LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 4 October 1939 Vijf Duitschers uit het huis van bewaring te Haarlem ontsnapt Laatste oorlogsnieuws De bewaker neergeslagen Binnenland DAGBLADRECLAME Het Fransche legerbericht Het Duitsche legerbericht Fransche ministerraad Algemeen steuncomité 1939 BEURSOVERZICHT Buitenland Uit Ned. Oost-Indië Onze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 MAIKT •c, BIRItüIIN In den afgeloopen nacht hebben vijf Duitschers, die in het huis van bewa ring: te Haarlem waren opgesloten, kans gezien te ontvluchten. Zij sloegen den bewaker neer, ontnamen hem zijn sleu tels en wisten met behulp daarvan op een binnenplaats te komen. Een trapje, dat in een kolenbergplaats stond, maakte het voor hen al zeer eenvoudig om over den muur van het gebouw te klimmen. De ontvluchting is eerst hedenmorgen ontdekt door den twee den bewaker. Deze wordt 's nachts door zijn collega om de twee uur gewekt en doet dan op zijn beurt de ronde door het gebouw. Hedenmorgen, werd deze bewaker echter pas omstreeks zes uur wakker en uit de omstandigheid, dat zijn collega hem niet gewekt had, leidde hij af, dat er iets onge woons gebeurd moest zijn. De man stelde direct een onderzoek in en vond tot zijn ontsteltenis zijn collega, stevig gebonden en met een prop in den mond, op den vloer van de cel liggen, waarin de vier Duitschers opgesloten waren geweest. Een vijfde Duit- soher, die in een andere cel gevangen had gezeten, was eveneens verdwenen. Nadat de bewaker zijn collega had' bevrijd, verklaarde deze, dat hij den vorigen avond omstreeks twaalf uur naar de cel van de vier Duitschers was gegaan, omdat dezen gebeld hadden. Op het oogenblik, dat hij de celdeur opende, kreeg hij een hevigen stomp in het gelaat, waardoor hij even ver suft raakte en op den grond viel. Hiervan maakten zijn vier belagers gebruik om hem vast te binden en hem een prop in den mond te duwen; zoodat het den bewaker onmogelijk was om hulp te roepen. Vervol gens droegen zij hem in de cel en namen hem zijn sleutels af. Hun eerste werk was vervolgens een landgenoot te bevrijden, die in een nabijgelegen cel was opgesloten. Met behqlp van de sleutels wasten zij in de gang te komen, welke naar den hoofd ingang van het gebouw leidt. Daar de be waker de sleutels van deze deur echter nooit bij zich draagt, zagen de mannen zich dezen weg versperd. Zij gingen daarom weer terug, forceerden de deur van een kolenbergplaats en wisten van daar uit op de binnenplaats te komen, nadat zij eerst door verbuiging van de spijlen een opening hadden gemaakt in een ijzeren hek. Met een trapje, dat zij in de kolenbergplaats vonden, was het tenslotte gelijk gezegd zeer gemakkelijk over een schutting en den buitenmuur van het gebouw te klimmen en in den nacht te verdwijnen. Slechts van een hunner meent de politie een spoor gevonden te hebben. Het was be kend, dat deze man, voor hij gedetineerd was, omgang heeft gehad met een meisje uit Velsen. Uit het feit, dat in die ge meente in den afgeloopen nacht een fiets gestolen is, leidt de politie af, dat de man in deze richting is gevlucht. Nadat de ontvluchting ontdekt was, heeft de politie direct een uitgebreid onderzoek ingesteld en het signalement der ontvluch ten per radio doen verspreiden. Drie man nen hadden communistische sympathieën, de andere twee waren nationaal-socialist. Het vermoeden ligt voor de hand, dat zij na hun ontvluchting niet bij elkaar zijn gebleven. De bewaker, die door de mannen was overvallen, heeft geen nadeelige gevolgen van dezen sensatloneelen overval onder vonden. Hij heeft een wonde aan het hoofd, die niet van ernstigen aard is. HET KLOOSTER-JUBILEUM VAN PATER S. BOOMS O.F.M. Heden herdenkt pater Salvator Booms van de Hartebrug-parochle zijn 40-jarlg klooster] ubileum. Vanmorgen te kwart voor acht werd door den jubileerenden priester een plech tige hoogmis opgedragen, waarbij de jubi laris werd geassisteerd door pater Ponsloen en pater van Heusden. In den middag vond een druk bezochte receptie plaats. 40-JARIG JUBILEUM BIJ T. EN D. Van den heer W. Kokkedee. Heden herdacht de heer W. Kokkedee den dag, dat hij voor 40 Jaar ln dienst trad bij de firma Tleleman en Dros. De jubilaris werd met zijn vrouw per auto van zijn woning afgehaald. Op de afdeeling werd hij toegesproken door een der oudsten van het personeel, den heer Stol, die hem namens het personeel der blikslagerij, den pons- en bllkkenzolder, een lamp aanbood. Na door de directie te zijn toegesproken, die hem de gebruikelijke enveloppe over handigde kon de Jubilaris den dag verder in den huiselljken kring feestelijk door brengen. Temidden van het personeel wer den eerst nog eenlge oogenblikken genoeg lijk samen doorgebracht. BEGRAFENIS MET MILITAIRE EER. Groote belangstelling. Hedenmorgen vond op de begraafplaats „Rhijnhof" onder zeer groote belangstelling de teraardebestelling plaats v»n het stoffe lijk overschot van den 27-jarigen artillerist A. Verhoogt van 6 R.V.A., die J.l. Vrijdag morgen op de Carel van Bylandtlaan te Den Haag van een vrachtauto viel en met zijn hoofd tegen een trottoirband sloeg. Met een schedelbasisfractuur werd het slacht offer naar het ziekenhuis aan den Zuldwal vervoerd, alwaar hij aan de bekomen ver wondingen is overleden. Te ongeveer 10 uur vertrok de stoet van de ouderlijke woning aan de Oelebesstraat Aan den stoet vooraf gingen 2 trompetters met omfloerste trompetten en een vuur peloton. bestaande uit 12 man. Achter den stoet liepen 12 militairen, die op de be graafplaats als dragers fungeerden. Even eens sloot zich een detachement manschap pen aan van de batterij, waartoe de over ledene behoorde. Het geheel stond onder leiding van den lsten luitenant A. Meyer Nadat de kist, welke bedekt was met de Nederlandsche vlag, in de groeve was neer gelaten, trad de batterij-commandant E Engberts naar voren en zeide ongeveer het volgende: Ik heb den overledene, die slechts korten tijd bij mijn batterij was In gedeeld, weinig gekend. Zijn kamerader hebben hem als een goed en trouw vriend geschetst. Hij ruste in vrede. Vervolgens werd het woord gevoerd dooi den len luitenant A Meyer, die namens de familie allen hartelijk dank zegde voor de betoonde belangstelling. Vele kransen dekten de kist. De vader van den overledene dankte namens de familie de beide sprekers en ook de kameraden voor hun medeleven. Bij het diploma-zwemmen in „De Overdekte" is ln de rij der geslaagden abu sievelijk niet opgenomen Ansje van Weerlee 13- rugqegraat van eUc qoed reclame-plan Het Fransche legerbericht van heden ochtend luidt: ,,De nacht is kalm geweest De artillerie aan beide zijden heeft In de buurt ten Zuiden van Zweibruecken geschoten. Nog meldt Parijs: Boven het geheele gebied van Moezel en Saar ls een hevige regen gevallen. De laaghangende wolken en het slechte zicht hebben ook de activiteit van de lucht macht verminderd welke gewoonlijk niet bulten actie was, ook al was het aan het front kalm. Gezaghebbende personen verklaren, dat het zlektecljfer bij de Fransche troepen lager dan normaal is. SARADJOGLOE TE MOSKOU. De Turksche minister van buitenland- sche zaken, Saradjogloe, heeft gisteren nog niet de mogelijkheid gehad de sedert eergisteren onderbroken onderhandelingen op het Kremlin te hervatten. Het opperbevel van de Duiteche weer macht maakt bekend: In het Oosten is het bij de zuivering van het gebied tusschen de voormalige demarcatielijn en de nieuw vastgestelde grens der Duitsche en Russische belangen nog tot gevechten gekomen met op zich zelf staande deelen van de Poolsche troe pen. In het Westen heerschte, behalve een zwakke activiteit van de vijandelijke ar tillerie in de buurt van Saarbruecken, bijna volledige rust In den handelsoorlog werden sedert 30 September nog 72 stoomschepen door Duitsche zeestrijdkrachten aangehouden. Een gedeelte hiervan werd naar Duitsche havens opgebracht wegens het vervoeren van contrabande. DE KWESTIE VAN HET AMERI- KANSCHE WAPENEMBARGO. Het Amerikaansche instituut voor de openbare meening maakt bekend, dat se dert Roosevelt op 21 September voor het congres een redevoering heeft uitgespro ken, 62 procent der ondervraagden zich hebben uitgesproken ten gunste van het opheffen van het embargo en 38 procent daartegen Voor de redevoering van den president was de verhouding 57 tegen 43. De vanochtend gehouden Fransche mi nisterraad was voor het grootste deel ge wijd aan de uiteenzetting, welke, naar het schijnt, Daladier heeft gegeven over den diplomatieken en militairen toestand. Daladier heeft den president der repu bliek twee decreten ter onderteekening voorgelegd Inzake de benoeming en be vordering van officieren. De ministerraad heeft den tekst goed gekeurd van het decreet, waarbij onder gezag van het ministerie van landbouw een algemeene ravltailleerlngsdlenst wordt georganiseerd. MR. J. B. KAN VOORZITTER. Dezer dagen is gemeld, dat op initiatief van Prinses Juliana de oprichting werd voorbereid van een algemeen steuncomité 1939, dat beoogt het werk van het nationaal fonds voor bijzondere nooden en van de Koninklijke Nederlandsche vereeniging tot steun aan miliciens te coördineeren. Naar wij vernemen is staatsraad mr. J. B. Kan bereid gevonden als voorzitter van dit comité op te treden. De installatie van het comité zal morgenmiddag in tegenwoordig heid van Prinses Juliana als eere-presi- dente op het departement van binnenland- sche zaken geschieden. UITBREIDINGSPLAN NOORDWIJK. Beroep niet ontvankelijk verklaard. Bij Koninklijk Besluit zijn niet ontvan kelijk of ongegrond verklaard de beroepen van een aantal ingezetenen van Noordwijk tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van 20 December 1938, waar bij aan het door den raad der gemeente Noordwijk d.d. 9 November 1937 voor die gemeente vastgestelde uitbreidingsplan ge deeltelijk goedkeuring is verleend en ge deeltelijk goedkeuring is onthouden. DE „TARIA" AAN DE KONINKLIJKE SHELLGROEP OPGELEVERD. In verband met het mijnengevaar op de Noordzee is het 15000 ton groote motor tankschip „Taria", gebouwd bij de Neder landsche Scheepsbouw maatschappij te Amsterdam, zonder officieele proeftocht aan de Kon. Shellgroep opgeleverd en ver trekt morgen van Amsterdam naar Rot terdam. ONGEVALLEN TE ALPHEN. Hedenmorgen heeft de zoon van den heer H. de Vries een vinger van de linkerhand afgezaagd, toen hij werkzaamheden ver richte met een zaagmachine bij den heer A. v. Dam, aan de Raadhuisstraat te Alphen. Dr. Hildernisse verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden werd vervoerd. Een kind van 1V2 jaar van den heer A. Marbus, wonende Concordiastr. te Alphen is van een hoogte van 3 M. uit een dakraam gevallen. Dr. Hildernisse verleende de eer ste hulp. De toestand van het kind is rede lijk wel. OPBRENGST DER ZOMERZEGELS. Van de zomerzegels 1939 zijn de volgende aantallen verkocht: l'/i cent (met een toeslag van lVi cent) 643 946; 2vt cent (met een toeslag van 2vi cent) 493.032; 3 cent (met een toeslag van 3 cent) 650.985; 5 cent (met een toeslag van 3 cent) 933.510; 12'/ï cent (met een toeslag van 31/» cent» 545.561. De opbrengst boven de frankeerwaarde hiervan bedraagt f. 88.614,47v«. DE BOTSING BIJ DE BERLAGE-BRUG TE AMSTERDAM. Een der slachtoffers overleden. Een der slachtoffers van de ernstige bot sing, vannacht op de Weesperzijde bij de Berlage-brug te Amsterdam, de militair Streep uit Utrecht, is in den loop van den ochtend in het Burgerziekenhuis aan zijn ernstige verwondingen bezweken. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR. In de gisteren gehouden Raadsvergade ring van Wassenaar werden o.a. credieten verleend voor het inrichten van een dis tributiekantoor, aankoop van een vuilnis auto en een auto voor den opzichter der plantsoenen tot een.bedrag van f.5600.—. Wij komen op een en ander morgen nader terug. TWEE DIEVEGGEN AANGEHOUDEN. In een textielfabriek te Groningen werd een 19-jarig meisje betrapt, toen zij nieuwe kleedingstukken wegnam. Bij een huiszoeking heeft de recherche zeer veel goederen in beslag genomen. Bij dit onderzoek kwam voorts aan het licht, dat het meisje een paar maanden geleden een portemonnaie met geld ten nadeele van een vriendin had gestolen. Bovendien pleegde zij diefstal op de weekmarkt, in samenwerking met een ander meisje, dat eveneens aangehouden werd. Ook werden diefstallen gepleegd in de Hema, bij C. en A. en in Paterswolde. waar een ander meis je het slachtoffer werd. De dieveggen zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld. RICHTPRIJZEN 1940 VOOR LANDBOUW PRODUCTEN. Aangezien van verschillende landbouw producten binnenkort de zaaitijd aan breekt, is de vraag gesteld, welke richt prijzen voor den oogst 1940 zullen worden bepaald. De minister van economische zaken deelt daarover mede, dat de econo mische omstandigheden voor de naaste toe komst zoo onzeker zijn, dat het niet moge lijk: is, reeds thans richtprijzen vast te stellen. Deze zullen in den loop van het volgende jaar worden bepaald. Daarbij zal worden getracht een redelijke belooning voor den boer vast te stellen, rekening hou dende met alle daarbij ln aanmerking ko mende omstandigheden, zooals bijvoorbeeld de productiekosten en de kosten van het levensonderhoud van den landbouw. H. K. te L. - De Holland—Afrikalijn is ge vestigd in het Scheepvaarthuis. Binnenkant 7. te Amsterdam. Betreffende de mogelijkheid van emigratie naar Afrika en de eventueel te volgen handel wijze gelieve U zich te wenden tot dc Radio Controle Commissie, Mauritskade 17, Den Haag. C ENTRALE REGEERINGSKELDER VOOR MUSEUMSCHATTEN IN DE DUINEN. Naar wij vernemen is de Nederlandsche regeering van plan de Nederlandsche kunst schatten onder te brengen in een centralen bomvrijen kelder, die gebouwd zal worden in de duinen. Thans zijn vele waardevolle voorwerpen ondergebracht op verschillende plaatsen, die evenwel niet voldoende zekerheid bieden tegen bomaanslagen Het ligt daarom in de bedoeling een kelder te bouwen, die 3 M. hoog is en een opper vlakte heeft van 60 M2. Hierin zouden dan voorwerpen van groote waarde uit biblio theken, archieven en musea opgeborgen kunnen worden, totdat de huidige gevaar lijke tijden voorbij zijn. Vermoedelijk zullen ook op andere plaat sen schuilkelders voor dit doel worden ge bouwd. BRITSCHE VERONTSCHULDIGINGEN. De Regeeringspersdienst meldt: Van den Nederlandschen consul-generaal te Singapore is bericht ontvangen, dat de commodore der Britsche marine in Ma laya hem namens de Britsche marine autoriteiten verontschuldigingen ls komen aanbieden voor het feit. dat in den och tend van 16 September j.l. ter hoogte van Padang, op de Westkust van Sumatra, een vliegtuig van het Britsche oorlogsschip „Cornwall" zich wegens minder goed zicht onopzettelijk te ver naar de kust heeft be geven en te laat bemerkt heeft, dat het zich boven de Nederlandsch-Indische terri toriale wateren bevond. ALLE STAATSDIENSTEN WEER TE MADRID. Tegen half October zullen alle ministers er. hun diensten weer naar Madrid terug- keeren. Burgos zal weer provinciale hoofd stad worden, doch deze stad zal naar den geest als hoofdstad van het nieuwe Spanje worden beschouwd. AMSTERDAM, 4 October. De beurs stond gisteren in het teeken van wachten op de rede van Chamberlain. Deze rede heeft de Britsche minister-president thans uitgesproken, doch op de New-Yorksche effec- tenmarkt was de invloed daarvan niet recht streeks merkbaar, aangezien Chamberlain be vestigde, hetgeen reeds verondersteld werd. n.l., dat een terughoudende houding tegenover het Duitsche vredesoffensief zou worden aange nomen. Wallstreet was lusteloos gedisponeerd, en gaf er de voorkeur aan, geen vastomlijnd standpunt aan te nemen, doch eerst, den ver deren gang van zaken af te wachten en met name de aangekondigde redevoering van Hit- Ier voor den Rijksdag. De Amerikaansche goe derenmarkten legden meerendeels een gedrukte houden aan den dag. Zoowel de Suiker- als de Rubberaandeelen liepen achteruit. Min of meer overeenkomstig de verwachtingen heeft het Internationale Rubber Reguleerings Comité gisteren besloten, den toelaatbaren uitvoer voor het vierde kwartaal van 1939 te verhoo- gen tot 75van de standaardtonnage. Deze nieuwe verhooging van den toelaatbaren export beteekent een verzachting van de rub berrestrictie voor de tweede maal binnen deri tijd van een maand. Een en ander wordt behal ve in verband met de gewijzigde situatie inge treden door den oorlog, in verband gebracht met de ruilovereenkomst tusschen Engeland en de Ver. Staten, welke naar verluidt in werking zou zijn getreden, en waarbij Engeland begon nen zou zijn met den aankoop van 80.000 ton Amerikaansche rubber, welke tegen katoen zal worden uitgewisseld. Uiteraard zal de ontwikkeling van den rub- berprijs en in verband daarmede de houding der rubberaandeelen op de effectenmarkt naar aanleiding van dit besluit van het rubbercomité met aandacht worden gevolgd. De middagbeurs. De beurs woog vandaag de oorlogs- en vre- deskansen tegen elkaar af. De schaal sloeg echter meerendeels om naar de mogelijkheid van voortzetting van den oorlog. Dat de koopers op het oogenblik prefereeren buiten de markt, te blijven, valt niet te ver wonderen, De situatie is te onduidelijk en te onzeker om nieuwe posities aan te gaan. De beurs werd dan ook gekenmerkt door een vol slagen gebrek aan affaire, hetgeen tot gevolg had dat de koersen zich slechts met moeite konden handhaven. Flauw was de markt echter in geenendeele, eerder min of meer verdeeld, doch in ieder geval met slechts geringe afwij kingen naar beide zijden. Het aanbod bleef achterwege en uiteraard was de gedrukte tendenz van Wallstreet een factor, die gewicht in de schaal legde. Al met al was de markt dus ongeanimeerd en boden de verschil lende hoeken weinig stof tot bespreking. De nieuwe verzachting van de rubberrestrictie had geen merkwaardige uitwerking op de rub beraandeelen. Amsterdam Rubber wist zich op het vorige niveau te handhaven. Tabaksaandeelen blevpn op den achtergrond bij onveranderde koersen. Industrieelen waren aan den vasten kant. Unilever ontving eenigen steun en Philips verbeterde 5 Aku was prijs houdend. De Suikermarkt bood slechts zeer kleine verschillen en de affaire was beperkt. H.V.A. kon zich nauwelijks handhaven. Speci fieke soorten weken nauwelijks van het vorige niveau af. Ook voor scheepvaartaandeel^n was de belangstelling matig. Aandeelen Koninklijke boot lagen gedrukt doch de andere soorten wis ten zich goed te handhaven. Koninklijke Olie opende in gedrukte stemming op 5 lager peil. Daarna kwam eenige steun los en bewoog het hoofdfonds zich in opgaande richting zonder evenwel te vorige koersen te benaderen. Amerikapen openden zwak overeenkomstig Wallstreet, doch legden in het verdere verloop een toenemend herstel aan den dag, in het bij zonder voor staalfondsen. De beleggingsmarkt was meerendeels vaster gedisponeerd. Integralen waren een procent hoo- ger op 64. Ook de gestaffelde leening en de af losbare 3 leeningen waren vaster. Indische leeningen eveneens iets hooger. ONTVLUCHTE INBREKER GEARRESTEERD. BATAVIA, 4 Oct. Aneta/A.N.P.)Hille- brandt, de Europeesche inbreker, die door onachtzaamheid van een politie-man was ontvlucht, is in den afgeloopen nacht te Tandjong-Priok weer gearresteerd. LISSABON EINDPUNT VOOR DE „MARNIX VAN SINT ALDEGONDE De maatschappij „Nederland" deelt mede dat zij voornemens is het thans thuisva rende M.S. „Marnix van St Aldegonde" niet naar Amsterdam te laten komen, doch haar thuisreis te laten einddgen in Lissabon. Van Lissabon af zal de nieuwe uitreis beginnen. De daarvoor geboekte passagiers zullen naar Lissabon vervoerd worden met het S.S. „J. P. Coen". Aangezien de passa gierscapaciteit van de „J. P. Coen" kleiner is dan die van de „Marnix" S.S. zal de „J. P. Coen" de „Marnix"-passagiers in twee reizen naar Lissabon moeten brengen. De eerste maal vertrekt de „J. P. Coen" op 11 October a.s. van Amsterdam. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De groote aanvoeren op de slachtvee-afdee- lingen blijven nog steeds voortgang vinden. Be gin dezer week kon men weer spreken van ..over voerde" markten. Te Rotterdam liep het aan- voercljfer van Maandag en Dinsdag bij elkaar zelfs boven de tweeduizend stuks. Voor het leger werden ongeveer driehonderd stuks gekocht, doch desondanks bleek het toch zeer moeilijk om alles te plaatsen. De prijzen waren dan ook even afloopend. Te Amsterdam, Purmerend en Gro ningen waren de aanvoeren eveneens ver boven het normale en handel zoowel als prijzen waren minder dan vorige week. Wij verwachten dat deze toestand nog wel even zal voortduren, voor al nu door de koude nachten het gras sterk achteruitgaat- en men met het oog op de moei lijkheden om den a.s winter aan voldoende vee voeder te komen, dit najaar veel meer opruimt dan in gewone omstandigheden het geval zou zijn geweest. Sedert vorige week is ook de In voer van rundvleesch uit Denemarken weer her vat. Ongeveer tweehonderd koeien per week, hetgeen ook weer eenigen invloed uitoefent. Het was misschien beter geweest dezen in voer op te schorten totdat de najaarsopruiming hier een einde had genomen, want momenteel is er geen behoefte aan. Op de gebruiksvee-afdeelingen was het aan bod in verhouding niet zoo groot, doch de han del bleef over de geheele linie onbevredigend. De prijzen waren voor de beste soorten wel te handhaven, doch een niet te best gebruiksbeest met. weinig vleesch was beslist goedkooper. De vette kalveren werden begin dezer week even vlugger verkocht en even stijver in prijs. Ook de nuchtere kalveren konden goed worden geplaatst en flink prijshoudend. Met het wol vee ging het eveneens bevredigend, ondanks het feit dat de aanvoeren zeer belang rijk waren. De vette varkensmarkt vertoonde weer oploo- pende prijzen. Toch was de handel minder vlot dan de vorige week en aangezien thans door de veehouderij-centrale ook vette bevroren varkens, die nog in de koelhuizen liggen opgeslagen, op de birmenlandsche markt worden verkocht, zal een verdere stijging misschien even worden ge remd. WISSELKOERSEN. Londen 7.58 (7.54l/i); Berlijn 75— (74.87»/*)Parijs 4.30 (4.28); Brussel 31.55 (31.55); Zwitserland 42.18 (42.23); Kopen hagen 36.40 (36.35); Stockholm 44.90 (44.75) Oslo 42.80 (42.70); New York 1.881/8 (1.87 15/16); Lire Bankpapier 7.87»/* (7.80). Prolongatie 3; Part. disc. 2 1/82 3/8; Daggeld 1 3/4. Re gistermarken 16 3/4; Handels Sperr- marken 4 5/8; Reismarken 43'/»; Bankpa pier 24»/i. (2 lijnen) AMSTERDAM. 4 October. Veemarkt 234 Vette kalveren ie kw. 5864 (enkele hooger», 2e kw. 50—56, 3e kw. 40—48; 264 Varkens, vleeschvarkens (90110 Kg.) 7980, zware var kens 77—78. vette varkens 77—78. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. LEIDSCHENDAM. 3 Oct, Eierenveiling Café ,.Het Wapen van Veur". 16051 kippeneieren 5.30—6.20; 2000 henneneleren 3.90—4.20; 350 eendeneieren 3.10; 371 kippen 0.400.75; 15 eenden 0.500.60; 31 konijnen 0.401.75; 20 duiven 0.100.20. BOSKOOP, 3 Oct. Coöp. vereen. De Bosk. Veiling. Rozen per bos: Queen Mary 2036 ct.; Pechtold 30—60 ct.; Wendland 4070 ct.; Had- ley 5070 ct.; Briarclif 5075 ct.: Butterfly 40—74 ct.; Rosalandia 2850 ct.: Florex 35—60 ct.; Vierlanden 3055 ct.; August Noack 15—24 ct.; Else Poulsen 2442 ct.; Gloria Mundi 50 80 ct.; Ellen Pouisen 2446 ct.; Paul Grampel 3050 ct.; Rosa Mundi 4072 ct.; Mevr. Van Straaten van Nes 1630 ct.; Gemengde rozen 1625 ct. Diversen per bos: Chrysanthen, gr.- bloemig, 6090 ct.idem. tros, 1016 ct.; Phy- salis Francetti 1217 ct.; Clematis Durandi 20 30 ct.idem Prins Hendrik 60—90 ct.; idem Mevr. Ie Coultre 70 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN. 3 Oct. Eigen heimers. groote, f. 3.204.40; bospeen f. 3.20— 4.30; bloemkool I f. 9.40—15.30, idem II f. 4.10— 7.90; peen per kist 30—70 ct.; prinsesseboonen f. 10—14. KOUDEKERK A. D. RIJN. 3 Oct. E.V.K.R. Aanvoer 1105 st. Boter 20 p. Prijzen: kipeieren f5.255.55; boter 6873 ct.; kaas 3033 ct.; kippen f. 0.851.00; hanen 75 ct.; konijnen 0.75 1.3Q. LEIDSCHENDAM. 3 Oct Kropsla. 1ste soort f 0.702.10. 2de soort 50—60 ct. peen f2.30 3.10; tomaten, midd. f. 3.504.90, idem groote ronde f. 3.90—5.40, 2de soort f. 3—3.20.3de soort f.22.30; andijvie per 100 50—80 ct.; spinazie per 4 Ko. 5866; postelein f. 10.50—12.30; snii- boonen 24—27: spercieboonen 1719; selderie 3060: bleekselderie f. 3.105.90: meloenen 5-11 NAALDWIJK. 3 October. Bond Westland Alicante 1315; Champion 1722; Maroc 14: Dubb. boonen 1.051.15 (2e srt,); ld. m. draad 0.70 (p. 15 Kg.); Tomaten: A 52—57. B 55 C 50 per bak. NAALDWIJK. 3 Oct. C.C.W S. Ezquisite 222 42: Witte begonia 18—30: Cyclamen 18—39; Coleus 6—7: Primula 9—15; Phoenix 11—18: Gold Finder 13—18 Harvester 10—13; Pulling 10; Page 12—14. WOERDEN. 4 October. Aanvoer 382 par* tijen kaas met R.M. le kwal 36—39; 2e kwifc 31—34; zware tot 40. Handel kalm.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3