BINNENLAND Doe gewoon! Koop Dan gaat het ook gewoon! gewoon! De ondergang van de „Binnendijk" LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Biad Vrijdag 13 October 1939 Tunnels inplaats van beweegbare bruggen Spoorwegcomplex Amsterdam-Oost geopend Nederland heelt slagkruisers noodig Ziekenfondsen en ziekenhuis- verpicgingsvereenigingen Bemanning met de „Statendam" in Rotterdam teruggekeerd OVERWOGEN VOOR DEN WEG BEOOSTEN LEIDEN. In Januari van dit jaar richtte de K.N.A.C. zich tot den Minister van Water staat met een adres, waarin zij wees op het feit, dat beweegbare bruggen in auto snelwegen zoowel voor het landverkeer als voor het scheepvaartverkeer nieuwe en gevaar scheppende belemmeringen vorm den. Zij verzocht den Minister derhalve te willen bevorderen, dat op die punten, waar de aard van het scheepvaartver keer het bouwen van vaste hooge bruggen over scheepvaartkanalen onmogelijk maakt, te willen doen overgaan tot den bouw van tunnels inplaats van beweeg bare bruggen. Tegenover de ongetwijfeld hooge kosten van bouw, bemaling en even- tueele ventilatie van een tunnel zouden naar haar meening behalve de bouwkosten der bru| ook gesteld mogen worden de gekapitaliseerde kosten van bediening, van de snellere afschrijving der kostbare be wegingsinrichting en van de wachttijd- verliezen van land- en scheepvaartverkeer. Als voorbeelden van plaatsen, waar de K.N.A.C. zulke tunnels gaarne uitgevoerd had gezien, noemde zij o.m. de bruggen over de Ringvaart van den Haarlemmer meerpolder in den Rijksweg Amsterdam- 's-Gravenhage, de bruggen over de Vliet en de Gouwe in den Rijksweg 's-Graven- hageUtrecht en de brug over het Zuid- Bevelandsch kanaal bij Vlake in den Rijksweg door Zeeland. In antwoord op haar verzoek ontving de K.N.A.C. thans bericht van den Minister van Waterstaat, dat de veelal hoogere kos ten van tunnelbouw, de dikwijls aanwezige bebouwing, de noodzaak tot het maken van verbindingen met andere belangrijke wegen, alsmede de bezwaren van de bij een tunnel voorkomende lange op- en af ritten ertoe hebben geleid om in de voren genoemde gevallen de voorkeur te geven aan den bouw van beweegbare bruggen Voor de kruising van den nieuw aan te leggen Rijksweg No. 4a (Rijswijk- Burgerveen, ten Oosten van Leiden) met de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder nabij Wieuwe Wetering zullen thans echter vergelijkende plan nen voor den bouw van een tunnel en een beweegbare brug worden opge maakt. Indien deze plannen met de daarbij behoorende kostenramingen zulks aannemelijk maken, zal daar tot den bouw van een tunnel worden be sloten. EEN BELANGRIJKE VERBETERING. In tegenwoordigheid van eenige hon derden genoodigden heeft de minister van waterstaat, lr. J. W. Albarda heden het nieuwe spoorwegcomplex in Amsterdam heer C. J. van Lienden, voorzitter van den centralen bond. Hierna werden de werkzaamheden aan gevangen Overeenstemming werd bereikt over het in te nemen standpunt ten aan zien van de premiebetaling door gemobl- liseerden en inzake het molest-risico bit oorlog en oorlogsgevaar. De raad bepaalde voorts zijn houding ton aanzien van het ziekenhuiscongres 1940. terwijl het vraagstuk van open of gesloten ziekenhuizen, zulks mede aan de hand van hetgeen hierover door dr. Westra werd geschreven, werd besproken Binnenkort zal de raad weder bijeen ko men om nog eenige aangelegenheden te behandelen De samenstelling van den centralen raad is als volgt: voor de centralen bond van ziekenfondsen hebben zitting de hee- Oost officieel ln dienst gesteld. Overmor- ren C. J- v*n Lienden te Eindhoven. C. gen zullen deze werken echter pas in ge- Baay te Utrecht en M. de Bruyn te Almelo DE REGEERING DIENT H.AAR STAND PUNT SPOEDIG BEKEND TE MAKEN. Voor de vereeniging „Onze Vloot", afd •s-Gravenhage heeft gisteravond in het gebouw „Excelsior", de heer M. A. Ca- geling, redacteur van „Onze Vloot" een rede gehouden over den internationa len politieken toestand. Hij merkte daarin, ten aanzien van ons land op, dat het Nederlandsche rijk een gunstige maritieme strategische positie heeft, die, wanneer zij van de noodige maritieme middelen wordt voorzien, tot een buitengemeen sterke kan worden op gebouwd. De harmonische vloot met zware sche pen als kern is in de huidige wereld het maritieme middel bij uitnemendheid om respect af te dwingen. De groote zeemo gendheden tellen een mogendheid als Ne derland slechts indien het soortgelijke maritieme machtsmiddelen op de hooge zee kunnen brengen als zijzelf. En er is geen enkele zeemogendheid van eenige beteekenis, welker vloot geen zware sche pen tot kern heeft. Daarom, Indien wij maritiem van beteekenis willen zijn, en dat moeten we in verband met de posi tie van ons rijk zijn, dan is het toch een beetje dwaas wijzer te willen zijn dan alle v.eermachtsleldingen der groote mogend heden bij elkaar, en de aanschaffing van vliegtuigen te bepleiten in plaats van zware schepen en kruisers. Neen, aldus spreker, de controversche oorlogsschepen vliegtuigen is een kunstmatige controver se, waaraan iedere reëele zin ontbreekt, omdat schepen en vliegtuigen elk hun eigen taak hebben die zij niet van elkan der kunnen overnemen. Schepen van al lerlei type, alsook vliegtuigen van allerlei type moeten er belde zijn. De door de regeering Indertijd inge stelde maritiem-technisch-financieele com missie. welke de regeering zou adviseeren over den aard en den omvang van de uit breiding van de maritieme verdediging van Nederlandsch-Indië, is onlangs met haar rapport gereed gekomen, en alge meen wordt aangenomen, dat zij inder daad tot den bouw van slagkrulseres met bijbehoorende hulpschepen en vliegtuigen heeft geadviseerd. Men beweert nu wel dat Nederland de materialen voor den bouw van slagkrui sers niet geleverd kan krijgen door het buitenland in verband met de oorlogsom standigheden. maar. ik kan. aldus spreker, met stelligheid verklaren dat zulke bewe ringen voor de volle honderd procent on waar zijn. omdat van de zijSe van meer dan één leverancier-mogendheid ons ook gedurende den oorlogstijd de volledige materialenleveranties zijn verzekerd, zelfs al wilden we het dubbele bouwen van het getal slagkruisers dat nu geprojecteerd is. Het is overigens dringend noodzakelijk in verband met Nederland's prestige te- eenover het buitenland dat de regeering oedig haar beslissing inzake de ultbrei- d:;-.g van de maritieme verdediging van het rijk en van Nederlandsch-Indië me dedeelt. Niet alleen ziet men in het bin nenland met belangstelling naar deze be slissing uit. doch ook de belangstelling voor deze kwestie is ln het buitenland zeer groot. Dit laatste is mede een bewijs dat wij op den goeden weg zijn. brulk worden genomen. Aan veel ongerief en narigheid van het snelverkeer op den weg zal dan een einde zijn gekomen. Het Weesperpoortstation zal hebben afgedaan en nog vele andere dingen op verkeers technisch gebied zullen haar vruchten gaan afwerpen. De genoodigden verzamelden zich van morgen in de wachtkamer van het cen traal station, waar ir. Ch. H. J. Driessen. chef van den dienst van weg en werken der spoorwegen een voordracht hield, waarin de omvang en de beteekenis der tot stand gekomen werken werden uiteen gezet. Daarna vertrok het gezelschap per extra-trein over de nieuwe verhoogde spoorbaan naar het nieuwe Muiderpoort- station. dat onder deskundige leiding werd bezichtigd, waarna men weer instapte en aoor werd gereden naar het Amstelstation. In de ruime hal hield daar prof. Gou- driaan een toespraak, die uitvoerig de verbeteringen schetste, welke hier tot stand zijn gebracht Hij zeide tevens dat de plannen tot electrificatie van het traject Amsterdam-Amersfoort. de bureaux der spoorwegen hebben verlaten. In normale •ijden zou dit project per 15 Mei 1941 zijn beslag kunnen krijgen. Spreker zeide ver der dat de begrooting van alle door de spoorwegen te Amsterdam uit te voeren werken 23 millioen gulden heeft beloo- pen. Van deze begrootingsposten is 18.5 millioen thans uitgevoerd of gegund voor in totaal rond 17 millioen. Op het res tant der begrooting ad 4.5 millioen is dus nog een marge van 1.5 millioen aanwe zig. Zelfs onder de thans zoo plotseling ge wijzigde omstandigheden lijkt deze, gege ven den aard der nog uit te voeren werken, alleszins voldoende. Na den heer Goudriaan spraken burge meester De Vlugt en de heer G. H. Crone. waarna minister Albarda zijn voldoening uitsprak over wat hier tot stand is geko men en uiting gaf aan den wensch. dat deze groote werken zullen beantwoorden aan de goede verwachtingen, waarmee zij zijn ondernomen. Spreker verklaarde daarmede tevens de stationsgebouwen en spoorlijnen voor ge opend. en voor de federatie van vereenlgingen voor ziekenhuisverpleging de heeren C. Stolk te Wassenaar. H. Nieuwenhuysen te Zoetermeer en J. W. Buijze te Papen- drecht. ln het eerste Jaar treden op als voorzit ter en secretaris resp. de heeren C. J. van Lienden, voorzitter van den centralen bond en J. W. Buijze, secretaris van de federatie. De beide samenwerkende organisaties tellen samen 352 vereenlgingen en fondsen met totaal 1.562.000 verzekerden. VERGADERING VAN DEN CENTRALEN RAAD. Te Den Haag vond de eerste vergade ring plaats van den Centralen Raad van Ziekenfondsen en Ziekenhuisverplegings- vereenigingen. Deze raad werd geïnstalleerd door den „PENDELDIENST" v. d. MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND".. Vertrek van de „J. P. Coen". De „Jan Pieterszoon Coen" van de Stoom vaart-Maatschappij „Nederland" is gister avond om ruim tien uur onder bevel van kapitein A. W. Krol van der Hoek, met ruim vierhonderd passagiers aan boord in pendel dienst naar Lissabon vertrokken. Daar zul len de passagiers overstappen op de „Mar- nix van St. Aldegonde". Over vier dagen zal het zusterschip van de „Coen", de „Johan de Witt" eveneens van Amsterdam naar Lissabon vertrekken en ook deze passagiers zullen te Lissabon op de „Marnlx" overgaan. Intusschen zal de „Coen" weer naar Amster dam teruggaan met de thuisvarende passa giers van de „Marnlx" die gisteren te Lissa bon is aangekomen. De vracht wordt deels door de „Johan de Witt" overgenomen. De „Coen" en de „Johan de Witt" brengen samen ongeveer zevenhonderd passagiers voor Indie naar Lissabon. Op deze wijze onderhoudt de maatschappij .Nederland" per pendeldienst via Lissabon de verbinding met Indië. Op deze wijze blijven de nieuwere, grootere en snellere mailschepen varen tusschen Java en Lissabon via de Kaap. Zij vermij den op die manier de Noordzee en loopen geen kans om lang te worden opgehouden voor eventueele controle. DE HEER S'JACOB BLIJFT HANDELS- ATTACHÉ TE LONDEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de heer F. B. s'Jacob zich op verzoek van de regeering bereid verklaard, zijn functie als handelsattaché van de Neder landsche legatie te Londen te blijven waar nemen tot aan het eind van den huidigen oorlog. Zooals bekend, had de heer s' Jacob ontheffing uit zijn ambt gevraagd. Deze bereidverklaring zal allerwege met instemming worden ontvangen, gezien de vele verdiensten, die de heer s' Jacob zich Jegens den Nederlandschen handel en scheepvaart in zijn functie te Londen in den loop der jaren heeft verworven, te meer nu de moeilijkheden voor de Nederlandsche scheepvaart vanwege de blokkade-maatre gelen ten zeerste zijn toegenomen. UITGIFTE BOERDERIJEN WIERINGER- MEER VOORLOOPIG AANGEHOUDEN. De internationale verwikkelingen hebben de directie van den Wieringermeer genoopt de toewijzing van de 48 dit jaar voor de ver pachting beschikbare landbouwbedrijven voorloopig aan te houden. In hoofdzaak is deze aanhouding het ge volg van het feit. dat er geen zekerheid bestaat, dat de in aanbouw zijnde boerde rijen tijdig gereed zullen komen, in ver band met beperking van den aanvoer van bouwmaterialen. Doch ook overigens bieden de tijdsomstandigheden zooveel onzekers, dat het gewenscht geoordeeld werd thans nog geen definitieve toezeggingen te doen. De bedrijven blijven daarom voorshands in ezploitatie bij de Cultuur Maatschappij De Wieringermeer. Zoodra de omstandigheden zulks toelaten, zal tot de definitieve toewij zing van deze bedrijven worden overgegaan. Voor 41 boerderiten waren de pachters reeds uitgezocht en dezen is medegedeeld, dat zij onder normale omstandigheden voor een bedrijf in aanmerking gekomen zouden zijn. Hieruit mag wel worden afgeleid, dat zij een boerderij in pacht zullen verkrijgen, zoodra de boerderijen gereed zijn en zich ten aanzien van ons land geen feiten heb ben voorgedaan, welke ons geheele econo mische leven od losse schroeven zetten. Een zevental bedrijven wordt, zoolang dit ln verband met de afwikkeling van zaken door den tegenwoordigen dienst voor de Wie ringermeer mogelijk is, gereserveerd om in pacht te worden uitgegeven aan daarvoor in aanmerking komende gegadigden, die tengevolge van de mobilisatie thans onder de wapenen zijn. Ook ten aanzien van de uitgifte van 28 gemengde akkerbouwtuin- bouwbedrijfjes is beperking opgelegd. vestlgd op gewapend metselwerk, welk» bouwwijze ln Nederland nog weinig in gang vindt, doch ln Engeland, Dultsch- land en vooral ln Amerika veelvuldig wordt toegepast. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is met Ingang van 16 October benoemd tot burgemeester der gemeente Zoelen: mr. R. J. van Beekhoff. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor f 1.300.000 toe te staan voor fi nanciering van maatregelen tot bescher ming van de gemeentediensten bij lucht aanvallen. Maandag hoopt mevrouw B. Paulus- Wagho te Arnhem haar lOOsten verjaardag te vieren. De 100-jarige verheugt zich nog in een goede gezondheid en ook haar geest vermogens zijn nog uitstekend. N. R. Ct. In de vergadering van het algemeen bestuur der Nederlandsche kamer van koop handel voor Duitschland te 's-Gravenhage, welke gisteren is gehouden, is in de vaca ture, ontstaan door het aftreden van den heer C. J. A Begeer, die om gezondheidsre denen zijn functie moest neerleggen, tot voorzitter der kamer gekozen prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, oud-minister van oecono- mische zaken, directeur der Stroomverkoop- maatschappij te Maastricht. Bij Kon. besluit van 11 October is de uitvoer van metalen helmen, al dan niet ln afgewerkten staat, verboden. FA. TONNEMA CIE. SNEEK Fobrikonten vort KING pepermunt en andere kwaliteitiartikelen 1075 (Ingcz. Mod DE BOTERHEFFING. De heffing en steunuitkeering op boter ls, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 12 tot 19 October vastgesteld op 65 cent per Kg. (onveranderd). DREIGEND TEKORT AAN CEMENT. Nu het niet uitgesloten is, dat door de tijdsomstandigheden een tekort zal ont staan aan cement, worden ln „Klei", het orgaan der Nederl. Baksteen-industrie, verschillende methodes aan de hand ge daan, ten einde een eventueel tekort tot een minimum te beperken. O.m. wordt geadviseerd het zooveel mo gelijk aanleggen van klinkerwegen, ver der het uitvoeren van diverse werken, fundeeringen enz. in baksteen, zooals zulks eeuwen herwaarts en met zooveel succes ls geschied. In het bijzonder wordt de aandacht ge- 1080 (Ingez Med.) D Gistermiddag is het s.s. „Statendam" na een oponthoud van meer dan twee weken in het vaderland teruggekeerd. Om ruim twee uur werd Hoek van Holland gepasseerd en om half vijf kon aan de Wil- helminakade te Rotterdam worden gemeerd Hoewel de „Statendam" geen passagiers meer aan boord had men zal zich her inneren. dat deze reeds eerder met de „Ba tavier" en de boot van Vlissingen naar ons land kwamen bestond er voor de aan komst, toch groote belangstelling. Deze gold vooral de bemanning van het vergane s.s. „Binnendijk", die zich aan boord bevond. Enkele leden van de bemanning van de „Binnendijk" vonden gelegenheid ons nog iets over hun wedervaren te vertellen en zoo vernamen wij het volgende relaas. Na een kalme reis van New York kwam de „Binnendijk" Zaterdag 7 October in de nabijheid van de Engelsche kust ter hoogte van Shambles lichtschip. Het was 's avonds om tien uur en het schip voer ongeveer acht mijl uit de kust, toen van Rotterdam op dracht werd ontvangen om op te stoomen naar Weymouth voor onderzoek. Juist op het oogenblik, dat aan dit bevel werd vol daan en men het roer wendde, deed zich aan bakboordzijde, in het middenschip, een vreeselijke ontploffing voor. De stoker, S. T. Oudejans, die zich juist op de vuurplaat bevond, werd omhoog geworpen en viel met de stukken van de gebroken plaat weer te rug. De stuurmansleerling T Huisman stond op de brug op den uitkijk. Ook hij werd in de lucht geworpen en het mag een geluk heeten, dat de jongeman niet over boord viel. Zoowel de stoker als de stuurmans leerling kregen bij den val lichte verwon dingen. De stoker brak het hlelbeen en de leerling enkele middenvoetsbeentjes. De ontploffing was zoo hevig, dat het schip tot in alle hoeken trilde. De kapitein, W. P. J. Moree. liet onmiddellijk de sloepen ge reed houden. Ook werden menschen naar beneden gezonden om de schade op te ne men. Het bleek, dat in de machinekamer een verwoesting was aangericht. De olie stroomde uit de stukgeslagen machines, de pompen waren onbruikbaar, de radio-in stallatie was onklaar en hier en daar was de electrische leiding vernield. Bovendien bleek ruim II water te maken. Het was duide lijk, dat het schip niet te behouden was en daarom werden vuurpijlen afgestoken. De noodsignalen werden opgevangen door het vuurschip, dat de kustwacht waarschuwde. Binnen korten tijd waren verschillende schepen, waaronder een vaartuig van den Britschen contrabandedienst, in de nabij heid. De „Binnendijk" zonk echter lang zaam weg. maar de bemanning kreeg toch geen gelegenheid om persoonlijke bezittin gen mede te nemen, want het was niet raadzaam om naar de kwartieren af te da len. Toen de uit 41 koppen bestaande be manning zich orde'ijk aan boord van het contrabandevaartulg had begeven, zonk de „Binnendijk" nog steeds heel langzaam. De groote lading stukgoed hield het schip drij vende. maar om twee uur deed zich plotse ling een tweede ontploffing voor. HET SCHIP IN BRAND. Waarschijnlijk was een ketel gesprongen, want men zag een vuurstraal omhoog spul ten. Het voorschip geraakte in brand en met groote snelheid verspreidde het vuur zich door de lading. Binnen korten tijd stond het geheele schip over de volle lengte in brand. Toen ging er een trilling doorheen en zonk de „Binnendijk" naar den bodem. De bemanning werd naar de marinehaven Weymouth gebracht en daar in het zee manshuls, het Hotel van het Leger des Heils en twee andere hotels opgenomen, de ge wonden werden naar het marinehospitaal vervoerd, waar zij werden opgenomen Na in Weymouth vertoefd te hebben, is de bemanning van de „Binnendijk" met uit zondering van de twee licht gewonden, aan boord van de „Statendam" gegaan, waar mee de terugreis zonder verdere emoties plaats had. Men deeldde ons nog mede, dat de berich ten, volgens welke het s.s. „Binnendijk" ge laden was met een groote hoeveelheid graan voor de Nederlandsche regeering, onjuist zijn. De Binnendijk had wel wat graan aan boord, maar het grootste deel van de lading bestond toch uit stukgoed. De Statendam heeft wel een lading graan van 5000 ton aan boord voor de Nederlandsche regeering. De „Statendam" heeft 2t4 week in Enge land gelegen. Eergisteren kreeg de kapitein verlof uit Londen te vertrekken, van welke gelegenheid grif gebruik gemaakt werd. Ge durende den nacht is men op de Theems voor anker gegaan en gistermorgen is men op weg gegaan naar het moederland. Naar wij vernemen zal de „Statendam" Zaterdag 21 October op den gebruikelijk:.! tijd weer vertrekken. Het schip is geheel vol geboekt met passagiers. Het s.s. Rotterdam, dat eveneens geheel volgeboekt ls, vertrekt ln den nacht van Zaterdag 14 op Zondag 15 October. Met het laatste schip gaan vooral de passagiers mee, die geboekt hadden op de „Nleuw-Amsterdam", welk schip door de wijziging ln het vaarplan niet meer naar ons land terugkeerde. VOOR ZATERDAG 14 OCTOBER. Hilversum I 1875 en 414 4 M. KRO-Uitzen- dlng. 8.00 Berichten ANP 8.05-9.15 en 10.00 Gram.platen 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 KRO-Orkest (12.45-1.10 BerichtenANP, gram.platen) 2.00 Voor de rij pere Jeugd 2.30 Gram.platen 2 45 Kinder uurtje 4 00 Gram.platen 4.15 KRO-Orkest 5.00 Gram.platen 5.15 Filmpraatje 5.30 Gram.platen 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gram.platen 6.20 Journalistiek week overzicht 6.45 Gram.platen 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Ouders en kinderen de op voeding" 7.35 Actuele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.33 Gram.platen 8.45 Gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.40 Causerie .,Het onvergankelijke rijk" (met muzikale omlijsting). 11.10-12.00 Gram.platen. Hilversum II VARA-Uitzending 10.00-10.20 v.m. en 7.30—8.00 n.m. VPRO. 8.00 Eventueel berichten ANP. hierna: Gram.platen 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gram.platen (om 12.45 Berichten ANP) 2.00 Filmpraatje 2.15 Orgelspel, en zang 3.00 Reportage 3.30 De Ramblers 4.00 Gram.platen 4.30 Esperanto- uitzending 4.50 Gram.platen 5.30 Filmland 5.50 Orgelspel 6.15 Uit de roode Jeugdbe weging 6.45 Kinderleesclub 7.00 VARA Kalender 7,05 Felicitaties 7.10 Politiek ra diolournaal 7.30 Cyclus: .Hoe werkt de kerk?" (I) 8.00 Herhaling SOS-berichten 8.05 Berichten ANP en VARA-Varia 8.15 Vraag en antwoord 8.30 Het Souvenir-orkest en solist 9.00 Toespraak 9.05 Radiotooneel 9 30 „Les Amies des Chansons" 9.40 Vra- genbus 10.00 En nu oké! 11.00 Berich ten ANP 11.10 Radiotooneel 11.30-12.00 De Ramblers. Engeland 391 en 449 M. —Geen opgave ont vangen. Radio-Paris. 1548 M. Geen opgave ontvangen. Keulen. 456 M. 5.20 en 5.50 Gram.platen 6.30 Militair orkest 7.50 De „Drei Musikan- ten 9.05 en 9.30 Gram.platen 10.0010.20 Kamermuziek 11.20 Hans Busch en zijn or kest 12.00 Omroepkoor en orkest en solisten 1.35 Gram.platen 2.20 Vroolijk programma 5,20 Blaasmuziek 7.40 Zie Deutsèhland sender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.i 12.20 en 1.30 Gram.platen 2.25 Gram.platen met toelich tlng 3.25 en 4.50-5.20 Gram.platen 6.05 Omroeporkest, solist en gram.platen 7.45 Gram.platen 8.20 Ontspannlngsprogramma voor soldaten 8.50 Radiotooneel 9.35 Om- roepsymphonle-orkest en solist 10.45 Omroep- symphonie-orkest 11.05-12.20 Gram.platen. 484 M.: 12.35 Gram.platen 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.50-2.15 gram.platen 2.55 Koninklijke Mandoline-Club 3.20 Gram.pla ten met toelichting 4.20 Viool voordracht 5.05 Zang 5.35 en 6.00 Omroepdansorkest 6.35 Zang en plano 7.05 Gram.platen 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Waals Caba ret-programma 9.20 Radio-orkest en soliste 10.30 Radio-orkest 10.50 Omroepdansorkest 11.20-12.20 Gram.platen. Deutschlandsendcr 1571 M. 7.40 Veldpost programma 8.05 Het. Berlijnsche Omroepor kest 9.20 Berichten 9.40 Barnabas von Géczy's orkest (om 10.00 Berichten) 11.20 Be richten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 14 October. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K R O.. N.CH.V. enz. 3de Programma: Keulen (9.20 Ber.) 950 Diversen 10.00 Keulen 11.20 Brussel VL (12.20 Ber.) 1.20 Keulen <Ber.) 1.55 Brus sel, Fr. 2.20 Keulen (4.20 Ber.) 4.35 Brussel Fr. 5.05 Brussel VI. 6.50 Beromllnster (Be richten) 7.40 Boedapest 8.35 Brussel VI (9.35 Ber.) 11.20 Deutschlands. (Ber.). 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 En geland (11.20 Ber.) 11.35 Brussel Fr. 12.05 Parijs Radio (Ber.) 12.30 Brussel Fr. 1.20 Brussel VI. 3 003.09 Scheveningen Haven (Ber.) 3.20 Engeland (5.20 Ber.) 5.35 Brussel Fr 6.20 Engeland 6.50 Parijs Radio (Ber.) 7.20 Keulen (Ber.) 7.35 Brussel Fr. 7.50 Motala 8.20 Engeland (Ber.) 8.35 Beromünster 9.20 Keulen (Ber.) 9.30 Be- romünster 9.40 R. Dan mark. Wijzigingen voorbehouden. „Ja. daar staat nog het laatste paar. Wilt U ze voor de grap ook niet even aanpas- sen, ofschoon ze U wel zeven nummers te groot zijn 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14