LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blsd Vrijdag 29 September 1939 Gemeenteraad Katwijk Verleening van credieten Uit de Rijnstreek De Leidsche Industrie gaf het voorbeeld VOORHOUT. De melkprijs is alhier verhoogd van 10 tot 11 cent per liter. WARMOND. BIJEENKOMST R.K. DE HANZE. Het bestuur en bloc afgetreden. Onder voorzitterschap van den heer F. Slager vergaderde in Hotel de Stad Rome de afd. Warmond van de Ned. R.K. Mid denstandsver. „De Hanze". Nadat de notulen van den secretaris waren vastgesteld, herdacht de voorzitter het overlijden van twee trouwe leden, n.l. de heeren dr. H. J. A. Walenkamp en P. Samwel, waarvan de eerste van de oprich ting af lid der vereeniging was geweest. Voor de zielerust van beide overledenen werd een kort gebed gestort. De voorzitter wees er op dat met ingang van 15 Septem ber j.l. de uitzonderingsbepaling met be trekking tot het sluiten der winkels was komen te vervallen. Hem is medegedeeld dat tegen overtreding der verordening streng zal worden opgetreden, waarna hij den leden in hun eigen belang adviseerde, de verordening stipt na te leven. Voorts deelde spr mede, dat hij na rijp beraad besloten had zijn functie als voor zitter van „De Hanze" neer te leggen. Hij dankte alle bestuursleden, met wie hij ge durende zijn 12 jarig voorzitterschap in de beste verstandhouding had mogen sa menwerken. Ook dankte spr. de autoritei ten die steeds toonden een open oog voor den middenstand te hebben. Spr. kwam tot dit besluit omdat van een gedeelte der le den steeds tegenkanting werd ondervonden en alle plannen die door het bestuur op touw werden gezet, bij voorbaat tot mis lukking gedoemd waren. Men ontzag zich zelfs niet bij dergelijke voorstellen zijn persoonlijk belang naar voren te schuiven. Op deze wijze was het voor spr. niet meer doenlijk vruchtbaar werk voor de vereeni ging te dóen. De heer van Stijn dankte den voorzitter hartelijk voor alles wat hij voor de vereeniging had gedaan. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de heer B. M. van Stijn die deze functie echter weigerde te aanvaarden, evenals de heer Paardekooper. Na een onderlinge gedach- tenwissellng van het bestuur deelde de voorzitter mede dat het bestuur en bloc aftrad. Volgende week zal een nieuwe ver gadering gehouden worden, waarin men een nieuw bestuur en een nieuwen voorzit ter zal kiezen. De Luchtbeschermingsdienst. Wij vernamen de volgende bijzonderhe den omtrent den luchtbeschermingsdienst, die naar een vastgesteld en reeds officieel goedgekeurd plan werkt. Als hoofd fungeert de heer G. Kalemlnk, als plaatsvervangend hoofd de heer Th. R. de Vroomen. De lucht beschermingsdienst is onderverdeeld in verschillende af deelingen: Geneeskundige afd.: hoofd de heerdr.H. A. G. M. Walenkamp. Waarschuwingsafd.: hoofd de heer J. Dekker, plaatsvervanger de heer Th. Derriks. Ontsmettingsafd.: hoofd de heer K. J. v. d. Burg, plaatsver vangster mej. J. Heyl. Brandweerafd.: hoofd de heer W. K. Heyl, plaatsvervanger de heer K. Heumer. T.echnjsche afd.: hoofd de heer J. H. Haverkort, platasvervanger de heer C. Oosterom. Politie-afd.: hoofd de heer N. v. d. Krogt plaatsvervanger de heer E. C. Hulsebosch. Alle 124 medewerkenden zijn aangesteld. Alle afdeelingen oefenen gelijk bekend, re gelmatig. Zoo heeft de Raad op voorstel van B. en W. een crediet voor den Lucht beschermingsdienst gevoteerd f 4000. doch Ged. Staten verminderde dit crediet aanmerkelijk omdat de gemeente Warmond voor de luchtbescherming is ingedeeld in de derde gevarenklasse. In tijden van ge vaar zullen de benoodigde materialen ge- requireerd worden. Binnenkort zal aan de inwoners een handleiding worden uitge reikt, waarin uiteengezet wordt hoe men zich bij luchtaanvallen moet gedragen. De Luchtbeschermingsdienst rekent op ieders medewerking; een Inwoner heeft reeds f. 100.beschikbaar gesteld. Dit moge voor anderen een aansporing zijn om eveneens den Luchtbeschermingsdienst financieel te steunen, waartoe zij hun gaven kunnen storten op postgiro-rekening No. 95804 ten name van de N.V. Padox alhier onder ver melding „Luchtbescherming". Ook voor nadere inlichtingen kan men zich schrif telijk wenden tot hetzelfde adres. ALPHEN. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN OP ZONDAG. B. en W. wijzen verzoek om schadeloosstelling af. In de raadsvergadering van 14 Augustus JJ. werd B. en W. in handen gesteld om prac-advies het adres van den voorzitter van de Alphensche Voetbal- en Athletiek- vereenlging „Alphla" waarin deze er zich over beklaagt, dat het aan de genoemde vereeniging zooals het in het adres luidt onmogelijk is gemaakt op Zondag 23 Juli 1.1. de door haar op dien datum georganiseerde athletiekwedstrijden te doen plaats vinden. Dit adres hield o.m. in een verzoek om schadeloosstelling voor alle ge maakte kosten en voor winstderving. B. en W. zétten in hun praeadvies uitvoerig den loop van zaken uiteen: o.m. hoe het ver zoek om de verelschte vergunning haar eerst op 15 Juli heeft bereikt, zoodat het niet mogelijk was op 15 Juli reeds een be schikking te geven. Overigens ontkennen zij dat de gemeente voor eenige vergoeding aansprakelijk is, daar het verzoek aan het verkeerde adres is gericht. Niet wettig achtten zij voorts dat het verzoek alleen van den voorzitter der vereeniging is uit gegaan, terwijl wat de kwestie zelve be treft, zij nogmaals uiteenzetten dat het toenmalige college van B. en W. in zijn geheel op het standpunt stond, dat géén verdere uitbreiding behoort te worden ge geven aan sportbeoefening op Zondag, in welk standpunt geen verandering is geko men. Zonder eenig voorbehoud huldigen zij alsnog die opvatting en zullen zich daar naar blijven gedragen Een mooie Huisvlijttenloosntelling. Gisteren werd de jaarlijksche tentoon stelling gehouden in de leesbibliotheek van het Nut van de in het afgeloopen seizoen De raad van Katwijk vergaderde gisteren. Na opening door den voorzitter met gebed, deelde de burgemeester mede. dat den heer van Diggelen ontslag was verleend als fa brieksbaas van de Gasfabriek wegens ge zondheidsredenen. Spr bracht hem dank voor de bewezen diensten Na nog eenige mededeelingen werden na toelichting de algemeene voorwaarden betreffende den verkoop van bouwgrond vastgesteld. Nadat een voorstel tot verkoop van grond aan de aannemers N. J. van Duyvenbode en M. van Duyn was goedgekeurd werd besloten tot ruiling van grond met den heer A Lam mens te Leiden, in verband met den bouw van een winkelhuis aan de Z.O. zijde van den Achterweg te Katwijk aan den Rijn. B. en W. stelden vervolgens voor over te gaan tot vergrooting van de bestaande plan tenkas in den tuin van het door den chef tuinman bewoonde perceel aan den Noord wij kerweg, daar deze te klein is geworden om alle daarvoor in aanmerking komende planten op te nemen voor het ondergaan van de noodige botanische bewerkingen. De kosten daarvan worden op f. 250 geraamd. De heer A. Wassenaar vroeg of deze uit gaaf in de huidige omstandigheden wel ver antwoord was. De voorzitter antwoordde be vestigend in verband met den groei der plantsoenen. De heer D. Schoonenberg acht te de uitgaaf gerechtvaardigd, evenals de heer L. v. d. Zwan in verband met de uit breiding der gemeente Hierop werd het voorstel aangenomen. Hierop volgde een voorstel van B. en W tot het beschikbaar stellen van een crediet tot het in dienst houden van twee tijdelijke agenten van politie, als gevolg van mili taire inkwartieringen, de controle op de uit voering der crisiswetten, de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 enz. Ook is het nood zakelijk gebleken de surveillancediensten uit te breiden eensdeels als gevolg van het aan tal gelegerde militairen, anderdeels nu door het niet uitvaren van de visschersvloot en het inkrimpen van tal van andere bedrijven het getal werkloozen aanzienlijk is gestegen Den heer v. d. Marei is het niet duidelijk wat de aanwezigheid der militairen met deze kwestie heeft te maken, want het is heel rustig in de gemeente Hij adviseert het voorstel terug te hemen en te blijven vol staan met het huidige aantal agenten Ook de heer v. d. Zwan wijst er op, dat er reeds militaire politie is, hetgeen z.i. voldoende is. Ook de heer van Tongeren vindt de motivee ring van het prae-advies niet sterkt, het geen hij nader toelicht. De voorzitter wijst er op. dat de militaire politie niet te Katwijk gestationneerd is. De militairen veroorzaken wel geen last, maar zij geven toch veel extra werkzaamheden, o.a. voor de nachtpolitie, daar alle militaire straffen op het politie bureau worden uitgezeten. Voorts geeft het toezicht op de vreemdelingen meer werk enz. Er zijn meer dubbelposten noodig en er bestaat altijd de kans, dat er ingegre pen moet worden. Er doen thans drie des nachts dienst in de geheele gemeente. Nadat verschillende leden nog suggesties aan de hand hadden gedaan, om in de noodige hulp te voorzien werd het voorstel met 87 st. verworpen. In verband met de noodzakelijkheid om ten behoeve van den luchtbeschermings dienst nadere voorzieningen te treffen, stel den B. en W. voor een crediet van f 3000 uit te trekken, zulks voor de aanschaffing van een tweede sirene, die te Katwijk aan Zee is geplaatst, terwijl de het vorige jaar gekochte, thans te Katwijk aan den Rijn is gemonteerd. De nieuwe sirene bezit een grootere capaciteit dan de eerste. De gemaakte kosten omvat ten voorts den aanleg der noodige geleidin gen, daar het gewenscht is dat de beide sirenen vanuit een centraal punt kunnen worden bediend Voorts ligt het in de be doeling o.a. een aantal brandweerwagentjes en verder noodig geachte hulpmiddelen ten dienste van de luchtbescherming aan te koopen. De voorzitter gaf een gedetailleerde uit eenzetting betreffende de kosten. Tijdens de hierop volgende discussie, zeide de voor zitter den aanleg van schuilloopgraven uit den booze te vinden, evenals het gemeente bestuur van Haarlem. Hij acht het beter maar rustig in de huizen te blijven, vér van de ramen af Ook de kwestie der brandkra- nen werd besproken. Tenslotte werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Hierop volgde behandeling van dg aan vraag van een crediet van f. 2500 voor de distributie van levensmiddelen, t.w. voor de eerste inrichting van het distributiekantoor en voor salarieering van het personeel tot 1 Januari a.s iaanstelling tijdelijke krach ten, aanschaffing schrijf- en rekenmachine enz.). Van het Rijk wordt een tegemoet koming in deze kosten ontvangen van 75 °/o, zoodat ten hoogste f. 625 ten laste der ge meentebedrijven blijven. Goedgekeurd. Hierop kwamen in behandeling de voor stellen tot het verleenen van medewerking ex. art. 72 der L.O.-wet 1920 aan bijzondere scholen, betreffende de verbetering van de verlichting der Herv. Scholen. Hiertoe heeft de Commissie van Beheer dier scholen een verzoek gericht, als gevolg van opmerkingen van den schoolarts over onvoldoende toe treding van daglicht of de niet aan mini male eischen voldoende kunstverlichting. De kosten der gewenschte veranderingen worden op f. 1450 geschat. De kosten al leen van armaturen en lampen werden voor de goedkoopste oplossing getaxeerd op bijna f. 2300 88 nieuwe lichtpunten, w.o. 44 bordverlichtingen zullen worden aange bracht (gem. 1 lichtpunt en 1 bordlicht per lokaal De heer de Jong, vroeg of het niet juister zou zijn hiermede te wachten tot een bete ren tijd is aangebroken. De voorzitter wijst er op. dat een en ander wettelijk géén uit stel kan lijden. Men is gebonden aan een termijn van 3 maanden om een beslissing te nemen. De voorstellen werden na dis cussie goedgekeurd. Vervolgens verzochten B. en W. den raad bij vernieuwing hun machtiging te verlee nen tot Ged. Staten het verzoek te richten deze gemeente vrijstelling te verleenen van het doen geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening voor de scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs. Zulks kan voor de laatste maal voor het jaar 1940 worden gevraagd. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat invoering van dit vak voor de gemeente belangrijke financieele gevolgen zou hebben. Aldus besloten. Na goedkeuring van een voorstel tot vast stelling van een behouwingsregeling aan den Noord wij kerweg en Voorstraat te Kat wijk aan den Rijn, alsmede tot wijziging van de bebouwingsvoorschriften behoorende bij het uitbreidingsplain „Het Witte Hek" werd tot lid der commissie voor de Strafverorde ningen benoemd de heer E. de Jong; tot lid van de Belastingcommissie de heer C. van Tongeren en tot lid der Commissie voor de Werkverschaffing de heer W. Kulk. De heer E de Jong stelde vragen betref fende steun aan schippers-eigenaars. De re geering zegt dat zij noch voor steun, noch voor werkverschaffing in aanmerking kun nen komen. Zij worden dus noodgedwongen de gevaarlijke zee opgestuurd. Spr. vraagt of zij definitief in den werkloozensteun kunnen worden opgenomen of in de werkverschaf fing. opdat deze groep in geen geval ten achter sta bij de andere werkloozen. De voorzitter wijst er op, dat de gemeente hun eenmaal steun heeft verleend bij wijze van onderstand in afwachting van wat de regeerine zal doen. Zij kunnen in de werk verschaffing worden opgenomen. De ver leende uitkeering is niet van terugwerkende kracht. Na beantwoordihg van nog eenige vragen volgde sluiting met gebed. Als werkloos staan 53 personen inge schreven, waarvan 3 steuntrekkend. Het aantal tewerkgestelden in werkverschaf fing bedraagt 25. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Maria, D. van N. de Jonj en M. Zandbergen. Getrouwd: H, A. van der Meer 37 J. en J. P. Zwartjes 38 j. De Unie-collecte ten bate van het Chr. Onderwijs heeft in onze gemeente en aan den Rijndijk opgebracht f 70,89 tegen f 68,06 het vorige jaar. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia. D, van Th. M. Ob* dijn en C. J. J. dc Jeu Alida Martina Maria, D. van P. J. Voortman en C. J. van Zwieten. Loop der bevolking. Vertrokken: Naar Hazerswoude E. 96, J. A Schiebroek Naar Bennebroek, E. T. F. van Veen. H, NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Regina, D.'van E van Dam en A. M. Blom. Getrouwd: P J. van der Zwet 29 j. en M. van Koert 26 j. Ondertrouwd: N. W. Nieuwenhuizen 32 j. en C. J. Kester 27 j. van Vlaardinger-Ambacht. OUDE-WETERING. Beroep aangenomen. De heer B. J. Geerling alhier, Cand. tot den Heiligen Dienst ontving een benoeming als hulpprediker te Hengelo (O.), dat door hem is aangenomen. vervaardigde huisvlijt en nijverheicLsartlke- len, waarvoor zeer goede belangstelling be stond. Algemeen was men dan ook vol be wondering over hetgeen mevr. v. d. Klok v. d. Male ook dezen cursus met haar leer lingen wist te bereiken. Vergadering Kon. Ned. Middenstandsbond. De afd. Alphen a.d. Rijn van den Kon. Ned. Middenstandsbond vergaderde. De voorzitter, de tieer W. B. Kroon sprak zijn Vreugde uit. over de groote opkomst der leden en zette de vele moeilijkheden uiteen, die thans het zakendoen belemmeren. O.m. kwam het antwoord van het Hoofdbestuur der Posterijen in bespreking Door de afd. Alphen a.d. Rijn van het K.N.M.B. was ge vraagd om een behoorlijke afscheiding aan de loketten ten postkantore. waardoor het mogelijk zou zijn, de zaken meer vertrou welijk te kunnen afdoen. Uit het antwoord bleek, dat het Hoofdbestuur meende, dat dan een cel aangebracht moest worden, wat dan weer een vlotte bediening zou verhin deren en daarom werd afgewezen. De ver gadering kon allerminst deze eigenaardige zienswijze van het Hoofdbestuur der P.T.T. deelen, zoodat opnieuw geadresseerd zal worden. De sect, gaf een overzicht van de voorbereidende werkzaamheden inzake de oprichting van een Onderlinge Midden stands Ziektekostenverzekering. Hieruit bleek o.m. dat reeds met vereenigingen uit omliggende plaatsen besprekingen waren gehouden, deze hadden unaniem haar me dewerking toegezegd. Spoedig zal nu een groote vergadering belegd worden, waar alle belangstellenden toegang zullen heb ben. De agenda der a.s. Bondsvergadering, nam geruimen tijd in beslag. Met de voor stellen van het Hoofdbestuur van den K.N. M.B. in het bijzonder betreffende de nieuwe contributie-regeling en verplicht stellen van het abonnement op het Bondsblad voor alle leden,- kon de vergadering accoord gaan. Hierna werd verslag uitgebracht van de vergadering van het district Zuid-Holland, gehouden op 20 Sptember j.l. te Boskoop Op deze vergadering waren zeer belangrijke mededeelingen gedaan door den nieuwen Bondssecretaris o.m. betreffende de reor ganisatie van den Bond, waardoor een be langrijke uitbreiding van het ledental ver wacht kan worden en waarschijnlijk reeds spoedig tot honderdduizend opgevoerd zal kunnen worden. Ook werd mededeeling ge daan van het geregeld contact met het Dep. van Economische Zaken, wat in deze dagen van zeer groot belang is. Naar aanleiding van een klacht van een der afgevaardigden werd er op gewezen, dat er voortdurend op werd aangedrongen, om bij de instelling der distributie-organen te zorgen, dat de leiding daarvan steeds zou berusten bij per sonen die volkomen met den handel be kend zijn. Het vooropschulven van perso nen door middel van protectie, zou onge twijfeld een goed functlonneeren schaden en de gemeenschap daardoor benadeelen. In verband met de zeer bijzondere omstan digheden en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden voor de middenstanders werd besloten tot instelling van een commissie van voorlichting, zoo mogelijk in samen werking met de beide andere midden- standsvereenigingen ter plaatse. De verga dering benoemde de heeren W. den Hertog en C. J. van der Kolk. om dc afd. Alphen aan den Rijn van den K.N.M.B. daarin te vertegenwoordigen. Na rondvraag volgde sluiting. De inrichting van het distributie kantoor. In de laatste raadsvergadering verleen de de raad een crediet van f. 2000 ter be strijding van de kosten, voortvloeiende uit de huidige buitengewone omstandigheden voor het in te stellen distributiekantoor, dat inmiddels is gevestigd in het voorma lig secretariegebouw Inmiddels zijn reeds twee personen aan dit bureau aangesteld en verbonden. Een en ander vraagt tevens hu weer onderhoud, waarom B. en W. den raad hebben voorgesteld de bijbehoorende conciërgewoning te verhuren aan K. Bate laan, aan wiens eehtgenoote het schoon houden van het distributiebureau is opge dragen. Verhuring voormalige trouwzaal. De agenda voor de a.s. Maandag te hou den raadsvergadering is nog aangevuld met bovengenoemd punt. Het betreft hier de verhuring van de trouwzaal boven het voor malige politiebureau aan het bestuur den Vereeniging tot bevordering van lager- en meer uitgebreid chr. schoolonderwijs, zulks teneinde daarin ondef te kunnen brengen een gedeelte van- de léèrlingen harer school aan de Jan Nieuwenhuizenstraat. De be doeling is dat de verhuring geschiedt bij de week voor een huurprijs van f. 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Jillert z.v. J. Blom en van W. Kuij- per: Jacob z. van J. Verwaal en J van Vliet; Johanna Maria Cornelia, d. van J. H. Snelder- war en van J. C. Warmerdam; Sophia Maria Catharina. d. van W. C. Niekerk en van M. A. van Kooijen Loop der bevolking. Gevestigd: Anthonia E. Nannes. pr. Hendrik straat 19; W Rodenburg, Dorpsstraat 54; Maria v. d. Bijl, Kerkvaart-sweg 35; IJsbrand van Wer- meskerken, Oudst], weg 86. Vertrokken: n Leiden Hansastr. 81. J L. Punt: Dussen N.Br., no. 45. B. de Rooij; Wad- dinxveen. Noordkade 235. M Zaal; Schager.. Hoogzijde E. 115. C. J, v. d. Burg; Gouda Burg. Martenssingel 139, Wijntje W. C. v. d. Bosch; Wllnis no. 153. Wed. F. v. d. Ham; Hazerswoude- dorp, p.a. J. v. Wieringen. S. M. Kempen. De opbrengst van den alhier gehou den „Asterdag" ten bate van de Chr. wijk verpleging bedraagt f. 213.53. BODEGRAVEN. De brand te Nieuwerbrug Betreffende den gTooten brand te Nieu werbrug vernemen wij nog, dat het vuur zelfs gistermiddag nog niet gebluscht was. Het bleef in de stroomassa voortsmeulen. Een boerderij, aan de overzijde van den straatweg gelegen, heeft ernstig gevaar ge- loopen door het vuur te worden aange tast. Het dak brandde reeds. De schuur was verzekerd bij de Onder linge Brandwaarborg Mij. te Nieuwerbrug, maar deze verzekering was juist enkele we ken geleden door die maatschappij ge royeerd, daar het brandgevaar bij militaire bezetting te groot was. Voor den eigenaar een schadepost, als mede voor verschillende militairen, die eigen goederen, één zelfs een kostbare serie studieboeken, hebben verloren. Simultaanséances dammen en schaken. In het Chr. Militair tehuis werden simul taanséances ln dammen en schaken gege ven om uit het resultaat van deze séances te komen tot het samenstellen van defini tieve tientallen, die dan tegen de verschil lende burger-clubs e.d. zullen uitkomen. Simultaan-damspel werd gespeeld door den heer Parlberg uit Driebergen, die 12 van de 13 partijen won; simultaan-schaak door den heer D. Kupferschmidt uit den Haag die het tot 8 maal winnen, 4 maal verliezen en 1 remise bracht. Dinsdag zal nogmaals een séance wor den gegeven. Het materiaal werd gratis ter beschikking gesteld door dc Schaakclub „Bodegraven" en de Damclub „Bodegraven". Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Maria. D van N v Kip- persluis en C. Burggraaf Apolonla. D van H. Oostvcen en H. de Lange Roeloffien D van H. Lubbinge en E. Jansen Hillegonda Petronclle Adriana. D. van P. W. N. v. Niekerk en C. M Moons Aaltje, D. van J. van Leeu wen en A. Pouw. Zij legde den grondslag voor de vor ming van een Luchtafweerfonds, waarvan in geval van nood iedere Leidsche burger zal -profiteeren. Daarom rust op dien burger ook de mo- reele plicht om zelf in dat fonds bij te dragen. Giften kunnen worden overge maakt aan den penningmeester van de Luchtafweer-Commissie p/a Noordbol- landsch Landbouwcrediet, giro 2915. Gehuwd: S. H. Parqui 33 j. en A. E. Batelaan 26 jaar. Overleden: M. Zwijnenburg, wed. van P. van Dam 87 J. D. A. de Jongh 61 j. S. Göbcl 81 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. G. van Eijk en gezin, Oud- Bodegraven 12 H. F. v. d. Kleij en gezin. Prinsenstraat 78 W. Boot, Weyland 57 H. Uithol, Meije 22 P. E. Verboom, echtg. van J. v. d. Boon, Noordzijde 49 J. G. Kap- teijn. Noordzijde 96 A. van Mourik. Weii- land 35. Vertrokken: M. D. van "tHoog naar Vleuten. Zandweg B 189 A. v. d. Valk, n. Waddinx- veen, Kielkade 54 A. Scheen, n. Wassenaar. Gr. Hoefijzerlaan 55 C. J. van Muiswinkel, n. Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189 S. van Groeningen, n. Zwammerdam C 90 I. Breek - land, n. Medan, Paikstr. 2 N. O.-I. E v. d. Kamp, n. Barneveld, Plantagelaan 43 G. van Donk, n. Veldhuizen, Reijerscoop. Gevonden: Portemonnaie met inhoud, overhemd, kinderportemonnaie, jongensjas, grijs heerenvest, boodschaptasch, (jas, por temonnaie, twee handdoeken, belasting- merk, das, duif, kosteloos belastingmerk, huissleutel, bankbiljet, bril, zilver potlood, heerenrijwiel, heerenboord, zwarte porte monnaie, De gemeente-veldwachter Rutten, die een benoeming ontving naar Loon op Zand heeft daarvoor bedankt. Tot hoofd van den gemeentelijken distributiedienst werd door B. en W. aange wezen de heer P. B. Bakker, alhier. Op 61-jarigen leeftijd is alhier plotse ling overleden de heer D. A. de Jongh, oud lid van den gemeenteraad voor de A.-R. Partij en sinds enkele tientallen jaren be stuurslid van de Mid denstands vereeniging De heer De Jongh was o.a. meerdere malen bestuurslid van de Chr. Schoolvereeniging. bestuurslid van de A.-R. Kiesrvereeniging enz. De heer D. Ixx>ij, alhier, werd benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. School te Hoogeveen-Noord. Tot secretaris van het rayon Bodegra ven van de Z.-H. afdeeling v. d. Geref. Jon- gelingsbond werd benoemd de heer B. W C. Veltman te Alphen a. d. Rijn. TER AAR. Verbetering van den Geerdijk gereed. Een der meest beruchte wegen uit de ge- neele omgeving is thans, na een bewerking van eenige maanden, veranderd in een gladden asphaltweg. Vooral de ouderen, die dezen weg gekend hebben in zijn staat van „verhoefslaagden weg", toen de eene eige naar puin. de andere asch of sintels enz. gebruikte om aan zijn onderhoudsplicht te voldoen, zullen deze gedaanteverwisseling met verbazing hebben gezien. Thans een mooie breede weg met stevige kanten en een wit opgevend dek. Het wegdek Pulmot- Leimuiden is nog niet klaar. Er is stag natie ingetreden bij den aanvoer van mate riaal, dat grootendeels uit Duitschland moet komen. In den laatsten tijd kon het werk weer worden hervat en kan er de laatste hand aan worden gelegd. Vergadering R.K. E.H.B.O. De R.K. ver. voor E.H.B.O. vergaderde in het Parochiehuis onder leiding van pastoor Bilars. Medegedeeld werd, dat de voorzitter en de secretaris bedankt hadden. Mej. Koe- leman bracht een financieel verslag uit, waarbij een batig slot viel te vermeldèn. Na een aanbevelend woord van pastoor Bilars besprak dr. Post-Uiterweer den komenden aanvangs- en herhalingscursus. Ook de op leiding van Roode-Kruis verpleegsters werd besproken. Een aantal dames gaf zich hier voor op. Als penningmeesteresse koos de vergade ring mej. M. den Boer en als voorzitter de heer C. Hoogervorst Lzn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. A. van R|jn. 28 J. en M. Wassen burg. 27 j. Gehuwd: N. van Schaik, 37 j. te Alphen aan den Rijn en M. J. H. Bosland, 29 j. Geboren: Margaretha Johanna, d. van P. Blom en J. Hoogervorst Dirk, z. van M. van Vliet en A. van Tol. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Gameren, J. Kerkhoven. B28. Vertrokken: A. van Ruitenburg n. Alphen aan den Rijn, Julianastr. 7 J. M. van Valkenburg, n. Woerden, Eendrachtstraat M. J. H. Bos land. n. Alphen aan den Rijn, Kortsteekterweg 37 a W. J. S. M. Vis, n. Ede, Arnhemscheweg 57 A. A. C. van Emmerik n. Leiden, Ridder straat 5. De verwarmingscommissie der Ned. Herv. Kerk constateerde in haar vergade ring, dat een gering batig saldo van de vorige dienstjaren aanwezig is. Besloten werd binnenkort opnieuw de jaarlijksche collecte voor de kerkverwarming te houden. BOSKOOP. De bloempjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft de som van f. 62,03'/.' opgebracht. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand Geboren: Teunis. Z. van W. Hoogcndoorn cn M Ha§sefras Nicolaas Theodorus. Z van J. M. Schoonderwoerd en H. van Gervèn Maaitje, D. van C. Matze en S. den Hertog Adriana Johanna. D. van W. Elstgeest en C C Ernst. Ondertrouwd: M. Js Ravensberg 43 j. en A. Zandvliet 40 j. WOUBRUGGE. De politie heeft tegen drie veehouders proces-verbaal opgemaakt wegens hamste ren van petroleum. Een drietal vaten werd in beslag genomen. ZOETERMEER. Een Prot.-Chr. Militair Tehuis. Alhier is een comité samengesteld tot exploitatie van een Prot.-Ohr. Militair Te huis in het Wijkgebouw der Ned. Herv, Kerk, bestaande uit de heeren dr. J. J, Woldendorp. ds. H. Versluys, P. Baxmeijer, Joh. Karens, M. de Groot, H. Blonk, J. Wa genaar, A. v. d. Spek en J. C. van Dorp. Aan dit comité is toegevoegd het burgerlijk bestuur van de afd. ,Pro Rege", bestaande uit de heeren Havenaar. D. van Dorp en W. Stout. Volgende week zullen gelden ver zameld worden tot instandhouding van dit militair tehuis. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. v. Walraven. Dorpsstr. 127 G. F. v. d. Zee. Dorpsstraat 160 H. de Vris, Vlamingstraat 12 W. Pars. Vlaming straat 71 P. Karens. Schenkelweg 39 P. Word tel. Den Hoorn 29 M. J. J. v. Wieringen en G, A. L. v. Wieringen. Meerpolder 15 C. Brandhorst. Dorpsstraat 180 H. de Hol, Dorpsstraat 17. Vertrokken: M. A. Jansen naar Haarlemmer meer J. Blijleven n. Voorburg S. Schutte n. Velsen B. v d. Hoek n. Leersum J. van Herel n. Berkel en Rodenrijs J. v. Wissen n. Berkel C. J. Rietkerk n. Voorburg P. J. v. Rijs n. Noordwfjk J. v. Dijk n. Utrecht L. M. Voss n. Rotterdam C. Groenheyde n. Apeldoorn. ZWAMMERDAM. 9 Burgerlijke Stand. Geboren: Petvonellp. D. van Albertus Goud kuil en Ticesje Verhocff Elisabeth Johanna, D. van Andrèas Veelenturf en Adriana Maria de Wit. Getrouwd; Jacobus Hendricus v. der Horst 23 j. te Haarlemmermeer en Johanna Maria Leliveld 38 j. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7