuur en Heilige Geest Armbestuur (Inkomsten f,816.89; uitgaven f. 452.48; batig slot f. 364.41). De rekening Grondbedrijf 1938 (gew. dienst baten en las ten f. 9506.78. kapitaaldienst; Inkomsten en uitgaven f. 21.825 75) werd voorloopig vast gesteld. evenals de gemeente-rekening 1938 (gew. dienst: inkomsten f.416.850.28. uitga ven f. 372.161.67. batig saldo f. 44 688.61 Kapitaaldienst: inkomsten f 357 911.47; uitgaven f.399.146.81; batig saldo f. 18.764.66) Hierop volgde de aanbieding begrooting grondbedrijf 1940: gew dienst: baten en lasten f. 7936.51; kapitaaldienst: Inkomsten en uitgaven f. 149.782 49. Ook de gemeente- begrooting 1940 werd aangeboden met de navolgende cijfers: Gewone dienst' (inkomsten en uitgaven f. 455.810.48: kapitaaldienst: inkomsten en uitgaven f. 117.295.701. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren dr. Simon Thomas, Kampenhout, mr. Goudsmit en den Ouden. De voorzitter deelde mede, dat bij de begrooting zal voorgesteld worden de opcenten op de personeele belasting te verlagen van 163 op 155 en voorts te storten in bet fonds voor den bouw van een nieuw Raadhuis de somma van f. 10.000. Hierop volgde het voorstel van B. en W. tot toekenning voor één keer van een sub sidie ad f. 500 aan de afd Oegstgeest der Ned Ver. voor Luchtbescherming, zulks voor dekking van diverse kosten als: 1. het huis aan huis verspreiden van de wandplaat der vereeniging i kosten plm. f.200); het ver spreiden van brochures en geven van cur sussen; 3. aankoop van trommels met ver bandmiddelen (kosten per verbandtrommel plm. f. 17.50). Den heer Bakker komt het gevraagde be drag van f. 500 wat ruim voor. hetgeen de voorzitter in een nadere toelichting weer legde. Mr. Goudsmit wees op eenige tegenspra ken in de propaganda-brochures en -platen, hetgeen z.i. tot moeilijkheden aanleiding geven kan. Na discussie werd het voorstel z.h.st. aan genomen. Vervolgens stelden B. en W. voor de hef fing van de personeele belasting r.aar den grondslag motorrijtuigen terug te brengen tot het wettelijke tarief Aan de toelichting ontleenen wij. dat de begrooting 1940 een gunstiger beeld toont en de mogelijkheid opent tot een kleine verlaging van deze belasting over te gaan. De hieruit voortvloeiende derving van in komsten wordt voor 1940 op f. 2500 geraamd. Mr. Goudsmit heeft twee bezwaren, n.l. een technisch en een principieel bezwaar tegen het voorstel, waarom hij zijn stem niet daaraan kan geven. Spr. acht het onjuist tot een verlaging van een belasting over te gaan, als de begrooting nog niet behandeld is en men dus niet weet, voor welke uitgaven men nog zal komen te staan. Voorts achtte spr.. volgens V.D. beginselen deze belasting mede te werken tot een recht vaardige verdeeling van het maatschappe lijk Inkomen De heer Kampenhout onderschrijft het betoog van mr. Goudsmit en vraagt, waarom bij eventueele belastingverlaging niet méér rekening wordt gehouden met de minder draagkrachtigen, nu de kosten voor levens onderhoud met sprongen omhoog zijn ge gaan. Na toelichting van den voorzitter werd het voorstel aangenomen met 102 st. (te gen mr. Goudsmit en de heer Kampenhout) Vervolgens stelden B. en W. voor de algc- meene politieverordening te wijzigen Aan de toelichting ontleenen wij, dat art. 62 der nieuwe Algemeene Politieverordening verbiedt het venten met gedrukte stukken op de wegen en gedurende uren, waarop dit in het belang der openbare orde door B. en W. bij openbare bekendmaking ongeoorloofd is verklaard. Naar de gewone opvatting van het begrip venten valt daaronder niet het z.g. eolpor- teeren met bladen, waarbij op de openbare straat op deze bladen de aandacht wordt gevestigd, zonder dat ln eigenlijke zin spra ke is van venten. Het is althans mogelijk, dat de rechter deze enge beteekenis aan het woord ven ten" geeft. Het Is dus wenschelijk dat komt vast te staan dat voor de toepassing van dit artikel deze handelingen onder „venten" zijn be grepen. Wij geven U mitsdien in overweging art. 62 der nieuwe Algemeene Politieverordening aan te vullen met een 2e lid luidende als volgt: „Voor de toepassing van het eerste lid van dit artikel wordt onder venten mede verstaan het postvatten of loopen op de openbare straat, genaard aan het vertoonen van gedrukte stukken met de klaarblijke lijke bedoeling deze aan het publiek aan te bieden of te verkoopen". De voorzitter lichtte nog toe. dat het motief van het voorstel is eventueel den verkoop van bladen van extreme richtin gen te kunnen weren en ordeverstoringen te voorkomen. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen nadat de heeren Goudsmit en Kampenhout er hun instemming mede hadden betuigd Na behandeling en goedkeuring van het punt Comptabiliteits-besluiten. waarbij o.a. de aanschaffing van vuilnisauto's ter sprake kwam. volgde de rondvraag. De heer Uittenboogaard vestigde er de aandacht op, dat de raadsleden nog niet de begrooting ontvangen hebben en sprak de hoop uit, dat B. en W. bij de begrooting hun aandacht zullen wijden aan de doortrek king van den Rhijnhofweg. Voorts vroeg spr. hoe het staat met den bouw van arbeiderswoningen. Hierop ant woordde de voorzitter, dat de stukken naar het Departement zijn verzonden, maar tot nu toe heeft men nog geen antwoord ont vangen (ongeveer een half iaar is sinds het ter zake genomen Raadsbesluit v-rloopen Hierop werd de openbare vergadering ge sloten. VOEDERVORMEN VOOR DE PERIODE VAN 16 OCTOBER T/M 12 NOVEMBER 1939. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: De normen, volgens welke de hoeveelheid veevoeder bepaald wordt, voor het vervoer waarvan in de periode van 16 October t./m 12 November aan veehouders vergunningen (geleidebiljetten) worden verleend, zijn de volgende I. Rundvee. a. Melk- en kalfkoelen en mestkoeien boven 2 jaar van speciefieke spoeling en schillenbedrijven: 2 kg. p. dier p. dg. b. Melk- en kalfkoeien van consumptie- melkbedrijven 1. waar in 1939 knol- en wortelgewas sen zijn verbouwd: 1 kg. p. dier per dag. 2. waar in 1939 geen knol- en wortel gewassen zijn verbouwd: 2 kg. per dier p. dg. c. Melk en kalfkoeien. niet behoorend tot één der vorige categorieën: 1. van bedrijven met 10°/o bouwland of meer: 0,5 kg. p. dier p. dg. 2. van bedrijven met minder dan 10% bouwland: 0,75 p. dier p. dg. d. Vrouwelijk jongvee beneden 1 jaar en stierkalveren beneden 9 maanden: 0,5 kg. per dier per dag. e. Vrouwelijk jongvee 1 jaar en ouder nihil. f. Stieren van 9 maanden en ouder: 1,5 kg. per dier per dag. g. Mestvee niet tot een der vorige cate gorieën behoorende: nihil. Aangezien het rundvee in dezen tijd op stal gezet wordt, werd het wenschelijk ge acht de normen voor enkele categorieën te verhoogen, terwijl ook rekening is gehou den met de al of niet aanwezigheid van knol- en wortelgewassen. II. Paarden. a. Werkpaarden boven 2 jaar, niet tot de categorieën b t/m. f behoorend: 1. van bedrijven met 50100% bouw land: 4 kg. per dier per dag. 2. van bedrijven met 550% bouw land: 3 kg. per dier per dag. 3. van bedrijven met minder dan 5% bouwland: nihil. b. Dekhengsten en jonge hengsten boven 2 jaar: 3 kg. per dier per dag. c. Veulens en jonge paarden, beneden 3 jaar (geen werkpaarden) 1 kg. per dier per dag. d. Politie- en maréchaussée paarden: max. 4 kg. per dier per dag. e. Stalhouders en manége paarden: max. 3 kg. per dier per dag. f. Sleeperspaarden, melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het land bouwbedrijf zwaren transportarbeid verrichten: max. 4 kg. per dier per dag. Wegens de drukke najaarswerkzaamhe den zijn de normen voor de werkpaarden in het landbouwbedrijf, met inachtneming van den aard van het bedrijf niet onaan zienlijk verhoogd, terwijl het tevens nood zakelijk werd geacht, den veulens en jongen paarden beneden 3 jaar (geen werkpaar den) 1 kg. per dier per dag toe te kennen. III. Varkens. a. Drachtige en zoogende zeugen: 1,5 kg. per dier per dag. b. Varkens van 1030 kg.: 0,25 kg. per dier per dag. c. Varkens van 3090 kg.: 1. van bedrijven, voor welke voor 1939 een aardappelteeltvergunning of uit pootkaart voor fabrieksaardappelen is verleend: 1 kg. per dier per dag. 2. van bedrijven, voor welke voor 1939 geen aardappelteeltvergunning of uitpootkaart voor fabrieksaardap pelen is verleend: 1,5 kg. per dier per dag. d. Varkens van 90 kg. en meer 1. van bedrijven, voor welke voor 1939 een aardappelteeltvergunning of uit pootkaart voor fabrieksaardappelen is verleend: 1,5 kg. p. dier p. dag. 2. van bedrijven, voor welke voor 1939 geen aardappelteeltvergunning of uitpootkaart voor fabrieksaardappe len is verleend: 2,5 kg. p. dier p. dg. e. Dekbeeren: 1 kg. per dier per dag. Het werd wenschelijk geacht, de biggen van 10—30 kg. voor een toewijzing in aan merking te doen komen. IV. Geiten. a. melkgeiten: 0,5 kg. per dier per dag. b. dekbokken: 0,5 kg. per dier per dag. c. jonge geiten: nihil. V. Pluimvee. a. Kippen, met uitzondering van sport- pluimvee, van alle bij een landbouw crisis-organisatie aangesloten pluimvee houders, dus ook zij die minder dan 25 kippen bezitten, voor Het op de regi- stratiekaart vermelde aantal tot een maximum van 65% van het in begin September geïnventariseerde aantal: 100 gr. per dier per dag. b. Hoenderen en eenden van fok- en ver- meerderingsbedrijven voor 100% van het door de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee toegestane aantal: 100 gr. per dier per dag. c. Eenden van specifieke eendenbedrijven, voor het op de registratiekaart vermel de aantal tot een maximum van 80% van het in begin September geïnven tariseerde aantal: 100 gr. p. dier p. dg. d. Eenden van overige bedrijven voor het op de registratiekaart vermelde aantal tot een maximum van 80% van het in begin September geïnventariseerde aantal: 60 gr. per dier per dag. e. Piepkuikens: 60 gr. per dier per dag. f. Kalkoenen, voor alle bij een landbouw crisisorganisatie georganiseerde pluim veehouders, aan ochtendvoer en/of ge mengd graan: 150 gr. p. dier per dag. De normen van het pluimvee hebben t.- o.v. die voor de eerste helft van October geen verandering ondergaan. Landbouwers met zelf verbouwde haver. Landbouwers, die haver van eigen oogst in voorraad hebben, zullen van 16 October af in de gelegenheid worden gesteld, hier van een zoo groot gedeelte voor eigen paar den te behouden, als overeenkomstig de toe te passen normen voor de periode van 16 October 1939 tot 15 September 1940 is vastgesteld, t.w.: aWerkpaarden boven 2 jaar, niet tot de categorieën b of c behoorende: 1. van bedrijven met 50100% bouw land: 550 kg. per dier. 2. van bedrijven met 550% bouwland 425 kg. per dier. 3. van bedrijven met minder aan 5% bouwland: 100 kg. per dier. b. Dekhengsten en jonge hengsten boven 2 jaar 1000 kg. per dier. c. Veulens en jonge paarden beneden 3 jaar (geen werkpaarden) 300 kg. p. dier. Landbouwers, die dus geen zelf verbouw de haver in voorraad hebben, kunnen tegen de dagnormen, welke de grondslagen hebben gevormd voor de z.g. „jaarnormen", een 4- wekelijksche toewijzing voor paarden blij ven ontvangen. Het is thans niet meer toegestaan om, in mindering op eigen voorraad, andere middelen dan mengvoeders, te vervoederen, middelen dan mengvoeders, te evrvoeren. 's-Gravenhage, 13 October 1939. 1150 STOFZUIGERS 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT SI TELEFOON 25955 7195 (Ingez. Med.) De Raad van Koudekerk vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. Na opening met gebed en vaststelling der notu len volgde de vaststelling der vergoeding art. 101 der L.O.wet 1920 over 1937 met de vier-jaarl. afrekening 1934 t/m 1937, aan het Bestuur der Ned. Herv. School. De voorzitter zelde, dat de kosten per leer ling over 1937 van de O.L. school hebben be dragen 10.874, zoodat aanspraak gemaakt kan worden op een vergoeding ad f. 1506.05. Aan voorschot werd genoten 1267.88, zoo dat te weinig is genoten 238.17. Het totaal der vergoedingen over de jaren 19341937 bedraagt 6326.81, terwijl het totaal-bedrag der werkelijk gemaakte kosten bedraagt f 6768.54, zoodat dus over 1937 geen aftrek op de vergoeding behoort plaats te hebben. Aldus werd z. h. st. vastgesteld. Bij de aanbieding der begrooting van het waterleidingbedrijf 1940, deelde de voorzit ter mede. dat het winstsaldo geraamd is op 2094.01, terwijl de totale baten en lasten bedragen ƒ6517.— van den gewonen dienst ?n die van den kapitaaldienst 6526.94. Vervolgens werd aangeboden de gemeente- begrooting dienst 1940. De voorzitter lichtte toe. dat dit jaar niet aan belastingverhoo- ging ontkomen kan worden. Oorspronkelijk AANBIEDING GEMEENTEBEGROOTING. lag het in het voornemen van B. en W. de opcenten personeele belasting te brengen op 200, doch bij nadere overweging stellen zij voor over te gaan tot de invoering van een straatbelasting op de ongebouwde eigen dommen en wel naar een percentage van 1^2% van de belastbare opbrengst, welke globaal geschat wordt op ƒ75000.—, zoodat dit een bate oplevert van pl.m. 1200.Bij een bespreking ter Provinciale Griffie is ge bleken. dat men op het standpunt staat, dat, alvorens over de reserve beschikt mag wor den, eerst 200 opcenten personeele belasting geheven moeten worden. B. en W. zijn van oordeel, dat een dergelijke heffing ver bo ven de draagkracht van de ingezetenen uit gaat. Spr. zal trachten over een gering be drag van de reserve, die 9500.bedraagt, te mogen beschikken en zal den Raad vóór de vaststelling nog een nadere nota doen toekomen. De heer Oppelaar concludeerde, dat de begrooting thans een somber beeld geeft en informeerde wie onder de straatbelasting zullen vallen. Spr. ziet voorts geen enkel be zwaar om over een deel van de reserve te beschikken. De voorzitter zeide. dat practisch allen, die landerijen bezitten, onder de straatbelas ting zullen vallen en merkte hierbij nog op. dat een verhooging van belasting op de ge bouwde eigendommen, welke thans 31% be draagt, niet wenschelijk is, daar deze al zwaar genoeg drukt. Ook spr. acht nu juist den tijd gekomen om de reserve aan te spre ken. al is het dan voor enkele honderden gul dens. Algemeen bleek de Raad van dezelfde meening te zijn. Hierna werden goedgekeurd de begrooting Burgerlijk Armhuis voor 1940 met een totaal inkomsten en uitgaven van 5290.en de begrooting van het Burgerlijk Armbstuur met een totaal Inkomsten en uitgaven van 1620.De voorzitter merkte nog op, dat de subsidie van de gemeente voor het Bur gerlijk Armbestuur is geraamd op 1500.— tegen 1400.op 1939. Z. h. st. werd besloten het postkantoor met ingang van 1 Januari 1940 wederom te verhuren aan J. Pieterman voor den thans geldenden huurprijs van 350. Na een korte rondvraag volgde sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond werd voor de alhier ge legerde militairen in de Aula van het Wille- Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd in de Tramstraat is aangetroffen. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst wordt waargenomen van hedenmiddag tot Maandagmorgen door: dr. H. J. Keegstra telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. WASSENAAR. Uitslaande brand. Alhier is een uitslaande brand uitgebroken in het perceel Vinkenlaan la waarin is ge vestigd een fabriek tot het vervaardigen van plantensappen en waar kruiden worden gedroogd. De brand die op den zolder was ontstaan zette deze binnen enkele minuten in lichter laaie Met 4 stralen op de waterleiding heeft de brandweer het vuur aangetast en na on geveer een uur was gevaar voor verdere uitbreiding bezworen. De zolder is geheel uitgebrand terwijl de benedenverdieping ge spaard is gebleven. De inventaris is niet, het pand wel verzekerd. Omtrent het ont staan van den brand tast men nog in het duister. ALPHEN. Benoeming hulpprediker. Dc kerkeraad der Ned. Herv. Kerk heeft brorduscollege een komische en leerzame ^ot hulpprediker benoemd den heer D. Lek- filmavond gegeven, die zeer geslaagd is. kerkerker. candidaat te Bennebroek. KATWIJK AAN ZEE. Tegen het mijnengevaar. Om de Buitensluizen eventueel te vrij waren voor schade die veroorzaakt zou kun nen worden door drijvende mijnen, die de Buitenwatering zouden binnen komen is vanwege het Hoogheemraadschap van Rijn land voor den mond d*'- Buitenwatering een net gespannen om de mijnen tegen te hóuden- Aanrijding. Gistermorgen stak op den Steekterweg tegenover de ouderlijke woning plotseling het 2-jarig zoontje van den heer J. G. de straat over. Het jongetje werd gegrepen door een iutj, bestuurd door A. K. uit Den Haag. Het ...achtoifer bleef met een ernstige hoofdwonde 1 togen. Dr. S. 'it Zvr>r 1m verlc-n-'e 0° eerste hm.>, waarna het het huis werd ingedragen. De toestand van het ventje is gunstig. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7