De Leidsche Bioscoop-Programma's Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 7 October 1939 VAN BEELEN's LOSSE NUMMERS GEVEILDE PERCEELEN KLEIN MODEL PIANO's AGENDA VAN ONS BLAD Ten overstaan van H. M. Markusse. notaris te Leiden: De hulzen met tuinen cn schuren te Voor schoten. Haagweg 8 en 14. elk in bod f.2850, kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden, elk voor f.2850. De overige perceelen aldaar, nummers 6. 10. 12. 16. 18. 20. 22 en 24 zijn niet gegund. WEERBERICHT. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Oost- Groenland, de Noordelijke IJszee en Noord- Scandinavië is nog belangrijk in beteekenis en omvang toegenomen. Het breidde zich in Zui delijke en Oostelijke richting uit. Langs den Zuid-Oost-kant van dit hoogedrukgebied wor den weer koudere luchtmassa's in de richting van ons land aangevoerd. De depressie, welke bij de Zuidpunt van Groenland ligt. vulde ver der op. Kaar storingsfront trekt langzaam over IJsland en geeft daar veel regen. Zoo viel te Vestmanoer 32 mM. Achter dit front is over Zuidwest IJsland de luchtdruk belangrijk ge stagen. Het maximum, dat gisteren bij de Azoren lag, verplaatste zich in Oostelijke richting, daarbij in beteekenis afnemend. Over Noord-Italië en de Adriatische Zee blijft de luchtdruk nog betrekkelijk laag. Onder in vloed van dit minimum valt over Hongarije voortdurend veel regen. Hoogste barometerstand 1034.8 mbar te Mygg- bukta. Laagste barometerstand 1007.3 mbar te San Remo. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 xl 20 voorm.) Den Helder: Betrokken, krachtige O. wind, temp. 8 gT. O., min. 8 gr. C. Vlfsslngen: Mist in het laatste uur, zwakke O.Z.O. wind, temp. 10 gr. C., min. 9 gr. C. De Bilt: Betrokken, zwakke O. wind, temp. 8 gr. C„ min. 8 gr. C. Groningen: Betrokken, matig® O. wind, temp. 7 gr. C„ min. 0 gr. C., 3 m.M. neerslag. Maastricht: Nevel, windstil, temp. 10 gr. C., min. 10 gr. C., 2 m.M. neerslag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smiddags: 8 gr. C. (46 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 11 u. 13 min.; nam. te 11 u. 55 min. Voor Maandag. Voorm. te 12 u. 32 min.; nam. te 12 u. 04 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 6:57 nam. tot 5.41 voorm. Zondag: 5.54 nam. tot 5.43 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 7 October: onder 15 uur 26. 8 October: op 14 u. 19; onder 15 u. 04. AALSMEER. Jaarvergadering van „De Proeftuin". De ..Proeftuin" hield haar jaarvergadering in de Oude Veiling, onder voorzitterschap van den heer G. Buskermolen. Uit het jaarverslag van ir. C. Koeman bleek dat 1938 een gunstig jaar is geweest. Ook ten opzichte van de belangstelling van bezoekers mag men niet klagen. De financieele toestand is thans van dien aard, dat de geheele opstand van den tuin tot op f 1.kon worden afgeschreven. Me de door dezen verbeterden toestand kan nu aandacht worden besteed aan het weten schappelijk onderzoek ten behoeve van de bloementeelt. De aftredende secretaris ir. C. Koeman werd herkozen. Dr. Roodenburg hield nog een Interessan te causerie over de kunstmatige regeling van den bloei. Uitreiking eener onderscheiding. Voor het front der troepen der Koloniale Reserve is aan den sergeant-kok titulair J. Hoogendam uitgereikt de zilveren eere-me- daille met de zwaarden der Orde van Oranje-Nassau. Overste Slagter sprak den geridderde in dankbare bewoordingen toe, waarna de troepen voor den sergeant defileerden. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking:. Gevestigd: Bernardus W. J. van der Moezel. Schipholdijk 159 Johannes M. H. Spaltman, Leimuiderdijk 55 Cornells A. van der Schoot, Ibisstraat 8 Jacobus N. Spaargaren, H. M. Dijklaan 23 Hendrik van Beeren, Nieuwe- meerdijk 345 Peter van Haaf ten. Ibisstraat 10 Dirk van Essen, Lisserdijk 244 Willem Der lage. Berkenlaan 19 Jacob M. van der Velde, Aalsmeerderdtfk 549 Johan M. J. Hirschman, Spechtstraat. 17 Dirk Jacobs, Slo- terweg 212 Johan J. M. Verkuylen, Ibisstraat 6 Georg A. Nielsen, Schuilhoevelaan 41 boven Frederika C. Bach. Schuilhocvelaan 41 he fteden. Vertrokken: Arie Reedijk, naar Klaaswaal, Oud Cromstrijenschedijk 236 Gerrit Tierie, Amsterdam, Ternatestr. 36-1 hg Wed. W. Rip, Amsterdam. 1ste Conradstr. 14-1 hg. Fer dinand H. J. A. Cornet, Boskoop, RJK. Pastorie Cornells Joren, Aalsmeer, Helling 54 Pe trus A. Arrachart, Lisse. Julianastr. 69 Wed. H. Stuart. Amstrdam. 1ste Helmersstr. 51-2 h. Hendrik van der Weerdt. Amsterdam, Jac. van Lennepkade 176-3 h. Adrianus Aarsen, Amsterdam, Bosch en Lommerweg 31-2 hg. Petrus van Stralen, Amsterdam, Kromme Lei- muidenstr. 28-1 h. Wilhelm Schmidt. Am- serdam. Cerampleln 33-2 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Meyer, Z. van Joh. Wer- stra en J. Dol Elisabeth Susanna, D. van M. W. Verhoeven en M. M. J. Stoffels Cornells, Z. van L. J. Adriaanse en H. J. Smitt Char lotte Pleternella, D. van Q. Sells en M. C. Blokker Gustaaf Carel, Z. van L. Koning en E. van de Bovenkamp Willem, Z. van Chr. Vuijst en J. den Haan Josephina Theodora Maria, D. van A. Th. M. van de Vliet en J. R. Mohrmann Rudolph Johannes Theodorus, Z. van M. W. van Wees en C. W. Kok Fran cois Salomon, Z. van F. Hamelink en M. Zel- denrust - Dirkje Maartje Aaltje Aartje, D. v, Jb. Langhout en C. A. H, van Pelt Elizabeth Pe- tronella, D. van H. Terwijn en Th. J. de Lange Anthonlus Johannes, Z. van J. C. de Rooij en J. M. Koevoets Bertha Maria dementia, D. van Jb. de Jong en M. C. Dobbelaar Hen- dricus Carolus Riru-dericus Maria, Z. van A. F. J. Princen en M. G. Visser. Ondertrouwd: Cornelis Garritsen 21 j. cn Pleternella Gerdina van Ooijen 20 j. Pleter van Rijswijk 27 j. en Gijsberta Maria de Joode 20 j. Jan Willem Hoekman 27 j. cn Heintje Buis 19 j. Johan Willem van der Veen 22 j. en Johanna van Putten 22 j. Pleter Piet 22 j. en Pietje Krijgsman 24 j. Gerrit van Groe ningen 28 j. en Dina Catharina Verhoeven 23 J. George Robertus Eekhoff 35 j. en Jacoba Pietertje Spaargaren 27 j. Petrus Vermeulen 24 j. en Elizabeth Maria Otte 28 j. Johannes Leonardus van Leeuwen 33 J. en Maria Johanna van de Loo 26 j. Getrouwd: Willem Christoffer Mensenkanip 26 J. en Geertruida Maria Cornelia Groeneveld 25 j. Johan Versteegh 28 j. en Jannigie Pie- ters 24 j. Egbert Hendrik Oskamp 25 J. en Adrians Jansen 21 j. Jan Frans Nap 25 J. en Maartje Voogt 23 j. Willem van der Vlugt 28 J. en Maria Cornelia Honcoop 26 J. Marius Molenaar 28 J. en Neeltje Johanna den Dunnen 31 jaar. Overleden: Willem Hendrik Mallpaard 80 j„ weduwn. van P. Roodzant Wtlhelmlna Hen driks Nauta 78 j., echtg. van P. H. Schutte Gosewlna Gerdina Stam 79 J.. wed. van C. Smit Paulina Lucke 25 j.. echtg, van J. L. G. Burgers Teuntje Sltikoord 53 j„ cchtg. van M. Offerman Nan Johannes Mallpaard 5 j„ Z. van P. T. Mallpaard en A. C. Dol. IJsclub Haarlemmermeer. De IJsclub Haarlemmermeer vergaderde ln hotel De Beurs. De voorzitter mr. J. E. Goudsmit heette allen welkom. Het jaarverslag en het finan cieel verslag werden goedgekeurd en het bestuur herkozen. Na vaststelling der con tributieregeling werden inlichtingen ge vraagd over een kinder-ijsfeest, tevens wil men een gedeelte van de baan speciaal voor de kinderen bestemmen. De voorzitter zeide toe, een en ander te bestudeeren. Volksonderwijs herboren. De afdeellng Hoofddorp der Ver. voor Volksonderwijs heèft door haar propaganda actie zooveel succes geoogst, dat het bestuur meende, dat als het ware een geheel nieuwe vereeniglng is ontstaan, waarom het be stuur en bloc aftrad. In een ledenvergade ring werd een nieuw bestuur gevormd cn tevens uitgebreid tot zeven personen. In het nieuwe bestuur namen zitting de heeren J. F. v. d. Geer, W. C. Meeuwig, F. van Riel. J. A. Veneman, C. Visser, J. A. Wessels en J. Wijn. Naar de algemeene vergadering te Utrecht werden de heeren J. A. Wessels en W. C. Meeuwig afgevaardigd. Wederom werd besloten dezen winter actief te zijn en een uitgebreide campagne te beginnen. De huisvlijtcursus zal worden geleid door de heeren Wessels en v. d. Zee. Granen en boonen in beslag genomen. Door de politie en ambtenaren van het Crisisbureau te Hoofddorp zijn bij enkele landbouwers hoeveelheden graan en boonen in beslag genomen, in verband met de op gave van te lage opbrengstcijfers voor de inventarisatie. De betrokkenen hebben zich tot den kan tonrechter te Haarlem gewend teneinde de goederen weer terug te krijgen. Ruim 24.000 K.G. boonen en graan zijn in beslag geno men ten nadeele van de landbouwers G.. B. en S. Gistermiddag omstreeks twee uur ont stond brand op de zolderverdieping van de woning van den heer D. B„ wonende aan den Aalsmeerderweg. Onmiddellijk werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was met een brandspuit. Binnen enkele oogenbllkken was het vuur gebluscht. Het bleek, dat eenige matten, die door de huisvrouw op den zolder waren neergelegd, door haar driejarig zoontje met lucifers waren aangestoken. Een klein ge deelte van den zolder boven het woonhuis werd vernield. Verzekering dekt de schade. In de St. Jozefschool te Nieuw-Vennep is wederom een cursus geopend voor oplei ding voor het diploma van den midden stand Algemeene Handelskennis. De cursus wordt geleld door den heer Alkemade. De heeren C. Bakker, H. Duwel en wethouder Koning spraken een inleidend woord. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Cornelia, d. van P. J. Ber- bee en C. M, v. d. Melj; Johannes Embertus, z. van P. L. Verhoeven cn A. W. van Roode; Hendrlkus Hubertus Johannes, z. van J. J. van Etten en M E. Weijers; Bob, z. van C. A. Keij- zer en A. M. Paase. Ondertrouwd: C. P. de Graaf f en W. Nauta; B. J. Meiland en J. M. van Roode; P, van dei- Beek en C. M. Aangeenbrug. Getrouwd: P. J, Schreurs en P, C. van dei- Ploeg; W. Verboom cn A. M. de Rooij; J. J. Pot man en C. J. van den Berg; H, de Koker en W. van der Wolf; A. Potman en A. Uijthoven. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Wolfson en gezin, Wilhelmina- loan 9; H. v. d. Winkel, Prins Hendrikstr. 17; P, A. Straathof, Beekkade 7; H. G. van Proosdij en kinderen. Leidschestraat 125; M. van den Oudenaller. Wecresteinstraat 85; E. J. Oljjer- hoek. Hofstraat 11; A. G Kraaij, Pastoors laan 10; A. M. Kortekaas. Wilhelminalaan 39 J. H, Koehorst en echtgenoote, Leidschestraat 45; G. den Dekker. Hoofdstraat 125 C boven D. Bruggeman en echtgenoote. Haarlemmer straat 60. Vertrokken: L. I. Baas, naar Zwolle, Wester straat 30 B J. F. de Blaauw, n. Heemstede. Zandvoortschelaan 161 D. Bouwmeester, n. Noord wij ker hout, Zilkerduinweg 115 F. J. van Dorp, n. Noordwijk, St.. Jeroensweg nieuwbouw M. Gracar, n. Heemstede. Heemst. Dreef 155 B. J. M. Schneiders, n. Haarl.meer, De Lijn den. R.K. Pastorie. Hoofdweg 121 A. J. H. van Schriek, n. Nunspeet, Schoolweg 14 G. E. Seijsener. n. Heemstede, Van Merlenlaan 28 Q. van Teijllngen. n. Hazcrswoude, Groebedijk A 61 M. C. van Derrauwera, n. Haarlem, Voortingstraat 55 J. Vis, n. Leiden, Verl. Bloemistcnloan 47 C. H Weijers, n. Heem stede. Wagnerkade 91 A. C. Weijers, naar Heemstede, Franz Schubertlaan 57. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan 318 werkzoekenden ingeschreven. Over hetzelfde tijdvak van 1938 bedroeg dit aantal 91 personen. Met ingang van 5 October 1939 is al hier benoemd tot Rijksontvanger der Be lastingen en Accijnzen de heer C. Wolffson uit Oldenzaal. Aan het Postkantoor en het daaronder behoorende Ambtsgebied werd gedurende September 1939 ingelegd f 12.120.96, terwijl f 35.951,03 werd terugbetaald. Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. C. Loerakker is benoemd tot kapelaan te Ou derkerk aan den Amstel. Voordien was hij als assistent werkzaam te Wervershoof. Aanwezig op het politiebureau en al daar te bevragen op alle werkdagen tus- schen 7 en 8 uur n.m. de navolgende gevon den voorwerpen: een paar grijze sokken, groene dameshandschoen, haarkam in etui, kindertaschje, gehaakte wollen muts, kwartiermuts, naaikistje, duimstok. Piano- en Orgelhandel Katwijk aan Zee - Telef. 122 Zoo juist aangekomen een aantal in versch. stijlen en houtsoorten. STEMMEN - VERHUREN - REPAREEREN. 882 KATWIJK AAN ZEE. f De voorwaarden van de haringvisachcrij. Gisteravond vergaderden in Casa Cara reeders en haringvisschers om, naar aan leiding van het overleg dat Vrijdag in Den Haag heeft plaats gehad, de voorwaarden te kennen te geven, waarop ter harlngvis- scherij zou kunnen uitgevaren worden. Deze zijn, dat de haringvisschers een ga rantieloon willen van f. 28.per week, cn dat het kantje haring minstens f. 16. moet opbrengen. Mochten soms de loggers door een der oorlogvoerende mogendheid naar een van haar havens worden opgebracht, dan moet het weekloon f. 21.bedragen plus vrije voeding. De hoofdbestuurder van den Chr. Bond van transportarbeiders uit Den Haag, de heer v. d. Wal had een en ander toegelicht. HEDEN. Evang. Chr. Gem.: Bidstond le 81/4 nam. Zondag. Evang. Chr, Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 654 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 u. n.m. Volksgebouw: Jaarverg. Ver. Het Volksge bouw. 8 uur nam. Woensdag. Katwijk-aan-Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek. 7J4 uur nam. Rotterdam Havenziekenhuis)Leden- verg. Ver. Inst. voor Tropische Geneeskunde. 2!-j uur nam. Donderdag. Gerecht 10: Theosofische Ver. 8 1/4 uur nam. Kam. Onneslaboratorium: Cursus natuur kunde Leidsche Volkshuis. 8 uur nam. Volkshuis: Cursus ziekenverpleging. 81/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 91411 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam. 's Donderdags, Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 44—46)Consultatiebureau voor Alcoho listen, 8 uur nam. 's DonderdagsInst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvcstgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Jongens met smerige gezichten". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 urn- nam.: „Rare snuiters". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „De gier van de Jamaica". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit in de lucht". Zondag te 2, 414 en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theatcr, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Test-piloot". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-lheater (Katw^jk-aan-Zee) „Circusrei zigers". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 7 t/m. Vrijdag 13 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48, tel. 21060 e» D. C. Kok, R^enburg tel. 24.807. Te Oegstgéest: Oegstgeestschc Apotheek, Wllhelminapark 8. tel. 26.274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse. Meyboom, Nieuwzwaag, Poortman en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp, tel. 21916. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Vooratraat 18, Katwijk aan Zee. Luxor-Theater. Een markante verbe tering in het wekelijksche Luxor-program- ma, is de uitbreiding van het journaal, dart thans meer dan twintig minuten de aandaoht vraagt! Opgedischt onder den titel „Luxor-filmnieuws" brengt het opna men uit binnen- en buitenland van Fox en Polygoon en het feit dat het nieuws zeer beduidend aan actualiteit heeft ge wonnen, zal ongetwijfeld de publieke be langstelling nog doen toenemen. Naast een inleidend teekenfilmpje ziet men verder twee groote filmwerken, waarvan het eer ste „Die ondeugende lady X" goed spel brengt van de guitige Merle Oberon, doch het tweede „Jongens met smerige gezich ten" in beteekenis verre aan de spits gaat. James Cagney en Pat O'Brien zien wij als twee kwajongens van den zelfkant eener eroote Amerikaansche stad. die pogen een spoorwegwagon te plunderen en daarbij op hceterdaad worden betrapt. De één kan wat harder loopen dan de ander en dat maakt precies een verschil uit van een jaar tuchtschool. De twee jongens Rocky Sul livan (James Cagneyl en Jerry Connelly (Pat O'Brien) blijven vrienden, ook voor verdere leven, doch hun wegen gaan ge heel uiteen. Rocky vervalt van de eene misdaad ln de andere, terwijl Jerry gees telijke wordt en in zijn oude buurt o.m. de straatschooiertjes tot behoorlijke men- schen poogt op te voeden. Als, na vijftien jaar, Rocky weer eens drie jaren gevan genisstraf heeft geboet en naar zijn jeugd vriend terugkeert, meent de geestelijke een mogelijkheid te zijn den misdadiger op het goede pad terug te brengen, maar weldra moet hij erkennen zich niet alleen te heb ben vergist, maar ook dat Rocky's invloed op de boefjes der buurt zoo groot is dat zij binnen korten tijd, volkomen aan het gezag van den geestelijke worden onttrok ken. Op dat gevaarlijke oogenblik besluit Jerry een einde te maken aan de practlj- ken van de boevenbende, waartoe ook Rocky behoort, ten einde te trachten op die manier de jongeren te ontrukken aan de magische kracht, welke er van de da den dezer misdadigers blijkt uit te gaau, en in een ielle worsteling lukt het hem ten slotte de overwinning te behalen, niet ech ter dan na daartoe de medewerking te heb ben bekomen van zijn ouden vriend. Hoe dit verhaal eindigt, blljve hier onbe sproken. Laten wij slechts vaststellen dat er is gezorgd voor een goed en verrassend slot, welks moraal voor dit verhaal zeker niet zonder beteekenis blijft, en dat er al gemeen. maar door James Cagney en Pat O'Brien ln het bijzonder, uitstekend spel wordt geboden. Dc regie van Michael Cur- tiz heeft bovendien praohtig werk gedaan, zoodat de spanning tot het laatste moment behouden blijft. Hoe goed zijn o.m. de bij eenkomsten geënsceneerd van die groep jeugdige diefjes, die de straten en sloppen onveilig maken, in een kelder hun bult ver zamelen en deelen, en in matelooze ver eering achter Rocky aanloopen, in wien zij het toonbeeld zien van list en van moedDe typeering dezer Jonge ban dieten is bovendien verrassend scherp ge troffen. Rcx-Theater. Legio is het aantal vlieg- fllms, dat ons land van de overzijde van den Atlantischen Oceaan bereikt, doch nog niet vaak hebben wij zóó'n voortreffelijke rolprent aanschouwd als „De Testpltoot". In de eerste plaats zit er een beklemmen de spanning in de vliegopnamen, welke culmineert in de recordverbetering op het einde, en voorts zorgen Myrna Loy, Spen cer Tracy en Clark Gable voor een uiter mate boeiend spel. Him figuren in het ver haal „leven", en hun zielsstemmingen en -conflicten treffen zoodanig, dat men ver geet, dat het slechts „film-spel" is. Voor deze uitstekende creaties hebben w!j een groote waardeering en ook regisseur Victor Fleming, die deze karakters zuiver op el kander afgestemd heeft, mag met eere ge noemd. De geschiedenis zelf begint met een recordvlucht van Jim Lane in zijn „Drake Bullet". Maar de „kogel" bereikt zijn doel niet, want ergens in een weiland moet Jim een noodlanding maken. Een meiske van een boerderij komt hem hel pen. Zij vinden elkander wel aardig. Na een paar uurtjes vertrekt Jim weer, maar nauwelijks is hij opgestegen, of hij maakt alweer een landing op dezelfde plaats. ,,Ik heb mijn hoed vergeten", zegt Jim. „Dat is niet waar", zegt het verliefde meiske, „je hebt m ij vergeten". „Stap dan maar gauw in", zegt Jim en beiden gaan op weg. On derweg wordt nog even gestopt om te trou wen en zoo komt Jim, getrouwd en wel, bij zijn directeur terug. Ge moogt wat sceptisch staan tegenover zoo'n overhaast gesloten huwelijk, doch laten wij u mogen zegen, dat Myrna Loy en Clark Gable dezen gang van zaken volkomen aanneme lijk uitbeelden. De moeilijkheden in het huwelijk blijven niet uit, dooh vooral Spen cer Tracy weet met zijn tact het tweetal bij elkander te houden en wanneer hij ge storven is na een vliegongeluk trekt Lionel Barrymore de lijn door en hereenigt het tweetal voor immer, nadat Jim zijn vrouw verlaten had. Voor de pauze geeft de film „Schooier tjes" een duidelijk beeld van het leven van boefjes. Freddie Bartholomew, Mickey Roo- ney en Jackie Cooper zijn de schooiertjes en hun spel is. bndcr de knappe regie van W. S. van Dijke, heel goed. Het Lido-Thcater presenteert deze week de Luminafilm „Drie rare snuiters" met Stanley Lupino in de hoofdrol. De drie rare snuiters raken elk verliefd maar on dervinden daarbij zeer veel moeilijkheden Een van hen, Harry, heeft een paar jaar geleden zijn verloving verbroken. Het meis je eischt echter, op grond van een brief uit dien tijd, dat hij met haar trouwt, ech ter alleen dan. wanneer hij den titel, welke hij van zijn overleden oom geërfd heeft, behoudt. Met een der anderen. Tommy, is het ook ai niet veel anders gesteld. Steeds wordt hij achtervolgd door den verloofde van zijn meisje Om dien van het lijf te houden en om ook Harry gelukkig te ma- ken, besluit hij zich te vermommen in de 1 gedaante van den overleden oom. Alles schijnt prachtig te slagen tot de weduwe van den overleden oom alles ln de war stuurt denkende dat zij haar man terug gekregen heeft. De denkbeeldige echtge noot vlucht echter. In haar radeloosheid geeft de tante de politie opdracht haar man te achterhalen. Tommy verschijnt den volgenden dag echter weer in zijn dage- lijksch costuum zoodat van den echtge noot geen spoor te vinden Is. De drie snui ters zitten evenwel niet bij de pakken neer en probeeren ieder voor zich den bewusten brief te pakken te krijgen. Zij vallen dan allen in handen van de politie en zijn ge dwongen de geheele geschiedenis uit te leggen. Wanneer dan ten slotte de oom óók nog opduikt na een afwezigheid van 7 jaar, wordt alles In der minne geschikt. Een geestige film! Voor de pauze draait na een uitgebreid journaal en een aardige show-film de de tective-thriller „Charlie Chan in de moordkamer," waarbij men van de eene sensatie in de andere vervalt. Casino-Theater. „Het zit tn de lucht", het lachsucces, waarmee George Formby zulke daverende triomfen viert, is gepro longeerd. „Natuurlijk", zal iedereen zeggen, die deze film reeds gezien heeft cn zijn zorgen een oogenblik weggelachen heeft. Doch het voorprogramma wordt niet ge continueerd. Dat wordt thans grootendeels ln beslag genomen door ,X>c muzikale pa rade", waarin o.m. Duke Ellington en zijn orkest met de negerzangeres Ivie Ander son optreden. Nog twee andere orkesten verleenen muzikale medewerking, terwijl het vocale clement verzorgd wordt door Francos Langford en Phil Regan, die als ontdekte radio-ster en haar manager de hoofdrollen ln deze film spelen. Het ver haal zelf bevat geenerlei pretenties, doch is bedoeld als vlot amusement en ais zoo danig goed geslaagd. Een aardige gekleur de teekenfilm gaat vooraf. Trianon-Theater. Met alle waardee ring voor de verdiensten van Charles Laughton's creatie als de ten deele ver dwaasde, maar ten voile gcwetenlooze ma gistraat Sir Humphrey in dc film „Ja- maica-Inn". blijven wij toch verre dc voorkeur geven aan zijn waarlijk grootsche I schepping als Hendrik VIII, waaraan wij I een onvergetelijke herinnering bewaren. Wellicht komt dat, doordat het milieu, waarin zich deze film afspeelt, heel wat minder indrukwekkend Is dan het beeld van overdreven weelde, dat in vroeger ja ren de Engelsche hofhouding te zien gaf. Aan spanning ontbreekt het overigens in de omgeving van de Jamaica-Inn geens zins, hetgeen al direct duidelijk wordt, wanneer men verneemt, dat de Jamaica- Inn een afgelegen herberg is aan de zuid kust van het onherbergzame Cornwall, waar een stelletje gewetenlooze schurken el kander rendez-vous pleegt te geven. Het zijn kerels van het allerlaagste allooi, want zij maken er hun luguber beroep van om schepen te laten stranden door wanneer deze tot vlak bij de rotsen genaderd zijn, plotseling het bakenlicht te dooven. De schepen lijden dan onherroepelijk schip breuk en de last wordt een gemakkelijke prooi van de spitsboeven, die er wel voor zorgen, dat geen der opvarenden in het land der levenden blijft. Het is evenwel opmerkelijk, dat het juist altijd de rijkst beladen schepen zijn, die aan deze kust vergaan en een speurder, die onder de hoede van het boevenpak op onderzoek uitgaat, ontdekt al spoedig, dat de magir straat van het naburige gehucht, Sir Humphrey er meer van weet dan in over eenstemming moet worden geacht met zijn functie en dat hij wat nog veel erger is veeleer nft&st de boeven dan tégenover hen staat. Zijn rijkdom spruit voor een groot gedeelte voort uit de lading der ver ongelukte schepen. Wij zullen niet verder uitwijden over de ontwikkeling der film; hoe, zooals gemeenlijk, de gerechtigheid zegeviert en hoe tenslotte de lieftallige Maureen O'Hara ontkomt aan het haar op gedrongen onaangename gezelschap en in de armen valt van iemand, die haar aan zienlijk nader aan het hart ligt, dit laatste ook in figuurlijken zin. Charles Laughton is ook in deze film de centrale figuur die imponeert, zoodra hij op het doek verschijnt, en zijn reputatie van Engeland's eersten filmacteur weder om bevestigt. In het voorprogramma draait „Neen m'n dochter, neen" met. Prlscilla Lane en Jef frey Lynn in de hoofdrollen. Het merk waardige is. dat deze film in de oor spronkelijke. Amerikaansche tekst heet ..Yes, my daughter, yes". Het hangt er blijkbaar maar van af van welken kant men de zaak bekijkt!

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6