Verspreid Oorlogsnieuws LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 29 September 1939 Overzicht De strijd ter zee WEK UW LEVER-GAL OP De strijd in het Verre Oosten De handelsovereenkomst bus) Nazi's en bolsjewisten zij aan zij De Duitsch-Russische grenslijn Weer een duikbootaanval op Russisch schip In Duitschland Uit Engeland Nieuwe premier in Roemenië De herziening van de Amerikaansche neutraiiteifswet De beschuldigingen van Knickerbocker DE OVERHEID KAN NIET ALLES DOEN! •verleg worden vastgesteld. Voor de be scherming der vlootbases en vliegvelden heeft de sovjet-unie het recht op eigen kosten op de aangegeven plaatsen land en luchtvaarttroepen tot een strikt be perkt aantal te handhaven. De maxi male grootte dezer strijdkrachten zal bij speciale overeenkomst bepaald worden. Artikel 4: de contracteerende partijen ver binden zich geen bondgenootschap aan te gaan of niet deel te nemen aan eenige coalitie gericht tegen een der partyen. Artikel 5: de tenuitvoerlegging van dit pact mag in geen enkel opzicht schade toe brengen aan de souvereine rechten der par tijen in het bijzonder aan haar economische stelsels en staatsorganisatie. Het gebied, aan gewezen voor de in artikel 3 genoemde bases en vliegvelden, blyft territorium van de Estlandsche republiek. Artikel 6: Dit pact, treedt in werking door de uitwisseling der ratificatieoorkonden. Deze uitwisseling zal te Tallinn geschieden binnen 6 dagen na den datum van onóer- teekening van dit verdrag.. Het verdrag geldt voor tien jaar en, indien geen der partijen het noodzake lijk acht, het pact een jaar voor den afloop op te zeggen, zal het automatisch gedurende vijf nieuwe jaren blijven gelden. Artikel 7 dit verdrag is opgemaakt in twee origineele exemplaren, in de Russische en Estlandsche talen, op 28 September 1939 te Moskou. (w.g.) Vyacheslav Molotof, Karei Selter. De handelsovereenkomst voorziet in een uitbreiding van den handelsomzet tusschen Estland en sovjet-Rusland tot vier en een halt maal het tot nu toe bestaande bedrag en stelt het bedrag van den algemeenen omzet tusschen de beide staten vast op 39 millioen Estlandsche kronen. Sovjet-Rusland staat aan de Estlandsche republiek het recht toe transitogoederen langs de spoor- en waterwegen der sovjet unie naar Moermansk, Sorika en de Zwarte Zee te vervoeren. De handelsovereenkomst voorziet ook in een groote uitbreiding van het transitover- keer van sovjetproducten over Estlandsche havens. PSKOW USLAN D Het resultaat van Von Ribbentrop's be zoek aan Moskou Is thans bekend. Aan a'. het gissen is een einde gekomen. Nazi's en bolsjewisten hebben elkaar voor het oogen- blik geheel gevonden en gaan voortaan zij aan zij. Het kan verkeeren, zei Breeroo reeds Polen wordt van de kaart van Europa afgevoerd. De vierde deeiing is tot stand gebracht volgens, in ruwe lijn, de reeds bepaalde demarcatie-lijn. De Russen be houden dus het leeuwendeel! Daarnevens heeft sovjet-Rusland inzake Estland zijn zin geheel doorgedreven, het geen natuurlijk evenzeer met Duitsche toe stemming gaat. De Sovjets krijgen vlootbases op de eilanden Dago en Osei; deze eilanden wor den door Rusland noodzakelijk geacht om zijn veiligheid in de Oost-Zee te verzekeren. De eenige vlootbasis van Rusland is Kroonstad, in de Finsche-golf gelegen. Door de bezetting der Estlandsche eilan den zal Rusland de Finsche Golf. de Golf van Riga en den uitgang van de Botnlsche Golf tusschen de Alands-eilanden en Zwe den beheerschen. Verder vestigt zich dus de macht der bolsjewisten naar het Westen! Wat bleef het arme Estland anders oner dan toe te geven, opdat althans in schijn zijn zelfstandig bestaan overeind kan wor den gehouden. Het is voor minister Selter een zware reis geweest. Letland en Lithauen blijven voorloopig nog onveranderd bestaan. Zoolang het Mos kou zal behagen. Berlijn zal zich daar niet meer tegen verzetten, dat mag gerust wor den geconcludeerd. Maar daarnaast zijn tusschen Duitsch land en de sovjets voor Duitschland zeer waardevolle overeenkomsten afgesloten. Thans wordt officieel bekend gemaakt, dat het reeds lang aangekondigde vredes offensief zal worden ingezet. Nu wordt inderdaad officieel naar voren geschoven, dat de oorlog in het Oosten uit is en wat voor zin heeft het dan in het Westen, waar Duitschland niets begeert, den oor log voort te zetten? Daarom zal naar den vrede worden gestreefd; ln de eerste plaats door beide landen, doch waarschijnlijk ge steund door andere ..bevriende" mogend heden, waaronder in de eerste plaats Italië [>*r*aOCArir OuSS'SC^e G«£«S.<9 i 1 Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede: De grenslijn begint aan het Zuidelijke punt van Lithauen loopt van daar over het algemeen in Westelijke richting ten Noor den van Augustowo tot aan de grens van het Duitsche rijk en volgt deze grens tot de rivier Pisia. Vandaar volgt zij den. loop van de rivier Plsia tot Ostrolenka. Vervolgens loopt zij in Zuidoostelijke richting totdat zij den Bug bij Nur raakt. Zij loopt verder langs den Bug tot Krystnopol, buigt dan naar het Westen en loopt noordelijk van Rawa Ruska en Lubaczow tot de San. Van hier volgt zij den loop van de rivier San tot aan de bron. OPNIEUW ZWEEDSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT. Gisteren is het Zweedsche schip „Nyland", dat 3325 ton meet, nabij Stavanger voor de Noorsche kust gezonken. De uit 29 personen bestaande bemanning is gered en naar Stavanger gebracht door een Noorsche torpedoboot. Een bericht zegt, dat Duitsche treilers langs de reddingsbooten, die vol manschap pen zaten, voeren zonder eenigerlei acht op nen te slaan. Leden der bemanning ver klaren volgens een telegram uit Oslo. dat hun schip door een Duitsche duikboot tot zinken is gebracht. DE BREMEN XE MOERMANSK. De opvarenden van een stoomschip uit Estland, dat gisteren in een Zweedsche ha ven is aangekomen, hebben gerapporteerd, dat zij de Bremen in de Russische haven Moermansk hebben gezien. Het Fransche Havasbureau verklaart, dat de Bremen zich in Archangel of Moermansk moet bevinden. De havens van deze plaatsen zouden niet op schepen van zoo grooten omvang berekend zijn Het schip, dat op de reede zou moeten blijven liggen, zou. wan-" neer het daar bleef overwinteren, groote kans op averij loopen, tengevolge van den ijsgang. VERANDERDE DUITSCHE TACTIEK? Het Fransche Havasbureau verklaart, dat de activiteit van de Duitsche duikbooten waarschijnlijk geringer zal worden. De Duit- schers zouden belangrijke verliezen geleden hebben, vooral in de categorie van de groote duikbooten en voorts is het convooistelsel van de Engelschen en Franschen thans zoo goed georganiseerd, dat het buitengewoon moeilijk moet zijn voor de Duitschers om de beschermde schepen aan te vallen. Men verwacht nu, dat de Duitschers bij bun aanvallen meer gebruik zullen gaan maken van hun luchtvloot inplaats van hun duikbooten en men ziet in den aanval der Duitsche vliegtuigen op een deel der Engel- sche vloot een symptoom van de veranderde tactiek. De Britsche admiraliteit deelt mede„Met het oog op de voortdurend herhaalde on juiste voorstellingen in Duitsche radiobe richten, volgens welke eenheden van de Britsche vloot op de Noordzee door de Duit sche luchtmacht zouden zijn beschadigd, verklaart de admiraliteit opnieuw, dat bij de bedoelde actie geen Britsch schip door de Duitsche luchtmacht beschadigd is en geen opvarenden gedood of gewond zijn. Het Duitsche bericht, dat ter hoogte van het eiland Mann een zware Brische kruiser door een bom getroffen is, doelt waarschijnlijk op het feit. dat op 27 September een Duitsch vliegtuig heeft getracht in dat gebied een torpedobootjager te bombardeeren, doch er niet in slaagde eenige schade toe te brengen. Op genoemde plaats is geen kruiser aan gevallen". Het Russische bureau Tass meldt, dat de gezagvoerder van het Sovjet-Russische schip Pioner heeft gemeld, dat zijn schip Donder dag tegen twee uur aan den ingang van de Narvabaai is aangevallen door een onbe kende onderzeeër. Hij was genoodzaakt zijn schip op de rotsen bij Viground te zetten. Een expeditie is uitgevaren om hulp te bie den. De bemanning van de Pioner is niet in gevaar. zal zijn bedoeld, gelet op de rede van Mus solini. Of echter ook gezinspeeld wordt op Turkije en de Balkan-landen? Over het be zoek van den Turkschen minister Sarad- jogloe aan Moskou is men nog niet nader geïnformeerd, zoodat men in dit opzicht nog kan gissen. Reeds werd gesproken van de mogelijkheid van een Zwarte Zee-pact, waarbij Roemenië en Bulgarije zich zouden aansluiten. Doch dit is nog toekomst muziek Over de kans van slagen van dit vredes offensief zijn wij niet bepaald optimistisch Zullen Engeland en Frankrijk zich thans kunnen en willen neerleggen bij de volsla gen nederlaag? Dat zou Immers beteckenen een ingaan op cenig vredesaanbod, dat thans zal worden voorgelegd. Hoezeer de strijd opnieuw veel zwaarder zal worden, en de beslissing wederom zal worden uit gesteld ja. tot hoe lang? zullen zij vermoedelijk doorzetten, de tanden op el kaar bijtend. Dat de strijd veel zwaarder zal worden, wordt in de Duitsch-Russische verklaring duidelijk aangekondigd. Duurt de oorlog voort, dan zullen de sovjets de verant woordelijkheid wordt dan geheel op het Westen geworpen! Duitschland econo misch den grootsten steun verleenen in de eerste plaats en misschien zelfs wel mili tair steunen. Dit laatste wordt nog wel niet met zooveel woorden gezegd, doch men kan het er ln bedekte termen toch uit lezen. Men ziet, welke perspectieven worden ge opend. Het groote wapen der Westersche demo- cratiën moest de blokkade zijn, een wapen van langen duur, zoodat Engeland al sprak van een oorlog van drie jaren. Met sovjet- Rusland achter zich wordt de Duitsche tegenstand niet weinig vergroot of mis schien zelfs niet te breken? Het ziet er allesbehalve fraai uit voor ons werelddeel Over is nu nog gebleven als sphinx Italië. Eenerzijds zal dit land met leede oogen zien, hoe zijn achterland, de Balkan, thans wordt belaagd. In Belgrado, ln Sofia, in Boekarest, allerwege ziet men den in vloed van beiden groeien en groeien en dat kan nooit in het voordeel zijn van den Duce. Maar anderzijds heeft Italië zijn eischen tegen Frankrijk, al zijn deze in den doofpot geraakt, althans oogenschijr.- lljk. Zal Italië zijn kans nu ook niet geko men achten? Als compensatie voor den Balkan? Voorts komt Turkije in een zeer moeilijk parket. De ..Times" zegt daarover o.a „Het doel van de Turksche politiek Is tot. heden geweest den vrede in de gebieden van de Middellandsche Zee, de Zwarte Zee en den Balkan te bewaren en daarto* ging het verbintenissen aan met Frankrijk en Engeland. Als Rusland en andere mo gendheden, Italië bijvoorbeeld, met Tur kije en andere Balkanlanden willen mee werken voor dit doel, dan zal Turkije zulk een bijdrage tot het behoud van den vrede in het Naburige Oosten uiteraard welkom heeten. In Turkije's oogen zou echter elke poging om haar en de andere Balkanstaten af te scheiden van de eene mogendheden- groep en ze aan de zijde te brengen van de andere, slechts, beschouwd kunnen worden als een manoeuvre om verwarring te stich ten en om terug te keeren naar het oude spel, waarbij de Balkan wordt gebruikt als terrein voor Internationale politieke kui perijen. Turkije zou zich daartoe niet lee- nen. hoezeer het verlangt buiten een oorlog te blijven." Wie kan echter vooruitzien, of het toch niet tot een keus zal worden gedwongen? Het zit op een gevaarlijke plaats als bewaarder der zee-engten! En dan blijven nog over Japan en de Vereenigde Staten. Weliswaar duren de Russisoh-Japansche besprekingen voort, maar de Russen hebben op de Amore een Mantsjoerijsch schip beschoten. Het schip had eenige lichters op sleeptouw. Twee of drie lichters zijn gestrand, het MantsJoeriJ- sche schip is naar Helho gevaren. Zelfs in Berlijn schrijft men dat Japan neutraal zal blijven! In Amerika is de opheffing van het wa pen-embargo verzekerd, gelet op de stem ming in de commissie voor buitenlandsche zaken van den Senaat. Verder wil men nog plet gaan. Doch gelet op de sympathieën voor de Westersche democratieën kan dit spoedig veranderen, vooral wanneer in het Westen de oorlog ernst wordt, ook ter zee. Voor de Westersche democratieën wordt de houding tegenover de sovjets ook zeer lastig. "Zooals men weet is om redenen van tactiek geen oorlog verklaard. Maar zal men dit kunnen volhouden nu Polen zoowel door Duitschland als door Rusland is weggevaagd en gelet op het verdere samengaan tusschen belde deelers? Wachten op een verdere ont wikkeling van de verhoudingen heeft mo menteel weinig zin meer. Toch zal men uit diplomatiek oogDunt wellicht den oorlogs toestand niet officieel willen Instellen. Londen en Parlis staan voor zeer zware beslissingen en hebben het hard te verant woorden. Moskou zal grijnzen van plelzier! Het laat de andere vechten en zich uitputten om straks het bolsjewisme allerwege te in- fecteeren. Men weet. hoezeer rampspoed en slechte toestanden een prachtigen voe- dlngsbodem daarvoor vormen. Het voordeel is geheel aan zyn zijde Arm. verdwaasd Europa1 en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever- gal in uw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende Is. ver teert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u-beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER'S LEVER-PIL LETJES nemen-om dezo liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult ueedgeheel ander ensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de lever-gal te aoen vloeien. Eischt Carter s Lever-Ppletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. 1221 (Ingez. Med.) WERKKAMPEN VOOR JODEN. Het Zwitsersche Der Bund verneemt, dat de Duitsche autoriteiten verplichte ar beidskampen willen inrichten voor de Jo den. Volgens inlichtingen uit Berlijn zou den de Joden worden gebruikt voor zwaar werk. Uit vrees voor dwangmaatregelen hebben de Duitsche Joodsche organisaties eenige dagen geleden vrijwillig de mede werking van de Joden ln Duitschland aan geboden aan het ministerie van blnnen- landsche zaken, doch dit aanbod is afge wezen en Himmler, die waarnemend mi nister van binnenlandsche zaken is en over zeer uitgebreide volmachten beschikt, zou besloten hebben de Joden in leeftijdklas sen samen te voegen in arbeidsgemeen schappen. Men weet nog niet in hoeverre de Jood sche vrouwen gedwongen zullen worden te werken. Verder wordt vernomen, dat het aan Jo den, ongeacht leeftijd of geslacht, verbo den is zich 's avonds na acht uur op straat te bevinden. VERDUISTERING IN SLOWAKIJE OPGEHEVEN. Het Slowaaksche ministerie van binnen landsche zaken heeft met ingang van he den den alarmtoestand voor de civiele luchtbescherming en daarmede ook de verduistering van straten en huizen opge heven. HITLER TE WILHELMSHAVEN. Hitier heeft gisteren onverwachts een be zoek gebracht aan Wilhelmshaven. Hij was vergezeld van groot-admiraal Rader. Hitier bezocht de teruggekeerde duikboot bemanningen, wien hij dank zeide voor hun dapper optreden en voor de bereikte successen DE OPLEIDING VAN PILOTEN. Een hoog officier van de Britsche Royal Air Force heeft verklaard, dat Groot-Brlt- tannië drieduizend piloten per jaar kan afleveren. In de dominions hebben 300.000 candidaten zich aangemeld voor dienst neming bij de luchtmacht. ENGELSCH VLIEGTUIG UIT IJSLAND ONTSNAPT. Het Engelsche ministerie van voorlich ting deelt mede, dat het watervliegtuig, dat op 26 September gedwongen was ln de IJslandsche wateren neer te strijken, thans in Engeland is teruggekeerd. Officieel wordt te Kopenhagen medege deeld. dat de Deensche regeering haar ge zant te Londen opgedragen heeft namens de IJslandsche regeering bij de Britsche regeering te protesteeren tegen het feit, dat een Britsch vliegtuig, dat Dinsdag in de IJslandsche wateren een noodlanding had moeten maken en geïnterneerd was, naar Engeland is teruggevlogen. Volgens Duitsche lezing zouden de op varenden hun eerewoord gegeven hebben niet te vluchten en zoodoende vrijheid van beweging hebben genoten. DUITSCHE KRIJGSGEVANGENEN. Het Britsche ministerie van voorlichting deelt mede. dat een aanzienlijk aantal Duitsche krijgsgevangenen gisteren is aan gekomen in een interneeringskamp ln het Noordelijke industriegebied. Treffende ont moetingen deden zich voor, toen nieuw aangekomenen bekenden zagen onder andere gevangenen. De gevangenen, onder wie zich een aanzienlijk aantal duikboot manschappen bevinden, zagen er „fit" uit, zij het ook eenigszins ontdaan.. Een ser geant van de bewaking verklaarde dat eenigen der eerst aangekomenen er mede begonnen waren den nationaal-socialisti- schen groet te brengen, maar die gewoonte verdween spoedig. TEGEN PRIJSOPDRIJVING. In het Lagerhuis heeft minister Stanley verklaard, dat de regeering verdere aan dacht heeft gewijd aan maatregelen tegen ongerechtvaardigde prijsverhoogingen. In verband met het belang en de moeilijkheid van het onderwerp is besloten zeer spoedig een wetsontwerp dienaangaande in te dienen. EEN BOEK VAN DUFF COOPER. Het Engelsche Reuterbureau meldt, dat Duff Cooper, de vroegere minister van oor log, een boek heeft geschreven „De tweede wereldoorlog" geheeten, dat vandaag uit komt. In dit boek spreekt Duff Cooper als zijn meening uit. dat het „falen der demo cratieën om de adhaesie van Rusland te verwerven, rampspoedig was". In een na schrift. dat aan het werk is toegevoegd, na de onderteekening van de Russisch-Duit- sche overeenkomst, schrijft Duff Cooper: „Ik heb misschien al te vaak gezegd, dat de eenige manier om een oorlog te voorkomen was Duitschland er van te overtuigen, dat het hem verliezen zou. Dit was niet langer mogelijk, toen Duitschland verzekerd was van de Russische neutraliteit. Toen dat ge beurd was. verloor het geen tijd en wierp het zich onmiddellijk op Polen". Schrijvende over Hitler,.jggt Duff Cooper, dat de bezetting van Praag „de grootste fout was van zijn loopbaan". Óver Göbbels zegt hij: „Hij vreest de waarheid meer dan eenig ander wapen". Ter vervanging van generaal Argeseanu. die slechts tijdelijk het premierschap heeft waargenomen, is thans Constantijn Arge- toianu tot eerste minister benoemd. Het kabinet is overigens ongewijzigd ge bleven, met uitzondering van twee onder staats-secretarissen. Argetoinu is 68 jaar en dertig jaar in de politiek. Gedurende de ze periode heeft hij verschillende kabinets functies bekleed. Hij is president geweest van den Oppersten Economischen Raad. OOK BRITSCHE VLIEGTUIGEN NAAR ROEMENIE. In officieele kringen in Londen wordt vernomen, dat veertien Blenheim-bommen- werpers kortelings door Roemeensche pilo ten uit Engeland naar Roemenië zijn ge vlogen. ROEMENEN IN ENGELAND EN NOORD-IERLAND OPGEROEPEN. De Roemeensche legatie in Londen ver zoekt den Roemeenschen burgers, die in Groot Brittannië en Noord-Ierland wonen, die behooren tot de reserve van leger, lucht macht of marine van Roemenië en die hou ders zijn van witte, roode of gele militaire zakboekjes, zich Maandagmorgen aan te melden bij de bureaux van den Roemeen schen militairen attaché in Londen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Dr Bomer, leider van de afdeeling buiten landsche pers van het Duitsche propagan- daministerie, heeft gisteren voor de buiten landsche pers gesproken over de berichten van den journalist Knickerbocker over pro minente nat.-soc. leiders, die van het onderbrengen van groote sommen in het buitenland zijn beschuldigd. Hij noemde Knickerbocker een door de Engelsche pro paganda betaalde agent. De Duitsche diplo matieke vertegenwoordigingen hebben reeds opdracht gekregen notarieele verklaringen te doen publiceeren en dr. Bomer stelde den buitenlandschen journalisten voor zelf met voorstellen te komen om in deze kwestie een onderzoek in te stellen. Dr. Bomer legde drie telegrammen over, waarin Duitsche Instanties, welke door Knickerbocker zijn genoemd, de verklarin gen van den Amerikaanschen journalist weerleggen en zich bereid verklaren dit onder eede te bevestigen. Het zijn de direc teur van de Krelsbank Muenchen-Gladbach, Rijksleider Amann voor de uitgeverij Eher en dr. Glaser. directeur van de Dortmunder Union Brauerel. Verder zou een van de buitenlandsche journalisten vrij het propa- ganda-minlsterie kunnen betreden om te constateeren, dat daar nooit een hoog amb tenaar, Bucher geheeten, heeft vertoefd. Het D.N.B. meldt verder dat buiten landsche journalisten een commissie hebben gevormd, „om de door Knicker bocker geschonden beroepseer te ver dedigen". Journalisten van bijna alle landen zijn in deze commissie vertegen woordigd. DE SENAATSCOMMISSIE AANVAARDT HET ONTWERP MET 16 TEGEN 7 STEMMEN. De Senaatscommissie voor buitenlandsche zaken heeft goedkeuring gehecht aan het nieuwe wetsontwerp betreffende de neutra liteit. dat opheffing van het embargo op den uitvoer van wapens naar oorlogvoe rende landen inhoudt. De goedkeuring werd aan het ontwerp gehecht, nadat de commissie gedurende niet meer dan drie uur bijeen was geweest. De debatten over het wetsontwerp in den Senaat zullen Maandag a.s. beginnen. Borah heeft medegedeeld, dat de Senaatscommissie het neutraliteits-ont- werp heeft goedgekeurd met zestien tegen zeven stemmen. Senator Barkley heeft verklaard, dat de commissie accoord is gegaan met een amen dement, waardoor Amerikaansche vliegtui gen vergunning krijgen om te landen en brandstof in te nemen op hun bases op het Westelijke halfrond, zelfs wanneer de bases op gebied van een oorlogvoerend land liggen. Senator Pittmann zeide de wet „in zijn zak te hebben" en te verwachten, dat het ontwerp binnen vier of vijf weken zou zijn afgehandeld. Daarom rust op iederen Nederlander de plicht om ook zelf maatregelen te nemen tot beveiliging van het eigen goed en bloed. Ge kunt dat doen door Uw bijdrage te storten op girorekening nummer 2915 ten name van den penningmeester der Lucht- afweer-Commissie, p/a Noordhollandsch Landbouwcrediet. BEIDE PARTIJEN MELDEN SUCCESSEN. Japansche waarnemer-vliegers hebben gemeld, dat de hoofdstad van de provincie Hoen an, Tsjang Sja, sedert gistermorgen in brand staat. Het Japansche legerbericht meldt, dat de brand is gesticht door terugtrekkende Chi- neesche troepen. De Japansche troepen zou den op 30 K.M. van de stad zijn aange komen. De Japanners hebben voorts een luchtaanval op Tsjoenking gedaan. Het Chineesche telegraafagentschap meldt, dat de Chineesche troepen een be langrijke overwinning zouden hebben be haald in Kiangsi in Midden-China Zij zou den alle stellingen, die in den loop der laat ste dagen onder den druk der Japanneezen verlaten waren, heroverd hebben. De Japan neezen zouden zware verliezen hebben ge leden en in vollen aftocht zijn. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2