STADSNIEUWS Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 29 September 1939 Een spoorwegbiljet uit 1845 WEERBERICHT. O HELDENMOED VAN rT NOORDEN A ELEPHANT BOY AGENDA Ongeval bij de Haagsche Schouw DE TREIN' REED ZOO LANGZAAM. DAT MEN ONDERWEG KON UITSTAPPEN. Een lezer zendt ons in verband met het 100-jarig bestaan der Ned. Spoorwegen een spoorwegbiljet LeidenDen Haag uit de ja ren rond 1845. dat hij vele jaren geleden van zijn vader heeft gekregen en sindsdien zuinig heeft bewaard. Er blijkt uit, dat de enkele reis-prijs evenals thans 40 cents bedroeg. Merkwaardig is het gedrukt opschrift, dat wij hieronder laten volgen: ..Dit biljet te behouden tot dat de Con ducteur het afvordert. De Reiziger zal van halt tot halt betalen en gevolgelijk meer der. indien hij zich van geen biljet heeft voorzien. De Reizigers worden verzocht om 1/4 uur voor het vertrek zich aan de Stations te bevinden. De plaatsbriefjes zijn alleen voor het daarin vermelde vertrek gangbaar. Men zal het bedrag der eenmaal genomen plaatsbriefjes in geen geval terug kunnen vorderen. Het is verboden in de Diligences en Char-a-Bancs te rooken. Het is den Reizigers bijzonder aanbevolen het hoofd noch armen uit de portieren te houden en op te staan om de rijtuigen te ontruimen, alvorens de trein behoorlijk stil staat. Op iedere station is een Klagtenboek voorhanden. Het is den Conducteurs of eenigen geëmployeerde der Maatschappij verboden, om eenige fooyen of geschenken aan te nemen". De eigenaar, die zoo vriendelijk was ons dit kaartje toe te zenden, voegt eraan toe. dat zijn vader hem destijds ook vertelde, dat deze (zijn vadert wanneer de trein zeer langzaam over de Vinkbrug moest rijden, daarvan gebruik maakte om uit te stappen om daarmede op een gemakkelijke wijze een bezoek aan zijn terrein aan den Hooge Morschweg te brengen! De Vereeniging „De Princevlag" afdee- ling Leiden zal op Zaterdag 7 October a.s. een avond organiseeren voor een gedeelte van het garnizoen. O m. zullen optreden het bekende tamboer- en pijperkorps, het vlag- genvendel en de dames gymnastiekafdee- ling van deze vereeniging. Tevens zal de film gegeven worden van de aanbieding van de nationale vlag aan de „Oranje". De vertooning van een aantal projectie- beelden, betrekking hebbende op het Huis van Oranje, zal den avond besluiten. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 766. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogén luchtdruk ten Zuiden van de Faroer neemt geleidelijk verder in be- teekenis af. Vooral aan de Noorsche kust zyn de barometers gedaald onder invloed van een storing, die uit de Poolzee in Zuidoostelijke richting ls getrokken en daarbij voortdurend dieper werd. Onder invloed hiervan waaien aan de Noorsche kust krachtige winden en draagt het weer een buiig karakter, waarbij plaatse lijk veel neerslag werd afgetapt. Te Ona viel 16 m.M., te Kinn en Vardoe 11 m.M. Aan de achterzijde van deze depressie begint de lucht druk weer flink te stijgen. In ons land is de ochtendtemperatuur veel hooger dan gisterenmorgen, tengevolge van een toename van de bewolking. De depressie over het Iberisch schiereiland is wat opgevuld en bracht in Midden-Spanje nog zwaren regen. Hoogste barometerstand 1031.0 mbar te Mugg- bukta ("Groenland). Laagste barometerstand 1000.4 mbar te Myken (Noorwegen). WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: Betrokken, zwak. N. wind. temp. 13 gr. C.. min. 12 gr. C.. neerslag 0.1 m.M. Missingen: Zwaarbewolkt, zwak. O.Z.O. wind. temp. 10 gr. C.. min. 8 gr. C. De BUt: Zwaarbewolkt, zwak. N.O. wind. temp. 10 gr. C.. min. 7 gr. C. Groningeri: Betrokken, zwak. N.N.W. wind, temp. 12 gr. C., min. 11 gr. C.. neerslag 0.1 m.M. Maastricht: Zwaarbewolkt, windstil, temp. 5 gr. C.. min. 3 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 4 uur 37 min.; nam. te 4 u. 42 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrfjdag: 7.15 nam. tot 6.27 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 26 September: op 18 uur 55; onder 7 uur 47. CHR. JEUGDVER. „NOMATEG". In het eigen gebouw van de Chr. Jeugd- vereeniging Nomateg vond de eenigen ttjd geleden uitgestelde feestsamenkomst met de ouders plaats, welke bijeenkomst belegd was in verband met het elf-jarig bestaan van „Nomateg". Na opening op de gebruikelijke wijze en na een ernstige toespraak over Rom. 12, kwamen de verslagen van secretaresse en penningmeesteresse aan de orde. Hierop volgde pauze waarin thee werd geserveerd. Vervolgens werd een gevarieerd en een aantrekkelijk programma afgewerkt, dat zeer op prijs werd gesteld. Al te spoe dig kwam dan ook het einde van dezen avond. Met een kort dankwoord en gebed sloot de voorzitter, de heer J. Marijt deze uitste kend geslaagde herdenkingssamenkomst. VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Lezing over luchtbescherming. De eerste bijeenkomst na de zomercam- pagne is een werkelijk succes geweest. In den theetuin van „Oud Hortuszicht", werd door de presidente, mevr. T. Kranenburg Siemens de vergadering geopend met een hartelijk woord van welkom tot de vele le den. doch in het bizonder tot den heer D. C. Kok, secr. van de afd. Leiden der Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescher ming. die zich bereid verklaard had een uit eenzetting te geven van het doel der ver eeniging, alsmede tot mevr. Perdek en mevr. v. d. Heyden. die resp. zang en piano ten beste zouden geven. Zeer tot hun spijt moesten de leden ver nemen. dat hun zeer geachte secretaresse, mevr. M. KuiperSenff, zich door droeve familie-omstandigheden genoodzaakt zag haar functie neer te leggen: een functie die zij steeds nauwkeurig, vol ijver en liefde, als goedhoorende voor de slechthoorenden deed. De presidente sprak den wensch uit, dat mevr. Kuiper dit noodgedwongen be sluit te gelegener tijd zal intrekken. Het deed de presidente genoegen, dat zooveel leden en belangstellenden ter ver gadering aanwezig waren, omdat een nieu we groepstelefoon zou worden gedemon streerd: daarom vertouwde zij dat een ieder oprecht voor zijn meening. betreffen de het juiste geluid, zoowel van stem. zang als muziek zou uitkomen. Na afhandeling van eenige minder be langrijke huishoudelijke zaken, verkreeg de heer D. C. Kok het woord voor zijn causerie over Luchtbescherming. Spr. zette uiteen, dat de openbare schuil- gelegenheden. welke door de overheid wor den aangelegd uitsluitend bedoeld zijn voor hen. die zich bij een luchtaanval op straat bevinden. Ieder, die thuis is, blijve dus thuis en daarom te meer is het noodzakelijk maatregelen te nemen in huls, zoo mogelijk gecombineerd met buren, om te komen tot gezinsschullgelegenheden. De eischen voor deze schuilplaatsen zijn, dat ze scherf- en zoo mogelijk instortingsvrij zijn. Spr. zette uiteen welke gevaren de brand bommen met zich medebrengen en welke maatregelen ledereen in zijn huls dient te nemen tegen brandgevaar. Ook op het ge bied van verduistering werden eenige richt lijnen aangegeven. Ten slotte deed spr. een beroep in het bizonder voor slechthooren den om samenwerking te zoeken met bu ren. niet alleen voor de te nemen maatre gelen, maar ook en vooral ten opzichte van de waarschuwing en alarmeering. omdat wellicht vele slechthoorenden de sirenen en kerkklokken niet zullen kunnen hooren. De vele vragen tot den heer Kok gesteld, werden door hem tot aller tevredenheid beantwoord. Na de pauze mochten we genieten van eenige mooie liederen, gezongen door mevr. Perdeck, op de piano begeleid door mevr. v. d. Heyden. Dat de zuivere, heldere stem van mevr. Perdeck, zoowel als de gloedvolle begeleiding van mevr. v. d. Heyden, gewaar deerd werden, bewees het hartelijk applaus, dat op ieder nummer volgde. Het was reeds zeer laat. toen de presi dente met woorden van dank aan den spreker en de belde dames, de bijeenkomst sloot. DIEVEGGE AANGEHOUDEN. Op heeteraad betrapt. Reeds eenige malen had de winkelier G. bemerkt, dat wanneer hij 's avonds met zijn vrouw afwezig was geweest, ongenoode be zoekers in zijn woning waren binnengedron gen en daaruit weer waren verdwenen met medeneming van verschillende geldsbedra gen. De eerste keer vermiste hij twee bank biljetten van tien gulden, de tweede maal waren het vijf losse guldens. Zijn verdenking viel op de overburen, zoodat de politie, die van deze diefstallen in kennis werd gesteld, besloot om eenige avon den de wacht te houden. Gisteravond leidde dit tot de arrestatie van de daderes, inderdaad een buurvrouw van den overkant, die in het bezit bleek te zijn van een sleutel van het huis van G. In vroeger jaren bestonden tusschen beide gezinnen vriendschappelijke betrekkingen; men kwam over en weer bij elkaar op be zoek en bij een dier bezoeken heeft een dochter van G. ten huize van de familie aan de overzijde van de straat haar sleutel verloren. Die sleutel kwam nooit meer terecht en G, wist ternauwernood van zijn bestaan meer af. Gisteravond omstreeks kwart voor negen, toen de familie G haar woning verlaten had, kwam de overbuurvrouw uit haar huis en begaf zich met behulp van den vermisten sleutel in het huis van G„ waar zij het electrische licht opdraaide Vervolgens liep zij naar een kast en haalde daar uit een gelddoosje twee bankbiljetten van tien gul den te voorschijn. Juist wilde zij het licht uitdraaien om zich met de buit naar huls te begeven, toen een rechercheur uit zijn schuilplaats te voorschijn kwam en haar arresteerde. De 29-1arige vrouw, die vanzelfsprekend hevig schrok, bekende al spoedig zich ook aan de vorige diefstallen schuldig te heb ben gemaakt. AALSMEER. Luchtbeschermingsoefening. Onder leiding van het hoofd van den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst werd gisteravond in de buurtschap Kudelstaart een uitgebreide demonstratie gehouden. De brandweer nam deel met een groote motorspuit om te demonstreeren hoe men ook in gas-gevaarlijk gebied een brand kan blusschen, waarna de E.H.B.O. de gewon den kwam verzorgen en naar de barak deed vervoeren. Daarna werd de aanwezigheid van gas door de gas-verkenners geconstaeerd om de ontsmettings- en reinigingsbrigade ge legenheid te geven het terrein te ontsmet ten. Er was een talrijk publiek, dat met belangstelling de demonstraties volgde. Voor de hier gelegerde militairen werd in de Oude Veiling een cabaretavond ge geven waar o.m. tegenwoordig waren de burgemeester dezer gemeente en de gar nizoenscommandant met vele officieren. HILLEGOM. Comité Ontwikkeling en Ontspanning Militairen. Het comité voor ontwikkeling en ont spanning van de alhier gelegerde militai ren meldt, dat het schroomt in verband met de tijdsomstandigheden om de voor zijn werkzaamheden benoodigde geldmiddelen bij wijze van openbare inzameling bijeen te brengen. Degenen echter die een bijdra ge willen verleenen, kunnen zulks ten allen tijde doen door een gave in een ge sloten enveloppe, waarop vermeld staat „Voor O. en O." te bezorgen bij den pen ningmeester van het comité den heer J. Bijl van Duijvenbode, Stationsweg 228 of bij den concierge van het Raadhuis den heer J. van Roode, of overmaking per giro op no. 68917 ten name van den heer Bijl van Duijvenbode onder vermelding van O. en O. Ook de kleinste gaven zijn welkom. Verder bestaat voor vereenigingen de mogelijkheid om door een geringen toeslag op de entreebewijzen een bijdrage voor O. en O. te heffen. Luchtbeschermingsoefening. Op Dinsdag as. zal van 8 tot 9 uur des avonds een groote luchtbeschermingsoefe ning in deze gemeente worden gehouden. Alle vrijwilligers en hulpdiensten zullen worden ingeschakeld. Er wordt echter geen verduisteringsoefening gehouden, terwijl geen verbod om zich op straat te begeven zal worden afgekondigd. Het publiek blijve echter zooveel mogelijk thuis, en in ieder geval op geruimen afstand van de plaats hebbende oefeningen. Men make zich dus niet ongerust indien Dinsdag tusschen 8 en 9 uur de sirenen zullen loeien. Het afscheid van kapelaan Schneiders. Gisteravond werd officieel afscheid ge nomen van kapelaan Schneiders wegens zijn vertrek naar de Lijnden waar hij tot pastoor benoemd is. Vele corporaties en organisaties, alsmede de geestelijken van de parochies waren aanwezig om afscheid van den beminden kapelaan te nemen. Pastoor Kosters verheugde zich over het feit, dat kapelaan Schneiders weer pastoor ls geworden. Wij brengen dank voor alles wat door den scheidenden herder is ge daan in het belang van de parochie en voor de organisaties. 6 jaar heeft kapelaan Schneiders hier gewerkt. Het ambt van pastoor werd door den scheidenden pries ter reeds uitgeoefend in Amerika, doch thans is de tijd gekomen dat gij als herder naar de Lijnden gaat, aldus pastoor Kos- terters. De heer C. W. van Dam, voorzitter der H.K.W. dankte voor alles wat kapelaan Schneiders als geestelijk adviseur voorden bond heeft gedaan. Op gelijke wijze brach ten vele voorzitters der diverse katholieke vereenigingen den scheidenden kapelaan dank. Kapelaan Schneiders dankte voor de vele goede wenschen en allen lof hem toe gezwaaid. Voor de jeugd heb ik gewerkt, zoo zeide spr. maar ik heb goede medewer kers gehad. Hij bracht verder dank aan pastoor Kosters voor diens hartelijke woor den en zijn felicitatie en aan de kapelaans voor hun sympathie. Hij eindigde met den wensch, dat God allen moge zegenen. Hierna werd deze treffende bijeenkomst door pastoor Kosters gesloten. De Hillegomsche beurs was door 114 personen bezocht. Er was geen handel, doch druk werd de inkrimping van den aanplant besproken. jq VRIJDAG - ZATERDAG •y Als Tweede 414 KATWIJK. Bivakmutsen voor de militairen. Mevr. Woldringh v. d. Hoop—André de la Porte wekt nogmaals op, haar te helpen met het vervaardigen van bivakmutsen voor de Katwijksche soldaten. Voor Katwijk a. d. Rijn heeft mej. Van Mourik, Kerkplein 8 de regeling op zich genomen. Mevr. Woldringh van der Hoop hoopt met aller hulp een mooie hoeveelheid bij elkaar te krijgen, welke door middel van de militaire autoriteiten aan de soldaten gedistribueerd worden. In ons bericht betreffende de aange zochte personen als voorlooplg bestuurslid der hier op te richten afdeeling voor Lucht bescherming dient de naam van van Dorp voorloopig te vervallen. LISSE. Burgerlijke Stand. Overleden: Petronella Wilhelmina van dei- Voort 3 j. Carolus Cornells van der Vlugt 21 j. Marygje de Geus, echtgen. van J. Quartel 60 j. Martinus Buschman, wed. van C. D. M. Dernison 73 j. Gehuwd: C. J. Hoogervorst en C. J. van dei- Drift A Th. van Steyn en M. Witteman R. Overwljk en J. Fennema. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. de Visser. Kanaalstraat 94a P. L. den Hollander, Kanaalstraat 94a N. Hoogeboom, Heereweg 151 H. J. Karstens, Heereweg 235 C. H. Mohlmann, Van der Veldstraat 46 A. H. J. Vesseur. Wilhelmina- straat 19 .A. M. van der Lans. Julianastr. 124 A. A, G. M. Mulder. Grachtweg 73. Vertrokken: M. van den Oudenaller. naar Hillegom C. G. M. Zirkzee, n. Den Haag G. Th. Edelaar. n. Oegstgeest Wed. Warmer, geb. Van der Waals. n. Haarlem D. v. Essen en echtg., n. Haarlemmermeer M. A. W. Rosier, n. Bergen, N.-H. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. P. S. Pennings, Heerenweg 18 M. L. Reule. J. v. Henegouwenweg 2 Th. C. Meyer, Zandv.str. 25 C. J. Tielcman, De Ruyterstr. 98 C. F. A. Huidmand, Wilhel- nünastr. 15 A. de Jong. Kabeljauwsteeg 4 A. M. Roomer. J. Kroonsweg 68d N. Boei en gez.. Nw. Zeeweg 6 M. A. Raaphorst. Boerenb.weg 67 J. M. Smit. Tramsteeg 47 C. J. Jansen. Nw. Zeeweg 2 A. Th. Elias. Noord-Boulevard 3 G. J. v. der Zon. Hoofd straat 70 A. van der Horst—Peeren W. de Withstr. 4 W. F. Haas. Duinweg 10 H. E. Stenfèrt Kroese, Gooweg 16b J. W. Smit, v. Limb. Stirumstr. 8 H. Dykman en gezin. Zoutmanstr. 57 F. M. Rotteveel. Linden- plein 7 L. L. H. H. Bellaard en gez.. Q. v. Uffordstr. 7 K. J. v. d. Kolk, O. Zeeweg 90 J. Renard en gezKon. Astrid Boulevard 32 Vertrokken: H. P. Buyze. naar Heerlen. Huize St. Jozef Graaf F. W. van Limburg Stirum n. Den Haag. Willemstr. 4 A. M. M. Voorn. n. 's-Bosch, Koninginnelaan 36 L. H. Eys. n. Oegstgeest. Dorpsstr. 16 J. C. G. Al- kamade, n. Voorschoten. Wijngaardenlaan 24 O. H. Bossinga en vr.. n. Hilversum. O. Eng- weg 21 A. P. v. d. Voort. n. Heemstede. Chrysanthemumlaan 12 M. G. M. van der Loo, n. Zevenaar, Didamscheweg 140 F. Coltof, n. Den Haag. Wassenaar sc he weg 196 G. J. Voordouw, n. Leiden, Cobetstr. 60 W. Th. Schulte. n. Oegstgeest. Rhyngeester- straatweg 40 Wed. D. E. E. Aelmans—Stede- feld. n. R'dam. Overysselschestr. lila. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Nicolaas Maria. Z. van C. N. v. Zuyien en M. Warmerdam Theo- dorus Bernardus Pancratius, Z. van Th. P. A. van Went en A. Trompert Cornells. Z. van D. v. d. Niet en T. Nygh Johan Carel, Z. van J. v. Duin en P. v. d. Lippe Anne Maria Petronella. D. van A. J. v. Kan en A. M. H. Heemskerk Klazina Adria Maria Johanna, D. van J. L. wynands en E. de Winter Theodorus Gerardus Lambertus. Z. van G. M. Koelewfjn en A. M. H. Burgemeyer. Ondertrouwd: A. Plug en A. de Vries W. Vink en N. C. v. d. Putten A. G. Brekelmans en P. J. v. Steyn. Gehuwd: J. Duivenvoorde en A. M. de Haas G. C. v. d. Niet en E. Smit. Vrijwillige Burgerlijke Dienst. De burgemeester heeft als hoofd van den Vrij willigen Burgerlijken Dienst in deze gemeente aangewezen, den heer W. de Ruij- ter, Voorstraat 69, Noordwijk-Binnen. tot plaatsvervangend hoofd den héér J. H. Stik ker, Prins Hendrikstraat 5, Noordwijk aan Zee. Tot agent van politie in vasten dienst der gemeente is door den burgemeester be noemd. de heer G. C. Timmers, alhier. Het aantal werkloozen is gedurende de afgeloopen 14 dagen weer met 29 ver meerderd en gebracht op 387. Verleden jaar op dit tijdstip bedroeg dit aantal 295, alzoo 90 minder, hetgeen wel een schril beeld geeft van den huidigen oorlogstoestand. NOORDWIJKERHOUT. In café ,,De Zwaan" werd voor den R.K. Middenstand het winterseizoen geo pend. door kapelaan Schretlen. Deze hield daarna een causerie over „jeugd-opvoe- ding". OEGSTGEEST. HET ST. WILLIBRORDFEEST. Hoogmis opgedragen door mgr. Taskin. De kerkelijke plechtigheden ter gelegen heid van het St. Wllllbrord Eeuwfeest zijn voortgezet met een dagelij ksch plechtig lof. Gisteravond heeft monseigneur H. J. M. Taskin, protonotarius-apostolicus en proost van het Kathedraal Kapittel van het bis dom Haarlem, een plechtige pontificale hoogmis opgedragen Monseigneur Taskin werd daarbij geassisteerd door pastoor J. J. C.M. Looyaard als presbyter-assistens. Rec tor M. Sondaal en pater G. Lohuis fungeer den als diaken en subdiaken. Ceremoniares was kapelaan A. Umans en ad librun. rec tor E. Beune, ad mitram kapelaan S Steur en theriferarius de heer W. v. Velzen. De leiding van de kerkelijke gezangen was ln handen van kapelaan A. Sanders. Een plechtig lof met eerherstel trok gis teravond wederom een stampvolle Kerk, waarbij de predikatie is gehouden door pater Gilbertus Lohuis O.F.M. RIJNSBURG. Gecombineerde bijeenkomst. De belde Ned. Herv. Jongelings-Vereeni- glngen en de Ned. Herv. Meisjes-Vereeni- ging hebben een goed bezochte gecombi neerde bijeenkomst gehouden in de Kerkzaal. Deze vergadering was bedoeld als Inleiding van de a.s. winter-campagne. Door mevrouw en ds. Van Nlftrik werden de onderwerpen „Keuze" en „Trouw" be handeld. Daarna volgde een bespreking van het Meisjes-Verbond „Kerk en Vereeni ging". Voor de ziekentelefoon werd in de Ger. Kerken f. 77.10 gecollecteerd. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jeroen. Z. van P. G. van Nobelen en A. Warmerdam. Overleden: M. C. van Elk. 50 j., echtgenoote van R. van der Slot H. P. van Niekerk. eohtgenoot van J. H. Casander. Getrouwd: M. G. van Zoen 26 j. en J. God- dyn 23 J J. de Vreugd 46 j. en M. van Londen 24 j. Dinsdag. Schouyburg: ..Boefje". 81/4 uur nam. Woensdag. Amicitia: Spiritisch Genootschap, 8.15 u. n.m. Stadszaal (kleine zaal): Vergadering Bellamy, 8.15 uur nam. Pieterskerk: wydingsuur. Ex Animo. Spr. dr. Riemens. 8.15 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags, Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446)Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vi-ydags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „3 gewiekste schatjes worden groot". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De 3 musketiers". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: ,,'t Zit in de lucht". Zondag te 2. en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: IJsco-toeristen. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee)„Helden moed van 't Noorden". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 t/m Vrydag 29 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: tot Hulp der Menschheid. Hooi gracht 48. telef. 21060 en A. J. Donk. Doeza- straat 31. telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, telef. 26274. Militaire auto met paarden omgeslagen. TWEE GEWONDEN. Een miMtaire autocolonne reed.' gister avond omstreeks 6 uur vanaf den Rijndijk onder Voorschoten in de richting Oegst geest. In deze colonne bevond zich een truck met oplegger, waarin 6 paarden stonden. Deze truck met oplegger is nabij de Haagsche Schouw omgeslagen, doordat de bestuurder inplaats van de bocht te kunnen nemen, plotseling van rich ting moest veranderen voor een uit de richting Den Haag komende 2 persoons Fordauto, die hem zou hebben ge sneden. De bestuurder van de truck A. G. E. bekwam een hoofdwonde, terwijl de wachtmeester H. J. B., die zich bij de paarden bevond, van een der dieren een trap kreeg, waardoor zijn kuitbeen brak. Ondier leiding van dr. M. v. <L Stoel en een militairen arts zijn de gewonden ver bonden en naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. De truck met oplegger was juist op de tramrails gevaüen, zoodat het doorgaand verkeer groote stagnatie ondervond en, wat het gewone verkeer betreft, moest wor den omgelegd. Met behulp van een kraanwagen van de H.T.M. is de truck met oplegger overeind gehaald en weggesleept. De paarden zijn er alle goed afgekomen. De politie uit Voorschoten heeft tot gis teravond laat het verkeer geregeld. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. Duyn, Hoofdstraat 346 M. L. van der Schoot, Hoofdstraat 167 M. J. van Ginhoven. Ter Leede 17 M. E. Q. Br|1- nen, Hoofdstraat 266 M. Hermans. Hortus laan 13 J. M. de Regt. J. P. Gouverneurlaan 18 J. M. van der Horst. Hortuslaan 7 C. Elstgeest. Teyiirigerlaan 53 C. J. Schalk, Zandslootkade 33 M. van Londen, Zuider straat 24 J. W. A. Bouwmeester. Linden- laan 19. Vertrokken: M. Roote en gezin, naar Maas sluis. Koningin Wilhelminalaan 11 H. T. M. Kaptijn, n. Lelden. Hoogewoerd 168 M. A. Hoogervorst, n. Leiden. Sophiastraat 53a G. P. de Graaff. n. Hillegom, Hoofdstraat 56 G. Smit. n. Zaandam. Czarinastraat ld A. van Tol. n. Amsterdam, 1ste Helmerstraat 131 W. P. Ketting, n. Wassenaar. Achterweg 8 A. M. Kortekaas, n. Hillegom, Wilhelmina laan 39. Concert voor de militairen. Het was een goede gedachte van het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" om aan de hier gelegerde militairen een concert aan te bieden. Dit concert werd gisteravond gegeven in de daartoe welwillend beschikbaar gestelde pakplaats van de fa. Gebr. v. Zonneveld en Philippo en vele militairen hadden van deze gelegenheid gebruik gemaakt om „Crescendo" te beluisteren. Als gewoonlijk voerde het corps onder lei ding van den heer Smolders, het program ma, bestaande uit pittige marschen op onberispelijke wijze uit. Een dankbaar applaus beloonde de uit voerenden. Ter vervanging van den heer Schram gemeente-opzichter die gemobiliseerd is, is door B. en W. tot tijdelijk opzichter be noemd de heer Burger, thans tijdelijk in dienst bij den Provinciale Waterstaat te Rijpwetering. Gevonden: Een dekzeil, rijwielmerk in etui, kosteloos rijwielmerk. emmer, scapa- ller-medallle aan kettinkje, hondje. Nadere inlichtingen bij de Politie. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6