Grapjes RAADSELS Oplossingen Goede oplossing ANEKDOTEN Dinsdag? Hartelijke groeten terug aan allen Aukje van der Walle Natuurlijk is het voor jullie een teleurstelling dat het 3-Oct. feest niet doorgaat; maar je begrijpt, dat de mensen nu niet in de stemming zijn voor zo'n feest. De hulsspelletjes zijn nu ook weer gezellig, hè! Henny van Vliet Prettig, weer wat te horen na zo'n lange tijd. De vacantietijd van jou zat zo vol fijne dingen, dat daarin voor de raadsels geen tijd meer was, dat begrijp ik best. Dat waterbad in het meer was dus niet de bedoeling. Greti Kips Schattig zijn die kleine poesjes. Leuk, dat jullie één kleintje zelf houden. Het wordt nu speels, en zal lust (en last?) bezorgen! Bedankt voor je belde raadsels; ie hebt flink gewerkt. Drietal Laman Paulus, bedankt voor je raadsels. Ik kan niet alles gebruiken, maar enkele zijn geschikt. Ik dacht wel, dat je Frans fijn zou vinden. Ja, Marietje, het is op het nippertje! Niek Bakker Jij viert wél op 3 Octo ber feest, en ik feliciteer Je hartelijk met deze dag. Heel veel pleizier, en ik hoor later zeker wel Je verjaarsnieuws? Tot slot: het lijkt me goed. nog even te vermelden waaraan ieder denken moet: 1. Inzenden naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstraat 5 tot Dinsdagmorgen 9 uur. 2. Duidelijk op enveloppe vermelden, dat de brief voor mij bestemd is, b.v. Raadsels, of Kinderkrant, of mijn naam, enz. 3. Onder de oplossingen naam. leeftijd en adres. Groteren: 1116 Jaar. Kleineren: 711 jaar. Nu aan het werk en je brengt je vriend jes of vriendinnetjes, die zin hebben, maar mee. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Onmogelijk Meester: „Frits, als ik stilletjes je porte- monnaie pak en er een gulden uitneem, wat ben Ik dan?" Frits: „Een tovenaar, meneer!" Moderne jeugd. Meester: „Liesje, waarmee wekte de prins Doornroosje?" Liesje zwijgt. Meester: „Kom, denk eens na. Wat krijg je 's morgens van je moeder, als ze je wakker maakt?" Liesje.Levertraan, meneer". De leerjongens. Bij een repetitie kregen de leerlingen de volgende som: 27 metselaars hebben 14 dagen om een muur te metselen. Hoeveel metselaar zou men nodig hebben om het werk drie dagen eerder gereed te hebben?" De kinderen kregen er allemaal een breuk uit. „Maar", zei de meester, „halve metselaars bestaan toch niet!" ..Het zullen wel leerjongens geweest zijn", zei een klein meisje. Millioen en billioen. Wat is eigenlijk een billioen? Als je je lesje ops chool goed geleerd hebt, zeg je natuurlijk onmiddellijk: millioen maal mil lioen. Maar natuurlijk kun je je geen flauwe voorstelling ervan maken, hoeveel dit wel is! De waarde van een billioen gul den, wie zal zich die kunnen voorstellen? Bedenk eerst maar eens, dat er zoveel gul dens op de hele wereld niet eens bestaan! En verder, dat een billioen bestaat uit duizend milliard en dat ieder milliard weer bestaat uit duizend millioen en dat reeds een milliard, zelfs in biljetten van duizend gulden, haast niet uit te tellen is. Hiervoor heeft men meer dan 24 dagen nodig, als men gemiddeld 12 uren per dag telt Wil men op dezelfde manier een billioen uittellen, dan heeft men hiervoor 70 Jaar nodig. Nog duidelijker wordt Je de ontzag lijke grootte van een billioen als ik Je ver tel. dat een millioen seconden in minder dan 12 dagen voorbij zijn. Een billioen se conden duren langer dan 131.000 jaren! voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. L Ingezonden door Jopie van der Mey. Wat valt van grote hoogte neer en loopt gewoon verder? n. Ingezonden door Marietje Lagerwij. Mijn geheel is een plaats in Utrecht van 14 letters. 2, 10 is een heerlijke tractatie in de zomer. 6, 7. 8, 9 is niet goedkoop. 4, 5 is een insect 1, 12, 14, 3 is niet hard. We moeten vaak denken aan het gezegde: 11, 2, 13 is geld. m. Ingezonden door Henny Legeer. Ik ben soms afzichtelijk. Wanstaltig in één woord. Dan weer stelt men mij Als model, zoals 't behoort. Wie kan mijn naam nu noemen? IV. Ingezonden door Loekie de la Bye. Ik besta uit 12 letters en noem een plant en bloem. 7, 8, 9 is een dier, dat onder de grond leeft. 2, 1, 3, 4 is een heel groot ver trek. 10, 11, 12 noemt iets, wat Je moet leren. 6, 3, 9 is een vis. 4, 5, 5, 7 is een klei- soort. V. Ingezonden door Nelly Stouten, Vul in onderstaande bokjes woorden in, zodanig, dat elk woord bestaat uit de let ters van het vorige met één letter er bij, terwijl na het langste woord telkens één letter moet worden weggelaten. Aan de 3 letters in de hokjes kun je nagaan, of je goed invult. Je moet invullen: a le rij: een medeklinker. 2e rij: uitschuifbaar deel van een kast. 3e rij: groente. 4e rij: niet stevig. 5e rij: rust voor het gehele lichaam. 6e rij: ieder kind heeft op school zijn eigen 7e rij: afbeelding. 8e rij: niet vroeg. 9e rij: lang smal stuk hout. 10e rij: reeds. 11e rij: als le rij. VI. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen vogelnamen. 1 Moeder kocht een kwart el fluweel. 2. Er was veel ijs ter plaatse. 3. In een val kan men muizen vangen. 4. Met zijn staartvin kan een vis sturen. 5. Vechten kan Arie, maar leren ho maar. vn. Ingezonden door Mien Verstraaten. Waarom draagt een dame een armband, en een heer niet? VIII. Ingezonden door Aart van Haarlem. Is een huis eerder opgebouwd of afge broken? der raadsels uit het vorige nummer. 1. 1. Den Helder; 2. Amsterdam; 3. Haarlem; 4. Zand voort; 5. Uitgeest; 6. IJmuiden; 7. Den Haag. 2. Wanneer ze Hollands kennen. 3. Stadsgehoorzaal; as, oor, aal, zaag, hees, dartel. 4. Eer, beer. peer, leer, zeer, veer, meer, teer, heer. 5. Paddestoel. 6. Een ties. 7. De Sneeuwkoningin; koning, snee, in, uw, de. 8. Barcelona; beitel, telkens; Alkmaar, Maarten; reiger, Germaan; centen, tennis; eenden, denken; laken, ken nen; oren, rennen; Naarden, dennen; amen, mennen. ontvangen van: Cobie KI eer, Hendrik liar.no, 1-usiar- tijn, Jilles de Vos, Mientje de Water, Jan- nie van Biezen, Marietje Lagerwij, Soiietje Lagerwij, Corrie van Weizen, Wim de Wolf, Toos de Vos, Rie de Vos, Gerrie Sweris, Ar.nie Schipper, Adn Schipper. Joop Schou ten, Annie Schouten, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Jannie Werk, Annie Lek, Lydia Botermans, Coba Verlind, Paul Rienstra, Atze van dei- Kooi, Wim Rienstra, Bea van der Kooi, Kora Key, Jannie van Kampenhout, Annie van der Vos, Ida de Graal, Leny Moraal, Jannie van Groeningen, Jan Bronsgeest, Ah Stikkelorum Koos Stikkeiorum, Marie tje de Mooy, Jopie Susan, Adrie Boelee, Dirk Boelee, brief met goede oplossingen zonder naam (waarin verteld wordt over trouw naar school gaan met Greetjei' Elsje de Bruyn, Anny Bekooy. Annie Hansen, Truusje van Weizen. Pim van Weizen, Riet je Brandt. Mien Verstraaten, Anine Jonk man, Henk van Egmond, Abram Fakkel, Liesje van Driel, Henny van Driel Anton Tegelaar, Truusje Sluymer, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Henk Stouten, Flip Stouten, Nelly Stouten, Sjaantje Stou ten, Gerard Stouten. Willy Wiggers, Annie var. Winkel. Trieneke van Manen Aukje van der Walle, Henny van Vliet, Willy van Rijn, Greti Kips, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt (naam er onder!). Toni Neute boom, Afke Neuteboom, Elly Schophuizen, Mientje Uitdenboogaard, Antje Uitden- boogaard, Marietje Laman. Willem La- man, Paulus Laman, Joke de Vos. Ingezonden door Marietje de Mooy. Vooruitgang. „Hoe maak je het op school, Piet?" vroeg Vader. „Prachtig!" zei Piet. „Ik heb al geleerd, „dank U" en „alstublieft" in het Frans te zeggen." „Dat is mooi," zei Vader. ,Dat is in ieder geval meer, dan je ooit geleerd hebt, in het Hollands te zeggen!" Ingezonden door Aukje van der Walle. Een boer, die naar de markt reed op een kar, volgeladen met varkens zong met lui der stem: „Waar kan men beter zijn, dan bij zijn beste vrienden Ingeschonken door Henk Stouten. Waarom hij later kwam. Moeder: .Foei, Fred, wat ben je iaat! Je weet toch, dat ik hebben wil, dat je regelrecht uit school naar huis komt." Fred; „Maar ik ben een gat in mijn kous gevallen." Moeder: „En moet je daarom bijna een uur te laat komen?" Fred; „Ik moest toch het stuk, dat uit mijn kous is, opzoeken Moeder. Maar il£ kon het niet terug vinden."'

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17