Gemeenteraad Voorschoten LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 7 October 1939 Uit de Rijnstreek Lily Pons. een gelukkig sterrvije Bericht aan gemebiliseerden INGEZIMEN H\ /TliKKIN YH LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRÜBRIEK L1SSE. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken van 4 October, directie van den Landbouw, eerste afdeeling. is met Ingang van 1 October aan C. M. Grullemans alhier, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de Commissie van Toezicht op de Rijkstuinbouwschool alhier, onder dankbetuiging voor de ln deze functie be wezen diensten en is met ingang van dien zelfden datum als zoodanig benoemd de heer E. H. Krelage te Haarlem. NOORDWIJK. Loop der Bevolking- Gevestigd: Pr. W. Clemens en vr.. Heeren- weg i S. J. Hoogervorst en vr., St. Jeroens- weg 11 Joh. Mcttes en vr., Q. v. Uffordstr. 93 H. B. Vis, Wilhelminastr. 13 G. Duiker en gezin. Pieternelweg la H. Makkes en gez.. Zoutmanstr. 45 C. M. A. Bergfeld. Bronck- horststr. 42 W. P. Nijman. v. Panhuysstr. 60 H. Wijs, v. Panhuysstr. 60 M. A. Dub beldam-Oudshoorn. Lijnbaanweg 19 R. Lern- men Zwarteweg 20 J. van Kuijk, Zwar- teweg 20. Vertrokken: G. J. Schrier. naar 's-Bosch, Vughterweg 25 J. M. P. van den Bekerom, naar Venray. St. Servatiusweg 11 E. Blik- man, n. Den Haag. O. Schevenlngscheweg 70 C. J. Smits, naar Den Haag. Haagweg 377 Ch. Nolting, n. Haarlem, v. d. Vlnnestr. 18 rd B. E. Koeners. n. Delft, H. de Grootstr. 106 M. Ingenhoes. n .Den Haag. Buitenhof M. Hessel. n. Utrecht. Grietstr. 6 C. H. van NoppenAchilles, n. Utrecht, Nachtegaalstr. 12 H. J. L. Wlssink, kok, n. Nijmegen, Groote Markt 40 T. van Ankorven. n. Rotterdam, Vogelenzang 3 hs W. van den Brink, n. Apeldoorn, Veldekster 26 L. A. de Bruin, n. Den Haag. v. Zeggelenstr. 314 W. H. Beek man. n. Terneuzen. Westkolkstr, 810 A. Smit. n. Noord wij ker hout. Zilkerdulnweg 58 J. van Duijn, n. Wassenaar. Calcarstr. 29. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Cornelia. D. van J. v. 'tWout en Y, Vooijs Aria, D. van A. Spaanderman en D. Noppe. Ondertrouwd: J. Plug en M. Struijs. Getrouwd: F. J. v. Dorp en M. J. J. Kocmans J. Kienjet en N. Bedijn P. A. de Ridder en A. Wortman E. J. Sasse en Th. C. Meijer. VOORSCHOTEN. De Zondagsdienst voor doktoren wordt van hedenmiddag af tot Maandagmorgen waargenomen door dr. C. J. Kerkhof, tel. 93 en dr. M. v. d. Stoel. tel. 56. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Vertrokken: W. Langeslag, n. Bodegraven, Pensionaat St. Jozef. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells v. d. Noort, 29 j. en Johanna Cornelia Bum. 27 Jaar (won te Aals meer). AARLANDERVEEN. OUD-NOTARIS MR. C. VAN DER LEE t. Een geachte persoonlijkheid. Gistermorgen overleed ln den ouderdom van 85 Jaar mr. C. van der Lee, oud-nota- ris van Aarlanderveen, die een hooge ach ting genoot. Een halve eeuw tot 24 Ja nuari 1929, toen hij door notaris v Kreke werd opgevolgd heeft de heer Van der Lee het notarisambt uitgeoefend, het kan toor voortzettend van wijlen zijn vader. De heer Van der Lee was in Aarlanderveen zeer gezien, met welke gemeente hij geheel meeleefde. Jarenlang heeft hij zitting gehad in den raad van Alphen, Oudshoorn en Aarlan derveen voor de Oud-Liberale partij en zijn woord werd daar gaarne gehoord. Ook had hij zitting in verschillende polderbesturen; o.m. was hij jarenlang voorzitter-secretaris van den Noord-Zuideindpolder, penning meester van den polder Nieuwkoop en se cretaris van den drooggemaakten polder aan het Westeinde van Aarlanderveen. Bij eerstgenoemden polder mocht hij zijn vijf tigjarig bestuurslidmaatschap herdenken. Ook ln het kerkelijke leven nam hij een voorname plaats in; hij was jarenlang pre sident-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk. No taris Van der Lee had door zijn steeds hel pende hand veler vertrouwen verworven H.M. de Koningin onderscheidde hem met óe orde van Oranje-Nassau. Zijn heengaan zal ongetwijfeld door velen betreurd wor den. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op Maandag middag te half drie op de Alg. Begraaf plaats te Aarlanderveen. Merkwaardige zangeres, Amerika heeft veroverd. die Het gebeurt niet vaak. dat vrouwen, die in het middelpunt van de o zoo grove en opdringerige publieke belangstelling staan, en dan nog wel in Amerika, zich ronduT '"kkiT gpvoelen! Lily Pons Een van de uitzonderingen op dezen regel is Lily Pons. het pittige Fransche vrouwtje, dat na jaren van teleurstelling in Europa, nu opeens in de Nieuwe Wereld beroemd werd! Wie kent haar niet van de film. de radio en de gramofoon? Wie kent niet haar klein, hyper-slank, meisjesachtig figuurtje, het gezicht met 't eenvoudige kapsel, het mops neusje, de vriendelijke oogen en den bewe- gelijken mond. waaruit eerst tot ieders groote verbazing! een bijna volmaakt stemgeluid te voorschijn komt? Maar misschien weten weinigen, hoe Lily Pons in Amerika bijna als een koningin wordt vereerd. Het wou eerst niet recht vlotten met Lily's succes. Tien Jaar geleden reisde het zange resje in Frankrijk van stad tot stad. op zoek naar een theater-directeur, die het met haar wilde probeeren. Sommigen gaven haar een kans en ze trad op voor het pu bliek, doch nooit voelde ze het onmisbaar contact, dat Inspireert tot steeds betere prestaties Ze trok zich terug te Cannes en daar ont moette ze intusschen vrij moedeloos ge worden haar ouden vriend Max Dearly, die haar aanraadde, haar geluk eens ln Amerika te probeeren. Alweer probeeren? Lily had er eigenlijk schoon genoeg van. Ze aarzelde een jaar lang. en nam toen opeens de beslissing, die ze voelde als een wanhoopsdaadze schraapte haar spaarduitjes bijeen en nam een tweedeklasse-biljet naar New York. waar ze drie weken wilde blijven. Toen ze daar eenmaal was, keerde de kans. Ze ontmoette vriendelijke menschen, die haar voorthielpen en werd eens op een morgen in de gelegenheid gesteld te zingen voor niet minder dan den directeur van de Metropolitan Opera. Er was dien dag misschien geen zenuw achtiger vrouwtje op de wereld. En toch. drie weken later keerde ze naar Frankrijk terug met drie contracten in haar zak: een met de ..Metropolitan een met een gramofoonmaatschappij en een met de grootste radio-omroep van de Vereenigde Staten. De eenige schaduw op haar geluk was. dat ze er met niemand, maar dan ook met niemand, over mocht spreken! En nu is Lily Pons definitief „ster der sterren". Verkwikkend is het. te»zien, hoe eenvou dig en blij haar dagelijksch leven is. Vlak bij het voormalige dorpje Johnstown in Connecticut, nu Lily-Ponsville geheeten, ligt haar landhuis, waar ze woont met haar echtgenoot, den dirigent Konstalens. Het huis is gebouwd als een Normandische boerderij van het ouderwetsche genre en ligt temidden van prachtige tuinen en i bosschen Natuurlijk ontbreekt een tennisveld niet, I maar dat is dan ook de eenige buitensporig- I heid, die Lily Pons zich permitteert. Ze is een hardwerkende vrouw, die haar tijd verdeelt tusschen haar huishouding en haar zang. Of moet ik het andersom zeggen? Beide „functies" nemen ongeveer even veel van haar tijd in beslag. Want Lily is een voorbeeldig huisvrouwtje, dat keurig ontvangt en graag alles zelf bedisselt, van de maaltijden af tot serviezen en glaswerk toe. Haar prettigste ontspanning is een luier- uurtje in gezelschap van haar moeder, die bij haar in woont. En de „ernst" van haar leven: urenlange repetities onder leiding van haar man. die „ontzettend streng" is en niet rust, vóór het hoogst denkbare resultaat is bereikt. Zelden werd een zoo eenvoudige vrouw zóó geëerd als Lily Pons door het Amerl- kaansche publiek. Grappige uitingen van die adoratie zijn de sigaretten, shampoes endoperwtjes merk Lily Pons, het officieele bordje aan haar auto. waarop door de politie haar eigen naam is aangebracht, de poststempels met den naam Lily Pons. Lastige uitingen zijn de tientallen vlieg tuigen, die dagelijks over haar huis sche ren. natuurlijk zoo laag mogelijk. „Als de menschen wisten, hoe eenvoudig we hier leven, zouden we wel van die op dringerigheid verschoond blijven," zegt Lily. Aanschaffing installatie voor luchtalarm Dc verlich ting: Uitstel van verbreeding Veursch- en Leidscheweg. „Mag ik U na de voorstelling ont moeten?" cobus Johannes van der Louw 23 j. en Eliza beth Petronella Zevenhoven 23 j. Getrouwd: Jan Verkade 28 j. en Maria Oppe- laar 27 j. Abraham Harkes 25 J. en Gerarda Nijveldt 25 J. Jacob Stolp 29 j. en Cornelia Spee 27 j. De heer T. van Veen Cz., werkzaam aan de Chr. School Nieuwstraat alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. School voor L. O. en opleiding voor M.U. L.O. aan de Stadhouderslaan te Lelden. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Teun is Willem Lammert. Z. van G. Hol en T. W. Kruissen Roelof, Z. van R. van Beek en A. Kortlever. Overleden: N, H. van 't Riet. echtg. van A. Schuling, 52 J. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Schrijvers, Wilhelminastraat 9 C. Veerman. Prins Hendrikstraat 10 N. Vink. Kerkstraat 118. Vertrokken: A. E. Batelaan, naar Wassenaar. Storm van 's-Gravenzandeweg 123 A. Schui temaker en gezin. n. Edam. Voorhaven 104 H. Plomp en gezin, n. Diemen, Jan Bertstraat B. Molenaar, n. Leiden, H. Rijndijk 65 J. A. van Ghssel Grothe. n. Delft, Hugo do Grootstraat 81 C. J. Klink, n. Leiden, Boer- haavelaan 16. BOSKOOP. Burgcrlijlce Stand. Geboren: Cornells Theodorus. Z. van Francis- cus Martinus Vermeulen en Ermelinda Johanna de Boer Maria Regarda Wilhelmina, D. van Pieter Scholten en Regarda Wilhelmina van Heiningen Jacob. Z. van Adrianus Verkaik en Betje Ruitenburg Everardus, Z. van Jo hannes van Fulpen en Maria van Rijn, Ondertrouwd: Jan Jacobus van Pruisson 33 j. en Wijntje Hagen 27 j. Cornells Maarten Vuijk 25 j. en Trijntje van der Wolf 25 j Dirk Oostcrwijk 57 j. en Aaltje Diekcma 54 j. Arie Windhorst 23 j. en Pietje de Jong 20 j. -- Hermanns Bernardus Antonius Maria Korver 25 j. en Jacoba Maria Nieuwesteeg 23 j. Ja- HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Joannes Michael, Z. van J. J. Boers en E. J. Erberveld Jacob. Z. van P. Slootweg en M. J. Spijker Gerardus Wilhelmus Maria, Z. van H. J. Straver en G. de Graaff. Overleden: Cornells Laban 67 J., echtgenoot van M. van Beveren. „Het Mosterdzaadje". De wintervergaderingen der Ned. Herv. Knapenvereeniglng „Het Mosterdzaadje" zijn weer aangevangen. In deze eerste vergadering, die onder leiding stond van den heer L. Matze wer den als bestuursleden gekozen. J. Hoogen- doorn secrearis. K. Laros. penningmeester, A. Krijgsman. 1ste bibliothecaris en W. de Haan. 2e bibliothecaris. Een 10-tal nieuwe leden trad tot de ver- eeniging toe. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: I. van Galen, aan boord motor schip C. van Staalduinen. Dorpsstraat. 121 H. A. de Prie, Hcerenweg 62. Vertrokken: Naar 's-Gravenhage. Zorgvlict- straat 108. J. Rietmulder en gezin Naar Am- WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Simon •Cornells Borst 31 j. en Maria Wilhelmina van Tol 26 j. Geboren: Maria Joannes. O van A. C. van Santen en H. C. van Dijk Catharina Ma: i, D. van J. L. Bakker en E. M. van Ruiten Theresla Jorephina Maffa, D van B. van Leeuwen en M. H. Baak. Hooiberg afgebrand. Door totnogtoe onbekende oorzaak brak gistermiddag brand uit in de hooiberg, staande bij de veehouderswoning van M aan de Juffrouwswetering te Hoogmade. Hoewel deze woning moeilijk te bereiken ls omdat er geen weg naar toe voert,was de motorspuit uit Hoogmade zeer spoedig ter filaatse. Met man en macht werd de spuit n een vlet geladen en voortgetrokken door een motorboot. Met twee stralen werd de brand aangetast met als resulaat, dat al leen de hooiberg met het hooi verloren ging. De woning met een rieten dak bleef gespaard. Ook de motorspuit uit het dorp was ter assistentie uitgerukt, doch behoef de geen dienst te doen. Met deze brand is weer bewezen, dat het materiaal bij uit stek geschikt is en in het polderland ook spoedig aanwezig kan zijn. De. Dronkert, predikant bij de Geref kerk ontving van een lid der kerk een gift van f. 100.voor het bouwfonds, voor de kerk f. 75.en voor de diaconie f25 De raad van Voorschoten vergaderde. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. besloot de raad in zijn zitting van 30 Aug. 1938 tot het aanbrengen van een verster- kingstnstallatie op den gemeentetoren, ten einde deze. naast een alarmeeringsapparaat voor de bevolking met het oog op eventueel luchtgevaar, te gebruiken om het brand weerpersoneel op te roepen in geval van brand. Helaas heeft de ervaring geleerd, dat de bewuste versterkingsinstallatie voor dit laatste doel minder geschikt moet worden geacht. Inmiddels hebben B. en W. een offerte gekregen van de Bell Telephone te 's Gra- venhage inzake een installatie, welke op eenvoudige en doeltreffende wijze is te be nutten. Hierbij is het mogelijk in leder wille keurig op het electriciteitsnet aangesloten gerceel, op de lichtinstallatie een bel aan te rengen. welke bij het indrukken van een knop op het bedieningstoestel in werking kan worden gesteld. 1 De bedoeling is de bedieningsinstallatie in J of bij het raadhuis onder te brengen. De totale kosten bedragen, met Inbegrip van de benoodigde 16 schellen f 1800. Aankoop en plaatsing van iedere schel extra komt op een uitgave Ineens van rond f40. Voorts is het ten allen tijde mogelijk een tweede bedieningsgelegenheid te maken. De daaruit voortvloeiende kosten zullen ongeveer f 100 ineens beloopen. Tot aanschaffing werd be sloten. In verband met de verbetering van den Valkenburgscheweg zijn B. en W met ver schillende niet alle grondeigenaren tot overeenstemming gekomen over den aan koop van grond. Goedgevonden werd, deze perceelen aan te koopen. De voortschrijdende bebouwing van het stratencomplex ,,De Krim" maakt het wen- schelijk te voorzien in de openbare verlich ting langs de wegen. Het ligt In het voor nemen voorloopig 11 lantaarns bij te plaat sen. waarbij de kosten kunnen worden be streden uit de gelden, welke de grondcxploi- tanten. bij den aanleg van deze straten, voor dit doel hebben gestort. Aldus besloten. Naar aanleiding van de circulaire van Ged Statan. dat het niet geoorloofd is vergoeding voor overwerk te betalen aan ambtenaren (niet werklieden» die op grond van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden. verplicht worden overwerk te verrichten en waarin verzocht wordt in de rechts-positie-regellngen voor het personeel een bepaling met deze strekking op te nemen en den voorzitter hiervan mededee- llng te doen. dealen B en W. mede dat zij het niet juist achten, het recht daarop voor deD volledigen duur van da huidige omstan digheden. te ontnemen, al zal hier ter plaatse, wegens het door de ambtenaren tij dens en in verband met de mobilisatiedagen verrichte overwerk geen extra belooning worden uitgekeerd. De heer J. Braggaar kan zich met het voorstel wel vereenigen. maar het verwon dert hem. daar art. 35 de overwerkvergoe ding regelt. Spr. VToeg of dit in overleg met de organisaties is gedaan en zou gaarne zien dat bij langeren duur tijdelijk krachten werden aangesteld. De heer P H J. A de Booy noemde dit werkzaamheden in het belang van de rijks- weer". hij ts het eens met de meening van den minister en zal dus tegen het voorstel stemmen. De voorzitter zeide. dat B. en W. een be staande meening bestendiger). Overwerk wordt pas betaald na een bepaald aantal uren Spr. dankte de ambtenaren voor het geen verricht werd Tot den heer de Booy zeide spr. dat men hier spreekt van landsverdediging en niet van „rtjksweer". Het voorste! werd aange nomen met de stem van den heer de Booy tegen. B en W. werden gemachtigd de zitbanken, geplaatst langs dc Wijngaardenlaan, burge meester Treubstraat en Willem de Zwijger laan. naar behoefte over te brengen naar het Wilhelminapark en van bedoelde banken die te laten staan, welke B en W. ter plaatse dienstig oordeelen Aan me). A. J. Vennlnk werd. overeen komstig haar verzoek, eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de O.L. school. Goedgevonden werd een leening te sluiten zonder tusschenkomst va nderden, met de Rijkspostspaarbank groot f. 75.000 tegen een rente van 41/4 alsmede bij de Eerste R.K. Levensverzekerings Mij. te Nijmegen, groot f. 21.700 tegen een rente van 4 'sjaars (provisie 1/4 Verbreeding Veursche- en Leidscheweg. In een zeer uitvoerig prae-advies geven B. en W. een opsomming van de verschillende werken en kosten verbonden aan de ver breeding van den Veursche- en Leidscheweg. In totaal zullen de kosten bedragen f. 515.000. waarvan aan bijdragen zou wor den ontvangen f. 115.000, zoodat de kosten voor de gemeente zouden bedragen f. 400.000 of een jaarlijksche uitgave van f. 34.000. De verbreeding van deze wegen is stellig noodzakelijk te achten, doch hiertegenover valt onmiddellijk op te merken, dat als het niet anders kan. uitstel van de voorgenomen verbeteringen volkomen gerechtvaardigd is. Een jaarlijksche uitgaven van f. 34.000 zal vermoedelijk alléén gedekt kunnen worden door de heffing van een straatbelasting, die gemiddeld f. 20 per woning zou moeten op brengen. B. en W. stellen voor: aan Ged. Staten uitstel te verzoeken van het uitvoeren der werkzaamheden, verelscht voor de voorge nomen verbreeding van den Leidscheweg vanaf de Elslaan tot aan de St. Nicolaasbrug: voorts of deze bereid zijn te bevorderen, dat de werkzaamheden, vereischt voor de ver breeding van den Veursche- en van den Leidscheweg. van de St. Nicolaasbrug af tot de Vink. tot nader order worden opge schort en aan den Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland te verzoeken de toege zegde verlenging van de loopende vergun- ning tot loozing van de riolen, komende van I den Leidscheweg. op Rijnlands boezem, tot 31 Januari 1942. nader te verlengen tot een zoodanig tijdstip, dat de rioleering en zuive ringsinstallatie niet onder de gegeven tijds omstandigheden behoeven te worden ge- J sticht. De heer C. Eggink betreurde, dat het plan na zoovele jaren van voorbereiding moet worden losgelaten en zou gaarne zien dat in den a.s. winter enkele verbeteringen in werkverschaffing zouden worden uitge voerd. De boomen zijn op den Veurscheweg gerooid en daar zijn reeds vele ongelukken gebeurd. De voorzitter zeide oa. dat het wel van belang is. dat de nieuwe rijksweg met een zijweg naar den Leidscheweg volgend jaar 1 gereed moet zijn. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Tevens werd besloten voorloopig niet over le gaan tot het schilderwerk der openbare school, ln verband met de daar gelegerde militairen. In de vergadering van 31 Augustus werd een crediet verleend voor de luchtbescher ming. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt op de kosten van de medische afdeeling tot een bedrag van f. 1.338.69 en verzoeken de raming der kosten in overeenstemming te brenger, met de gemaakte opmerkingen B en W. stellen voor aan enkele wenschen te voldoen, waarbij de heer J. Braggaar op- merkt dat men blijkbaar erg krenterig is. Aldus besloten. Nadat de voorzitter had medegedeeld dat het in de bedoeling ligt in een der eerstvol gende vergaderingen te behandelen het voorstel „crediet aanschaffing leermiddelen openbare school", volgde sluiting. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Vierbergen 33 j. van Tiel en Sjoukje Hermina Linschoten 32 j. Jan Jonkers 25 J. van Bandoeng in Ned.-Indië en Aagje Zwanenveld 25 j. zijn behalve aan ons Bureau oolc verkrijgbaar bij de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIJTENBURG. Haarl.straal 2. W. G. J. VERBURG. Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn.. Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4, W. VAN LEEUWEN, fanvossensteeg 19. VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. V. SAVOYEN. K. Rapenburg 12 A. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 Oegstgeesl Aangezien voor toezending van cou ranten aan gemobiliseerden naar hun militair adres geen porto verschuldigd is, kunnen wij van gemo biliseerden postabonnementen aan nemen. tegen den prijs van f. 0.18 per week, f. 0.80 per maand of f. 2.35 per kwartaal. Desgewenscht wordt over bet abenne- mentsgeld aan hun particulier adres per week, per maand of kwartaal be schikt. Zij. die een dergelijk speciaal abon nement wenschen, geheven ons hun velledig militair adres op te geven, opdat ons Blad steeds aee spoedig mogeHjk in hun bezit komt. DE DIRECTIE (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. sterdam. Witte do Withstraat 3. G van dev ALGEM LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD Snoek. t.o. hel Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurentius Johannes Antonius Mi chael Voorn. Z. van A. Voorn en A A. Hakkc- llng Gerardus Leliveld, Z. van Adrianus Leli- 1 veld en E Pietcrse. Ondertrouwd Gerrit Zw.ri 26 i. cn Tjiis'.: W. H. ie L. - De aivc.^cur hoe;, gen Douwes 22 j. van Sappemecr Arie Bloos 22 j. Tenzij hu toestemming krijgt, mag hij niet en Janna van der Sluis 24 j. van Zevenhoven, verkoopen. GEBOREN. Relnier, Z. van A, A. v. d. Pol en J. v. d. Steen Louis Johannes. Z. van G. Spierenburg en H. C. de Wolf Johanna. D. van P. J. de Nobel en F. v. d. Steen Petrus Wilhelmus. Z. van P. J. Geerlings en A. v. d. Berg Catha rina Hester Maria. D. van H. Chaudron en C. M. de Gunst Jaantje. D. van W. M. Bregman en A ter Veen Theodorus Johannes* Z. van Th. v. Essen en H. C. v. d; Boog Helena. D. van J. SerVaas en J. E. KouWenberg Joseph \Z van Th Schneider en M. E. v. d. Liet Anna Catharina Gerarda. D. van C. J. Jonk en C de Munnifc. ONDERTROUWD: A. Snijders jm. 29 j. en O. v. Rijnswou id. 24 j. D. van Duün jm. 26 j. en A. Weisz jd. 25 j. T. H. v. Schaik jm. 23 j. en C J. Brasker jd. 22 j. G. Bos jm. 24 j. en J. H. Wesdijk jd. 20 J. OVERLEDEN. H. J. Rijnvis, hutsvr. van A. J. Hendriksen |77 J. „WELKOM VREEMDELING". Wa_neer het ooit noodlg is, dat het Nedarl. volk schouder aan schouder staat, alles, wat maar eenlgszins verdeeldheid kan brengen ab soluut vermijdt, dan Is het wel in dezen bewogen tyd, een trjd. waarin men niet weet, wat de dag van morgen brengen zal. een tijd, waarin ieder van ons geroepen kan worden om op de bres te staan, om zijn krachten te geven voor veel. wat ons lief is. Tal van jonge mannen staan aan onze gren zen om zoo noodig met inzet van hun leven ons land te bewaren voor den oorlogsgeesel; ze staan daar voor vrouw en kind. maar ook voor U en mij en zoo ooit een groep van mannen in de maatschappij onze belangstelling moge heb ben. dan toch zeker zij. Grievend voor velen van hen vond ik dan ook, de advertentie voorkomend één dezer dagen ln Uw blad. waarin door de Christelijke Oranje-Vereeniging te Lelden aan de Christe lijke militairen een ontspanningsavond werd aangeboden. De militairen, die dus niet van het ver- «Ischte etiauefc waren voorzien, konden zich ais niet-genoode gasten beschouwen. Beseft het bestuur der Chr. Oranje-Vereeniging wel vol doende den ernst der tijden? Weet het niet, dab op het oorlogsveld alle soldaten zich als kame raden gevoelen, alles samen deelend. elkaar helpend en steunend? We dienen ons te onthouden van alles, wat de eensgezindheid van ons leger in eenig op zicht zou kunnen schaden. Wij kennen geen Chr.. R.K lib. militairen, wtf zien in eiken militair een verdediger van onze vrijheid, van onzen vaderlandschen bodem, die met inzet van eigen leven optrekt voor Vorst en Vaderland. K. J G. A ELENBOOT Oegstgeest 6-10-'39. Noot van de Redactie De inzender beziet deze zaak o.i niet geheel juist. Het is toch vol komen logisch, dat, een christelijke ver eeniging op christel 11 ken grondslag ont spanning wil bezoreen hetgeen toch niet wil zeggen, dat bMvoorbeeld r.k. militairen zouden worden geweerd! Wij zijn van het tegendeel overtuigd: iedereen is welkom, mits hij zich (slechts behoorlijk gedraagt. I 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7