LEIDSCH DAGBLAD Gemeenteraad van Wassenaar Uit de Rijnstreek lEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 5 October 1939 wassenaar. de kaag. koudekerk aan den rijn. RECHTZAKEN alphen. alkemade. zevenhoven. boskoop. leiderdorp. nieuwveen. waddinxveen. woubrugge. zoetermeer. Onze telefoonimmmers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 LUCHTVAART Plaatst Uw advertenties MARKT RKRICilTINc^f^ Vergadering Intern. Ver. „Bellamy." De af deeling Wassenaar van bovenge noemde vereeniging vergaderde in Cen traal. waarbij de heer M. H. v. d. Stijl sprak over: ..Mobilisatie, de rijkdom en de werkkracht van Nederland, voor het ge- heele Nederlandsche volk". Na opening door den voorzitter, den heer Altena, wees de heer v. d Stijl op de ongemakken, die door den huidigen toestand zijn ontstaan en ook op de misère voor de gemobiliseer- den. Dit alles is echter nog niet in ver gelijking van wat men in de oorlogvoeren de landen te lijden heeft. Men heeft niet in de mogelijkheid van een nieuwen oor log geloofd en toch is hij gekomen. Deze is een gevolg van het huidige economische stelsel, waarbij niet alleen de belangen van de individuën botsen, maar ook die van de landen onderling. Doordat de een het beter heeft dan de ander, wordt haat gekweekt en er blijft een eeuwige strijd. Spr. concludeerde, dat dit economische stel sel altijd weer tot oorlog moet leiden. De eenige mogelijkheid om dezen vicieuzen cirkel te verbreken is de verandering van hPt economische stelsel. Bellamy gaf de oplossing, waarnaar het ondanks alles en allen teruggaat, wat te zien is in de steeds groeiende bemoeienis van den Staat ten aanzien van den handel en de productie. Er wordt thans gesproken van een oor logseconomie. waarbij de economie meer en meer geleid wordt vanuit één centraal punt en waarmede het bewijs wordt gele verd. dat het hooggeroemde particulier initiatief niet het juiste is. De evolutie voitrekt zich en wanneer dit niet gebeurt langs goede banen, wreek zich dat door veel ellende. Na een uiteenzetting van het Bellamy- systeem wekte spr. op, om krachtig mee te werken tot bevordering daarvan. Inbraak. Toen gisterochtend de chauffeur van den heer J. W. de tijdelijk onbewoonde villa aan den Buurtweg No. 18 kwam controleeren, ontdekte hij dat ongenoode gasten in de villa waren geweest. Door verbreking van een ruit aan den zijkant van het huis had den zij zich toegang verschaft. De geheele villa is doorzocht en overhoop gehaald, doch men kon nog niet nagaan, wat er is ontvreemd, aangezien de familie in het bui tenland vertoeft. Loop der bevolking. Vertrokken: C. de Jong. n. Den Haag. Mij- tensstraat 54 H. M. G. van Leeuwen, n. Den Haag. Pomonaplein 44 E. G. Middel, n. Oegstgeest, Emmalaan 27 J. Akkerman, n. Den Haag, IJsclubweg 111 J. J. de Visser, n. Diepenveen, Raalteweg R.I. 1 Ch. A. Vol- mer en vrouw. n. Den Haag. Roelofstraat 94 Wed. S. J. M. Razoux Kuhr. geb. Bolijn, n. Den Haag, Newtonstraat 451 J. C. van Daalen. n. Rheden, Velp, Hertog Arnoutstraat 12 H. Fokker, n. Delft, v. Leeuwenhoeksingel 23 G. van Santen en gezin. n. Leidschendam. Veur- schestraatweg 108 V. J. Hellendoorn, n. Lei den, Meloenstraat 18 F. Z. Beutler. n. Den Haag. Jul. v. Stolberglaan 16 O. J. Polling en gezin. n. Engeland. Swan Sea R. Keupe. n. Deventer, Thomas a Kempisstraat 2 W. Koek. n. Den Haag. Bildersstraat 67 A. C. H. Martron. n. Voorburg, Groen v. Prinstererlaan 5 L. Frakolin, n. Zieglitz, Oostenrijk K. J. L. Andriessen. n. Den Helder. Kon. Inst. Wil lemsoord. Marine J. P. J. Janzee, n. Over- schie. Schied.weg 54 K. Schmidt, n. Emme rik (Did.) M. W. Winkelmolen, n. Geldrop, Parallelweg 55 H. M. Hanke. n. Den Haag, Corn. Speelmanstraat 11 A. Putckbaum. n. Hongarije - E. Schwabeneder, n. Linz. Duitsch- land E. S. H. v. Schaik. n. Soest, Soestdijk, Sophialaan 33 Th. Finger, n. Berg. Duitsch- land P. A. Vogel. n. Rotterdam, Statensin- gel 177-c M. L. Fruin. n. Den Haag, Stal- pertstraat 19 Wed. C. Hessels, geb. v. d. Ende, n. Delft. Ruys de Beerenbrouckstr. 38 M. Heijnen, n. Swalmen. Assert (bij ouders) Wed. J. T. M. van Zoelen, geb. Zoetmulder, n. Voorburg, Laan van Nieuw Oosteinde 364 J. Dekker, n. Den Haag, Waalsdorperweg 297 F. K. Zwart, n. Den Haag. Eskamplaan 245 J. A. Kaiser en vrouw, n. Den Haag, Van Lennepweg 25 boven Wed. den Beer Poor- tugael van Barendregt. geb. Van der Horst en Zn., n. Den Haag. Van Aerssenstraat 70 M. E. J. Westerman, n. Utrecht, Kromme Nieuwe - gracht 47 L. Sommerer, n. Furth-Agsbach F. Hammel. n. Den Haag. Theresiastraat 83 Wed. A. Veerman, geb. Hartsuiker en gezin, n. Den Haag. Schenkstr. 101 F. A. Krechting. n. Arnhem. Apeldoornscheweg 184 A. Pek, geb. Jasperse, n. Den Haag, Schedeldoekshaven 83 J. B. van Bocksemeer. n. Den Haap\ Brandtstraat 60 B. Geerlings. n. Leiden. Langegracht 42 H. A. Moerkerken en gezin, n. Den Haag, Vierhoutenstraat 107 A. H. Hermans, n. Oisterwijk, Stoomwals 33. Gevestigd: J. André. Eikenlaan 35 J. E. Beliefroid. Park Oud-Wassenaar 1 G. Blun- den. Prinsenweg 84 C. A. N. van der Bol, Groot Hoefijzerlaan 27 E. Boomsma. Bloem- camplaan 23 M. Bouwman. Rijksstraatweg 419 Th. Donath. Crocusstraat 12 M. Ger ritsen, geb. Van Dijk, Corn, de Wittstraat 20 J. C. Eijgendaal en gezin. Oostdorperweg 92 J. P. Gros, Rijksstraatweg 282 K. E. Hagen, Araweg 2 C. Heemskerk, Rijksstraatweg 500 C. van den Heuvel, Tulpweg 13 C. van den Hoek. Papeweg 2 G. J. C. van der Hoeven, v. Oldenbarneveldtweg 37 W. R. Ketting, Achterweg 8 H. Leih, Binnenweg 3 F. M. van Lingen, Eikenlaan 14 T. Vlieland, geb. v. d. Marei. Narcislaan 19 G. R. Materman. Groot Haesebroekscheweg 61 W. P. J. Mets, Oostdorperweg 4 J. E. Meijer en vrouw. Stoeplaan 6 P. Miedema, Hugo de Grootstr. 15 M. C. H. Philipsen, Bloemcamplaan 21 P. Prins. Com. de Wittstraat 18 M. H E. Regout, Prinsenweg 84 J. K. Remigius, Pa peweg 14 E. J. Rosen Jacobson, Nassau laan 5 H. F. M. Baron Schimmelpenninck van der Oije en vrouw, Prinsenweg 84 H. W. Serris. Iepenlaan 3 J. Schol en vrouw. v. Z. v. Nijeveltstr. 39 M. W. Stolwijk. Bremhorst- laan 6 H. Strubbe en vrouw. Buurtweg 89 A. C. v. d. Velde. v. Z, v. Nijeveltstraat la J. C. J. Vijn, Oostdorperweg 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Anton Henri, Z. van E. J. Koch en J. L. Fischer Heiltje. D. van P. C. van dei- Stoel en C. van der Kooij Gerda. D. van G. Kolenbrander en J. Gaasbeek Adriana He lena Adriana, D. van N. Oudshoorn en M. C. Zandvliet Johannes Leonardus Willibrordus, Z. van J. P. N. Paardekooper en E. J. Lange Johannes Gernrdus Antonius, Z. van L. G. A. Koot en G. M. de Vet. Overleden: Petronella Johanna Catharinavan der Meij de Bie 40 j., echtgenoote van L. J. van Velzen. Ondertrouwd: J. F. M. Rijk en C. Dudink A. J. Hoogeveen en G. H. de Haas A. W. Lommers en H. F. T. S. Olierook. Getrouwd: W. B. Alkemade en C. A. Zonne veld M. J. Bronkhorst en H. Mantel J. Krosse en A. A. Knijnenburg. Gevonden- 4 portemonnaies met inh., kerkboek, hond, 3 rijwielbelastingmerken. potloodetui. doos sigaretten, diverse hand schoenen, 2 pakjes met inh., pet, regen muts. kwartiermuts. 2 poesen, colbertjas, Lipssleutel. konijn, heerenhoed. alpino, si garettenkoker, muts, schooltasch met inh. Centrale verwarming school Buurtweg De reclame borden Verleening van credieten. De raad van Wassenaar vergaderde. Behandeld werd o.a. een verzoek van het bestuur der Wassenaarsche Schoolvereeni- ging om medewerking tot het veranderen van de centrale verwarming van de school aan den Buurtweg. De heer van der Vis merkte op, dat de centrale verwarming van die school voor eenige jaren eveneens werd gewijzigd. Nu blijken er evenwel gebreken te bestaan tusschen de oude en nieuwe leiding. Spr. zou het wenschelijk vinden dat ook hier, zooals in Den Haag na oplevering een en ander door een deskundige werd ge controleerd Dit bespaart onnoodige uit gaven. De heer Breedvelt was het met den heer van der Vis eens. terwijl hij een voor stel als dit ook gaarne eerst in de finan- cieele commissie zou zien behandeld. De voorzitter onderschreef de opmerkin gen, maar wees er op. dat het hier gaat om een uitspraak tot medewerking, zoodat de financiën er niet mede gemoeid zijn. Hierop werd het verzoek ingewilligd. Een verzoek tot medewerking van het be stuur der Pius School tot wijziging der wa terleiding werd eveneens ingewilligd. Hierop werd besloten aan Rijnland's Ly ceum tijdeliik twee lokalen in gebruik te geven van de U.L.O. school aan den Ara- weg. alsmede voorloopig geen wijziging te brengen in de wijze van behandeling der gemeentebegrooting. Tot gemachtigden bij de behandeling van beroepen tegen het goedgekeurde uitbrei dingsplan voor den Raad van State werden aangewezen de heeren W. M. Dudok, archi tect te Hilversum, ontwerper van het uit breidingsplan. mr. J. van Kuijk te Den Haag en P. L. Huibers, directeur van Ge meentewerken. Afwijzend werd beslist op een beroep schrift van A. L. Leyen tegen de afwijzing door B. en W. tot het plaatsen van een reclamebord. Een gelijk beroepschrift was ingediend door den heer A. van der Lee in verband met een weigering tot het behouden van reclames aan zijn perceel op het Molen plein. Mr. de Grooth voerde o.m. aan, dat waar het beroepen betreft tegen besluiten van B. en W.. verder nu niet moet worden afge gaan op adviezen van dat College en de Schoonheidscommissie Verder vroeg spr. zich af of het in dezen tijd wel verantwoord is den middenstand te dwingen tot het ma ken van kostbare wijzigingen. Voorts wees hij erop. dat hij de reclame aan het bewuste pand niet ontsierend vindt, zoodat hij met het voorstel van B. en W. niet kan mede gaan. Hij zal een wijziging der verordening voorstellen, behelzende, dat oude reclames gehandhaafd zullen kunnen blijven en dat alleen voor nieuwe aanvragen de bestaande regels zullen gelden. De heer Boender vond de reclame ook niet ontsierend; ook hij wil alsnog vergunning verleenen. Mr. van Haren achtte het toch van belang, dat zal worden gestreefd naar verbetering van het aestetisch aanzien. Hij wacht evenwel af de wijziging door mr. de Grooth voorgesteld. De voorzitter hield een lang pleidooi voor aanneming van het afwijzend voorstel van B. en W. In een gemeenteals deze dient men te streven naar bevordering van het aeste tisch uiterlijk der gemeente. Wanneer de raad thans het verzoek zou inwilligen, zou hij dit betreuren, omdat na veel moeite reeds eenige verbetering werd bereikt en hij. om tot een oplossing te ko men. in overleg is getreden met den Mid denstand. Het is ook voor den Middenstand van belang wanneer de gevoerde reclame behoorlijk is. Het argument van de kosten achtte spr. niet van beteekenis. Bij doel matig aangebrachte reclame zal voorts geen schade zijn te duchten. De werking der verordening achtte de heer Dresselhuys slechts van theoretisch belang. Goede resultaten zullen eerst dan bereikt kunnen worden, wanneer er aan de etalages zelf de noodige zorgen zullen worden be steed Ook hij vond de betreffende reclame niet ontsierend en wilde adressant geen on noodige kosten opleggen. Het verzoek van A. van der Lee werd ten slotte aangenomen met 12 st. tegen 3 st. Tegen een door B. en W. geweigerde ver gunning tot het bouwen van een paarden stal door 9. Baretta was eveneens een be roepschrift ingekomen dat afgewezen werd. Een voorstel tot het verleenen van een aanvullingscredlet van f. 14.000 ter uitvoe ring van het wegenplan Clingenbosch en voor het leggen van een hoofdriool in de Sophialaan en Stoeplaan, werd aangenomen. Credieten werden verleend voor het aan stellen van 2 tijdelijke ambtenaren ter secretarie, het inrichten van een distributie kantoor. de aankoop van een vuilnisauto en een auto voor den opzichter der plantsoenen tot een bedrag van f. 5600, van een zoek licht-installatie voor de politiebrandweer ad f. 1300 en aankoop van gereedschappen voor de autoherstelplaats tot een bedrag van f.600. De heer van der Stoel had vernomen, dat de auto-herstelplaats nog meer uitgaven zal vorderen. De heer van Moorsel antwoordde, dat geleidelijk eenige gereedschappen zul len worden aangeschaft. Na een langdurige besloten zitting werd aan B. en W. een crediet toegestaan van f. 875 noodig voor verbouw van een woning aan de Cornells de Wittstraat. De heer K. Weesjes, oommies der di recte belastingen enz. alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Warffum (Fr.). Gevonden; Portemonnaie, belasting- merk. regenmuts. etui met vulpen en pot lood. Inlichtingen politiebureau. De Muziekvereeniging V.O.O.A., van den Lisserdijk, maakte een rondwandeling door de gemeente, waarbij gecollecteerd werd ten bate der kas. Bij de gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een dezer dagen in den Rijn opgevischten vaarboom. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia Maria Klein 9 j. Jo hanna Cornelia Geertruida van Altenburg 76 J., weduwe van Henri Louis Meijers Nieolaas Oostveen 69 j.. weduwnaar van Margaretha Kemp. Loop der Bevolking. Gevestigd: Janna J. Schieman. Julianastraat 67 Jacobus Kloek, Zuideinde 18 Klaasje de Blanken. Hoorn 38 Maria J. van Bemmel. Steekterweg 59. Vertrokken: Naar Mijdrecht. A. 75, Wilhel- mina J Wierda Leiderdorp. Hoofdstraat 116, Theodoris van Es Leiderdorp, v. d. Does straat 47. Floris Baars Wassenaar. Nachte gaallaan 1. Gerritje van Dam Rotterdam. Havenstraat 115. Matthijs den Boer Nieuw koop. Dorpsstraat, p. a. den heer K. de Jong. Klaas C. Rommen. Mejuffrouw Z. uit Leiden verloor een bedrag van f. 60. De 15-jarige H. B. v. Leeuwen, die het geld vond, kreeg een flinke belooning. Alhier heeft zich een comité gevormd tot oprichting van een Ohr. Militair Tehuis. Daarin hebben zitting genomen de heeren mr. H. Pop, voorz. E. de Goede, secr., en W. J. v. d. Brink, penningmeester. Het comité bestaat uit 15 leden. Giften of be- noodigdheden tot inrichting van het tehuis worden gaarne ingewacht bij den secretaris. De buurtvereendging ..Visserpark en omgeving" organiseert morgen een le zing over Luchtbescherming; de heer M. de Pijper zal het woord voeren. De verga dering wordt gehouden in het IJsclubge- bouw aan de dr. Lovinklaan. In den ouderdom van 91 jaar is overleden de heer L. Buner, voormalig politie-agent van Oudshoorn. Deze stond bij de oude Alphenaren zeer goed bekend. Voor de voormalige gemeente Oudshoorn heeft hij veel goeds verricht. Dinsdag 17 October a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer K. de Rijk den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst betrekking trad bij het gemeentelijke Gas- en Lichtbedrijf. Loop der bevolking. Gevestigd: Maria L. Bijen B 508f A. C. van Haastrecht C 86 G. M. de Jong B 12 C. M. J. van der Veer B 375 C. G. Rietbroek B 24 C. Went D 206 G. C. M. Valentijn A 5 J. J. Betjes B 316 W. van der Aar F 42 F. J. Berbiers A 72 D. Spaan A 100 G. R. Versloot A101 W. Th. Zoetemelk D 180 P. G. van den Kerk D 135 E. Scholte B 479 H. Groe- newegen A 86 a P. G. Huigsloot B 366 D. M. Buskermolen A145 J. van Tol F 25 M. G. van Ankorven F 32 A. Jansen F39f M. Groeneveld F 37. Vertrokken: M. G. van der Meer B483 De heer T. Elsensohn, ambtenaar ter Secretarie, is aangesteld als leider van het distributiekantoor dat gevestigd wordt in de O. L. school. Ds. C. A. van Harten ontving een be roep naar de Ned. Herv. Gem. te Wijk bij Duurstede. n. Haarlemmermeer, Bennebroekerweg 930 A. van der Aar n. Den Haag, Patrijslaan 26 A. A. L. Bijen n. Hillegom, Hoofdstr. 39 J. Th. van der Hulst E 51 n. Pijnacker Nlewkoopscheweg 136b M. J. van Berkel n. Heemstede, Cloosterweg 24a A. J. M. van Haastrecht n. Amsterdam. Wetering schans 47 A. van Breen n. Aalsmeerderw. 425 P. L. van der Neer n. Moorhout, Hoofdstr. 116 G. J. van der Vaart, Den Haag. Prins Hendrikstraat 33 C. M. van der Meer n. Wassenaar, Papeweg 2 M. J. Kouwenhoven n. Noordwij kerhout De Zilk Beeklaan 2 B. H. Stockmann, n. Ouden bosch A 294 C. A. G. Zoetemelk n. Grub- benvorst A 150 M. J. van der Geest naar Warmond D 22 G. J. M. Pieper n. En schedé, Bisschopstr. 10 C. M. Seip naar Leiden, Haven 24 J. C. Suidgeest n. Haarlemmermeer, Kruisweg 1226 J. P. Straathof n. Bergschenhoek, Dorpstr. 89 H. C. Straathof n. Bussum, Singel 136 J. G. Straathof, n. Haarlemmermeer. Hoofd weg 1758 C. G. de Jong n. Amsterdam. Legmeesterstr. 69 lis. P. C. van der Tang n. Voorschoten, Molenlaan 4 M. W. Hoo- gendoorn n. Leiden, Oude Vest 45 M. de Rijk en gezin naar Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 74 A. Hoekstra en echt genoote n. Leiderdorp. Hoofdstr. 59a W. J. en H. C. Hoogenboom n. Leiden, Oude Vest 45 J. B. van Berkelm naar Haarlem Bloemhofstr 1 C. C. M. Pouw, n. Haar lem, Bloemhofstr. 1 C. Snoek en echt genoote n. Leiden. Langestraat 28a J. C. Kennis en gezin n. Haarlemmermeer, Aalsm.dijk 591 C. Elsgeest n. Sassenheim Teijlingerstr 33 A. H. J. Vessuur n. Lisse Wilhelminastr. 19 J. J. Jassen en gezin n. Leiderdorp, Zijldijk 18 C. P. van Die- men en gezin n. Uitgeest, Meldijk 35 A. Borst n. Zoeterwoude. Afscheid van den heer G. Guldemond. In intiemen kring, heeft de heer E. Guldemond afscheid genomen als vertegen woordiger der A. R. Partij in den gemeen teraad. Na een toespraak van den heer W. Eelderink, voorz. der Kiesvereeniging voer de nu de heer E. P. Verkerk het woord, niet als burgemeester doch als vriend. Vervolgens spraken de heeren H. Haring, C. Grootendorst en D. Veerman Jr. leden van den raad, waarna de heer M. Jongejan, namens de Kiesvereeniging, den heer Gul demond met een aardige toespraak een mooie leeslamp aanbood. Nadat de heeren J. C. Blonk en W. H. van Eek, namens de A. R. propagandaclub hadden gesproken, deelde de heer Guldemond in een interes sante causerie, het een en ander mee uit vervlogen tijden. Hij dankte de sprekers voor hun goede woorden, hun trouw en aanhankelijkheid. Been gebroken Doordat de sturen van hun rijwielen haakten had de 15-jarige H. alhier, het ongeluk om op de Hefbrug te vallen en een been te breken. Nadat dr. Homburger de eerste hulp had verleend, werd de patiënt voor verdere behandeling naar Lelden ver voerd. Voor Zondag 8 October, zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. De verbouwing van de School met den Bijbel. De verbouwing van de School met den Bijbel, aan de Hoofdstraat, is thans gereed gekomen. Deze verbouwing, die al langen tijd urgent was, beteekent een belangrijke verbetering. De ouderwetsche privaten aan weerszijden zijn weggebroken en vervan gen door moderne W.C.'s in een nieuwen aanbouw achter de school. Ook werd de school voorzien van centrale verwarming. Het schoolgebouw, dateerend van 1907. had in den loop der jaren een onooglijk aanzien gekregen. Door de plaats gehad hebbende veranderingen is tegelijk met de inwendige verbetering ook het uitwendig aanzien verfraaid. De zijgevels werden van nieuw metselwerk voorzien. Het werk stond onder leiding van den heer v. Osnabrugge, architect te Boskoop. Uitvoerder was de heer v. Iterson, aanne mer te Rijnsburg. Toen, nu precies 2 jaar geleden, het 75 jarig bestaan van de school feestelijk werd herdacht (het eerste schoolgebouw stond tusschen Dijk en Rijn) bestond al geruimen tijd behoefte aan de nu tot stand gekomen verbeteringen. Het zal ongetwijfeld voor schoolbestuur en onderwijzend personeel een groote voldoening zijn, dat deze ver bouwing nu is uitgevoerd. Burgerlijke Stand. Overleden: M. Baaiens, 86 j. Ondertrouwd: J. C. v. d. Oever en D. Vissers, van Heemstede. Loop der bevolking. Vertrokken: J. van Harten, naar Den Helder J. de Vries en gezin, n. Amsterdam J. v. Richteren. n. Dordrecht J. van Straaten, n. Amsterdam P. C. A. G. Blyenberg, n. Har- dinxveld. Door B. en W. is benoemd als opper- brandmeester de heer D. Brouwer en als plaatsvervanger-opperbrandmeester de heer Abr. v. Zoest. De heer Adr. Schalij is eervol ontslagen als brandmeester. Een mooie daad. Aan een leerlinge van de Chr. school Oranjeiaan, die tengevolge van kinderver lamming niet meer loopen kon, ls door tus- schenkomst van het schoolbestuur en de kerk een Invalidenwagentje geschonken. De medeleerlingen bereidden het meisje een verrassing en brachten gelden bijeen voor aanschaffing van een lantaarn, een paar kussens en een plaid. Men kan zich indenken dat het kind met dit alles overgelukkig was! Loop der Bevolking. Gevestigd: C. van Harskamp. A 24 A. N. van Vliet, B 208 P. Verra. A 174 H. S. van Ryn. B 183 J. P. van der Ploeg, B 182 M. Hoekstra, A 77 J. A. van der Kroft, B 373 Vertrokken: A. Dam, naar Hillegom, Leidsche Straat 198 M. Disseldorp. n. Wateringen, Kwittsheul A. C. van Haastrecht, n. Alke made, C 86 M. H. van Leeuwen, n. Leiden. Waardgracht 44 C. de Blanken, n. Loenen, café Sluisje J. de Blanken, n. Bodegraven. Wilhelminastraat 38 A. Grandia, n. Zoeter- meer, Hoogeveenweg 50 J. W. Zonneveld, n. Leiden, Jacob Catslaan 20 A. J. van Orssouw n. Hazerswoude. D 295 H. C. Langeslag, n. Leimuiden, Heerenweg 346 J. G. Verbij. n. Leimuiden, aan boord H. A. Baak, n. Sas senheim, Scharbonlaan 22 J. M. Turkenburg, n. Aalsmeer, Kanaalstraat 1 P. G. Huigsloot. n. Alkemade, B 266 D. Qwartel en gezin. n. Hazerswoude. Berkenlaan C. Th. Schellin gerhout, n. Aarlanderveen, Dorpsstraat 80 G. L. Boer, n. 's-Gravenhage, Schenkweg 218. Schuur afgebrand. De brandweer werd des avonds gealar meerd voor een brand op den Voorweg, n.l. in een schuur achter de woning van R. Door den gunstigen wind bleef het woon huis gespaard. Een varken kon gered wor den. De brand ontstond tengevolge van het spelen met vuur door kinderen. De schuur brandde geheel af. Loop der bevolking. Gevestigd: J C. v. d. Marei, Rokkeveen 27 P. Klootwijk, Molenstraat 98 P. L. v. d. Schans van Ede E. de Jong van Smellin- gerland. Molenstraat 28. Vertrokken: C. W. Se bel. naar Woerden, Groo teste eg 8 J. W. ReiJneveld, n. Leiden. Cobetstraat 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, Z. van T. Kinkel en L. L. Rademaker Johanna Cornelia Anna, D. van P. T. Hoogduin en A. van Velde Petronella Gerarda, D. van P. Bontebal en C. G. Westhoek. Ondertrouwd: Jacobus Nieolaas v. d. Salm 41 j. van Woubrugge en Helena Maris de Groot 44 jaar. (2 lijnen) HAAGSCHE RECHTBANK. Diefstal uit pensions. De 28-jarige monteur G. C. S., die in zijn pension te Lelden en Delft van verschillen de gasten geld en sieraden heeft weggeno men, werd heden veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het O.M. had twee jaar gevangenis straf geëischt. Auteursrecht op dictaten? Tegen een Leidschen boekhandelaar, die dictaten over anatomie heeft vermenigvul digd en in den handel gebracht zonder toe stemming van de samenstellers van het dictaat twee studenten had de offi cier van Justitie wegens overtreding van da auteurswet een geldboete van f. 100 subs, 100 dagen hechtenis gevorderd. De rechtbank sprak den boekhandelaar heden van het hem ten laste gelegde vTij. DE POSTVLUCHTEN. De Torenvalk" ls van TJililitan naar Europa vertrokken met 444 KG. post. 3 KG. pakket- post en 93 KG. goederen. Eén passagier is be stemd voor Amsterdam, terwijl voor tusschen- trajecten tien passagiers werden geboekt. inh9t het daqblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijs verhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" BENTHUIZEN, 3 Oct. Aanvoer 567 kipeieren, prijs f. 4.55—5.60 per 100 stuks. TER-AAR, 4 Oct. Spinazie 25—31 ct., andijvie 6—18 ct., slavellen 7—10 ct. per kist. Snijboo- ncn f. 0.302.80; prinsesseb. f. 0.60—1.50; witte pronkboonen 3050 ct.: spekboonen 6075 ct. per 10 KG. Postelein f. 1—6.70; druiven 1618 ct. Waschpeen f. 1.50—2; uien f. 1—3; roode kool f. 2.50—3; savoye kool f. 2.70—3; groene savoye f. 2.70—3.30 per 100 KG. Kroten 90 ct.; radijs 30—50 ct.; peen f. 1—1.70; selderie 30—50 ct. per 100 bos. Sla f. 0.30—2.40 per 100; bloem- kool f.1214; meloenen f.29; komkommers f15.30. Tomaten A f. 25.30. BOSKOOP, 4 Oct. „Coöp. ver. „De Boskoop- sche veiling". Rozen per bos; Vierlanden 46— 72 ct.. Rosa Mundi 52—72 ct.. Ellen Poulsen 38 —50 ct.. Hadley 41—76 ct.. Briarclif 51—72 ct.. Butterfly 41—54 ct, Rosalandia 42—51 ct., Gemengde rozen 2644 ct.. Queen Mary 50—70 ct. Pechtold 32—57 ct.. Florex 55—71 ct. Else Poulsen 38—48 ct.. Golden Ophelia 33 ct., Glo- ria-Mundi 40—80 ct.. Duisburg 27 ct.. Edith Helen 48—72 ct,. Mevr. v. Straaten v. Nes 24— 32 ct., August Noack 2936 ct. Diversen per bos Physalis Francetti 16—22 ct.. Chrysanten, gr.- bloemig 60—100 ct., idem tros 10—18 ct.. sneeuwbessen 6—9 ct., Acerblad 17—22 ct., Cle matis Durandi 12—31 ct.. idem Mevr. Ie Coultro 70 ct.. idem Prins Hendrik 70—100 ct. idem Nelly Moser 31 ct, Pernettya per stuk 2042 ct. LEIDSCHENDAM, 4 October. - Engelsche komkommers 1ste soort f. 3.60—4.40, 2de soort f. 2.102.50, 3de soort f. 1.30—1.90; gele kom kommers, 1ste soort f.44.90. 2de soort f. 2.60 3.50. 3de soort f. 1.50—2.10; kropsla. 1ste soort f. 0.701.90; peen f.22.40; bloemkool, le soort f. 7.608.10, 2de soort f. 2.304.50; tomaten midd. f. 3.604.10, groote ronde f. 4.104.90, 2e soort .f2.503, 3de soort f.22.20; andijvie per 100 f. 0.70—1.30; spinazie per 4 Ko. 46—61 ct.' postelein f. 11.1012.60; snijboonen 24-29; sper- cleboonen 16—19; prei f. 2.10—2.40; selderie 30- 60; bleekselderie f. 2.40—5.40; meloenen 5—9- druiven f.88.50. NAALDWIJK, 4 Oct. Bond Westland. Ali cante 1317 ct, frankenthalers 18—28 ct., champion 2131 ct.. colman 15 ct., muscaat 14 ct.. enkele boonen 12—22 ct.. snijboonen 17—34 ct.. appelen 6—8 ct.. peren 10—22 ct. per kg.; uien 55—70 ct.. tomaten 55—70 ct., B 65—81 ct.' C 50 ct., spruiten 1.15—1.50 per bak; andijvie 70—120 ct.. eieren 4.80 per 100; roodkool 2.20— 2.90. savoyekool 2.80—2.90. chineesche kool 3.80 4.40 ,nero 7.00—13.00 per 100 kg. NAALDWIJK. 4 Oct. C.C.W.S. Gerbera 5.80, pulling 11.00—15.00, page 15.00—18.00. yellows 14.0010.00, spectrum 2.102.40, licht rose 3.10 —5.60 .geel 2.10—3.80. wit 2.10—5.10, gemengd 5.00—6.10 per 100; plumosa 11—28 ct., dahlia 8 12 ct.. phoenix 15—23 ct., October wit 21—27 ct., freesia 1325 ct. per bos. RIJNSBURG. 4 Oct. Aardappelen f. 0.500.65; Kroten f. 0.50—0.60; Uien f. 0.50—0.70; Wasch peen f. 0.30—0.60; Bloemkool I f.8—13. idem II f.47; Bospeen f.34.50; Kroten f0.500.60; Groene kool f. 3.50—4.20; Roodc Kool f.2.80— 3.40; Gele Kool f. 2.60—3.20. Bloemenveiling, 4 Oct. Groote chrysanthen Speet 6—14; Puiling 6—12; Mory 12—15; Blanche partout 46; Witte asters 80—100; ge mengd 4060; blauw 4060; Elta 46; Tros- chrysanthen Goudvlinder 14—20; bruin 2025; Phenix 1214; Put asters 710; Witte lelies 5.20—5.80. VOORSCHOTEN. 4 Oct. 1939. Veiling V.P.V. Kippeneieren f. 4.80—6.10; Kuikeneieren f.4 4.30; Eendeneieren f. 4.304.40 per 100; Eenden f. 0.55; Duiven f. 0.14 per stuk. VOORSCHOTEN. 4 Oct. 1939. Vrije Veiling. Kippeneieren f.66.40 per 100; Kippen f. 0.50 0.60; Konijnen f. 0.750.95; Duiven f. 0.100.14 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 4 October. Aardbeien 710 ct. per doosje, druiven 14—16 ct. p. KG.; bloemkool f.3—9: andijvie f. 0.50—0.70; sla 0.30 1.70 per 100 st.; tomaten A f. 0.85—1.25, B f. 1.051.45, C 5065 ct.. bonken 5085 ct. per bak; snijboonen f. 2.002.80, idem stek f. 0.90— 1.15 per 10 KG. 4—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8